GEMEENTE /j/l D D E L H AR N I S op maat ^0800 023 23 53 VRIJDAG 12 JUNI 1998 EILANDEN-NIEUWS Blz. 3 Taxi op Maat 0800 O 23 23 53 lokaal vervoer i« De gemeente Middelharnis krijgt er per I juli 1998 een nieuw ver voersysteem bij! Taxi op Maat. Iedereen l<an er gebruik van maken: jong, oud, gehandicapt of niet. U wordt bij de deur gehaald en gebracht, óók 's avonds en in het week-end. Dus niet meer staan wachten in de kou bij de bushalte, maar gewoon bij u thuis of elders waar u opgehaald wilt worden. Een dienstregeling is er niet; geeft het tijdstip door waarop u opgehaald wilt worden. Hoe dat allemaal kan? Dat kunt u lezen in deze advertentie. Wat is Taxi op Maat? Taxi op Maat is een soort deeltaxi bestemd voor alle inwoners van de gemeente Middelharnis. Waar kunt u reizen met Taxi op Maat? Taxi op Maat brengt u van deur tot deur door de héle gemeente Middelhar nis én naar en van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland. Wot zijn de reistijden van Taxi op Maat? Taxi op Maat rijdt iedere dag. Om S.OOu kan de eerste rit starten en om 23.00u de laatste. Wat zijn de tarieven van Taxi op Maat? Bent u ouder dan 65 jaar? Dan reist u voor 1,50 per rit. Bent u tussen de 5 en 65 jaar? Dan betaalt u voor een rit 3,50. Kinderen tot en met 4 jaar reizen gratis. Gehandicapten -die daartoe door de gemeente zijn geïndiceerd- krijgen de eerste 80 ritten gratis, daarna is het vervoer 1,50 per rit. Hoe werl<t Taxi op Maat? Omdat de Taxi op Maat een vraagafhankelijk vervoersysteem is, rijdt het alleen als erom vraagt. Dit gaat als volgt in zijn werk: Een rit reserveren Stel u woont in de Prinsesselaan in Sommelsdijk en u wilt naar vrienden die aan de Molendijk in Nieuwe-Tonge wonen. U heeft afgesproken dat u er rond I4.00u zal zijn. Vanaf uw huis is het zo'n 10 minuten rijden. Dat bete kent dat u ongeveer om 13.50u thuis moet vertrekken. Dit moet u uiterlijk I uur van tevoren aan de taxicentrale doorgeven; in dit geval is dat 12.50u. U kunt echter ook langere tijd vooruit reserveren (bijvoorbeeld een week of een maand). Daarnaast kunt u meerdere ritten per keer reserveren, bijvoor beeld als u wekelijks een aantal vaste ritten maakt. Eén telefoontje is vol doende, ook als u alleen wat informatie wilt over het vervoer. Reserveren is mogelijk vanaf 07.00 uur. Het nummer van de taxicentrale is gratis en is als volgt: U belt het nummer en u krijgt de taxicentrale aan de telefoon. U geeft het volgende door: het adres vanwaar u wilt vertrekken het adres van uw bestemming het tijdstip waarop u wilt vertrekken De bus of taxi haalt u bij de deur van uw vertrek-adres op en brengt u tot aan de deur van uw bestemming. Als u weer terug wilt, geldt dezelfde pro cedure. Soms reist u met meerdere personen tegelijk in een busje en rijdt u niet via de kortste route (eigenlijk net zoals bij het openbaar vervoer). Omdat met dit systeem iedereen bij een ander adres wordt gehaald of gebracht, kan het soms voorkomen dat de bus of taxi maximaal 15 minuten vroeger of later arriveert dan het afgesproken tijdstip. Een prioriteitsrit Naast normale ritten kent het systeem ook prioriteitsritten. Dit zijn ritten waarbij u precies op tijd op de plaats van bestemming moet zijn. Bijvoor beeld een trouwerij of een aansluiting op trein of bus. Wilt u gebruik maken van zo'n prioriteitsrit, dan geeft u dat door aan de taxicentrale. Ook hier geldt weer dat u minimaal I uur voor de vertrektijd de rit moet reserveren. Hoe kunt o de Taxi op Maat betalen? Met een chip-sleutel kunt u de Taxi op Maat betalen. Deze chip-sleutel is gratis en u kunt hem aanvragen bij het gemeentehuis in Middelharnis. De chip-sleutel wordt opgeladen met ritten. Ter introductie ontvangt u nu vier gratis ritten op de sleutel. Staan er geen ritten meer op dan kunt u de sleutel opnieuw opladen. Dit kan in de taxi, bij de taxicentrale en op het gemeente huis. U moet die ritten dan wel contant betalen. Wilt u verder reizen dan de gemeentegrenzen met de Taxi op Maat, dan moet u dat van tevoren doorgeven aan de centrale. U kunt dan tot aan de gemeentegrenzen betalen met de chip-sleutel en voor de verdere rit betaalt u het gewone taxitarief. Bent u uw chip-sleutel verloren? Geen nood. U kunt een nieuwe sleutel aanvragen bij het gemeentehuis Mid delharnis. U bent helaas wel de ritten die op uw verioren sleutel stonden kwijt. Daarnaast wordt een bijdrage voor de productiekosten van de nieuwe sleutel gevraagd 25,-). Kortom, reizen met de Taxi op Maat U reserveert uw rit minimaal I uur van tevoren bij de taxicentrale, telefoon nummer: 0800 O 23 23 53 Aan de centrale geeft u door: het adres vanwaar u vertrekt, het adres van uw bestemming, het tijdstip waarop u wilt vertrekken of aan wilt komen (prioriteitsrit), U kunt het voertuig maximaal een kwartier vóór of na het afgesproken tijd stip verwachten. U betaalt de rit met de chip-sleutel. Aleer weten? Deze week wordt door de PTT huis aan huis uitgebreide informatie over het vervoersysteem verspreid. Daarbij zit ook de besteikaart voor de chip- sleutel. Ontvangt u de informatie niet, dan kunt u deze alsnog opvragen bij het gemeentehuis van Middelharnis. Adres en telefoonnummers staan onderaan deze advertentie vermeld. TAXI OP MAAT, vervoer voor iedereen! Gemeentehuis Middelharnis Koningin Julianaweg 45 Middelharnis openingstijden: ma-vr 8:00-12:00,13:00-16:30 telefoon 0187-475548, 475544, 475545 Taxibedrijf Van Hulst Westelijke Achtery/eg 3 Middelharnis openingstijden centrale: ma-zo 7:00 - 23:00 openingstijden kantoor: ma-za 8:00 - 17:00

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 7