EIIAriDEtl-IIIEUWS Volleyballen! VERVOLGVERHAAL Vrouwvolk aan boord 2e Blad DINSDAG 28 APRIL 1998 No. 6699 De plaatselijke Oranjeverenigingen hebben zich weer ingespannen om op Koninginnedag a.s. donderdag, een mooi programma te bieden. 08.00 uur: Reveille vanaf de toren van Sommelsdijk. 08.15-08.45 uur: Aubade bij De Goede Ree te Sommelsdijk. 09.00-16.00 uur: Geraniummarkt op de Voorstraat van Sommelsdijk (met optre den van de Neutekrakers). 10.00-16.00 uur: Winkels van winkel centrum D'n Diek Middelhamis geopend. Huifkarren tussen 'Middletown', Zwa luw, Rubensplein en Geraniummarkt. Western vrijmarkt voor kinderen op het Zandpad. Live optredens van een theatergroep. Diverse Saloons met western terrassen. Schiettent bij het Diekhuus. Skate demonstraties Beneden Zandpad. Free Country and Western kinderspelen. Foto's (gratis voor geklede) Cowboys, Cowgirls, Indianen en Sqaws, Schmin- cken van o.a. Cowboys en Indianen, Ver- kleedwedstrijd, Brandweerspelletjes, Pijl en boog schieten, Hoefijzer werpen. Kleurplatenwedstrijd, Lasso werpen. Pony rijden. Open Air Country Line Dance Festival. Vanaf 12.00 uur: Opening Line Dance Festival door burgemeester Sleurink met o.a. Mega Sport demoteam. Western Dream Line Dancers en de Saloon Cen tral Country Dancers. WijKGROEP Zuid Middelharnis Wijkgroep Zuid, peuterspeelzaal Pippe- loentje. Algemene Bond voor Ouderen, Lokaal Ouderenwerk organiseren op 30 april een feest op het Rubensplein in Mid delhamis. Het programma is als volgt: 13.00 uur: Opening kramen (rommel, snoep, eten, schminken enz. Kindervrijmarkt - neem zelf een kleedje mee en verkoop je spulletjes. 13.00 uur: Optreden Mega Sport (aerobic en steps). 13.30 uur: Optreden Somi Girls. 14.00 uur: Optocht versierde skelters, fietsen, driewielers e.d. door de wijk met de Somi Girls voorop. Leuke prijzen voor wie het mooist ver sierd heeft. 14.30 uur: Volksdansdemonstratie. 15.00 uur: Skeelerwedstrijden (denk aan knie- en polsbeschermers) voor de jeugd van 5 tot 16 jaar. Straattekenen. 15.30 uur: Hoky Poky clown. Verder zijn er nog diverse kinderaktivitei- ten o.a. luchtkussen. Bij slecht weer vinden de aktiviteiten (zoveel mogelijk) in het Dienstencentrum plaats en is de rommelmarkt in het win kelcentrum-zuid. WlJKVERENIGING 'De ZwALUW' Sommelsdijk 13.00 uur: Optocht versierde fietsen, kar ren en skelters m.m.v. 'Sempre Crescendo'. 13.30 uur: Kinderspelen. 15.30 uur: Demonstratie karate. 16.00 uur: Play-Back wedstrijd. 17.00 uur: Afsluiting van de dag. Tussendoor draaien we het rad van avon tuur, met ronden voor kinderen en vol wassenen. Op het veld staan een aantal kramen met o.a. ballengooien, touwtje trekken, ham burgers, snoep etc. Natuurlijk staan er kramen van de peuter speelzaal met o.a. kruukplaetjes. Op het plein is er een vrijmarkt. Opgeven voor de spelletjes en de play back-wedstrijd kan op de dag zelf. Wel moet je je eigen cassettebandje meene men. Tot ziens bij 'De Zwaluw', Sperweg 5 te Sommelsdijk. Nll^UWli: TOAgK 08.00 uur: Reveille blazen en vlaggen naar buiten. 08.45 uur: Marsmuziek. Muziekvereni ging 'Apollo' met de majorettes marst door het dorp. succes zal worden. De spelen zijn ook weer afgestemd op ons thema van deze dag, en we verwachten ook van deze groe pen dat zij hiernaar gekleed zullen zijn. Ook dit evenement zal plaatsvinden aan de Kerkring. 