Van Bach tot Beatles PREDIKBEURTEN Jaarlijkse showdagen van Ford op 21, 22 en 23 mei Vishandel Cees Verspuy vei^ootte z'n ruimte 9e zendingsmarkt te Middelburg VSO: hulp met opgestroopte mouwen Schaakkampioenschap Goeree-Overflakkee 1998 Automobielbedrijf Witvliet dóet wat VRIJDAG 15 MEI 1998 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 16 mei Toren van Goedereede In het kader van de concertserie 'Bach en anti-Bach' zullen er opnieuw een tweetal concerten worden gegeven. Deze concerten zijn het vervolg op het eerste concert van deze byzondere serie waarmee vorig jaar december werd gestart. Het programma zal bestaan uit een afwisseling van werk van Bach en van de Beatles. Voor de songs van de Beatles werd gekozen voor bewerkin gen van de beroemde King's-Singers. Het programma zal op twee verschillende plaatsen worden uitgevoerd. Allereerst op 16 mei in de Toren van Goedereede en vervolgens op 23 mei in de Hervormde kerk van Renesse. Deze concerten zullen beginnen op de 'nieuwe tijd' namelijk om 19.00 uur. Het concert zal ongeveer afge lopen zijn om 20.15 uur. De toegang be draagt 7,50 en voor CJP, 65+ en jonge ren t/m 18 jaar 5,00. De centrale figuur in deze concerten is J. S. Bach of zoals hij vaak wordt gety peerd de grootste componist aller tijden. De leidende en initiatiefnemende figuur in deze concerten is de organisfdirigent Sietse van Wijgerden. De inhoud van deze concerten zijn gevuld met een zeker niet alledaags programma. Daarnaast zullen er ook regelmatig ande re (onbekende) werken van andere com ponisten op het programma staan. Naast het uitvoeren van o.a. alle orgel- werken verleent ook het recent opgerich te koor A Prima Vista onder zijn leiding medewerking. Dit koor van ongeveer 15 personen bestaat pas sinds oktober 1997 en heeft sindsdien enkele succesvolle uit voeringen gegeven. Wat de initiatiefnemer Sietse van Wijger den met dit project wil bereiken is de con certen een afwisselend karakter geven. Deze keer zullen er naast werken van Bach meerstemmige bewerkingen van Beade songs worden uitgevoerd. De reden waarom er voor muziek van de Beatles is gekozen is niet volstrekt willekeurig, want hoewel de Beatles op 't eerste gezicht een tegenstelling lijken te vormen op de mu ziek van Bach zijn er toch ook overeen komsten. Zo componeerden beiden zeer beroemde melodieën en tevens kan van beide gezegd worden dat het grote ver nieuwers waren. Een volgend element dat bij beide duidelijk naar voren komt is dat beide soms bestaande (klassieke) midde len gebruikten en verder waren zij schep pers van soms zeer virtuoze muziek. De bewerkingen van de Beatles songs zijn van de hand van de King's-singers. Deze bewerkingen zijn van zeer uiteenlopende aard. Sommige zijn zeer expressief, andere vir tuoos en spetterend. Enkele songs zijn b.v.: And I love Her, Honey Pie, Can 't buy me love, Eleanor Rigby, Yesterday. Sommige van deze bewerkingen lijken alleen te zijn weggelegd voor professio nele zangers en vergen dan ook zeer veel inspanning van het koor. Zoals in de planning ligt zal ieder concert geopend worden met een komische varia tie op de bekende Toccata en Fuga in d- kl.t. Verder zal Sietse van Wijgerden een improvisatie ten gehore brengen over be kende Beatle-songs, waarin ook nog wat Bach te horen zal zijn. Daarnaast zal hij clavecimbel werken uitvoeren: enkele sprankelende fuga's, de ricercare uit het beroemde 'Musikalische Opfer' en de Toccata in G-gr.t. Het is een zeker niet alledaags program ma, maar het kent veel afwisseling en scherpe contrasten. Kaartverkoop: alleen voorafgaande aan het concert. Voor meer informatie: tel. (0187) 601605. DE WERELD STAAT IN BRAND EN WAT DOEN WIJ? Onze goed opgeleide vrijwilligers werken in de Derde Wereld voor concrete duurzame projecten. Met een bescheiden lokaal inkomen zijn het de idealisten van de jaren 90. Helpt u ons daarbij? Wereld voor De strijd is losgebroken! Nadat Martin Verolme zich vorige week koploper van het peloton mocht noemen, werd deze week