4 mei dodenherdenking Ouddorpse basisscholen legden weer krans bij oorlogsmonument LITIE Aan hen die vielen... 'Hoog' bezoek voor Oranjevereniging Ojttanimiemaii Den Bommel De Zeemanspot weer te hulp geroepen (010)2741135 Tlenkorenconcert te Dirksland Zaterdag 9 mei: 25e ANWB/WV landelijke fietsdag Kinderen zingen voor kinderen in Nieuwe Tonge Informatiebijeenkomst voetgangerstunnel N215 OPHALEN OUD PAPIER Politie 24-uurs telefoon: JUL^NilNNAARD ^^^YASTGOED VRIJDAG 1 MEI 1998 No. 6700 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 en zo ik heb gefaald gelijk een elk wel falen kan schenk mij dan Uw gena opdat ik heenga als een man als ik voor de lopen sta. (fragment uit: 'De achttien doden' van Jan Campert) OOLTGENSPLAAT - „Voor een ieder van ons is er de mogelijklieid om stil te staan bij het feit dat ons volk de vrijheid ontbeerde en dat velen zich hebben ingezet om die vrijheid te heroveren. Vrijheid is immers een kostbaar goed waar wij erg zuinig op moeten zijn", aldus schrijft de voorzitter van de Oranjevereniging 'Ooltgensplaat', de heer W. de Bonte in het programma 1998. Vernieuwd monument Op maandag 4 mei 1998 zal de al meer dan 50 jaar bestaande traditie worden voort gezet met een herdenking van de gevalle nen in de Tweede Wereldoorlog bij het vernieuwde monument aan de Kerksingel te Ooltgensplaat. De Oranjevereniging organiseert deze herdenking in samen werking met het Gemeentebestuur van Oostflakkee. Om 19.45 uur vertrekken de aanwezige deelnemers vanaf "t Centrum' aan de Van Weelstraat naar de Kerksingel. Na de plechtigheid, waarbij enkele toe spraken zullen worden gehouden, worden de deelnemers in "t Centrum' een kopje koffie aangeboden. De inwoners worden vriendelijk verzocht deze avond de vlag halfstok (zonder wim pel) uit te hangen. Zoals hierboven ver meld is door het Gemeentebestuur rond het monument een grote verbetering aan gebracht, dat de plechtigheid ten goede zal komen. OOLTGENSPLAAT - Op zater dag 9 mei 1998 krijgt het bestuur van de Oranjevereniging 'Oolt gensplaat' het bestuur van de Landelijke Bond van Oranjever enigingen op bezoek. De gasten zullen worden ontvangen op het Raadhuis te Ooltgensplaat door de burgemeester van Oostflak kee, de heer A. J. C. van Pelt. Na de ontvangst en een onderhoudend gesprek in de raadzaal zal het plaatselijk bestuur de gasten het werkgebied van de Vereniging tonen. Het bezoek zal wor den afgesloten met een broodje in het Verenigingsgebouw "t Centrum'. Bij ons weten heeft een dergelijk be zoek nog nooit plaats gehad aan de Plaatse vereniging die al ongeveer 62 jaar bestaat. In 1936, vermeld de histo rie, werd hc: ocrste bestuur officieel gekozen. Het bestond uit de heren C. W. Hobbel (voorzitter), M. H. Meijer (secretaris), W. Voogd (penningmees ter), K. Korte weg, Abr. Pie terse en J. van Ree, leden. Ter gelegenheid van het 40-jarig Rege ringsjubileum van H.M. Koningin Wil- helmina in 1938 kreeg het bestuur en kele mutaties. Heel Goeree-Overflakkee op de pedalen Op de fiets langs oude en nieuwe molens, lekker uitwaaien in de polder of op visite bij de boer? Dat kan op zaterdag 9 mei aanstaande. Dan staat heel Nederland in het teken van fietsen. De ANWB en VVV organiseren in sa menwerking met de TROS, Rijkswater staat 200 jaar en de Nederlandse Hart stichting voor de 25e maal de Landelijke Fietsdag. Onder het motto 'Welkom