Pseudo-dief vergiste zich in beveiliging Rabobanlc Ruilverkaveling Flakkee wordt a.s. vrijdag beëindigd Kluchtenfestival in Ouddorp Bazar in De Samaritaan tlommienuui Fietstocht Herv. Gem. Dirksland Opbrengst collecte JUL^MINNAARD ^^^VASTGOED Wijkvereniging 'De Zwaluw' Ontdek culturen op Havendag 8e Open Witviskampioenschap Goeree-Overflakkee 1998 ''t Kompas' droeg bij aan roelstoeldraaimolen HOOG WATER... Kerkdiensten Ger. Gem. Gezamenlijk onderzoek naar juistheid reddingsplan zwembad Dirksland Z1%^L (J\~ 70e Jaargang DINSDAG 26 MEI 1998 No. 6707 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Op zaterdag 6 juni a.s. van 13.00 tot 18.00 uur vindt het Kluchtenfestival plaats op het parkeerterrein achter M.F.G. Dorpstienden te Ouddorp. Diverse organisaties, waaronder de On dernemers Vereniging Ouddorp, de VEERO, de Horeca en VVV Ouddorp aan Zee hebben het initiatief genomen dit festival op te zetten. Tijdens het Kluchtenfestival worden door diverse toneelverenigingen 3 kluch ten opgevoerd (in het dialect en op platte wagens). Een deskundige jury zal de voordrachten beoordelen. Naast de kluchten is er tevens een kle- derdrachtenshow en worden er, in het dialect, historische vertellingen voorge dragen. De kinderen kunnen zich bezighouden met het beoefenen van diverse volksspe- len, zoals o.a. een schuiftafel. Verder zijn er, voor de toeschouwers, diverse eet- en drinkgelegenheden aanwezig. U bent van harte welkom om op 6 juni aanwezig te zijn! Voor meer informatie kunt u terecht bij VVV Ouddorp aan Zee, Bosweg 2 te Ouddorp. Tel. (0187) 681789. Fax (0187)683783. OOLTGENSPLAAT De collecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp, gehouden van 4 t/m 9 mei 1998 heeft 1.162,- opgebracht, zodat veel kinderen weer geholpen kunnen worden. Alle gevers en collectanten har telijk dank. Goeree-Overflakkee B.V. Zaterdagavond 30 mei organiseen wijk vereniging 'De Zwaluw' een pinkster- bingo. Iedereen is van harte welkom en de entree is gratis. De zaal gaat om 19.15 uur open en we starten om 20.00 uur. We draaien 6 bingoronden, 2 verlotingen en een superverloting. De bingokaartjes en/of lootjes kosten u slechts 1,- per stuk. Tot ziens bij 'De Zwaluw', Sperwer 5 te Sommelsdijk. Op 6 juni a.s. is het weer Havendag in Middelhamis. De Stichting Vluchtelin genwerk Goeree en Overflakkee zal dit jaar voor de tweede keer deelnemen aan dit evenement. Ook dit jaar zullen wij weer aanwezig zijn met gratis hapjes en drankjes uit ver schillende werelddelen. Tevens bestaat de mogelijkheid om haren te vlechten. Wij hopen op deze wijze de bevolking van Goeree en Overflakkee te laten proe ven van andere culturen. Op zaterdag 6 juni 1998 zal het 8e Open Witviskampioenschap van Goeree-Over flakkee worden gehouden. Dit kam pioenschap wordt georganiseerd door de H.S.V. de Viscromte uit Melissant. Het wordt dit jaar alweer voor de 8e maal georganiseerd en is gezien het aan tal deelnemers dat hier jaarlijks (gemid deld 200 deelnemers uit geheel Neder land en België) voor inschrijft een eve nement dat niet meer weg te denken is van Goeree-Overflakkee. Dit mede mo gelijk gemaakt door de diverse sponsors. Het Kampioenschap wordt gehouden in het Zuiderdiep. Het parcours zal worden uitgezet nabij het kleine gemaal (gemaal Zuiderdiep) in de Kroningspolder. Men kan zich telefonisch inschrijven bij A. Schaaf, tel. (0187) 602793 en B. Berken- bosch, tel. (0187) 602551. Aantal deel nemers 200. Loting en afhalen van de wedstrijdkaarten vanaf 06.30 uur in het verenigingsgebouw Melishof, Binnen weg 61 te Melissant. Aanvang wedstrijd 09.00 uur, eindf wedstrijd 14.