Stoomtrammers sfezocht yyL Sciiitterende nieuwe kaart Goeree- Overflakkee vanaf nu verkrijgbaar Torenconcert Orgelconcerten Een avond met een goud 2>"2^Q fl-6 f:^^^^^^^^^^ Dabar zoekt materialen voor evangelisatietent Open dag Radio Goeree Lokaal drukbezocht Goedereede in Dreischor Visser Visser Dronken automobilist aangehouden Zomerverkoping Zendingswinkeltje MINNAARD ^^VASTGOED Openingstijden 't Zuiderdiep verruimd Bestelauto over de kop 70e Jaargang VRIJDAG 10 JULI 1998 No. 6719 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 door trompettist en beiaardier Op zaterdag 11 juli zal het duo Jan Bezuijen (beiaard) en Jacco Groe nendijk (trompet) traditiegetrouw een concert verzorgen vanaf de klokkenzolder van de Goereese toren. Al zes jaar lang spelen zij iedere zomer in deze bijzondere samenstelling. Bij mooi weer zullen de klanken in de wijde omtrek te horen zijn. Het repertoire is zeer gevarieerd en bevat zowel klassieke als populaire muziek. Het concert begint om 16.00 uur en pro gramma's zijn verkrijgbaar bij de ingang van de toren. Deze zomer zal voor het eerst een tweede concert gegeven wor den en wel op zaterdag 15 augustus, eveneens om 16.00 uur. OUDDORP - Deze zomer is het weer zo ver. Veel jongeren hebben zich beschik baar gesteld voor het Dabarwerk op de camping De Klepperstee in Ouddorp. In de maanden juli en augustus zullen de vrijwilligers activiteiten organiseren voor de campinggasten. Voor deze acti viteiten zijn er veel materialen nodig. Wilt u dit evangelisatie- en recreatiedoel steunen, spaar dan al uw blikken, bier- doppen, biervilten, toilet- en keukenrol len voor ons op. Dan kunnen 80 a 100 kinderen fraaie muziekinstrumenten maken. U kunt deze materialen vóór 8 augustus afgeven bij Jantina Tanis, Breenstraat 41, Goedereede. Voor meer informatie kunt u bellen: (0187) 492059. Op donderdag 16 juli a.s. geeft de beken de organist Dirk Jansz. Zwart het eerste van een vijftal orgelbespelingen, die wekelijks op donderdagavond gegeven worden in de Hervormde Kerk te Drei schor. Deze kerk heeft een fraaie acous- tiek, waardoor de klank van het mooie orgel optimaal tot z'n recht komt. Het eerste programma bestaat uit compo sities van J. S. Bach, G. F. Handel, F. Mendelssohn, A. Guilmant en L. Vierne. De aanvang is om 20.00 uur. De toegang bedraagt 7,50. Voor 65+ en kinderen tot 12 jaar is de prijs 6,-. Taxatie nodig, bel ons! Fonk Makelaardij HOORN- Was u medewerker op de stoomtram van de RTM die hier over het eiland reed? Of misschien heeft u wel eens een keer gereisd met deze stoomtram. In dat geval is Museumstoomstram Hoorn- Medemblik op zoek naar u. Deze Museumstoomstram is namelijk begonnen met het Stoomtram Documentatie Project. In dit proj ect wordt zoveel mogelijk nog niet vastgelegde kennis verzameld over de vele stoomtrambedrijven die in Nederland hebben gefunctioneerd. De kennis wordt vergaard door middel van gesprekken met oud- trammedewerkers en -reizigers. Dankzij deze kennis kan een beeld wor den gevormd over het dagelijks functio neren van de diverse stoomtrambedrij ven. Hoe werd de dienst uitgevoerd? Waarom werden de dingen gedaan zoals ze gedaan werden? Hoe werd één en ander door het personeel en de reizigers beleefd. Op deze manier krijgt men kennis over de maatschappelijke, sociaal-economi sche en culturele betekenis van de stoomtrambedrijven in Nederland. Het opslaan en beheren van de vergaarde kennis behoort tot de doelstelling van de Museumstoomtram. Tevens hoopt zij met de opgedane kennis de presentatie over stoomtrams te kun nen verbeteren. Omdat de presentatie gebaseerd is op herinneringen van tijdgenoten zal deze presentatie dichter bij de bezoekers kun nen staan. Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij De Rotterdamsche Tramweg-Maatschap pij is als typisch stoomtrambedrijf dan ook zeer belangwekkend voor dit pro ject. Dit bedrijf heeft in de periode 1898- 1966 een tramwegennet geëxploiteerd van honderden kilometers, vanuit Rotter dam tot aan Schouwen-Duiveland. De laatste jaren gebeurde dat met een inge krompen net en alleen nog met motor trams. De stoomtramverbindingen waren zeer belangrijk voor de ontwikkeling en ont sluiting van het platteland op de Zuidhol landse en Zeeuwse eilanden. Daarom is dit stoomtrambedrijf zeer zeker belang rijk voor het Stoomtram Documentatie Project. Gezocht: Voor dit project is de Museumstoomtram Hoorn-Medemblik dan ook op zoek naar oud-medewerkers of reizigers van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij. Behoort u hiertoe, of kent u mensen die hiervoor in aanmerking komen? U wordt dan dringend verzocht dit te melden. Het kan niet anders dan dat zich onder lezers van deze krant vele potentiële gesprek- skandidaten bevinden. De Museum stoomtram hoopt dat u inziet hoe graag zij met u in contact willen komen en hoe belangrijk uw bijdrage is voor het wel slagen van dit bijzondere project. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met Drs. R.P. van der Broeke, projectlei der Stoomtram Documentatie Project, Postbus 137, 1620 AC Hoorn, telefoon 0229-270002. De Museumstoomtram dankt u alvast voor uw reactie. zie de advertentie verderop in dit blad! SOMMELSDIJK- Een 47-jarige inwoner van Sommelsdijk is op woensdag rond middernacht aangehouden omdat hij onder invloed van alcoholische drank reed. De man blies 515 Ugl. Aan de overtreder werd een schikking aangebo den van 900.-. OUDDORP D.V. donderdag 16 juli hoopt het Zen dingswinkeltje haar verkoping te hou den. U vindt er nieuwe en tweedehands boeken, kaarten, CD's en MC's, bloe men, koekjes, ondergoed, schoonmaak artikelen en een grote stand met speel goed, koffie, thee, limonade en cake. U bent allen hartelijk welkom van 9.00 tot 17.00 uur in het Hervormd Vereni gingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhil- laan. Goeree-Overflakkee B.V. Gedurende de schoolvakanties is zwem bad 't Zuiderdiep te Stellendam langer open dan gewoonlijk. Door de week kan men vanaf 12.00 uur terecht tot 17.30 uur. Op zaterdag zelfs vanaf 10.00 uur. Ook 's avonds zijn de openingstijden op zomers niveau. Kon men eerst tot 20.30 uur zwemmen, nu kan men tot 21.30 uur terecht. De openingstijden op de woens dag- en vrijdagmorgen zijn onveranderd. Deze openingstijden gelden tot en met zaterdag 5 september 1998. Daarna gel den weer de normale openingstijden. De jaarlijkse schoonmaak vindt dit jaar plaats in december. Zaterdag 27 juni was de eerste open dag van Radio Goeree Lokaal. De avond daarvoor werd de nieuwe studio aan de Hofdijksweg 46a in Ouddorp, officieel geopend door wethouder Visser. Op deze zaterdag kwamen vele donateurs en belangstellenden een kijkje nemen. Tevens was er een gezellige rommel markt en werd de inwendige mens niet vergeten. De opbrengst bedroeg 2100.- Radio Goeree Lokaal wil iedereen bedanken voor de vele spontane reacties die ze ontvingen. Ook uit de giften van de lokale ondernemers bleek de waarde ring voor lokale radio in de gemeente Goedereede. Volgend jaar zal er zeker weer een Open Dag en een rommelmarkt gehouden worden. Voor deze rommel markt kunt u uw rommel nu al kwijt bij Radio Goeree Lokaal. We komen het thuis bij u ophalen. Bel voor meer infor matie 0187-682670. Eindelijk is zij er dan. De nieuwe officiële kaart van Goeree-Overflak kee. Deze kaart is geheel vernieuwd ten opzichte van de oude kaart, die in 1994 gemaakt werd. Deze kaart was sterk verouderd, eigenlijk niet meer bruikbaar en dus nodig aan vervanging toe. Die vervanging is er nu en kan in één woord schitterend genoemd worden. Afgelopen woens dag werd de eerste kaart overhan digd aan mevrouw van den Boogert, directrice van de VVV Overflakkee. De overhandiging geschiedde door de heer Koppelaar, directeur van Gebr. De Waal te Sommelsdijk, de drukkerij die het drukwerk verzorg de. De nieuwe kaart is vanaf nu ver krijgbaar bij de VVV en andere adressen en kost slechts 7,95. De nieuwe kaart biedt vele voordelen die de oude kaart niet had. Uiteraard is de kaart geactualiseerd. Nieuwe wijken, wegen, campings etc. zijn allemaal op de kaart aangebracht. Ook de nieuwe situ atie in verband met de ruilverkaveling is geactualiseerd. Maar de kaart gaat nog verder: projecten zoals nog aan te leggen fietspaden en wegen zijn ook al op de kaart vermeld. Ook naar de toekomst een optimale informatiebron. De opmaak van de kaart is zeer