oHinte/ Een leerling/stoffeerder 'Bach-Marathon' te Dirksland MORELLEN Van Zuidland Raadscommissie Dirksland overwegend positief over reddingsplan zwembad De Gooye Flakkeese frambozen 8.25 Bingo Nut en Genoegen Nieuwe weg 6 3248 BE MELISSANT TelVfax (0187) 60 20 17 AFGESTUDEERD VMBO Sommelsdijk DINSDAG 7 JULI 1998 EILANDEN-MEUWS TWEEDE BLAD 76-79/aa/- 'Nichts ist krejftiger, denn die musica' (M. Luther) In de Hervormde kerk te Dirksland zal zaterdag 11 juli zes-en-een-half uur continu werk van J. S. Bach te horen zijn. Deze dag zal staan in het kader van de complete uitvoering van de orgelwerken in de cyclus 'Bach en anti-Bach'. Organist Sietse van Wij- gerden startte deze cyclus in december 1997. Niettemin kunt u deze dag niet alleen orgelwerken horen maar ook andere instrumentalisten en vocale muziek beluisteren. Aan deze bijzon dere dag zal landelijke bekendheid worden gegeven. Van 's morgens 10.30 tot en met 's middags 17.00 uur kunt u continu ondergedompeld worden in de rijke wereld van J. S. Bach. De toe gang is gratis, en u kunt elk ogenblik binnenlopen. Een hele dag Bach achter elkaar zal niet alleen zorg dragen voor een grootse fes tiviteit die uniek is op Flakkee, maar het geeft organist Sietse van Wijgerden ook de kans om een wat groter deel van het oeuvre van Bach op een dag uit te voe ren. Het Bach-projekt zal zodoende meer voortgang maken dan wanneer het per concert vertolkt wordt, of wat zelfs ook nog wordt gedaan: met slechts 1 of 2 concerten per jaar. De orgelwerken die deze dag vertolkt zullen worden, vormen een staalkaart van Bach's oeuvre: preludia en fuga's, fantasieën, koraalbewerkingen etc. Van alle vormen zullen zowel grote als klei nere werken vertolkt worden. Naast orgelwerken zullen er allerlei andere instrumentalisten en vocalisten optreden. Er zal een voortdurende afwis seling tussen deze beide zijn van een half uur. Een belangrijk aandeel zal geleverd worden door de clavicinist (en organist) Jaap de Wit, naast een solo-optreden zal hij de solisten van clavecimbelbegelei- ding voorzien. Aan deze dag werken zo wel musici uit het hele land mee, als ook musici van Flakkee: van eigen bodem. De volgende musici zullen aan deze dag hun medewerking verlenen: de blokfluitiste Machteld Kieviet, zij zal onder meer een bewerking van een orgel- triosonate uitvoeren; Cees Veerman, dwarsfluitist, zal een aantal senate's ver tolken; Joost Bosdijk, fagottist; de jon genssopraan Arno Klem zingt een aantal liederen; de gambist René Slotboom ver leent medewerking door continuo-partij- en te spelen; de Zierikzeesche gitarist Dik de Koning speelt uit de beroemde luitsui- te's; en de bas Siem Kroon zingt aria's uit cantate's en uit het Magnificat. Het vocaal ensemble 'A Prima Vista', o.l.v. Sietse van Wijgerden, zal naast enkele koralen, het motet 'Jesu Meine Freude' uitvoeren. Jaap de Wit en Sietse van Wijgerden zullen het concert voor twee clavecimbels, en een instrumentaal ensemble BWV 1061, laten horen. Er wordt gebruik gemaakt van clavecimbels van de bouwer Matthijs Mijnders. De Bach-dag vindt om verschillende redenen in Dirksland plaats. De kerk is een van de welluidendste van het eiland, er is al een clavecimbel aanwezig, maar vooral omdat het orgel een zeer karakter volle klank heeft. Het