EHIVHDEI1-l1IEmi/5 Oranje Nassauschool Nieuwe Tonge werkte aan wereldwijd project Foto Tour Grote marktdag in Stad aan 't Haringvliet Zwemvierdaagse te Stellendam 'Vrouw Vandaag' Nieuwe uitgaven bij de ANWB met plezier voor oud en jong Vrouwvolk aan boord 2e Blad DINSDAG 23 JUNI 1998 No. 6714 De leerlingen van de Oranje Nas sauschool te Nieuwe Tonge hebben dit jaar gewerkt over het project 'Landen en Continenten'. Ook de kleuters van groep 1 deden mee. Zij zijn dicht bij huis gebleven, ze werkten over ons eigen Nederland. We hebben met elkaar prentenboe ken bekeken over de sloot, tulpen, molens, het strand enz. Samen hebben we erover gesproken, de kleuters hebben verteld wat ze om zich heen zagen. Ze leerden ook hun eigen adres, maakten een kleurplaat van onze koningin Beatrix, schilderden hun eigen molen, maakten een dikke vis voor in de sloot, boetseerden kikkers en plakten Nijntje Pluis op het strand. Daarbij zon gen we ook een leuk liedje: 'Zomer, zomer, zomer Zomaar een zomerlied. 't Is omdat ik blij ben met alles wat ik zie Het strand en de duinen, de golven van de zee Pakje nieuwe strandbal en ga met me mee!' Pas op! Kijk uit! Gevaar! Een slang kronkelt zich door het lokaal. Brullende leeuwen kijken u gevaarlijk aan. Giraffen knabbelen de sappigste blaadjes van de bomen. Olifanten heffen hun koppen op met hun gevaarlijke slagtanden. En u wordt opgeschrikt door felgekleur de papagaaien die plotseling vanuit de lucht om u heen fladderen. Wat is daar aan de hand zult u denken? Gaat het over de dierentuin? Helemaal mis, niet goed geraden. Groep 2 van de Oranje Nassauschool werkte over de die ren van... Afrika. Goodmorning! Zo begroetten we elkaar elke morgen in groep 3-4. Elke dag namen de kinderen nieuwe spulletjes over Engeland mee naar school. Van kaarten, engelse ponden en een Big Ben tot een zelfgemaakte Hoovercraft. Daar ging het namelijk een van de eerste les sen over. Tussen Nederland en Engeland ligt de Noordzee. Hoe kun je dan in Engeland komen? Spannend dat dat ook via de kanaaltunnel kan! Heel veel dingen zijn aan de orde geko men. De prachtige en typisch Engelse huizen stonden naast de oude kastelen, waarlangs de rode dubbeldekkers op de linker weghelft voorbijreden. Allerlei engelse woordjes zoals: yes, no, my name is... en wat leuke liedjes had den de kinderen snel onder de knie. Ook echt 'op z'n Engels' theedrinken met 'scone's' was een succes. Dat kinderen allemaal dezelfde kleren aan hebben als ze naar school gaan, dat is iets wat wij ons niet kunnen voorstel len. En dat deze kinderen nog op bed lig gen als wij al naar school gaan is wel erg vreemd. Maar ja, het is in Engeland ten slotte een uur vroeger dan in Nederland! Kortom: veel geleerd en genoten van Engeland! Groep 5/6 is op reis gegaan naar Austra lië en Nieuw Zeeland. Ze hebben daar heel wat ontdekkingen gedaan. De kinderen zijn verdeeld in groepen en hebben en werkstuk gemaakt waarna zij hun onderwerp hebben 'uitgediept' aan de hand van informaticboeken. De 'geschiedenisgroep' heeft de reizen van Abel Tasman en James Cook ge volgd. Deze mannen, een Hollander en een Engelsman hebben Australië en Nieuw Zeeland ontdekt. Nieuw Zeeland is vernoemd naar onze provincie Zee land. Kapitein Cook is vermoord door een inboorling. De 'Aboriginal groep' heeft zich bezig gehouden met de oudste bewoners van Australië, de Aboriginals. Deze mensen leefden van de jacht op kangoeroes, emoes, eenden en hagedis sen. Het waren nomaden. Ze zijn te her kennen aan de donkere huid en de brede neusvleugels. De 'Biologiegroep' heeft de dieren be studeerd. Denk maar aan de bekende kangoeroes, het vogelbekdier, de kiwi (een schuwe loopvogel), de casuaris, de dingo's (wilde honden), en de koala's. Koala betekent: dier dat niet drinkt. Het beest leeft alleen van eucalyptusblade- ren, waar