Piet en Annie Knops uit Oude Tonge 60 jaar getrouwd Mevr. Smits-Heijboer te Dirksland werd 100 jaar i Bui^emeester Boonstra van Dirksland nieuwe voorzitter van liet ISGO Liedprojekt DABAR heeft nog werk voor 100 jongeren SL ^1^0. +16 Bondsdag JBGG Avondvierdaagse Middelharnis AA^^MINNAARD O?) Verkoping Chr. Geref Kerk Middelharnis Ramoco b.v. 3 Q. 3 A.J. VAN RUMPT UW BMW DEALER No. 6704 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Vereniging Van Orgelvrienden Op D.V. 23 mei heeft de V.V.O. (Ver eniging Van Orgelvrienden) alweer de laatste veragdering van dit sei zoen georganiseerd. Deze middag die gehouden zal worden in de Ned. Herv. kerk te Nieuwe Tonge vangt aan om 14.00 uur. Deze middag betreft het een liedprojekt die in het teken zal staan van 'Luther en het lied'. Organist Paul Kieviet zal over dit thema een boeiende inleiding houden en zal een drietal liederen kort bespreken en bespelen op het Blank-orgel. En juist op een middag als deze is het heel interessant om bij de vele koraalbewer kingen die Luther geschreven heeft eens stil te staan. Luther zag de muziek als een schone en heerlijke gave van God. Behal ve de lofprijzing en de bestrijding van de satan die Luther zeker heeft meegemaakt is er voor Luther nog een belangrijke func tie in de muziek; ze beïnvloedt de mensen op een positieve manier zodat ze vreedza mer, zachtmoediger en verstandiger wor den. Daarom is het voor de belangstellenden dus zeer verrijkend als de inhoud van zijn liederen besproken worden. Bij deze willen wij de eventuele spelers hartelijk uitnodigen wat muziek voor te bereiden. Dit keer is het voor een 'lied projekt' ruim opgezet. Voor wat betreft het praktische gedeelte denken we vooral in dit kader aan een keuze uit alle Luther- liederen. Het zeer fraaie orgel zal niet al te veel be perkingen opleggen om het besprokene van deze middag in muziek om te zetten' Allen van harte welkom! Q^^^p^^p Op D.V. zaterdag 30 mei wordt in de Ve- luwehal in Bameveld de landelijke +16 Bondsdag (van de Jeugdbond van de Ge reformeerde Gemeenten) gehouden. Het thema van deze dag is: 'Die door Uw Geest ons troost en leidt'. Er worden twee lezingen gehouden: In het sterven (ds. A. Vermeij) In het leven (ds. J. S. van der Net) Verder wordt medewerking verleend door een groot samengesteld bondsdagkoor en een muzikaal ensemble. Er is nog een klein aantal plaatsen vrij in de bus die deze dag vanaf Flakkee naar Bameveld zal rijden. De kosten zijn ƒ20,00 p.p. Belangstellenden kunnen zich hiervoor opgeven vóór D.V. 23 mei bij Monica Knuist, tel. (0187) 482982 of (0318)610421. Enkele honderden jongeren hebben zich laten inschrijven voor het evangelisatie werk van DABAR op campings of in grote steden. Zij zullen deel uitmaken van de teams die in de zomermaanden worden ingezet om dit werk - namens en samen met de plaatselijke gemeenten - te doen. DABAR (een onderdeel van het Jeugde- vangelisatiecentrum 'De Windroos') ver zorgt landelijk de werving en toerusting van deze teams. Wil al het werk goed kun nen draaien, dan moeten er nog ongeveer 100 aanmeldingen komen. Tongpren r. 18 jaar of ouder die twee weken over hebben voor het uitdragen van het Evangelie op een camping, of één week voor een actie in de stad, kunnen meer inlichtingen krijgen bij DABAR, tel. (033) 4622802. Je kunt via dit telefoon nummer ook een informatiefolder met aanmeldingsformulier aanvragen of schrij ven naar: DABAR, Joh. van Oldenbame- veltlaan 14,3818 HB Amersfoort. Taxatie nodig, bel ons! Tel. 0187-487272 De 27ste Menheerse avondvierdaagse zal worden gehouden van 2 t/m 5 juni a.s. Inschrijven en startplaats Recreatiecen trum De Staver. Starttijden vanaf 19.00 uur. Afstanden 5 en 10 km. Vóórinschrijving in het Rode Kruisge- bouw. Beneden Zandpad, op 19 mei a.s. van 19.30 tot 20.30 uur. Ook voor inlich tingen kan men daar terecht. Goeree-Overflakkee B.V. f Visser Visser Piet Knops (zónder puntjes) uit Oude Tonge heeft