Ds. Kunz verbindt zich aan Hervormd Sommelsdijl( en de H.D.G. Hans en Neeltje al 60 jaar bij elkaar Afscheid van A. de Visser als lioofd Bedrijfsvoering Rabobank Middelharnis 32S Pi tlomeetenuui Zomerzangavond Zaterdag 11 juli jaarmarkt Herkingen Aanvang werkzaamheden nieuwe Randweg MA MINNAARD ^^^^VASTGOED Driemaal ingebroken in Nieuwe Tonge en Oude Tonge rJJjSt. BiBU077>x DINSDAG 7 JULI 1998 No. 6718 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, SommeIsdiji<. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT ƒ58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelharnis, rek.no. 34.20.01.108 Met het verzoek de dienaren van het Woord een plaats in het gebed te geven en het vurige verlangen voor jong en oud een dienaar van Christus te mogen zijn, begon Ds. Kunz zijn ambtelijli werk in Som- melsdijk. Nadat hij in de morgendienst door zijn zoon was bevestigd met de tekst uit 2 Petrus 1:19: Wij hebben het profetisch Woord, dat zeer vast is, en gij doet wel, dat gij daarop acht geeftverbond Ds. Kunz zich in de middagdienst aan de gemeente met een preek uit 2 Petrus 3:17 en 18. Het thema van de preek - in drie punten - was: In de schemering van Jezus' weder komst. Het eerste punt was: een ernstige waar schuwing. Niet de nieuwe dominee, alleen het Woord van God geeft houvast, zo begon Ds. zijn verkondiging. Het is slechts zijn vreugde om, net als Petrus, zijn Meester te mogen dienen. Petrus roept ons op om ons voor te berei den op de dag des Heeren. Velen vallen van de Waarheid af Satan doet al het mogelijke om twijfel te zaai en. Dwaalleraars laten zich door satan gebruiken. Spotters trekken de weder komst van Christus in twijfel. Alles blijft zoals het is, zeggen ze. En zo ontstaat er onrust binnen de gemeenten. Petrus wil die onrust indammen. Hij wijst erop dat het Gods geduld en genade is dat Hij nog vertoeft. Maar ook, dat je Gods geboden niet straffeloos kunt negeren. Dat zie je bij de gevallen engelen, bij de zondvloed en bij Sodom. Petrus waarschuwt met bewogenheid om zich niet te laten afruk ken van de vastigheid van het Woord. Wie het profetisch W-oord in twijfel trekt, berooft de Bijbel van zijn kracht, maakt van het Woord een karikatuur en speelt met vuur. Petrus noemt hen, die zich daarmee bezig houden 'gruwelijke mensen'. Ook nu wendt de duivel alle mogelijke listen aan. Gods Woord wordt geprofa neerd in reclameboodschappen en bij sportwedstrijden. Ik hoop U te dienen met het profetisch Woord. Ik wil niet bij U in het gevlij komen door iets van dat Woord te ver doezelen. Als ik U waarschuw dan doe ik dat omdat ik bewogen ben met het heil van uw ziel. De tijd van bekering kan zo kort zijn. We kunnen de vastigheid van het Woord zo gemakkelijk kwijt raken. Laten we niet denken dat de secularisatie aan ons voorbijgaat. We leven in de schemering van Christus' wederkomst. De Koning is in aantocht. We zijn gewaarschuwd. In de tweede plaats sprak Ds. over: een krachtige opwekking. Petrus spreekt over de genade en kennis van de Heere Jezus. Dat zijn vertrouwde klanken. Genade betekent 'gratie'. Die wordt verleend aan mensen, die de dood verdiend hebben. De betekenis van het woord 'genade' is binnen de gemeente vaak ze vcrv'.al.t. We willen wel over genade spreken, maar niet van genade leven. Pas als je weet de dood verdiend te hebben, ontstaat de vraag om genade. Het zijn arme mensen die denken geen genade nodig te hebben. En wat betreft de kennis: we hebben vaak van de Heere Jezus gehoord. Maar hier wordt niet over een oppervlakkige kennis gesproken. Deze kennis geeft de intimiteit tussen de Zaligmaker en Zijn Kerk aan. Genade en kennis zijn van levensbelang. Staan we naar verdieping van die ken nis? Het is niet goed als het blijft zoals het al jaren is. Er zijn mensen die nooit iets bij leren, ook niets afleren. Stilstand is achteruitgang. Wast op in de kennis en de genade van de Heere Jezus Christus. Daarbij is het werk van de Heilige Geest nodig. Gebruik de middelen, die God u geeft. Wees trouw. En wie Jezus kent, kan van Hem niet zwijgen. Genade maakt gun nend en wekt