Kosovo Elektra Van Loon Oude Tonge nu nog makkelijker bereikbaar Bui^. Boonstra nam 2400 handtekeningen pro-zwembad in ontvangst V>9oeV kievit warmte ...Ajemi/GAjeê FOOm karets autoschade (010)2741135 Politie 24-uurs telefoon; Grote marktdag in Stad aan 't Haringvliet JUL^MINNAARD OPBRENGST COLLECTE |£lSOJ002 Gedeelte Zomerweg a^esioten voor doorgaand verkeer POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Visser Visser Goeree-Overflakkee B.V. OUDDORP De ten bate van de Epilepsiebestrijding ge houden collecte heeft opgebracht 3.527,10. Allen, die hieraan meewerkten heel harte lijk dank. De gemeente Oostflakkee had zich het winkelgebeu- ren in Oude Tonge anders voorgesteld dan het zich inmiddels ontwikkeld heeft. Een winkelcircuit hadden de bestuurders in gedachten, aan de Voorstraat, via de Molendijk, de Nieuwstraat, zo naar de Kerkring, maar met de komst van een heus winkelcentrum aan het begin van de Dabbestraat hebben die plannen een andere wending gekregen. Dat hoefde ondernemer Adrie van Loon niet echt een zorg te zijn. Zijn electrozaak moge dan aan de Voorstraat gevestigd zijn, het 'grondgebied' strekt zich uit tot aan het winkelcen trum aan de Dabbestraat/Oost Achterweg, slechts hoefde de heer Van Loon dat zichtbaar te maken om er ook daar bij te horen. Er werd wat oud-bouw weggeslagen en een stukje nieuwbouw gepleegd, dat vervolgens bij de winkel getrokken, en ziedaar, de zaak werd 43 meter diep, met een mooie entree aan de Voorstraat en een aan de Oost Achterweg. Bij een fikse regenbui zou je vanaf de Voorstraat via de zaak van Van Loon droog naar Albert Heijn kunnen stappen, maar daar heeft Adrie van Loon z'n inspanning niet voor gepleegd. Wel deed hij dat om z'n bedrijf interessant te houden en in de race om de gunst van de consument vooraan te blijven. Omdat hem dat lukt is de heer Van Loon, 45 jaar jong en al sinds 1981 zelfstandig ondernemer, totaal niet bang van bedrijven die met stuntaanbiedingen proberen onder z'n duiven te schie ten. Electroworld, de keten waarbij hij zich heeft aangesloten zal zeker niet duurder zijn terwijl de service veel directer is en dat zal zo blijven. „En assortiment moet je bieden..." weet-, en practiseert de heer Van Loon, want z'n driehonderd vier kante meters winkeloppervlakte staan vol met veel van het beste. Een adres derhalve om je te oriënteren en er je aanschaf te doen. Fa. Van Loon heeft door de jaren heen een prima naam opgebouwd qua assortiment, qua prijs en qua service. Vanaf het winkelplein aan de Dabbestraat wip je zó bij ze binnen! Vier-en-twintighonderd handtekeningen uit zijn ge meente heeft burgemeester Boonstra van Dirksland dinsdagmorgen aangeboden gekregen van de dames Wilma Vermeulen en Petra Goulooze, namens het co mité Zwembad dicht... NEE! Open dus dat zwembad, een wens die door 2400 gebruikers ervan met een handtekening werd bekrachtigd. Behalve die doos vol handtekeningen hadden de dames nóg een verras sing die wellicht méér hout snijdt dan alleen de gezette krabbels, hoeveel betekenis daar ook aan wordt gehecht. Mededeling deden ze van de oprichting van het Zr. Goris- senfonds waarop al een behoorlijke respons gebleken is, van particulieren zowel als van plaatselijke bedrijven die zullen worden geëffectueerd wanneer de gemeenteraad op 23 juli een positieve beslissing neemt die tot het openhou den van het zwembad zal strekken. Eer de raad die beslissing neemt zal duidelijk moeten zijn dat het jaarlijks te verwachten exploitatietekort de 400.000,- niet overschrijdt. Dat betekent per gezin tóch al 50,- en dat lijkt het maximum te kunnen zijn. Wanneer daarenboven door de bevolking tóch nog een extra inspan- nig wordt geleverd zal die structureel dienen te zijn omdat een positieve raadsbeslissing consequenties heeft voor de volgende vijftien exploitatiejaren. Een recent gesprek met de werkgroep reddingsplan zwem bad en nu weer de oprichting van het Zr. Gorissenfonds doet het College 'redelijk optimistisch' zijn, zo heeft burg. Boonstra dinsdagochtend, in aanwezigheid van de beide wethouders, laten weten. Op 2 juli zal de betreffende raadscommissie over het zwem bad overleggen, waarna de gemeenteraad op 23 juli een, definitieve beslissing neemt. GEMEENTE MIDDELHARNIS Auto komt bij uitwijkmanoeuvre tot stilstand in weiland Woensdagavond rond 21.00 uur vond een aanrijding plaats aan de Oosthavendijk. Een 19-jarige man uit Sommelsdijk kreeg de schrik van zijn leven. Op de Oostha vendijk haalde hij een personenauto in. Terwijl hij naast deze auto reed ging de bestuurder een auto voor haar inhalen. De Sommelsdijker moest hierdoor uitwijken en kwam links in de berm terecht. De auto ging aan het tollen, vloog over een afras tering, reed achteruit door een sloot, ver boog een lichtmast en kwam uiteindelijk tot stilstand in een weiland tussen de scha pen. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Een onderzoek naar de bestuurster van de personenauto wordt ingesteld. GEMEENTE GOEDEREEDE Inbraak in woning De eigenaar van een pand aan de Nieu- wendijk ontdekte woensdagochtend dat in zijn woning was ingebroken. De toe gangsdeur was geforceerd en de gras maaier weggenomen. De grasvangerbak, die onder een vuilcontainer en achter diverse andere spullen stond werd ook weggenomen. De inbreker(s) hadden ook een geiser van de muur gehaald compleet met de afvoerpijp die naar het dak liep. Als klap op de vuurpijl bleken alle elek- triciteitsleidingen boven de meterkast te zijn doorgeknipt. Zaterdag 27 juni: Zaterdag 27 juni a.s. houdt de Res tauratiecommissie van de Neder lands Hervormde kerk een grote markt in de Voorstraat van Stad aan 't Haringvliet. De marktdag begint om 9 uur en zal tot 16.00 uur duren. In de gezellige Voorstraat van Stad aan 't Haringvliet zullen diverse kraampjes staan met een keur aan artikelen, zoals boeken (oude en nieuwe), antiek, curio sa, mooie handwerkproducten, koekjes, zelf gemaakte kruudplaetjes, taarten, pannenkoeken en advocaat, verder heeft u een ruime keuze uit planten, plantjes en boeketjes, kleine tuin-ornamenten, fruit, speelgoed en snoepgoed. Daarnaast kunt u uw krachten meten met diverse spelletjes. Er is een Reuzen- Sjoelbak, een spiraalspel (om uw zenu wen op de proef te stellen). U kunt pijl tjes werpen op het draaiende dartbord, schieten in de schiettent, spiegeltekenen, dubbeltjes werpen in het centenbakje, een envelop of een roosje trekken met de kans hierbij mooie prijzen te winnen. Bij het notenkrakerspel kunt u uw reactie vermogen testen. Voor de kleinsten is er de mogelijkheid In Goedereede: Door de aanleg van de nieuwe provincia- leweg N215 zal op 1 juli een gedeelte van de Zomerweg in de gemeente Goedereede worden afgesloten voor doorgaand ver keer. Het gedeelte van die weg, tussen de Langeweg en de Damdijk zal bij de aan sluiting Langeweg worden aangeduid als doodlopende weg. Aanliggende percelen blijven vanaf de Langeweg bereikbaar. UIW om je te laten schminken, of je te verkle den in de verkleedkraam. Grabbelen kan natuurlijk ook. Uiteraard wordt de inwendige mens niet vergeten. Moe van het slenteren? U kunt zich te goed doen aan een kop koffie met een heeriijk stuk taart, of aan limonade, ijs, haring en verschillende barbecue gerechten, het is er allemaal! Kortom, er is van alles te doen. De op brengst van deze marktdag zal ten goede komen aan ons nieuw te bouwen Vereni gingsgebouw. De wereld is er sinds het einde van de l<oude oorlog niet rustiger op geworden. In zekere zin is de situatie ook onoveaichtelijker Toen ston den wereldmacliten tegenover elkaar Laten we dankbaar zijn dat dat niet meer zo is. De dreiging was immens. Nu zijn er ectiter vele lokale brandhaarden. Die zijn soms te klein om te spreken van een reëel gevaar, maar ook weer te gevaarlijk om als internationale gemeenschap zwijgend aan voorbij te gaan. Wie zwijgt stemt immers toe. Dat betekent dan weer dat de vechtende partijen ongestoord door zullen gaan. Daar komt dan ook nog eens bij dat een paar van die kemphanen beschik ken over of de kernbom, of een heel eind op weg zijn dat wapentuig te realiseren. Met zorg wordt daarom gekeken naar India en Pakistan. Nee, echt veiliger is het niet geworden. Momenteel zijn de ogen gericht op wat nu heet (Klein) Joegoslavië. Het is de rompstaat die achterbleef na de Balkanoorlog enkele jaren geleden. Toen ging het erom de Bosniërs biun- nen Joegoslavië te houden, maar uiteindelijk ontstonden drie erkende staten. Nu is er weer zoiets aan de hand, maar veel kleinschaliger. Kosovo is een provincie waar een