EHAIIDEII-illEmi/S Vrijwillige thuishulp biedt aanvullende zorg NIEUWS Heeft u ook last van Kalkaanslag? uit de kerken Sander van Marion concerteert met trombone in Dreischor Zomerzangavond 'Sursum Corda' Schoolkinderen en voetbalteam tijdens bruiloft Vrouwvolk aan boord Snelheidscontrole in Oude Tonge Schuurfeestvarken rijdt onder invloed Welke hulp is er? Hoe vraagt u hulp aan? Wilt u informatie? Harde garanties en test bevestigen goede werking van Alpine Water Descaler: Kerkdiensten Ger. Gemeenten P.V. De Zwaluw te Ooitgensplaat geref. kerken tAPiJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE VERVOLGVERHAAL K. Norel 2e Blad DINSDAG 14 JULI 1998 No. 6720 Steeds meer mensen hebben zorg nodig en zij willen graag zo lang mogelijk in hun vertrouwde omgeving blijven. Dat is natuurlijk begrijpelijk en om dit te kunnen realiseren is er hulp van diverse zorginstanties en van de zogenaamde mantelzorgers (part ners, kinderen, buren, bekenden). De vrijwillige thuishulpcentrale biedt hierbij een extra ondersteuning. Deze centrale zorgt ervoor dat bij mensen met een handicap, chronisch en lang durige zieken, mensen met dementie en mensen in hun laatste levensfase, vrijwilligers ingeschakeld worden om hulp en steun te bieden. Daarnaast kan de centrale ingschakeld worden voor hulp aan de mantelzorgers. De vrijwillige thuishulpcentrale is een samenwerkingsverband tussen de Soci aal Pedagogische Dienst Zuid-Holland- Zuid, de Zorg en Welzijngroep, de ver pleegtehuizen op de Zuidhollandse Eilanden, de gezinsverzorging en het maatschappelijk werk op Goeree-Over- flakkee. De steun die de medewerkers van de vrijwillige thuishulp bieden is veel omvattend. Zo kan een vrijwilliger bij voorbeeld iedere week oppassen op een gehandicapt kind. De ouders kunnen er dan even tussenuit of ze kunnen wat extra tijd aan hun andere kinderen beste den. Een ander voorbeeld: een vrijwilli ger houdt een dementerende man gezel schap, zodat zijn vrouw naar het zang koor kan gaan. Of mensen die slecht of niet meer zien, vragen een vrijwilliger die komt voorlezen of die mee uit wan delen gaat. Duidelijk is dat het steeds om een stukje extra hulp gaat, met de bedoeling om het leven van mensen met beperkingen en hun mantelzorgers, zo gewoon en zo aangenaam mogelijk te laten zijn. Het zo af en toe de zorg uit handen kunnen geven, maakt dat de partners of ouders het allemaal wat langer kunnen volhou den. Een opname in een zorginstelling kan daardoor voorkomen of uitgesteld worden. Vrijwillige thuishulp is echter niet bedoeld als vervanging of aanvul ling op de professionele hulp die al gege ven wordt. Iedereen kan hulp aanvragen als hij of zij tot de doelgroep behoort en dus een langdurige beperking heeft. Een gebro ken arm, bijvoorbeeld, valt hier niet onder. Ook familieleden, hulpverleners of de huisarts kunnen een beroep doen op de centrale. Nadat een consulent van de centrale, tijdens een huisbezoek, de benodigde hulp en de verwachtingen besproken heeft, wordt er contact opge nomen met een vrijwilliger. Omdat het natuurlijk belangrijk is dat het klikt tus sen de vrijwilliger en de aanvrager van hulp, zal er eerst een kennismakingsge sprek plaats vinden. Daarna worden con crete afspraken gemaakt die op papier worden vastgelegd. U OOK VRIJWILLIGER? Momenteel zijn er ongeveer tachtig vrij willigers werkzaam bij de centrale. Vrij willigers die zich aanmelden, het kan nog steeds!, krijgen eerst een gesprek bij hun thuis. Daarbij zal het met name gaan over de motivatie en de mogelijkheden van de