Wat later OPEN DAG Geslaagden Chr. S.G. voor ath/havo/mavo/(i)vbo PREDIKBEURTEN Blokfluit en orgel te Oude Tonge EEN ONDERHOUDSSCHILDER "PRINS MAURITS" te Middelharnis bij Krammersluizen E-Markt Mackloet keert 1.600 aan sponsorgeld uit! KEES DÖRR WIE HEEFT MIJN BAL GEZIEN? Grote koor- en samen- zangavond in Brielle Wij vragen met spoed! DE ERA MAKELAAR LAAT UW HUIS ALLE HOEKEN VAN NEDERLAND ZIEN. Ons werk bestaat voornamelijk uit onderhoud en restauratie van woningen in de burgersector. Het salaris is volgens C.A.O. en wij bieden u een contract voor onbepaalde tijd. Secretarie weg 18 3247 BS DIRKSLAND Tel. (0187)60 50 22 Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 19 JUNI 1998 Dinsdagnamiddag hebben tiental len abonnees via de telefoon geïn formeerd waar hun krant bleef. De bezorging daarvan werd - dinsdag aanzienlijk verlaat door een mankei^ent aan de vouwma chine, zodat het vouwen elders moest gebeuren. Ook vandaag is dat nog het geval en zal de bezor ging wat later dan gewoonlijk hebben plaatsgevonden. Onze excuses daarvoor; er wordt aan gewerkt! Morgen, zaterdag, wordt bij de Kram mersluizen Open dag gehouden t.g.v. het 200-jarig bestaan van Rijkswaterstaat. O.a. is er gelegenheid een excursie naar de sluis bij te wonen, er is een natuur treinrit, rondvaart en diapresentatie. De evenementen beginnen om half 10, de dag wordt om 4 uur afgesloten. STAD AAN 'T HARINGVLIET De afgelopen 8 weken hield E-Markt Mackloet een sponsoraktie met een zestal verenigingen op Stad. Bij iedere 25,00 boodschappen kreeg de klant een sponsormuntje t.w.v. 25 cent. Dit muntje kon de klant schenken aan een van de zes bestemmingen. ledere twee weken werd een tussenstand be kend gemaakt, zodat men wist waar men aan toe was. Het doel van de aktie was tweeledig, nl. de verenigingen financieel steunen en voor de E-Markt de verkoop bevorderen. De aktie is geheel geslaagd, de verkoop steeg meer dan gemiddeld en de gemid delde besteding per klant nam toe. Afge lopen zaterdag was de laatste dag van de aktie. DE ERA MAKELAAR MAAKT'T WAAR! Kerkdiensten Ger. Gem. STAD aan 't HARINGVLIET - dinsdag avond 19.30 uur ds. T. M. van Dijk van Veen. OUDDORP - dinsdagavond 19.30 uur kand. J. Schipper uit Veenendaal. De totaalstand is als volgt: Restauratiecomm. Herv. Kerk..../515,25 Albert Schweitzerschool317,00 Gymvereniging DOTO240,25 O.B.S. De Molenvliet197,75 Voetbalvereniging SNS168,50 Peuterspeelzaal Peuterstad163,75 Het geld is woensdagavond 17 juni tij dens een bijeenkomst in de E-Markt aan de verenigingen overhandigd. Met droefheid geven wij u kennis dat van ons is weggenomen mijn geliefde man, onze lieve zorgzame vader, schoonvader en opa, broer, zwager en oom HENDRIK VAN GRONINGEN echtgenoot van Maria van der Boom in de leeftijd van 72 jaar. Somnielsdijk: M. van Groningen-v. d. Boom J. M. van Groningen N. van Groningen-v. d. Doel Rianne Mark Capelle a/d IJssel: M. van Groningen Y. van Groningen-Penders Sylvia John 18 juni 1998 Sperwer 14b 3245 DK Sommelsdijk Gelegenheid tot condoleren: maan dag 22 juni van 19.00 tot 20.00 uur in de zaal van 'De Goede Ree', Prinsessenlaan 51 te Sommelsdijk. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 23 juni om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Som melsdijk. Vooraf zal de rouwdienst gehouden worden in de kerkzaal van 'De Goede Ree' (ingang Stoofhoek). Aanvang 13.30 uur. Geen bloemen Mochten wij vergeten zijn u een rouwkaart te sturen, gelieve u deze advertentie als zodanig te beschou wen. Mijn naam is Pieter Both, ben zes jaar, ik woon in Dirksland en sinds woensdag 10 juni ben ik mijn mooie witte lederen WK-voetbal kwijt (met oranje Nike-em- bleem). Ik had hem gewonnen op de spelletjesmiddag in Melissant. Graag een telefoontje als u weet waar hij is, tel. 601880. Alvast bedankt. Atheneum Albert de Bakker, Middelharnis; Margriet Bezuijen, Ouddorp; Corina van Broekho ven, Ouddorp; Mirella Bruijnzeel, St. Phi- lipsland; Gert-Jan Buth, Dirksland; Daniël Don, Dirksland; Lianne Drooger, Sommelsdijk; Pieter Grinwis, Ouddorp; Jacco van Gurp, Dirksland; Ronny Haver- mans, Sommelsdijk; André Herweijer, Dirksland; Annemarie Huijser, St. Phi- lipsland; Pieter de Jong, Sommelsdijk; Annebeth van der Kamp, Middelharnis; Jobke Koningswoud, Dirksland; Yvette Marts, Middelharnis; Joost de Nooijer, Stellendam; Alinda Oudijk, Stellendam; Carina Paul, Dirksland; Gerjanne Ruijg- rok, Middelharnis; Adwin van der Sluijs, Sommelsdijk; Dion Struijk, Sommelsdijk; Marius-Hans Troost, Goedereede; Jenne- ke Veldman, Ouddorp; Tamara Verweij, Sommelsdijk; Dirk Voogd, Ouddorp; Est her van der Wal, Stellendam; André van der Wekke, Middelharnis; Esther van der Wende, Ouddorp; Johan van Wijk, Oud dorp. Havo Peter van der Baan, Sommelsdijk; Anne Bakelaar, Oude Tonge; Eveline Boerema, Dirksland; Martin Bolle, Oosterland; Annelien Bom, Middelharnis; Marinus van den Bos, Nieuwe Tonge; Stephan van den Bos, Sommelsdijk; Marjolein Both, Oud dorp; Maarten de Bruijne, Sommelsdijk; Bianca Buurman, Ooltgensplaat; Johan Cats, Zierikzee; Marjolein van Dam. Mid delharnis; Manon van Dijk, Sommelsdijk; Eline van der Doe, Bruinisse; Come Don kersloot; Dirksland; Sa-mantha Dorst, Her kingen; Peter van Es, Den Bommel; Pieter van der Giessen, Stellendam; Gerwin Grit, Sommelsdijk; Arjenne Groenendijk, Oude Tonge; Cornells de Groot, Den Bommel; Sheila Hansen, Stellendam; Marline van Harberden, Melissant; Marise van Hassent, Sommelsdijk; Arjan Heerschap, Sommels dijk; Pieter Herweijer, Dirksland; Gerben Hoekman, Dirksland; Margreet van Hui zen, Ouddorp; Tonie Huizer, Herkingen; Elizabeth Huizer, Herkingen; Marco de Jonge, Sommelsdijk; Niels Jordaan, Dirks land; Dorien Kampen, Sommelsdijk; Arjan Keizer, Melissant; Pieter Kieviet. Som melsdijk; Leendert Kik, Bruinisse; Ellie Klepper, Ouddorp; Lydia van Klinken, Middelharnis; Johan Knop, Bruinisse; Adriaan Kom, Nieuwe Tonge; Marina de Koning, Bruinisse; Thea Korpershoek, Middelharnis; Jeanette Kroon, Ooltgens plaat; Menno Kuiper, Sommelsdijk; Irene Kulk, Sommelsdijk; Connie Lagendijk, Bruinisse; Patricia Leijdens, Melissant; Lianne Lodder, Middelharnis; Amanda Mackloet, Dirksland; Sjanet van der Marel, Middelharnis; Dick Meijer, Dirksland; Jan Meinster, Den Bommel; Marscha Melis sant, Den Bommel; Eline Moerkerk, Oud dorp; Mirjam Moerkerk, Ouddorp; Vincent Mol, St. Philipsland; André Nagtegaal, Dirksland; Guido Neele, St. Philipsland; Mariska van Nijkerk, Den Bommel; Simon van Oort, Middelharnis; Peter van Ouden aarde, St, Philipsland; Janet Oudijk, Stel lendam; Linda Peekstok, Den Bommel; Martien Poppe, Sommelsdijk; Don van Prooijen, Sommelsdijk; Marije van Putten, Sommelsdijk; Diane Quik, Dirksland; Petra de Rijke, Tholen; Antoinette de Ron de, Goedereede; André Roozemond, Melissant; Nelleke Roozemond, Ouddorp; Pieter van Rossum, Ooltgensplaat; Bas Rottier, Dirksland; Marcherie Sala, Mid delharnis; Lianne Schol, Sommelsdijk; Willem