overzichtelijk. Alle wegen zijn op de kaart aangebracht. De grote wegen zijn rood, de gewone wegen wit gekleurd. De fietspaden zijn opge maakt in een opvallende oranje kleur. Compleet De kaart mag zeer compleet genoemd worden. Alle wegen op Goeree-Over flakkee zijn aangebracht in een wegenre- gister, het zoeken wordt u dus erg gemakkelijk gemaakt. Dat is nog niet alles, alle bijzonderheden van campings, bungalowparken en hotels, tot en met zwembaden, musea en speeltuinen, ja zelfs de vogelobservatiepost is niet ver geten. Echt bijna alles wat zich maar op Goeree-Overflakkee bevindt is aangege ven op deze kaart. Nog enkele voorbeel den van objecten die uiterst moeilijk te vinden zijn, maar wel op deze kaart aan gegeven zijn: strandpalen, bushaltes, par keerplaatsen, visplaatsen en monumen ten. Waar u ook heen wilt op Goeree- Overflakkee, met deze kaart komt u altijd aan. Naast de gewone kaart van Goeree-Overflakkee, staan op de kaart ook alle kernen van Goeree-Overflakkee overzichtelijk afgebeeld. Ook hierbij is een straatnamenregister en zijn er ontzet tend veel voorzieningen afgebeeld. Ook als u in een dorp op zoek bent naar een bepaalde straatnaam dan bent u met deze kaart aan het juiste adres. Verzorgd Vele instanties werkten mee aan het maandenlange project om de kaart te maken. Gemeenten, de VVV's, het ISGO, allemaal leverden ze hun bijdrage om van het project een succes te maken. Ze zorgden voor de juiste informatie en de kaart mag dus een verzorgd geheel genoemd worden. De cartografie, het ontwerp, de fotografie en de lay-out zijn verzorgd door Aad Schram van Artwork in Melissant. Ook hij droeg bij aan de juistheid van de gegevens van deze kaart. Als er onduidelijkheden waren, was hij degene die erop af ging om te kijken wat de werkelijke situatie was. Kortom: deze kaart is uitermate geschikt voor iedere toerist. Maar zeker ook voor bewoners en dienstverleners van Goeree-Overflak kee is deze kaart niet te missen. Het concert door leerlingen van Paul Kieviet in de Ned. Herv. kerk van Sommelsdijk bezorgde de belangstellenden een prachtige avond. De negenentwintig spelers hadden zich prima voorbereid. Fijn om te kunnen horen dat aan de uit voering van de vele composities veel zorg werd besteed. Sander van den Houten en Pieter-Jan Boot begonnen het programma met een vier handig uitgevoerde "Sonatina". Wie niet wist dat twee spelers tegelijk bezig waren, kon nauwelijks horen dat er vierhandig gespeeld werd! Jochem Hemink speelde Mozart in een mooi strak vastgehouden tempo met mooie articulaties. Een lichtvoetige en met zorg uitgevoerde versie van een "frans Kortjakje" van W.F. Bach volgde door Arjan Buth, op de voet gevolgd door Pieter Bakker, die z'n luis teraars inzicht gaf in een "Polonaise" van Mozart, 't Klonk prachtig met een vier voet-register op het historische orgel! Verrassend was de mooie inzet waarmee Barbera van der Veer een "Fantasia" van Telemann uitvoerde. Weloverwogen gespeeld met veel aandacht voor de manier waarop de ruimte van de kerk op de muziek reageert. Bas Villerius liet in een bewerking van "Jesu meine Freude" van Walther horen hoe je in een koraalpartita de grote lijn van een melodie vasthoudt en toch oog hebt voor details. Geen geringe opgave! Arjan Tanis trakteerde het publiek op een melodieus uitgevoerde "Sonate" van D. Scarlatti, met veel aandacht voor accenten op de plaatsen die extra op de mooi klin kende ruimte inwerken. Gerard Hoogmoed lijdt hoorbaar niet aan de jachtige tijdgeest. Mooi ingezonken voerde hij het "Herzlich tut mich erlan gen" uit van Walther. Kort maar krachtig klonk een "Bourée" van J. Kriegcr, door André Steenbeek. Niet het vele is goed maar het goede is veel. En dat lukte prima! Gelukkis ontbrak ook G.F. Handel niet. Dick Steenbeek voerde diens fraaie "Les son" uit. Mooie lesstof van een groot meester! Of A. Scarlatti een broer is van D. Scar latti weet ik niet. Als dat wel zo is, zat muziek waarschijnlijk in de familie. Dat komt nog eens extra tot uitdrukking als Jan Voortman zich aan de klavieren zet. Arno Ista voerde een bewerking uit van "Psalm 51In de manier van uitvoeren kwam de componist, D. Sanderman, her kenbaar naar