vrijwilliger. Opleiding is niet belangrijk. Enthousiasme en het kunnen omgaan met mensen des te meer Voor meer informatie over het werk van de vrijwillige thuishulp kunt u contact opnemen met mw. Jolet Zanting, tel. 078-648370. Schroom niet om te bellen, we zijn er voor u. Zaterdag 18 juli a.s. hoopt de Christelij ke Gemengde Zangvereniging 'Sursum Corda' haar jaarlijks terugkerende zomer zangavond uit te voeren in de Ned. Herv. kerk aan de Ring in Dirksland. Tevens zal het Interkerkelijk Kinderkoor 'Zingt nu den Heer' haar medewerking verle nen. Beide koren staan onder leiding van Peter Wessels. Organist Anton Weenink zal de koren begeleiden en een koraal van J. S. Bach uitvoeren. De opening en sluiting van deze avond wordt verzorgd door de heer H. H. van Straaten. U kunt zelf als publiek ook uw steentje bijdragen in de vorm van samenzang. Aanvang 20.00 uur. Kerk open 19.30 uur. U bent van harte welkom! OUDE-TONGE- Afgelopen donderdag vond er in Oude Tonge op de Stations weg een snelheidscontrole plaats. De controle duurde van 17.15 tot 19.10 uur. Er werden 690 voertuigen gecontroleerd. 130 daarvan reden te snel. De maximaal toegestane snelheid is 50 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 96 kilometer per uur. NED. HERV. KERK Beroepen te Schcrpenissc J. Lohuis, kandidaat te Opheusden. Aangenomen naar Nijkerk A. Jonker te Barendrecht; naar Westerhaar M. J. Middelkoop te Mastenbroek. Bedankt voor Maartensdijk P. van Bergen Bra- venboer te Loon op Zand; voor Stavenis- se P. Janse te Lopikerkapel. Hard water Hard water is niet ongezond. Kalk is goed voor de opbouw van botten en tan den, maar veroorzaakt wel veel hinderlij ke problemen in ieder huishouden: kalk steenvorming op verwarmingselementen in geisers, combiketels, waterkokers en koffiezetters; kalkaanslag op tegels en douchecabines; dure reparaties en vroeg tijdige vervanging van dure apparaten zoals wasmachines en vaatwassers. Getest goed Montage van de Alpine Water Descaler is een goede oplossing voor kalkproble- men, zo blijkt uit een praktijktest uitge voerd door de redaktie van Energie en Water. De Alpine Water Descaler heeft reeds vele tienduizenden tevreden klan ten. Werking De Engelse uitvinding stamt uit het jaar 1895. De unieke Alpine Water Descaler ioniseert het water, waardoor de opper vlaktespanning van het water veranderd. De kalkdeeltjes blijven opgelost in het geconditioneerde water, maar kunnen niet meer neerslaan en hechten. De sa menstelling van het water verandert niet; het gezonde effect van de calcium- en magnesiumdeeltjes blijft behouden, maar de negatieve effecten van kalkaanslag in uw apparatuur en op tegels blijven voor taan achterwege. Goed(koop) Voor omgerekend nog geen CENT per dag, wordt de reeds bestaande kalkaan slag in apparatuur en leidingen volledig afgebroken en wordt nieuwe kalkaanslag voorkomen. Geen moeizaam poets- en schuurwerk meer en het ontharden van apparatuur wordt overbodig. U gebruikt ca. 25% minder waspoeder en zeep. De alpine Water Descaler gaat levens lang mee, is geheel onderhoudsvrij, milieuvriendelijk, hittebestendig, water bestendig, vorstbestendig, stootvast, 100% millenniumproef; meeverhuisbaar en gebruikt geen stroom. 