VERKOOP KRUISWIJK DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Begrafenis ds. J. T. Cazander Sportdag K.V. Good-Luck Zoetviswedstrijd HV Krammer Ophalen/brengen voor JaarmarM Aanrijding met zwaar letsel Stelle wint ook derde wedstrijd INTERCEDENT Donatiekaarten Calando Bezoek onze slaapkamerafdeling met 1500 m^ Bingo Stellendam afgeschreven boeken Ree dood na aanrijding P.V. De Reisduif OPHALEN OUD PAPIER P.V. De Snelpost ËUROPAKKER Cuphea EUROPisflUIN ^-^-^^ VLIST Toekomstig vestigingslelder Albeda-leerlingen beleggen met de Rabobank f o opstellingen, 30 tienerkamer Uitslag van 27 juni te Middelharnis te Dirksland 3 stuks voor ^i^^ KRUISWIJK HOLDING BV t.a.v. de heer T. Niemeijer Oost Vlisterdijk 32, 2855 AD VLIST. Tel. (0182) 50 11 33 KSSESSQESBgSBaSZSSBl Uw gesprekspartner m.h.L: - Pensioenen - Lijfrenten - Fiscale aftrekposten - Fiscaal vrij sparen - Bedrijfsspaarregelingen - Financiële planning - etc. etc. "Ik hied u een oplossing" Wilgenstraat 1, OOSTERLAND Telefoon (0111) 641213 641506 Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 30 JUNI lyyjj SOMMELSDIJK - Onder overwel digende belangstelling vond giste ren de begrafenis plaats van Ds. Cazander, oud-predikant-voorzit- ter van de HDG. De rouwplechtig- heid vond plaats in de Lukaskapel. Vanwege het groot aantal belang stellenden waren ook enkele neven ruimten ingeschakeld, waar men het gesprokene op video-schermen kon volgen. De dankdienst werd geopend door de heer G. Joppe, voorzitter van de HDG met een kort 'in memoriam'. Spreker schetste de gedrevenheid van de overledene, als predikant het Woord bedienend. Zijn eerste opdracht. Daarnaast stak hij al zijn energie in de totstandkoming van liet Verpleeg huis De Samaritaan. Hoogtepunt hier van was de opening door HKH Prin ses Margriet in 1976, waarna de reali satie van de bejaardenhuisvesting 'Het Oudeland' en midden 80-er jaren de renovatie van De Goede Ree. De heer Joppe memoreerde de visie van de overledene op het terrein van ouderenzorg. Hij zag de HDG als eigentijdse invulling van het diaco naat. Als symbool en werkelijkheid van aan de hem geschonken en ge bruikte talenten zagen medebestuur ders hun oud-voorzitter. Ds. W. H. van Kooten, oud-predikant en ds. J. Willemsen, predikant HDG, leidden gezamenlijk de rouwdienst. Ds. Van Kooten bepaalde zijn gehoor bij Psalm 30, de Psalm die ds. Cazan der in zijn 'Bericht aan zijn vrienden' in de Zaaier, waarvan hij hoofdredac teur was, citeerde. De Psalm waaruit de overledene in zijn laatste weken troost en bemoediging putte. De Psalm die aücs omvat aan strijd, twij fel en overwinning. Na het zingen van Psalm 30, las ds. Willemsen Psalm 91, mediteerde naar aanleiding van deze Psalm en bepaal de zijn gehoor in het bijzonder bij het volgende gedeelte: "Want Hij zal aan gaande u Zijn engelen gebieden, dat zij u behouden op al uw wegen. Op de handen zullen zij u dragen, en ik zal hem mijn Hei! doen zien. Dit getuigde van moeite en zorgen, maar ook van de overwinning in Christus Jezus, die ook de Hecre en Heiland van de overledene was, die zich in hem geborgen wist. Een Psalm ook van Gods vertrouwen, van een toevlucht vinden bij de Aller hoogste, heel hoog verheven, maar ook heel dichtbij. Wij kunnen alleen staande blijven met de Heere onze God, maar alleen als we wandelen op de wegen van de Hecre. De zonden uit het verleden zijn door Christus weggedragen. De engelen, ook diena ren van God, zullen ons dragen. Ze dragen ons door dood en graf heen. Dat is