historische instru ment heeft wel bepaalde beperkingen maar deze zal organist Sietse van Wij gerden proberen te omzeilen. De cyclus 'Bach en anti-Bach', is zo ge noemd omdat er ook concerten in deze serie plaatsvinden met totaal andere mu ziek. Reeds plaatsgevonden hebben concerten o.m.: met Gregoriaans, 'Van Bach tot Beatles'. Verder worden in Renesse naast de gewone avondconcerten op elke eerste zondag van de maand na de kerk dienst Bach-concerten gegeven met een sterk liturgische inslag: het kerkelijk jaar wordt daarin gevolgd zoals dit goldt in de tijd van Bach. Op deze wijze wordt al meer recht gedaan aan de eigenlijke functionaliteit van de liturgische muziek van Bach. Een aspect dat zowel bij or thodoxen als niet-kerkelijken ontkent wordt: Bach's muziek hoort in de liturgie thuis! De gehele Bach-cyclus wordt tweemaal, zowel op Goeree-Overflakkee als op Schouwen-Duiveland, in hetzelfde tijds bestek uitgevoerd. Het ligt in de plan ning dat het projekt eind 1999 voltooid Sietse van Wijgerden is afgestudeerd aan het Rotterdams conservatorium voor orgel docerend en uitvoerend musicus, verder als kerkmusicus. Tenslotte heeft hij muziekwetenschappen aan de Rijks universiteit van Utrecht gestudeerd. Hij nam deel aan verscheidene concoursen in Nederland en buitenland, hij werd eer ste prijswinnaar van het concours te Lei den in de categorie renaissance-barok- rococo. Hij nam deel aan verschillende cursussen tijdens de zomeracademie in Haarlem, o.m. bij E. Kooiman, Ton Koopman, KI. Bolt en anderen. In 1997 voerde hij in een tijdsbestek van 6 weken alle orgelwerken van C. Franck uit. Hij is actief in het organiseren van de alternatieve TRIPLUM-concerten op Flakkee en Schouwen. TE KOOP ORANJEHOF Dirksland 2e Stoofweg 10 Tel. 60 16 11 TE KOOP Weer volop eigen geteelde en aardbeien, bessen, aardappelen en groenten fam. B. den Baars Noorddijk 2 3248 LH Melissant Tel. (0187) 60 15 23 Ambachtelijke Slagerij Dirksland, tel. (0187) 60 14 87 STOOFLAPPEN 500 gram TARTAARTJES 5 HALEN 4 BETALEN HAM eigengemaakt 100 gram CORNEDBEEF 100 gram SAMEN JONG BELEGEN KAAS 500 gram U.Zj Woensdag: GEHAKTDAG P.V. De Trekvogels te Ouddorp Uitslag van de jonge duivenvlucht vanuit Strombeek op 4 juli 1998. In concours waren 706 duiven. De duiven werden gelost om 11.20 uur met een westenwind. De eerste duif arriveerde om 12.49.16 en maakte een snelheid van 1182.23 m.p.min. De afstand be droeg 105 km. Comb. Grinwis 1, 12, 24, 42, 45, 79, 83, 89; J. Kievit 2, 3, 9, 93, 95; Comb. Kie vit 4, 100; J. K. van Wijk 5, 18, 19, 28, 68, 88; H. Grinwis 6, 7, 10, 37, 38, 40, 44, 53, 77, 81, 82, 86, 99; J. Akershoek 8, 33, 80, 85, 90, 91, 97, 98; Comb. Pijl- Verhage 11, 20, 22, 29, 31; A. Klijn 13, 14, 15, 21, 23, 32, 36, 39, 41, 54, 55, 56, 60, 64, 66, 73, 75; Krijger-Zonneveld 16, 58, 61, 62, 63, 65, 67, 69, 70, 74, 76, 78; H. Kleijn 17, 34, 35, 46, 47, 48, 49, 51, 92; J. Bakelaar 25, 26, 27, 30, 43, 50, 57, 59; P. Mierop 52, 84, 87, 96; L. Sperling 71, 94; Kr. van Wijk 72. Uitslag van de midfondvlucht vanuit Creil op 4 juli 1998. In concours waren 240 duiven. De duiven werden gelost om 7.00 uur met een westen wind. De eerste duif arriveerde om 10.38.50 en maakte een snelheid van 1387.80 m.p.min. De afstand bedroeg 303 km. H. Kleyn 1, 5, 15, 30; H. Grinwis 