veel vocht in zit. Deze groep heeft deze bomen nagemaakt. De 'Aardrijkskundegroep" ontdekte dat Australië veel watervallen heeft. Het land bestaat voor het overgrote deel uit woestijn. Er leven veel schaapskudden. En net als in Nieuw Zeeland leven er runderen in grote gebieden die door heli copters in de gaten gehouden worden. De 'Nieuw Zeelandgroep' heeft studie gemaakt naar de oudste bewoners, de Maori's die wel een vreemde manier van begroeten hebben: de neuszoen. Nieuw Zeeland bestaat uit een Noorder- en Zui dereiland. Het land heeft veel geisers. De 'Papoea-groep' heeft nagedacht over de bevolking op Nieuw-Guinea, een groot, bijna ontoegankelijk gebied. De bewoners leven er nog in het stenen tijd perk. Ze jagen met pijl en boog om voedsel te verkrijgen. Groep 7/8 bestudeerde vooral de conti nenten en de wereld om ons heen in de ruimste zin van het woord. We leven op een planeet die 'aarde' heet. De aarde is een enorme bol van steen die in de ruimte zweeft, maar wij kunnen dat niet voelen vanwege de zwaartekracht. Wist u dat de zon 1 miljoen keer zo groot is als de aarde?! Het is een bol die bestaat uit brandend gas en hij geeft warmte en licht aan de aarde. De aarde draait er in 365 dagen omheen. Dicht bij huis: Europa. In Europa liggen 37 landen. In 1999 krijgen we voor het eerst met de 'Euro' te maken. In 2002 kan je alleen nog maar met de euro beta len. In Afrika ligt een van de grootste woe stijnen van de wereld: de Sahara. Hier wonen nomaden-stammen. Het heeft heel lang geduurd voordat men het gebied ten zuiden van de Sahara leerde ontdekken. De Japanse eilanden zijn minstens 3000 jaar oud. Mogelijk heeft Japan vroeger vastgezeten aan het vasteland van Azië. We gaan eens een kijkje in India nemen. Er zijn daar 3 seizoenen. Het hete sei zoen begint in februari. Het natte moes- son-seizoen begint in juni en het koelere seizoen begint in oktober. De meeste neerslag (regen) valt in het noord-oosten bij Cherrapunji: in één maand 9,3 METER! en in een jaar 26,5 meter! Van warm naar koud: De Poolgebieden. Gedurende de 19e eeuw stroopten rob- benjagers de zuidelijke oceanen af op robben. Daarna jaagden ze op zee-olifan- ten. Tegenwoordig heeft Green-peace (een milieu-organisatie) veel kunnen doen tegen het onverantwoord jagen op allerlei bedreigde diersoorten. In Latijns Amerika leven heel bijzondere dieren. Denk eens aan de Anacona-slang die wel 10 meter lang kan worden. Ver der is er de jaguar die jaagt op herten, pekari's en het enorme knaagdier de capibara. Het noorden van Amerika draagt een heel ander karakter. We nemen New York als voorbeeld. Wanneer je daar aankomt wordt je welkom geheten door een zeer beroemde vrouw: 'Het vrij heidsbeeld'. Dit beeld is geschonken door de Fransen. Er zijn veel wolken krabbers in New York. In deze stad wonen men.sen van de hele wereld. Iede re bevolkingsgroep woont in een andere wijk. Een bezoek aan de stad is de moei te waard! En dan dat enorme land: China. Wist u dat een op de vier bewoners van de wereld Chinees is? Het is het dichtst be volkte land van de wereld. Elke TWEE SECONDEN wordt er een baby gebo ren! In de Chinese beschaving is er altijd met eerbied en ontzag naar de grootou ders geluisterd. De volwassenen en kin deren zijn hulp en gehoorzaamheid aan hen verschuldigd. De Chinese muur is gebouwd om vreem de volken buiten de grenzen van China te houden. Deze muur is 2500 kilometer lang. Het is het enige bouwwerk op aarde dat vanaf de maan met het blote oog te onderscheiden is! Met veel plezier hebben de leerlingen van de groepen aan het project gewerkt. Naar aanleiding van krantenartikelen en boeken hebben ze gezien dat er ook veel verdriet op de wereld is: oorlogen, na tuurrampen, ziekten en hongersnoden. Met elkaar hebben we nagedacht over de oorzaak daarvan. Maar ook hebben we