Orgelconcert in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk NIEUWS uit de kerken A H.V. Krammer Wie zoekt, die vindt... PREDIKBEURTEN Autobedrijf Van Splunter en Schadehersteller Van Lint sluiten contract Blokfluiters gevraagd Theo Jan Tanis tweede van Nederland Fietsen langs het Pieterpad en de Noordzee Cursus Engels voor beginners 55+ Tentoonstelling 1k wens mij een toekomst' Bibliotheek Dirksland Henk Koese weer clubkampioen 'Denk en Zet' 97-98 Vrouwenver. 'Kleine kracht' DIERENOPVANG Bruggeman Oude Tonge Galerie 't Ooilam Door leerlingen van Paul Kieviet Zondag 28 juni 1998 Kijken naar de wereld oor de ogen van vluchtelingenvrouwen Automobielbedrijf van Splunter Eindstand seizoen 1997-1998 van Lint autoschade bv Biz. 2 EILANDEN-MEUWS VRIJDAG 26 JUNn998 Op D.V. zaterdag 4 juli, 's avonds om half acht, zal er in de Hervorm de Kerk te «Sommelsdijk een bij zonder orgelconcert worden gege ven. Aan de klavieren van het prachtige Meere-orgel dat deze kerk siert, zullen zo'n 30 organis ten plaatsnemen. Met hun docent, Paul Kieviet, hebben ze de laatste tijd gewerkt om op deze avond iets heel moois te kunnen laren horen. De deelnemers aan dit concert hopen u te laten genieten van een zeer gevarieerd programma op dit fraaie orgel. De varia tie op deze avond is ook het leuke er van. Het maakt heel wat uit of je voor de eer ste keer - op soms nog heel jeugdige leeftijd - aan zo'n echt concert meedoet, of dat je gewend bent in het openbaar te spelen, aktief bent als kcrkorganist en inmiddels een hoog niveau hebt bereikt. Uit dit concert blijkt ook iets van de grote belangstelling voor het orgel op Goeree-Overflakkce. De spelers komen van het hele eiland, maar een aantal ook van 'buiten': Voorne-Putten, Sint Phi- lipsland, Tholen, Zwijndrecht, Gorin- chem. Het muzikale menu omvat prachtige or gelmuziek, van speelse meesterwerkjes uit de achttiende eeuw tot grote werken uit diverse stijlperioden. Een greep uit het programma: koraalmuziek van Jo- hann Gottfried Walther, Bachs neef en bevriende collega - Handel, bekend van de 'Messiah' - Wolfgang Amadeus Mo zart -modern maar heel spannend: Psalm 100 van de vorig jaar overleden compo nist Cor Kee - lichte, virtuoze muziek van vader en zoon Scarlatti, Alessandro en Domenico - 'hollandse' psalmbewer kingen van de zeventiende eeuwer Anthoni van Noordt (schitterend) en de Rijssen.se Ger. Gem.-organist Dick San- derman (in romantische stijl) - franse barok (Stölzel) - noordduitse barok (Rit- ter, Böhm) - de grote romantische orgel kunst (Mendelssohn, Brahms) - twee jeugdige leerlingen voeren een vierhan dige Sonatina uit van een onbekend com ponist - eigen composities van een tweetal leerlingen, uitgevoerd door de componisten zelf - en natuurlijk Johann Sebastian Bach, in zijn onvolprezen ko raalmuziek en een aantal Preludia en Fuga's: zijn monumentale kunst kan niet worden gemist, is immers "begin en einde' van de muziek. Op Flakkee wordt veel en vaak erg goed orgel gespeeld. Nergens anders blijkt dat zo duidelijk als op een avond als deze. U bent van harte welkom om daar getuige van te zijn en zo de spelers een hart onder de riem te steken. Een beetje span nend is het toch wel. Ongeveer halverwege de avond wordt een pauze gehouden met koffie en fris. De toegang is gratis, alleen is er aan de uitgang een collecte om de kosten te dekken. Het aantal projecten van leprabe strijding breidt zich voortdurend uit. Dat is hard nodig. Wereldwijd worden per jaar 550.000 nieuwe leprapatiënten ontdekt en er zijn geen harde aanwijzingen dat dit aantal spoedig zal dalen. Boven dien is er een grote, nog onzichtba re, groep besmette gevallen die door de lange incubatietijd pas na enkele jaren de ziekteverschijnse