Smit, Bruinisse; Yvonne van Soest, Stellendam; Vanessa Stolk, Dirks land; Annemarie Struik, Herkingen; Amet- te Struik, Melissant; Connie Sffuik, Dirks land; Jan-Jaap Tanis, Dirksland; Ko Tanis, Ouddorp; Alette Trommel, Stad aan het Haringvliet; Mario Troost, Stellendam; Marianne Vinke, Sommelsdijk; Andrea Visser, Middelharnis; Edith Voogd, Oud dorp; Wilko de Vos, Ooltgensplaat; Ma rianne de Vries, Stellendam; Christian Vroegindeweij, Sommelsdijk; Margret Vroegindeweij, Ooltgensplaat; Barbara Wielaart, Bniinisse; Jeantine Wielhouwer, Sommelsdijk; Marjon Wittekoek, Oude Tonge. Mavo Willemien Baauw, St. Philipsland; Lianne Blok, Sommelsdijk; Jacco de Bonte, Oolt gensplaat; Evelien de Bonte, Oude Tonge; Simone van den Bos, Achthuizen; Arjan van den Brink, Ooltgensplaat; Joanne Buscop, Oude Tonge; Jaco Buth, Middel harnis; Karin van Dijk, Sommelsdijk; Sarah van der Doe, Bruinisse; William Elenbaas, Bruinisse; Viola van Gameren, Nieuwe Tonge; Leonie de Gans, Som melsdijk; Sander de Geus, Sommelsdijk; Nelleke van Gurp, Ooltgensplaat; Wil- lianne van Gurp, Dirksland; Reinout van Heiningen, Middelharnis; Carine van Herk, Anna Jacobapolder; Arjen van Hoorn, Middelharnis; Jenny Jongejan, Dirksland; Mariska Jongejan, Oude Ton ge; Erik Ju, Herkingen; Jeanette Kardux, Herkingen; Hans de Keizer, Sommels dijk; Sylvia Kievit, Herkingen; Ilse de Klerk, Dirksland; Lennert Knops, Nieuwe Tonge; Walter Kooman, Zierikzee; Gizel- la Koppenaal, Middelharnis; Gijsbrecht Kraayveld, Stad aan het Haringvliet; Tru dy Krabbe, Zierikzee; Cornelia Krijger, Melissant; Liesbeth van der Linde, Mid delharnis; Philip van der Male, Nieuwer- kerk; Simon van Maurik, Oude Tonge; Martin Meijer, Oude Tonge; Lennert Mijs, Den Bommel; Lenneke van Mourik, Dirksland; Martin van Opdorp, Herkin gen; Teunis Romijn, Sommelsdijk; Jannet Ruijgrok, Middelharnis; Esther Slegh, Sommelsdijk; Corina Sluijter, Herkingen; Marieke Star, Oude Tonge; Tony Struijk, Herkingen; Magchiel Sturris, Ooltgens plaat; Harmen Toes, Dirksland; Julian vas der Velde, Herkingen; Amanda van def Velde, Zierikzee; Jorinda Verhoek, Zier ikzee; Mare Paul Verschoor, Ooltgens plaat; Jacoline Voogd, Ouddorp; Liseth de Waal, Bruinisse; Pau de Waal, Melissant; Willemien de Waal, Bruinisse; Bart van de Weerd, Dirksland; Patrick Zoeteweij, Sommelsdijk. VBO Mode en kleding Sonja Bevaart, Stad aan het Haringvliet; Katharine de Geus, Sommelsdijk; Carin Grinwis, Ouddorp; Anneke Grinwis, Oud dorp; Annemieke Grinwis, Ouddorp; Nadine van der Helm, Bruinisse; Laura de Jong, Ouddorp; Klari Landman, 's Gra venpolder; Anne Lokker, Ouddorp; Dirk Meiaard, Sommelsdijk; Annemieke van Oostenbrugge, Stellendam; Erica Schul- ler, Bruinisse; Margriet Tanis, Stellen dam; Trijntje Versteeg, Middelharnis. VBO Verzorging Shady Alaeikhanehshir, Sommelsdijk; Gerbine van Asperen, Nieuwe Tonge; Anja Bakker, Dirksland; Esther Bakker, Nieuwe Tonge; Petra Berkenbosch, Den Bommel; Nancy Bierings, Dinteloord; Marieke den Boer, Kerkwerve; Maria Both, Ouddorp; Marjolein van Bruinisse, Melissant; Ester van Donge, Bruinisse; Miranda de Gast, Dirksland; Martine de Graaf, Den Bommel; Harmeke Grinwis, Ouddorp; Wendie Grootenboer, Som melsdijk; Marja van der Have, Ooster land; Arent Knoester, Ooltgensplaat; Mariëlle Koningswoud, Sommelsdijk; Hennie van der Kooij, Middelharnis; Jen ny van Koppen, Goedereede; Wendy van Leeuwen, Zierikzee; Marian Leijdens, Melissant; Carolien Maliepaard, Stad aan het