gezien dat wij mogen leven in een rijk gezegend land, waar we eten hebben in overvloed en iedere dag naar school mo gen gaan. Kortom, een land dat mag leven in weelde. Voor dit alles zijn we ook dank verschuldigd, maar dan aan onze Schepper en Onderhouder! Vele ouders en belangstellenden hebben het project bekeken. Verder was er een gezellige rommelmarkt. De rommel markt bracht ruim 6.000,- op, waar voor we een ieder hartelijk willen be danken. De opbrengst zal worden be steed aan het opknappen van de toilet groepen in de school. Tenslotte De tijd die ondergetekende op de Oranje Nassauschool te Nieuwe Tonge heeft ge werkt is bijna ten einde. Ik mocht een benoeming aanvaarden als directeur aan de ds. A. Hellenbroekschool te Zwijn- drecht. Graag wil ik van deze gelegen heid gebruik maken om alle betrokkenen waarmee ik de afgelopen jaren heb mo gen samenwerken heel hartelijk te be danken voor het vertrouwen dat u mij gaf. In het bijzonder noem ik hierbij het bestuur, de collega's en de ouders. Er mocht sprake zijn van een uitstekende onderlinge band. Prettige herinneringen houd ik over aan de contacten met het voortgezet onderwijs te Middelharnis. Met plezier denk ik terug aan de vrolijke en (over het algemeen) rustige leerlin gen. Ook de collega's van de directie kring en het eilandelijk WSNS-samen- werkingsverband wil ik hartelijk danken voor de goede jaren die we samen moch ten hebben. Onze adjunct-directeur, de heer W. Guijt is als leraar Godsdienst en Nederlands benoemd aan de chr. s.g. 'Prins Maurits'. Ook hem wil ik van harte succes toewen sen in zijn nieuwe werkkring. Gelukkig mocht de complete directie- vacature weer snel vervuld worden. Het bestuur benoemde de heer P. W. Moens uit Soest tot directeur. De heer Moens heeft ruim 8 jaar ervaring als directeur. Als adjunct-directeur werd benoemd de heer C. Villcrius te Sommelsdijk. De heer Villcrius heeft ruime ervaring opge daan in de functie van Intern Begeleider. Hij is dus uitstekend op de hoogte met de zorg voor leerlingen. Van harte wens ik alle betrokkenen Gods onmisbare zegen toe voor de toekomst. E. S. P. van Kranenburg Zaterdag 27 juni: Zaterdag 27 juni a.s. houdt de Res tauratiecommissie van de Neder lands Hervormde kerk een grote markt in de Voorstraat van Stad aan 't Haringvliet. De marktdag begint om 9 uur en zal tot 16.00 uur duren. In de gezellige Voorstraat van Stad aan 't Haringvliet zullen diverse kraampjes staan met een keur aan artikelen, zoals In de week van 29 juni t/m 4 juli organi seert zwemclub 'De Stelle' uit Stellendam voor de 22e keer de zwemvierdaagse. Een paar weken eerder in het jaar dan ze ge wend was. Reden hiervan is dat het zwem bad van Stellendam deze zomer 's avonds tot half tien geopend is, en dat is te laat voor de zwemvierdaag.se. Zwemvierdaagse houdt in dat alle deelne mers in tijd van een week op 4 verschil lende dagen komen zwemmen en iedere keer een afstand van 500 meter (20 baan tjes) afleggen. Voor kinderen t/m 9 jaar is dit de helft ofwel 250 meter 10 baantjes). In de week van 29 juni t/m 4 juli kan de vierdaagse gezwommen worden op de volgende tij den: Maandag t/m vrijdag van 17.45 tot 18.45 uur en van 20.30 tot 21.30 uur. Omdat op dat moment de zwemlessen nog in volle gang zijn kan het binnenbad uit sluitend van 20.30 tot 21.30 uur worden gebruikt. Wie tussen 17.45 en 18.45 uur zijn banen komt zwemmen kan alleen gebruik maken van het buitenbad. Ook de kleedruimtes zijn voor die tijd in het clubhuis van 'De Stelle'. Het is ook in dit clubhuis waar de inschrij ving plaatsvindt en wel op maandag 29 en dinsdag 30 juni tijdens de aangegeven zwemtijden. De kosten bedragen 7,50 p.p. www.elvege.nl Nieuw radioprogramma voor vrouwen bij Radio Goeree Lokaal 'Vrouw Vandaag' is een gevarieerd pro gramma dat zich richt op de leefwereld van de vrouw, met het evangelie als uit gangspunt. In iedere aflevering zal één speciaal the ma aan bod komen, verschillende vrou wen van Flakkee vertellen over hun erva ringen, er wordt een studiogesprek gehou den waaraan u als luisteraar deel kunt nemen door ons te bellen en alles wordt natuurlijk afgewisseld met gezellige, positieve muziek. 