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 30,- p.p. en voor korpsen 30,- extra. Er wordt in 4 vakken gevist. De eerste prijs bedraagt 1000,00; de tweede prijs 750,00; de derde prijs 500,00 en de vierde prijs 250,00. Verder is er een rijk gevulde prijzentafel, mede mogelijk gemaakt door onze sponsors. De prijsuit reiking zal eveneens plaatsvinden in de Melishof te Melissant, en begint om 16.00 uur, waar tevens een verloting zal worden gehouden. Voor meer informatie kunt u bellen naar A. Schaaf, tel. (0187) 602793 of B. Ber- kenbosch, tel. (0187) 602551. De grote jaarlijkse bazar in het verpleeg huis De Samaritaan wordt dit jaar gehou den op vrijdag 25 en zaterdag 26 septem ber. Het thema is dit jaar 'Klederdracht'. De bazarcommissie is voor deze bazar op zoek naar diverse spullen die te maken hebben met klederdrachten. Natuurlijk echte kleding die tentoon gesteld kan worden, maar ook kleder drachtpoppen en attributen die bij kle derdracht horen zijn zeer welkom. Ook etalagepoppen en/of paspoppen zoekt men om de klederdracht daarop te kunnen tonen. Bent u in het bezit van 'klederdracht spullen' en u wilt deze voor deze bazar uitlenen, dan kunt u dit kenbaar maken via de receptie van het verpleeghuis, tel. (0187)488200. Tijdens deze bazar zal er ook een echte broodbakker komen die op ambachtelij ke wijze brood bakt en verkoopt. Voor zijn oven moet deze bakker kunnen be schikken over hout. Gaat u snoeien of bomen rooien? Gebundeld hout om te verstoken is erg welkom. Een telefoontje is reeds voldoende. DEN BOMMEL Woensdag 20 mei jl. was een bijzondere dag voor de leerlingen van C.B.S. 't Kompas in Den Bommel. Mevrouw Inge Malipaard van stichting Zuid-Wester kwam de opbrengst van de op 18 febru ari gehouden sponsorloop ophalen. Deze loop was georgansieerd in het kader van het schoolproject over 'Sport'. Alle leerlingen hadden met grote inzet hieraan meegedaan en hun inzet was be loond. Zij liepen maar liefst 2.573,- bij elkaar voor de rolstoeldraaimolen op het terrein van Hemesseroord in Middelhar- nis. Mevrouw Inge Maliepaard kreeg een cheque in de vorm van een reuzenvoet, waarop alle namen van de deelnemers vermeld stonden. Bij de overhandiging werd ook Bettine van Rossum in het zonnetje gezet. Zij had namelijk het hoogste bedrag bij elkaar gelopen. Mevrouw Inge Malipaard bedankte de lopers hartelijk voor hun inzet en het prachtige bedrag. Enthousiast over het met elkaar bereikte resultaat gingen de kinderen na een kleine traktatie weer naar hun klas en aan het werk. MIDDELHARNIS - De inspanning waarmee iemand zondagnacht heeft geprobeerd het Rabobankgebouw aan de Langeweg te Middelhamis binnen te dringen, op zoek naar het grote geld..., is zonder resultaat gebleven. Iemand die maandagochtend rond zeven uur geld pinde heeft in het pinhokje, dat met een gepantserde glazen deur en nog veel meer beveiliging daarvóór van de bankruimte is gescheiden, braakschade aangetroffen en hij heeft die schade direct gemeld waarna de politie maatregelen nam. Die bestonden uit het op afstand houden van ieder die de Bank naderde en van het personeel dat aan het werk wilde gaan. Nie mand mocht het gebouw betreden voordat een speurhond met begeleider binnen was geweest en alles in orde had bevonden. Rond negen uur was dat zover en kon het werk weer beginnen. Een consternatie was het overigens wel geweest, zo'n vijftig Rabo-medewerkers op de hoek van de straat, een grote kraan van verhuurbedrijf Jaap Boeter die bij een van de omwonenden een hijsklusje klaarde, een containerwagen die niet verder mocht en onverrichterzake maar wegging, kortom, nogal wat drukte op de vroege maandagmorgen. De actie kon worden