'Taxi op Maat' in gebruik genomen Oude Tonge Geslaagd Burg. Sinke onthult eerste informatiebord bloemzaadteelt Tobbedansen op Goedereede-Havenhoofd Geslaagden Albeda College voor kerkorganist Kandidaten in vacature burgemeester Middelharnis bekend Open dag jeugd "Viscromte" Auto rijdt in sloot Belangstelling voor collectief vervoerssysteem groter dan verwacht P.V. De Luchtbede Dialectavond in Ouddorps museum Kerkdiensten Ger. Gem. Beroepen te Middelharnis P.V. De Luchtbede OPHALEN OUD PAPIER Gebr. de Waal Biz. 2 EILANDEN-MEUWS MIDDELHARNIS - Met de ingebruikname van het collec tief vraagafhankelijk vervoer, ging voor wethouder Tiggel- man een lang gekoesterde wens in vervulling. Sinds vorige week woensdag 1 juli, kunnen gehandicapten, ouderen, maar ook alle andere inwoners van de gemeente een beroep doen op de zogenaamde 'Taxi op Maat'. Donderdagavond namen de raadsleden zelf kennis van de nieuwe vervoers- mogelijkheid en lieten zich, wellicht voor het eerst, per taxi naar de raadsvergadering brengen. Met de invoering van het nieuwe vervoerssysteem is volgens de wethouder voorzien in een grote behoefte. Een behoefte aan ver voer van deur tot deur, die niet alleen leeft bij gehandicapten en ouderen, maar ook bij andere inwoners van de gemeente. De zorgplicht voor het verstrekken van vervoersvoorzieningen aan gehandicapten in het kader van de Wet Voorziening Gehan dicapten, is aanleiding geweest te streven naar de invoering van collectief vervoer. Na de invoering van de wet in 1994 werd eilandbreed onderzocht of er mogelijkheden waren tot het invoeren van een collectief vervoer. Verder dan de onderzoeks fase is het echter nooit gekomen. In Middelharnis bleef echter de wens leven, een soortgelijk systeem op te zetten. Na een uit gebreid onderzoek door Verkeersadviesbureau Diepens en Okkema bleek één en ander, óók binnen de gemeentegrenzen, goed haalbaar te zijn. Begin januari van dit jaar besloot de raad definitief tot de invoe ring van het collectief vervoerssysteem en werd de uitvoering daarvan gegund aan Taxibedrijf Van Hulst. De afgelopen maan den is er hard gewerkt om alle benodigde faciliteiten te schep pen. Behoudens technische zaken, zoals het hebben van vol doende vervoersmiddelen, het aanschaffen van een telefoon centrale en een registratie- en betaalsysteem, moest ook de bevolking worden ingelicht. Op de voorlichtingscampagne heb ben veel inwoners van de gemeente gereageerd en de benodig de chipsleutel aangevraagd. De belangstelling was volgens Tig- gelman veel groter dan aanvankelijk werd verwacht. Met name ouderen hebben in grote getale de sleutel, waarmee aan het sys teem kan worden deelgenomen, aangevraagd. Eén en ander leid de zelfs tot een tekort aan chipsleutels, een aanloopprobleem, dat binnenkort tot het verleden zal behoren. Het collectief vervoerssysteem heeft verschillende voordelen, zo hield wethouder Tiggclman de raad voor. Zo kunnen gehan dicapten meer taxikilometers maken, waardoor hun actieradius wordt uitgebreid. Het voor rolstoelgebruikers geschikte vervoer, is een open systeem, zodat alle inwoners van de gemeente er gebruik van kunnen maken. Het lokale vervoerssysteem kent lage tarieven, kan gemakkelijk worden uitgebreid naar omlig gende gemeenten en leverteen aanzienlijke bijdrage aan de leef baarheid, in het bijzonder voor mensen, die tijdelijk of perma nent geen gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer. Onder toeziend oog van de raadsleden, bracht wethouder Tig- gelman de magneetplaat met het logo van 'Taxi op Maat' aan op de zijkant van de taxibus van Taxibedrijf Van Hulst. Op donderdag 9 juli om 20.00 uur worden de diploma's uitgereikt aan de ge-slaagde examenkandida ten van het MEAO en het KMBO. Van de kandidaten gaat 75% wer ken en 25% gaat verder studeren. De volgende kandidaten wisten hun be roepsopleiding succesvol af te ronden: MEAO Middelharnis; Viola Schellevis; Som- melsdijk: Claudia Ferreira Mendes, Hei di Kamerling, Ramona Kleijn, Yvonne de Ligt; Nieuwe Tonge; Regina van Alphen, Marien Kwakemaak; Stad aan 't Haringvliet; Marijn Arensman, Petronel- la Mackloet, Theo Roeland; Oude tonge: Ilona Baks, Natasja Huijsmans, Matijs van IJk, Pieter Klem; Dirksland: Jan-Pie- ter van Dam, Sabrina Zevenbergen; Oud- dorp; Arianne Akershoek, Annelia Bos- land, Johan Meijer, Karelien Tanis, Peter Tieleman, René Santifort, Ronald van Splunter; Stellendam: Nicole Collens; Sint Annaland: Henk Sturris; Sint Phi- lipsland: Corné de Frel, Mirjam Mol, Kees Verwijs; Poortvliet: Petra den En gelsman, Hendrik Jansen, Alex Tichem; Oud-Vossemeer; Patrick Fase, Marja Stols; Bruinisse: Ronald de Graaff, Mo nique Storsbergen; Nieuwerkerk: Barba ra Vink; Oosterland: Mels van Beek, Linda de Bruine; Numansdorp: Robert- Jan de Vos, Jolande Pronk, Heleen Schipper, Edwin van der Zijde; Zuid- Beijerland: Saskia Weij; Klaaswaal: Ineke Bijl, Anita Groenenberg, Claudia Tros; Tholen: Willemieke Aarnoudse, Arno Eerland; Achthuizen: Karin Bal; Melissant: Jeroen Bolleman; Herkingen: Jolanda Hogerwerf. KMBO Sommelsdijk: Machteld Nipius; Nieuwe Tonge: Rianne van der Boom; Oude Tonge: Leonard Hoegee, Chantal van de Poll; Ooltgensplaat: Henny Meijer; Dirksland; Nicole Jacobs, Zerahja Vijf- huizen; Mijnsheerenland: Ilse Hermans; Bruinisse: Martine van der Weele; Zie- rikzee: Linda van Loon; Oosterland: Pa tricia Stouten; Numansdorp: Marco Valk; Zuid-Beijerland: Bianca Bolken- baas, Moniek Goudriaan, Bas Pegels, Frank Zijderveld; Zonnemaire: Anja den Haan; Tholen: Tamara IJzerman; Sint Maartensdijk: Alexandra van Houdt. Onze plaatsgenoot, de 16-jarige Anton de Jong, Havo-4- scholier uit Som melsdijk, slaagde zaterdag 4 juli jl. te Nieuw-Be ij erl and voor het diploma Kerkelijk orgelspel bij de V.O.G.G. De examencommis sie bestond uit H. de Gelder en D. den Engelsman. Zijn opleiding ont ving hij van mevr. Janny Smit, hoofdor- ganiste van de Grote Kerk te Middelhar nis, die met succes nu drie leerlingen zag afgestudeerd voor dit diploma. te Herkingen Bovenstaande postduivenverenhging nam op 4 juli 1998 deel aan een wed- vlucht vanuit Stroombeek. Afstand 91 km. In concours waren 471 duiven die om 11.20 uur met westenwind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 12.38.15 uur en haalde een snelheid van 1168.79 m.p.min. De gedetailleer de uitslag luidt: S. H. Stoop 1, 4, 6, 21, 22, 23. 25. 33, 56, 65, 66, 74, 75; A. Riedijk: 2, 13, 46, 58, 60; M. v. d. Ochtend 3, 17; J. den Boer 5, 9, 12, 14, 18, 19, 35, 38, 39, 49, 52, 57, 63, 67, 68, 69, 78, 80, 81, 85, 86, 87, 90; A. Molenaar en Zn. 7, 42, 44, 71, 73, 76, 79; M. Huizer 8, 11, 20, 53; H. Kamerling 10, 15, 16, 24, 26, 50, 51, 62, 77; P. Hogerwerf 27, 29, 31. 