21.00 uur: Kampvuur. Na de zeskamp gaan we met z'n allen achter de muziek en gaan we naar de rolschaatsbaan aan de Florisstraat voor het Kampvuur. 09.30 uur: Kinderspelen. STAD 10.30 uur: Aubade. 10.45 uur: Vervolg kinderspelen. 12.00 uur: Einde ochtendprogramma. 13.30 uur: Demonstratie Total Body. 14.00 uur: Zeskamp. 18.00 uur: Einde middagprogramma. 19.30 uur: Play-Back wedstrijd. Alle activiteiten vinden plaats op het veld van S.N.S. STELLIÜNDAM 07.30 uur: Trompetgeschal, Stellendam wordt gewekt. 08.20 uur: Muzikale rondgang langs de scholen. 08.45 uur: Reveille/hijsen van de vlag. Aubade. 09.30 uur: Toneelvoorstelling 'PimPom'. Afhalen formulieren puzzeltocht. Behendigheidsspelen voor de oudere jeugd. Oranje-terras. 11.00 uur: Optreden Majorettenpeloton 'Jong Leven'. 13.00 uur: Inleveren formulieren puzzel- tocht. 13.00 uur: Versierde fietsen wedstrijd. Er staat een stand voor het schminken van de kleintjes, en een springkussen vlakbij het open podium, waar Play-Back wed strijden worden gehouden voor de jeugd. Iets verder zal een Skelterrace worden gehouden voor kinderen van 4 tot 7, en van 8 tot 12 jaar. Op het Plein organiseren we een toumooi 'Levend Tafelvoetbal', en op de Nieuwe weg Ringsteken, onder leiding van de Sas- ruiters. Verder zijn er twee buitenterrassen met bediening, op uiteen liggende locaties. Om 21.00 uur start de Lampion-optocht m.m.v. Sempre Crescendo uit Hellevoet- sluis. En we besluiten de dag met een Oranjebal in Melishof met muziek van Dansorkest 'Telstars'. DIllKSMM) 28 april t/m 2 mei: Lunapark bij 'De Schakel'. Woensdag 29 april: Seniorenmiddag in 'Geldershof'. Aanvang 13.30 uur. Woensdag 29 april: Oranjeconcert 'Con Amore' in de Ned. Herv. kerk. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 29 april: Wandelmars 'Olym- pia'. Vertrek bij 'Geldershof' om 18.30 uur start voor de 10 km en om 19.30 uur de 5 km. Ontvangst bij 'Geldershof' met muzikale medewerking van 'Amicitia'. Donderdag 30 april: 08.00 uur: Herauten blazen de Reveille. 09.15 uur: Vertrek vanaf de scholen met 'Amicitia'. 09.30 uur: Zanghulde bij ziekenhuis. 10.00 uur: Aubade bij gemeentehuis. 10.30 - 12.30 uur: Kinderspelen op het DES terrein. 09.15 uur: Aubade in de Kerkring. De muzikale leiding is toevertrouwd aan de heer Wim Soeters. Halverwege de Auba de zullen de kinderen van de groepen 1 en 2 van het basisonderwijs gezamenlijk hun eigen liedje zingen. 09.45 uur: Ballonnenwedstrijd. 10.00 uur: Kramenmarkt. Dit jaar hebben we een markt met oude ambachten, old timers en ook de verenigingen hebben zich laten inspireren door die goede oude tijd. Wij hopen dat iedereen gekleed zal zijn naar het thema voor deze dag: OUD HOLLANDS. 10.15 uur: 'Het Boemeltje'. Ook dit jaar zal 'Het Boemeltje' de gehele dag rijden. De halte zal evenals vorig jaar op de HOAGTE zijn. 13.30 uur: Optreden Volksdansgroep. De volksdansgroep 'Simchoe Na' uit Spijkenisse zal een demonstratie geven in de Kerkring van verschillende Oud Hol landse dansen. 