'Vrouw Vandaag' wordt iedere laatste maandag van de maand uitgezonden op Radio Goeree Lokaal. De eerstvolgende uitzending is te beluisteren maandag 29 juni, 's morgens tussen 10.00 en 11.00 uur. Het thema zal zijn: 'Omgaan met geld'. We hopen dat u luistert! boeken (oude en nieuwe), antiek, curio sa, mooie handwerkproducten, koekjes, zelf gemaakte kruudplaetjes, taarten, pannenkoeken en advocaat, verder heeft u een ruime keuze uit planten, plantjes en boeketjes, kleine tuin-ornamenten, fruit, speelgoed en snoepgoed. Daarnaast kunt u uw krachten meten met diverse spelletjes. Er is een Reuzen- Sjoelbak, een spiraalspel (om uw zenu wen op de proef te stellen). U kunt pijl tjes werpen op het draaiende dartbord, schieten in de schiettent, spiegeltekenen, dubbeltjes werpen in het centenbakje, een envelop of een roosje trekken met de kans hierbij mooie prijzen te winnen. Bij het notenkrakerspel kunt u uw reactie vermogen testen. Voor de kleinsten is er de mogelijkheid om je te laten schminken, of je te verkle den in de verkleedkraam. Grabbelen kan natuurlijk ook. Uiteraard wordt de inwendige mens niet vergeten. Moe van het slenteren? U kunt zich te goed doen aan een kop koffie met een heerlijk stuk taart, of aan limonade, ijs, haring en verschillende barbecue gerechten, het is er allemaal! Kortom, er is van alles te doen. De op brengst van deze marktdag zal ten goede komen aan ons nieuw te bouwen Vereni gingsgebouw. ANi agentschap De ANWB geeft voortdurend nieu we boeken en gidsen uit. Een paar voorbeelden: een wegenatlas Duits land, nieuwe edities van 'Op stap in^ en - voor de kinderen - een Ach terbank Vakantieboek. De traditionele wegenkaart is soms onhandig groot en kan door veelvuldig vouwen nogal eens scheuren. De ANWB Wegenatlas Duitsland (schaal 1:400.000) heeft een handig A4-formaat. De wege natlas bestaat uit drie delen: een wegen kaart Duitsland (geel), omgevingsplatte gronden (rood) en een atlas van Europa (groen). De wegenkaart Duitsland geeft niet alleen de verbindingen via de Autobahn maar ook wegverbindingen binnendoor. Verder geeft dit deel een overzicht van snelweg gedeeltes met kans op filevorming, een afstandstabel van Duitsland, een overzicht van snelheidsvoorschriften in Europa en een plaatsnamenregister van Duitsland. Dan zijn er de nieuwe edities van 'Op stap in verschenen. De streekboekjes staan boordevol ideeën voor verrassende dagtochtjes en korte vakanties in eigen provincie of regio. Er zijn negen delen: de Delta, Friesland en Groningen, Lim burg, Midden-Nederland, Noord-Bra- bant, Noord-Holland (boven het IJ), Oost-Nederland, het Polder- en Rivieren gebied en de Randstad. Per regio worden alle bezienswaardige plaatsen kort beschreven met praktische informatie over onder andere openingstij den, wandel- en fietsroutes en fietsver huurbedrijven. Verder worden er sugges ties voor een complete dagtocht, bijvoor beeld een wandel- en fietstocht, gecombi neerd met een bezoek aan een stadje, museum of attractie. Een evenementenka lender van 1998 is bijgesloten. De streek boekjes zijn gratis verkrijgbaar voor ANWB-leden. Een nieuwe uitgave voor kinderen van 7 tot 14 jaar is het 'Achterbank Vakantie boek'. Ruim zestig pagina's met spelle tjes, raadsels en verhalen voor onderweg en op het vakantieadres. De vakantiereis is voor kinderen vaak een hele zit. Met de puzzels, raadsels en verhalen in het vakan tieboek vliegt de tijd voorbij. Het boek is geïllustreerd met tal van tekeningen en voor 4,95 