34, 37, 45, 48, 54, 59, 89; A. het Jonk 28, 30, 32, 40, 43, 64, 72; D. Kievit 36, 70, 82, 83, 84, 88, 91, 94; C. Logmans 41, 47, 93; B. V. d. Ochtend 55, 92, 95; A. M. Vo- laart 61. Na een aantal eerder gehouden, drukbe zochte dialectavonden in Museum 'Oud dorps Raad- en Polderhuis', zal er op donderdag 16 juli a.s. weer een dergelij ke avond gehouden worden. De heer P. Heerschap, leraar Nederlands aan de Chr. Scholengemeenschap 'Prins Maurits' te Middelharnis en deskundige op het gebied van de dialecten op Goe- ree-Overtlakkee, zal een inleiding ver zorgen over de Flakkeese dialecten in het algemeen en dat van Ouddorp in het bij zonder. Na de pauze, waarin u een kopje koffie wordt aangeboden, zal hij enkele Oud- dorpse schetsen voordragen. Het belooft weer een interessante, boei ende en humoristische avond te worden. De aanvang is 20.00 uur. De toegangsprijs is 5,-. Donateurs van het museum betalen 3,-. In verband met de beperkte plaatsruimte: kaartverkoop en reservering uitsluitend bij de VVV Ouddorp, tel. (0187) 681789. Wegens het vertrek van burge meester J.G. Sleurink-Rabbin- ge, zal er per 1 september een vacature ontstaan in het burge meesterschap in Middelharnis. Gisteren is bekend geworden dat er 29 kandidaten zijn om mevrouw Sleurink-Rabbinge op te volgen. Onder deze kandidaten bevinden zich 22 mannen en 7 vrouwen. Deze zijn allen in de leeftijdscategorie 42 tot 56 jaar. De parlijvcrdeting onder de kandidaten is als volgt: PvdA7 CDA7 VVD7 RPF4 SGP3 Niet aan politieke partij verbonden...! Van deze 29 kandidaten zijn er acht bur gemeester of oud-burgemeesters. Veer tien zijn wethouder of oud-wcthouder. De overige zeven kandidaten zijn afkom stig van andere functies. Half juli zal de Commissaris van de Koningin overleg voeren met een vertrouwenscommissie. Acht kandidaten zullen daaruit worden geselecteerd, waarmee de commissie zal spreken. Omstreeks half september zal de vertrouwenscommissie advies geven aan de Commissaris van de Koningin omtrent de benoeming. Deze zal uitein delijk twee namen aanbevelen bij de minister van Binnenlandse Zaken. OUDDORP - heden (dinsdag) avond 19.30 uur ds. T. M. van Dijk uit Veen. MELISSANT - heden (dinsdag)avond 19.30 uur ds. A. M. den Boer (bed. H.D.). MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 19.30 uur ds. J. S. v. d. Net uit Apeldoorn. OUDE TONGE - woensdagavond 19.30 uur ds. H. Paul uit Oo.stkapelle, Door de kerkenraad van de Gereformeer de Gemeente is een beroep uitgebracht op kand. J. Schipper te Veencndaal. Op zaterdag 11 juli a.s. zal Goedereede- Havenhoofd het hoofdkwartier vormen van tobbedanscnd Nederland. Zo'n 30 deelnemers hebben zich inmiddels aan gemeld bij de organisatie. Van 10.00 tot 12.00 uur zullen de vaartuigen door de jury worden beoordeeld en om 13.00 uur gaat het tobbedansen beginnen. Het zal vast en zeker een gezellige dag worden op Goederccde-Havenhootd. De kinderen kunnen de gehele dag een ntje maken met een stoomtreintje en een oude brandweerwagen en springen op een groot springkusscn. Het Tobbedans-spcktakcl duurt tot 17.00 uur. Op 15 augustus 1998 organiseert de jeugdcommissie van de H.S.V de "Vis cromte" een open dag voor de jeugd bij en in de kantine van de Buurtvereniging West in Dirksland. De doelstelling van deze open dag is de jeugd en senioren kennis te laten maken met alle facetten van de hengelsport. Op deze dag zijn de volgende activiteiten georganiseerd: 1. Informatietent met o.a. vergunningen en bladen 2. Viskraam met vers gebakken vis. De opbrengst hiervan gaat naar de jeugd. 