100% Kwaliteitswaarborg De Alpine Water Descaler wordt, als enige in zijn soort, geproduceert en gele verd volgens de strenge ISO 9002 norm; wordt aanbevolen door vele topvakbla- den en wordt tevens 2 maanden op proef geleverd (niet goed geld terug garantie) en met een levenslange technische (om ruil) garantie. Let op! In Nederland worden veel goedkope in ferieure waterontharders aangeboden (via folders, postorder, dhz enz.). Meestal moeten ze bij ieder tappunt geplaatst wordeni en zijn reeds na enkele maanden uitgewerkt en het kalkprobleem is niet opgelost. Dus goedkoop duurkoop. Gedupeerde mensen kunnen hun niet (goed) functionerende waterontharder in ruilen met maximale korting van 25,-. Montage De Alpine Water Descaler wordt snel en vakkundig gemonteerd, centraal bij de watermeter voor de vertakkingen, zonder dat uw leidingen doorgezaagd hoeven te worden. Er worden geen voorrijkosten en montagekosten berekend. De Alpine Water Descaler is ook ge schikt voor alle grootwaterverbruikers zoals: projecten, zwembaden, hotels, horeca, boerderijen, zorginstellingen, industrie etc. Info: DJ Consultancy tel. (0318) 54 20 79 MELISSANT - donderdagavond 19.30 uur ds. A. Schreuder van Beekbergen. HERKINGEN - heden (dinsdag)avond 19.30 uur kand. J. Schipper te Vee- nendaal. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 19.30 uur ds. G. J. N. Moens van Goes. Bovenstaande postduivenvereniging nam op 11 juli 1998 deel aan een wed- vlucht vanuit Strombeek. Afstand 85 km. In concours waren 375 duiven die om 11.30 uur met een westenwind gelost werden. De eerste duif arriveer de om 12.35.22 uur en haalde een snel heid van 1323.00 m.p.min. De gedetail leerde uitslag luidt: J. C. de Ruiter 1, 2, 4, 9, 14, 15, 18, 19, 20, 21, 26, 28, 30, 32, 33, 39, 40, 41, 53, 55, 67, 69, 70, 73, 75, 76, 77, 82, 90, 91; P. Kagchelland 2, 51, 62, 65, 74, 85, 86, 87; L. Groenendijk 5, 35, 36, 37, 56, 60, 61, 93, 94; Jac. Beijer 6, 10, 31; C. v. d. Griend 7, 8, 11, 12, 44, 46, 49, 50, 54, 58, 59, 63, 66, 80, 81, 83; KI. Huijer 13, 16, 17, 27, 42, 43, 45, 48, 52, 57, 79, 92; Gebr. Kreeft 22, 23, 25; W. Groenendijk 24, 29, 38, 47, 64, 68, 71, 78, 84; Jan Beijer 34; W. Wouters 72; Joh. Hokke 88, 89. Toegelaten tot de evangeliebediening en niet beroepbaar M. ten Boom-Hulzebos, Hoofdweg 1766, 2157 NCAbbencs Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar D. Boers, Marshalllaan 5, 3223 TJ Helle- voet; H. G. J. van Dolder, Bekkerstraat 67, 3572 SC Utrecht; E. Rodenburg- Veerbeek, Nieuwkamp 10, 3512 KP Utrecht. :t: ;4: Beroepen te Drachten (wijkgem. "De Oase') H. J. de Groot te Ermelo. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Noardburgum en te Zuidwolde (Dr.) i.c.m. Ruincrwold-Koekangc J. M. Oldenhuis, kandidaat uit Kampen. ïji ï|c NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Veenendaal D. A. Lagcwaard te Heerde; naar 's-Gravcnha- gc H. van Winkelhoff te Amstelveen. Bedankt voor Amersfoort D. A. Lage- waard te Heerde. Beroepbaar C. A. A. Struik uit Schie dam, in verband met losmaking. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zwolle W. J. Quist te Haarlem-Noord. Aangenomen naar Zwijndrccht J. W. van Pelt te Almelo. Bedankt voor Nijkerk J. van Amstcl te Ede. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Boskoop, te 's-Gravcnhagc-Ccntruni i.c.m. 's-Gravenhage-Zuid en te Zwolle J. Schipper, kandidaat uit Veenendaal. Aangenomen naar Krimpen aan den IJs- sel A. Schot, kandidaat uit Nicuw- Beijerland, die bedankte voor de overige beroepen; naar 's-Gravenpoldcr kand. J. Schipper te Veenendaal, die bedankte voor de overige beroepen. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te 's-Gravcndccl, te Leerdam, te Nicu- werkerk aan den IJssel, te Rhenen, te Temeuzen, op Urk, te Utrecht en te Vrie- zenveen A. Schultink, kandidaat uit Alblasserdam. In een gezellige sfeer trouwden, afgelo pen vrijdag, schooljuffrouw Carolien Klepper en Leon Struijk in het gemeen tehuis van Goedereede. Carolien is al vier jaar werkzaam op de christelijke school in Nieuwerkerk. Leon is operator in de Botlek. Een bus met schoolkinderen van de klas van Carolien kwam helemaal uit Nieuwerkerk om het jawoord bij te wonen. Ook het jeugdvoetbalteam, dat Leon onder zijn leiding heeft, mocht niet ont breken. De schoolkinderen hadden veel werk aan deze dag besteed. Naast papie ren hoedjes, die het geheel een feestelijk uiterlijk gaven, waren er bogen van ijzer, opgemaakt met crêpepapier, die met de grootste moeite opgesteld en in het gareel werden gehouden. Het bruidspaar moest daar, op de weg naar de ingang van het gemeentehuis, onder door lopen. Het jeugdvoetbalteam, in een voor Leon bekend tenue, waren ook bij de bruiloft aanwezig. Een enorme kinderdrukte, die deze bruiloft de gewenste sfeer gaf. OUDE-TONGE- Na het schuurfeest in Oude-Tonge dat daar afgelopen zaterdag werd gehouden, is een man aangehouden op de Magdalenadijk in Oude-Tonge omdat hij teveel had gedronken. De man blies 330 ug/1 en kreeg een schikking aangeboden van 390.- TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 Een unieke combinatie van twee totaal verschillende instrumenten (orgel en trombone) die zelden te horen is, maar op vrijdag 17 juli kan het. In de hervormde kerk van Dreischor zal dan een concert plaatsvinden waaraan Sander van Marion (orgel) en Coen van 't Hof (trombone) hun medewer king zullen verlenen. Het concert is georganiseerd door Stichting "Musi Voca" te Dreischor en zal beginnen om 20:00 uur. De entreeprijs is 7,50. Voor donateurs is dat 5.- Sander van Marion werd in 1938 in Scheveningen geboren en is cantor-orga nist in de Bethelkerk in dezelfde plaats. Hij kreeg zijn muzikale opleiding o.a. aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag, waar Adriaan Engels zijn leraar was. Sander van Marion neemt een geheel eigen plaats in onder de Nederlandse organisten en geniet ook in het buitenland grote bekendheid. Karak teristiek is zijn eigen registerkeuze, boei end door steeds wisselende klankkleu ren, zijn lichte, sprankelende speeltrant, soms wel "leggièro" genoemd en zijn groot improvisatietalent, waarin gevoel en sfeer een belangrijke rol spelen. Steeds meer koor- en orgelwerken ver schijnen van zijn hand, terwijl ook bun deltjes met kinderliedjes zijn uitgegeven. Daarnaast heeft hij ook werken van oude meesters, die hij gevonden heeft in de muziekbibliotheek van het klooster in Einsiedlen, Zwitserland, bewerkt en voor uitvoering gereed gemaakt. Regelmatig reist Sander van Marion naar het buiten land voor het maken van orgeltournees of cd-opnamen. Daar speelde hij in belangrijke muziekcentra, zowel in Europa als in Amerika en Canada, op beroemde orgels. Een groot aantal cd's waaronder drie "Gouden Platen", alsme de talloze lp's zijn in de loop der jaren verschenen. De Minister van Cultuur heeft Sander van Marion ter gelegenheid van zijn 25- jarig jubileum als toonkunstenaar in 1981 onderscheiden met de Zilveren Erepenning. In 1996 werd aan hem ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum als toonkunstenaar de "Medaille d'Ar- gent" uitgereikt vanwege zijn verdien sten voor de Franse Orgelcultuur. Een Koninklijke Onderscheiding ontving hij in 1997 met zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau CoEN VAN 't Hof Coen van 't Hof (1967) studeerde ook aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Van het Prins Bernhard Fonds ontving hij een beurs om verder te