TRUCK-RUN had weer een groots verloop Kunstveiling tb.v. dakrenovatie Ger. Kerk Heeft u ook last van Kalkaanslag? Inzameling t.b.v. de KNRM Jeugdviswedstrijden Zomer-bingo Steekvlam bij barbeque Visio, audiotheek is poster actie in prov Zeeland en op Flakkee gestart Viswedstrijd 'Viscromte' Snelheidscontroles in Oude Tonge Fietstocht voor SOplussers P.V. De Trekvogels i I Id..-.....^ te Ouddorp Harde garanties en test bevestigen goede werking van Alpine Water Desc^r- Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 23 JUNI 1998 Zó close bij elkaar gingen de wagens van slarl File, 't zit weer in de file, meer dan duizend wielen, netjes op een rij... de eerste regels van dit liedje schie ten zo door je heen als je in de file staat te kijken als de chauffeurs van Goeree-Overflakkee zaterdag 20 juni jongstleden langs je heen kwamen rijden. Een onafzienbaar lange stoet auto's met een aantal van zeker wei 4400 wielen, welke je luid toeterend en lichten knip perend passeren. Een argeloos voorbij ganger vraagt zich verbaasd af waar hij in terecht gekomen is, maar de meeste inwoners van ons mooie eiland weten het al. De derde zaterdag van juni is het feest op Hernesseroord, want dan mogen de bewoners een dagje mee met de chauffeurs van Goeree-Overflakkee. Het was dit jaar al voor de elfde keer dat deze verstandelijk gehandicapten werden uitgenodigd voor de truckrun. Elf jaar geleden begonnen met 50 voertuigen, een aantal wat inmiddels uitgegroeid is tot zo'n dikke 200 voertuigen. Dit jaar waren er 2 mobiele kraanwagens bij, 7 rolstoelbussen en 3 bussen van de streek- vervoers maatschappij ZWN. De andere 231 voertuigen waren trucks van de transport-ondernemers van Goeree-Over flakkee in alle soorten en merken welke maar denkbaar zijn. De uitvoering varieerde van de standaard trucks tot postwagens, vleeswagens, ijswagens, verhuiswagens en wat al meer. Met graagte deden deze chauffeurs het weer, want ook zij weten hoe de bewoners erop rekenen dat ze komen. En reken maar dat dit zo is, want als je zo terloops eens in een gesprek het onderwerp truck run aanroert en er is iemand aanwezig die met de bewoners werkt, vol vuur zal hij of zij je vertellen hoe lang tevoren deze mensen naar deze dag toeleven en hoe lang ze er nog van nagenieten. Ach en als je dat dan weet, dan neem je dat half uurtje wachten maar voor lief. Twintig minuten over tien reed de eerste truck weg van de Oosthavendijk, de neus gewend richting Ouddorp. Op de radio frequentie van 104.9 werd de gehele dag door kond gedaan van de belevenissen rondom de truckrun via het programma truckrunradio. Overal langs de kant van de weg stonden mensen welke het zich gemakkelijk hadden gemaakt met stoe len, banken, dekens om op te zitten en een hapje en een drankje om toch maar niets van het spektakel te hoeven missen. De route gelezen in de krant, gehoord op de radio of gezien op de kabelkrant. En dan eindelijk ja hoor daar in de verte hoorde je het getoeter langzaam aan zwellen en je ging er nog eens wat beter voor zitten, een beetje gymnastiek doen met je armen zodat ze lenig genoeg waren zo meteen om te zwaaien naar de langs komende voertuigen. Maar... helaas het getoeter hield aan en ver plaatste zich, maar al wat er kwam, géén trucks. Wat is dat nou toch weer. Een aantal inwoners van de Molenstraat in Goedereede hielden het niet meer en op het geluid aan gingen ze lopen en ja hoor de trucks kwamen van een heel andere kant dan dat zij gelezen haden. Dan daar maar zwaaien en toen de stoet voorbij was eerst maar eens zo een man in een oranje vest aangesproken met de vraag waarom niet bij ons door de straat? De man wist het niet, hij was ook maar gestuurd om hier op deze plaats het ver keer te regelen. De man uit Goedereede vervolgde het gesprek met de vriendelijk klinkende worden: Volgend jaer weer bie mien deur de straete langs komme in oarres mar wegbluve uut Goeree". Ja, ja, zo gaat dat met de enthousiastelin gen. Bij de organisator toch maar eens nagevraagd hoe dit