len zal hebben. Een effectief lepra vaccin is er niet en opvallend wei nig is bekend over de wijze waarop de ziekte precies wordt overgedra gen. Een weinig vrolijk scenario, waardoor het lepraprobleem nog generaties lang aandacht nodig zal hebben. Dit valt op te maken uit het jaarverslag 1997 'Wie zoekt, die vindt...' van de Leprastichting. De paradox bij lerpra is, hoe meer activiteiten en met succes ont wikkeld worden om mensen op te sporen die aan lepra lijden, hoe hoger het aantal geregistreerde leprapatiënten. Daardoor lijkt het alsof lepra toeneemt. Maar in dertig jaar leprabestrijding zijn ook aan zienlijke successen geboekt. Door de na druk op programma-management en samenwerking met de gezondheidsdien sten in de ontwikkelingslanden is de Le prastichting er in geslaagd bijna honderd procent van alle opgespoorde patiënten in haar projecten van MDT (Multidrug Therapy) te voorzien. Door deze gecombineerde effectieve behandeling, die sinds het begin van de jaren tachtig wordt gegeven, en een steeds beter georganiseerde leprabestrij ding heeft de he-dendaagse leprapatiënt meer kans op een menswaardig bestaan. Nu krijgt ook de nazorg van-patiënten, die destijds te laat onder behandeling kwamen, de nodige aandacht. Daarom heeft het voorkómen van verminkingen en invaliditeit een steeds 'grótere priori teit. Gerichte voorlichting aan de bevol king in de landen waar lepra voorkomt helpt de stigmatisering van'dcleprapa- tiënten door zijn omgeving te verkleinen. Parallel aan deze ontwikkeljngen ont stond de noodzaak voor een njeuw logo van de Leprastichting. Het oude NSL-beeldmerk met vier let ters L van Lepra, welke te zamen een kruis vormden, bleek onvoldoende her kenbaar. Het nieuwe logo; eeji concept van de Amsterdamse grafisch ontwerper Henque van Maanen, straalt samenwer king, zorg en solidariteit uit. Een bijtijds ontdekte leprapatiënt is, als hij op de juiste manier behandeld wordt, immers te genezen en hoeft geen slachtoffer meer te zijn van de ontluisterende ver minkingen. Het 30-jarige bestaan van de Leprastich ting, wat aanleiding gaf tot bijzondere acties die in de media veel aandacht kre gen, was een groot succes. Meer dan 23 duizend nieuwe donateurs konden wor-, den bijgeschreven, terwijl er een record bedrag van 11,5 miljoen gulden aan gif ten werd geschonken. De Noordzee-route van Texel langs de kust naar het zuiden is in trek bij fietsers. Reden voor de Fietsva- kantiewinkel om een arrangement langs deze route aan te bieden. Tevens biedt diezelfde Fietsvakan- tiewinkel een georganiseerde fiets- reis langs het Pieterpad, van Eijs- den in Limburg naar Pieterburen in Groningen. Het Noordzeeroute-arrangement begint met een dag fietsen op Texel, gevolgd door een weekje langs de kust van de Noordzee, van Den Helder naar Brugge. Per dag wordt zo'n dertig tot vijftig kilo meter afgelegd. Er is dus voldoende tijd om uit te blazen op het strand van Ber gen aan Zee, Scheveningen of Renesse. Er wordt overnacht in hotels. De route langs het Pieterpad gaat niet óver het beroemde lange afstandswan delpad maar volgt wel ongeveer dezelfde route. In negen dagen gaat de fietser door het Maasdal, langs de Ooypolder bij Nijinegen en via Drentse brinkdorpen naar Pieterburen aan de Waddenzee (totaal 500 km). Er wordt overnacht in hotels of pensions. Bagagevervoer kan alleen op bepaalde vertrekdagen. De brochure 'Individuele Fietshotelva- kanties 1998' is aan te vragen bij de Fietsvakantiewinkel in Woerden, tel. (0348) 421844. Vindt u het ook lastig (of jammer) dat u de Engelse taal niet kunt spreken en ver staan. U-krijgt in het nieuwe schooljaar de gelegenheid hier verandering in te brengen. Het Albeda College start name lijk in september