U en de Euro In Middelhamis gaat 'taxi op maat' per 1 juli beginnen Nieuwe AWZI voor hele gemeente Goedereede in aanbouw Nieuwe Studio radio Goeree Cantate 106 van Bach in vesper-concert Zwerven door de Kwade Hoek AA^^MINNAARD Burgemeester Sinke en directeur Boeve verrichtten officiële handeling Uitslag grote verloting 'Brassband Concordia' Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- 13 juni Hervormde kerk Dirksland Goeree-Overflakkee B.V. Thema-avond over de komst van de euro ^^3 ^^3 r^^ Spullen voor rommelmarkten DINSDAG 9 JUNI 1998 No. 6710 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Rond het thema van deze cantate wordt een concert gegeven in de cyclus "Bach en anti-Bach". Het vesper-con cert begint op de nieuwe tijd 19.00 uur. Het is byzonder dat in deze regio een Bach cantate wordt uitgevoerd en dan nog wel één van de meest beroem de cantates. Aan dit concert werlten mee het vocaal ensemble "A Prima Vista", een instrumentaal ensemble O.I.V. organist/dirigent Sietse van Wij- gerden. Toegang 7.50, 65+, CJP, stu denten, jongeren tot 18 5,00, kinde ren tot 12 gratis. De opbrengst van dit concert is ten bate van het orgelfonds. Cantate 106: "Gottes Zeit ist die aller beste Zeit", heeft in de negentiende eeuw de bijnaam gekregen 'Actus Tragicus'. De cantate werd al zeer geroemd door Brahms en Zelter. Deze laatste was diri gent van de Berliner Sing-akademie, die mede de Bach-renaissance rond 1800 op gang heeft weten te krijgen. Zeiler plaatste deze cantate boven alle andere, (200!). Het thema van deze cantate is de verwis seling van het tijdelijke met het eeuwige leven. De inleidende muziek is zeer sober, met 2 gamba's waarbij zich 2 blokfluiten voegen als een vorm van troost.Het stuk werkt naar een emotio neel slot, het verlangen naar de komst van Christus. Naast het clavecimbel, de cello en de blokfluiten, zijn er ook twee gamba's te beluisteren; echte barok ins trumenten met een sfeervolle authentieke klank, die men zelden hier op het eiland tijdens concerten tegenkomt. Sietse van Wijgerden zal tevens orgel- werken uitvoeren van Bach (in het kader van de uitvoering van al diens orgelwer- Voor de koop of verkoop van uw woning Doetindiemsestraot 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 OrganistIdirigent Sietse van Wijgerden ken). Hij speelt de grote preludium en fuga in c kleine terts, en de beroemde fantasie en fuga in g kleine terts. Ook zal hij een aantal koraalbewerkingen vertol ken die daaraan vooraf gezongen zullen worden door het koor. Bach heeft een aantal koralen in de cantate 106 ver werkt, maar heeft er namelijk ook orgel bewerkingen over gemaakt, en deze laat ste zullen dus te horen zijn: 'In Dich habe ich gehoffnet Herr', 'Ich hab mein Sach Gott heimgestellt' en 'Mit fried und freud ichfahrdahin'. Het is uniek dat in deze regio een Bach cantate uitgevoerd gaat worden, omdat hier doorgaans alleen de overbekende grote geestelijke werken worden uitge voerd. Instrumentale medewerkenden aan dit concert zijn de blokfluitisten Marlies Groenewaard en Judith Tegelaars, de gambisten Ben Bults en Rene Slotboom, en de clavecinist Jaap de wit. Sietse van Wijgerden is afgestudeerd voor docerend-, uitvoerend musicus, kerkmusicus en muziekwetenschapper. Hij is organist van de Jacobus kerk in Renesse. In 1997 heeft hij alle orgelwer- ken van Cesar Franck in de korte periode van 6 ",'cken L^i.