Evensong in Dïrksland (On)sportieve- Imgen opgelet n/luzlekdemonstratle Hangingbasket-siiow 95 Rode Kruis afd. Middelharnis geeft mooi bedrag aan 'Mappo Mondo' Autobedrijf Ramoco B.V. presenteert nieuwe Laguna De grote Engelse trend! Complete hangingbasket EUROPflTUIII GR.\F inONUMENTEN Cursus 'geloofsopbouw en evangelisatie' in Middelharnis Eilanden-nieuws" Rijke Engelse traditie staat centraal Ansichtkaartenbeurs in Ouddorp Voorlichtingsbijeenkomsten Haringvlietsluizen van start Plattelandsvrouwen afdeling Midden Flakkee Demonstratie oppoten van de HANGINGBASKET Speciale aanbieding: 1 g.mnSeters J. van Seters-Tanis I Jan Menheer Maaike Menfieer-"Witte I Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 15 MEI 1998 Els Dekker verrast door het prachtige resultaat In Wezep staat een huis, een triest huis dat 'Mappo Mondo' heet, een huis waarin kinderen verblijven die in de terminale fase van hun leven verkeren. Bij alle zorg die zo'n huis kent is er ook nog de financiële zorg. De afdeling Middelharnis van het Rode Kruis heeft zich dat gerealiseerd toen een aantal weken geleden in Middelharnis de 5e Rode Kruis wandeltocht gehouden werd. De opbrengst zou naar 'Mappo Mondo' gaan, zo werd overeengekomen. Woensdagavond was Els Dekker op de afdelingsbijeenkomst in Middelharnis om het bedrag in ontvangst te nemen. Els, geboren Nieuwe Tongse, deed dat in haar functie van voorlichter/fondsenwer ver van het Rode Kruis. Mevr. Jordaan, een van de commissiele den die bij de opzet van de tocht nauw betrokken is geweest, kon haar het 'ronde' bedrag van 2.500,- overhandigen en Els heeft dat met grote dank aanvaard. „In de hoop dat de kinderen nog wat vreugde zul len hebben", zo heeft mevr. Jordaan aan de overhandiging toegevoegd. Els Dekker die al eerder een voorlich tingsavond hield heeft deze avond laten weten dat het Rode Kruis dat het huis heeft opgezet het voortbestaan ervan een half jaar langer garandeert, in de ver wachting dat de zorgverzekeraars zich aan zullen sluiten. Er was gelukkig ook hoopvol nieuws. Toen het huis begin 1997 werd geopend werd grekend dat de gemiddelde opname duur per kind 3 a 3,5 maand zou zijn, maar tot op heden is nog maar één kind overle den, een lagere sterfte dus, wellicht mede dankzij de goede zorg die wordt verleend. Zeker is dat een huis als 'Mappo Mondo' de kwaliteit van het leven van de patien tjes verbetert. De noodzaak ervan blijft nadrukkelijk aanwezig waarom het plan bestaat een tweede huis te bouwen, in het westen van het land en voorzichtig wordt al gedacht aan een derde huis in Brabant. „Dus als u nog'es wat weg te geven heeft.wij hou den ons aanbevolen, heeft Els Dekker la ten weten en ze had een goeie suggestie, naast het wandelen om Flakkee zwemmen omFlakkee! Vanaf 17 september MIDDELHARNIS - Wat houdt het christelijk geloof nou precies in, en hoe kun je dat aan anderen (binnen èn buiten de kerk) doorgeven? Dat kunt u leren op de Grote Opdracht School, een seizoenscursus voor ge- loofsopbouw, evangelisatie en ge meente-werk die op donderdag avond 17 september in Middelhar nis van start gaat. De Grote Opdracht School (die zijn naam ontleent aan het 'zendingsbevel' in Mat- theüs 28) is een cursus van 32 avonden, waarin onderwerpen worden behandeld op het gebied van het persoonlijk geeste lijk leven, evangelisatie, gebed en ge meente-opbouw. Naast de 'theorie' is er ook de mogelijkheid het geleerde tijdens de cursus in praktijk te brengen. De cursus wordt georgansieerd door de interkerkelijke stichting Agapè en staat open voor christenen van alle leeftijden, opleidingsniveau's en kerkelijke achter gronden. In heel Nederland worden jaar lijks ca. 25 Grote Opdracht Scholen ge organiseerd, waar in totaal meer dan 500 christenen aan meedoen. Op 11 juni wordt een speciale informatie avond belegd over de Grote Opdracht School. Op deze avond kan iedereen vrij blijvend informatie inwinnen over het doel en de inhoud van de cursus. Er wordt een proefles gegeven, het lesmateriaal kan worden bekeken en er is gelegenheid vra gen te stellen. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in 'Het Diekhuus', Be neden Zandpad 7 te Middelharnis. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-tiuis gelezen! Op uitnodiging van de Stichting Kerk- concerten 'Goeree-Overflakkee' ver zorgt het koor 'Schola Davidica' o.l.v. Lisette Bernt op zaterdag 23 mei een concert in de Ned. Hervormde Kerk te Dirksland. De vaste begeleider van het koor, dr Gert Oost, bespeelt het orgel. De aanvang is 20.00 uur en de kerk is open vanaf 19.30 uur. De toegangsprijs is 15,00 voor volwassenen en 10,00 voor scholieren en 65-plussers. Kinde ren tot en met 12 jaar mogen gratis naar binnen. De Schola Davidica kiest als concertpro gramma de liturgische vorm van de Evensong. Deze vorm is haar vertrouwd; vanaf de oprichting in 1983 zingt het koor elke vierde zondag van de maand een Evensong in de Utrechtse St. Janskerk. Het hart van dit uur van bezinning is het psalmgezang. In haar naamgeving ver wijst de Schola Davidica dan ook naar de oud-testamentische figuur van koning David, die geldt als de psalmdichter bij uitmuntendheid. In de Engelsecathedralen is er een rijke traditie op dit gebied. Elke maand wordt het hele psalter doorgezongen in de Ma tins en Evensongs. Als Nederlandstalige equivalent heeft de Schola Davidica haar eigen psalter. Pieter van Oussoren ver taalde de 150 psalmen uit het Hebreeuws in het Nederlands en Gert Oost verzorgde toonzettingen per psalm op twee manie ren. Enerzijds zocht hij aansluiting bij Engeland door het componeren van homofone chants (akkoordformules), waarop de teksten meerstemmig gereci teerd worden. Anderzijds schreef hij ook voor elke psalm een polyfone bewerking waarvoor de melodieën van het Geneefse psalter het uitgangspunt vormden. In de afgelopen jaren groeide dit psalm- zingen uit tot een volwaardige Engelse Evensong met kerkmuziek in zeer diverse stijlen. De onderdelen die u kunt beluiste ren zijn de Cantica (de lofzangen van Maria en Simeon), de Gebeden, de Hym nen en de Anthems. De Anthem is vaak een proeve van bekwaamheid voor het koor en tot op de dag van vandaag wordt er voor dit genre gecomponeerd. Al deze onderdelen zijn in het programma van 23 mei ingebracht; in sommige onderdelen is nog de vrolijke toon van de Paastijd terug te vinden. De orgelsoli kan men opvatten als substituut voor de lezingen: zij vertel len hun eigen verhaal. Ter illustratie een greep uit het program ma. Als 'Prayers' (gebeden) functioneren composities van Purcell (Hear my prayer), Dyson en Stanford. De 23e psalm in zet tingen van Oost en Rutter vormt het hart van de Evensong. Voor de 'Service' (vast onderdeel in de dienst) klinkt het prachti ge 'Magnificat and Nunc Dimittis in D' van Dyson. Het onderdeel 'Anthems' (motetten) is o.a. vertegenwoordigd met 'And I saw a new heaven' van Sainton, een indrukwekkende compositie. Beken de 'Hymns' (liederen) als 'O Christ who art light and day' en 'The day Thou gavest' openen en sluiten deze Evensong. Lisette Bemt en Gert Oost zijn zeer ge renommeerde musici en vormen al jaren de drijvende krachten achter dit mooie koor. De organisatie prijst zich gelukkig met de medewerking van dit koor en van deze musici en verwacht een grote belang stelling, te meer daar dit koor inmiddels landelijke bekendheid geniet. Zaterdag 23 mei 1998 organiseert de Ned. Vereniging van Prentbriefkaartenverza- melaars een Ansichtkaartenbeurs van 10.00 tot 14.30 uur in 'De Dorpstienden', Ouddorp Centrum. Vele honderd-duizenden oude ansicht kaarten, waaronder dorps- en stadsgezich ten, molens, fantasiekaarten, filmsterren, koninklijk huis, trams en treinen, milita- ria, lucht- en scheepvaart, en vele andere variëteiten kan men bij de standhouders aantreffen. Taxaties De bezoekers kunnen de door hen meege brachte ansichten gratis laten taxeren. De beurs is toegankelijk voor rolstoelen. Voor meer informatie kunt u bellen, tel (06)53338148. De overheid zoekt naar mogelijkhe den voor het herstel van de natuur. Een ander beheer van de Haring vlietsluizen biedt die kans. De studie naar de effecten daarvan is nu klaar. Vanaf 18 mei houdt Rijkswaterstaat, di rectie Zuid-Holland voor betrokkenen