Installatiebedrijf Tanis te Ouddorp gecertificeerd Terrasjes op Goerees Markt zullen met 'Amsterdammertjes' worden afgepaald Twintigste Haven Jioofdse wandeltoclit Brandweer Sommelsdijk plaatst zich voor landskampioenschap Stroopwafelactie 10 jaar Avondvierdaagse Ooitgensplaat Kerkdiensten Geref. Gemeenten tiomeetemaH ^3>1^7T(\-^^ JÊM MINNAARD ^^«^^VASTGOED 70e Jaargang DINSDAG 23 JUNI] 838 No. 6714 POSTBt^f-j 3240 AA MIDDELHARNIS *H^e%tlfi~5rrTtdmlnTT;trati?^^ 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629 Hoöfflrcdakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 4857 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 BLARICUM - In het Noord-Hol landse Blaricum bonden afgelopen zaterdag brandweerploegen uit ver schillende provincies de strijd aan op de Gewestelijke Wedstrijden in de klasse TAS-HD en Klas 2. Van de Flakkeese blusgroepen nam Som melsdijk deel aan de wedstrijd Klas 2 en wist de tweede prijs te behalen, waardoor het korps gerechtigd is in september as. naar de Landelijke Wedstrijd te gaan, die in Eist (Gld.) wordt gehouden. Op de baan van de Klasse 2 werden de brandweeiploegen geconfronteerd met een brand in een gemeentewerkplaats. De brand woedde op de begane grond. De trap naar de zolder was door het vuur aan getast, zodat men deze niet kon gebruiken. Via het trapgat hadden de vlammen de zoldering weten te bereiken. Zowel bene den als boven bevonden zich slachtoffers, die beiden bij kennis waren. Na inzet van een lagedrukstraal kon de persoon op de begane grond gered worden. Om de gemeentewerkman op de zolder eruit te halen, moest men buiten een ladder plaat sen. Via een bovenraam in de voorgevel kon vervolgens een tweede straal afgelegd te worden om de vlammen op de verdie ping te doven, waarna het slachtoffer in veiligheid gebracht kon worden. Ondanks de tropische warmte werd er fanatiek gespeeld. Uitslag 1Haarlemmerliede1204 pnt. 2. Sommelsdijk1168 pnt. 3. Maarsenveen1166 pnt. 4. Sluis1144 pnt. 5. Broek in Waterland1088 pnt. 6. Purmerend1082 pnt. 7. Breukelen1066 pnt. 8. Aardenburg1052 pnt. Al vanaf 1978 organiseert de Eben-Haë- zerschool te Goedereede-Havenhoofd ieder jaar een wandeltocht. Dit jaar heb ben we dus een jubileumtocht, namelijk onze 20e wandeltocht. Daarom doen we iets bijzonders onderweg en ook de korte route is anders dan anders. Aan de korte route werkt namelijk het jeugdorkest van de koninklijke fanfare 'Apollo' mee. De korte route (onder begeleiding van 'Apol lo') start om 18.30 uur en gaat (alleen) over het Havenhoofd. De andere routes (keuze uit twee afstan den) voeren de wandelaar langs mooie plekjes van de 'kop' van Goeree-Over- flakkee. De routes staan duidelijk aange geven op een routebeschrijving die u mee krijgt. Heeft u zin om eens lekker sportief bezig te zijn, kom dan wandelen. Aan het eind van de tocht kunt u in de school een lekker 'bakkie koffie' of een glas limona de drinken. Ook is er dan (vanaf ongeveer 20.30 uur) een muzikale bijdrage van de fanfare 'Apollo' (het 'grote' orkest). Het belooft dus echt gezellig te worden! De wandeltocht wordt georganiseerd op woensdag 1 juli. U kunt starten vanaf 18.(X) uur en na inlevering van uw start kaart met controle-stempels krijgt u een aardigheidje als herinnering. De kosten bedragen 2,50 voor kinderen (basis schoolleeftijd) en 5,- voor anderen. De opbrengst van de wandeltocht is bestemd voor de Eben-Haëzerschool. Het adres vanwaar u kunt starten: Blauwe Distel straat 31Goedereede-Havenhoofd. Haarlemmerliede en Sommelsdijk zijn gerechtigd deel te nemen aan de Landelij ke Wedstrijden Klasse 2, die op 12 sep tember as. te ïilst (Gld.) worden gehou den. 