grote Albanese meerderheid woont. Bin nen die meerderheid wordt sterk separistisch gedacht, men wil zich onafhankelijk maken van de Serviërs. Er is zelfs sprake van een Bevrijdingsfront. Dat opereert naast een groep die bepaald wel voor de Albanese identiteit opkomt, maar haar doelen op een vredelieven de wijze wil realiseren. Dat is overgens geen zaak van vandaag of gisteren. De spanning in deze provincie is al lang bekend. We hebben een poosje niet van hem gehoord, maar nu is hij er weer helemaal. President Milosevic voelt zich kennelijk sterk genoeg om de kwestie Kosovo op zijn wijze op te lossen. Voor een dictator zijn de successen die hij najaagt onontbeerlijk om zijn populariteit te handhaven. Daar zit nog een kant aan: er is geen weg terug. Opgeven betekent gezichts verlies, zeker na de hele Balkanoorlog waar hij nu ook zo sterk niet uitkwam. Zijn oplossing is beproefd. Allereerst wordt erop gehamern 'M er gebeurt een binnen landse aangelegenheid is. Wie kan het.tegen spreken? Dan volgt dat de acties niet tegen de Albanezen op zich zijn gericht, maar op het verboden Bevrijdingsfront, dat gevoed wordt uit Albanië. Dat wordt bestreden, onder andere door met elitetroepen de grensstrook met Albanië te ontruimen. Het moet uit zijn met wapensmokkel en dergelijke. Dat dat gepaard gaat met genocide, volkerenmoord, wordt natuurlijk ontkend. De gewone bevolking is natuurlijk wel de dupe. Zij wordt verdreven van huis en haard Onder haar vallen de slacht offers. Zij kunnen niet aan voedsel komen, wat versterkt wordt door het feit dat de Servische minderheid een aantal productiebedrijven in handen heeft. Zo gaat dat. Inmiddels heeft de NAVO de spierballen laten zien. Zo moet de vliegdemonstratie aan het begin van de week gezien worden. Er werd een dreigement van de nog bestaande 'con tactgroep'aan verbonden. Een lid van die groep is in'^ieder geval mordicus tegen ingrij pen in dit conflict: Rusland. Daarmee is het geschil boven Joegoslavië uitgetild. Jeltsin c.s. doen hun Uiterste best het prestige wat de vroegere Sovjets in deze streek hadden op te vijzelen. Invloed in deze haard van tegenstel lingen maakt het als vanouds mogelijk te vis sen in troebel water Al was het maar om de NAVO-landen tegen te werken. Rusland blijft immers tegen een uitbreiding van dit bondge nootschap tot aan haar eigen grenzen. Door met Milosevic te manoeuvreren zet presi dent Jeltsin de bondgenoten voor het blok. Of het kleine Joegoslavië weet de NAVO-partnei^ te weerstaan, of hij weet zich gedekt door grote broer. Voorlopig heeft de Joegoslaafse president zich gebonden aan een akkoord. Zowel Jeltsin als hij kunnen er goede sier mee maken en.tijdrekken. Onderwijl gaan de acties min of meer door De troepen blijven in ieder geval aan de Albanese grens. De doelen zijn trouwens al voor het grootste deel bereikt Acties waar burgers bij betrokken zijn mogen immers niet te lang duren. Het wachten is op de onderhandelingen. Tege lijkertijd mogen de verbonden landen uitmaken welke afwijking van zo'n verdrag nog net wel en welke net niet meer acceptabel is. Daarover moet dan ook eensgezindheid zijn. Jeltsin telt zijn winst Westerse landen hebben gelukkig de laatste vijftig jaar geen agressiemodel opgebouwd. De bevolking zal het ook niet accepteren als er slachtoffers vallen in een oorlog ver weg. In zo'n situatie begint een dictator als Milosevic met voorsprong. Ten koste van goed en bloed var) üa 'onschuldigemassa. Zo gaat dat helaas éffja ------ REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendreclit Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 621033 Voor de koop of verkoop van uw woning Doefinchemsestroat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187) 48 2606 centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 2! 01 Links Alben Heijn, rechts de (achter) entree van fa. Van Loon en vooraan de parkeerplaats Burgemeester Boonstra krijgt een met stickers volgeplakte autoband omgehangen KEMA CERTIFICATE 36570 wmmMmmiM Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - nEPORTAQE - FOTOORAHE ^n3 ^^3^^^ I CZ] CZI CZl C=l c^ W^ OUDDOBP- W^ststraat 35 - TohfOon (DJ87) 6816121Fax $63734 E~Printshop-Hogemorn172-Tal^/oon(0111)4e2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1