het Heil dat Hij ons wil doen zien, verlost van de macht der zonde. Leven in alle volmaaktheid, in het Vaderhuis. Na een kort dank- en gedachteniswoord door enkele kinderen van ds. Cazander, werd met het zingen van 'Kroon Hem met gouden kroon' deze indrukwek kende plechtigheid besloten. Op de begraafplaats werd na het uit spreken van de begrafenisliturgie en het gezamenlijk bidden van het 'Onze Vader', tenslotte nog gezongen Psalm 72 vers 11 Op vrijdag 3 juli wordt er in 't Forum van de Geref. Kerk een Bingo georgani seerd. Deze avond begint om 20.00 uur. De koffie is gratis, er zijn leuke prijzen te winnen, zoals cadeaubonnen, bood- schappenmanden enz. De opbrengst van deze avond komt ten goede voor de renovatie van de Gereformeerde kerk. Afgelopen zaterdag was er ter afsluiting van het seizoen 1997/1998 de jaarlijkse sportdag voor de jeugd van K.V. Good- Luck. Om 10.00 uur begonnen 35 jon gens en meisjes aan hun eerste onderdeel en 's middags om 14.00 uur konden de door hoofdsponsor Quartier Latin aange boden prijzen worden uitgereikt aan de winnaars. Tevens werden aan de nieuwe recordhouders de daarbij behorende cer tificaten uitgereikt. Uitslagen: Leeftijdscategorie jeugd tot en met 8 jaar Meisjes: 1Marije Kastelein 2. Emma Adriaansen 3. Samantha Vroegindeweij Jongens: 1Joris Kokke 2. Christiaan Pollemans 3. Jelmer Wagenaar Leeftijdscategorie jeugd 9, 10 en 11 jaar Meisjes: 1Sanne Kastelein 2. Thea Meiaard 3Wendy Groen Jongens: 1. Peter van der Sluijs 2. Thijs de Beer 3. Arnold Jansen Leeftijdscategorie jeugd 12, 13 en 14 jaar Meisjes: 1Josien Legerstee 2. Leona Huizer 3. Marieke van Maldegem Jongens: 1Arjan Zondervan 2. Gijsbert Gille 3. ChristophOut Leeftijdscategorie 15 jaar en ouder Jongens: 1Marco Kransse 2. Martijn Minheere Nieuwe recordhouders jeugd t/m 10 jaar - Arnold Jansen op het onderdeel gaten gooien (nieuw record 31 pnt.). - Thea Meiaard op het onderdeel 60 meter sprint (nieuw record 10.40 sec.) - Wendy Groen op het onderdeel Hin- demisbaan (nieuw record 113 pnt.). Nieuwe recordhouders jeugd 11 tim 15 jr - Leona Huizer op het onderdeel gaten gooien (nieuw record 20 pnt.). Evenaring records jeugd 16 jaar en ouder - Marco Kransse op het onderdeel hoogspringen (1.65 meter). - Marco Kransse op het onderdeel ver springen (4.65 meter). In de Gemeenschapsbibliotheek te Mid- delharnis kunt u de komende weken voor een klein bedrag afgeschreven boeken kopen. Het betreft boeken uit alle onder werpen binnen de studiecollectie, jeugd boeken, strips en voornamelijk veel ro mans. Vooral de aanschaf van dit laatste is han dig met het oog op de naderende vakan tie, u hoeft de boeken alleen maar op de heenweg mee te slepen! De openingstijden van de bibliotheek zijn: dinsdag 14.00-17.00/ 19.00-21.00 uur woensdag 10.00-17.00 uur donderdag 10.00-17.00 uur vrijdag 14.00-21.00 uur zaterdag 10.00-12.00 uur Gedurende de vakantieperiode kunt u gewoon terecht in de bibliotheek, met uitzondering van de volgende dagen: Woensdag 29 juli, woensdag 5 augus tus en woensdag 12 augustus GESLO TEN. OUDDORP - In de nacht van zondag op maandag werd op de Rijksweg N57 ter hoogte van Ouddorp een ree aangereden door een 32-jarige automobilist uit Spij- kenisse. Het dier overleefde de aanrij ding niet en werd afgevoerd naar een poelier. De automobilist raakte niet gewond. Zijn auto moest worden wegge- takeld. 