afgefloten, de kogelvrije vesten konden worden uitgedaan De Kranendijk met nieuwe beplanting en een nieuwe De ruilverkaveling Flakkee, met de uitvoering waarvan 17 jaar geleden werd begonnen, zal a.s. vrijdag worden beëin digd met de dan te passeren akte van toedeling - door nota ris Schuring - in een bijeenkomst die 's middags om 2 uur in 'De Grutterswei' te Oude Tonge plaats zal vinden. In de akte van toedeling wordt de nieuwe indeling van de gron den in het 15.000 ha grote ruilverkavelingsgebied vastgelegd, alle vroegere begrenzingen zullen daarmee komen te vervallen. De nieuwe eigendomsgrenzen zullen in de Openbare Registers van het kadaster zijn vastgelegd. De akte van toedeling zal radi caal een streep zetten onder het verleden. Alleen wat in de akte van toedeling is opgenomen zal in het vervolg nog rechtskracht hebben. Door de Flakkeese landbouworganisaties, de gemeentebesturen en het Waterschap werd de aanvraag tot ruilverkaveling in 1967 bij de Provincie ingediend. Negen jaar daarna, in 1976 werd de voorbereidingscommissie geïnstalleerd, waarna op 21 november 1981 de stemming plaats vond, 73% van de oppervlakte koos vóór uitvoering van het ruil- verkavelingsplan; de begroting bedroeg 193 miljoen. In 1983 werd in Oude Tonge het Bureau van Uitvoering geplaatst waar in de Landinrichtingscommissie, de Landinrichtingsdienst en het Kadaster ruimte werd geboden. De ruilverkaveling heeft er voor gezorgd dat een einde kwam aan de enorme versnippering van gronden. Had een landbouw bedrijf vóór de uitvoering van de ruilverkaveling een gemiddeld aantal kavels van 6,4, dat is tot 5,1 teruggebracht terwijl de kavelgrootte vóór de ruilverkaveling gemiddeld 4,7 ha bedroeg terwijl dat nu 11,5 ha bedraagt. De gemiddelde bedrijfsgrootte is van 30,2 ha naar 60 ha vermeerderd, de bedrijven hebben nu asfaltering (folo: A. Haring Arcadis Heidemy Advies, b.v.) 75% van hun cultuurgrond bij huis (was 35%) en de rij-afstand naar de veldkavels is van 2.8 km naar 0.8 km teruggebracht. Nieuwe gemalen In het kader van de uitvoering van de ruilverkaveling werden nieuwe gemalen gebouwd waardoor de inlaat van zoetwater- voorberegening mogelijk werd. Gestart werd met de bouw van een nieuw gemaal bij de Van Pallandtpolder te Middelhamis, het gemaal dat naar de overleden Dijkgraaf Koert is genoemd. Er werd een stelsel van nieuwe en verbeterde waterlopen aangelegd en het wegenstelsel werd sterk verbeterd. Aan de agrarische beroepsbevolking biedt de uitvoering van de ruilverkaveling de mogelijkheid om in een tijd van economische druk tegen een zo laag mogelijke kostprijs een goed product te produceren. Voor de niet-agrarische bevolking is hier en daar wat kleinschaligheid verdwenen in de plaats waarvan het gebied een nieuwe aankleding heeft gekregen die niet minder charmes heeft, met 125 ha nieuw bos, met 245 ha natuurgebied, 95 km dijkbeplanting en 180 nieuwe erfbeplantingen. De landinrich tingscommissie is voornemens om in het jaar 2000 de Lijst der Geldelijke regelingen ter inzage te leggen, waarna in het jaar 2001 Ruilverkavelingsrente zal worden geheven. Landinrichtingscommissie In de vrijdag te houden bijeenkomst zullen de namen van de leden van de Landinrichtingscommissie stellig met waardering worden genoemd. Voorzitter is de heer P. C. H. Noordermeer (WLTO), leden de heer R. van Putten (WLTO), J. Th. M. Jacobs (WLTO), mevr. M. G. H. van Es-Maldegem (WLTO), C. G. H. Stehouwer (Waterschap), B. E. Waanders (Natuurbescher ming), C. Wielhouwer (kleingrondgebruik), terwijl de plaats namens de gemeenten vacant is. Ingezonden: Al jaren proberen wij op tijd zoet water te krijgen voor onze gewassen, en