Sommelsdijk aangedaan. In recreatiecentrum 'De Staver' gingen de schakers er eens goed voor zitten. Er ston den een aantal topduels op het program ma, waaronder Bram Mourik tegen Mar tin Verolme, Ruud van Hooff die het op moest nemen tegen Caesar van Prooyen en Joost Boeter tegen Michael van der Waal. Alle ogen waren gericht op de partij van titelverdediger Ruud van Hooff, hij ver bruikte in het begin veel tijd doordat Van Prooyen hem verraste met een onbekende opening. Van Prooyen deed het zelfs zo goed dat hij tijdens een afruil een stuk voor kwam tegen een kwaliteit achter. Maar helaas in de tijdnoodfase verspeelde hij ietwat onhandig zijn voorsprong en gaf direct op. De partij tussen veteraan Joost Boeter (77 jaar) en Michael van der Waal stond lange tijd gelijk maar Michael wilde meer en ging forceren. Dit koste hem een pion en daarna nog een en nog een maar hij bereikte niets en kwam zelfs slechter te staan. Ook hem restte niets anders dan de tegenstander te feliciteren. In de partij tus sen Verolme en Van Mourik werd het evenwicht in de stelling niet verstoord en remise was een logisch gevolg. Door deze uitslagen is de Ie plaats in het tussenklassement overgenomen door de jeugdige (16 jaar) Anne van Rossum uit Dirksland. Met zijn overwinning op Wij- nands heeft hij nog de 100% samen met Ruud van Hooff weliswaar maar Van Rossum heeft meer tegenstand (weer- standspunten) gehad. Het is dan ook logisch dat beide spelers elkaar zullen be strijden in de 4e ronde te Ouddorp. Op een halve punt volgen Verolme, Lagendijk, Mourik, Boeter en M. L. van der Waal. Hierbij kan zich nog een 6e per soon volgen omdat de partij tussen G. J. H. van Genderen en J. Santifort nog ge speeld moet worden. De volledige uitslagen van de derde ronde Wit Zwart Uitslag A. L. Mourik M. Verolme rem. 1. Lagendijk M.L.v.d.Waal rem. A. van Rossum K.W.Wijnands 1-0 R. van Hooff TC. van Prooyen... 1-0 G. J. H. v.Genderen J. Santifort ...rem. (voorlopig) J. Boeter M.H.R.v.d.Waal 1-0 H. Logmans J.Cv.d Velde rem. C.J.Smit A. Koppejan 1-0 F. L. Troost W.J.Tanis 0-1 A. L van Maurik H.W.A. Knops 1-0 1-0 C. Bakelaar R.v.d. Wende 1-0 P. Lesuis A. A. Khaneshir 0-1 J.P. Bosch E. Verbeek 0-1 B. Loosjes J. Noordijk 0-1 E. Santifort A. Visser 1-0 W. de Vos LCStniik 0-1 W. L. Knops P. Speelman rem. Indeling voor ronde 4 op 18 mei te Ouddorp 1R. van Hoof - A. van Rossum 2. M. Verolme - J. Boeter 3. M. L. V. d. Waal - A. L. Mourik 4. A. A. Khaneshir - I. Lagendijk 5. J. Santifort - C. J. Smit 6. W.J.Tanis - A.L.v. Maurik 7. G. J. H. V. Genderen - W. H. M. V. Geelen 8. J. Noordijk - C. Bakelaar 9. J. C. V. d. Velde - T. C. v. Prooyen 10. E.Verbeek -H.Logmans 11. K.W.Wijnands - E. Santifort 12. M. H. R. V. d. Waal - L. C. Struik 13. F. Meiaard - A. Koppejan 14. H.W.A. Knops - R.v.d. Wende 15. P. Lesuis -F. L. Troost 16. P. Speelman -J.P.Bosch 17. B. Loosjes - W. L. Knops 18. A. Visser - W. de Vos Zondag 17 mei 1998 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 en 18.30 uur ds. R. Veldman, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avondmaal. Eben-Haëzer: 9.30 uur geen dienst en 18.30 uur leesdienst, nabetrachting Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. K. Baas en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. J. van Holten, Zegveld en 18.30 uur ds. J. Koppelaar, Abben- broek. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur ds. N. den Ouden, Tholen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge, 's-Gravenzande. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. mevr. C. T. Vos, Rotterdam - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur drs. A. Kag- chelland, Kamerik - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom, bediening Hei lige Doop en 18.00 uur ds. K. Groe nendijk, Dussen - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. H. Binnenkamp, Strijen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. T. J. Bamard - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J.H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch.Ruijgrok en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. H. Out en 17.00 uur mevr. ds. H. B. Graaf- land, Scharendijke (i.v.m. renovatie van de Geref. Kerk worden de kerk diensten van 19 april \]m 31 mei 1998 gehouden in de aula van de Pr. Mau- ritsschool) - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst en 16.45 uur ds. H. van Dijken - Christenge meente Vrienden van de Bijbel Diek- huus, Ben. Zandpad 10.00 uur dhr. G. van Doom. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Lingen, v.m. be diening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal, Zon dag 6) - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Hoek, Ar- nemuiden en 18.00 uur ds. L. D. Bur ger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. Comelisse, Nieuwerkerk a.d. Ussel en 18.00uurds. P.C. Koster. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. Ferwerda (H.A.) en 18.00 uur drs. J. M. Wilschut (dankz. H.A.). OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. Seele en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam, bediening Heilig Avond maal. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDUK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. Jongejan, Schoon- rewoerd - Ger. Gem. in Ned. 3x lees dienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Zaterdag 23 mei van 9.00 tot 16.00 uur wordt rondom de Ter Hoogekerk aan de W. Teellinckstraat (Breewijk) te Middel burg weer een zendingsmarkt gehouden. Een rommelmarkt van 900 m2 met om ongeveer 10.30 uur verkoping bij opbod. Ook zijn demonstraties met Zeeuwse paardenmessen, pottenbakker, stoelen- matter en aquarellen. Er is een wiel-wissel-wedstrijd, verkeers regels worden getest, volksschilderkunst, calligrafie, 'schaienslieper'. Prijzenkraam met als hoofdprijs: Gazelle fiets. Het is een kindvriendelijke markt met een skelterbaan, kinderboerderij, kinderspe len, reuzensjoelbak, ponyrijden, rondrit ten met huifkar en zomerbus, speelgoed- kraam en grabbeltonnen. Voor elk wat wils en... de koffie staat klaar. Een advertentie in Eiianden-Nieuws tteeft altijd succes..! Automobielbedrijf Witvliet in Middel- harnis is ook dit jaar present met 'n pracht van een show. Een glanzend as sortiment Fords staat klaar om gezien te worden. De Forddealer aan de Koningin Julianaweg is druk bezig om er iets moois van te maken. Aren Grootenboer, Jan van der Made en Kees Ihrman vormen met z'n drieën de directie van Automobielbedrijf Wit vliet. Ge-dachtig de woorden van de legendarische Henri Ford, datje steeds weer verder moet denken en altijd iets meer moet doen, zijn ze met de show dagen extra in de weer om hun Fords te presenteren. Nieuwe Ford Ka Jan van der Made vertelt wat de showda gen zoal te bieden hebben. "De Ford Ka is de auto van de eeuw, da's duidelijk. Van wege het succes van de Ka 1 en Ka 2 heeft Ford nu de Ka Collection uitgebracht. In een beperkte oplage, echt iets bijzonders. De Ford Ka is ontworpen vanuit een filo sofie van rijcomfort en veiligheid, en dat nog eens heel mooi ook. De Ka is de schoonste kleine auto van de eeuw, want het is ook een milieubewuste auto. Een technisch hoogstandje mag je gerust zeg gen. En betaalbaar. De nieuwe Ka d'Eco kunnen we aanbieden voor 19.990,-, standaard met airbag". De Ford Ka, Fiesta, Escort, Mondeo, Galaxy en meer, het ziet er allemaal even aantrekkelijk uit. En het kan allemaal in vele variaties, de keus is aan de klant. Voor ieder persoonujk "Een auto is iets heel persoonlijks gewor den" constateert Van der Made. "Vorm, kleur, rijcomfort, technische snufjes, de grootte van de auto, dat zijn allemaal din gen die voor iedereen anders liggen. Een auto heb je vandaag de dag niet alleen maar om je te verplaatsen; een auto moet veilig en functioneel maar ook naar je zin zijn. En Ford biedt auto's op maat, met alle mogelijke extra's." Op de showdagen laat Automobielbedrijf Witvliet dat royaal zien. "We hebben zo veel te bieden, de mensen moeten echt komen