2, 17, 21, 22, 29, 31, 34, 44, 51, 58; J. K. van Wijk 3, 10, 16, 18, 23, 42, 45, 49; J. Ba kelaar 4, 59; Comb. Venneman-Troost 6, 8, 12, 24, 28, 36, 39, 52; N. Venneman 7, 13, 54; A. Klijn 9, 14, 25, 33, 40; A. Kievit 11, 19, 50; P. Mierop 20, 26, 37, 46, 53; L. Sperling 27; Comb. Tanis 32; Comb. Grinwis 35, 38, 47, 48, 55, 57; Joh. Grinwis 41; J. Akershoek 43; Comb. Pijl-Verhage 56. De Ouddorpse Konijnen en Pluimvee- fokkersvereniging organiseert a.s. don derdag 16 juli haar eerste Bingo-avond van dit seizoen, elke week op donder dagavond, 6 weken achter elkaar wordt er om 20.00 uur gestart, met een gezelli ge bingo voor jong en oud. Ook in het prijzenpakket is aan iedereen gedacht, van luxe tot huishoudelijk in vele varianten speelgoed en strandartike- len zijn ook van de partij. Er worden 8 ronden en 3 superronden gespeeld. De Ie prijs, een volle kaart mag u zelf uitzoeken. In de superronden wordt er gespeeld om waardebonnen en een goed gevulde boodschappenmand. Door uw aanwezigheid helpt u de vereni ging in zijn voortbestaan en ook om in december weer met zijn allen een mooie tentoonstelling van kleindieren in vele rassen en kleurslagen aan het publiek te kunnen presenteren. De bingo's worden gehouden in m.f.g. gebouw 'Dorpstienden', de grote par keerplaats bij het centrum van Ouddorp. U bent van harte welkom vanaf 19.30 uur, graag tot ziens. STAD AAN 'T HARINGVLIET 30 juni jl. is onze plaatsgenoot Jeroen Dillingh aan de Technische Universiteit te Delft afgestudeerd als ingenieur Lucht- en Ruimtevaarttechniek. Zijn afstudeerverslag had als titel: Modelling and Numerical Simulation of Condensa tion in Transonic Flows around Airfoils. Het personeelsteam van het VMBO Groen Sommelsdijk is op zoek naar nieuwe collega's! De Commissie Middelen van de Dirksiandse gemeenteraad behan delde afgelopen donderdagavond het reddingsplan, dat door een groep inwoners is opgesteld, ten einde zwembad De Gooye open te houden. De reacties in de commis sie waren overwegend positief, al realiseerden de commissieleden zich dat het plan geen harde garanties biedt voor een door de gemeente gedragen exploitatiete kort van maximaal vier ton per jaar. Collegevoorstel De commissie boog zich over het voor stel van het College van Burgemeester en Wethouders om het reddingsplan het vertrouwen van de raad te geven. Burge meester Boonstra was met vakantie en wethouder Schouten lichtte als loco-bur gemeester het collegevoorstel toe. De heer Schouten noemde de steeds oplo pende exploitatietekorten van het zwem bad en het besluit van de raad dat de gemeentelijke bijdrage in het tekort van De Gooye de 400.000,- niet mag over schrijden. Over het feit dat de gemeente niet heeft gereserveerd voor groot onderhoud van het zwembad, zei hij dat het exploitade- tekort nóg nadeliger zou zijn geweest als er wèl was gereserveerd. De raad had er bewust voor gekozen naar bevinden te zullen handelen als het moment van 'wat nu?' daar zou zijn. Vorig jaar was het zover: het exploitatietekort van De Gooye beliep ongeveer vijf ton en het bad is dringend aan renovatie toe. De gemeente besloot toen te laten onder zoeken of een nieuwe eigenaar kans zou zien het bad open te houden met een gemeentelijke bijdrage van maximaal 400.000,-. Het onderzoeksbureau kwam tot de