Nieuwe, meer geavanceerde piepers voor brandweer Goedereede Hoogste kwaliteit op tweede haringparty Doe mee met de recreatieve triathlon van Hellevoetsluis Water centraal tijdens landelijke I.V.N. weekend (010)2741135 Controle hondenbelasting Volgende week één krant Politie 24-uurs telefoon: Organisten gevraagd! Demonstratie politie op Havendag NCRV Kerkepad Zuid-Limburg ^<p^ Visser Visser (alleen of per trio!) HAVENRONDVAART naar Rotterdam vanuit Hellevoetsluis 70e Jaargang VRIJDAG 29 MEI 1998 No. 6708 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE DIRKSLAND Inbraak in woning Vrijdag werd in een woning aan de Nieu weweg te Melissant ingebroken. De dader heeft eerst getracht aan de achter zijde van de woning een deur te forceren hetgeen niet gelukte. Daarna is de dader via een bovenlicht aan de voorzijde van de woning binnengekomen. Er werden diverse portemonnee's en geld meegeno men. GEMEENTE MIDDELHARNIS Alcoholcontrole Zaterdag werden tussen 21.00 en 02.00 uur op verschillende locaties alcoholcon troles gehouden op de uitvalswegen rond Middelhamis. Er werden 150 blaastesten afgenomen, waarbij 2 bestuurders teveel hadden gedronken. Deze mensen zijn aangehouden en tegen hen werd proces verbaal opgemaakt. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Controle zwaar vervoer Vrijdag werd op de Rijksweg A59 nabij Oude Tonge een controle gehouden op de belading van vrachtauto's. Er werden 4 vrachtauto's gecontroleerd en gewo gen, waarbij bleek dat er 3 te zwaar waren beladen. Eén vrachtauto was zo danig zwaar beladen dat hij het teveel aan lading af moest laden. Tegen de be stuurder is proces-verbaal opgemaakt. Begin juni zal er wederom een controle hondenbelasting worden uitgevoerd bin nen de gemeente Oostflakkee. De controle wordt uitgevoerd door Hol land Ruiter te Rotterdam. De controleur heeft een legitimatiekaart bij zich. U kunt hem vragen deze te tonen. Het doel van de controle is de rechtson gelijkheid tot een minimum terug te brengen. Ten opzichte van de hondenbezitters die wel aangifte doen van het bezit van één of meer honden en dus hondenbelastin gen betalen, is dat een onredelijke situatie. Door middel van deze controle wil de gemeente deze situatie verbeteren. Ook de komende zomermaanden zal de Gasthuiskerk te Zierikzee een aantal middagen per week open staan voor toe risten. De historische kerk kan bezich tigd worden, terwijl men ook luisteren kan naar orgelspel. Leden van een aantal kerken fungeren als gastheer of gast vrouw. Bovendien is er een nieuwe foto tentoonstelling over allerlei facetten van het kerkelijk leven in Zierikzee te bekij ken. Voor een aantal middagen zoekt de com missie Open Kerkdagen organisten die willen musiceren. Het betreft geen orgel concerten maar bescheiden orgelspel dat geschikt is om ook andere activiteiten in de kerk tegelijk te laten plaatsvinden. Het orgel in de Gasthuiskerk is een twee- manualig orgel, gebouwd door de Deen se orgelbouwer Marcussen. Gedurende het tijdperk van drie uur kan de organist zelf bepalen op welke momenten er wordt gespeeld. Ook bezoekende orgel- spelende toeristen krijgen de mogelijk heid om het orgel te proberen. De kerk is geopend op elke maandag, woensdag- en vrijdagmiddag in de maanden juli en augustus. Voor alle dagen worden organisten gezocht behal ve 6 juli, 3, 5 en 14 augustus. De midda gen duren van 13.30 tot 16.30 uur. Op vrijdag van 13.30 tot 16.00 uur. Informatie en opgave bij de heer S. van Loon, tel. (0111)412857. ^^I^^^^^P r<//« Op Havendag, zaterdag 6 juni, wordt aan de Oosthavenaijk, bij de bietenlosplaats/ passantenwal, een demonstratie door de politie gehouden. Vanaf 11.00 tot 17.00 uur ligt er het patrouillevaartuig, de P-4, afgemeerd. Dat is die dag opengesteld voor het pu bliek. Er is een videopresentatie aan boord. De verkeerspolitie is ook op die locatie eveneens aanwezig met de mobiele werkplaats en een motorrijder. De mo biele werkplaats is verleden jaar in het gebruik genomen en er kunnen techni sche onderzoeken op locatie worden ver richt. Tevens is er een waterwerper van de mo biele eenheid aanwezig. Er wordt hier mee een demonstratie gegeven 