exclusief voor leden verkrijg baar bij alle ANWB-winkels. De ANWB wil kinderen in elke leeftijds klasse iets extra's bieden. Zo is er het boek 'Peuters op de Achterbank' voor kinderen van 2 tot 6 jaar (ƒ14,95), 'Achterbank vakantieliedjes', een cd en een cassette bandje (ƒ6,95) en het gratis (voor ANWB- leden) 'Kindervakantieboek' voorkinde ren van 4 tot 9 jaar. De brochure 'Doe-tips voorde kids' staat vol met suggesties voor leuke en leerzame musea en attracties en in de brochure 'Attracties in en rond Nederland' staan alle attracties en dieren tuinen op een rijtje. Voor 28 attracties kunt u bij de ANWB entreebewijzen kopen, met een korting op de prijs van 2,50 per kaartje. Daar kunt u toch mooi weer een ijsje voor kopen! Voor meer informatie kunt u o.a. terecht bij VVV/ANWB Overflakkee, Kade 9, Middelharnis, tel. (0187) 484870. TAPIJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE K. Norel ,,Nu zijn ze er nog niet", zei ze tot Johannes, toen die zich omdraaide. „Ze komen wel", was zijn slaperig ant woord. „Het steekt in Frankrijk niet zo krap hoe laat de kroegen sluiten". Om halftwee hoorde Riek een zwaar gestommel. De jongens waren klaarblij kelijk beschonken. Zij had dat wel ver wacht toen het zo laat werd. De volgende morgen stak Riek haar armen in een schuimende wastobbe op het achterdek. De matro zen waren bezig met het verven van de scheeps huid, doch Riek zag er maar twee, Tijs en Wouter. Geert, de jongste, was er niet. „Geert nog te kooi?" vroeg zij aan de anderen. „Ik denk het wel", antwoordde Wouter met een stiekem lachje en ook Tijs grinnikte. Riek dacht dat zij zo grinnikten omdat Geert zijn roes nog niet te boven was. Maar een ogenblik daarna zag ze op de kade, nog stil in het vroege morgenuur, Geert aankomen. Nu ergerde zij zich, omdat Wouter en Tijs haar wat op de mouw had den gespeld en uitgelachen. Zo'n behandeling had zij van Jaap nooit ondervonden. Geert stapte de loopplank op. Hij was in zijn uit- gaansplunje, zag Riek met verwondering. Toen de jongen merkte dat zij naar hem keek, wendde hij zijn hoofd met zekere schaamte af en liep schich tig naar het vooronder. De beide andere matrozen gnuifden. Riek roste een baaien hemd over de ribbels van het wasbord. Ze vraagde of zei niets. Maar nadat ze het hemd uitgewrongen had, zocht ze haar man op. „Geert is de hele nacht aan wal geweest; hij is zo pas aan boord gekomen. Waar heeft dat jong geze ten?" „Hoe zou ik dat nu weten?" ontweek hij een ant woord. „Je weet het niet, maar je venuoedt wel iets". „Zoals jij ook wel wat vermoedt, denk ik". „Ja", zei ze en ging weer aan haar was. Maar het geval liet haar niet los. Zij wist best wat er onder zeelui huisde. In de vele havens, waar zij voor de oorlog was geweest, had zij daarvan genoeg ge zien. Maar dat waren bijna allen zeelui van de grote vaart. De kustvaarders, die voeren als gezin met hoogstens één of twee knechts, die dan nog in het schippersgezin waren opgenomen, vormden een klasse apart, waar zelden iemand uit de band sprong. En op hun schip was het nog nooit ge beurd. Jaap was een stille, ingetogen jongen. Het viel haar hard tegen van Geert, die een aardige knaap was, vriendelijk en hulpvaardig, de beste van de drie, vond zij. En hij was nog zo jong, jon ger dan Hiddo, iets ouder slechts dan Kees. Wan neer haar eigen jongens eens... Ze huiverde en zweette tegelijk in de warme damp van het zeeps op. Die hele morgen was ze er mee bezig. „Wij moeten die jongens vasthouden", zei ze 's middags tegen Johannes. „Dat kun je niet", antwoordde hij. „Het zijn geen kinderen". Zij perste de lippen op elkaar; ze wou het toch pro beren. Aan het einde van de werktijd ging zij naar de ma trozen toe. „Komen jullie vanavond een poosje in de kajuit? Ik heb een traktatie". De jongens keken elkaar aan, bevreemd en vra gend. Ze zagen