informatiebijeenkomsten over een alter natief beheer van de Haringvlietsluizen. Een mogelijke openstelling van de sluizen heeft namelijk veel gevolgen voor de pro cessen en de gebruiksfuncties in het Ha ringvliet, Hollandsch Diep en de Bies- bosch. Tijdens de bijeenkomsten wordt een toe lichting gegeven op de resultaten van de MER-studie met behulp van een presenta tie. Ook wordt aandacht besteed aan de benodigde compenserende maatregelen en benodigde kosten. Belangstellenden kunnen vragen stellen aan medewerkers van Rijk en Provincie, zodat later opti maal gebruik kan worden gemaakt van de inspraakmogel i jkhe id Op de avond zelf hoeft men nog niet offi cieel te reageren. Dit kan in het najaar. Dan begint de officiële inspraakprocedu re voor de Milieu-effectrapportage Be heer Haringvlietsluizen. Er komen in totaal negen bijeenkomsten, verspreid over het gebied waar een ander beheer effect zal hebben. Zo wordt Goe- dereede. Werkendam, Willemstad, Dor drecht, Piershil, Oude Tonge, Made, Hel- levoetsluis en Numansdorp aangedaan. De informatiebijeenkomsten beginnen om 19.30 uur en duren tot 21.30 uur. De zalen zijn vanaf 19.00 uur geopend (be halve in Dordrecht, daar begint het hele programma een half uur later). De avond begint met een centrale, multi mediale presentatie over alle aspecten van het project. Na het centrale gedeelte is er een informatiemarkt. Per thema is er een stand, waar deskundigen vragen zullen beantwoorden. ledere bezoeker krijgt een informatiepakket, waarin in het kort alle as-pecten na te lezen zijn. Na de informatieronde volgt in het najaar de officiële inspraakperiode. Alle reacties die binnenkomen worden meegenomen in de uiteindelijke besluitvorming. Waarna de minister van Verkeer en Waterstaat de uiteindelijke beslissing neemt over een mogelijk ander beheer. Mensen die voor nadeelcompensatie in aanmerking willen komen kunnen hiertoe na deze beslissing een verzoek indienen. De zeskamp is nog maar pas voorbij, de blessures zijn nog maar pas genezen en het OJW houdt het sportief. Morgen avond wordt er in sporthal 'De Gooye' in Dirksland een basketbal- en voetbaltoernooi gehouden. Geef je nog snel op bij Sandra, tel. 487142. Een team bestaat uit minimaal zes personen, zowel voor voetbal als bas ketbal. Heb je geen team, geef jezelf toch op en wees sportief. Om acht uur geeft de scheidsrechter het startsignaal. We verwachten ook dat er heel veel supporters aanwezig zullen zijn! De kosten voor het sporten zijn 2,50 per persoon. De Nederiandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op 29 mei 1998 helaas alweer haar laatste afdelingsavond van dit seizoen. De avond wordt gehouden in het 'Diekhuus', Beneden Zandpad te Middelharnis en begint om 19.45 uur. We besluiten dit seizoen met een muzikale avond. Mevrouw C. Tim mermans uit Waddinxveen zal voor ons circa 90 muziekinstrumenten uitstallen en demonstreren. Deze muziekinstrumenten vinden hun oor sprong voornamelijk in Europa en West-Azië. Een aantal hiervan zult u zeker kennen: de viool, gitaar, klarinet, maar ook een gadulka, duduk, concertina en agogo-bell zijn te zien en te horen. Mevrouw Timmermans zal met veel enthousiasme en kennis van zaken vertellen over de herkomst, geschiedenis, achtergrond en manier van bespelen. Geluidsvoorbeelden worden op een cassetteband ten gehore gebracht en ook live bespeeld. Introducé's zijn van harte welkom, alleen zal van hen een bijdrage gevraagd worden van 3,50. Met de herziene versie van de Laguna zet Autobedrijf Ramo co B.V. vanaf 15 mei het succes van deze populaire auto voort. „Behalve drie nieuwe motoren, waaronder de 1.9 dTi uit de Mégane, krijgt de Laguna ook een rijkere basisuitrusting. Vanzelfsprekend heeft Renault ook het uiterlijk van de auto niet onaangeroerd gelaten". High-tech koplampen kenmerken de gewijzigde neus van de nieuwe generatie. De lichtunits aan de achterzijde zijn ook anders van vorm. Opvallend aan de buitenzijde zijn de bumpers in de carrosseriekleur. Het motorengamma van de nieuwe Laguna is uitgebreid met drie krachtbronnen die stuk voor stuk meer dan 100 pk leveren. „De 1.6 