voren. Een mooi, in stilte geëindigde uitvoering! Extra speels tegenover het vorige stuk klonk van de hand van Pachelbel de "Gavotte met 2 variationen", uitgevoerd door Willian van Rees. Van de "8 kleintjes" van J.S. Bach nam Hilda Meiaard er één voor haar rekening, uitgevoerd in een lichte registratie in een respectabel en goed volgehouden tempo. Prachtig doorzichtig en met een duidelijk herkenbaar herhaalde inzet voerde Dinant van Walsem het "Lobe den Herren" uit van J.G. Walther. Veel moois viel te beluisteren in een "Ouverture" van Stölzel, gespeeld door Jan van den Boogert. Hoe veelzijdig orgel en organist zijn, hoorden we in een koraalpartita van J.S. Bach, gespeeld door Reinhard Hameete- man. Muziek zit duidelijk in de familie. Maps Hameeteman volgde op de hielen met het "Vater unser in Himmelreich" van Krebs, een leerling van J.S. Bach. Zoals Bach veel plezier beleefd zal hebben aan Krebs, zal Kieviet veel plezier beleven aan de Hameetemannen! Claudia Struijk verraste haar toehoorders met een krachtig ingezette en uitgevoerde "Sonatina" van C. Ritten Dat Gerda Prinsen als toegevoegd pro grammapunt "Psalm 24" van A., van Noordt speelde, zal niemand hebben ver veeld, zeker niet met dat mooie tongwerk. In stevig tempo volgde na de pauze een mooi "gezongen" uitvoering van J.S. Bachs BWV 547 door Mare Aarnoudse. Fraai geademd en alles mooi getimed ver wende Jan Simon Huizer de toehoorders met een "Fantasie" van W. Wechmann. Frappant om te horen hoe Jan zich bewoog in de stijl van spelen van zijn leer meester. En dat is geen amateur. Coen van Alphen liet horen boe hij aan het componeren is geslagen, met als onder werp Psalm 96. Een duidelijk hedendaag se aanpak, met overtuiging voorgedragen. Brahms en Walcha kwamen weloverwo gen en stevig onder Martin Kolffs handen vandaan. De titel van het "Ach wie nichtig, ach wie flüchtig" van Böhm werd door Jan Stoor- vogel als het ware symbolisch "vluchtig" voorgedragen, met veel oog voor de grote lijn én details. Echt "maestoso" klonk het eerste deel van Mendelsohns 3e sonate onder de handen van André van der Beek. Verstild en meditatief volgde in contrast het "andante tranquillo" uit dezelfde sonate. Deze muziek is het orgel op het lijf geschreven. Van Cor Kee klonk "den lOOsten" psalm. Door Erik Grootenboer op een knappe manier neergezet. De speler liet duidelijk horen dat hij de verbanden in het stuk beslist niet gemist heeft! Mark Verhelst (Gorkum) speelde eigen werk: "Jesu meine Freude". Mooi ade mend en zeer lichtvoetig voorgedragen. Paul Kieviets improvisatiestijl kwam in een weldoordachte vorm via een leerling terug. Corrie Stolk sloot af met de monu mentale "fuga in C" van J.S. Bach. Een monumentaal slot van een monumentale bespeling. GOEDEREEDE- Afgelopen woensdag raakten een 18-jarige automobilist uit Ouddorp en zijn 15-jarigc inzittende gewond bij een ongeval waarbij de bestel auto over de kop vloog. De bestuurder verloor in een bocht op de Parallelweg langs de N57 de macht over het stuur. Het is waarschijnlijk dat hij te hard reed. Bei de slachtoffers werden naar het Dijkzigt ziekenhuis gebracht. De Technische Ongevallen Dienst van de politic stelt een nader onderzoek in. Irene Struijk, beëdigd makelaar/taxateur Voorstraat 44, 3245 BH Sommelsdijk Tel. (0187)48 72 72 Drukte op station Middelharnis-Haven van de Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij op 7 april 1950 lREGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 621033 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - WDEO - STUDIO - REPOHTAQE - FOTOQRAFIE Qffl| IjjIjUJ 1=1 C=l CI3 CZI C^ ^^T nn c=} n^ OUDDORP- Weststrsat 35 - Tehtoon ^187) 6816121 Fax 683734 Printshop - Hogezoom 172 - Telefoon (0111) 462400 Voor de koop of verkoop van uw woning Doefinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Voorkant van de geheel vernieuwde kaart. Een schitterend ontwerp waarbij verschillende bezienswaardigheden op prachtige wijze in elkaar over lopen Dhr. Koppelaar overhandigt de kaart aan mevrouw van den Boogert Leermeester en leerlingen: Van harte pro ficiat met deze avond énmet elkaar! Kees Villerius

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1