kan, schrijven dat je langs komt en dan stiekum een andere route kiezen. Deze wist ons te vertellen dat de route tussen Goedereede-Haven- hoofd tot aan de Hofdijksweg in Oud dorp anders was gereden omdat de orga nisatie er op was gewezen dat er precies op die tijd dat de truckrun langs de in de pers vermelde route zou rijden, er ook een rit over de openbare weg plaats zou vinden met aangespannen paarden en met de vraag erbij of het mogelijk was de route zo aan te passen dat we deze mis konden rijden. Dat kon wel, dachten de organisatoren, maar helaas was toen de tijd te kort om dit nog in de pers te laten plaatsen, maar de organisatie was er nu wel van overtuigd dat het beter was geweest dat deel van de route wat gewij zigd was af te rijden met een geluidswa- gen om de mensen op de routewijziging te attenderen, of in het vervolg geen rou tewijzigingen meer toe te passen, maar dat is wel behoorlijk vervelend voor an dere evenementen vinden de organisato ren van de truckrun, je moet elkaar toch proberen ergens te vinden in eikaars be langen. Maar niet getreurd, ondanks de routewij ziging waren de trucks even na twaalven in het Ouddorpse buitengebied aangeko men bij het Maritiemrestaurant De Punt aan het Grevelingenmeer. Alle trucks vonden een veilig plekje op een van de parkeerplaatsen in dit schitterend mooie natuurgebied. Voor alle chauffeurs, be geleiders en de bewoners was er een lunch pakket, uitgebreid met een slaatje wat werd aangeboden door restaurant Het Wapen van Stellendam en een puddinkje van Brinkers. Voor de chauffeurs en begeleiders was er gratis koffie te krijgen bij de fam. Grinwis van het restaurant De Punt en voor de bewoners lag er hier een overheerlijk Ola-ijsje gereed in de vorm van een hartje als teken van 'hartelijk welkom' hier bij ons. Na het eten vonden de bewoners zachtjes aan de weg weer naar hun truck voor de aanvang van de terugreis. Om even half drie reden de eerste auto's weer richting Middelharnis. Om zo een lange stoet vei lig door het verkeer te loodsen is er van de chauffeurs veel stuurmanskunst nodig, en dat ze dit bezitten hebben ze duidelijk getoond. Om het verkeer te regelen is een heel plan opgesteld, zodat op de meest drukke plaatsen mensen staan, duidelijk herkenbaar in een oranje verkeersvest welke de politie assisteren bij een vlotte en veilige doorgang van het konvooi trucks. Als de stoet voorbij Visio, Audiotheek is de enige orga nisatie in Nederland die dankzij samenwerking met de omroepen, hoorspelen en radiodocumentaires uitleent aan visueel en anderszins gehandicapten die niet op gebrui kelijke wijze kunnen lezen. Omdat Visio, Audiotheek sinds oktober 1990 officieel van start is gegaan, is deze bijzondere voorziening nog relatief on bekend. Daarom vraagt Visio met behulp van BTC-sponsoring middels deze pos teractie aandacht voor de activiteiten van de nationale audiotheek. Helaas worden er nog maar weinig hoor spelen uitgezonden terwijl er toch, voor al bij slechtzienden en blinden, grote be hoefte bestaat aan hoorspelen en radio documentaires. Mensen die vaak hoor spelen willen beluisteren zijn daarom aangewezen op de nationale audiotheek van Visio. Niet alleen individuele abonnementen zijn mogelijk, ook een organisatie zoals bijvoorbeeld de afdeling oogheelkunde van een ziekenhuis kan lid worden. De is, gaan deze mensen razendsnel weer naar een volgend punt om hier weer hun diensten te verlenen. Dat dit goed kan gebeuren, daarvoor zorgt de Opcl-dealer Knöps in Sommels- dijk door het beschikbaar stellen van voertuigen waarmee deze mensen zich kunnen verplaatsen. Dertig stuks in totaal waren er beschikbaar, allemaal voorzien van een mobilofoon waarmee er verbinding was tussen de verkecrsbe- geleiders en de verkeersleiding. Dankbaar is de organisatie dan ook voor de bedrijven café Akershoek, schoenhan- dcl V. d. Bok-Microp, beiden uit Oud dorp en wegrestaurant Schwanenhaus uit Venio voor hun financiële bijdrage aan de huur hiervoor. Toen de stoet onderweg was tussen Oud dorp