Schitterend blusvoertuig voor brandweerkorps van Sommelsdijk Sparta in het nieuw Activiteitenmarkt Woord Daad GEHANDICAPTEN ZORG Shantala babymassage Uitslag 8e Openwilviskampioenschap Goeree-Overflakkee 6 juni 1998 party BUITEN FEEST Ben je zwanger? Help ons dan! Je kunt het! Reisje 'De Christenvrouw' BEDANKT! De bloemzaadteelt staat centraal in 't Blaeuwe Huus Uitnodiging open dag 'Waardheim' te Puttershoek DIERENBESCHERMING ^Jerlederende gehoortekaartjes Volleybal: STICHTING Inl.: (0187) 65 18 87 Biz. 2 I.ILAM)EN-MEl WS VRIJDAG 12.JUNI 199X Burgemeester mevrouw Sleurink onthult ac naurii vmi de De Sommelsdijkse blusgroep beleef de gisteravond een uniek hoogte punt in haar 66-jarige bestaan. Na twintig jaar trouwe dienst werd de Mercedes 913 ingewisseld voor een nieuw voertuig. Voor het feestelijk moment had het korps dan ook een waardige onthulling in petto. Nadat in 'Vita Nova' een aantal toespraken waren gehouden en de sleutels door de heer Hobbel van Kenbri Valve aan burgemeester Sleurink waren overhandigd, die deze op haar beurt weer via commandant Leen Jor- daan bij bevelvoerder Kees van de Boogert deed belanden, werden de genodigden verzocht zich naar de brandweerkazerne aan de Konin- ginnelaan te begeven. Nieuwsgierig reikten de tientallen aan wezigen de halzen, toen met zwaailicht en sirene de Mercedes 913 de nieuwe aan winst uit de kazerne trok. Deze was door de Sommelsdijkse brandweerlieden met veel zorg als een cadeautje ingepakt. Van Nimwegen Verpakkingen uit Sommels dijk had voor de gelegenheid geen beter pakpapier kunnen leveren. De kleuren van de Sommelsdijkse vlag, geel met blauwe banen, hielden het nieuwe blus voertuig nog even voor het oog verbor gen. Het was aan de manschappen, voor wie de tankautospuit immers bestemd is, om het cadeau uit te pakken. Daar hadden ze weinig moeite mee en al snel werd de nieuwe investering van de gemeente Mid- delharnis zichtbaar. Een stralende burgemeester Sleurink had zich voor het feestelijke moment even eens in het geel en blauw gekleed. Met hart en ziel heeft ze zich, gedurende haar ambtsperiode in de gemeente Middelhar- nis ingezet voor de brandweer, die wel een héél bijzonder warm plaatsje in haar hart heeft. Het behoefde dan ook geen betoog wie de naam op het voertuig zou onthullen. Deze ging verscholen achter de Sommelsdijkse vlag, welke de burge meester langzaam verwijderde. Aller eerst werd op het voorporticr het brand- wecrembleem en de woorden 'Brandweer Middclharnis' zichtbaar, gevolgd door 'Blusgroep Sommelsdijk' tussen voor- en achterportier. Burgemeester feliciteerde de blusgroep met zo'n geweldig mooie aanwmst, die noodzakelijk is voor een snel, verantwoord en adequaat optreden. De nieuwe tankautospuit werd door de heer Hobbel van Kenbri Valve uit Stcl- lendam als een 'nieuw concept' en "revo lutionair' voor heel Nederland bestem peld. Het blusvoertuig is dan ook opge bouwd uit hoogwaardige componenten, die voor dit resultaat hebben gezorgd. Best Trucks uit Oude Tonge leverde hiuxgroep een DAF 65, waarop Carrosseriebouwer Akkermans de manschappenruimtc en het achterste gedeelte van het blusvoer tuig heeft gebouwd. Het materiaal hier voor werd grotendeels door Kenbri Valve vanuit Amerika aangeleverd. Het Som melsdijkse voertuig is de eerste in deze opzet en dient als prototype vo(5r een tankautospuit, waarmee Kenbri Valve baanbrekend de markt op wil. Hoewel de inrichting van de auto nog niet geheel klaar is, was het voor een ieder