VBO Groen opent a.s. donderdag nieuw schoolgebouw Herkingen krijgt tóch z'n nieuwe multifunctionele verenigingsgebouw Kees Dörr Makelaardij in Middelharnis Weer wéér spelbreker weeskinderen-project Oproepen voor 'De Zeemanspot' iiiliiiiliïlB^ Kerkdiensten Ger. Gemeenten ^m^Ê^^^^ Programma Vlaggetjesdag Stellendam OPHALEN OUD PAPIER ER, P.V. De Luchtbode Herinnering inleverdagen rommelmarkt Nieuwe Tonge Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS niNSDAG9JUNI1998 Zaterdag 13 juni van 10.00 tot 14.00 uur Open Huis SOMMELSDIJK - De voormalige Land- en Tuinbouwschool Ir. J.B. Mijs heeft ^een complete metamor fose ondergaan. Vorig jaar juni werd de eerste paal geslagen, die 'het startschot' gaf aan een groot scheepse verbouwing. Gedurende de achterliggende twaalf maanden werd er in verschillende fases hard gewerkt aan de realisatie van een totale vernieuwing van het school gebouw. Het resultaat mag er zijn! A.s. donderdag zal burgemeester Sleurink per rijtuig op het gemeen tehuis worden opgehaald om de openingshandeling te verrichten. VBO Groen heeft de laatste jaren een stormachtige groei doorniaalct. Had de school in 1990 een kleine tweehonderd leerlingen, dit aantal steeg ieder jaar en bereikte in 1997 de 440. De school groeide dus totaal uit haar jasje. Het voormalige pand van de MAVO te Oude Tonge leek enige jaren geleden een goede oplossing te bieden. Toch gaf het werken op twee locaties allerlei praktische problemen. Nadat men daarna één jaar met noodlokalen bij het schoolgebouw te Sommelsdijk had gewerkt, besloot het bestuur definitief tot nieuwbouw. De te realiseren uitbreiding moest echter gestalte krijgen binnen de grenzen van het eigen terrein, daar de omliggende buren hun ruimte zelf hard nodig hadden. Door het oudste deel te slopen en nieuwbouw te realiseren in twee lagen, kon de aanwezige ruimte optimaal benut worden. Prachtig gebouw Direct na de zomervakantie van 1997 namen Architectenbureau Gestel en Bouwbedrijf Boeter het werk ter hand en zagen kans om een gebouw neer te zet ten, met een geheel eigen uitstraling. Met de verbouw werden acht nieuwe theorie lokalen, een nieuwe hoofdingang, extra toiletten, diverse werkplekken voor de coördinatoren en leerlingbegeleider, een efficiënt kantoor voor de administratie met een geïntegreerde leerlingbalie, een conciergeruimte en een computerwerk- plaats voor leerlingen gerealiseerd. De computerwerkplaats biedt ruimte aan maximaal negen computers. Het is de bedoeling, dat met name de aankomende vierdekïasleerlingen hier optimaal gebruik van zullen gaan maken, met het oog op hun eindexamenwerkstukken. Om dit te bevorderen, zal de school voor deze groep leerlingen een beginnerscur sus Word Perfect verzorgen. Daarnaast werd het lokaal voor Verwer king Agrarische Producten, het Blocm- sierkunstlokaal en de aula uitgebreid, ter wijl de keuken is vernieuwd. Middels een, door het gehele gebouw aange brachte UTP-bekabeling, zullen de com puters in de lokalen op korte termijn bin nen het netwerk van de school gebruikt kunnen worden in het onderwijspro gramma. VBO Groen krijgt de beschikking over een prachtig schoolgebouw, waar het voor leerlingen en leraren héél plezierig moet zijn, om daar gezamenlijk verder aan de toekomst te bouwen. VBO Groen streeft er naar, om IVBO/VBO- en VBO/MAVO-leerlingen in een veilige en stimulerende omgeving goed voor te bereiden op hun toekomst. Dat betekent, dat er getracht moet wor den, de aanwezige capaciteiten van een leerling zoveel mogelijk te benutten, om deze straks met succes een vervolgoplei ding af te kunnen laten ronden in het Middelbaar Beroeps Onderwijs. Dit kan zijn in de groene sector, alsook