Brandweerploegen streden op het scherp van de snede Zomerfeest Rabobank Middelharnis viert 100-jarig bestaan op de fiets Bijeenkomst GerefPleegzorg in Oude Tonge Huwelijksnestje geplunderd Jeugdbrandweer Ouddorp werd 4e Schaakkampioenschap Goeree-Overflakkee 1998 Jaarverslag 1997 politie Goeree-Overflakkee Wereldwinkel in de bieb Ruud van Hoojf opnieuw kampioen Medewerkers laten auto staan P.V. De Reisduif te Middelharnis Verkoping Vrouwenver. 'Kleine kracht' P.V. De Snelpost te Dirksland Feestelijke ontvangst! Sponsoring weeshuis Sri-Lanka Het Rabobank Wielerplan De fiets in het woon-werkverkeer Fiets van de zaak Biz. 2 EILANDEN-MEUWS DINSDAG 16 JUM 199^ De bevelvoerder SOMMELSDIJK - Uit verschillen de provincies kwamen zaterdag twintig brandweerploegen naar Sonimelsdijk, om deel te nemen aan de Gewestelijke Brandweer wedstrijden in de Klasse 2 en TAS- HD. De krachten werden op het scherp van de snede gemeten, de besten van deze dag zouden immers mogen deelnemen aan de Landelijke Brandweerwedstrijden in september a.s. Het korps van Sommelsdijk, zelf actief deelnemer aan het wedstrijdgcbeuren, was deze dag gastheer. Wekenlang waren de spuitgasten met de voorberei ding voor deze dag bezig geweest om alles in goede banen te laten verlopen. Zowel de jury als de spelende ploegen waren er het hartgrondig over eens, dat alles tot in de perfectie was geregeld. Het korps van Sommelsdijk had als wed strijdobject twee unieke panden beschik baar, een woonhuis en een landbouw- schuur op de Kaai. In de schuur werd de wedstrijd van de Klasse 2 (lagedruk) gespeeld, waar acht ploegen geconfronteerd werden met een delict. Een ruzie tussen een zoon en zijn Vdii (.}()li[;ci}splücj iri actie met de zorg voor een Lotus-slachtoffer vader was zo hoog opgelopen, dat de zoon zijn vader met een staaf ijzer be wusteloos had geslagen en vervolgens brand had gesticht. De brand breidde zich snel uit. Spijt van zijn daad heb bend, begaf hij zich naar de zoldering van een aparte ruimte in de schuur om een brandblusser te halen. De brand had zich op de begane grond inmiddels uitge breid naar de ruimte waar hij zich be vond, zodat terugkeren onmogelijk bleek. Naast een juiste aanpak van de brand, was bij deze baan ook een goede communicatie met de politie van belang. In het woonhuis naast de schuur streden twaalf korpsen om de begeerde eerste plaats. In de hal van de woning was een schildersknecht verf aan het mengen, toen daarbij brand ontstond. De knecht vluchtte naar buiten, belde de brandweer en keerde met brandblusser terug in de woning om de brand te lijf te gaan. Deze sloeg echter al spoedig door naar de etage, zodat de baas van de schilder, die daar aan het schilderen was, zich niet meer in veiligheid kon brengen. Een CV-monteur, bezig met werkzaam heden aan de installatie in de kelder, pro beerde eveneens naar buiten te komen. Hij was bijna in de hal, toen hij boven aan de trap bewusteloos raakte door de zware rookvorming. Op het moment dat de brandweer arriveerde kwam de schil dersknecht hoestend en proestend naar buiten en vertelde de spuitgasten, dat zijn bas en een CV-monteur nog in het pand zaten. Met hogedruk werd de brand in de hal aangepakt, terwijl voor de brand op de etage een hogcdrukstraal via een buiten geplaatste ladder moest worden ingezet, daar