en Goedereede was er voor de ambulance nog een uitruk naar de Brou- wersdam toe. Op hun weg kwamen deze de lange rij trucks tegen en uiteraard de file auto's op de andere rijbaan, welke stonden te wachten tot de weg weer vrij was. De ambulance-chauffeur koos voor de linkerweghelft, daar waar de trucks reden en de trucks schoten stuk voor stuk de berm in zodat de ambulance er rede lijk snel langs kon om zo bij Ouddorp weer via de goede weghelft verder te kunnen gaan. Langs Goedereede en door Stellendam, Melissant, Dirksland werd er verder gereden naar Middelharnis. Tegen vieren al reed de eerste truck het terrein op van Hernesseroord om de bewoners blij en gelukkig, maar ook moe van deze dag weer thuis te brengen. Bij binnenkomst op het terrein kregen alle bewoners nog een zakje met versnaperingen aangebo den door café Zaaijcr uit Middelharnis, Cl000 V. d. Velde uit Dirksland, restau rant Kanters uit Moerdijk, restaurant Van Duinzicht uit Ouddorp en de machinefa briek Vos uit Zwijndrecht. Voor de chauffeurs was er nog een hapje en een drankje in de grote tent op het Hernesscroordterrein. Na een uurtje druppelden ze zachtjes aan weer het Her- nesseroordterrein af op weg naar huis, uitgezwaaid door toch nog veel bewo ners van Hernesseroord met een welge meende groet tot ziens, daag, tot volgend jaar! Volgend jaar? Jazeker op zaterdag 19 juni zullen de toeters weer loeien voor de 12e editie van de truckrun. Tijdens de op 18 juni jl. op Stellendam gehouden Vlaggetjesdag is er traditio neel aan boord van de deelnemende vis sersschepen een inzameling gehouden onder het meevarende publiek ten be hoeve van de Koninklijke Nederlandse Reddingmaatschappij. Deze inzameling heeft het mooie bedrag van 7.151,55 opgeleverd. De KNRM dankt de schippers en hun bemanning voor hun medewerking. hoorspelen staan op audiocassettes die in speciale dozen gratis door de PTT ver stuurd worden. Catalogus en folders zijn in verschillen de leesvormen verkrijgbaar. De posters worden verspreid in West- Zeeuws Vlaanderen, Axel, Borsele, Dirksland, Goedereede, Goes, Hontenis- se. Hulst, Kapelle, Middelburg, Middel harnis, Noord-Beveland, Oostflakkee, Reimerswaal, Sas van Gent, Schouwen- Duiveland, Terneuzen, Tholen, Vlissin- gen en Walcheren.ing. Nadere informatie: Visio, Audiotheek, de heer B. Theunis, Amersfoortsestraatweg 180, 1272 RR Huizen, tel. (035) 6985755. Twee vrouwen met brandwonden NIEUWE TONGE - Twee vrouwen, 28 en 54 jaar oud, uit Nieuwe Tonge liepen zaterdagavond brandwonden op bij een barbeque in de tuin van een woning aan de Lauwcrijnstraat. Op een gegeven moment was het vuur in de brandkorf wat gedoofd en werd er spi ritus in gespoten. Dit resulteerde in een steekvlam die de beide vrouwen in vlam zette. De andere aanwezigen doofden het vuur, waarna de slachtoffers onder de douche werden gezet. Het 28-jarige slachtoffer is met ernstige brandwonden in haar gezicht met een spoedtransport naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Haar 54-jarige moeder had minder ernstig letsel, maar is eveneens naar het brandwondencentrum gebracht. Uitslag zoetwaterwedstrijd 'Viscromte' van 20 juni. Aantal deelnemers: 50. Poule A: 1G. Legierse11.820 gram 2. K. Maarleveld10.540 gram 3. D. Mierop9.600 gram 4. J. Kalle7.900 gram 5. L. Breederveld5.780 gram 6. W. Mclissant4.760 gram 7. Br. Berkenbosch4.180 gram 8. A. Schaaf4.160 gram 9. J. de Vries4.160 gram 10. L. Meersman3.060 gram Poule B: 1. E. Koster9.760 gram 2. M. Aart,sen6.160 gram 3. E. Visscher5.320 gram 4. A. Koole5.000 gram 5. W. Netten4.680 gram 6. B. van Vugt3.420 gram 7. H. van Heukelen2.780 gram 8. G, V. d. Bos2.760 gram 9. M. Knops2.220 gram 10. J. Jordaan1.500 gram Donderdagmiddag tussen 16.45 en 18.45 uur werd een snelheidscontrole gehou den op de Stationsweg. Er passeerden 804 passanten waarvan er 205 in overtre ding waren. De toegestane snelheid op deze weg is 50 kilometer, bij de metin gen was een drempel ingebouwd op 57 kilometer. De hoogst gemeten snelheid was 87 kilometer. Er