conclusie dat deze opde niet haalbaar is. Vervolgens kwam er overleg tot stand tussen de opstellers van het reddingsplan en het College van B en W, hetgeen er in resulteerde dat B en W op 16 juni jongst leden tot de beslissing waren gekomen: "Hoe willen we verder gaan?" Onduidelijkheden In overleg met B en W is in de afgelopen weken een aantal onduidelijkheden in het reddingsplan tegen het licht gehouden. Dienaangaande zei de heer Schouten dat het contract met Sportfondsen Neder land nu bij deurwaardersexploot is opgezegd per 1 oktober, Rabobank West-Flakkee bereid is voor renovatie van het zwembad een nieuwe lening voor 20 jaar te ver schaffen met een rentepercentage dat spoort met dat in het reddingsplan. B en W steun vanuit de bevolking reëel vinden en een gemeentelijke bij drage van 400.000,= per jaar (even tueel geïndexeerd) het maximum. "Wij vinden dat er een fonds moet zijn voor dekking van eventuele grotere tekorten. Ook daarover moeten afspraken gemaakt worden. Ik wil niet verhelen dat er toch een open eind zit in de nieuwe opzet, maar we hebben redelijk vertrou wen in dit plan." Zwembadfonds Over de grootte van het te vormen steun- fonds voor het zwembad is nog niets definitiefs te zeggen, aldus mevrouw Goulooze van het Actiecomité 'Zwem bad dicht, nee'. Mevrouw Goulooze maakte gebruik van het spreekrecht en deelde mee dat het fonds momenteel bij de notaris wordt vastgelegd. "Het is heel moeilijk nu al een bedrag te noemen. Het loopt goed, boven verwachting zelfs." Grote stortingen door bedrijven verwacht het actiecomité pas na 23 juli, als besluit vorming in de raad heeft plaatsgevonden en er meer duidelijkheid is. Reacties De heer Leeflang (RPF) uitte waardering voor de initiatiefnemers van het red dingsplan. Hij vroeg o.a. waarop de in het plan genoemde toename van het bezoekersaantal is gestoeld. Hij zei altijd een voorstander van open blijven van het zwembad te zijn geweest, maar ook altijd gezegd te hebben dat de tekorten niet tot in het oneindige door konden gaan. Opzegging van het contract met Sport fondsen Nederland was voor de heer Leeflang ook een belangrijk punt. Ook waardering richdng initiatiefnemers en College van B en W van de heer Kalle (SGP). Hij stond er van te kijken dat er maar liefst drie ton op het zwembad bezuinigd kan worden. "Kan dat nu opeens wel en kon dat vroeger niet? Nit is becijferd dat het zwembad kan draaien met een gemeentelijke bijdrage van vier ton, maar de SGP vond 250.000.= de limiet." De heer Kalle zag nog geen dui delijkheid en kon zich in eerste instande nog niet achter de plannen scharen. Risico De heer Driesprong (VVD) waardeerde de moed van het zwembadbestuur, dat het niet had opgegeven, maar in acde is gekomen. Ook hij zag vraagtekens bij een aantal zaken, maar: "Als gemeente mogen we best een stukje risico nemen. Het fonds zal het 'm moeten doen om de 400.000,- niet te overschrijden." M.b.t. het fonds vroeg de heer Driesprong zich af wie dat gaat beheren en of het een plaats krijgt naast de Stichting Zwembad. De PvdA bleef niet achter met waarde ring voor de diverse groepen die het zwembad open willen houden. De heer Robijn vond het te ver gaan het college van B en W lof toe te zwaaien. Doelend op wethouder Koningswoud zei Robijn: "Eén van de leden zei