^^cvoerd. De volgende activiteiten zijn; ditzelfde concert in de Hervormde kerk te Renesse op 27 juni, en op 11 juli de "Bach-dag" in de Hervormde kerk te Dirksland. De komst van de euro brengt nog veel vragen met zich mee. Wat verandert er in 1999 en hoe speelt u daarop in? Hoe verloopt de invoering van de euro in Nederland? Dat de euro komt is zeker. Dat de euro geen uitvinding van de banken is, is ook bekend. Dat de Rabobank graag iedereen zo goed mogelijk wil informeren over de komst van de euro, is wellicht een aan gename verrassing voor u. Rabobank Middelhamis organiseert op 15 juni 1998 in het Prieel van De Staver te Sommelsdijk een thema-avond over de komst van de euro. Veranderingen zijn moeilijk, zeker als het gaat om het opgeven van iets vertrouwds, zoals de gulden", aldus de heer Van der Have, onderdirecteur bedrijven bij Rabobank Middelhamis. ,,Ik snap best dat mensen emotionele weerstand hebben tegen het opgeven van de oude vertrouwde natio nale munt. Maar als de euro er eenmaal is, denk ik dat de gulden snel vergeten zal zijn. Het is een kwestie van omscha kelen. Het is op zich logisch en ook niet onverstandig dat mensen sceptisch staan als het gaat om zaken die je portemonnee raken, zoals je pensioen of hypotheek". Tijdens deze leuke, informatieve en ge zellige avond wordt aandacht besteed aan gevolgen van de komst van de euro. Tevens zal er een leuke en spannende euro-quiz worden gehouden, waaraan een leuke prijs is verbonden. Iedereen wordt hartelijk uitgenodigd deze interessante avond bij te wonen. U kunt zich aanmelden bij mevrouw G. J. van Vugt van Rabobank Middelhar- nis. Telefoonnummer (0187) 475163. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE FOTOGRAFIE C3 [=1 CZ3 CZl C^ ^^T CZIIZZllZZIIZZIIZZICI3imt=]C=]| OUDDOHP' Wostslraaf 35 - Telefoon (0167) 681612/Fax 6B3734 RENESSE - Printshop - Hogezoom 172 - Te/ofixin (Dl J IJ 462400 De ondertekening is een feit, rest nog een handdruk tussen loco-burgemeester G. Slootweg (r) en de taxi-ondernemer de heer Van Hulst (l). midden de heren Van Nieuwaal en Taal Per 1 juli 1998 krijgt de gemeente Middelhamis een nieuw systeem van collectief vraagafhankelijk vervoer, 'Taxi op Maat'. Het contract voor de uitvoering van dit systeem, tussen de gemeente en Taxibedrijf Van Hulst werd vrijdag 5 juni jongstleden getekend in het gemeentehuis van Middelhamis. Aanleiding voor Taxi op Maat is de zorgplicht die de gemeente heeft in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten om vervoersvoorzieningen te verstrekken aan gehandicapten. Al voordat de WVG werd ingevoerd op 1 april 1994 was de gemeente Middelhamis bezig met het onderzoeken van de mogelijkheden voor het invoeren van een zogenaamd collectief vervoersysteem, dat goed toegankelijk is voor gehandicapten. In eerste instantie werd getracht dit voor alle vier de gemeenten op Goeree-Overflakkee te realiseren. Dit is echter niet gelukt. De wens om te komen tot collectief vervoer is bij de gemeente raad van Middelhamis altijd blijven bestaan. Derhalve is de gemeente Middelhamis begonnen met een onderzoek naar de mogelijkheid collectief vervoer in de eigen gemeente te realise ren. Daartoe werd Verkccrsadvicsburo Dicpens en Okkcma ingeschakeld. Uit onderzoek door dit adviesbureau bleek dat collectief vervoer ook binnen de gemeente Middelhamis goed uitvoerbaar is. Met Taxi op Maat is niet alleen vervoer voor gehandicapten gere aliseerd. Alle inwoners van de gemeente Middelhamis, jong en oud, al dan niet gehandicapt, kunnen met Taxi op Maat reizen. Deze week start de gemeente een publiciteitscampagne. Met een huis-aan-huis te verspreiden folder wordt iedereen op de hoog te gesteld van de werking van Taxi op Maat. Daarnaast zal met advertenties in onder andere deze krant bekendheid aan Taxi op Maat worden gegeven. Taxibedrijf Van Hulst, die Taxi op Maat voor de gemeente uit gaat voeren, is enthousiast en klaar om te beginnen. Tijdens de ondertekening van het contract gaf hij hieraan uiting met de opmerking: „We gaan ervoor!" 