kijken. We hebben prachtige aanbiedingen. Bijvoorbeeld voor de Escort en de Mondeo: Een wagon uitvoering voor de prijs van een vier- of vijfdeurs. Zo zou ik nog wel even door kunnen gaan. Ook voor betrouwbare gebruikte auto's kun je bij ons terecht. Met de showdagen hebben we de occa sions uiterst scherp geprijsd. We leveren de meeste occasions met 12 maanden A 1 garantie". Ford optionsprogramma De Fordgarage in Middelhamis heeft een traditie van degelijkheid en betrouwbaar heid. "Die willen we hoog houden. Of het om nieuwe of gebruikte auto's of om reparaties gaat. Automobielbedrijf Witvliet staat voor kwaliteit" zegt Jan van der Made. "Ford biedt altijd een goede service en graag iets extra's. We hebben nog iets leuks voor mensen die een Ford Ka kopen en die dit jaar hun rijbewijs halen. Die krijgen een jaar een basis-autoverzekering bij Uniga- rant cadeau". Wie elke twee jaar een nieuwe Ford wil, kan daarvoor een goede regeling treffen. Afhankelijk van de waarde van iemands huidige auto wordt gedurende 24 maan den een bepaald bedrag betaald, waarmee men zeker is van de aanschaf van een nieuwe Ford. "Sparen met Ford dus" verduidelijkt Van der Made. "We leggen graag uit hoe het optionspro- gramma van Ford werkt". In de bloemetjes gezet Aren Grootenboer, Kees Ihrman en Jan van der Made hopen dat er weer veel belangstelling is voor de show van Auto mobielbedrijf Witvliet. "Met onze mede werkers hebben we ook deze show met zorg voorbereid. Iedereen is van harte welkom op onze Auto Show en elke bezoeker ontvangt een leuke attentie. Dit jaar hebben we de Fords in de bloe metjes gezet. Bloemenhandel Auperlé is er met zomerse planten en Big Boss uit Oude Tonge is er met pergola's, tuinhuis jes en tuinmeubelen. Elke bezoeker ontvangt een attentie van Automobielbedrijf Witvliet. Je ziet het, een bezoek aan de Forddealer altijd de moeite waard". MIDDELHARNIS - Het dorp Middelharnis kan bogen op een rijke visserijtraditie en in zo'n gemeenschap is een vis- zaak natuurlijk onontbeerlijk, maar het plekje aan de Nieuwstraat waar een ondernemer zo'n zaak begon, leek geen goed stekje te zijn. Ook voor een tweede liep het mis en 't zou pas gaan toen Cees Verspuy er zich voor inzette. Twee en een halfjaar is Visspecialist Cees Verspuy (28) er nu gevestigd en hij heeft de gang er in gehouden. Zó zelfs dat hij aan de krappe dertig vierkante meters al direct veel te weinig had. Met z'n klanten en een grote koelvitrine moest hij die mim- te delen en dat benauwde. Als het weer maar goed was hapten de liefhebbers hun harinkje wel buiten weg, maar de jeugdige ondernemer had zich z'n zaak toch anders voorgesteld. Pas nu heeft hij daar gevolg aan kunnen geven. Want veertien dagen geleden ging de winkel een poosje dicht en kwam Aannemingsbedrijf Paul Deurioo eer aan te pas. Het was de heer Verspuy - eindelijk - gelukt het naastgelegen pand te verwerven, aan te kopen zelfs, waardoor hij de ruimte beneden bij de viszaak kon trekken waardoor de verkoopruimte dubbel zo groot werd en pffdat luchtte op. Meer ruimte om je te bewegen, meer ruimte om je hele assortiment te laten zien en zelfs een hoekje voor een lunchcomer voor de consumptie van een smakelijk vishapje dat voortaan tot het uitgebreide assorti ment gaat behoren. Een pracht viszaak is het geworden, fris en koel en gerund door een uiterst gedreven en bekwame ondernemer, bovendien getrouwd met de dochter van een Thoolse visserman. Zij gaat het bovengedeelte van hun pand per september benutten voor een zaak in babykleding, want ook die ontbreekt in Middel hamis. Beneden denkt Cees Verspuy er zo zoetjes aan om de lokkende haringkar weer buiten te zetten. Op 28 mei gaat het haringsei zoen van start en de haringliefhebbers weten 'Cees Verspuy, uw visspecialist' ook dan goed te vinden. Het aftellen kan alvast beginnen. VSO Nederland - Hooghiemstraplem 142, 3514 AZ Utrecht. Telefoon 030 - 27 69 237. Giro 92 W. H. M V. Geelen F. Melaard

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 11