1C. van Nimwegen14.450 gram 2. J. Kievit11.700 gram 3. J. Volwerk7.000 gram 4. R. de Jong6.950 gram 5. T. V. d. Poel6.600 gram 6. T. Elschot6.100 gram 7. G. Baan3.800 gram 8. E. Mol3.750 gram 9. O. de Veirman1.600 gram 9. M. H. Baan1.600 gram De volgende wedstrijd van de HV Kram mer wordt gehouden op 11 juli. Dit be treft een zoetwaterwedstrijd. Wij vissen van 9.00 tot 13.00 uur. Inschrijven kan geschieden bij Café 'De Zaaijer', Middelharnis van 7.30 tot 8.00 uur. Nadere informatie over de wedstrijden T. V. d. Poel, H. J. van Beiercnlaan 15, 3244 XH Nieuwe Tonge. tel. (0187) 652492. Voor lidmaatschappen: J. Kieviet, Oudelandsedijk 33, 3245 LG Sommelsdijk (secretaris), tel. (0187) 485375. Op zaterdag 4 juli geeft de restauratie- commissie van de Ned. Herv. kerk te Middelharnis weer de mogelijkheid om spullen voor de Jaarmarkt te brengen of te laten ophalen. Als u de spullen kunt brengen, bent u welkom tussen 11.00 en 12.00 uur in de schuur van de heer Born (hoek Dorps- weg/Molenlaan te Sommelsdijk). Als u wilt dat er iets opgehaald wordt, kunt u één van de volgende nummers bellen: 486479, 487093 of 482858. Bovenstaande postduiven vereniging nam op 27 juni 1998 deel aan een wed- vlucht vanuit Chateauroux. Afstand 578 km. In concours waren 139 duiven die om 07.45 uur met Zuid-Westen wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 13.30.43 uur en haalde een snelheid van 1671.72 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: M. A. van Nimwegen 1, 7, 15, 16, 19, 26; C. Kleijn 2, 5, II, 12, 17, 18, 23, 28^ 32; H. Rosmolen 3, 8, 13; J. de Blok 4 6, 14, 33, 34; K. de Jong 9; P. van deri Boogert 10, 20, 21, 24; P. van Moort 22, 27, 29, 30, 35; W. Nieuwland 25: J. Vis van Heemst 31. OUDDORP D.V. zaterdag 4 juli komen wij van de Kon. Beatrixschool weer langs. Zet uw oud papier (dus geen karton a.u.b.) goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. Vriendelijk verzoek hierbij is, met het oog op de vrijwilligertjes die helpen bij het ophalen, de pakketten niet zwaar der te maken dan ten hoogste tien kilo gram. In verband met het wijzigen van de te rijden routes wordt u verzocht uw papier uiterlijk 08.30 uur gereed te heb ben staan. De opbrengst van de maand april was 2.069,20 (29.560 kg.). Hartelijk dank hiervoor. School met de Bijbel Kon. Beatrix Bovenstaande postduiven vereniging nam op 27 juni deel aan een wedvlucht vanuit Chaateauroux. Afstand 575 km. In concours waren 174 duiven die om 07.45 uur met zuidoosten wind ge lost werden. De eerste duif arriveerde om 13.21.16 uur en haalde een snel heid van 1710.15 m.p.min. De gedetail leerde uitslag luidt: A. Zoon 1, 5, 7, 8, 26, 30, 39; J. C. Roodzant 2, 10, 12, 14, 22, 23, 31, 33, 38; B. van Es 3, 6, 11, 15,27, 28,41; P. C. van Alphen 4, 35; A. M. v. d. Kroon 9; J. M. D. van Rutten 13, 16, 19, 25, 32; M. V. d. Baan 17, 29, 36, 37, 44; L. S. V. d. Baan 18; A. P. de Vogel 20, 24, 43; L. Arensman 21, 40; J. de Bruin 34; H. Klink 42. HELLEVOETSLUIS - Gistermorgen rond 7.15 uur vond op de Kanaalweg ter hoogte van de IJzeren brug een aanrij ding plaats waarbij vier auto's betrokken waren. Bij de aanrijding vielen twee gewonden. Eén daarvan werd met spoed- transport naar een ziekenhuis werd gebracht. De traumahelikopter en brand weer kwamen ter plaatse om assistentie te verlenen. De Kanaalweg is na de aan rijding nog enkele uren in beide richtin gen afgesloten geweest voor het oprui men van de ravage. Over de oorzaak van de aanrijding bestaat nog geen duidelijk heid. Afgelopen zaterdag organiseerde ZOB in het zwembad van Oud- Beijerland de laatste wedstrijd in de driekamp tussen de Schotejil (Middelharnis), de Stelle (Stellen- dam) en ZOB (Oud-Beijerland). Na twee wedstrijden hadden de Stellendammers reeds een onover brugbare voorsprong opgebouwd. Dat betekende echter niet dat de Stelle deze wedstrijd licht opnam. Uiteraard werd er ook nu weer voor elk punt gestreden! Daar lieten Carolina v.d. Nieuwendijk en Don Schavemaker geen misverstand over bestaan. Zij wonnen elk hun pro- oramma en brachten de Stelle daarmee direct aan de leiding. Daarna moesten Anne-Lotte Soetcman en Cornells Tanis tandenknarsend toezien hoe ZOB de eer ste plaats net voor hun neus wegkaaptc. Dat betekende echter wel dat thuisploeg ZOB de Stelle tot op I punt was gena derd! Ook Huberta Breederveld (2c) en Johan de Vogel (3e) konden deze keer het tij niet keren. Zij moesten eveneens het sterke ZOB voor laten gaan. Daar mee werd de Stelle plotseling naar de tweede plaats verwezen! Maar Janet Tanis en Cornells 't Mannetje lieten zien dat de Stelle altijd nog over een flink portie veerkracht beschikt. Zij wisten hun programma winnend af te sluiten en de Stelle zo halverwege de wedstrijd weer aan de leiding te brengen. Het ver schil was echter slechts 2 punten met ZOB. De Schotejil kon dit geweld niet bijbenen en stond reeds 10 punten achter op de Stelle. Na de estafette, die voor de Stelle niet zo best afliep (3e), ging de wedstrijd zonder pauze direct door. Andermaal toonde Carolina v.d. Nieuwendijk zich de beste, op de voet gevolgd door Wendy Kriek. Daar waar Don Schavemaker in de eerste helft de sterkste was, kwam nu Daan v.d. Wende verrassend als beste Stclle- zwctTimer naar voren. Helaas voor hem bleek William Weeda van de Schotejil net even te sterk te zijn, zodat Daan genoegen moest nemen met een knappe tweede plaats. Anne-Lot Soetcman liet zich deze keer niet meer verrassen en hield de concur rentie nu wel achter zich, zodat ze nu de eerste plaats pakte. Dat deed Leander van Splunder ook en Het Arjan Witte opnieuw met een tweede plaats zitten. De Stelle had zich dus na de pauze knap hersteld en liep nu fors uit naar een voor sprong van 6 punten op ZOB! Daar dacht ZOB toch anders over, want de volgende twee nummers werden door hen gewonnen. Het lukte Huberta Bree derveld andermaal niet om iedereen ach ter zich te houden. Opnieuw moest ze het met een tweede plaats doen. Ook Wil liam Hansen was ondanks een dappere poging niet opgewassen tegen het geweld van de concurrentie. In het laat ste deel echter zorgden Janet Tanis en Björn de Leeuw er met hun overwinning voor dat ZOB niet meer dichterbij kon komen. Dat ZOB de afsluitende estafette won kon de Stellendammers (nu tweede) niet meer deren. Deze wedstrijd kende de volgende uit slag: 1. de Stelle40 punten 2. ZOB35 punten 3 de Schotejil21 punten Omdat de Stelle ook de voorafgaande twee wedstrijden had gewonnen, waren ze automatisch eindwinnaar van deze driekamp. De eindstand luidt als volgt: 1. de Stelle128 punten 2. ZOB89 punten 3. de Schotejil72 punten Laagblijvend heestertje voor zowel In de tuin als in een pot op het terras. Bloeit de hele zomer door en staat graag op een zonnige plek. Per stuk 2,95 C QC VRIJDAG KOOPAVOND Deze aanbieding 15 geldig l/m 7 \u\\ 199S, zolang de voottaad suekt. HH TUINCENTRUM VOOR SROENLIEFHEBBERS HOGCHEM, DIRKSLAND, VROONWEG 23, 0187-601354 De Kruiswijk Groep uit Vlist is in liaar 50-jarig bestaan uitgegroeid tot één van de meest toon aangevende bedrijven op het gebied van sloopwerk, grond verzet, groen voorziening, milieu technieken en personeelsdiensten, waarbij