14.30 uur: Jongerenzeskamp. Ook dit jaar is er weer een jongerenzeskamp voor de jeugd. Er zijn twee leeftijdsgroepen en wel van 8 tot en met 11 jaar en van 12 tot en met 15 jaar. 18.00 uur: Show majorettes. We vinden het fijn dat de majorettes dit jaar weer van de partij zijn. Zij zullen aan de Kerkring een show laten zien en we hopen dat u allemaal komt kijken naar wat zij voor deze dag hebben ingestudeerd. 18.45 uur: Optocht. Dit jaar is het de bedoeling dat de kinderen verkleed in Oud Hollandse Stijl en met een herriekamer (bijv. een ratel, klepper, oude pan met houten lepel etc.) achter de muziek door het dorp gaan. 19.30 uur: Grote zeskamp. We hopen dat de zeskamp ook dit jaar weer een groot 14.00 uur: Vrijmarkt. 14.15 uur: Spelcircuit. 19.30 uur: Concert Jeugdorkest 'De Hoop'. 20.00 uur: Concert Fanfare-orkest 'De Hoop'. 21.30 uur: Lampionnenoptocht. MKLISSANT Koninginnedag 1998 beginnen wij om 8 uur met het hijsen van de grote vlaggen bij de toegang tot ons dorp, aan de Molen dijk. Wij gaan er van uit dat vele burgers ons voorbeeld zullen volgen. Om 9 uur starten de spelen voor de schoolkinderen op het Plein en omgeving. Vanaf 10 uur is er op de Voorstraat een gezellige Braderie, waar een groot assor timent nieuwe en gebruikte artikelen zul len worden aangeboden. Ook is er een Geranium-markt en een stand met vaste planten. Kortom 'Voor elk wat wils'. Om 11 uur is de gebruikelijke Aubade in de tuin van het bejaardencentrum, welke in ontvangst zal worden genomen door burgemeester Boonstra. Aansluitend is er voor alle bejaarden uit Melissant (ook zij die niet in het centrum verblijven) een gezellig samenzijn onder het genot van een hapje of een drankje. Om 2 uur 's middags start de feestelijke optocht vanaf Melishof. Versierde fietsen of andere voertuigen, met de kinderen al of niet verkleed. Vooraf gegaan door muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirks- land. Om dezelfde tijd beginnen de feestelijk heden in het centrum. Er staat dan een 8 meter hoge klimmuur gereed voor de waaghalzen onder ons. Gevaarlijk is het echter niet, omdat het geheel super bevei ligd is. 13.30 uur: Jureren versierde kinderfiet sen bij de hoofdingang ziekenhuis. 14.00 uur: Prijsuitreiking versierde fiet sen op de Voorstraat. 12.00-20.00 uur: Gezellige Oranjemarkt rond de Ring. 12.00-18.00 uur: Toren beklimmen. 13.00-18.00 uur: Demonstraties Country dansen door Western Dancers uit Bruinis- se. Optreden van zangkoor Excelsior, de monstratie Center Sports en Fiets 'm over de kop. 13.00-18.00 uur: Rodeostier bij de Rabo bank o.l.v. Radio Flakkee. 13.00-18.00 uur: Computerspel bij de Rabobank. 12.00-18.00 uur: Demon Western Ri ding. Demonstratie Manege Poortvliet en diverse spelletjes met paarden in de Nieuwstraat. 12.00-20.00 uur: Bierfietsen bij visres- taurant aan de Ring. 12.00-20.00 uur: Relax Terras in Count ry Style op parkeerterrein Rabobank. 12.00-24.00 uur: Country dansen op de Kattewacht in feesttent met live optreden van: Ranch Girls and the Ragtime Wrang- Iers van 12.00-16.00 uur; Longrider en Cornell Grant van 16.00-20.00 uur; Wind fall van 20.00 tot 24.00 uur. Doodopend buffet aanwezig. Op het DES-terrein: vanaf 18.30 uur: Hete luchtballonnen festijn op het Des-terrein met een Coun- tryconcert door Amicitia. 