Brand verwoest loods in Dirksland I I I I I I I I I I I I I I I I I MWÈ I I Gebr. de Waal I I I I I I I I I I I I I I Intrede ds. W. L. Smelt te Stellendam S WIJZIGING TELEFOONNUMMERS (0187)4710 20 Fietstocht door Ouddorps dreven Rectificatie Juf 'Oranje Nassauschool' trad in het huwelijk k Drukkerij Snuffel- en curiosamarkt in Goedereede Uitslag 2e jeugdwedstrijd 'Viscromte' 'Stoomtrammers gezocht' kilanüp:n-meli\vs Stark De Yreeze Piano- en keyboardleerlingen aan het woord Op maandag 20 juli as. zullen de telefoonnummers van Drukkerij De Waal (0187-482729) en Eilanden Nieuws (0187-482629) worden gewijzigd in verband met omzet ting naar een ISDN centrale. Voor beide ondernemingen komt er één centraal nummer: Het kan zijn dat we op deze dag niet of moeilijk te bereiken zijn. Voor dringende zaken zijn er (alleen op 20 juli) twee mobiele nummers, waar u gebruik van kunt maken: 06-53815921 en 06-53815924 Het faxnummer blijft ongewijzigd: (0187) 48 57 36. j OPENLUCHTCONCERT P.V. De Luchtbode te Herkingen P.V. De Luchtbode te Herkingen Man in greppel na oppakken boekje Aantal deelnemers 77 Rommelmarktspullen gezocht Biz. 2 DINSDAG 14 JULI 1998 Een brand verwoestte DIRKSLAND - Een brand heeft gisteren het dak van een loods op het terrein van den Hertog Logistiek in Dirksland geheel verwoest. De brand ontstond rond 11.00 uur. Ruim een kwartier later werd de brand doorgebeld naar de brandweer. Die was vier minuten later ter plaatse. De brand was zodanig groot dat assistentie gevraagd moest worden aan de blusgroep Melissant. Deze blusgroep had echter te weinig perso neel beschikbaar, zodat de blusgroep Herkingen ook moest uitrukken. De brand was snel onder controle. Daardoor kon het sein brandmeester al rond 11.45 worden gegeven. Publiek was ook in ruime mate aanwezig bij de brand, ondanks het eventuele gevaar van vrijkomende asbest. De brand werd ontdekt door Piet den Hertog, zoon van de eigenaar van het bedrijf. "Ik rook een schroeilucht en heb toen onmiddellijk de brandweer gewaarschuwd. Toen ik daarna een loods in Dirksland weer naar de loods ging kijken, waren vlaninicn al in het dak geslagen, zo snel ging het." De loods aan de Oosthavendijk was een koelcel en bevatte dicpvricsgoederen. Door het ver schil in temperatuur tussen het vuur en de loods (In de loods was het -28 °C) ontstond er gasontwikkeling, die de brand ver snelde. Het dak van de loods was afgedekt met asbesthoudende golf platen, daaronder bevond zich isolatiemateriaal waarin samen geperst stro was verwerkt. Deze platen ontploften. Ook vrijko mende koelvloeistoffen en koclgassen zouden een gevaar voor de volksgezondheid kunnen opleveren. De Dienst Chemie en Milieu Rijnmond (DCMR) moest daar om worden ingeschakeld Uit onderzoek bleek dat van de gifti ge stoffen geen gevaar te duchten valt. De asbest die vrij kwam is gevallen in de omgeving van het gebouw en levert geen gevaar op voor de volksgezondheid. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Het is mogelijk dat kortsluiting de boosdoener was. Vandaag zal de Technische Recherche het onderzoek verder vervolgen. Op donderdag 16 juli organiseren Frank de Vreeze en Paul Stark een voorspeel avond in de grote zaal van het Diekhuus te Middelharnis. Hun lespraktijken zijn begin 1997 opgericht en draaien met groot succes. Deze voorspeelavond zien zij dan ook als de afsluiting van een vruchtbaar muzikaal jaar. Frank en Paul kennen elkaar al langer uit de muziekwe reld en voeren afzonderlijk hun eigen lespraktijk. Het leek hen leuk bij een evenement als dit samen naar buiten te treden. Volgens de docenten is alleen het lesge ven aan leerlingen niet genoeg. „Het is natuurlijk veel leuker om die leerlingen zelf ook eens aan het