een beginners cursus Engels voor cursisten vanaf 55 jaar. Redenen om Engels te leren zijn er ge noeg. We reizen meer, op de televisie horen we steeds meer Engelse woorden, misschien.heeft u kleinkinderen in het buitenland die alleen maar Engels spre ken of heeft u buitenlandse buren gekre gen die wel Engels maar (nog) geen Ne derlands spreken. In een groep van minimaal 8 en maxi maal 15 cursisten kunt u gedurende het schooljaar 1998/1999 de Engelse taal leren. Het gaat hierljij om'letjs-, schrijf-, luister- en sprèekvaardigheden, waarbij de nadruk ligt óp de spreekvaardigheid. U kunt vrijblijvend een proefles bij wonen op donderdagochtend 9 Juli 1998 van" 8.45 tot 11.00 uur in het ge bouw, van het Albeda College aan de Kastanjelaan 3 te-Middelharnis. De cursus kost voor een heel jaar 70,00 (38 lesweken) exclusief boekengeld. Boeken en cassettebandjes kosten onge veer 75,00. Belangstellenden kunnen nadere infor matie inwinnen bij het Albeda College, tel. 483927 (liefst 's morgens bellen tus sen 9.00 en 12.30 uur) of naar de proef les komen op donderdag 9 juli 1998. OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskcrk: 9.30 uur ds. D. Heemskerk, Garderen en 18.30 uur ds. C. Evers, Putten. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. C. Evers en 18.30 uur ds. D. Heemskerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. B. J. Heusinkveld - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30uurds.J.W. van Estrik, nam. bediening Heilige Doop. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Schaap, Hardinxveld-Giessen- dam, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. J. J. Roodsant, Woubrugge - Ger. Kerk 10.00 uur ds. N. W. v. d. Hout, Werkendam en 18.30 uur kand. J. Glas, Hellevoetsluis. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. T. Mol, Sassenhcim - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur onbekend - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. O. J. van der Ploeg, Rot terdam - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. F. L. van Dunne-de Bijll Nachc- nius. Eerste woensdag van de maand van 21.30 tot 22.00 uur Interkerkelijk Avondgebed - Herv. 'Exodus' Gem. lO.OOuurds. J.H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 en 14.45 uur ds. A. P. Voets, aange paste kerkdienst en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur onbekend en 17.00 uur mevr. ds. A. Minnema - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur leesdienst - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur dhr, R. Pieper. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Lingen (H.C. zon dag 9)-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L.D. Bur ger, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging en nabetrachting Heilig Avondmaal- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.00 uur ds. G. den Hartogh, Werken dam en 18.00 uur dr. J. C. de Moor, Waddinxveen. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. van Doorn, Strijen en 14.30 uur ds. A. Vos (afscheidsdienst) - Ger. Kerk 10.30 uur ds. G. den Hartogh, Werkendam en 18.00 uur drs. I. J. Bijlsma, Zuidland. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. B. ten Hove en 18.00 uur ds. J. Smit, Putten - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. C. van Steeg en 18.00 uur dhr. K. Baas. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. J. W. Verboom, Bodegraven. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dien,st. SINT MAARTENSDUK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur kand. Blankers, Montfoort - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x lees dienst. Wereldwijd zijn er twintig miljoen vluchtelingen. Tweederde van hen zijn vrouwen en meisjes. Een relatief klein deel van hen slaagt erin naar West-Euro pa te vluchten. Zij vragen, bijvoorbeeld in Nederland, asiel. In het project Tk wens mij een toekomst' maken zij ons deelgenoot van hun erva ringen, verdriet en hoop. Zij laten ons meekijken door hun ogen. Vijf vluchtelingenvrouwen, afkomstig uit Somalië, Iraaks Koerdistan, Iran, An gola en voormalig Joegoslavië vertellen het verhaal van het leven in hun land van herkomst, het vluchten, hun leven hier en hun toekomstverwachting. Deze verha len worden vergezeld van informatie over de verschillende herkomstlanden, het Nederlands vluchtelingenbeleid en de positie van vluchtelingenvrouwen in Nederland. Vluchtelingenwerk Hellevoetsluis orga niseert deze tentoonstelling ter gelegen heid van haar 10-jarig bestaan. De ten toonstelling wordt van 23 juni tot 17 juli in de bibliotheek in de Struytse Hoeck gehouden. Op deze manier hopen de me dewerkers van Vluchtelingenwerk u te informeren over andere culturen en hen een indruk te geven van de achtergrond van vluchtelingen. NED. HERV. KERK Benoemd door de Hervormde deelgemeente "Sola Fide' te Vecnendaal als vicaris, Mw. A. L. Rijken-Hoevens uit Veenendaal, die deze benoeming heeft aangenomen. Beroepen door de Generale Synode als zendings predikant voor de arbeid van docent Sys tematische Theologie ten behoeve van het Theologisch Seminarie van de Pres byterian Church of Cameroon te Kumba, H. T. Wagcnaar uit Oegstgeest, die dit beroep heeft aangenomen; door de gene rale synode als zendingspredikant voor de arbeid van 'area adviser' voor het Project for Christian-Muslim Relations in Africa, C. Verduijn uit Oegstgeest, die dit beroep heeft aangenomen; te Nun- speet (wijk VI) J. Flikweert te Kootwij- kerbroek; te Stavenisse P. Jan.se te Lopi- kerkapel. Aangenomen naar Goudriaan en Ottoland J. C. Trouw- borst, kandidaat uit Utrecht; naar Zwijn drecht H. J. van der Veen te Kampen. Bedankt voor Almkerk W. M. de Bruin te Daar- Icrveen; voor 't Harde A. Jonker te Ba- rendrecht; voor Waddinxveen (wijk zuid) K. van Meijeren te Zwolle. Toegelaten tot de evangeliebediening en niet beroepbaar F. T. Bunjes, Kamgras 163, 8935 EH Leeuwarden. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar W. C. van Laatum, Kloosterstraat 41, 9831 RV Aduard; J. Lohuis, Kempeslaan 8, 4043 LV Opheusden: J. M. Peschar, Steffensweg 10, 7601 EB Almelo. GEREF. KERKEN Benoemd te Waddinxveen G. J. Martini (pastoraal werker) te Enkhuizen, wonende te Voorthuizen, die deze benoeming heeft aangenomen. Beroepen te Den Ham (Ov.), H. de Haan te Nieu weroord; te Didam (SoW) P. H. Ende- dijk te Schei-penzeel (Gld.) (Herv./Geref. Kerkgemeenschap "De Achthoek') die dit beroep heeft aangenomen; te Geleen- Beek-Urmond (SoW) P. Prins te Duis- burg-Ruhrort; te 's-Graveland (part-time) Mw. L. A. Davidse (pastoraal werker) uit Hilversum, die dit beroep heeft aan genomen; te Ridderkerk G. Th. Wijnstok te Hardinxveld (Boven), die dit beroep heeft aangenomen; te Ridderkerk M. de Geus te Epe, die dit beroep heeft aange nomen; te Breda P. F. Wamienhoven te Koog-Zaandijk, die dit beroep heeft aan genomen. Aangenomen naar Sint Annaparochie D. C. Groenen dijk te Loppersum. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Aangenomen naar Bunschoten-Oost M. Tel te Berg- schenhoek; naar Hoofddorp R. Prins, kandidaat uit Gramsbergen. Bedankt voor Amersfoort-Noord en Roden J. P. van Bruggen te Zuidlaren. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Wildervank-Veendam i.c.m. Zuidlaren en te Enschede-Oost A. Wagenaar te Aalten. Bedankt voor Veenendaal (Pniclkerk), D. van der Zwaag te Bennekom. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Hoofddorp, Nieuw-Beijerland, Urk en Poortvliet C. van Krimpen, kandidaat uit Nieuw-Beijerland; te Terwolde-De Vecht, Ouddorp, Poortugaal en Enkhui zen kand. J. Schipper uit Veenendaal; te Aagtekerke, Emmeloord, 's-Gravenpol- der, Groningen, Hoogvliet (i.s.m. Spijke- nisse). Klaaswaal, Kapelle-Biezelinge, Leerdam, Meliskerke, Middelburg-Zuid, Middelharnis, Puttershoek, Rotterdam- Centrum, Vlaardingen, Alblasserdam, Arnhem, Brakel, Boskoop, Dordrecht, Gouda, 's-Gravenhage-Centrum, 's-Gra- venhage-Zuid, Rijssen-Zuid en Westeka- pelle A. Schot, kandidaat uit Nieuw- Beijerland. Aangenomen naar Urk, C. van Krimpen, die bedankte voor alle andere op hem uitgebrachte be roepen. Bedankt voor Haamstede R. Boogaard te Leider dorp. OUD GEREF. GEMEENTEN IN NED. Bedankt voor Achterberg D. Monster te Barne- veld. De Bibliotheek aan de Kapoenstraat te Dirksland zal in de maanden juli en augustus op dinsdagavond gesloten zijn. Vrijdags zijn we wel geopend, van 13.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Met ingang van september zijn we weer iedere dinsdagavond van 18.30 tot 19.30 uur geopend en op vrijdag (zie boven staande tijden). Een carrosserie-kwetsuur aan zijn/ haar automobiel doet de stemming van de autobezitter doorgaans weinig goed, maar al helemaal raakt die in mineur wanneer de schade-afhande ling daarna ook al niet naar wens ver loopt..., dat moet dus anders... Mitsubishi-dealer Koos van Splunter en Schadehersteller Paul van Lint hebben daarom een overeenkomst gesloten die elk ongenoegen geheel uit zal sluiten. De Mitsubishi-rijder met schade die zich tot dusver over een schadegeval met z'n verzekering verstaat, die hem vervolgens naar een hersteller verwijst, kan voortaan die weg bekorten en zich mét ingevuld schadeformulier óf rechtstreeks tot z'n MrreuBisHi MOTORS STELLEND AM Voor het nieuwe seizoen zijn we nog op zoek naar kinderen van 6 tot 7 jaar die zin hebben in een muzikale hobby. Is dat inderdaad het geval, dan ben je welkom in onze bloknuitgroep(en) van Muziek vereniging De Hoop die weer start(en) in september. Op speelse en gezellige wijze maak je kennis met alle beginselen van de muziek, zoals ritme, notenkennis, sa menspel, e.d. Rekening houdend met aanleg en tempo speel je in een gezellig groepje van on geveer 5 kinderen al heel snel leuke lied jes. Af en toe laten we tijdens een uit voering iets van het door ons geleerde horen. We hebben al enkele aanmeldin gen (graag nog even bellen voor de ze kerheid a.u.b.) en wie weet... starten er straks weer twee nieuwe groepen. Voor informatie en aanmelding even bel len naar Akkeline van Lenten, tel. 492849, graag voor de vakanties begin nen. En heb je daarna zin om door te gaan met muziek, dan is er een plekje voor je op onze muziekschool 'De Del tastreek'. C. Spee is in afdeling 1 als tweede geëin digd en P. Leroy op de derde plaats. In afdeling 2 is A. v. d. Veer eerst. P. van Brussel tweede en als derde is geëin digd W. Vroegindeweij. In afdeling 3 is G. M. Koese op de eerste plaats gekomen. G. Zaayer op de tweede en als derde H. Noord ijk. Afdeling 1: 1. H. Koese20-43 2. C. Spee20-37 3. P. Leroy20 - 33 4. H. Verolme20 - 31 5. I. Mackloet.20 - 30 6. I. Koese20 - 24 7. J. van Hoorn20 - 23 8. J. A. Dekker20 - 20 9. J. A. van Hoorn20 - 15 10. C. Polder20- 14 11. A. Knape20- 13 Afdeling 2: 1. A. V. d. Veer20 - 43 2. P. van Brussel20 - 36 3. W. Vroegindeweij20 - 31 4. A. Verolme20 - 29 5. J. Lodder20 - 26 6. M. Klink20 - 22 7. F. Noordijk20 - 21 8. A. Krijgsman.20- 18 9. J.v.d. Kooij20- 17 10. R.Jacobs20- 13 11. H.SchelIevis20- 10 Afdeling 3: 1. G. M. Koese16 - 37 2. G. Zaaijer16 - 30 3. H. Noordijk16 - 23 4. J. Groenendijk16 - 21 5. J. Verbiest16 - 20 6. J. A. Gebuis16- 16 7. J. Holleman16- 16 8. T. Staal16- 12 9. J. Nipius16- 7 De uitslag van zoetwaterviswedstrijd van de h.v. Krammer gehouden op 20 juni 1998. 