de juiste mimiek en een aansprekende intonatie om je te laten weten hóe moeilijk arbeidersgezinnen het vroeger hebben gehad. Hem lijkt het levenslang te hebben getekend, maar als de 84-jarige het even vergeet is'ie toch ook wel weer gelukkig, vooral nu hij samen met z'n Annie de diamanten bruiloft mag vieren. Praét Piet Knops niet van het 'slavenbe- staan' van een landarbeider uit het begin van deze eeuw. Veertien kinderen telde het ouderlijk gezin. De boer bij wie vader Pieter Dirk Knöps (mét puntjes!) zich dagelijks in het zweet werkte heeft op een Pasen een gebaar gemaakt waarvan Piet de tragiek nooit is vergeten, één eitje kreeg vader mee, één eitje voor 16 per sonen! De jonge Piet was eenzelfde lot bescho ren, ook hij ging naar 't land, en als jong ste van de ploeg had'ie ook al een bitte re ervaring toen hem een kruik water voor de ploeg geweigerd werd, alleen maar wat fris water. Later is een broer van Piet de boer naar de strot gevlogen maar dat kwam hem duur, op een boete van 25,-, te staan. Daarover pratend in kamer 150 van Ver zorgingshuis 'Ebbe en Vloed' te Oude Tonge (3255 VJ als u ze een kaartje zou willen sturen) schudt Piet die ervaringen graag even van zich af, maar vergeten doe je ze niet gauw, als je ze aan 't pril le lijf ervaren hebt en je eerste stappen hebt gemaakt op totaal afgedragen klompjes met grote gaten waardoor je tenen naar buiten piepten. Piet heeft in Oude Tonge Annie van Loon ontmoet. Ze was kleuterleidster a raison van drie gulden per week, maar toen ze trouwden kon ze haar werk wel vergeten, een getrouwde kleuterleidster, daar was niet over te denken, ze werd ontslagen. Ook man Piet raakte zonder werk en kwam in de steun terech a ƒ7,20 per week, maar vrouw Annie (enige dochter en niet aan die armoe gewend) heeft toen de stoute schoenen aangetrokken en is naar Middelhamis gefietst, naar v. d. Vlugt, eigenaar van melkfabriek 'de Volharding', waar een vacature was. Ze heeft toen voor haar man gepleit en waarlijk, in 1941 kon naar Middelhamis worden verhuisd, naar het huis boven de melkfabriek in het vroegere weeshuis. Hij verdiende gelijk al vijftien gulden in de week en voor die tijd was dat een vor stelijk salaris. Piet en Annie waren op slag gelukkige mensen. Hij werkte hard en lang maar deed dat met graagte, zij liet zich evenmin onbetuigd. Hij ging naar de muziek (zelfs 45 jaar bij 'Sem- pre'), zij zong in de zangvereniging het hoogste lied. Toen de melkfabriek in 1967 werd opgeheven betekende dat een klap, ze verhuisden naar Oude Tonge waarna de heer Knops weer heel wat baantjes heeft gehad, van korte duur soms omdat het hem totaal niet zinde. Op z'n 62e was het werkzame deel van z'n leven voor bij en nu zijn ze elk 84 jaar. Niet helemaal zonder problemen zijn ze dat geworden, maar in 'Ebbe en Vloed' slaan ze zich er moedig door, door de bronchitis van hem en de ziekte van haar die na een operatie onderdrukt lijkt. Met de 3 kinderen en de 6 kleinkinderen hopen ze dinsdag het 60-jarig huwe lijksfeest te markeren en zaterdag 23 mei houden ze receptie in de grote zaal van 'Ebbe en Vloed', de haven waarin hun levensschip voor anker is gegaan na heel wat zware stormen doorstaan te hebben. Wie hier zo gezellig zit te kletsen met Dirkslands burge meesterspaar Boonstra, is de 100-jarige mevrouw weduwe Smits-Heijboer die zondag, in verzorgingshuis 'Geldershof' te Dirksland die hoge leeftijd bereikte. Al in de krant van dinsdag plaatsten we een foto, maar dat had mooier gekund, terwijl de eeuwelinge toch in de ere-galerij thuishoort. In de voorbije winter heeft haar leven aan een zijden draad gehangen maar van een ernstig ziekbed is ze toch weer opge staan en monter heeft ze de maandag gehouden verjaarsre- ceptie doorstaan. Ze kreeg van de gemeente Dirksland een prachtige fruitmand en haar werd door boekhandel Vroegin- deweij het eerste exemplaar van het nieuwe fotoboekje 'Dirksland in vroeger tijden' uitgereikt. Op