'm NieuweTonge, Stad a/h Haringvliet, Middelhamis en Sommelsdijk D.V. zaterdag 27 juni hopen we weer bij aan de deur te komen met onze overheer- heerlijke verse roomboter stroopwafels. De opbrengst van deze aktie is bestemd voor de aflossing van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe Tonge. We hopen dat u weer mee wil werken tot het slagen van deze aktie, en één of twee of zelfs drie pakjes te kopen. Want per 3 betaald u slechts 10,00 (per pakje 3,50). Informatie: Fam. L. van Alphen, tel. (0187) 652024 Fam. P. H. Hobbel, tel. (0187) 652544 P.S. Wilt u onze kerk op een andere ma nier steunen, dan kunt u altijd een gift overmaken op bankrekeningnummer 4354.06.257 t.n.v. Commissie Rommel markt. Bij voorbaat hartelijk dank! Goeree-Overflakkee B.V. Eeuwit Tanis uit Ouddorp (43) is er de man niet naar zichzelf op de borst te slaan, maar gelukkig heeft hij vrijdagmiddag toch een welverdiende schouderklop gekregen, zélfs méér dan dat..., het waarbortcertifi- caat! En die zijn bij Goeree-Overflakkeese installatiebedrijven nog maar uiterst dun gezaaid, reden waarom V.o.F. installatiebe drijf Tanis het met te meer trots mag voeren. Jaren heeft het erop geleken dat Eeuwit visser zou blijven, het vak dat hij zeventien jaar lang heeft uitgeoefend, waarvan 16 jaar als machinist en dat had'ie perfect in de vingers, maar toch, het bloed kroop waar het niet gaan kan toen hij besloot een eigen installatiebedrijf te beginnen. Aan diploma's ontbrak het hem totaal, maar inmiddels heeft hij die via PBNA en de S.O.I., de Stichting Opleiding Installatietechnieken naar 't lijkt moeiteloos gehaald, in z'n werkplaats aan Havenweg 48 hangen ze te pronk, een knap staaltje van een jonge ondernemer die z'n toekomst een nieu we wending gaf, autodidact mag je hem noemen. Een zó vakkundige dat Installatiebedrijf Tanis (verwarming, riolering, beregening, vloerverwarming, gas, water, sanitair, zinkwerk) het waarborgcertificaat kreeg uitgereikt. EnergieNed, de VEWIN, UNETO, VNZ. KIWA en GASTEC verklaren daarin het bedrijf bevoegd zelf de kwaliteits- en vei ligheidscontroles van de Installaties uit te voeren en te regis treren. Installatiebedrijf Tanis voldoet daarmee aan 10 gestelde waar- borgcriteria. Voor opdrachtgevers te meer interessant omdat controlekosten voorkomen worden; het werk van niet gecerti ficeerde bedrijven dient - tegen aanzienlijke kosten - door de nutsbedrijven te worden gecontroleerd; installatiebedrijf Tanis is gerechtigd die controle zelf uit te voeren. Het certificaat werd vrijdagmiddag door de heer C. Struijk uit Dirksland, auditor van KIWA N.V. aan de heer Tanis uitge reikt. Die ging te dezer gelegenheid op de foto met vrouw Bea en de dochters Jeanct en Eeuwina. Zoon Kees heeft geen aardje naar z'n vaartje, hij voltooit z'n MAS (Middelbaar Agrarische School) opleiding in Goes. Raad Goedereede: Hel terras begint bij eetcafé 't Sas en zal strekken tot aan het slop waar nu nog - voor de 'Gouden Leeuw' auto's staan geparkeerd Meer dan fnuikend vindt de raad van Goedereede de willekeur waarmee de politie parkeerovertreders aanpakt. Vrijwel nooit gebeurt dat op de Markt te Goedereede, maar over-actief toon de zich de politie op Vlaggetjesdag door een kleine honderd bekeuringen uit te schrijven aan hen die hun wagen