3. Video's kijken in de kantine 4. Precisiewerpen met mooie prijzen 5. Kraam met tweedehands vismateriaal 6. Kraam met nieuwe hengelspullen 7. Kraam met Snoekbaars, Karpervis- sen, Zeevissen, Palingvissen, Vaste stok vissen, Feedervissen, Winkle Pieker en uitloden van dobbers Tot ziens op 15 augustus. te Herkingen Bovenstaande postduiven vereniging nam op 4 Juli 1998 deel aan een wed- vlucht vanuit Creil. Afstand 297 km. In concours waren 124 duiven die om 07.00 uur met westenwind gelost wer den. De eerste duif arriveerde om 10.37,09 uur en haalde een snelheid van 1367.16 m.p.min. De gedetailleer de uitslag luidt: J. den Boer 1, 2, 3, 6, 10, 11, 13, 21, 22, 24, 25, 29, 30; M. Huizer 4, 5, 7, 9, 18; C. Logmans 8, 15, 23, 27; A. Riedijk 12, 31; A. Molenaar en Zn. 14, 16, 19. 26, 28; H. Kievit 17, 20. DINSDAG 7 JULI 1998 STELLENDAM- Gisteren vond er omstreeks 17.00 uur op de Langewcg een ongeval plaats waarbij een personen auto slfpte en in de sloot naast de weg tot stilstand kwam. Een 19-jarigc inwoner van Middelharnis moest met de door hem bestuurde auto uitwijken voor een tegemoetkomende bromfiets. De bestuurder slipte weg met de auto op het aanwezige grind en reed vervolgens in de sloot. De gevolgen waren te overzien, de bestuurder en zijn passagier, een 18- jarige inwoner van Dirksland, bekwamen slet-hts een nat pak. De auto kwam er slechter vanaf, deze geraakte total-loss en moest worden weggetakeld. Op de plaats van het ongeval was de weg recentelijk geasfalteerd. In verband daar mee was er split en grind op het wegdek aangebracht. Tevens waren er verkeers borden aangebracht die aangaven dat er wegens slipgevaar slechts dertig kilomc- ter'^per uur gereden kon worden. De bestuurder gaf toe ruim tachtig kilometer per uur gereden te hebben. STELLENDAM Op D.V. zaterdag 11 juli hopen wij na mens de financiële commissie van het open Hervormd Jeugdwerk oud papier op te halen. Wij beginnen om 9.00 uur op de Molenkade, Nieuwenweg en Schoolstraat. Wilt u het goed gebundeld en tijdig gereed zetten? Geen karton. Bij voorbaat dank. Drukkerij GOEDEREEDE- Met een ferme ruk aan de ex-jutezak kwam het bord tevoorschijn. Afgelopen zaterdag heeft burgemeester Sinke het eerste informatiebord in een serie van negen onthult. Deze borden zijn onderdeel van de bloemzaadroutes, die al langer bestaan. De bor den zijn bedoeld ter verduidelijking voor toeristen en recreanten. Ze geven een kleurrijke indruk van het belang en de variatie van de teelt van bloemzaad op de kop van Goeree. Dit project, het zogenaamde project Promotie en Afzet Milieuvriendelijk Bloemzaadteelt is onderdeel van het project Gebiedsgerichte Aanpak Kop van Goeree, dat steun krijgt van het rijk, provin cie en gemeente. Het uiteindelijke doel van het project is de traditionele Ouddorpse teelt van bloemzaad te behouden. De Kop van Goeree is nog één van de weinige gebieden in Nederland waar op milieuvriendelijke wijze, op grote schaal bloemzaad wordt geteeld. Reden genoeg om daar eens wat extra aandacht aan te besteden. Voorzitter P.H. Grinwis van de Ver eniging Zaad, Plant, Bloem, vertelt hoe het hele project op gang is gekomen. Het begon vijf a zes jaar geleden toen er een stu dieclub Preventieve Milieuzorg werd opgericht. Deze club bestond ruim drie jaar en de resultaten waren