op de boerderij' houden veel boeren en tuinders open huis. Veel Nederlanders stappen op deze dag op de fiets en gaan één van de ruim 230 routes verkennen. In heel Neder land kan vanaf meer dan 375 plaatsen ge start worden. Op Goeree-Overflakkee zijn er twee fiets routes, beide ca. 35 km. lang. De route van Goeree kan gestart worden bij VVV Ouddorp, molen de Windvang in Goedereede en molen Korenlust in Stel- lendam. De route voert o.a. langs het vee teeltbedrijf van de fam. Van der Wende, Groenendijk 22 en langs molen De Zwaan in Ouddorp, waar pannekoeken worden gebakken. De route van Overflakkee kan worden gestart bij VVV/ANWB Overflakkee in Middelhamis, theetuin De Bongerd in Herkingen, molen De Eendracht in Dirks- land en molen d'Oranjeboom in Nieuwe Tonge. Bezienswaardig zijn o.a. de kaas boerderij van de fam. Spek, Onwaardse- dijk 1 te Dirksland en de Groene Asper geboerderij, Peuterdijk 59 in Herkingen. In molen De Eendracht te Dirksland wordt meel gemalen om 11.00, 14.30 en 17.00 uur. In de molen worden pannen koeken gebakken. Bij de genoemde bedrijven kunt u afstap pen om een kijkje te nemen. Alle molens op Goeree-Overflakkee zijn deze dag gratis te bezichtigen en er is pan- nenkoekmeel verkrijgbaar. Dit alles om dat het deze dag ook de landelijke Molen dag is. Tegen inlevering van de bon met contro le-stempels krijgt men bij het eindpunt een medaille als herinnering. Met een deel van de opbrengst van de rou- ^^3 0^3 ^^O De Plaatselijke Commissie van de SWO in Den Bommel organiseert een dagreis- je naar Zeeuws Vlaanderen op woensdag 27 mei a.s. Men vertrekt om 10.00 uur uit de Schoolstraat naar Vlissingen vanwaar men overvaart naar Breskens. Rond 12.00 uur is daar een 3-gangen diner en na de maaltijd is er een bezoek aan een kapel met uit hout gesneden beelden. Er wordt daarna onder leiding van een gids nog een rondrit door Zeeuws Vlaan deren gemaakt en onderweg nog koffie gedronken. Om ongeveer 18.30 uur is men weer terug in Den Bommel. De kosten bedragen 55,- per persoon. U kunt zich opgeven bij de heer Zoon, tel. 611574. teverkoop worden dit jaar nieuwe fietsen aangeschaft voor de Hartenark. Dit con gres- en conferentie-centrum van de Ne derlandse Hartstichting ligt in de bossen bij Bilthoven. Kinderen met een aangebo ren hartafwijking, ouders, broertjes en zusjes kunnen hier genieten van een ge heel verzorgde en aangepaste vakantie. Routeverkoop en informatienummer Bovengenoemde routes zijn op zaterdag 9 mei tussen 9.00 en 13.00 uur voor 5,00 te koop bij de startpunten. Vanaf heden zijn de routebeschrijvingen in de voorver koop verkrijgbaar bij VVV Ouddorp, tel. (0187) 681789) en VVV/ANWB Over flakkee, tel. (0187) 484870). Voor meer informatie over fietsroutes tij dens de Landelijke Fietsdag op Goeree- Overflakkee kunt u ook bij deze VVV's terecht. Voor meer informatie over start plaatsen in de rest van Nederiand kunt u vanaf heden bellen met de Landelijke Fietsdag Infolijn: (070) 3141420. Het is dan nu bijna zover! D.V. woens dagmiddag 6 mei om 15.00 uur gaan de deuren van de Ned. Herv. kerk wijd open. We hopen dan heel veel jongens en meis jes te ontmoeten die samen met ons Kin derkoor 'Bid en Zing' en ons Meisjeskoor 'Davina' mooie liedjes komen zingen over en voor de Heere. Onze koren staan o.l.v. de dirigent Peter Wildeman, we hebben nog twee kinder koren uitgenodigd, nl. 