de vaste trap in de hal niet toegan kelijk was. UITSLAG Klasse 2: 1Dinteloord1286 pnt. 2. Eist1264 pnt. 3. Lever BV1244 pnt. 4. Ooltgensplaat1210 pnt. 5. Dirksland1074 pnt. TAS-HD 1. Vianen1308 pnt. 12. Sint Annaland1148 pnt. In de TAS-HD klasse mag Vianen door naar de Landelijke Wedstrijden, terwijl in de Klasse 2 Dinteloord en Lever BV daarnaar toe gaan. Eist stond zijn plaats namelijk af aan Lever BV, daar deze ploeg zelf dit jaar Landelijke Wedstrij den organiseert. Bovenstaande postduiven vereniging nam op 13 juni 1998 deel aan een wed- vlucht vanuit Bordeaux. Afstand 848 km. In concours waren 54 duiven die om 13.00 uur met Zuidenwind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 08.06.39 uur en haalde een snelheid van 1106,66 m.p.min. De gedetailleer de uitslag luidt: P. van den Boogert 1, 7, 9; P. Verkerke 2, 4, 5; J. van der Slik en Zn. 3, 12, 13; Comb, van der Sluijs 6, 10; J. Vis van Heemst 8; D. J. van Noort 11; H. Ros molen 14. Het was al vroeg op de avond duidelijk wie dit jaar met de hoogste eer zou gaan strijken. De klok in speelzaal 'De Sta- ver' stond op kwart voor negen om pre cies te zijn. Op dat moment vond tegen stander Bram Mourik het wel goed en gaf op, in een slechte stelling na nog geen 10 zetten. Zijn plan was om de regerend kampioen te verrassen met een scherpe opening (koningsgambiet). Maar zo als zo vaak bleek Van Hooff deze snel te weerleggen. Met maar liefst 1,5 punt voorsprong op de nummer 2 prolongeert Ruud van Hooff zijn titel, een unicum. De nummers 2 tot en met 7 hadden allen 5 punten. De weer standpunten moesten de doorslag geven. Hierdoor kreeg veteraan Martin Verolme de beker voor de 2e plaats. De ongelukki ge Bram Mourik veroverde ondanks het snelle verlies die avond toch nog de 3e positie. Speciale aandacht voor de jeugdspelers Anne van Rossum en Huibert Logmans. Deze 2 16-jarige spelers van de schaak club uit Dirksland, legden beslag op de respectievelijk 5e en 7e plaats met even veel punten als de nummer 2. Het zal dan ook van deze talenten afhangen of Ruud van Hooff bij de volgende editie weer zo oppermachtig zal zijn. Uitslagen zeyende ronde 8-6-98 Wit A. L. Mourik A. van Rossum 1. Lagendijk H. Logmans W. J. Tanis C, J. Smit A. A. Khaneshir A. L van Maurik W.H.M. V. Geelen E. Sanlifort T. C. V. Prooyen W. L. Knops L. C. Struik Zwart Uitslag R. van HooffO - I M. Verolmerem. J. Boeterrem. G.J.H. V. GenderenI - O C.Bakelaarrem. ICv.d. Velde0-1 J. SantifortO- 1 E.Verbeekrem. M. L. V. d. Waalrem. F. L,TroostO- I F, Meiaard1 -O A. VisserI -O J.P.Bosch1 -O H. W. A. Knops K. W. Wijnands ...0- 1 P.Lesuis R.v.d. Wende ...rem. J. Noordijk M.H.R. v. d. Waal ...O-I P. Speelman B.Loosjes... ...rem. A. Koppejan W. de Vos... ...0-1 Eindstand na de zevende ronde pnt W.P. S.B. 1. R. van Hooff 6.5 30.5 28.00 2. M. Verolme 5.0 33.0 22.75 3. A. L. Mourik 5.0 30.0 19.00 4. I. Lagendijk 5.0 28.0 17.00 5. A. van Rossum 5.0 28.0 16.75 6. J. Boeter 5.0 27.5 17.75 7. H. Logmans 5.0 25.5 17.25 8. J.C.v.d. Velde 4.5 28.5 16.50 9. J. Santifort 4.5 26.5 15.00 10. W.L Tanis 4.0 31.5 16.25 11. G.J.H. V, Genderen 4.0 29.0 14.50 12. M. L. V. d. Waal 4.0 27.5 13.75 13. E. Verbeek 4.0 26.0 14.00 14. A. L. van Maurik 4.0 25.0 11.75 15. T.C. van Prooyen 4.0 25.0 10.75 16. C.Bakelaar 4.0 24.5 12.00 17. K. W. Wijnands 3.5 