werd in beide rich tingen gecontroleerd. Ook op de Magdalenadijk werd een snel heidscontrole gehouden. Dit gebeurde tussen 19.00 en 20.15 uur. Er passeerden 405 auto's waarvan er 103 te snel reden. Toegestane snelheid: 80 km. De drempel lag op 87 kilometer. Hoogst gemeten snelheid: 139 krn. Er werd in belde rich tingen gecontroleerd. Zoals elk jaar organiseert de Henge laarsvereniging Krammer ook dit jaar weer jeugdviswedstrijden. Deze wed strijden worden gehouden op 4 juli, 16 juli en 5 september. Op de zaterdagen 4 juli en 5 september kan er ingeschreven worden van 8.30 tot 9.00 uur. We vis.sen dan van 9.30 tot 11.30 uur. Op 16 juli vissen we van 18.00 tot 20.00 uur en wordt er ingeschreven van 17.30 tot 18.00 uur. Alle wedstrijden worden ver- vist in de haven van Middelharnis aan de zijde van de Oost Havendijk. Daar zal ook tegen betaling van 2,50 per wed strijd de inschrijving plaatsvinden. Er wordt in twee leeftijdsgroepen gevist. Eén groep tot 13 jaar en de tweede groep van 13 t/m 17 jaar. Voor elke groep zijn er bekers en prijzen beschikbaar. Iedereen kan meedoen, want je hoeft niet persé lid te zijn van een hengelsportver eniging. Een dagvergunning wordt gratis iiiiiyiwrfi^t Veilingmeester Groen en z'n 'ass Met de nieuwe dakbedekking zit de Geref. Kerk van Middelharnis er dan wel weer 'droogjes' bij, mooi zou 't zijn geweest als haar financiële status als 'warmpjes' omschreven zou kunnen worden, want het dak heeft wel éénhon- derdvijftigduizend gulden ge kost...! Toen zaterdagmiddag twee collega deurwaarders er hun opwachting maak ten was dat niet omdat betaling achter wege gebleven zou zijn, maar de colle ga-deurwaarders Co Groen en Heleen van Dijk sloegen op hiin beurt de hand aan de ploeg om ontbrekende pennin gen te verzamelen. Ruim dertiendui zend gulden heeft de kunstveiling op gebracht waaraan zij met verve leiding gaven. Plaatselijke- en eilandelijke kunste- islente' Heleen van Dijk in actie naars hadden wat van hun werk inge bracht, de een 'om niet', de ander tegen een geringe vergoeding. De verkoop ervan was in elk geval ten bate van de gepleegde dakrenovatie en dat was mooi meegenomen. De opbrengst a 13.000,- kon worden afgeschreven van de 130.000,- die de activiteiten commissie zich heeft voorgenomen in te brengen. Elke maand wordt daartoe een activi teit gehouden, volgende maand, op 11 juli wordt dat een zwemfestijn en er zijn al auto's gewassen en al flessen wijn 'Cuvé Eglise' verkocht, een kwes tie van vindingrijkheid. De Flakkeese kunst is zaterdag redelijk vlot verkocht. Alle 104 zitplaatsen die op de veiling beschikbaar waren waren bezet en maar weinigen zijn het ge weest die de portemonnee niet hebben hoeven trekken. Vrijdag 26 juni organiseert de Dirkslandse kleindierenvereniging weer een bingo in het EHBO-zaal- tje aan de Philipshoofjesweg te Dirksland. Vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar, deze is natuurlijk gratis. De bingo begint om 19.30 uur. Onder de leden die hun uitnodiging mee brengen verloten we een avond gratis bingospelen. En u weet toch dat u voor maar 5,00 per jaar al lid bent en u geniet dan van veel extra's, bijvoorbeeld korting op de bingokaartjes. We spelen 15 ronden met vele mooie prijzen en een superronde met een super- boodschappenmand Kinderen tot 12 jaar die met hun ouders meekomen spelen 15 ronden voor maar één tientje! Dus kom allemaal op vrijdag 26 juni en breng iedereen mee, dan weten we zeker dat het een gezellige avond wordt. Wilt u voor deze avond nog inlichtingen, belt u ons dan even: (0187) 684473. verstrekt. Wel moet je vanal je 15e jaar in bezit zijn van een geldige sportvisak- te. Deze kan ter plaatse tegen betaling van 17,50 worden verkregen. Aas en voer is eveneens gratis beschikbaar. Dus, heb je een hengel en je bent niet ouder dan 17 jaar, kom dan met je vriend(in) gezellig vissen! Voor meer inlichtingen: Dhr. J. Kieviet, tel. (0187) 485375 Dhr. T. V. d. Poel, tel. (0187) 652492 Op woensdag 1 juli a.s. organiseert de plaatselijke