21.00 uur: Lampionnenoptocht, trekkers met wagens worden opgehaald bij 'De Schakel'. ±22.00 uur: Vuurwerk op het Des-terrein. mimi TOi\(jE 07.00 uur: Lawaai-optocht voor kinde ren van de bovenbouw, uitgerust met fietsen voorzien van potten, pannen, blikken en andere instrumenten om het dorp te wekken. Vertrek vanaf de haven. 08.00 uur: Ophalen kinderen op basis scholen voor Aubade met medewerking van muziekkorps 'Vooruit'. 08.30 uur: De kinderen van 0-6 jaar kun nen hun ballon ophalen bij de container. Ouders zorg ervoor dat het kaartje van uw kind is ingevuld. 08.45 uur: Aubade bij Ebbe en Vloed, het zingen van vaderlandse liederen. Kinde ren en uiteraard ook de ouders worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. De tekst van de liederen wordt ter plaatse uitge reikt. Ouders a.u.b. achter de dranghekken plaatsnemen, zodat het zingen van de kin deren beter tot z'n recht komt (geef het voorbeeld). Balonnenwedstrijd. Na het zingen worden de ballonnen opgelaten. 09.15 uur: Groep 1 en 2 4- peuterspeelzaal worden in de Feesttent aan de Kaai ver wacht, waar het ochtendprogramma ver zorgd wordt. PS: Ouders worden niet toe gelaten i.v.m. afleiden, er is voldoende toezicht. 09.15 uur: Groep 3 t/m 8 worden op het terrein aan de Kaai verwacht. Groep 3 en 4 spelletjes. Groep 5 en 6 fiets versieren h- rondrit. Groep 7 en 8 survival dropping. PS: Vrijwilligers voor de begeleiding van de spelletjes a.u.b. 9.00 uur aanwezig bij de container. 11.30 uur: Prijsuitreiking kinderspelen. 11.30-14.00 uur: Schminken van kinde ren door clown 'Gompie'. 13.15 uur: Vrijmarkt voor alle kinderen van de basisscholen. Zij kunnen hier hun spullen te koop aanbieden. Ook mag je muzikale talenten, goocheltrucs, of ande re kunsten vertonen, uiteraard tegen ver goeding van jou publiek. 13.30 uur: Rondritten door het dorp in de huifkar. 13.45 uur: Ploegen spelen. De ingeschre ven ploegen (13-17 jaar en 18+) nemen het tegen elkaar op in diverse spelen, waarbij behendigheid, snelheid, tactiek en vooral conditie de ingrediënten zijn. Ver geet niet om in te schrijven! 18.15 uur: Speurtocht. Gezellig met je eigen 'clubje' wandelend door het dorp. Tijdens de tocht moeten diverse vragen beantwoord worden, waarbij u er versteld van zult staan wat u wel maar vooral wat u niet weet van uw eigen dorp. Prijsuitrei king direct na afloop ca. 20.30 uur in de feesttent. 19.30-20.00 uur: Vertrek dropping/sur vival voor iedereen vanaf 13 jaar in groep jes van min. 4 personen. 20.00 uur: Gevarieerde avond in de tent met o.a. Rodeocompetitie v.a. 20.15 uur. Er is een echte Rodeostier aanwezig en er wordt gestreden om de trofee voor de beste Rodeorijder in diverse leeftijden. Trekking prijzen van de verloting (ca. 22.30 uur) waarvoor u de gehele dag loten kunt kopen. Prijsuitreiking dropping. Aerobics demonstratie. Karaoke. We zijn er van overtuigd u een compleet programma te bieden. Laat uw waardering blijken door met grote getale te komen en er met volle tegen van te genieten. Komt allen!!! OOi;iGENSPlJlilT 08.00 uur: Klok luiden. Een ieder wordt verzocht de vlag uit te ste ken met de Oranje wimpel. 