5" Het was de verwerking van rioolwater waarvoor vrijdagmiddag een gezelschap bij de afvalwaterzuiveringsinrichting (a.w.z.i.) aan de Teun- tjesweg te Goedereede bijeen was, maar vooralsnog had men het meest met het regenwater te stellen. Dat viel met bakken, maar gelukkig had de p.r. man van het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden voor voldoende paraplu's gezorgd. De handeling die te gebeuren stond speelde zich onder de blote hemel af, in een gigantische bouwput die de bodem zal vormen voor het nieuw te bouwen beluchtingscircuit. Burgemeester Sinke van Goedereede plaatste daarvoor, samen met Ir. J. Boeve, voorzitter van het Zuiveringsschap, het eerste prefab- element. Het beluchtingscircuit is het belangrijk ste onderdeel van een zuivering, de wer kelijke afbraak van de onzuiverheden in het water vindt er plaats. Het wordt, in Goedereede, de grootste prefab-tank die in Nederland is gebouwd, voldoende voor 35.000 inwonerequivalenten terwijl de capaciteit van de oude installatie 22.000 i.e.'s bedroeg. De nieuwe zal dan ook, zo verwacht Ir. Boeve, ruimschoots voldoende zijn voor de eerstkomende tien jaren. Het afvalwater van de gehele gemeente Goedereede zal in de vergrote A.W.Z.I. behandeld worden, het wordt er vanuit 5 rioolgemalen heen gevoerd, volgende zomer zal de nieuwe installatie operatio neel zijn. De 5 gemalen zullen vanaf de A.W.Z.I. bediend worden. De 3 gemalen, Goedereede kern, Oud- dorp en Stellendam, zijn gerenoveerd, nieuw zijn de gemalen Havenhoofd en Deltahaven B, dat laatste zal er voor gaan zorgen dat de lozingen van rioolwa ter van de havens van Stellendam op Rijkswater vanaf eind dit jaar tot het ver leden zullen behoren. Kortom", zei de heer Boeve verheugd: omstreeks de zomer van volgend jaar kan al het afvalwater van de hele gemeente Goedereede goed worden afge voerd en behandeld. De kosten voor het hele plan bedragen twintig miljoen gulden, waarvan de heer Boeve elke gulden wélbesteed acht voor een goed watcrmilieu in Goedereede en zuidelijk Zuid Holland. De officiële starlhandeling, de plaatsing van het eerste prefab-elemenl, gehesen door een kraan van KraanbedrijfJaap Boeter, had in de bouwput plaats De genodigden waren in partycentrum 'Oostdam' bijeen waar, na Ir. Boeve ook burgemeester Sinke z'n vreugd over de komst van de nieuwe voorziening tot uit- dmkking bracht. Voor het verzamelen van het afvalwater heeft de gemeente mim zeventig km. rio lering gelegd. In alle woonkernen ligt riolering, alle woningen zijn aangesloten maar daaren boven telt de gemeente Goedereede 2500 recreatiewoningen, met nog'es veel cara vans, campings waarvan een deel nog niet is aangesloten. Burgemeester Sinke gaf een scala van nog te treffen voorzieningen, neergelegd in een Gemeentelijk Rioleringsplan dat ertoe zal leiden dat het lozen van onge zuiverd afvalwater drastisch zal worden beperkt. Riolering in het buitengebied is dan nog een verhaal op zichzelf, gedacht wordt aan een afdoende oplossing die zowel voor het milieu als maatschappelijk gezien acceptabel zal zijn. Een wandeling met de boswachter door de Kwade Hoek is een echte aanrader. Woensdag 17 juni om 19.00 uur bent u welkom. De Kwade Hoek - dit unieke natuurge bied wordt nog regelmatig overspoeld door zeewater. Er groeien allerlei plan ten, ledere soort heeft zijn eigen plekje: op