eerder: 'Laten we het maar dichtgooien met beton'." De heer Robijn zei nooit goed begrepen te hebben wat dat Sportfondsen eigenlijk was. "Daar moeten we zo snel mogelijk vanaf." Ook hij vond dat de gemeente wat risico moet durven nemen: "Voor de gemeente is er altijd een open eind, dat kan niet anders. Ik denk wel dat besloten kan worden dat het zwembad open kan blijven." Over de voorgestelde nieuwe bestuurs structuur wou Robijn nog weleens flink praten. Dat de vijf bestuursleden 2000,- per jaar moeten hebben, vond hij niet zo tactisch tegenover de burgers, waar over meer vrijwilligerswerk wordt gesproken en een collecte onder de bevolking wordt gehouden. De vertegenwoordigers van CDA en Gemeentebelangen waren verhinderd de commissievergadering bij te wonen. Het standpunt van het CDA was volgens de heer Schouten, evenals het standpunt van het College, van een positieve grondhou- Beantwoording In zijn beantwoording zei de heer Schou ten onder meer dat volgens gegevens van andere zwembaden energiebesparing mogelijk is met nieuwe apparatuur. Bij de toename van bezoekersaantallen is uitgegaan van de bezoekers in 1996. De kunst zal zijn de verwachte toeloop na de renovatie vast te houden. Dat hangt voor een groot deel af van het management. Een nieuwe bestuursstructuur met men sen die geen raadslid zijn sprak de heer Schouten wel aan: "Dat lijkt me zuiver der." De ingediende begroting leek hem reëel. Mocht het toeh mislopen met het zwembad, dan ligt volgens Schouten sluiting niet voor de hand. "Lening en apparatuur zijn op twintig jaar afge stemd." Meubelopruiming showroommodellen met kortingen van MEINSTER V. D. WELLE Voorstraat 3-5 3258 BA Den Bommel TeL (0187)611384 Fax. (0187)612404 MET SPOED GEVRAAGD: die zich wil ontwikkelen tot een all-round vakman met de mogelijk heden van het volgen van cursussen. De werkzaamheden bestaan o.a. uit het leggen van tapijt en vinyl, het monteren van binnen- en buitenzonwering, rolluiken enz. Wiskunde ±25l.u. Informatiekunde 9I.U. Economie ±17l.u. Duits 9I.U. Techniek Basisvorming 18 Lu. (zwangerschapsverlof) Voor onze locatie VMBO Groen Sommelsdijk met de |F onderwijsafdelingen VMBO Groen 400 leerlingen), deeltijd MBO 15 leerlingen) en cursus activiteiten zoeken wij m.i.v. het nieuwe schooljaar DOCENTEN (m/v) voor de volgende vacatures: Scheikunde ±10l.u. Biologie 6 l.u. Engels 33 l.u. (incl. 18 l.u. zwangerschapsverlof) Er wordt gestreefd naar een combinatie van vakken. Functie-eisen: Van sollicitanten wordt verwacht dat zij beschikken over een bevoegdheid tot het geven van de bovengenoemde vakken of beschikken over een PABO- bevoegdheid. Daarnaast wordt van u verwacht dat u: - in staat bent deel te nemen aan onderwijsvernieuwingsprocessen binnen de locatie; - in teamverband kunt werken; - zich kunt verplaatsen in diverse levensbeschouwelijke opvattingen en leefgewoonten. Honorering zal geschieden overeenkomstig CAO-BVE. Informatie over de functie wordt verstrekt door de locatiedirecteur van het VMBO Groen Sommelsdijk, mw. A. A. Kaim-Lamers. Tel. school (0187) 47 10 10 Tel. privé (0187) 48 68 35 (na 20.30 uur) Indien u Interesse heeft in bovenstaande vacatures wordt u verzocht z.s.m. telefonisch contact op te nemen. A

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 3