gister avond duidelijk, dat dit voertuig aan alle eisen des tijds zal voldoen en bovendien zéér functioneel zal zijn. De tankauto spuit heeft een forse pomp met een ver mogen van 3600 liter/per ininuut. Bijzon der is ook het ontbreken van zuigslangcn en een ladder op het dak, welke inwendig in de auto zijn weggewerkt. De Sommelsdijkse spuitgasten kijken met spanning uit naar het moment, dat ze de auto definitief in gebruik zullen kun nen nemen. Volgens planning zal de nicu-' we auto over enkele weken geheel afge bouwd zijn. Een tweede blusvoertuig in deze serie is eveneens in de maak en is bestemd voor de het korps van Middel- harnis. Deze tankautospuit zal over een paar maanden afgeleverd worden. Morgen worden in Sommelsdijk ge westelijke brandweerwedstrijden ge houden. Het nieuwe blusvoertuig zal dan op de Kaai te bezichtigen zijn. De vertrektijden reisje 'Christenvrouw' afdeling Dirksland dinsdag 16 juni D.V. Rabobank Melissant.....8.15 uur Vroonlande Dirksland.8.20 uur De Schakel Dirksland8.25 uur Geldershof Dirksland8.30 uur U kunt zich nog opgeven. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Het bestuur U vindt ze bij GEBR. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieuwe modellenboek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13, SOMMELSDIJK De Sparta-dames hebben in de kompeti tie weer een goede prestatie geleverd door als tweede te eindigen achter de kampioen Volley/Voorne uit Vierpol- ders. Door juist thuis ongelukkigerwijze van dit team te gaan verliezen kon de achterstand op dit team niet meer worden goedgemaakt, ondanks het feit dat het tweede team nog hielp met een 2-2 gelijkspel. Niettemin zijn de dames zeer tevreden over de geleverde prestatie. In een sterke poule tweede worden, geeft toch een goed gevoel, al was een kampioen.schap nog leuker geweest. De dames op de foto dragen de nieuwe shirts, met daarop de naam van de spon sor. De Voogd Assurantiën, bescheiden vermeld. Op de rugzijde de naam van de vereniging. Op de foto staan v.I.n.r. Addy v. d. Broek, Els van Es, Riet Verolme en Diane Tanis. Zittend: Nel Vis, Elly Koop man en Truus de Vooüd. Het comité van de stichting reformatori sche hulpactie Woord Daad te Schou- wen-Duiveland organiseert op zaterdag 20 juni 1998 van 9.00 tot 14.00 uur een activiteitenmarkt (inclusief rommel markt) op het schoolplein van de Ds. J. Bogermanschool, Weelstraat 1 te Ooster- land. Elk jaar houdt het comité van Woord Daad te Schouwen-Duiveland, naast de gebruikelijke zangavonden en huis-aan- huiscollecte. een activiteitenmarkt (in clusief rommelmarkt). Het ene jaar wordt het gehouden in Nicuwerkerk en het andere jaar, zoals nu het geval is, in Oosterland. Het comité van Woord Daad heeft nu ook weer andere stichtingen of instellin gen benaderd om dee! te nemen aan deze activiteitenmarkt. De volgende stichtin gen of instellingen zullen aanwezig zijn: Z.O.A., In de Rechte Straat, Friedenss- timme, Adullam, Bond tegen het Vloe ken, N.P.V., knutselclub Rhode, Ont moeting, V.B.O.K. en Tuinkwekerij Dooge. De bovengenoemde stichtingen of instel lingen zullen informatie verstrekken rondom hun werkzaamheden en/of zij zullen artikelen verkopen (handdoeken, boeken, ondergoed, driedimensionele kaarten, CD's, e.d.) waarvan de op brengst bestemd zal zijn voor hun stich ting of instelling. Woord Daad zal vertegenwoordigd zijn met nieuwe en zelfgemaakte artike len. Vooral nieuw speelgoed is volop aanwezig. Ook heeft het comité in het afgelopen