een verlangen naar Chris tus' wederkomst. Tenslotte volgt: een heerlijke lofprijzing. Aan het slot trekt Petrus alle registers open. Hij einidgt in majeur. Zo gaat hij in het voetspoor van Zijn Koning. Ook Die eindigt in het allervol- maakste gebed op dezelfde wijze. God tilt Zijn kinderen boven hun vragen en onzekerheden uit. Dan zien ze de toe komst met vertrowuen tegemoet en laten ze zich niet door dwaalgeesten van de wijs brengen. Christus komt terug met glans en majesteit. Wie weet hoe spoe dig. En Zijn kerk komt thuis. En de lof prijzing duurt tot in eeuwigheid. Nu al worden we geroepen Zijn liefde te loven. Hem Zij de heeriijkheid beide nu en in de dag der eeuwigheid. Petrus zegt er 'Amen' op en wij zeggen het hem na, zo besluit Ds. deze indringende prediking. Daarna richt Ds. Kunz zich in een per soonlijk woord tot diverse personen en instanties. Hij spreekt de wens uit, dat het Woord van God voor allen het kom pas is. Hij richt zich in het bijzonder tot vertegenwoordigers van de H.D.G., wijst in verband met het plotselinge overlijden van Ds. Cazander - met wie hij nog onlangs een laatste gesprek in de Goede Reê voerde - op de broosheid van het leven. Hij beseft dat veel werk hem wacht, vraagt assistentie van de broeders en begrip van de gemeente. Vervolgens wordt hem een hartelijk wel kom toegeroepen door Ds. Willemsen namens de H.D.G.door Ds. Den Toom namens Ring en Classis en door ouder ling Pcekstok namens kerkenraad en gemeente, waarna de aanwezigen hem nog staande toezingen Psalm 84:3. Na ruim 35 jaar actieve dienst heeft de heer A. de Visser afgelo pen woensdag 1 juU afscheid geno men van de Rabobank Middelhar nis. Op 1 december 1962 begon de bankcarrière van de heer De Visser bij de Raiffeisenbank Middelhar nis. Destijds als chef Kas/ Giro en tot 1 juli jl. als hoofd Bedrijfsvoe ring heeft de heer De Visser de plaats van de Rabobank Middel harnis in de samenleving mede hel pen bepalen. De directeur van de Rabobank, de heer W. A. Coremans, verraste tijdens een aangeboden diner de heer De Visser door hem de gouden organisatiespeld van de Rabobank op te spelden. Normaal gesproken wordt de speld alleen toegekend aan mensen die veertig jaar aan de Rabobank verbonden zijn. Vanwege zijn bijzondere verdienste en bijdrage aan de coöperatieve missie van de bank is er een uitzondering gemaakt voor de heer De Visser. Tijdens de toespraak van de heer W. A. Coremans memoreerde hij aan de ver schillende werkzaamheden die de heer De Visser heeft gedaan, in de bijna 36 jaar die hij heeft gewerkt bij de bank. De receptie, in 't Prieel van het recreatie centrum De Staver, ter gelegenheid van het afscheid van de heer De Visser, werd druk bezocht door (oud-)collega's, klan ten en bekenden. Tijdens de receptie schetsten de mede werkers van de afdeling Bedrijfsvoering op humoristische wijze de dagelijkse gang van zaken op de afdeling met be trekking tot de heer De Visser. De opvolger van de heer De Visser, de heer Kamp, refereerde aan de komende periode waarin de heer De Visser meer tijd aan zijn hobby's kan gaan besteden. De cadeaus die de heer De Visser ont ving hadden dan ook allemaal te maken met zijn vrijetijdsbesteding. Van de Rabobank ontving hij een fiets en het De heer De Visser omvangt van de heer Coremans de gouden organisatiespeld bestuur en de medewerkers boden hem een fietsendrager en een regenten aan. Ook de personeelsvereniging van de Rabobank Middelharnis bedankte de heer De Visser voor de vele jaren van goede contacten. Daarna werd hem een reischeque overhandigd. In zijn dankwoord blikte de heer De Vis ser terug op zijn periode bij de bank en hij gaf te kennen dat hij altijd met vreug de zijn arbeid heeft verricht. In de begin periode van zijn loopbaan bij de Rabo bank Middelharnis bestond het perso neelsbestand van de bank nog uit drie medewerkers, dit was een situatie die niet te vergleijken is met die van van daag, thans zijn het er zestig. De heer De Visser heeft in de loop van al die jaren vele ontwikkelingen meege maakt op het bancaire vlak. Lag de rol van de heer De