in de sec toren Techniek, Economie, Dienst en Welzijn. Met een succesvolle afronding van een dergelijke opleiding kunnen zij blijvend een goede plek vinden op de arbeidsmarkt. Het VBO Groen heeft naast aandacht voor de leerresultaten van leerlingen, ook oog voor hun persoonlijke ontwikke ling. Wanneer deze haperingen vertoont, wordt er naar gestreefd, leerling en ouders extra ondersteuning te bieden en weer op weg te helpen. Schoolplein Aan een groene school met zo'n schitte rend gebouw mag eigenlijk geen toegan kelijk schoolplein en een uitnodigende tuin ontbreken. Hoveniersbedrijf Graka en Aannemingsbedrijf Winkels zijn er in geslaagd, van de directe omgeving van het nieuwe schoolgebouw een plaatje te maken. Op diverse plaatsen op het plein zijn zithoekjes aangebracht, die door de leerlingen bijzonder gewaardeerd wor den. Plein en tuin voldoen bovendien aan alle eisen, om als leermiddel te kunnen die nen. Voor het hebben van groen voor de praktijklessen Bloemsierkunst, zal straks materiaal genoeg voorhanden zijn. Alle soorten planten uit de plantcnlijst voor de vakopleidingen, zijn terug te vinden in de plantvakken en er is gekozen voor een zeer gevarieerde sierbestrating om de leerlingen met de diverse mogelijkheden kennis te laten maken. Volgend schooljaar zal het onderwijs aanbod van de school met twee vakoplei dingen Groene Ruimte niveau I en 2 (assistent beroepsbeoefenaar en basis beroepsbeoefenaar) worden uitgebreid. Met het oog op deze opleidingen voor leerlingen van 16 jaar en ouder, is het hebben van dergelijke omgeving rond de school geen overbodige luxe. Deze leer lingen combineren één dag school met het werken bij een hoveniersbedrijf, of voor een afdeling groenvoorziening bij de gemeente. Op deze wijze zijn ze in staat hun vakdiploma te halen. Feest Na een jaar van onrust, herrie, overlast en veel hardwerkende vaklui over de vloer, viert de VBO Groen deze week feest. Om ook anderen in de feestvreug de te laten delen, heeft de school een bij zondere actie op touw gezet. Leerlingen van de school zullen donderdagmorgen de bewoners van de Samaritaan, de Goede Ree, het Oude Land, Sjaloom en Refugium een feestelijk plantje aanbie den, wat deze zéér zeker zullen waarde ren. Nadat mevrouw Sleurink 's middags de openingshandeling zal hebben verricht, zal dhr. H. Mijs in de gevel bij de nieuwe hoofdingang een gedenksteen onthullen, ter herinnering aan zijn vader, die gedu rende 25 jaar als voorzitter een drijvende kracht is geweest achter het landbouwon derwijs op Goeree Overflakkee. Bij de officiële receptie, die daarna zal plaats vinden, kunnen de aanwezigen zich mid dels een fototentoonstelling een beeld vormen van de bouwperiode. De dag daarna is het feest voor de leer lingen. Een heel jaar lang hebben ze rekening moeten houden met allerlei obstakels door de bouw. Op vrijdag wor den ze bedankt, door samen een spekta- keldag door te brengen op school, die met een gezamenlijke maaltijd wordt besloten. Zaterdag 13 juni houdt de school van 10.00 tot 14.00 uur Open Huis voor omwonenden en verdere belangstellen den. Alle onderdelen van de school kunnen worden bezocht en personeels leden zullen een kijkje bieden in hun werkplek en informatie verstrekken over de school. Voor de kinderen zul len op het plein diverse attracties staan opgesteld, om zich te vermaken. Ook is er gelegenheid tot pony rijden. De school nodigt u hartelijk uit! Als je - vrijdagmiddag - maar niet naar de gietregen buiten keek en je met burgemeester Boonstra bereid was het verle den te vergeten, dan waren er in Herkingen best vrolijke momenten te beleven. Vooral deden dat de bestuurders van Stichting