woord te laten; hen voor een publiek te laten spelen", aldus Frank en Paul. Dit publiek zal als het aan hen ligt overigens niet alleen uit familie Zaterdag 18 juli a.s. is er weer een gezel lige snuffel- en curiosamarkt in het Party Centrum 'Oostdam' aan de straat in Goe dereede. Vele nuttige dingen zijn er weer te vin den, zoals occasion sieraden, horloges, klokken, postzegels, munten, huishoude lijke artikelen, teveel om op te noemen. Bezoekers zijn welkom van 9.00 tot 15.00 uur en de toegang is gratis. Wilt u ook eens een tafel huren? Neem dan kontakt op met 'de Lepel', tel. (0181)215813. en bekenden van de leerlingen bestaan. Iedereen die wil kennismaken met de twee lespraktijken of gewoon van een muzikale avond wil genieten, is welkom. De aanvang van de voorspeelavond is om 19.30 uur. NIEUWE TONGE - Op 18 juli a.s. zul len de Apollo's hun jaarlijkse openlucht concert geven. Zoals vele jaren gebruike lijk is zullen de Apollo's hun seizoen afsluiten met een concert in de Ring van Nieuwe tonge. Deze keer zal het gemengde zangkoor de avond openen. Zij zullen o.l.v. Nelleke Bruggcman lied jes ten gehore brengen uit grootmoeders tijd. Na dit optreden is het de beurt aan de Blue Stocking Singers. De BSS, o.l.v. Nelleke Bruggeman hebben hun inspira tie gevonden in muziek uit de jaren '60. Vanzelf heeft dit stukje van het program ma dan ook de titel Back to the '60. Het kinderkoor zal het zanggedeelte beslui ten met bekende melodieën uit titelsongs van TV-series. Daarna is het de beurt aan de Harmonie Apollo o.l.v. Hugo Verweij die het gehele genre van de zang dunne tjes overdoet. Bekende Disneymelo- dieën, walsen met Strauss en een geheel eigentijdse bewerking van de Zilver vloot. U bent allen hartelijk welkom aan de ring in Nieuwe Tonge en het programma begint om 18.30 uur. Bovenstaande postduiven vereniging nam op 11 juli 1998 deel aan een wed- vluclit vanuit Strombeek. Afstand 92 km. In concours waren 435 duiven die om 11.30 uur met westenwind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 12.47.41 uur en haalde een snelheid van 1178.72 m.p.min. De gedetailleer de uitslag luidt: J. den Boer 1, 3, 4, 6, 13, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 27, 33, 34, 41, 43, 45, 47, 48. 51, 52, 54, 62, 65, 67, 73, 79, 80, 81, 85; A. het Jonk 2, 8, 9, 38, 40, 46, 56, 77; A. Molenaar en Zn. 5, 14, 15, 28, 59, 61 64, 84; A. Riedijk 7, 31, 44, 87; C. Log- mans 10, 53, 63, 75, 82, 83: S. H. Stoop 11, 23, 26, 30, 35, 36, 60, 66, 68, 72, 74, 76, 78, 86; P. Hogcrwerf 12, 29, 32, 49; B. V. d. Ochtend 16; H. Kamerling 22, 37, 39, 55, 69, 70; M. Huizer 24, 57; M. V. d. Ochtend 42, 58; D. Kievit 50, 71 Bovenstaande postduiven vereniging nam op 11 juli 1998 deel aan een wed- vlucht vanuit Chateauroux. Afstand 572 km. In concours waren 70 duiven die om 09.45 uur met westenwind gelost werden. De eerste duif arriveer de om 17.27.53 uur en haalde een snel heid van 1234.80 m.p.min. De gedetail leerde uitslag luidt: A. het Jonk 113; H. Kamerling 2,8,11, 12, 18; M. Huizer 3, 7, 14, 17; J. den Boer 4, 5, 6, 10, 16; Comb. v. d. Ochtend 9; P. Hogerwerf 15. Vanuit de Gereformeerde Kerk van Oud- dorp wordt op woensdagavond 22 juli a.s. een fietstocht georganiseerd die de deelnemers door het fraaie landschap van de Ouddorpse omgeving voert. Onder aanvoering van ter plaatse beken de leden van de Werkgroep Missionaire Gemeente of aan de hand van een te ver strekken duidelijke routebeschrijving vertrekt men ongeveer om 19.00 uur vanaf de ingang (aan de parkeerplaats "centrum') van de Gereformeerde kerk. Na ruim een uur fietsen staat er bij terug komst in de kerk een kopje koffie of een glaasje limonade klaar en er is gelegen heid om nog wat na te praten. De