commissie Welzijnswerk voor Ouderen te Oude Tonge een fiets tocht voor 50plussers. De tocht gaat deze keer naar het Fort en is ongeveer 25 kilometer lang (heen en terug). Daar wordt koffie of thee gedron ken, als afsluiting wacht u in het Infocen- trum een verrassing. De kosten bedragen 5,- per persoon. Vertrek vanaf het Infocentrum om 13.30 uur; graag om 13.00 uur aanwezig. Bij eventueel slecht weer komt u toch niet voor niets, want dan wordt er een video vertoond, dus de middag is verzekerd. De kosten worden dan aangepast. U kunt zich opgeven tot en met vrijdag 27 juni op telefoonnummer 641344 tijdens kantooruren. Rijd mee en zorg voor een goede stem ming! Uitslag van de Fondvlucht vanuit St. Vincent op 20 juni 1998. De duiven wer den gelost op vrijdag om 13.00 uur met een Z.O.-wind. In concours waren 73 duiven. De afstand bedroeg 990 km. De eerste duif arriveerde op zaterdag om 14.51.34 uur en maakte een snelheid van 842.87 m.p.min. P. Mierop 15; A. Klijn 2; J. J. v. d. Bera 3; Comb. Venneman-Troost 4, 8' J W" Nagtegaal 6, 14, 15, 18; T. v. d. Bok 7 11 16;H. Kleyn 9; A. Kievit 10, 13;C Heer schap 12; Jaco Akenshoek 17 Hard water Hard water is niet ongezond. Kalk is goed voor de opbouw van botten en tan den, maar veroorzaakt wel veel hinderlij ke problemen in ieder huishouden: kalk steenvorming op verwarmingselementen in geisers, combiketels, waterkokers en koffiezetters; kalkaanslag op tegels en douchecabines; dure reparaties en vroeg tijdige vervanging van dure apparaten zoals wasmachines en vaatwassers. Getest goed Montage van de Alpine Water Descaler is een goede oplossing voor kalkproble- men, zo blijkt uit een praktijktest uitge voerd door de redaktie van Energie en Water. De Alpine Water Descaler heeft reeds vele tienduizenden tevreden klan ten. Werking De Engelse uitvinding stamt uit het jaar 1895. De unieke Alpine Water Descaler ioniseert het water, waardoor de opper vlaktespanning van het water veranderd. De kalkdeeltjes blijven opgelost in het geconditioneerde water, maar kunnen niet meer neerslaan en hechten. De sa menstelling van het water verandert niet; het gezonde effect van de calcium- en magnesiumdeeltjes blijft behouden, maiir de negatieve effecten van kalkaanslag in uw apparatuur en op tegels blijven voor taan achterwege. Goed(koop) Voor omgerekend nog geen CENT per dag, wordt de reeds bestaande kalkaan slag in apparatuur en leidingen volledig afgebroken en wordt nieuwe kalkaanslag voorkomen. Geen moeizaam poets- en schuurwerk meer en het ontharden van apparatuur wordt overbodig. U gebruikt ca. 25% minder waspoeder en zeep. De alpine Water Descaler gaat levens lang mee, is geheel onderhoudsvrij, milieuvriendelijk, hittebestendig, water bestendig, vorstbestendig, stootvast, 100% millenniumproef; meeverhuisbaar en gebruikt geen stroom. 100% Kwaliteitswaarborg De Alpine Water Descaler wordt, als enige in zijn soort, geproduceert en gele verd volgens de strenge ISO 9002 norm; wordt aanbevolen door vele topvakbla- den en wordt tevens 2 maanden op proef geleverd (met goed geld terug garantie) en met een levenslange technische (om ruil) garantie. Let op! In Nederland worden veel goedkope in ferieure waterontharders aangeboden (via folders, postorder, dhz enz.). Meestal moeten ze bij ieder tappunt geplaatst wordcni en zijn reeds na enkele maanden uitgewerkt en het kalkprobleem is niet opgelost. Dus goedkoop duurkoop. Gedupeerde mensen kunnen hun niet (goed) functionerende waterontharder in ruilen met maximale korting van 25,-. Montage De Alpine Water Descaler wordt snel en vakkundig gemonteerd, centraal bij de watermeter voor de vertakkingen, zonder dat uw leidingen doorgezaagd hoeven te worden. Er worden geen voorrijkosten en montagekosten berekend. De Alpine Water Descaler is ook ge schikt voor alle grootwaterverbruikers zoals: projecten, zwembaden, hotels, horeca, boerderijen, zorginstellingen, industrie etc. Info: DJ Consultancy tel. (0318) 54 20 79

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2