op tijd wil zeggen eind april! Wij zijn van me ning dat het Waterschap veel te laat be gint met het inlaten van zoet water. Inmiddels is het 25 mei en het water in de Boomvliet is nog steeds veel te zout. Het water bevat nl. 4900 mg zout per liter water en dat houdt in dat je daar niet mee kunt beregenen omdat dan alles doodgaat. Ieder jaar hebben we dit nog opgelost door een tractor met een pomp van D. Ras b.v. neer te laten zetten bij de watertoren van Dirksland. Daar wordt dan zoet water onder het Korteweegje door naar de Boomvliet gepompt, zodat het zout daar weggespoeld wordt. Dit jaar kan dat pas met ingang van 25 mei, omdat het zoutgehalte in het water bij de watertoren dit jaar ook heel lang veel te zout is geweest. Als alles meezit kunnen wij pas 27 of 28 mei beregenen. Dit is een maand te laat en dit alles kost ons nu al enkele duizenden guldens. Daarbij komen ook nog eens de kosten van de tractor met pomp van D. Ras b.v., want die moeten wij nl. ook zelf betalen. Deze toestand is toch belachelijk! We kunnen hier nog veel meer woorden aan vuil maken, maar dat heeft geen zin. Kan hier nu eindelijk eens een oplossing voor worden gevonden? Fa. Van Prooijen, Boomvliet 9, Dirksland, Tel. (0187) 60 23 76 Zaterdag 6 juni organiseert de Herv. Gemeente van Dirksland weer een fiets tocht. Iedereen die mee wil fietsen is die dag van harte welkom. Start: 10.30 tot 11.00 uur vanaf 'Onderde Wiek'. Kosten: 5,00 per persoon, maximaal 15,00 per gezin! Dorst? Koffie, soep en limonade vindt u onderweg op de rustplaatsen, LET OP... neem wel uw eigen lunch- pakketje mee! Kinderen: Aan de kinderen die mee- fietsen is ook gedacht! Het weer? Bij minder goed weer wordt de fietstocht uitgesteld. Afstand: De afstand zal ongeveer 30 tot 35 km zijn. Meer informatie? Bel gerust 601279. Graag tot ziens. Het fietscomité MIDDELHARNIS - donderdagavond 19.30 uur ds. M. J. van Gelder van SI 1 IclcGrvfcr NIEUWE TONGE - heden (dinsdag) avond 19.30 uur ds. H. Paul van Oost- kapelle. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 19.30 uur student C. Neele uit Krim pen aan den IJssel. Op 19 mei jl. heeft het gesprek plaatsge vonden tussen vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Dirksland en de initiatiefgroep voor het behoud van het zwembad te Dirksland. Beide partijen hebben vastgesteld dat in het reddings plan uitgegaan is van een aantal vooron derstellingen die nog niet op juistheid en hardheid zijn onderzocht. Door het gemeentebestuur is dan ook geconcludeerd dat de uitgangspunten en prognoses onvoldoende zekerheid bieden om als basis voor een weloverwogen standpuntbepaling te kunnen dienen. Omdat een ieder belang heeft bij een be slissing op zeer korte termijn, hebben de vertegenwoordigers van het gemeentebe stuur en de leden van de initiatiefgroep afgesproken dat zij de komende drie weken optimaal zullen benutten om ge zamenlijk duidelijkheid te krijgen over het gepresenteerde reddingsplan. Er is een aantal werkafspraken gemaakt en op donderdag 11 juni komen beide partijen weer bij elkaar om de stand op te maken. In de commissievergadering van 2 juli kan een advies worden uitgebracht aan het college en in de raadsvergadering van 23 juli kan dan een definitieve be slissing worden genomen. Voor de koop of verkoop van uw woning Poetinchemsestroat 32-34,3241 AA Middelhomis Tel. (0187)482606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - anitHO - REPORTAOE FOTOORAnE a czi C3 czi ^^^l^^^^^^i czi CZ3 izj czt cn irzj czi m cj OUDDOm*-WutsinMtSS-TtMoon (0187} 681812/Fëx 693734 '.-PiiM3hop-HogKoom172-TwhlOonf)111) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1