deelname is gratis. Bij de uitgang van de kerk staat een bus; een kleine bijdrage ter bestrijding van de kosten wordt zeer op prijs gesteld. ledereen wordt van harte uitgenodigd deel te nemen! Kinderen onder begclci- din". OOLTGENSPLAAT- Een 21-jarige man uit Zuid-Beijcrland kwam donderdag middag op het Hcllegatspicin in de pro blemen nadat hij een boekje van de vloer van de auto probeerde te pakken. De man stuurde daarbij iets te veel naar rechts en kwam in een greppel naast de weg tot stilstand. Hij raakte niet gewond. Wel moest de auto uit de greppel geta keld worden Groep A van 5 t/m 11 jaar: 1. Kevin Vermeulen.....135 cm. 2. Richard Bcrkcnbosch....108 cm. 3. Iris Schaaf64 cm. 4. Stefan Visser62 cm. 5. Nikki Visscher60 cm. 6. Claudia Koert50 cm. 7. Pamela Bruggeman40 cm. 8. Patrick Groenendijk37 cm. 9. John de Jager36 cm. 10. Rob Abrahamse35 cm. 1 1. Marye Visser35 cm. 12. Peter de Wit31 cm. 13. Herman Vreeswijk22 cm. 14. Jelle Vreeswijk22 cm. 15. Frits Mclissant21 cm. Groep B van 12 t/m 16 jaar: 1. Bert 't Mannetje122 cm. 2. J. van Broekhoven96 cm. 3. Theo Kardux63 cm. 4. Mat. Arensman53 cm. 5. Yvonne de Jager50 cm. 6. A. Krijger50 cm. 7. Arjan de Waal49 cm. 8. Stefan de Gast44 cm. 9. M. van Rietschoten42 cm. 10. Mouris Bout33 cm. 11Johan de Berg23 cm. 12. Wouter Koese22 cm. 13. Stefan Grinwis22 cm. 14. Chr. Pannekoek21 cm. 15. Pim van Mourik20 cm. Volgende jeugdwedstrijd is op 22 juli van 18.30 tot 20.00 uur. Na in de morgendienst als predi kant van Stellendam bevestigd te zijn door ds. K. Exalto met de tekst uit Filippensen 3 vers 17, deed ds. W. L. Smelt zondagmiddag intrede met Jozua 1 vers 5, de laatste woorden: „Ik zal u niet begeven en zal u niet verlaten". Deze woorden gelden voor zowel de pre dikant als de gemeente. Ds. Smelt wilde nadenken voor wie deze belofte geldt, wat is haar betekenis, maar ook welke roeping legt ze op. Aan Jozua wordt de hulp en de bijstand van God toegezegd. Niet alleen tot hem, maar allen in alTe tijden, die het door genade van de Heere verwachten, mogen die toezegging als tot hen gericht be schouwen. We moeten het dan niet meer van ons zelf verwachten, maar door genade oog gekregen hebben van onze kleinheid, van onze afhankelijkheid. Dan wordt Gods kracht in onze zwakheid volbracht. De vraag is: Hebben wc echt hulp van Boven nodig?" Wie de Heere aan z'n zijde heeft hoeft niet te vrezen. Hij zal het maken. De Heere doet wat Hij beloofd heeft. Vrees niet. Ik ben Uw Schild en Hulp, wat zal een nietig mens u doen. Steun toch niet op mensen, ook niet op een dominee, maar op de Heere alleen. Gods kinderen mogen gerust zijn, al is er in het hart vrees, van buiten strijd, al zijn er nog zoveel zorgen in uw leven, al worden we door de duivel gezift als de tarwe. De Heere zegt: Ik zal u niet begeven en zal u niet verlaten. De Heere wil dat we met die belofte werkzaam zijn, er op pleiten voor Gods aangezicht. Dat is heel wat anders dan maar aannemen, waar de oppervlakkig heid toe aanspoort, dan kan de mens het zelf nog wel aannemen om te geloven, maar alles moet ons uit handen zijn ge slagen. Alles van onze kant moet zijn weggevallen. We moeten er zelf allen buiten vallen, ook de dominee. Niets in ons, maar alles in Hem. De Heere geeft houvast in Zijn Eigen Woord. Na het amen richtte de nieuwe predikant zich met enkele persoonlijke woorden tot zijn bevestiger, burgemeester en wethou ders, de consulent, zijn vriend ds. Den Toom, ringcollcga's, afgevaardigden van de classis, pkv en synode, de oud-predi- kant ds. M. B. v. d. Akker, afgevaardig den van de Hervormde gemeenten van Goerce-OvertJakkec, de plaat.selijke Ge- refomicerde predikant en kerkenraad, af gevaardigden van de gemeente Koeken den, vrienden en bekenden