27.5 10.75 18. A. A. Khaneshir 3.5 26.5 10.00 19. C.J.Smit 3.5 24.5 9.50 20. W. H. M. V. Geelen 3.5 23.5 10.75 21. F. L. Troost 3.5 22.0 10.75 22. L.C. Struik 3.5 20.0 7.25 23. W.L. Knops 3.5 18.0 6.50 24. M.H. R.v.d. Waal 3.0 27.0 8.50 25. E. Santifort 3.0 21.0 6.50 26. A. Visser 2.5 25.5 5.75 27. R. van der Wende 2.5 22.5 4.75 28. P.Lesuis 2.5 21.5 6.00 29. J.P.Bosch 2.5 21.0 5.75 30. F. Meiaard 2.0 22.0 3.00 31. H.W.A. Knops 2.0 21.5 4.00 32. P. Speelman 2.0 18.0 3.50 33. W. de Vos 2.0 16.5 2.50 34. J. Noordijk 1.5 23.0 2.75 35. B. Loosjes 1.5 15.0 2.00 36. A. Koppejan 1.0 19.5 3.50 Tijdens een gezamenlijke vergade ring van de raadscommissies van Algemene en Bestuurlijke Zaken van de 4 gemeenten op Goeree- Overflakkee op maandag 15 juni 1998 in het gemeentehuis van Mid delharnis stond het jaarverslag van de Basiseenheid Goeree-Overflak- kee van de politie Rotterdam- Rijnmond over het vorige jaar, 1997, centraal. Dit jaarverslag geeft aan dat het op Goe- ree-Overflakkee veilig wonen is. Niet alleen blijkt dit uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek m.b.t. het aantal incidenten en misdrijven, maar ook uit de Politiemonitor, een regelmatig gehouden enquête waarbij bewoners naar hun (on)vciligheidsgevoelens wordt ge vraagd. Toch wordt in het verslag gewaarschuwd voor een te grote voldaanheid op dit punt. Hoe plezierig het ook is dat deze omgeving veilig is, er zijn toch ook zaken die de aandacht verdienen. Zo is het aantal vernielingen van en diefstal uit auto's toegenomen, blijft de verkeersvei ligheid een onderwerp van aanhoudende zorg en lukt het de politie nog te vaak niet om binnen de daardoor geldende tijd ter plaatse te komen. Dit laatste heeft te maken met de uitgestrektheid van het ge bied maar ook met het feit dat de politie o.a. als gevolg van een hoog ziektever zuim onder de gewenste sterkte moet opereren. Als positief feit kan worden gemeld dat het aantal woninginbraken in de afgelo pen periode met bijna de helft is afgeno men. Op dit gebied wordt er veel gedaan aan preventie. Woningbouwers worden gestimuleerd te voldoen aan de eisen van het politiekeur merk 'Veilig Wonen', terwijl er naast een project is opgezet om in samenwer king met bijv. woningbouwverenigingen iets te doen aan de als onveilig ervaren donkere achterpaden. Op verkeersgebied draagt de politie haar steentje bij aan het project 'Duurzaam veilig'. Dit project, waaraan ook wordt deelgenomen door het Rijk, de Provincie, de vier Gemeenten en het Wa terschap, moet leiden tot een forse ver mindering van het aantal verkeersslacht offers. NIEUWE TONGE D.V. zaterdag 20 juni hopen we onze jaarlijkse verkoping te houden in de zaal van de kerk aan de Oranjestraat. Er is weer van alles te koop, teveel om op te noemen. De verkoping is van 9.30 lot 16.00 uur. Mogen wij op uw komst rekenen? Tot ziens. D.V. dinsdag 23 juni houdt de Voorzie ning Gereformeerde Pleegzorg (VGP) te Utrecht, een informatie-avond over pleegzorg. De VGP is een onderdeel van de Stichting Gereformeerd Jeugdwelzijn, uitgaande van de Christelijke Gerefor meerde Kerken en de Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt). De VGP zoekt crisisopvangouders en pleegouders die kinderen en jongeren voor kortere of langere tijd willen opne men. We zijn met name, maar niet uit sluitend, op zoek naar opvang- en pleeg gezinnen voor jongeren in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. Ook zijn wij expliciet op zoek naar weekend- en vakanticgezinnen. Tijdens deze avond wordt informatie verstrekt over de procedure om pleegge zin te worden en wat er van pleegouders v,'ordt verwacht. Een en ander zal wor den toegelicht door een ervaren pleegou der. De avond wordt gehouden in de Chris telijke Gereformeerde Maranathakerk te Goes, Bergstraat 43a. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot onaevcer 22.00 uur. Bent u geïnteresseerd in pleegzorg, dan wordt u van harte uitgenodigd voor deze informatie-avond. Heeft u belangstelling voor deze avond, belt u dan de VGP, telefoon (030) 2610795, U ontvangt dan een informatie pakket en een routebeschrijving. Ook voor eventuele vragen over pleegzorg kunt u bovenstaand nummer bellen. Op vrijdag 19 juni houdt de wereldwin kel verkoop in de bibliotheek van Helle- voetsluis, van 13.00 tot 20.00 uur. De opbrengst gaat naar Kenia en Masaai, voor het bouwen van waterputten. Een greep uit het assortiment: houten beel den, wierook, kaarten, koffie, thee, ho ning. Wellicht zijn er leuke cadcau's voor vaderdag bij! Zaterdag 20 juni zijn er weer de jaarlijk se Zomerfeesten te Oude Tonge. Van 10.00 tot 17.00 uur zal er weer van alles te doen zijn in het centrum van Oude Tonge, zoals een gezellige braderie, met een diversiteit aan standhouders, een springkussen, een mini auto-scooter voor de kinderen, straattheater. Live muziek van zanger en toetsenist Andy DcUcnoy, en nog veel meer. Ook blaaskapel 'achteruit' zal vrolijke muziek ten gehore brengen. Tevens zal op diverse plaatsen door ver schillende verenigingen demonstraties worden gegeven. Om 13.30 uur zal bad mintonvereniging de Krammer een de monstratie uitvoeren voor hun kraam, daarna om 14.00 uur zal Gymvereniging OKK ter hoogte van de Emmastraat/ Kerkring een spetterende show geven, dan om 15.00 uur zal op de Voorstraat hoogte een .show worden opgevoerd door majorette en Showpeleton 'Vivace'. Alle demonstraties geschieden in de open lucht, dus indien het zou regenen gaan deze demonstraties niet door. Oude ambachten zijn ook weer aanwe zig, zoals een echte kaasmakerij. Op de braderie zal ook 'ome Ko' vertegen woordigd zijn, deze persoon brengt nos talgische goocheltrucs onder de aandacht van de mens en kind. Manege Bouthoorn is aanwezig met pony's waarop de kinderen een ritje kun nen maken. Ook is de 'Giraffe' weer van de partij, deze attractie is bij alle kinde ren bekend en zeer gewild. Voor de jonge ondernemers onder ons, de kinde ren dus is er een vrijmarkt ingericht, al waar zij de be.schikking krijgen over een kraam en zo hun oude speelgoed e.d. kunnen verkopen. In de Nieuwstraat is de gehele dag een unieke trouwauto- show, waarbij zelfs een amerikaanse schoolbus wordt ingezet, van oude Citroen of Ford, tot een stijlvolle Rolls Royce, kortom, er staat een zeer groot assortiment auto's. De Tovenaar in geluiden, brengt met zijn marionetten de kinderen in een fantasie wereld. Indien u wilt weten wat dit is, komt u dan naar Oude Tonge, uw kinde ren en u zelf zullen een onvergetelijke middag beleven. Al met al, komt u gezellig naar Oude Tonge, waar u vanaf de terrasjes kunt genieten van muziek en straattheatcr, wij weten