Verenigingsgebouw 'Ons Huis' en van B.B.B. Ont wikkeling te Sliedrecht. Er was alle aanleiding toe. Geloof het of-niet, maar het nieuwe multifunctionele gemeen schapsgebouw zal dan tóch gebouwd worden. Al sinds jaren is dat beweerd en later weer herroepen, dan kon het ineens weer niet, geen contingent, heette het, maar nu zal het dan toch gaan gebeuren. Het staat zelfs zwart op wit, met handtekening bekrachtigd door burgemeester dr Boonstra van Dirksland en door directeur A. Verhoeven van B.B.B, ontwikkeling, die zes woningen gaat bouwen waardoor ook de bouw van het nieuwe verenigingsge bouw voor de gemeente financieel mogelijk wordt. De plichtplegingen vonden plaats in het aan de rand van de nieu we jachthaven 'Herkingen Marina' gelegen restaurant 'Piet Hein', een pracht locatie om de historische handeling luister bij te zetten. De heer J. Tuinstra was deze middag, als voorzitter van de Stich ting 'Ons Huis' een meer dan gelukkig man. Sinds 1989 had de wetenschap hem bezwaard dat het aan de gemeente aangeboden behoeften-studierapport ten gemeentehuize in een la verdwenen leek. Plannen die werden ontwikkeld waren alle een langzame maar zekere dood gestorven, terwijl op instigatie van het toen malig raadslid de heer L. v. d. Velde met de vorming van een reserve was begonnen. Het verhaal met zoveel teleurstelling lijkt dan toch een happy end te zullen krijgen: „B en W en het bestuur van 'Ons Huis' zijn het eens geworden over de bouw, de ligging en de financiële gevolgen", waardeerde de heer Tuinstra. ook "alle bureaucrati sche vertragingen" zijn overwonnen en goede hoop mag bestaan dat de woningen en het nieuwe multi-functionele gebouw er over een klein jaar staan, onderaan de Kaaidijk, midden in het dorp, een pracht locatie die, wat de heer Tuinstra betreft, eigen lijk best aan Herkenaren verkocht had mogen worden maar dan had de constructie die nu gevonden is misschien niet gemaakt kunnen worden en een nieuw 'Ons Huis' is ook hard nodig nu het oude al lang niet meer aan de eisen van onze tijd voldoet. Zaterdag 6 juni werd de Stellendamse reddingboot 'De Zeemanspot' tweemaal opgeroepen door de kustwachtpost Oud- dorp. De eerste keer tijdens een hevige bui om ongeveer 16.15 uur signaleerde de post op de vuurtoren een onbekende echo. Vanwege de hevige regen en wind kon niet geconstateerd worden of de echo een in problemen zijnd vaartuig was of niet. 'De Zeemanspot werd er direct op uitgestuurd, maar gelukkig bleek het een catamaran te zijn, die niet in moeilijkheden verkeerde. De tweede keer was even na 18.00 uur tijdens een hevige bui, waarbij op zee windkracht 9 werd gemeten. Ook toen waren er twee echo's waargenomen, waarvan men vanwege het enorm buiige weer, niet kon zien of ze in moeilijkhe den verkeerden of niet. De bemanning van "De Zeemanspot', die nog in het boothuis aanwezig was, werd er weer op uitgestuurd. Het betrof nu een klein kot- tertje en een klein zciljachtje, die geluk kig ook geen hulp nodig hadden. fFiAMWEG33 OUDE TONGE Parkeren: Voor bezoekers zijn er vol doende gratis parkeerplaatsen. Vanaf 9.30 tot 17.00 uur: Volop tenten en kramen rond de bin nenhaven: veel vers gebakken vis, haring, garnalen, andere etenswaren e,d. "Verschillende terrassen en tal van activiteiten, zoals een duiktank: ga zelf eens kopje onder. Springkus- sen. Goochelaars. Ballonnen. Schmin ken voor kinderen. Muziek m.m.v. plaatselijke muziek verenigingen en drumband Demonstratie majorettenpeloton. v^ Meevliegen met een helicopter (lokatie buitenhaven). Bezichtigen mijnenjager H.M. Zie- rikzee. Bezichtigen opleidingsschip Kon. Juliana. Open dag diverse bedrijven. Om 14.00 uur Vlootschouw: Ieder een is