'Jedaja' uit Nieu- werkerk wat ook o.l.v. Peter zingt, en ook het kinderkoor uit Zierikzee 'Sjofar' o.l.v. Ellen V. d. Hoek. Er zal een kollekte worden gehouden voor de gehandicapte kinderen in Suriname, met name het project van S VSC waar onze dorpsgenote Annette Bruggeman werkt. Jullie mogen na afloop van de zangmid dag samen met eventuele begeleiders meegaan naar Elim. Daar staat dan de tafel al gedekt en kunnen we gezellig een broodje eten. De Zangmiddag begint om 15.30 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur, waarna we naar Elim gaan voor de broodmaaltijd die omstreeks 19.00 uur afgelopen zal zijn. Jullie zijn allemaal hartelijk welkom. De Zeemanspot werd op 28 april alweer te hulp geroepen, nu voor de gamalenkotter BR 35. Deze was aan het vissen ongeveer 1 mij] bezuiden Brammetje, de uiterton van het Slijkgat. De kor raakte daar in de schroef en via de kustwachtpost Ouddorp werd de Stellendamse reddingboot om 06.30 uur gealarmeerd. De bemanning was snel aan boord en zij voeren direct weg om de visserman op te I halen en om hem naar de buitenhaven van Stellendam te slepen. De bemanning van De Zeemanspot was voor dit karwei ruim twee en een half uur in de weer. In Dirksland: De provincie Zuid-Holland heeft een plan opgesteld voor de aanleg van een voetgangerstunnel onder de N215 bij de Julianaweg in Melis sant. De tunnel moet de twee bus haltes langs de provincialeweg beter bereikbaar maken. Op maandag 11 mei is er een informatiebijeenkomst waar belangstellenden de plannen kunnen bekijken. In 1997 is door de ZWN Openbaar ver voer een reizigersonderzoek uitgevoerd met als doel het optimaliseren van de bus lijn, 136 Ouddorp-Rotterdam Zuidplein V.V., op Goeree-Overflakkee. Op basis van de resultaten van dit onderzoek is door de ZWN voorgesteld een aantal busritten te strekken en een aantal busritten via de oude route door het dorp te laten lopen. Door deze maatregel is de ZWN in staat klanten een beter product aan te bieden waarin met name rijtijdwinst een grote rol speelt. In het kader hiervan worden nieu we halteplaatsen langs de N215 bij de hui dige aansluiting van Melissant aangelegd. Door de aanleg van de nieuwe halteplaat sen is het noodzakelijk een verkeersveili ge oversteek te creëren. Het is het streven de tunnel gereed te heb ben voor het ingaan van de nieuwe dienst regeling van de ZWN (mei 1999). Informatiebijeenkomst Op maandag 11 mei kunnen belangstel lenden de plannen bekijken in het vereni gingsgebouw Melishof, Binnenweg 61, 3248 AE Melissant. Van 16.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 20.00 uur zijn medewerkers van de pro vincie, het raadgevend Ingenieursbureau IBZH en de gemeente Dirksland aanwe zig om toelichting te geven en vragen te beantwoorden. Het plan ligt gedurende twee weken, vanaf 11 mei 1998, ter inza ge in het gemeentehuis van Dirksland. Tot 25 mei 1998 kunnen schriftelijke reacties ingediend worden bij de provin cie Zuid-Holland, Directie Economie Vervoer, t.a.v. mevr. Y. Schreiner, Post bus 90602, 2509 LP Den Haag. Visser Visser Net als op alle dagen kon je - dinsdagochtend - in Oud dorp zeggen wat je wilde en beluisteren wat je wou, maar ooit, nog niet zo lang geleden, werd dat met de dood bestraft.