anders dan op het aangewezen par- keerveld hadden geparkeerd. Het heeft nog al kwaad bloed gezet. Dat ongenoegen borrelde donderdag avond op toen het gemeentebestuur zich genoodzaakt zag het verboden parkeren op een deel van de Markt met fysieke middelen onmogelijk te maken. Het col lege stelde de raad daarom voor met 'Amsterdammertjes' terrasjes te marke ren vóór het 'Sasje' en voor 'de Gouden Leeuw'. De raad werd gevraagd voor de aanschaf van die 17 paaltjes 10.000,- te voteren. De maatregel geldt alleen voor het zomerseizoen en op marktdagen kunnen de paaltjes met weinig moeite verwijderd worden. De raad was ver deeld, 9 stemden voor, 5 stemden tegen. De heer G. Moerkerk was in verband met ziekte absent. ,,Een redelijk vriendelijke manier van terrasvorming", zo noemde het de heer Van Oosterom, al staat het hem tegen dat op de rest van de Markt toch nog het - daar verboden - blik,, blik en nog'es blik te zien zal zijn en dat lijkt hem vanaf een terras een weinig boeiend uitzicht. ,,De Markt moet leeg", vindt daarom de heer Van Oosteroin, als dat is bereikt en het bouwvallige pand Markt 2 wordt geres taureerd dan zou Goedereede daar op z'n mooist kunnen worden. „De Markt leeg", was veler vrome wens, van o.a. de dames v. d. Heuvel en Tig- chelaar die het lapmiddel daarom achter wege wilden laten en snel werk willen maken van een definitieve oplossing, een parkeerterrein achter de brandweerkazer ne. Ook de heer v. d. Meer (VVD) zou dat liever zien, het betreurend dat op de rest van de Markt het blik zal blijven staan, ook het bezwaar van de heer Grin wis. Wat milder tegenover de automobilist die - bij het ontbreken van andere ruimte - tóch op de Markt parkeert toonde zich de heer Klepper (SGP): „We moeten geen heksenjacht op auto's gaan houden", vond hij, maar zijn fractiegenoot Noort- hoek haastte zich te zeggen dat de fractie er heel wat genuanceerder over denkt: ,,We hebben genoeg gewaarschuwd", baste de heer Noorthoek. Ter beantwoording schetste wethouder Visser het beeld: vóór de horecagelegen heden gezellige zitjes onderbroken door geparkeerde auto's, die tot op de stoep staan, milieu-onvriendelijk door de uit laatgassen. De commissie Beschermd Stadsgezicht heeft positief geadviseerd toen haar de plaatsing van paaltjes werd voorgelegd. Van de politie is geen actie te verwachten om ook de zijden van de Markt van auto's te vrijwaren. De politie heeft het college geadviseerd ook daar fysieke middelen toe te passen. De heer Van Oosterom zou er niet tegen zijn, want nu wordt er 'van z'n leven niks' aan gedaan. Het komt best goed met de voorgestelde paaltjes en mooie kettingen die niet zul len ontsieren; beloofde wethouder Vis ser. Aan het bereiken van een definitieve parkeervoorziening achter de brandweer kazerne wordt natuurlijk doorgewerkt. Bij de gevolgde hoofdelijke stemming haalde het voorstel het met 9-5. Tegen stemmers waren mevr. v. d. Heuvel, de heer v. d. Meer, de heer Grinwis, mevr. Mastenbroek en mevr. Tigchelaar. De 'Amsterdammertjes' komen er ten snelste, maar de levertijd blijkt al 6 weken te zijn. Centrale antenne Goerees' gemeenteraad stemt er mee in dat Oosttlakkees burgemeester Van Pelt zich gaat verstaan met de drie huurders verenigingen en de Eneco m.b.t. de kabeltelevisie op Goeree-Overflakkee. Er bestaan daaromtrent nogal wat vragen, ook over de mogelijkheid onrendabele gebieden en recreatieterreinen aan slui ten, maar de heer v. d. Meer denkt dat die laatsten