welkom aan boord van een kotter om deel te nemen aan de vaar tocht op het Haringvliet. Door min dervaliden kan desgewenst worden meegevaren met de Marony. Dit vaartuig is gemakkelijk bereikbaar voor rolstoelen e.d. De Marony ligt afgemeerd op het terrein van de Fa. Maaskant. Het terrein is bereikbaar vanaf de Meester Snijdcrweg. Om plm. 16.00 uur zal een Orion van de Koninklijke Marine een fly over maken over de vloot. Om 16.30 uur touwtrekwedstrijd om de Nationale Visserij Beker bij de feesttent aan de binnenhaven (om 19.30 uur prijsuitreiking bij de feest tent). Op vrijdag- en zaterdagavond feest avond in de feesttent. Zaterdagavond Nederland-Belgic op een groot videoscherm in de feest tent. De dag wordt om 22.45 uur afgeslo ten met een grandioos vuurwerk aan de buitenhaven. Reizigers openbaar vervoer: Tegen vergoeding brengt een taxi-busje u tus sen 9.30 en 15.30 uur vanaf het bussta tion in Stellendam in Stellendam naar de binnenhaven en terug. STELLENDAM Op D.V. zaterdag 13 juni hopen wij na mens de financiële commissie van het open Hervormd Jeugdwerk oud papier op te halen. Wij beginnen om 09.00 uur op de Molen kade, Nieuweweg en Schoolstraat. Wilt u het goed gebundeld en tijdig gereed zetten? Geen karton. Bij voorbaat dank. OUDDORP - woensdagavond 19.30 uur ds. J. S. van der Net. Apeldoorn (bed. H.D.). MELISSANT - woensdagavond 19.30 uur ds. H. Paul van Oostkapellc. STAD aan 't HARINGVLIET - heden (dinsdag)avond ds. A. Bac van Bodegraven. NIEUWE TONGE - donderdagmiddag 14.30 uur ds. W. Silfhout van H. l. Am-bacht (huwelijksbevestiging). OUDE TONGE - woensdagavond 19.30 uur ds. C. de Jongste van Tholen. OOLTGENSPLAAT - donderdag avond 19.30 uur ds. J. W. Verweij van Geldermalsen. We hadden dat nooit veronder steld, maar 't is natuurlijk waar wat makelaar Kees Dörr beweert, de Flakkeeër is niet zo honkvast, minder honkvast in elk geval dan de gemiddelde Nederlander. Die verhuist eens in de zeven jaar, maar de Flakkeeënaar doet dat net iets frequenter... Daarmee is het woud van makelaars- tuinborden in zoveel flakkeese tuinen verklaard. Vanaf deze week zult u daar onder ook borden van Kees Dörr Make laardij aantreffen, sinds eind vorige week gevestigd op nr. 13 van de Lijnbaanpro menade aan het Beneden Zandpad in Middelharnis (tel. 470272) waar veelal Jolanda Riedijk u te woord zal staan. Zij heet commercieel medewerkster te zijn, is meestal het eerste aanspreekpunt en wordt daarom door de heer Dörr bij elke transactie betrokken. Elke woning uit het aanbod wordt door haar bezocht waarom ze een potentiële belangstellende uit eigen waarneming kan informeren. De heer Dörr hecht heel bijzonder aan een goede presentatie, vanaf het eerste contact wenst hij - als persoon en als kantoor betrouwbaarheid en .soliditeit uit te stralen, zoals de klant dat verwacht wanneer een zo belangrijke stap als het kopen van een huis wordt overwogen. Meer dan ooit stelt de klant eisen van bekwaamheid en dienstverlening aan zijn makelaar en de heer Dörr is daar klaar voor, vooral nu de top van de markt zich lijkt te stabiliseren terwijl alle jaren daar voor het priso gestegen was. Terwijl voorheen huizen zich 'zelf' verkochten zal voortaan meer inspanning van de makelaar nodig zijn. De heer Dörr is een van de 140 ERA Makelaars in den lande. Zij plaatsen hun aanbod in een landelijk woningmagazine en hun organisatie staat borg voor een 324GA•■yafeiMii? Fax ■■■.Si^i^i^^^li^:^ intsroefflipÉPifcW-'"^^^ |||ii|t|i;||edi{k solide garantie wanneer zich binnen een redelijke termijn aan een gekochte wo ning enig verborgen gebrek zou verto nen. De heer Dörr is beëdigd makelaar en dat staat borg voor een grote kennis, maar