studeren bij Roger Bobo in Florence. Hij is als vaste gastdocent verbonden aan het conservatorium waar hij studeerde. Tij dens het seizoen 1997/1998 was hij solo- trombonist bij het Radio Symfonie Orkest. Daarna wijdde hij zich geheel aan een solocarrière. Als solist verwerft Coen van 't Hof zich momenteel een internationale reputatie voor zowel traditioneel als eigentijds werk. Recentelijk maakte hij een tournee met het ASKO-ensemble naar o.a. Seoul (Zuidkorea) Voor oktober 1998 is Coen van 't Hof uitgenodigd om op te treden tijdens de "Swiss Brass Week" in Leuk, Zwitserland. Met zijn medewerking aan dit orgelconcert voegt hij een nieuwe dimensie aan zijn carrière toe. -32- „Als u het te veel vindt, nemen we een paar lappen in... Zeil minderen!" gaf hij bevel. Johannes sloeg een blik op het kompas en keek toen over stuurboordsboeg, waar een walmerk was te zien. Hiddo beet op zijn lippen. Kon hij nu nooit iets doen zonder dat zijn vader het merkte en hem dwarsboomde? „Is dat Laesö?" vroeg Johannes nog dreigender dan straks. „Laesö is gepasseerd", antwoordde Hiddo vlak. „Dan is dat Skagens Hom!" barste Johannes los. „Dat is mijlen om! Zeg, wat bezielt jou eigenlijk?" „Daar zeilt De Vrouw Aaltje", wees Hiddo voor uit. „Die wou ik praaien". „Waarvoor?" vroeg Johannes. Hiddo stond met de mond vol tanden. „Zo maar", zei hij verlegen. ,,Zó maar? Niet zo maar! Het is om die meid. Daai-voor waag jij mijn boel er aan. Daarvoor vaar je ik weet niet hoeveel mijnen om! Daar ligt Got henburg. Oost vóór!" De matrozen werkten aan de zeilen en Hiddo aan het roer. De schoener zwenkte af; de kof, doorva rend naar het Noorden, verdween snel in een bui. Johannes ging toornig terug naar de kajuit. Hiddo bleef achter met op elkaar geklemde tanden, verbolgen omdat zijn vader hem voor het oog van de matrozen had geaffronteerd, maar nog veel meer gegriefd omdat hij Janna had genoemd: die meid. Ze lagen in Delfzijl te lossen en Hiddo hield daar bij toezicht, nauwkeurig en oplettend hoeveel zak ken uit hun ruim in het binnenscheepje gingen, dat langszij lag. Er stapten een paar mannen aan boord, die vroe gen naar de kapitein. Hiddo zei dat zijn vader in de kajuit was en schonk verder aandacht aan zijn werk en niet aan de bezoekers. Er kwamen zo vaak mensen aan boord, die de kapitein moesten spre ken. Een poosje later kwam Kees op Hiddo af. Of hij ook wist wat die kerels moesten. Hiddo haalde de schouders op en trok een dwarse streep door vier staande streepjes op zijn plankje, omdat er weer een hijs uit het ruim in het binnen scheepje ging. ,,De ouwe wil de schuit verkopen", beweerde Kees. ,,Je daast", zei Hiddo. Zijn vader stond met de bezoekers op de plecht. Die bekeken het ankerspil en het tuig; ze schenen het te keuren. Daarna verdwenen ze in het vooron der. Kees vertelde dat ze zo ook de motorkamer bekeken hadden en dat ze bezig ware het hele schip van voor tot achter te bezien. Weer boven komend uit het vooronder, beklopten de vreemden de scheepswand en schraapten hier en daar de verf af. Het was duidelijk dat zij het schip taxeerden. Maar Hiddo kon niet geloven dat zijn vader de schoener verkopen wilde. De bezoekers gingen van boord en Johannes maakte aanstalten met hen mee te gaan. Hij kwam, nadat hij een ogenblik in de kajuit geweest was, met de pet op en de jas aan boven. In het gang- boord klampte Hiddo zijn vader aan. „U verkoopt de schuit toch niet?" Er trilde iets in zijn stem toen hij het vroeg. „Dat zijn mijn zaken", antwoordde Johannes en stapte de loopplank over. ,,De