weinig belangstelling meer zul len hebben. Zij hebben geïnvesteerd in het digitale net toen de vroegere schotels on-bruikbaar werden. Het lijkt de heer v. d. Meer dat Eneco het toen verslapen heeft... Ook over de tarieven zal gesproken wor den want die lijken op Goeree-Overflak kee nogal hoog te zijn. Die klacht is de voorzitter burgemeester Sinke niet on bekend, de tarieven in het Enecogebied laten flagrante verschillen zien, anders dan in Zeeland waar 'Zeekatel' een egali satie van tarieven toepast. MIDDELHARNIS Wat afkeurend werd over de dominantie van Middelhamis gesproken toen de brief van GS met beantwoording van de Goeree-Overflakkeese reacties op de Nota Koersbepaling aan de orde werd gesteld. De raad voelde er daarom niks voor het advies van het College te volgen het schrijven voor kennisgeving aan te nemen en het ontwerp Streekplan voorts af te wachten. Van een gezamenlijk optreden, zoals in OGO-verband over eengekomen, lijkt de raad dan ook niet in alle gevallen sprake te kunnen zijn. Wanneer gezwegen wordt zal met dat zwijgen worden toegestemd dat Middel- harnis 'naar hartelust' en voor mensen van buiten het eiland zal kunnen bouwen en industriegrond aan kan leggen, want GS lijken die Middelbarnisse verlangens gerechtvaardigd te vinden en daar denkt Goerees' gemeenteraad ietwat genuan ceerder over. Uitbreiding 'De Westhoek' Een krediet van 174.000,- werd be schikbaar gesteld voor de uitbreiding van de o.b.s. 'De Westhoek' te Ouddorp. Er komt een tijdelijke voorziening in de vorm van een noodlokaal. Van D.V. maandag 6 juli t/m vrijdag 10 juli willen we opnieuw een avondvier daagse organiseren. Dit jaar hebben we weer gekozen voor 5 avonden zodat u volop de mogelijkheid hebt om uw medaille in de wacht te slepen. U kunt kiezen tussen 5 en 10 km. De start vindt plaats vanaf C.B.S. 'De Hock- sten' (ingang Julianastraat). U kunt meewandclen door betaling van het startgcid ten bedrage van 7,50. U kunt zich vanaf heden opgeven. Dat kan op verschillende manieren: 1Op school. 2. A. van Putten (632346), Prunuslaan 41. 3. Bij de start van de Avondvierdaagse. Op school is er iedere avonti koffie en limonade te verkrijgen legen een geringe vcrgocdin". OUDDORP - heden (dinsdag)avond 19.30 uur kand. J. Schipper uit Vee nend aal. MELISSANT - woensdagavond 19.30 uur ds. W. Silfhout uit Hendrik Ido Ambacht. MIDDELHARNIS - woensdagavond 19.30 uur ds. W. Harinck van Woer den. NIEUWE TONGE - donderdagavond 19.30 uur ds. M. Karens uit Werken dam. STAD aan 't HARINGVLIET - heden (dinsdag)avond 19.30 uur ds. T. M. van Dijk uit Veen. DOE MEE! Wc hopen op gezellige waiidciavondcn met mooi weer. De ori'anisalic Uitbreiding parkeerplaatsen Verzorgingshuis De Goede Ree Het parkeerterrein aan de Prinsesselaan bij De Goede Ree zal uitgebreid worden en totaal zullen er 60 parkeerplaatsen ontstaan. De werkzaamheden zijn gisteren begon nen en zaterdag 25 juli zullen de parkeer plaatsen gerealiseerd zijn. Bezoekers van De Goede Ree zullen rekening moeten houden met enige over last en worden verzocht van het parkeer terrein van De Samaritaan gebruik te maken of elders in de directe omgeving te parkeren. T?S^ Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - BEPOBTAOE - FOTOOBAnE Lzzi nn CZ3 cn L=l C3 [Z3 1=1 1=^^^^^ cizi izn cj czi [Tzi CZ2 cj tzn cj OUDDOPPWaststraat 35 - Telefoon (0787;) 681612/Fax 683734 HfNESSE - Printshcp - Hogsmom 172 - Tehfoon (0111) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1