Formele samenwerking een feit Feestmarkt Ferme botsing op kruising bij Nieuwe Tonge Fase II vernieuwbouw ziekenhuis nu echt begonnen Zendingsavond Oude Tonge Paard te water Ramoco b.v. gevonden JUL,^MlNNAARO VASTGOED Burgemeester Boonstra hoorde de Ie paal tiome^tenuui Visser Visser 70e Jaargang VRIJDAG 12 JUNI 1998 No. 6711 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. jioofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 -j^\vJ^E ^iBLm^y. CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 tussen stichting Thuiszorg en maatschappelijk werk G-O, stichting HDG en Van Weel-Bethesda ziekenhuis Dirksland Op 9 juni jL zijn voornoemde stichtingen een formeel samenwer kingsverband aangegaan. Dit als uitvloeisel van de begin 1997 door de besturen ondertekende intentie verklaring. De drie instellingen hebben een zogenaamde samen- werkingsstichting in het leven geroepen. Deze heeft de naam Stichting 'ZorgSaam' gekregen. De Raad van Bestuur van deze stich ting wordt gevormd door de direc ties van de deelnemende instellin gen en de Raad van Toezicht door de voorzitters van de onderschei dene besturen. De samenwerkende zorginstellingen en de nieuw opgerichte stichting zijn voorts een samenwerkingsovereenkomst aange gaan. Het doel van de samenwerking en de samenwerkingsovereenkomst is: - een meer gezamenlijke sturing en afstemming van de zorgverlening op het eiland Goeree-Overflakkee; - een verbreding van het pakket zorg diensten; - een gezamenlijke sturing van bepaal de beschikbare middelen om geza menlijke projecten te realiseren: - een zo mogelijk gezamenlijke presen tatie richting derden. De samenwerking is erop gericht dat het zorgaanbod zo doofzicliiig mogelijk wordt gepresenteerd, dat er voor de zorg vrager één meldpunt komt en dat de eventuele overgang van de ene zorg vorm, bijv. ziekenhuis, naar de andere zorgvorm, bijv. verpleeg- of verzor gingshuis of thuiszorg, zo vloeiend meiijk kan plaatsvinden. Daarnaast zal ook op facilitair gebied, daar waar moge lijk, samengewerkt gaan worden. Door dat hiermee kostenbesparingen kunnen RENAULT-dealer worden behaald, komen er middelen vrij om zorgvernieuwende projecten te kun nen financieren. De mogelijkheid is aan wezig dat ook andere zorginstellingen in de regio of de één of andere manier aan sluiten bij deze samenwerking. De officiële handeling bestond uit de ondertekening van de statuten van de nieuwe stichting en de samenwerkings overeenkomst. Het ligt in de bedoeling om in het najaar (november) een sympo sium te organiseren, waarop uitgebreid aandacht aan deze samenwerking zal worden besteed. Voor het vinden van een naam voor de nieuwe stichting is een prijsvraag uitge schreven onder de medewerkers van de samenwerkende zorginstellingen. Uit een flink aantal inzendingen is de al eerder genoemde naam "ZorgSaam' gekozen. Deze naam is bedacht door de heer W. Versaevel, werkzaam binnen de techni sche dienst van de H.D.G. Bij de onder tekening van de officiële stukken heeft hij de prijs, een dinerbon voor twee per sonen, in ontvangst genomen. Voor eventuele nadere informatie over dit nieuwe samenwerkingsverband kunt u contact opnemen met Jacqueline Leentjes-van Zielst, tel. (0187) 607300. zaterdag 13 juni Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van het verzorgingshuis 'De Goede Ree' wordt er van 's morgens 10.00 uur tot 's middags 16.00 uur een feestmarkt gehouden. We houden een gezellige markt waar u terecht kunt voor o.a. patat, poffertjes, zelfgemaakte advokaat, bloemen, cadeau artikelen enz. Natuurlijk zal ook het rad van avontuur weer draaien! Voor de kinderen is er een kleurplaten wedstrijd. De kleurplaten zijn voor 0,25 cent te halen bij de receptie van 'De Goede Ree'. Er zijn leuke prijzen te winnen. De winnaars worden bekend ge maakt op zaterdag 13 juni om 14.00 uur tijdens de feestmarkt. De opbrengst van de markt komt ten goede aan de