Haringvliet; Paulina van Moort, Nieu we Tonge; Theodora Nanninga, Den Bommel; Teun Neels, Ooltgensplaat; Nat halie van den Nieuwendijk, Middelharnis; Carolien van Nimwegen, Middelharnis; Marieke de Ruiter, Ooltgensplaat; Henny de Vos, Ooltgensplaat; Angela de Waal, Bruinisse; Kathinka van Wezel, Middel harnis; Esther de Wilde, Tholen. Mavo Nevenvestiging Stellendam: Jaco Akershoek, Ouddorp; Ilse Aleman, Ouddorp; Iwan Appels, Melissant; Jacob Bosland, Ouddorp; Sjaak Both, Stellen dam; Johan van Erkelens, Goedereede; Klarinda van Erkelens, Goedereede; Janin- ka Grinwis, Ouddorp; Linda Grinwis, Oud dorp; Irene Grinwis, Ouddorp; Liesbeth Grootenboer, Stellendam; Christine Hameete- man, Stellendam; Dennis Hameeteman, Ouddorp; Paula van Huizen, Ouddorp; Annemarie Koese, Ouddorp; Bjom de Leeuw, Stellendam; Comelis 't Mannetje, Stellendam; Martine Meijer, Goedereede; Martijn Moerkerk, Goedereede; Annette de Ronde, Ouddorp; Caressa Schreurs, Oud dorp; Marianne van Seters, Stellendam; Coen Sperling, Goedereede; Annemarie Tanis, Ouddorp; Adamo Tanis, Goederee de; Frans-Peter Witte, Ouddorp. Zondag 21 juni 1998 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur kand. A. de Groot, Bleskens- graaf en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. R. Veld man en 18.30 uur kand. A. de Groot. Woensdag 24 juni, Dorpskerk: 19.30 uur kand. P. den Ouden, Lckkerkerk. Vrijdag 26 Juni: 14.45 uur ds. R. Veldman, huwelijksbevestiging Leen dert Gerrit Mastenbroek en Anna Aarnoudse - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur Icesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. C. Koster (H.D.) en 18.30 uur dhr. A. v. d. Schee - Doops gezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur Prof. Dr. C. Graafland, Gouda en 18.30 uur ds. W. H. van Kooten, Nieuwerkerk a/d IJssel. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap (Belijdenisdienst) en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Ger. Kerk 10.00 uur ds. G. den Hartogh, Werkendam en 18.30 uur leesdienst. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom, bevestiging diaken en 18.00 uur ds. J. J. Roodsant, Wou- brugge - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. N. C. de Fo- ckert, Vlaardingen - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Lingen en 18.00 uur ds. M. JPaul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. H. van Kooten, Delft en 18.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouder kerk a/d IJssel - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. H. Zethof, Kockengen Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. ds. C. M. Vos-Wiegand - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00uurdrs. M.M.M.Leijden. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. M. C. Tanis en 18.00 uur ds. J. P. Boiten - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur kand. W. J. Grootenboer en 17.00 uur ds. P. Kuiper - Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 en 16.45 uur ds. H. van Dijken - Christengemeente Vrien den van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur dhr. J. Bestman. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. B. ten Hove en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, Veenendaal en 18.00 uur ds. A. van Lingen (H.C. zon dag 8) - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L.D. Burger, voor bereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. K. Groenendijk, Dussen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. Th. de Kok, Rotterdam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. J. C. Mesu, Nieuw en Sint Joosland - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. Krol, Gorinchem en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotter dam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Tj. Ausma, Naaldwijk en 18.00 uur ds. A. V. d. Berg, Dordrecht. LANGSTRAAT-Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. L. Schreuders, Aalst. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. W. Baan, Dordrecht, H.A. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. Muilwijk, Monster - Ger. Gem. in Ned. 3x lees dienst- Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Op D.V. zaterdag 27 juni, aanvang 20.00 uur, hopen Elly Bakker (blok fluit) en Rinus Verhage (orgel) een concert te verzorgen in het fraaie kerkgebouw van de Hervormde Kerk te Oude Tonge. Met name de aanwezigheid van het prachtige Frobenius-orgel in deze goed klin kende kerk heeft de keuze van de Stichting Kerkconcerten 'Goeree- Overflakkee' bepaald om dit con cert hier te organiseren. Niet alleen als solo-instrument mag dit orgel er zijn, maar ook als begeleiding voor de blokfluit is dit instrument heel geschikt. De toegangsprijs is 10,00 voor volwassenen, 7,50 voor scho lieren, CJP en 65-1-, voor kinderen tot 12 jaar ƒ4,00. Elly Bakker en Rinus Verhage, die sinds enige tijd regelmatig samen musiceren, hebben een aantrekkelijk programma voor u samengesteld. Mede vanwege de bJokfluitinbreng is gekozen voor Italiaan se en Duitse barokmuziek. Begonnen wordt met twee liedbewerkingen uit het vroeg-barokke Italië, waarbij de techniek van het diminueren u zal verbazen. Het gebruik om lange noten te verdelen in zeer veel kleinere notenwaarden (diminuties, versieringen) zorgt voor een uitermate levendige en virtuoze blokfluitpartij. De componisten Dalla Casa en Bassano heb ben in dit geval de omspelingen precies uitgeschreven; meestal werd echter veel aan het improvisatievermogen van de spe ler overgelaten. Het orgel sluit bij deze muziek aan met een Canzona van Fresco- bcJdi; een compositie die bestaat uit diver se fugatisch opgezette delen die gespeeld worden met allerlei kleurrijke registraties. Uit de Italiaanse hoog-barok klinken sonates van Barsanti en de wel zeer bekende Antonio Vivaldi voor blokfluit en orgel, vooral de Sonate van Vivaldi is heel briljant en is oorspronkelijk gecom poneerd voor sopranino-blokfluit, strij kers en basso-continuo. Met name het vir tuoos bespelen van het heel kleine sopra- ninoblokfluitje (wat klinkt als een fluit 2-voet op het orgel) is beslist spectaculair. Voor de aansluiting van Italië naar Duits land is gekozen voor het Concerto in d van Bach/Vivaldi voor orgel, dit vierdelige Concerto componeerde Vivaldi voor twee solo violen, cello, strijkers en basso-con tinuo en het werd in 1711 te Amsterdam uitgegeven. Bach bewerkte het w»or orgel en het is één van de weinige orgelwerken waarbij in het handschrift registratieaan wijzingen vermeld staan. Bijvoorbeeld de twee octaaf 4 registers die bij het eerste deel voorgeschreven zijn illustreren het imiteren van de twee soloviolen. Voor orgelsolo en blokfluitsolo klinken nog een tweetal Bachwerken, Uit de 'Leipziger Chorale' klinkt het zangrijke 'Allein Gott in der Höh sei Ehr', B WV 663 met de can- tus firmus in de tenor, terwijl voor blok fluitsolo een Sarabande en Gavotte, BWV 