jaar weer rommelmarktspulle tjes verzameld. Zoals serviezen, fondue stelletjes, broodroosters, strandligstoe- len, lampen, stoelen, kopcrwerk, boeken, speelgoed, enz. Naast het informeren, bezichtigen en kopen, kunt u ook voor de inwendige mens terecht. Er wordt koffie en limona de geschonken. Ook koeken, chips en een broodje met een lekkere knakworst erop zijn verkrijgbaar. Eigenlijk is het teveel om op te noemen, daarom moet u beslist komen kijken op deze gezellige activiteitenmarkt, want er is voor elk wat wils! De verkoping in Ouddorp voor Stichting 'Adullam' Gehandicaptenzorg die ge houden is op zaterdag 30 mei jl. heeft het prachtige bedrag van I 1.490,07 (bruto) opgebracht. We willen iedereen die hieraan meege werkt heeft héél hartelijk bedanken! Werkgroep Ouddorp Op dit moment is er een expositie over de bloemzaadteelt te zien in 't Blaeuwe Huus, het VVV-kantoor van Ouddorp aan Zee. Naast autcnticke handwerktui- gen zoals o.a. een ruiter, een pootstok en een onkruidmachine, zijn er tevens de foto's te bewonderen die naar aanleiding van de fotowedstrijd, met als thema bloemzaad, bij de VVV Ouddorp aan Zee zijn aangeleverd. Op woensdag 10 juni jl. werd tijdens de opening van de expositie de winnaar van deze fotowedstrijd bekendgemaakt. De heer Verhagc uit Tholen bleek de mooiste foto gemaakt te hebben en ont ving een VVV-geschenkenbon ter waar de van 50,-. U kunt de tentoonstelling nog tot eind juni bezichtigen. De ope ningstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 8.30 tot 16.00 uur. MIDDELHARNIS Een weldaad voor ouder en baby De cursus bestaat uit 6 lessen van elk twee uur. Elke les bevat naast het masse ren een thema dat nauw verbonden is met ouder en kind. Een belangrijk thema is bijvoorbeeld het ontzwangercn. Na de bevalling is er een periode waarin de moeder zich vaak niet lekker voelt. Tij dens de cursus wordt daar onder andere aandacht aan besteed. wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Langeweg 72 te Mid dclharnis. Vrijdag 10, 17, 24, 31 juli en 7 en 14 augustus 1998. 09.15 tot 11.15 uur. 125,- voor leden en 175,- voor niet-ledcn. OZ Zorgverzekeringen geeft verzekerden met een plus- of toppakkct 75,00 extra korting op deze cursus. Informatie en aanmelden bij Gezondheid Service, ma t/m vr tussen 09.00 en 12.00 uurop tel. (0181)626226. Plaats: Data: Tijd: Kosten: Op het Dagaktiviteitencentrum 'Waard- heim' te Puttershoek zal op D.V. zater dag 13 juni van 10.00 tot 16.00 uur een open dag worden gehouden. Het perso neel zal u dan nader informeren over het reilen en zeilen binnen Waardheim. Waardheim is een dagaktiviteitencen trum voor verstandelijk en lichamelijk gehandicapten, uitgaande van de stich ting Adullam. Op het terrein van Waardheim zal ook een gezellige verkoping worden georga niseerd, met ongeveer 40 kramen. Van alles zal hier te koop worden aangebo den. Van verse vis, groente, fruit, ham burgers en warme worsten tot speelgoed en zijden bloemen. Ook zal er een grote stand van Simons kleding uit Nieuw Lckkerland aanwezig zijn met speciale Adullam-aanbiedingen. Voor de kinderen zal er een grote skel- terverkeerstuin, een ponyhuifkar en tallo ze leuke kinderattrakties zijn. Uiteraard is de opbrengst voor Adullam. We hopen dat u er een 'dagje Waard heim' van zult maken en heten u namens 'de Waardheimers' van harte welkom. Organisatie-comité Open Dag Waardheim U kunt Waardheim vinden door de borden 'Open Dag Waardheim' te volgen vanaf de Kiltunnel (Dordrecht) en de Hcinenoordtunnel (Oud-Beijer- land). Vanuit Goeree-Overflakkee vanaf Oud-Beijerland. VERMIST te Sommelsdijk: Lapjes poes, zwart oor, rood oor, ongeveer 1 jaar oud. Is vrij klein. Bij de neus een vrij grote, zwarte vlek. Draagt een fel rose bandje. Te Stellendam: Zwarte gec. kater, zwart met een par witte haren op de borst, mist een stukje uit het linkeroor, heeft een wat kale plek op de kop. AANGETROFFEN te Stad: Kleine zwarte hond. Schitterende resultaten van de leden H.S.V. 