zeker, dat u een geslaagde dag zult hebben! Overzicht: ca. 90 standhouders, diverse Standwer kers, Springkussen, Oude Ambachten, Dweilband 'Achteruit', Optreden Zanger Twee jonge mensen die vrijdag in het huwelijk traden en tevoren hun huwe lijksnestje in Oude Tonge lot in de punt jes in orde hadden gebracht, hebben he laas moeten ervaren dat de avond vóór hun trouwen, hun woning geplunderd werd. Gelukkig kon dat voor de bruid verborgen worden gehouden tot na de huwelijksdag waardoor die feestelijk kon verlopen. Eenmaal thuis is de domper toch geko men. Er werd veel meegenomen, zelfs schoeisel en lingerie en o.a. de huisconi- puter. De jeugdbrandweer van Ouddorp, be staand uit 12 tot 16-jarigen, heeft zater dag deelgenomen aan het landelijk kam pioenschap in Haaften. Van de 15 deelnemende ploegen eindig de de ploeg uit Ouddorp op de 4e plaats. Alblasserdam werd Ie, Leerdam 2c en Vlissingen 3e. Pompbediener Hans Tanis scoorde het hoogst van alle pompbedie- ners die deze dag hun kunnen toonden. Bovenstaande postduivenvereniging nam op 13 juni 1998 deel aan een wed- vlucht vanuit Bourges. Afstand 529 km. In concours waren 177 duiven die om 06.35 uur met zuidwesten wind gelost werden. De eerste duif arriveer de om 12.08.30 uur en haalde een snel heid van 1587.26 m.p.min. De gedetail leerde uitslag luidt: J. M. D. van Ruttcn 1.5, 12, 37, 39: B. van Es 2, 3, 11, 15, 17, 20, 21, 22, 29, 30, 35, 40. 44; L. Arensman 4, 8, 19; J. C. Roodzant 6, 10, 13, 16, 18, 24, 27, 28, 33, 34; P. C. van Alphen 7, 41, 42; M. V. d. Baan 9, 38, 43; A. Bestman 14; A. M. V. d. Kroon 23; A. Zoon 25, 31, 32; L. S. V. d. Baan 26; J. de Bruin 36. toetsenist 'Andy Deüenoy', Straattheatcr 'Ome Ko', Mini-Scooter, Pony rondrit ten. Demonstraties verenigingen: 14.30 uur Badminton, 14.00 uur OKK en 15.00 uur Vivace; Trouwautoshow, Straat theater 'De Tovenaar in geluiden', Gezellige terrasjes, Vrijmarkt voor kin deren tot 16 jaar. Tijden van 10.00 tot 17.00 uur. De Rabobank bestaat dit jaar honderd jaar. Vrijdag 12 juni jl. werd dit heug lijke feit op een wel heel bijzondere wijze gevierd. De Rabobank Middel harnis vroeg al haar medewerkers die dag op de fiets naar het werk te komen. Het wat onbestendige weer was geen belemmering om massaal aan deze oproep gevolg te geven. Directeur W.A. Coremans gaf zelf het goede voorbeeld. Om 4.00 uur stapte hij in zijn woonplaats Etten-Leur op het ijzeren ros om de woon-werkaf- stand naar Middelharnis te overbrug gen. Ondanks de tegenwind en regen stapte hij rond 7.30 uur in Middel harnis van zijn tweewieler om te ge nieten van een goed verzorgd ontbijt. Hij had er toen 60 kilometer opzitten! Het was vrijdag jl. al vroeg in de ochtend een gezellige drukte rond en in het hoofdkantoor aan de Langeweg te Middelharnis. Hoewel het de bedoeling was om de ontbijttafel aan te richten op het parkeerterrein van de bank werd van wege de frisse weersomstandigheden uit geweken naar de bankhal. De toch wel hongerig en vermoeid geworden fietsers lieten zich het uitgebreide ontbijt goed smaken. Rond 9.00 uur was iedereen weer op zijn verhaal en in zijn gewone doen gekomen en was alle aandacht weer op de bediening van de klant gericht. Volgens de heer Coremans, directeur van de Rabobank Middelharnis, gaat het om meer dan alleen een feestje: „We wilden