„een ontstellende waarheid", zei dins dagochtend burgemeester Sinke. Samen met de kinderen van de basisscholen, met heel wat inwo ners en met leden van de familie Molesteeg bevond de heer Sinke zich die morgen voor het oorlogsmonument aan het eind van de Weststraat. Een moment was het om de dorpsgenoten te gedenken die in de oorlog '40-'45 waren omgekomen en speci aal gold de herdenking van dinsdagochtend Gerrit Molesteeg, die op 10 mei 1945 in Duitsland overleed. Uit het verhaal van Gerrit Molesteeg waren de verschrikkingen van de oorlog af te lezen geweest. Onderwijzer Nelis heeft het weergegeven in een triest verhaal waaruit burgemeester Sinke zich de termen van verraad en wegvoering nog zeer herinnerde. Het was Gerrit Molesteeg overkomen, met z'n vrouw verjaagd uit hun huis, verraden omdat hij naar de Engelse zender luister de, weggevoerd naar Duitsland en daar, nog slechts één en der tig levensjaren jong, aan dysenterie overleden, terwijl het uur van de bevrijding al had geslagen. „Het verhaal van Gerrit Molesteeg staat naast honderdduizend andere verhalen van oorlog en verdrukking", bezag burgemees ter Sinke en hij riep ieder, vooral ook de jeugd, op om te blijven gedenken wat onze vrijheid heeft gekost, 't Is niet alleen ge schiedenis, waarschuwde de heer Sinke, maar nog dagelijks kunnen ergens op de wereld verhalen als deze worden aange vuld. „Laten wij de offers die zijn gebracht nooit meer vergeten en dankbaar zijn om onze herkregen vrijheid!" riep de heer Sinke op. De vlag hing halfstok, er werd koraalmuziek gespeeld en er heersten enkele momenten van diepe stilte waarna leerlingen van de beide basisscholen die het monument hebben geadop teerd, een krans legden. Ook deden dat twee vertegenwoordigers van de fam. Molesteeg waarin het overlijden van Gerrit een diepe wonde heeft gesla gen. Boomstronk veroorzaakt aanzienlijke schade in Sommelsdijk Sommelsdijk. Een afgezaagde boom stronk in Sommelsdijk die met groot ver driet, maar in het kader van de dorpsreno vatie, stond na te ijlen van zijn hachelijk lot werd meerdere malen geramd door vierwielige monsters die zo graag op de zelfde plek wilden staan als de boom stronk. Net zo kort afgezaagd dat hij door meerdere automobilisten wel werd opge merkt maar dan wel door het lawaai wat hij veroorzaakte wanneer zij hem te dicht naderden. 'Boem is ho' dacht hij dan. Als hij had kunnen praten had hij regelrecht de onfortuinlijke automobilist naar de vak mensen van Karels autoschade in Nieuwe Tonge gestuurd. Maar zij wisten zelf de weg al te vinden. Daar lossen ze zulke pro blemen razend snel op tot in detail. Kop koffie, schade formulier, vervangende auto, snelle reparatie en zijn ook nog ISO- 9002 gecertificeerd. Dat betekent dus kwaliteit. En twee jaar FOCWA GARAN TIE is vanzelfsprekend. Karels autoschade Langeweg 38 3244 BH NIEUWE TONGE Tel. (0187) 65 13 96 Lid FOCWA garantiefonds E-mail: Karels@flakkee.net OUDDORP D.V. zaterdag 2 mei komen wij van de Kon. Beatrixschool weer langs. Zet uw oud papier (dus geen karton a.u.b.) goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. Vriendelijk verzoek hierbij is, met het oog op de vrijwilligertjes die helpen bij het ophalen, de pakketten niet zwaarder te maken dan ten hoogste tien kilogram. In verband met het wijzigen van de te rij den routes wordt u verzocht uw papier uiteriijk 08.30 uur gereed te hebben staan. De opbrengst van de maand april was 1945,30 (27790 kg.). Hartelijk dank hiervoor. School met de Bijbel