'De Viscromte' tijdens het 8e openwitviskampiocnschap van Goeree- Overtlakkee op zaterdag 6 juni jl. Om zes uur 's morgens werden de eerste deelnemers ingeschreven voor deze wed strijd in het Zuiderdiep. De deelnemers kwamen uit geheel Ne derland en België. Zo'n 75% van de deelnemers doen al jaren mee aan deze wedstrijd. Rond een uur of zeven gmgcn de eerste vissers vanuit verenigingsge bouw de Melishof te Melissant, waar de inschrijvingen en de prijsuitreiking werd gehouden, naar de waterkant. Er waren 189 deelnemers waaronder nog eens 22 korpsen van 4 personen. Het par cours was uitgezet aan het Zuiderdiep in de Kroningspolder tussen Melissant en Stellendam. De weersomstandigheden begonnen in een snel tempo te verande ren, het begon te regenen en te onweren. De wedstrijd begon om 09.00 uur en het was nog steeds slecht weer. De wcd- strijdleiding en het bestuur moesten nu een bcslis.smg nemen, afblazen of door laten gaan. Want bij onweer aan de waterkant met al die hengels kon er een gevaarlijke situatie ontstaan. Er werd voor het laatste gekozen, dus door laten gaan omdat het onweer niet dichterbij kwam. Uiteindelijk bleek het een goede beslissing te zijn geweest want, na zo'n anderhalf uur werd het weer beter. Het werd een warme en een broeierige wedstrijd die tot 14.00 uur zou duren. De vangsten waren bijzonder slecht, gezien dat de winnaar van 1997 35.480 gram aan vis had gevangen tegen de winnaar van nu 1998 maar 9.600 gram heeft gevangen. Ook was er weer veel lof voor de organisatie van de H.S.V. 'De Viscromte'. Vooral de prijzentafcl zag er weer fan tastisch uit die mede mogelijk is gemaakt door onze sponsors. De eerste prijs leverde 1.000,- op. de tweede prijs 750,-, de derde prijs 500,- en de vierde prijs 250,-. De daarop volgende winnende deelnemers konden een mooie prijs uitzoeken die op het podium waren uitgestald. Voor het eerst van de 8 maal dat dit kampioenschap wordt georganiseerd wisten leden van De Viscrome goed uit de bus te komen. 7 deelnemers van de Viscromte eindigden bij de eerste 20, waarvan 3 bij de eerste 4. Ook bij het Korpsvissen wisten 2 korpsen van de Viscromte bij de eerste 3 te eindigen. Om 16.00 uur werd de prijsuitreiking en een mooie verloting gehouden waarna de deelnemers tevreden naar huis gingen. De organisatie en het bestuur van de Vis cromte kon na afloop terug kijken op een goed aeorganiseerdc en een geslaagd kampioenschap, die ook weer tot stand is "ekomcn door vrijwilligers en spon.sorv, nl. N. Jurgcns Hengelsport te Bergen op Zoom; J.^Brecman Dierenspeciaalzaak en Hengelsport: P. van Nimwegen te Sommel'sdijk; Gcbr. v. d. Nicuwendijk te Stellendam: Emago groothandel m Bingo en Sportprijzen te Oude Tongc en de fam. Mast, beheerders van vcreni- oinosgcbouw Mclishof te Melissant. Ook willen wij de mensen bedanken die aan de inschrijftafels hebben gezeten, en de controleur.s/weegploegen die hun vrije zaterdag hebben opgeofferd om met ons aan de waterkant te zijn tijdens deze 5 uur durende wedstrijd. En we hopen dat we jullie voor het volgend jaar weer mogen benaderen. Allen hartelijk be dankt! Bestuur H.S.V. 