Visser in het begin van zijn loopbaan meer op het uitvoerende vlak, de laatste jaren bekleedde de heer De Visser een managementfunctie. In alle functies die de heer De Visser ver vulde heeft hij zijn onmiskenbare bijdra ge geleverd aan het positieve imago van de Rabobank Middelharnis van vandaag. Met dankbaarheid constateerde de heer De Visser dat hij in goede gezondheid dit afscheid mocht bereiken daar andere col lega's ons in de voorbijgaande jaren zijn ontvallen. Met grote inzet en bewogenheid heeft de heer De Visser naast zijn arbeid op de bank ook tal van maatschappelijke en kerkelijke functies bekleed. In het vrij willigerswerk ondervindt de heer De Visser erg veel dankbaarheid. Hij sprak de wens uit dat hij nog vele jaren actief mag blijven in het vrijwilligerswerk en hij wenste de aanwezigen alle goeds toe voor de toekomst. Hans en Neeltje Beeke- van der Welle Het was in 1928 toen ze trouwden. Zestig jaar later zijn ze nog steeds bij elkaar. Hans (85) en Neeltje (82) Beeke-van der Welle vieren vandaag hun diamanten huwelijk op kamer 201 in de verzorgingsflat Vroonlan- de te Dirksland. Ze wonen daar nu sinds drie Jaar, nadat ze eerst in Oude Tonge hebben gewoond. Ze heb ben één zoon en twee kleinkinderen. Neeltje is een geboren en getogen Flakkecse. Ze werd geboren in Kranendijk, een gehucht bij Oude Tonge. Al gauw daarna verhuisden ze naar Oude Tonge. Hans is niet geboren op het eiland, maar in Alphen a/d Rijn. Van daar uit verhuisde hij naar Oude Tonge omdat zijn moeder daar huishoudster was geworden. Hans komt uit een landbou wersfamilie en is dat zelf ook geworden. Toen hij naar Oude Tonge vertrok, ging dat onder luid protest van zijn grootvader, zelf ook landbouwer, die liever had gezien dat hij timmerman was geworden. Omdat hij in Oude Tonge ging wonen, kon hij Neeltje daar ontmoeten. Neeltje weet het nog goed: "Het was een koude Hemel vaartsdag. Het was zo koud dat ik en mijn nichtje maar naar huis gingen. Onderweg kwamen we drie jongens tegen. Daar bleven we bij staan. Nu hadden we besloten dat één van deze drie jongens ons thuis zou brengen. Ze zou den loten door middel van luciferstokjes trekken. Nu bleek dat de drie jongens van tevoren hadden afgesproken wie het goede luciferstokje zou trekken. Zo hebben we elkaar ontmoet. En nu zijn we nog bij elkaar. We hebben van alles met elkaar meegemaakt, de oorlog en de ramp natuurlijk." Wat dat betreft kan Neeltje ook wel uren door vertellen. "Ze hebben me al gevraagd om mijn memoires op te schrij ven, maar er komt niet van." vieren vandaag hun diamanten huwelijk Aan de watersnoodramp van 1953 houdt Neeltje nog nare herinneringen over. "Als het hard waait word ik weer bang", zegt ze terwijl ze uitkijkt over de polders van het Dirkslandse landschap. Ze vertelt over haar ervaringen op het dak van een huis, terwijl onder hun het kolkende water stroomde. Ook aan de oorlog heeft ze menige herinnerin gen. Tijdens deze oorlog werden ze eerst geëvacueerd naar 's Gravenmoer in Brabant. Neeltje wilde terug naar haar moeder, die nog in Oude Tonge was, maar ze kon alleen een vergunning krijgen voor zichzelf en niet voor haar man. Die vergunning was nodig om naar Oude Tonge te reizen. Daarna is ze, samen met haar man, naar Den Haag, waar het hoofdkwartier van de Duitsers was, gegaan en heeft daar een vergunning aangevraagd voor haar man. De man die de vergunning moest verlenen, vroeg of Hans aan het werk was. Ze antwoordde daar bevestigend op, terwijl Hans op een bankje buiten de spreekkamer zat. Uiteindelijk kregen ze de vergunning en konden ze naar Oude Tonge vertrekken. Ook vertelt ze van de reis die ze maakte, toen haar man alweer in Brabant was. Uiteindelijk kwam ze aan, om tot de ontdekking te komen dat Hans naar Oude Tonge was gegaan, om haar te bezoeken. "Gelukkig kwam hij 's avonds weer terug." Het enige wat Neeltje echt mist is het reizen. Ik vind reizen heerlijk, ik zou graag nog een keer willen gaan." Maar mijn man ziet het niet meer zo zitten." Vooral om nog een keer te vliegen lijkt haar erg fijn. Ze weet nog goed dat ze voor