Kon. Beatrix GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijding met gewonden Op 28 april reed een 27-jarige inwoner uit Zevenbergschenhoek met zijn brom fiets op de Doelweg te Goedereede. Doordat hij een bocht te ruim nam kwam hij ten val waarna zijn bromfiets tegen een aldaar rijdende auto botste. Zowel de bestuurder van de bromfiets als zijn pas sagier raakten bij de val gewond en wer den overgebracht per GGD naar het zie kenhuis in Dirksland. Hier bleek dat de bestuurder zijn enkel had gebroken. GEMEENTE MIDDELHARNIS 2 mannen aangehouden ter zake mishandeling Naar aanleiding van klachten over crossende bromfietsers in en rond de vo- gelbuurt te Sommelsdijk werd door de politie extra toezicht gehouden in die omgeving. Er werd een crosser gesigna leerd die er vandoor ging. Een 43-jarige inwoner van Sommelsdijk zag dit en hield de bromfietser tegen. Hierop werd tegen de bromfietser proces-verbaal opgemaakt. Later keerde de bromfietser met zijn broer en een grote groep jeugd terug bij de man die hem had tegenge houden. Over en weer vielen klappen. De bromfietser en zijn broer zijn hierop aan gehouden en overgebracht naar het poli tiebureau. Tegen hem wordt proces-ver baal opgemaakt ter zake mishandeling. Fietsenkijkdagen Op 8 mei 1998 tussen 09.00 en 14.00 uur en op 9 mei 1998 tussen 09.00 en 16.00 uur worden fietskijkdagen georganiseerd aan het politieburea te Middelhamis. Goeree-Overflakkee B.V. Op vrijdag 15 mei a.s. zal, in de Ned. Herv. Kerk aan de Kerkring te Dirksland, een zangconcert worden gegeven door tien koren van de kring van Chr. Zangverenigingen op Goeree-Overflakkee. Het is niet bij toeval dat dit concert wordt gegeven in de kerk te Dirksland. Nee, deze kerk leent zich bij uitstek voor het geven van een dergelijk concert, de akoestiek is werkelijk uniek te noemen. Aan dit concert zullen meewerken de gemengde koren 'Hart en Stem' uit Oud dorp o.l.v. Jan Bezuijen; 'Soli Deo Gloria' uit Stellendam o.l.v. Paul Heijboer; 'Sur- sum Corda' uit Dirksland o.l.v. Peter Wessels; 'Middelhamis' o.l.v. Cees den Braber; 'Soli Deo Gloria' uit Stad aan 't Haringvliet o.l.v. Paul Kieviet; 'Jubilate' uit Ooltgensplaat o.l.v. Arie van 't Geloof; dameskoor 'De Lofstem' uit Den Bommel o.l.v. Peter Wessels; mannenkoor 'Jubila te Deo' uit Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen en jeugdkoor 'Psallite Deo' uit Middelhamis o.l.v. Paul Kieviet. Organist is Anton Weenink. Gezongen zullen worden werken van Schütz, Mendelssohn, Smart, Kuhnau, Eriebach, Kiel, Palestrina, Schubert en diverse andere componisten. De koren zullen gezamenlijk het 'Jezus, ik min u' ten gehore brengen. Als u bovenstaande leest, hebt u al begre pen dat het zeker de moeite loont om dit concert te gaan bezoeken. De toegang is gratis, maar ter bestrijding van de kosten zal een collecte worden gehouden. De aanvang is 20.00 uur. De kerk is ge opend vanaf 19.15 uur. VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO - STUDIO - REPOFTTAOE - FOTOGRAFIE ^^^^^H [=3 1=3 C=l 1=1 tzg ^^7 h^^^^B CU 1=3 czi CU CZ3 cm cj czj cj 1 OÜODOW-Wtel«&M( 35 - r»*»feon (Of 97} MTSÏZ F« 683 ?34 RENESSE - AMshcp - Hogazoom r 72 - TsMbon jD 11TJ 462«W REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 621033 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Voor de l(oop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1