1011 klinken. Dit zijn twee delen uit een Sonate voor cello-solo die getranscribeerd zijn voor altblokfluit. Hopelijk wordt u bij het lezen van deze regels al enigszins enthousiast, maar de muziek zelf spreekt beslist veel meeren is uitermate overtuigend in zichzelf. De con certgevers en de organisatoren hopen samen met u te genieten van deze prachti ge muziek en van de mooie instrumenten. Elly Bakker ging na haar fysiotherapie- studie blokfluit studeren aan het Rotter dams Conservatorium bij Thera de Clerck. Zij speelde in diverse ensembles voor oude muziek en gaf les aan muziek scholen te Spijkenisse, Roo.sendaal en Hoeksche Waard. Op dit moment is ze werkzaam aan de Muziekschool 'West- voome' en aan de Muziekschool 'Goeree- Overflakkee'. Op de laatste muziekschool heeft zij een grote blokfluitafdeling onder haar hoede, waarin op hoog niveau lesge geven en gespeeld wordt. Ook heeft ze hier drie vaste ensembles opgericht die regelmatig op en buiten het eiland te horen zijn. Tenslotte is Elly Bakker nog cantor van de Hervormde Gemeente te Oost- voome. Rinus Verhage kreeg tijdens zijn middel bare schoolopleiding orgelles van Jan van dijk. Daarna studeerde hij orgel (uitvoe rend musicus), kerkmuziek en koordirek- tie aan het Rotterdams Conservatorium bij respectievelijk Arie Keijzer, Barend Schuurman en Jan Eelkema. Ook studeer de hij verder nog interpretatie bij Kees van Eersel. In 1979 was hij prijswinnaar van het internationale Albert Schweitzer Or gelfestival in Deventer. Naast organist te Stellendam en Zierikzee (Nieuwe Kerk) is hij dirigent van een drietal koren, waar mee voornamelijk kerkmuziek wordt uit gevoerd. Als orgeldocent heeft hij een bloeiende lespraktijk; verscheidene leer lingen behaalden organistendiploma's ^n namen met succes deel aan landelijke en regionale concoursen. In de loop van de jaren gaf hij tal van concerten en sinds 1988 is hij op part-time basis ook direc teur van de Muziekschool 'Goeree-Over- flakkee'. Verder werkte hij ook mee aan de eerste CD van het gerestaureerde orgel van de Nieuwe Kerk te Zierikzee, terwijl hij onlangs ook solistisch te beluisteren was voor de radio. Morgen, zaterdag 20 juni 1998 zal er in de Catharijnekerk van Brielle een grote koor- en samenzang- avond worden gehouden. Hieraan werken mee het Int. Evangelisa tiekoor uit Zuidland, Kerkkoor 'Groote Lindt' uit Zwijndrecht en het Hervormd kerkkoor Sliedrecht o.l.v. Peter Over- duin. Verder werkt mee een Gem. koor 'Les Chantres' uit Papendrecht o.l.v. Hans van Blijderveen. De zeer bekende organist van radio en T.V. André van Vliet zal op deze avond het orgel bespelen. Naast veel koorzang en een orgelsolo zal er veel samenzang zijn van bekende liederen uit diverse bundels. De samenzang en koorzang staan o.l.v. de dirigent Peter Overduin. Deze avond is mede georganiseerd van wege het grote succes van vorig jaar. Aanvang 20.00 uur. Kerk open 19.30 uur. Toegangsprijs 5,- p.p. Inl. (078) 6818260. let huts dat u te koop aanbieGt, is misschien heel interessant voor iemand aan de andere kam van het land. Verkoopt u via de ERA makelaar, dan ktinnen kopers uit heel Nederland die naar uw woonplaats willen verhuizen via hun plaatselijke ERA makelaar over uw huis geïnformeerd worden. En hoe meer potentiële kopers voor uw woning, des te groter de kans op een hogere opbrengst. Makelaardij (0187) 47 02 72 Beneden Zandpad 13a, 3241 GA Middeiharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2