geen miljoen in een vliegtuig zou gaan zitten. Maar toen ze een keer in Joegoslavië zat en ze snel haar moeder moest bezoeken, toen pakte ze het vliegtuig. Ze heeft er nog geen spijt van. Ze vindt vliegen heerlijk, je merkt er eigenlijk niets van. Neeltje en Hans hebben het naar hun zin in Vroonlande en hopen nog vele jaren bij elkaar te zijn. en rotonde M' harnis-Provincialeweg Volgens plan wordt nog dit jaar de nieu we verbindingsweg tussen het bedrijf sterrein Oostplaat en de provincialeweg (de Zuidelijke Randweg) alsmede een rotonde ter hoogte van de huidige afslag Middelharnis aangelegd. Inmiddels is met de voorbereidende werkzaamheden gestart. Hiervan kan het verkeer enige hinder ondervinden. Vermoedelijk in september a.s. wordt de rotonde gerealiseerd. Dit heeft tot gevolg, dat de gangbare route naar Mid delharnis gedurende een bepaalde tijd volledig wordt afgesloten. Via borden zal het verkeer worden omgeleid. Zodra meer gedetailleerde informatie voorhanden is, wordt de bevolking daar van via de regionale pers en kabeltelevi sie op de hoogte gesteld. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er drie maal ingebroken in woningen gelegen, aan de Koningin Julianastraat. Door verbreking van cilindersloten aan voor- of achterdeur wist men de wonin gen binnen te dringen. Er werden diverse goederen ontvreemd zoals een stereoin stallatie, een fax, cd's, boxen en kleding. Onderzoek naar de identcit van de daders heeft vooralsnog niets opgeleverd. Ook in Oude Tonge werd er driemaal ingebroken. Dit gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag aan woningen in de Julianastraat en Molenweg. Ook hier werd het door middel van verbreking van een cilinderslot mogelijk de woningen te betreden. Diverse goederen, waaronder geld, werden ontvreemd. Waarschijnlijk gebeurden deze zes inbraken door dezelfde daders. OUDDORP - Op D.V. vrijdag 10 juli 1998 hoopt het mannenkoor Jubilate Deo een zomerzangavond te organiseren met medewerking van het kinder/jeugdkoor ■Jedidja' uit Vlaardingen in verenigings gebouw 'Ebcn-Haëzer'. De aanvang van deze avond is om 19.30 uur. Het mannenkoor staat onder leidmg van dirigent J. Bezuijen en muzikale begelei ding van J. van Broekhoven en trompet tist Peter van Bechtum. Het kinder/jeugdkoor uit Vlaardingen staat onder leiding Van dirigent Nico Herkingen heeft er een jaar naar uitge zien, maar hij komt er weer aan, de jaar markt die a.s. zaterdag 1juli gehouden wordt, georganiseerd door de plaatselijke verenigingen die, traditioneel, een graan tje meepikken van wat de bezoekers op de markt besteden. Een veelheid en een verscheidenheid van kramen zal op de Scharloodijk worden opgesteld en daar belooft het weer heel druk te worden. Zelf bemannen de verenigingen ook een aantal kramen; de winst van wat daarin wordt verkocht wordt na sluiting van de markt, 's middags om 5 uur, in 'Ons Huis' geteld en gelijkelijk onder de ver enigingen verdeeld. In de tuin van het bejaardencentrum zul len 's ochtends en 's middags gymde- monstratics plaatsvinden en er komt een snelle politiemotor waarmee men op de foto kan. Een historische brandweerauto rijdt met betalende passagiers rondjes door het dorp. Mooi belooft ook de tocht van legervoertuigen te worden die vanaf 's middags een uur door het dorp en over het recreatiepark zal trekken. Bontenbal, muzikale begeleiding door Jan van Roon. De meditatie voor deze avond zal gehou den worden door de heer J. de Vogel. Deze avond zal de collecte zijn voor Stichting Ontmoeting, waar de heer A. J. Vink als voorlichter van Stichting Ont moeting iets over hoopt te vertellen. Tevens wordt iedereen, jong en oud, uit- genodiüd deze avond te bezoeken. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAOE - FOTOQRAnE ^^3 ^^3 ^^3 cz] czi CU czi IZ5 czi CU en nn trzi cu izzi izzi cu I OUDDORP~W9Ststrsat 35 - Talotoon (0187) 681612/Fax 683734 - Piintshop - Hogezoom 172 - Tehtoon (0111) 462400 Goeree-Overflakkee B.V. yoo! de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestfoat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1