14.00 en 16.00 uur. De bereden brigade zal tijdens de Haven dag eveneens aanwezig zijn. Het zal ons volgende week onmo gelijk zijn een dag na Tweede Pink sterdag een dlnsdagnummer uit te brengen. De eerstvolgende krant hopen we derhalve vrijdag 5 juni uit te bren gen. Redactie Goeree-Overflakkee B.V. Bij voldoende deelname willen wij als correspondenten van de NCRV een bus tocht organiseren naar: Noorbeek, Margra ten, Mheer, Sibbe en Manholt. U kunt daar kerken bezoeken of zomaar door deze plaatsen lopen, op zaterdag 20 juni 1998. De kosten bedragen 70,00 p.p. incl. kof fie gebak en diner. Na aanmelding dient u het verschuldigde bedrag over te maken op rek.nr. 3089.555.44 van de Rabobank in Stad a/h Haringvliet. Let op andere plaats t.n.v. Correspondenten NCRV. Ouddorp, Preekhillaan7.00 uur Goedereede, Bush. Prov.weg7.05 uur Stellendam, Busstation Breen7.15 uur MeJissant, Bushalte Plein7.20 uur Dirksland, Schelpenpad7.25 uur Sommelsdijk, Samaritaan7.30 uur Middelhamis, Ben. Zandpad7.35 uur Middelhamis, Dienstencentmm..7.40 uur Stad a/h Haringvliet, N.H. kerk ..7.50 uur Den Bommel, Rabobank7.55 uur Schaapsweg8.00 uur Ooitgensplaat en/of Oude Tonge 8.10 uur Inlichtingen en opgave bij: R. Maliepaard-Baas, Stad a/h Haring vliet, tel. (0187) 611555. Bellen tussen 12.00 en 12.45 uur en 18.00 en 18.30 uur geeft u de meeste kans dat ik thuis ben. Het was een uitvloeisel van het uit 1991 daterend 'besluit brandweerpersoneel' waarvoor Goerees' brandweerlui, zo'n vijftig zijn er dat, dinsdagavond naar het Gemeentehuis waren geroepen. Genoemd besluit bedoelt de brandweer zo goed mogelijk toe te rusten om haar taken als hulpverlening en brandweerzorg opti maal uit te kunnen oefenen waartoe niet alleen het materieel-, maar ook de hele uitrusting in de beste staat dient te zijn. In wat burgemeester Sinke 'de omvorming van brandweer Nederland' noemde, waarin van de korpsen een integrale inzet baarheid wordt gevraagd, paste ook een nieiuw alarmeringssys teem, met nieuwe, meer geavanceerde piepers dan die waarover tot dusver werd beschikt. Brandweerploegen, meetploegen en andere diensten kunnen nu separaat worden opgeroepen, ze hebben elk hun eigen code. Voor de ploegen van Ouddorp en Stellendam zit nog een hulp- verleningskit in de pen. Dat voorgeschrevene ontbreekt deze ploegen nog, maar burgemeester Sinke heeft toegezegd dat beide wagens ermee zullen worden uitgemst; het hulpverle ningsvoertuig, voor de grote karweien dat vorig jaar nieuw werd aangeschaft, is in Goedereede gestationeerd. Op de dag waarop de nieuwe maatjesharing z'n weg naar de grage consument begon, woensdag was dat, heeft zeevishandel Struyk uit Goedereede een fikse bestelling afgeleverd in restaurage 'De Zeemeeuw' boven de Vismijn van Goedereede. Haringparty's waren alom in het land al wel bekend, maar Goe ree-Overflakkee was er tot vorig jaar van verstoken gebleven totdat... aannemer Frans v. d. Nieuwendijk, geboren Stellen dammer en liefhebber van het zeebanket in een Zwitsers restau- Op zaterdag 27 juni 1998 zal de 12e triathlon van Hellevoetsluis worden ge-houden. Deze triathlon zal plaatsvinden onder de naam van onze hoofdsponsor STORK ICM BV. Voor de recreatief ingestelde deelnemers zal een zogenaamde Promotri worden gehouden (start om 10.30 uur). Voor deze Promotri zijn de af te leggen afstan den aangepast, t.w. 500 m zwemmen, 22 km fietsen en 5 km hardlopen (met ande re woorden 'de 1/8-triathlon'). U ziet dus, voor iemand die een beetje sportief is aangelegd behoeven deze af standen geen probleem te zijn. Is dit toch voor één persoon te veel of vindt u het gezellig om tesamen met bij voorbeeld een aantal vrienden, school- maten of collega's te sporten, dan zal - evenals in 1997 - ook in deze recreatieve sfeer, als onderdeel van de Promotri, een estafette-evenement (de zogenaamde trio) worden georganiseerd. Dit houdt in dat door recreanten ook per trio kan wor den ingeschreven, waarbij per onderdeel (zwemmen, fietsen en hardlopen) één deelnemer per team actief zal deelnemen. Ook bedrijventeams zijn van harte wel kom. De aanmelding van de individuele deel nemers en trio's kan uitsluitend