bewoners van 'De Goede Ree'. U bent allen van harte welkom! A.J. VAN RUMPT UW BMW DEALER D.V. 18 juni, volgende week donderdag dus, is er een zendingsavond gereser veerd in 'Diakonia' te Oude Tonge. Op deze avond, die begint om 20.00 uur, hoopt ds. T. E. van Spanje aan de hand van dia's te laten zien en te spreken over zijn werk in Kenya. Met medewerking van de zangvereni ging "Com nu met Sangh' uit Oude Tonge, die een aantal liederen ten gehore zal brengen belooft dit een fijne avond te worden. Iedereen is van harte welkom. De collecte die gehouden zal worden komt ten bate van het zendingswerk in Kenya. MIDDELHARNIS De politie is op zoek naar de eigenaar van een fiets. De fiets was gevonden maar bleek niet meer te behoren aan de houder van de postcode (een mevrouw uit Sommelsdijk) die in de fiets gegra veerd stond. Deze had de fiets verkocht aan iemand in Oude Tonge. De fiets staat voorlopig gestald aan het bureau in Mid delhamis. Goeree-Overflakkee B.V. Woensdagmorgen, tijdens de ochtendspits die zich ook op de Flakkeese wegen voordoet, heeft zich op de kruising Oudelandscdijk-Provincialeweg bij Nieuwe Tonge een auto botsing voorgedaan. De bestuurder van de Peugeot die vanaf genoemde dijk de Provincialcweg opreed, een 57-jarige inwo ner van Poortvlict, raakte daarbij dermate gewond dat hij in het Zuiderzickcnhuis aan heupletsel geopereerd moest worden. De andere automobilist, de heer K. van Dam uit Middelharnis kwam er met een gekneusd borstbeen en een gekneusde knie af. Met zijn Peugeot 106 had hij, komend uit de richting Middelharnis de hem kruisende wagen in de linkerflank gegre pen. Het heeft de brandweer van Oude Tonge heel wat inspan ning gekost de Zeeuwse automobilist uit zijn gehavende wagen te krijgen, waartoe dak en deuren werden verwijderd. Welzeker ziet iedere betrokkene, directie, bestuur, doktoren en alle per soneel, de voltooiing van de 2e en laatste fase van de totale vernieuwbouw van het Dirkslandse ziekenhuis met graagte tegemoet, maar het zal niet zonder weemoed zijn als straks de beuk gaat in het laatste stuk oudbouw. Dat dateert uit begin dertiger jaren en vormt nog de enige herinnering aan wat toen tot stand werd gebracht en sindsdien met vertrouwen, met verwondering en met dankbaarheid werd beheerd... Het was woensdagmiddag alg. directeur de heer O. v. d. Ridder die z'n welkomst woord zo gevoelig laadde, want zei hij: „Gods trouw en bewarende hand zijn al die jaren niet van het ziekenhuis gewe ken". „Hij gaf en geeft vertrouwen, laat dat ook de basis zijn voor de toekomst", beval hij aan. Het werd gesproken tot hen die waren genood het 'historische' moment bij te wonen van het vervaardi gen van de officieel Ic paal voor nieuw bouw fase 2, waartoe burgemeester Dr Boonstra was gevraagd. De door de heer v. d. Ridder genoemde verwondering was zeker ook de zijne. Vijf-en-twintig jaar geleden leek voor Dirkslands ziekenhuis het eind in zicht, dat voorzag ook het College van Zieken huisvoorzieningen, ,,maar God heeft onze plannen gezegend en in het jaar 2000 zal er een volledig nieuw zieken huis slaan", stelde de heer v. d. Ridder vast. Niet zonder worsteling is dat gegaan en "t zal worstelen blijven, ver moedt de heer v. d. Ridder, maar het be staansrecht van het ziekenhuis is voorlo pig gewaarborgd. Het zal de opgave zijn de positie van het ziekenhuis - het op één na kleinste in den lande - te verankeren in een goed samenwerkingsverband waartoe al stap pen zijn genomen. Het zal leiden tot meer sturing en afstemming van de zorg verlening op het eiland en tot verbreding van het pakket zorgdiensten en het effi ciënt leveren van zorg op maat. Het zal de kwetsbaarheid van het ziekenhuis ver minderen en de positie versterken, is de stellige overtuiging van de Alg. direc teur, gereed als hij is om de uitdaging aan te gaan. Ondergronds? In zijn verwelkoming zwijmelde be stuursvoorzitter de heer R. van