08.02 uur: Reveille. Muzikanten blazen de reveille op de toren van de Ned. Herv. Kerk. 08.45 uur: Bestuursleden van de Oranje vereniging hijsen de vlag in de Marijke- straat. 09.00 uur: Vertrek van de schoolkinde ren naar het gemeentehuis. 09.15 uur: Aubade. 09.35 uur: Vertrek van alle kinderen naar 't Centrum. 09.55 uur: Aanvang van de kinderspelen. Groepen 1 en 2 spelen hun eigen spel op het grasveld voor de openbare school 'De Regenboog'. Groepen 3 t/m 6 spelen, elk kind voor zich zelf, op vrije spelen. Groepen 7 en 8 spelen een zeskamp. 12.00 uur: Einde spelmorgen. 13.00 uur: Deelnemers aan de Oranje- Vrijmarkt nemen hun plaatsen in. Wij zullen tijdig aangeven welke straten bij 't Centrum hiervoor gebruikt kunnen worden. 13.30 uur: De aan de zeskamp deelne mende ploegen verzamelen zich bij 't Centrum. 13.45 uur: De ploegen worden voorge steld aan het publiek. Na het voorstellen melden de ploegleiders zich bij de hoofdscheidsrechter voor het inzetten van de JOKER. 14.00 uur: Aanvang zeskamp. 18.00 uur: Einde van het middagpro gramma. 21.00 uur: Lampionoptocht. Start en eindpunt bij 't Centrum. Het bestuur van de Oranjevereniging ver klaart zich niet ontvankelijk voor klachten over het gebruik en/of misbruik van fak kels welke in de optocht worden meege dragen. Voor schade ontstaan door fakkels zal het bestuur GEEN aansprakelijkheid aan vaarden. Voor jong en oud! De volleybalvereniging Intermezzo uit Middeltiarnis zoekt voor het vol gende seizoen nieuwe en oud-Ieden die (weer) competitie willen gaan spelen. Iedereen is welkom: meisjes en jongens, heren en dames, zowel beginners als mensen die al eens gevolleybald hebben. Er wordt één keer in de week getraind en de meeste wedstrijden vinden op de zater dag plaats. Het wedstrijdseizoen begint in oktober en eindigt eind april. Met de feest dagen wordt er niet gespeeld. Ook mensen van buiten Middelhamis/ Sommelsdijk zijn natuurlijk welkom. In overleg kan er dan met elkaar meegereden worden. Heb je interesse, reageer dan snel, want dan kan je nog tot eind juni meetrainen. En dan kan je nog in een team ingedeeld wor den. Zaterdag 9 mei vinden in de Staver de VAN LINT AUTOSCHADE jeugdtoer- nooien plaats. Van 9.00 tot 14.00 uur zul len de mini's en Cs (6 tot 13-jarigen) in aktie komen. En van 14.30 tot 20.30 uur is het toernooi voor de A en B-jeugd (14 tot I8-jarigen). Zo'n 54 teams, waarvan 12 teams van Intermezzo, doen aan dit toer nooi mee. Dat betekent dat er ongeveer 350 kinderen in De Staver bezig zullen zijn. Het wordt dus een heel spektakel. Kom gemst eens kijken. De toegang is gratis. De firma van Lint zal de bekers na afloop van de toemooien aan de winnaars uitreiken. V.C. INTERMEZZO Bel voor vrijblijvende informatie: Tmdy van Zijp, tel. 483059. K. Norel .:M,. -II- Ze hapten allebei naar lucht terwijl ze zich vastklampten aan de giek. Maar de golf liep weg, en na het grootzeil reefden zij de fok. Daarmee gereed ging Johan nes weer naar achter. Halfweg kwam er een roller, die hem meesleurde over het luik. Hij kwam in het gangboord aan lij terecht, waar hij even versuft bleef lig gen. Daarna kroop hij naar achteren. Riek stond doodsbleek aan het roer. „Ga naar om laag", zei hij, terwijl hij de helmstok overnam. „Het