uitermate goed te noemen. Het gebruik van mineralen en bestrijdingsmiddelen was sterk teruggedrongen. Dit viel de provincie op, het duur zaam samengaan van landbouw en natuur en recreatie was mogelijk. Op dat moment sprong de VVV in en zorgde voor de bloemzaadteeltroutes. Twee jaar geleden werd gestart met het plan Gebiedsgerichte Aanpak Kop van Goeree. Uit dat plan ont stonden twee werkgroepen die met de bloemzaadteelt te maken hadden, de werkgroep Milieukwaliteit en de werkgroep Econo mische Kwaliteitsverbetering. Beide werkgroepen kwamen tot de conclusie dat de bloemzaadteelt het beste voor promotie geschikt was. Inmiddels zijn we twee jaar verder, zijn er ruim 15.000 zakjes Oostindische Kers van Ouddorpse bodem ter pro motie gemaakt, ze zijn inmiddels al op, en wordt 1999 Ouddorp Bloemenjaar. Het mag dus een geslaagd project genoemd wor den. Toerisme De heer J. Klapwijk, directeur van de VVV Ouddorp ging ver volgens verder in op de koppeling tussen recreatie en de land bouw. De VVV ondersteunt het project vanwege de natuurhis torische waarde. Voor toeristen zijn dit unieke stukjes in Oud dorp. Omdat de bloemzaadteelt er al is, is het erg gemakkelijk om er een toeristische trekpleister van te maken. De VVV heeft niet te klagen over de bloemzaadroutes. Het idee werkt echt, de toeristen zijn geïnteresseerd. Met het bloemzaadzakje als extraatje wordt een blijvende herinnering gegeven aan de toe risten. Als uitbreiding van de routes zijn er nu informatiepane len geplaatst. De VVV kreeg veel vragen van toeristen over de bloemenvelden. Met de plaatsing wordt daar een eind aan gemaakt. De borden geven informatie over wat er precies aan de hand. In de planning stonden eerst drie borden, maar dankzij de Rabobank West-Flakkee werd het mogelijk om er negen te plaatsen. De Rabobank doet mee met het project als steun in de rug. "Het project, de samenwerking tussen de VVV en de bloemzaadteelt, is zo uniek dat de Rabobank West-Flakkee hier aan wil mee doen", vertelt de heer A. Den Hertog, directeur van de Rabobank West-Flakkee. Ouddorp Bloemenjaar 1999 wordt het Ouddorp Bloemenjaar. Burgemeester Sinke maakte de vergelijking tussen aan de ene kant Noordwijk en aan de andere kant Ouddorp. Noordwijk staat bekend om het bloem zaad ook al staan de velden leeg. Ouddorp heeft nog te weinie promotie gehad en is daarom te weinig bekend. Daarom komt e'r een Ouddorp Bloemenjaar. Ouddorp moet in de kijker "espeeld worden en de bevolking moet bij het Ouddorp Bloemenjaar betrokken worden. Volgens P.H. Grinwis is het leuk dat ook de horeca meedoet. De bloemen worden gebruikt voor recepten en garnering. Er is wel een probleem met de hevige re-^en van dit jaar, waardoor de teelt mm of meer mislukt is. Sinke sloot af met de woorden: "Ouddorp moet niet alleen bekend staan om de zee, maar ook om haar bloemenzee." Wetliouder Tifigelwan brengt de magneelplaat met het logo van Taxi op iv'iaai aan op ik Jan van Hulst en de raadsleden iüXiuUS, On loedcnd oog vaii luxiondeiiienur Vertovtngskaarten Geboortetiaarten Jubileumkaarten Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187)4827 29 Fax (0187) 4857 36 Trouwkaarten Visitekaartjes Enveloppen Briefpapier Brochures Fakturen Boeken Folders Posters Burgeweester Sinke onthult het eerste injormatfebord voor het gemeentehuis van Goedereede

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2