Putten enerzijds over 't begin op de Tinuswei (.,een schier onmetelijke vlakte") en het begin van de bouw in 1932, anderzijds stond hij stil bij wat komen gaat, een prachtig ziekenhuis maar een nu ai te voorziene krapte aan parkeerruimte waarom hij burgemeester Boonstra het idee aan de hand deed als Klein Parijs onder de Boezem een ondergrondse par keergarage te realiseren, zoals Groot Parijs dat onder de Seine zou kunnen doen. Ook de heer Van Putten voorziet dat het ziekenhuis steeds nauwer bij de zorg voor Burgemeester dr Boonstra heeft alle aandacht bij z'n werk, het boren van de eerste paal de lijdende mens betrokken zal worden, zelfs zal het ziekenhuis daarin een centra le rol gaan spelen, vermoedt hij. Het is ook zijn bede dat Zijn ogen open zullen zijn, dag en nacht, over het zie kenhuis dat gedoemd leek te moeten ver dwijnen maar dat mooier en completer dan ooit doorgaat: „Small is beautifull", gniffelde de heer Van Putten. De eerste paal Burgemeester Boonstra heeft daarop de eerste paal geboord, al bleek het dan ook niet de allereerste te zijn, want het werk wordt door aannemer BAM voortvarend aangepakt, het zal in 2000 gereed moeten zijn. Burgemeester Boonstra heeft er alle ver trouwen in dat dat gaat lukken. Niet omdat hij de eerste paal sloeg, maar omdat de reputatie van de aannemer garant staat voor het leveren van degelijk en betrouwbaar werk. Het was namens de hele gemeenschap dat hij een geluk wens uitsprak. Blij met de blijden was was hij dat het ziekenhuis z'n karakter nooit verloren is zoals bij een fusie te vrezen zou zijn geweest. Weinig meer dan een regionale polikliniek zou dan hebben geresteerd, maar dat tij werd ge lukkig gekeerd. Op alle goeds werd in het paviljoen een feestelijke dronk uitgebracht. DIRKSLAND - Gelukkig dat land bouwer Jan Rooy zijn ogen wat liet dwalen toen hij dinsdagnamiddag in z'n auto over de Oosthavendijk reed, anders zou misschien te laat zijn ont dekt dat een paard in het water van het havenkanaal terecht was geko men. Vanuit zijn woning langs de Westhavendijk heeft de heer Rooy hulp ingeroepen omdat het paard geen kans zag op eigen kracht op de kant te komen. Dat gelukte ook een aantal helpers niet waarom de brandweer te hulp werd geroepen. Die improviseerde met wat toevoerslangen een zgn. 'broek', maar het dier was dermate onrustig dat de vee-arts mevr. Wes- terman haar een kalmerende injectie toediende. De te water geraakte merrie bleek 'Hildc Rose' te zijn, eigendom van Shira Muizer, die al snel aanwezig was. Zelfs na mobilisering van alle mankracht, dat zijn er zo'n 20 ge weest, is het maar ternauwernood ge lukt het dier op de kant te krijgen. Daar werd het droog gewreven; ze bleek geen kwetsuren aan haar natte avontuur te hebben overgehouden. Wel zijn de paarden - er stonden er 3 - naar een veiliger wei gebracht. voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 611662 Verkoop na 17.00 uur. C. Breen, (0187) 682496 Autobedrijf A.J. van Rumpt bv Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon: (0187) 611553 Fax:(0187)612280 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. Voor de koop of verkoop van uw woning Doefinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 De wagen werd totaal onttakeld om de bestuurder te kunnen bevrijden Burgenteesler Boonsira spreekt op de werkvloer een gelukweits uit. Z'n gehoor v.l.n.r. alg. dir. v. d. Ridder, dhr. Barnhoorn. dir. BAM. dir. patiënten:, dhr. V. d. Heide, en geheet rechts bestuursvoorzitter R. van Pulten org VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE f^jfff p;!?^ y^||.lj.| c=i 1=1 c=i 1=1 a P*^ |pp^ ft'^ i^^J 1=1 c::3 [=1 czi ciz] czi cna nn I OUODORP- W^ststTMt 35- Totefoon (01B7) 681612/Fax 683734 ^^SÊU^ RENESSE-Prtntihop-Hügezoom 172-T9hfoon 10^11)462400 ^^SB^^ REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 621033

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1