lage plaatsen de planten die van zout houden, op de iets hogere plaatsen plan ten die minder zout kunnen verdragen - een interessante plantenwereld. De natuur is de baas De invloed van de zee, de zon en de wind zijn goed te zien. Op het brede strand zijn honderden duintjes gevormd; tijdens een storm veranderen ze vaak van vorm of spoelen gedeeltelijk weg. Achter de duinen liggen strandvlaktes, begroeid met zeekraal en duinvalleien waar zilte rus en rolklaver een plekje gevonden hebben. Koeien helpen een handje mee Op een deel van het gebied grazen koei en. Ze houden de begroeiing kort en zor gen er zo voor dat weidevogels een ge schikte broedplaats kunnen vinden. Ook planten, die van een minder begroeide bodem houden vinden nu een plek. Nieuwsgierig Bent u nieuwsgierig geworden? U bent van harte welkom op de Kwade Hoek. De boswachter vertelt graag over de die ren, de planten en het beheer van dit mooie gebied. Wel even een kaartje kopen bij de VVV in Ouddorp. Leden betalen 3,00: nict- ledcn ƒ5,00 en kinderen lot en met 12 jaar 1,00. Tot ziens op de Kwade Hoek! In het voorjaar van 1997 werd bekend dat de lokatie waar Radio Goeree Lokaal zat, aan de Bokweg in Ouddorp, werd verkocht. We moesten op zoek naar een andere plek om toch Lokale Radio te maken voor de gemeente Goede reede. Na veel overleg en een besluit van de Goereese gemeenteraad konden we een nieuwe studio bouiwen bij het voetbal veld van WFB. In juli 1997 werd de Libertelmast ge plaatst voor betere mobiele communica tie in de regio. Voor de mast was de plaats waar de studio zou komen. In de mast kreeg Radio Goeree Lokaal ook een plaats om de antennes te hangen. Nu kon de bouw aan de nieuwe studio beginnen. Er werd zo snel mogelijk een houten directiekeet gebouw en er werd een stu dio ingericht zodat de radio zo kort mogelijk uit de lucht hoefde. In dit gebouw werd een techniekmimte, presentatieruimte, vergaderruimte, etc. gemaakt, zodat er nog beter lokale radio kan worden gebracht bij de luisteraars. In het voorjaar van dit jaar werd om het gebouw een stenen muur gemetseld en er werd een goed dak op gelegd. Nu de studio af is, wordt ons nieuwe on derkomen op vrijdag 26 juni aanstaande officieel geopend. Vanaf 20.00 uur wordt dit gevierd met de medewerkers en de genodigden. Voor u is er de kans om een kijkje te nemen in onze studio op zaterdag 27 juni aanstaande. Dan is er een Open Huis voor iedereen die wil zien hoc er radio wordt gemaakt en wat er achter de scher men gebeurt. U bent van harte welkom. Tevens is er deze dag een Rommelmarkt, ten bate van de Radio. U kunt komen snuffelen tussen allerlei leuke spulletjes, er wordt vis gebakken en er is nog veel meer. De rommelmarkt begint om 9.30 uur tot en met 16.00 uur. Heeft u nog rommel voor ons, kunt u altijd bellen en wij halen het bij u op. Belt u naar de volgende nummers: Bianca Eekman68 21 96 Bianca van Splunder68 28 30 Carla Heerschap49 28 87 Tot ziens op zaterdag 27 juni bij de Rommelmarkt en Open Huis v i.n Radio Goeree Lokaal, Hofdijksweg 46a (op het terrein van WFB), Ouddorp. Eerste prijsnr. 1433 Tweede prijsnr. 634 Derde prijsnr. 996 Vierde prijsnr. 1452 De prijzen kunnen worden afgehaald tij dens een van onze repetities. Op dinsdag van 19.30 tot 21.30 uur en op zaterdag van 18.00 tot 19.30 uur. Adres: MFG De Dorpstienden Dorpstienden 4 3253 AS Ouddorp OUDDORP - Brassband 'Concordia' vraagt spullen voor de rommelmarkten, deze worden gehouden op de toeristen- dacen. Bel even naar Marjanne Struijk. tel 683209 of naar Gerie Meijer 6833 f 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1