hij volgt ook een opleiding tot woning marktconsulent die hem leert advfseur te kunnen zijn voor lokale overheden, voor projectontwikkelaars en voor woning bouwcorporaties. Met instemming heeft de heer Dörr er kennis van genomen dat het woningbezit in Nederland de 50% is gepasseerd, graag zal hij ertoe bijdragen dat dat per centage blijft stijgen. Wethouder L. Vroegindeweij heeft z'n kantoor vrijdagochtend met graagte offi cieel geopend. te Herkingen Bovenstaande postduiven vereniging nam op 30 mei 1998 deel aan een wed- vlucht vanuit Bourges. Afstand 525 km. In concours waren 127 duiven die om 07.00 uur met Westenwind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 15.09.53 uur en haalde een snelheid van 1071.10 m.p.min. De gedetailleer de uitslag luidt: A. J. A. Volaart 1, 5, 9, 14, 27, 31, 32: M. Huizer 2, 10, 25: J. den Boer 3, 6, 12, 13, 17,26, 29: A. het Jonk 4, 7, 8, 18; A. Molenaar en Zn. 11. 22, 24; H. Kamer ling 15, 20, 30; Comb. v. d. Ochtend 16; A. M. Volaart 19, 21, 23: A. Riedijk 28. Aanstaande zaterdag 13 juni is het weer mogelijk om uw spullen voor de rom melmarkt van de Hervormde Gemeente, die D.V. 4 juli gehouden zal worden, in te leveren. Wij staan vanaf 9.00 tot 12.00 uur weer voor u klaar om de spullen in ontvangst te nemen bij de schuur van de familie Van Kempen aan de Duiven- waardseweg 7. Ook kunnen wij, indien u geen mogelijk heden hebt om zelf deze spullen te komen brengen ze bij u ophalen. Wel voor zaterdag dit doorgeven aan familie Both, tel. 652072. De laatste inlever/ ophaaldag is D.V. 27 juni. Vorig jaar brak op de eerste zaterdag van juni 's middags een noodweer boven Middelharnis los. Zulk slecht weer dat de Sponsorloop toen vroegtij dig gestopt werd. Pech gehad, volgend jaar beter... Dus, niet! In aansluiting op de kinderboerderij-dag begon zaterdag om één uur voor de elfde maal de traditionele Unicef-loop op het terrein van Hemesseroord. Om kwart voor een kwam de laatste groep uit Melissant per bus aan. Om half drie belde de politie dat vanaf drie uur heel zwaar weer werd verwacht, geadvi seerd werd de tocht onmiddellijk te stop pen. Vanwege de sombere weervoorspel ling was de route al wat ingekort zodat de controle-posten snel een stukje van de route konden overzien. Ook was daar door het start-punt voor iedereen weer snel te bereiken. Om drie uur waren alle deelnemers met eigen vervoer al weer thuis of bijna thuis en zaten de overigen veilig binnen in afwachting van het vertrek van de bus sen. Teleurgesteld waren zowel de deelne mers als de organisatoren. Want er waren wat jongelui die echt van plan waren hun record van vorig jaar te ver beteren. Een enkeling was al op een dieet van pannenkoeken gegaan om meer energie te hebben en een goede prestatie neer te zetten. Helaas is er niet zo ver en veel gelopen. Het doe! van de sponsorloop is naast de sportieve prestatie, uiteraard inzamelen van geld voor het Unicef-project voor weeskinderen. Het weer en de gevolgen ervan nemen we sportief op. Dit is overmacht, niets aan te doen. Maar de opbrengst onder het slechte weer te laten lijden, daar is nog wél iets aan te doen. Dus sponsors, als de 'lopers' deze week langskomen en het aantal kilometers valt wat tegen, verdubbel dan het afgespro ken bedrag. Dat heeft uzelf in de hand. in de portemonnee bedoelen we! De ondertekening 'm beeld, links aan tafel directeur A. Verhoeven van B.B.B., naast hem burgemeester Boonstra. Rechts de heer J. Tuinsira. Staand v.l.n.r. de heer H. Bazen, W. Molenaar, wethouder A. J. Schouten en rechts A. Peenian TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 INVM

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2