vooral naar Wouter, die de oudste was. In zijn blik was wat spottends, dat Riek grief de. Geert hield zich achteraf. Rick vroeg het nog eens. „Als de vrouw het graag wil", antwoordde Wouter eindelijk half onwillig. En na hem zeiden de beide anderen ook ja; Geert een beetje schuw, maar gretig, meende Riek te merken. Toen zij haar man zei wat ze had gedaan, verklaar de Johannes dat het boter aan de galg gesmeerd was. Een avond hield zij ze aan boord, maar de volgende avond zouden ze des te erger aan de rol gaan. De kustvaart begon te lijken op de grote vaart, derhalve ging het met het volk dezelfde kant uit. Zij zouden al werk genoeg hebben hun eigen zoons in het gareel te houden. Met de bemanning lukte dat stellig niet en de jongens waren van zo'n curatele ook niet gediend. Maar wilde zij het pro beren, hij zou haar geen strobreed in de weg leg gen. Op het afgesproken uur kwamen de jongens de kajuit binnen, netjes geschoren en gev/assen en in hun uitgaansplunje, maar ze deden wat onwennig en stijf. Johannes bood sigaren aan; Geesje schonk koffie in met room en suiker; de kapiteinsvrouw deelde gebakjes van een Franse bakker rond. Dat smaakte alles goed, maar het gesprek wou toch niet vlotten. Toen brak Johannes het ijs met het vertellen van een oorlogsavontuur. Wouter wist er ook een, en al hortte en stootte hij in het begin, omdat hij, nu er vrouwvolk bij was, wat te sterk op zijn woorden letten moest, de schitterende ogen van Kees en Roelof brachten hem op dreef. En daarna wist de kapitein weer een verhaal. Riek lette intussen op Geert. Hij zat in een hoek en er was iets treurigs in zijn lichtblauwe ogen; rond om zijn mond was ook wat weeks. Geen sterke wil, vermoedde zij, maar toch geen slechte jongen. Verkeerde kameraden konden hem op kwade paden voeren, maar zou zij niet in staat zijn hem terecht te brengen? Wouter raakte meer en meer op dreef. De jongens schaterden om hem. Een enkele maal kwam er bij Riek een kleine frons, als hij het heel grof maakte, maar zij zag graag wat door de vingers. Aan het eind van de avond zei Wouter dat het hem best bevallen was en Riek vroeg toen meteen of ze de volgende avond weer een poosje kwamen. Wouter en Tijs vonden dat uitstekend, en toen Riek het aan Geert vroeg, antwoordde die: „Heel graag", doch meteen sloeg hij de ogen neer. Hij had haast niets gezegd de hele avond en ging wat schuw heen. „Wou je elke avond zo?" vroeg Johannes aan zijn vrouw na het vertrek van de matrozen. „Als ik ze daarmee uit de kroeg kan houden, waar om niet?" Hij ging er niet op in, maar trok de schouders op. De volgende avond was niet zo als de eerste. Wou ter had zijn moppige verhalen blijkbaar uitver kocht. Er viel wel eens een pauze in het gesprek en dan was de stilte ietwat pijnlijk. Tijs keek soms naar de klok en het scheen dat hij wel opstappen wou, maar hij bleef toch zitten. Alleen Geert had het kennelijk naar zijn zin. Hij rookte zijn pijp met welbehagen en babbelde met Hiddo^en met Kees. Ook vond hij het blijkbaar prettig een poos stil rond te kijken. Hij houdt van huiselijkheid, zag Riek. Goed tien uur zei Johannes dat het tijd werd en Tijs en Wouter stonden op op een manier of ze van een corvee ontslagen waren. Geert, druk met Hiddo aan de praat, hoorde het niet. Pas toen de anderen het trapje van de roef al op waren, schrok hij en ging hen haastig achterna, een verlegen dankwoord mompelend aan de kapiteinsvrouw. ,,Zie je wel dat het niets wordt", zei Johannes tegen Riek. Zij wilde haar falen niet erkennen en de volgende dag sprak zij over 'vanavond weer' op een toon afsof het vanzelf sprak. Doch Wouter maakte verontschuldigingen. Zij zouden morgen varen en hij moest die avond noodzakelijk inkopen doen. En Tijs moest ook de wal op. (wordt vervolgd) TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 5