'De Viscromte' De uitslag van de eerste 20 deelnemers: 1. vak C H. Windmeijer, Oosterhout9.600 gr 2. vak D G. Lcgierse (viscromte) Achthuizcn8.700 gr 3. vak A F. Velthuis (viscrome) Nieuw Lekkcrland ...4.120 gr 4. vak B P. van Nimwegen (viscromte) Sommelsdijk2.080 gr 5. vak D P. de Man, Maasdam5.750 gr 6. vak A T. Lameree, Vlaardingen3.980 gr 7. vak C J. Pecmen, Oosterhout3.260 gr 8. vak B K. Matthijs Mccrle(B)1.980 gr 9. vak D E. Visscher (viscromte) Dirksland4.420 gr 10. vak A A. Verrcghen, Made 3.740 gr 11. vakC L. de Bruin, Alblasscrdam2.320 gr 12. vak B D. deMan, Turnhout (B)1.540 gr 13. vak D A. Schaaf (viscromte) Dirksland3.900 gr 14. vak A P. Huizcr, Ridderkerk3.440 gr 15. vakC L.v.d. Ven (winnaar 1991) Turnhout (B)2.180 gr 16. vak B E. Vccnstra Capellea/d Usscl1.020 gr 17. vak D J. Mastenbroek (viscromte) Middclharnis3.580 gr 18. vak A J. Velthuis (viscromte) Alblasscrdam3.000 gr 19. vakC C. Kooij. Ammcrstol1.660 gr 20. vak B J. van Gooi, Oo.stcrhout1.000 gr Uitslag Korpsvissen: 1. Korps de Viscromte 419.380 gr 2. Korps B.H.C. 3 (Breda)8.200 gr 3. Korps de Viscromte 27.480 gr Door de jeugd en de dames is helaas niets gevansen. Christelijk Als afsluiting van het Jongeren- Gajus-winterseizoen, houden we een spette- .■:'■-' rend strandfeest. Hoe? Geef je voor 24 juni op bij Carina, tel. 601703. Kosten/10,- Wat? Zwemmen, volleybal en barbecue bij de Brouwersdam. Hou wat je kleding be treft rekening met het weer! SOMMELSDUK Op woensdagmiddag 17 juni van 2 uur tot half 5 kunnen kinderen van 4 tot 12 jaar spelletjes komen spelen buiten op het veld bij wijkvereniging 'De Zwa luw', Sperwer 5, Sommelsdijk. De kosten zijn voor leden 2,00 en voor nict-leden 2,50. Om 4 uur eten we ge zamenlijk PANNENKOEKEN met sui ker of stroop. Om half 2 beginnen we met inschrijven! Tot ziens allemaal. Waar? Op 27 juni, verzamelen om 18.30 uur bij Gajus, we zijn terug tu.sscn 22.30 en 23.00 uur. Er is momenteel een groot teltort aan het HCG-hormoon, waarvan een belangrijk medicijn wordt gemaakt ter bestrijding van onvruchtbaarlieid. Nu dit zo is, waarom zou je dan als zwangere, niet meedoen met Moeders voor Moeders? Heb je soms bedenkin gen, of tegenargumenten of gewoon hele praktische problemen, zoals: ik wil het nog even voor onszelf houden, of ik werk nog en hoe moet dat dan? Laat dan juist even tets van je horen, want ik ben ervan overtuigd dat wij samen in een gesprek wel tot een oplossing zullen komen. En misschien geef je er wel de voorkeur aan dat de flessen niet bij je thuis, maar op een ander adres worden omgewisseld. Het kan allemaal, als je je maar aan meldt. Er staat veel tegenover de moeite van het meedoen. Op de eerste plaats de voldoening, omdat je weet dat je iets weggeeft wat voor andere echtparen heel kostbaar kan zijn. en waarop deze echtparen al heel lang wachten (want er is gewoon niet genoeg) en waarmee zij eindelijk geholpen kun nen worden om net zo gelukkig te wor den als jullie nu zijn. Voor de moeite van het meedoen krijg je bovendien enkele nuttige cadeautjes. Het spreekt vanzelf dat Moeders voor Moeders uiterste discretie in acht neemt. Doe mee om te helpen. Het rayon bevat heel Goeree-Overflakkee. Neem dus zo snel mogelijk contact op met je informatrice Chantal Taaie, of bel tijdens kantooruren (0800) 0228070.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2