1 C. van Nimwegen4950 gr. 2 M. H. Baan3900 gr. 3 P. Belder3400 gr. 4 T v.d. Poel3350 gr. 5 A. Bruinsma2600 gr. 6 R. de Jong2250 gr. 7 J. Kieviet jr850 gr. 8 L. Nole800 2r. 8 O de Weirman800 gr 10 S. Mol750 gr. De volgende wedstrijd van de hv Kram mer wordt gehouden op 27 juni 1998. Dit betreft een zoetwaterviswedstrijd. Wij vissen van 9.00 tot 13.00 uur. Inschrijven van geschieden bij Café 'De Zaaier' te Middelharnis van 7.30 tot 8.00 uur. Nadere informatie over de wedstrijden bij T. v.d. Poel, H. J. van Beierenlaan 15, 3244 XH Nieuwe Tongc, tel. 652492. Voor lidmaatschappen: J. Kieviet. Oude- landsedijk 33, 3245 LG Sommelsdijk, tel. 485375. dealer óf rechtstreeks tot Van Lint Auto schade wenden. Hem wordt daar de administratieve rompslomp uit handen genomen en altijd zal hem/haar voor de duur van het herstel een Mitsubi.shi leen- auto ter beschikking worden gesteld. Zo hebben de heren Van Splunter en Van Lint dat afgesproken en hun afspraak berust op het vertrouwen dat tussen beide bedrijven al 45 jaar lang bestaat en in ai die jaren ongeschonden is gebleven. Een Mitsubishi-klant met schade geniet dus voortaan zowel de garantie van z'n dealer als die van de Focwa; de schade wordt afgehandeld naar voorwaarden van de Verzekeringsmaatschappij en altijd is er de leenauto die de verzekerde mobiel houdt; gegarandeerd door: NIEUWE TONGE De verkoping die gehouden is op zater dag 20 juni jl. heeft het mooie (bruto) bedrag van 4.508,35 opgebracht. Alle kopers en ook degenen die de goederen geschonken hebben vanaf deze plaats dan ook onze hartelijke dank. Het bestuur GEVONDEN te Middelharnis: Oranje poes, vrij veel wit. VERMIST te Melissant: cypers grijze poes, witte buik, witte bef en witte poot jes. Klein stukje uit het linkeroor. Schuw. GEVONDEN te Oude Tonge: Rood- wang schildpad, groot formaat. Theo Jan Tanis (links) Op de Nationale zwemkampioenschap- pen in Eindhoven hebben 2 zwemmers van zwemvereniging De Gooye deelge nomen. Theo Jan Tams nam deel op de 50 en 100 meter rugslag en Frank van der Voordt zwom de 1500 meter vrij, Theo Jan zwom op de 50 meter in de ochtendserie een tijd van 0.28.36. Dit was de vijfde tijd voor de finale. In de fi nale zwom hij een stukje sneller en werd uiteindelijk vierde met een tijd van 0.27.72. Dit was maar 0.4 seconde achter wereldtopper Marcel Wouda. Deze tijd betekende een nieuw persoonlijk record. Op de dubbele afstand zwom Theo een tijd van 1.00.90 in de serie. Waarmee hij zich als derde plaatste voor de finale. In de finale zwom hij een nieuw persoonlijk record van 0.59.89 en behaalde hiermee een tweede plaats. Theo is de eerste zwemmer van De Gooye die een ereplaats heeft bereikt in een all-in finale op een Nederlands Kam pioenschap. Frank van der Voordt zwom op de 1500 meter een tijd van 18.30.69, met dit per soonlijk record werd Frank achtste van Nederland. Volgende week zal Frank samen met Ingmar Brinkman en Licske van de Pol der deelnemen aan de Nationale jeuad- kampioenschappen in Amersfoort. Het zou zeer te betreuren zijn als deze lande lijke zwemtoppers volgend jaar geen plaats meer hebben om hun dagelijkse tramingen te kunnen verrichten. En dus met meer de Flakkeese eer hoog kunnen houden op Nederlandse kampioenschap pen zwemmen. OUDDORP Expositie in Atelier-Galerie 't Ooilam, Aquarel- en acrylwerk van J. Posthuma- van Damme. Dagelijks geopend gedu rende de zomermaanden. Tijdens overige maanden alleen 's zaterdags en op ver zoek. Adres: Dirkdoensweg 2 in Oud dorp, bij uitgang parkeerterrein Dorps- tienden. Telefoon (0187) 68 22 28.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 10