is hier veel te koud voor jou". Maar hij wist wel dat ze niet van kou zo bleek was. Het was van angst om hem, toen hij daarnet over het luik gesleurd werd en amper in het gang- boord liggen bleef. En natuurlijk dacht zij ook aan haar raad van gister. Wanneer hij die had opge volgd, lagen ze nu waarschijnlijk bij de sluis van Bmnsbuttel. Wel, nu konden ze waarschijnlijk morgen al in Halden zijn. Zij hadden in de afgelopen nacht en ook deze morgen nog een best behoud gemaakt, en ze vorderden zelfs nu redelijk, ondanks de hoge zee. Hij hoopte dat tegen de avond de wind wat zou gaan luwen. De dag liep op een eind. Een grauwe schemering viel op de even grauwe golven. Maar de storm luwde niet; die wakkerde nog aan. De wind floot gierend door het want, de golven bmlden. Spook achtig lichtte het witte schuim rondom het schip. En weldra werd het aardedonker; het toplicht slin gerde in die zwarte duistemis. Het schip nam veel water over. Johannes stond aan het roer soms tot de knieën in het schuim, omdat de spuigaten het overkomend water niet zo snel verslinden konden. Toen hij omlaag ging voor een bakje, bleef hij bij het trapje staan, omdat zijn kleren dropen. Riek gaf zijn koffie, nadat zij die met moeite ingeschon ken had, want het schip slingerde vervaarlijk, en hij dronk, zich klemzettend in de smalle ruimte van de opgang. „Hoe staat het er bij?" vroeg zij. „O, alles goed". „Moeten we niet gaan steken?" „Niet nodig", antwoordde Johannes, wat stuurs omdat zij zich in zijn zaken mengde". „Mijn vader ging wel steken bij zulk weer als dit". „Wat je vader deed moest hij weten. Ik kan m'n eige mast afzeilen. We zijn in volle zee". „We kunnen in de Jammerbocht verdagen". Hij lachte grof. „Wat jammer jij over die Jammer bocht! We zijn er al voorbij". Hij zette het lege kopje op de tafel. Zij greep het snel, omdat het met een schuiver van het schip ging glijden. Hij ging naar boven. Daar stelde Jaap dezelfde vraag als Riek gedaan had. „Moeten we niet gaan steken, schipper?" „Nee", zei Johannes kort. Hij nam de kijkeruit de koker en zette zich schoor tegen de achterwand van de roef, de ellebogen op het dak. Zo zocht hij de zee af. Hij zag geen enkel licht. Dus waren ze nog ver van het land en was er geen gevaar. Ze hielden, knap koers en de kof lag niet eens zo ongemakkelijk, al liepen de zeeën over de luiken. Maar die zaten stevig dicht. Het was glad onnodig te gaan steken. Hij keek weer door de kijker. Nog zag hij niets. Het was alles zwart, behalve wat grauw schuim, rondom het schip. Johannes zag evenwel wat an ders: Riek in de roef. Haar gezicht was gesloten, haar wangen bleek, haar lippen dun, haar ogen... Hoe waren haar ogen? Bedroefd, verwijtend? In elk geval was zij niet in haar zin. Dat was natuur lijk omdat hij gister niet gedaan had wat zij wilde. Riek kon het nooit goed hebben als hij zijn eigen weg ging en niet de hare. Destijds toen hij naar zee wou en zij op het Wad wou blijven, later toen hij die reis naar Noord-Engeland aangenomen had. En beide keren was het toch gebleken dat het kon. Nu stond het weer zo. Zij jammerde maar over de Jammerbocht en ze waren er al lang voorbij. Hij moest zich van haar dwarsdrijven