schrif- Met het passagiersschip 'De Veerman' wordt op donderdag 11 juni een vaar tocht richting Rotterdam georganiseerd. Na Rotterdam-Zuid passeren we de Van Brienenoordbrug, IJsselmonde, Bolnes, Slikkerveer en via de rivier de Noord langs Kinderdijk, Alblasserdam, Zwijn- drecht en Dordrecht. Via de Dordse Kil, Hollands Diep, Haringvlietbrug, Haring vliet langs het eiland Tiengemeten wordt weer op Hellevoetsluis aangevaren. De tocht duurt ongeveer acht uur. Vertrekpunt: Hellevoetsluis, Zuidfront. Vertrek: 10.00 uur. Aankomst: circa 18.00 uur. Prijs: 50,00 p.p., kinderen t/m 12 jaar 30,00. Kaartverkoop: VVV/ANWB Hellevoet sluis, Oostzanddijk 26. Deze rondvaart vindt alleen doorgang bij voldoende deelname. telijk geschieden bij de Stichting Triath lon Hellevoetsluis, Postbus 1010, 3220 BA Hellevoetsluis. In deze brief dienen naam, adres, postcode en woonplaats, het geslacht en geboortedatum en een even tueel telefoonnummer (en bij estafette teams de naam van het team) te worden vermeld. De inschrijfgelden bedragen: PROMOTRI15,00 Vooralle deelnemers17,50 Voor deelnemer aan de estafette in de PROMOTRI (per team)30,00 Bij betaling na 1 juni 199832,50 Voor wedstrijddeelnemers is er een afzonderlijke wedstrijd (start om 11.00 uur). Deze deelnemers zullen de Olympi sche afstand afleggen, t.w. 1500 m zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. Gelet op de mogelijk lage tempe ratuur van het water kan voor deze wed strijd een wetsuit verplicht worden ge steld. Voor de aanmelding aan deze Bonds wedstrijd dienen leden van de Neder landse Triathlon Bond gebruik te maken van het officiële NTB-aanmeldingsfor- mulier. De inschrijfgelden voor de bondswedstrijd bedragen: Voor alle deelnemers30,00 Bij betaling na 1 juni 199832,50 Alle deelnemers, zowel aan de Promotri, de Trio of de Wedstrijd, zullen een T- shirt ontvangen. Voor eventuele overige informatie kunt u desgewenst contact opnemen (na 18.00 uur) met de Stichting Triathlon Helle voetsluis, onder telefoonnummer (0181) 315475. GOEREE-OVER FLAKKEE - Het weekend van zater dag 6 juni staat in het teken van water. Vrijwel alle I.V.N.-afdelingen in Nederland besteden dan aandacht aan het landelijk thema Water Natuurlijk. Ook op Flakkee zorgen vrijwilligers voor interessante acti viteiten. Belangstellenden kunnen ons ontmoeten zaterdag 6 juni op de Havendag in Mid delhamis. Wij zullen daar in de omge ving van de Wilhelminabrug staan. Dus vlak bij water! Gekeken zal worden door middel van proefjes, hoe schoon is ons havenwater, zit er veel of weinig leven in? enz. Verder treft u diverse materialen aan die met water te maken hebben. Vooral voor kinderen erg leerzaam! Ook ligt er een intekenlijst voor gratis deelname aan een excursie. Informatie hierover is verkrijgbaar via tel.(0187)47 00 47. Het I.V.N. is een landelijke vereniging voor natuur en milieu-educatie. Lokale afdelingen verzorgen de activitei ten. In Zuid-Holland zijn dertien I.V.N. afdelingen actief, waaronder de groep op Goeree-Overflakkee. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDfO - REPORTAQE - FOTOQRAHC OUDDORP- WKtstmat3S-Tal*foon fiia?) 6B1S12/Fêx 683734 R£NESSe~PtintalKp-Hoiiezoom 172-TohfoonfOIII) 462400 Voor de koop of verkoop van uw v/oning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Opstapplaatsen (wijzigingen voorbehouden) ------REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 621033 De - bijna - voltallige brandweerequipage van Goedereede f^-X„ "^'«C X""' ^'^V^^V^^ Ze hapten weer heerlijk weg, de malse maatjes rant de Zwitserse kaas van zich zette en een harinkje begeerde. Samen met Jan Tieleman en hun dames waren ze er op vakan tie maar hoe toch een haring werd gemist. Weer thuis was de idee voor een haringparty snel geboren en woensdag hebben ze die het tweede achtereenvolgende jaar gehouden. De kwaliteit van de maatjesharing was uitstekend en gretig zijn de maatjes weggehapt, blank, romig en zilt, zoals ze behoren te zijn. 't Heeft niks met bouwen of met de verkoop van keukens te maken, maar 't was andermaal een smakelijk inter mezzo in veler druk bestaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1