kwaliteit, veilig- lieid en milieu lioog in het vaandel staan. Groene Hart Service is het onderdeel van de Kruiswijk Groep dat belast is met het uit zenden en detacheren van personeel in de Bouwnijverheid, GWW- sector en Groen voorziening. Veel bedrijven In deze branches werken projectmatig waardoor het voor hen moeilijk Is vakbekwaam personeel goed In te plannen. Groene Hart Service stelt vanuit drie vestigingen in de Randstad een pool van vakbekwame medewerkers (evt. met gereedschap) te werk. Voor de nieuwe vestiging te Middelharnis zoekt Groene Hart Service een: Functie-inhoud: Tot het takenpakket van de intercedent vestigingsleider behoren werving van opdrachtgevers in de Groen, Grond en Bouwsector op de Zeeuwse en Zuid- Hollandse eilanden, werving en selectie van personeel, relatiebeheer en lichte administratieve werkzaamheden. Tevens is hij/zij verantwoordelijk voor alle commerciële en administratieve activiteiten op deze vestiging. Functie-vereisten: MBO-niveau. Enige jaren ervaring en/of affiniteit in de Bouw en Groensector. Goede contactuele en leidinggevende eigenschappen. Stressbestendigheid. Geen '9 tot 5'-type. Ervaring in de uitzendbranche of planning is een pré. Wij bieden: Bij de functie passende salariëring afhankelijk van leeftijd en ervaring. Uitstekende secundaire arbeids voorwaarden. Prettige werksfeer. Evt. auto van de zaak. Reacties sturen naar: Vorige week is in deze krant mel ding gemaakt van het feit dat op ieder adres de informatiefolder van Calando verspreid zou worden. Intussen is dit gebeurd. Het was de bedoeling dat de donatiekaart uit de folder door leden van de vrijwilli ge brandweer bij u opgehaald zouden worden. In een aantal dorpen zal dat het geval zijn, in andere dorpen zullen andere vrij willigers bij u langskomen. Mocht de kaart niet opgehaald worden dan vragen wij u vriendelijk deze op te sturen naar Stichting PZD, Postbus 42, 3247 ZG Dirksland. We vermelden hier nog een keer het bankrekeningnummer van Calando, 31.41.18.373, alle giften zijn van harte welkom. In het krantenbericht van vorige week stond helaas het telefoonnummer van Calando onjuist vermeld. Het juiste nummer is (0187) 60 91 47. Ook dit jaar heeft een groep van 10 eerste jaars leerlingen van het Albeda College te Oude Tonge deelgenomen aan het door de Rabobank georganiseerde beleggingsspcj. De leerlingen konden fictief een bedrag van 300.000,- beleggen. Er werd erva ring opgedaan zowel met het beleggen in aandelen als met opties. Met name dit laat ste onderdeel bleek bij de groep wat pro blemen op te leveren. Eén van de mede werkers van de Rabobank West-Flakkee, de heer Hans van Heemst, ondersteunde de groep vakkundig. Het spel werd door hem geïntroduceerd en daarna bezocht hij de school regelmatig om de leerlingen wegwijs te maken in de boeiende wereld van het beleggen. Beleggen houdt o.a. in dat de actualiteit in de gaten gehouden moet worden. De krant werd dan ook goed gelezen om vervolgens een besluit tot aan koop of verkoop te kunnen nemen. De deelnemers aan het spel kregen als blijk van waardering een fototoestelletje. De afspraak werd gemaakt dat volgend jaar wederom zal worden meegedaan aan hel spel. Er zal dan gewerkt worden met 2 portefeuilles: een aandelen- en een optie portefeuille. De medewerking van de Rabobank is al toegezegd. INKOMENS- EN V E RM O G EN S P LAN N I N G Oostelijke Achterweg 52 3241 CM Middelharnis Tel. (0187) 47 0111

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2