niets aantrek ken, dan draaide zij wel bij. Dat was ook zo ge weest toen hij buitengaats en naar Newcastle geva ren was. Het zou morgen weer zo zijn, wanneer zij goed en wel in Halden lagen. Er kletterde een regenbui op het dek. Het sproeide op zijn Zuidwester en zijn oliegoed. Het werd zó donker, dat men geen hand voor de ogen zien kon. De zeilen en de mast vielen niet eens te onder scheiden. Het toplicht brak moeilijk door een dik gordijn van water heen. Johannes hoopte dat de regen de storm wat zou doen bedaren, doch het was niet zo. Nog harder bulderde de wind en nog woester werd de zee. Als Riek niet pas gezeurd had, zou hij nu toch gaan steken. Thans zou het er op lijken of hij haar gelijk gaf. Hij hield koers. De regen was over, de duistemis werd minder dik. Het schuim was weer te zien. 't Was of de kof in een bed van schuim dreef. De boeg verdween in elke golfen richtte zich met moeite op. Moeten we niet gaan steken, schipper?" vroeg Jaap nog eens. ,,lk zal wel zeggen hoe we varen moeten", beet Johannes. Hij stond nog steeds over de roef geleund. Riek was toch wel een beste vrouw. Wakker en weer baar en ook lief, heel lief vaak. En zat ze hem dwars? Sinds zij eenmaal buiten duinen voeren, had zij nooit meer geprutteld. Toen ze er verleden jaar bij Ameland een beetje tussen zaten - naar hij meende, maar het was niet zo - had zij geholpen als een man. Toen hij in onrust was omdat ze Engeland niet gauw genoeg bezeilden, stak zij hem een hart onder de riem. En had ze het niet bij het rechte eind gehad toen zij hem gister aanried binnendoor te gaan in plaats van buitenom? Als hij haar raad gevolgd had, waren ze deze storm ontlo pen. Jawel, maar dan lagen ze nu in Bmnsbuttel en zouden ze misschien pas over veertien dagen in Halden zijn, en nu waren ze er waarschijnlijk mor gen al. En tijd is geld voor een schipper. Daar dacht Riek te weinig aan. „Een vuur over stuurboord, schipper", waarschuw de Jaap. Johannes keek die kant op. „Waar?" vroeg hij, zoekend naar een scheepslicht. „Het is nu weg... Daar is het weer, vier streken over stuurboordsboeg. Twee schitteringen in tien seconden, geloof ik". Johannes had het licht nu in de kijker. Hij keek er star naar en telde de tijd waama de schitteringen temgkeerden. Het waren er twee in' twaalf secon den. „Bijleggen!" beval hij scherp. „Eindelijk", mompelde Jaap. „Nu het. „Wat zeg je daar?" „Niets, schipper, niets". Jaap werkte hard aan het roer, sjorde de ene takel, liet de andere vieren. Het schip kwam op en lag weldra kop in de wind. Johannes dook in de roef. Hij schrok toen hij Riek bij de tafel zag, want het was middemacht. „Waarom ben je nog niet naar bed?" vroeg hij. „Omdat ik het niet vertrouw, Johannes". Hij beet zich op de lippen. Uit de la greep hij een kaart van het Noordelijk deel van de Noordzee. Hij zocht de vuren op de kust van Jutland: twee schitteringen in twaalf seconden. Toen hij het licht vond, week het bloed uit zijn gelaat. Hoe kon dit? Zij hadden onveranderd Noordoost ten Noorden gevaren. Hij had zorgvuldig de log genieten. Ze waren Skager Horn al voorbij, volgens zijn bestek. KONINOINMilDAO PROGRAMMA' (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 3