16V, opvolger van de 1.8, is al goed voor 110 pk. Een andere nieuwkomer is de 1.8 16V die als plaatsvervanger van de tweeliterver- sie zelfs 120 pk produceert". Maar het blijft niet alleen bij vermogen winst; ook op het gebied van brandstofverbruik heeft Renault een flin ke winst geboekt. „In vergelijking met hun voorgangers zijn de nieuwe 16-kleppers tot dertien procent zuiniger. De sterke dTi komt rechtst reeks van de Mégane en is extra ingekapseld om het geluidsniveau zo laag mogelijk te houden", aldus de heer Van Rumpt. De inzittenden hebben overigens niets te klagen, want ook in het inte rieur zijn de nodige verbeteringen doorgevoerd. Renault besteedde tevens veel aandacht aan de veiligheidsuitrusting. Zo is elke Laguna voortaan standaard voorzien van twee SRP-airbags, spankrachtdosering van de veiligheidsgordels en ABS. In combinatie met de speciale air bags halveert dit SRP-systeem de uitgeoefende krachten op de borstkas. Hierdoor is de kans op letsel minimaal. „Al met al heeft de Laguna ondanks de di-verse verbeteringen een geringe prijsstijging ondergaan", aldus de heer Van Rumpt. „Want de 1.6 16V staat al voor 39.995 gulden in onze showroom. Uiteraard is ook de Laguna Break met de nieuwe motoren en het aangepaste uiterlijk ver krijgbaar". In vier jaar tijd hebben inmiddels 930.000 mensen voor de Laguna gekozen. In het thuisland Frankrijk wist de Laguna zelfs een kwart van de verkopen in het bovenste middenklassesegment voor zijn rekening te nemen. Het honderdjarige Renault introduceerde eerder dit jaar ook de nieuwe Clio, de Grand Espace en een speciale uitvoering van de pop ulaire Kangoo: de Pampa. De hangmand met een basis van mos, tillandsia of kokos, gevuld met allerlei soorten moderne zomerbloeiers, zoals bacopa, scaveola, convolvulus, bidens, million bells, geeft een zomerlang een kleurrijke bloemenpracht. Vroonweg 23 - 3247 CG Dirksland Telefoon (0187) 601354 b.g.g. 601390 i 1948 Eben-Haëzer 1998 1 I Op D.V. maandag 18 mei a.s. hopen onze geliefde I ouders en grootouders en de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden in het 1 I huwelijk zijn getreden. f Het is onze wens dat de Heere hen nog lang voor I elkaar en voor ons zal sparen. Hun dankbare kinderen I en kleinkinderen Op vrijdagavond 22 mei tussen 20.00 en 23.00 uur I bent u van harte welkom in Restaurant 't Wapen van Stellendam, Voorstraat 2 te Stellendam, om t I onze ouders en grootouders met dit heuglijke feit te i§ feliciteren. Molenkade 68 I 3251 LM Stellendam. i 1963 35 jaar 1998 I f Op D.V. 17 mei hopen onze ouders, opa en oma I hun 35-jarig huwelijk te vieren. •I We wensen ze samen nog vele jaren toe. f. Cor en Ellen Robbert Matty en Pauw Joanne, Janita, Elise, Marijn Harriette en Arend Gerben, Malinka Kelderweg 23 a I 3253 TC Ouddorp Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde schoonzuster en tante, mevr. CORNELIA HOEK-DE REUS weduwe van Abr. J. Hoek A. Hoek T. Hoek-Tanis W. Vlietland J. Hoek-Tanis H. Hoek E. Hoek-Knape neven en nichten Goedereede, 14 mei 1998 DANKBETUIGING Voor uw medeleven dat wij hebben ondervonden na het overlijden en bij de begrafeius van mijn man, onze vader en opa ADRIANUS KRUIK zeggen wij u hartelijk dank. Uit aller naam: H. Kruik-Stoop Nieuwe Tonge, mei 1998 Snelle levertijden Jarenlange ervaring waarborgt kv^/aliteit en deskundig advies Garantiecertificaat van de Alg, Bond van Natuursteenbedrijven. PASCAL 6 INDUSTRIETERREIN OOSTPLAAT MIDDELHARNIS TEL.Ol 87-489088 FAX O 187-485088 DANKBETUIGING Intens verdrietig namen we afscheid van ARIE GRAVENDEEL Tijdens zijn ziekte en na zijn heengaan voelde wij ons gesteund door uw warm, veelvuldig medeleven. Mijn hartelijke dank hiervoor aan vrienden, beken den, oud-leeriingen en hun ouders uit Nieuwe Tonge en Den Bommel. Het is goed te weten, dat hij voor zo velen onvergete lijke hermneringen nalaat als vriend en leermeester. Mogen deze mooie herinneringen ons verder dragen. Gerda Gravendeel-Flach Sommelsdijk, mei 1998 »J .■fc;t.;i;^ .■;;;^;i:.:;KS»*-:iHS-:S*'*K*"^S^:^"^K^*:-*'^^S5fH!;-:»KS;ST»^^^ I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2