schuit gaat weg, wat ik je brom", verzekerde Kees .aan Hiddo. „Welncen", hield die vol. Maar feitelijk sprak hij tegen beter weten in. Bij het toezicht op het lossen had hij niet meer de nodige attentie. Hij wist niet of hij een hijs, die in het binnenscheepje ging, al genoteerd had, ja of neen. Hij vroeg zich al' waar om zijn vader het schip verkopen wilde. De Wil- hclmina was een goed schip, bijna nieuw en wcl- bezeild, een van de mooiste schepen van het Noor den. Hij was er trots op en zijn vader waarlijk niet minder, wist hij zeker. Hij herinnerde zich dat vader onlangs, toen hij in Bergen niet gemakkelij ke vracht kon krijgen, had gemopperd dat de schoeners uil de tijd raakten. Maar later had hij er niet meer over gesproken en hij had ook geen moeite meer gehad om vracht te vinden. Hiddo voelde zich ook gegriefd. Dat zijn mijn zaken, had vader op zijn vraag geantwoord. Zo was het altijd. Vader deed alles zelf; hij kon geen tegenspraak van de jongens velen. Natuurlijk, hij was kapitein en eigenaar; hij was de baas. Maar Kees en Roelof en hijzelf waren toch wat anders dan leden der bemanning? Zij waren zonen, en Kees en hij volwassen zonen. Vader moest niet menen dat hij hen altijd kon behandelen als on mondige kinderen! Zo grimmig trok hij strepen op zijn plankje, dat z'n krijtje stuk sprong. Een goed uur later zag Hiddo zijn vader terugko men. Hij wilde hem niets vragen en liet hem achter zijn rug passeren, maar zijn nieuwsgierigheid was sterker dan zijn trots en toen zijn vader met één voet op de kajuitstrap stond vroeg hij toch wat er met het schip gebeurd was. „Verkocht", antwoordde Johannes, terwijl hij in de kajuit verdween. Hiddo keek hem verbluft na. Als een straal koud water was dat woord hem op het lijf gevallen. Dus toch! Dit mooie, goede, nieuwe schip verkocht! Zo maar. alsof het een pond suiker was! Hij liep naar Kees om het hem te vertellen. Die was niet zo verbaasd, maar wel vergramd. Ook Roelof kwam er bij. Met z'n drieën gingen ze omlaag. Zij wilden weten waarom hun vader dit gedaan had. De verkoop raakte hun bestaan en toe komst. Johannes' wenkbrauwen gingen omhoog toen zijn zoons tezamen de kajuit inkwamen. Moe der Riek zat met een wit gezicht bij tafel. Hiddo vroeg: ,,Hoe kwam u er bij het schip zo plotseling te verkopen?" „Omdat ik nu een beste prijs kon maken en de schuit straks niets meer waard is". Kees trok een ongelovig gezicht. „Alle schepen zijn immers peperduur. Dit nieuwe en goede schip is een kapitaal waard". „Ik zeg dat het .straks niets waard is", zei Johan nes, terwijl zijn kin strak tiok, want het stond hem niet aan dat zijn zoons rekenschap van hem eisten. „En wat wou u nu doen?" vroeg Hiddo. „Een motorschip laten bouwen". Het antwoord verraste Hiddo. ,Een nieuw schip is toch onbetaalbaar!" ,,Ik laat dat nieuwe schip bouwen wanneer de schepen weer goedkoop geworden zijn". „Dat wordt dan wachten tot Sint Juttemis". grom de Kees. Johannes gaf geen antwoord. Zijn kin werd strak ker en zijn wenkbrauwen trokken samen. „Wanneer moet de schoener worden opgeleverd?" vroeg Hiddo. Volgende week". Het gaf een schok. „Waar moeten wij dan heen?" vroeg Roelof zeer ontsteld. „Jullie kunt monsteren waar je wilt. Dan heb je de vrijheid, die je bij mij immers te weinig hebt". Hij wilde het schertsend zeggen, mar het klonk schamper en het sloeg niet aan. Roelof, altijd zwijgzaam en volgzaam, scheen verslagen. Kees gromde, ofschoon hij al honderd keer gezegd had dat hij bij een ander varen wou. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 3