vrijdag 15 mei van half 8 tot 9 uur en op zaterdag 16 mei van half 10 tot I uur bent u weer van harte welkom op de ver koping van de Chr. Geref Kerk. Er is weer van alles te koop, zoals vis, soep, koffie, limonade, eieren, broodjes, boeken en er is een kaaskraam aanwezig en voor de kleine kinderen is er weer een grabbelton. De opbrengst van deze verkoping komt ten goede aan de kerk. We hopen jong en oud weer te ontmoeten in de zaal achter de Chr. Geref. Kerk aan de Hoflaan 41 te Middelhamis. RENAULT-dealer GOEDEREEDE 3 VQ D.V. zaterdag 16 mei is er weer Open Deur, wij willen dan met jou gaan strand- wandelen. Wij willen naar het strand bij de vuurtoren voor het mooiste effect gaan we daar pas naar toe als het schemerig wordt. Kom deze avond niet in gala maar trek iets sportiefs aan. We beginnen deze avond zo rond 20.15 uur, de Ark is vanaf 19.45 uur geopend. Tot ziens op zaterdag de 16e in De Ark. Burgemeester Boonstra van Dirks land is - sinds dinsdagavond - de nieuwe voorzitter van het ISGO, liet Intergemeentelijk Samenwerkings verband Goeree-Overflakkee. De burgemeester van Middelharnis, mevr. Sleurink-Rabbinge heeft; die post sinds 1989 bezet en probleem loos zou ze herkozen zijn, ware het niet dat ze per september a.s. het burgemeesterschap beëindigt. Volstrekt eensgezind toonden de 20 leden zich in hun keuze voor burgemeester Boonstra. Met het Dirkslandse raadslid de heer Kalle vond ieder dat het geen auto matisme mag zijn dat het voorzitterschap altijd bij Middelhamis' burgemeester zou berusten. Instemming met de candidatuur van burgemeester Boonstra gaf de heer J. V. d. Mast te kennen namens de gemeente Oostflakkee, burgemeester Sinke deed dat namens de gemeente Goedereede en wet houder Slootweg sloot zich daarbij na mens de gemeente Middelhamis aan. Nooit heeft Middelhamis de voorzitters- plaats geclaimd en zelfs wordt het ook door Middelhamis goed geacht dat die re gelmatig wisselt. „Van harte" stemde ook Middelhamis met de voordracht van bur gemeester Boonstra in. Hij werd dan ook met algemene stemmen verkozen waarop waarnemend voorzitter J. Klepper hem verzocht de voorzittersplaats in te nemen. In plaats van de heer Boonstra de voorzit tershamer te overhandigen heeft de heer Klepper de hamer van zich af gegooid, op het tapijt van Middelhamis' raadzaal waar op het attribuut ongeschonden bleef en burgemeester Boonstra begreep dat dat symbolisch was voor de wijze waarop de ISGO-leden met elkaar omgaan. Nooit is de hamer gehanteerd behoeven te worden om de stem van de voorzitter kracht bij te zetten. Bij het beëindigen van het voorzitterschap door - de overigens niet aanwezige - bur gemeester mevrouw Sleurink hadden meerderen, ook voorzitter Boonstra, er behoefte aan haar integriteit hoog te roe men. „Als diverse gemeentebesturen heb ben we wel eens gestoeid met het ISGO, maar niemand van ons heeft ooit enige aarzeling gekend m.b.t. de integriteit van mevrouw Sleurink. In de geest van wat was afgesproken heeft zij altijd met volle toewijding gewerkt", zo heeft burgemees ter Boonstra ieders waardering woorden gegeven. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - amjDIO - REPORTAQE - FOTOORAFIE cz] ma c=i C3 izg nzj CZ3 cm cm ca cd cj im tu i OUDDORP-WMtstraif 35 - Tafefoon (DT0^ 6Sret2 fiu 603734 RENESSE - PnMs/up - Hoffezooffl 172 - TsMbon |D 1 n; 462400 Irene Struijk, beëdigd makelaar/caxaüeur Voor de koop of verkoop van uw vi/oning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel, (0180) 621033 ■n j4 ijs voor Goeree-Overflal^kee Verkoop Service (0187) 6116 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 Autobedrijf A. J. van Rumpt bv Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon: (0187) 61 1553 Fax; (0187) 61 2280 BIVIW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. De nieuwe voorzitter wordt door de waarnemend voorzitter Klepper (r) gelulc gewenst

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1