uit Hasselt, Randwijk en elders, zijn moeder en .schoonouders en verdere familie en zijn vrouw en kinderen. Tenslotte wendde hij zich tot de gemeen te Stellendam, die heel veel dank werd betuigd voor alles wat zij hebben gedaan om de overkomst zo aangenaam mogelijk te maken, de heer Rietveld en zijn vrouw en tot allen die in de vacaturctijd werk in de gemeente hebben gedaan. Tenslotte wendde hij zich tot mevr. Codec en haar kinderen. Ds. Smelt hoopt dat er een bid dende gemeente om hen heen zal staan. Hij werd daarna hartelijk welkom gehe ten in de burgerlijke gemeente door bur gemeester Sinke en door ds. J. W. van Estrik als consulent, mede namens clas sis en ring. Tenslotte werd hij welkom geheten door ouderling Noorthoek, die de gemeente verzocht de nieuwe predikant staande toe te zingen psalm 135 de verzen 1 en 2. Dankzij een fout van de museumstoom tram Hoorn-Medemblik is er een grote fout geslopen in het artikel "stoomtram- mers gezocht" in de krant van vorige week vrijdag. Dit artikel ging over het Stoomtram Documentatie Project. In het artikel lijkt het of het project uitsluitend een aangelegenheid is van de stoomtram Hoorn-Medemblik. Dit is echter beslist niet waar. Al vanaf het beginstadium is door de huidige R.T.M, te Ouddorp mee gewerkt aan het project. Eén van hun medewerkers is dan ook gevraagd dit te behartigen. Het is dus niet zo dat alle eventueel binnenkomende informatie zal verdwijnen naar een in het noorden van Nederland gevestigde museumorganisa tie. Dat is iets wat beslist niet zal gebeu ren. Alle binnenkomende gegevens wor den gebundeld en gerubriceerd. Ze blij- Er worden nog steeds goede gebruikte spullen gezocht voor de rommelmarkt van "Woord en Daad" 25 juli a.s. U kunt hiervoor contact opnemen met de fani. Grinwis in Ouddorp, tel. 0187-683324 of 681578. Ook kunt u de spullen brengen op Dijkstelweg 25 (bij bloemenhandel) in Ouddorp. ven m het vroegere R.T.M, vervoersge bied beschikbaar. Deze documentatie zal dan ook aan iedere geïnteresseerde beschikbaar gesteld kunnen worden. Voor de R.T.M. Ouddorp zal de heer H. Gerlings, Doetinchemsestraat 30, 3341 AA te Middelharnis, telefoonnummer: 0187-483352, dit documentatieproject behartigen. Als u iets heeft te vertellen kunt u met hem contact opnemen. Mel den aan de R.T.M, kan ook, zij maken dan met u een afspraak. Telefoon: 0187- 689911. NIEUWE TONGE - Was dat een feest, afgelopen vrijdag 10 juli, voor de kinderen van de groepen 3 en 4 van de 'Oranje Nas- sauschool' in Nieuwe Tonge. Juf Cora Labeur (afkomstig uit Bruinisse) trad op die dag namelijk in het huwelijk met de heer Chris van der Hulle (afkomstig uit Oosterland en werkzaam bij 'Het Duivelands Meubelhuis' aldaar). De kinderen van haar klas zijn vrijdagmiddag op stap gegaan om getuige te zijn van deze blijde gebeurtenis. Om 12.00 uur vertrokken ze met het onderwijzend personeel naar Brouwershaven, waar het burgerlijk huwelijk werd voltrokken. Daarna ging het richting Sirjansland, waar het huwelijk kerkelijk werd bevestigd door ds. H. J. Boer. Nadat ook de kinderen de kerk dienst hadden bijgewoond, was er kinderrcceptié in Bruinisse. Het bruidspaar werd tot drie keer toe opgewacht door de kinde ren met prachtig versierde bogen, hoge hoeden en sluiers. Voor deze dag hadden ze ook allerlei liederen en gcdichties inaestu- deerd, die ze ten gehore brachten. Voor zowel de juf (die er trouwens stralend uitzas en een schit terende japon droeg) en haar man (die zijn vrouvv vervoerde m een. vooral voor de jongens zeer aantrekkelijke, rode auto) als voor de kinderen was het een hele fijne middag, waar ze onge twijfeld met zeer veel plezier aan zullen terugdenken

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2