vrijdag jl. de fiets centraal stellen en dui delijk maken dat de fiets vaak een prima alternatief is voor de auto". Vanuit de altijd actieve personeelsver eniging van de Rabobank Middelharnis was het initiatief gekomen om aan het fietsfestijn een sponsorproject te verbin den. Het was niet moeilijk om zoiets te vinden. Zelf genietend van een grote mate van welvaart - luxe vervoermidde len en een overheerlijk ontbijt - werd gedacht aan een weeshuis in Sri-Lanka. In dit weeshuis zag de grote badkamer er erbarmelijk uit. Voor renovatie en het realiseren van een eenvoudige was- en douchegelegenheid is een bedrag van 7.000,00 nodig. De fietsende medewer kers van Rabobank Middelharnis hebben zich voor de gereden kilometers laten Met zichtbare voldoening is directeur W. A. Coremans juist van zijn fiets gestapt. De ruim 60 kilometers zitten er op.' sponsoren door familie en kennissen. Bij het ter perse gaan van dit artikel was het totaalbedrag nog niet bekend maar er is een flink bedrag bijeen gefietst. De Rabobank heeft wat met fietsen. Sinds een aantal jaren bestaat het Rabobank Wielerplan dat o.a. tot doel heeft het Nederiandse wielrennen terug te brengen op topniveau. Ook voor de recreatieve fietser doet de bank het nodi ge. Zo zijn er gidsen uitgegeven waarin tal van fietsroutes zijn beschreven. Volgens directeur Coremans is het dus logisch dat ook in het kader van het 100- jarig bestaan de fiets centraal staat. Naast China is er geen land ter wereld waar zoveel gefietst wordt als in Nederland. Het is een geweldige vorm van recreatie. In het woon-werkverkeer is de fiets vaak een prima alternatief voor de auto, zeker in tijden van mooi weer. De Rabobank Fietsdag wilde dan ook de betrokkenheid van de organisatie met het fietsen accen tueren en de fiets als vervoermiddel tus sen wonen en werken onder de aandacht brengen. Doel van de Fietsdag was dan ook het vermijdbaar autogebruik terug te dringen. Enerzijds kan het helpen Nederiand weer mobiel te maken, ander zijds wordt op die manier het milieu gespaard. De Rabobank Fietsdag kan voor veel banken een moment geweest zijn om hiermee te beginnen. Op deze wijze wil de Rabobank een steentje bij dragen ter bevordering van een duurza me samenleving. Duurzaamheid omvat in de visie van de Rabobank meer dan alleen zorg voor het milieu of economi sche ontwikkelingen. Ook de sociale duurzaamheid vindt de bank van groot belang voor een samenleving die toe komst heeft. Geen auto van de zaak maar een fiets van de zaak. De overheid stimuleert dit fietsbezit van de zaak met een fiscale regeling. Rabobank Middelharnis besloot du voorjaar deze fiscale regeling onder haar medewerkers te promoten. De bank koopt deze tweewieler en geeft deze in bruikleen aan de medewerker. Die levert drie jaar zijn bruto reiskostenvergoeding in en krijgt daarna, met een fiscale bijtel- Img van 150,00, de fiets in eigendom. De regeling, die vergezeld gaat van een verzekering en - tegen betaling - een onderhoudscon tract en regenkleding is met name aan trekkelijk voor medewerkers die binnen een straal van tien kilometer van de bank wonen. Hun reiskostenvergoedina is nl. volledig belast. Inmiddels hebben een vijftiental medewerkers al van deze gun stige regeling gebruik gemaakt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2