Actiemarkt 'De Verbolgen Bron' Wisselexpositle 'ongergoewd' in Ouddorps museum Paul Kieviet, winnaar 35e jeugdsolistenconcours Kerkdiensten Ger. Gemeenten AA^MINNAARD VASTGOED Concert Fanfare-orkest Vooruit op 6 juni 'De Zeeparel' met motorproblemen 'Sempre Crescendo' vraagt spullen voor rommelmarkt Herinnering inleverdagen rommelmarkt Nieuwe Tonge Dag van de Muziek Bibliotheek 'Eben-Haëzer' Nieuwe Tonge zingt voor Hospice Xalando' c/> Groot oranjeconcert in Dirksland Omloop van Menheerse DINSDAG 28 APRIL 1998 No. 6699 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00/JAARABONNEMENT ƒ58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 MELISSANT D.V. zaterdag 9 mei wordt van 10.00 tot 16.00 uur een markt gehouden ten bate van de actie 'De Verborgen Bron'. Deze actie wordt georganiseerd door de Jeugd- bond van de Gereformeerde Gemeenten en is ten bate van een aantal welzijns- en onderwijsprojecten en verspreiding van Bijbelse lectuur in China en Cambodja. Als het mooi weer is, is iedereen van har te welkom op het schoolplein van de christelijke basisschool aan de Beatrix- laan. Als het regent, wijken we uit naarde schuur van de familie Struik, Noorddijk 10. Voor jong en oud is er van alles te doen en te nuttigen. Bijvoorbeeld: ponyrijden en allerleid (behendigheids)spelletjes voor de jeugd en volwassenen. Kom met een lege maag en trakteer uzelf op verse slaatjes, frites, kroket, fricandel, Vietna mese loempia's, koffie (of ander drinken) met een versgemaakt roombroodje, vers gebakken vis, ijs, enz. Koop bij ons kaas, noten, eieren, appels, sinaasappels, groen te en fruit. Ook voor boeken, (chinese) kado-artikelen en tweedehands kleding kunt u bij ons terecht. Graag ontvangen we al uw lege statiegeld- flessen (alle merken en soorten zijn wel kom). De kinderen verzorgen hun eigen rommelmarkt. Met het hele gezin of liever alleen (eventueel in nostalgische kleding) op de foto? Ook dat is mogelijk. En nie mand gaat natuurlijk naar huis zonder een mooi boeket bloemen. Tot ziens op de actiemarkt!! Goeree-Overflakkee B.V. Het geplande concert van 9 mei wordt ver plaatst naar 6 juni. Fanfare-orkest Wilhel- mina uit Numansdorp neemt een gedeelte van de avond voor hun rekening en staat onder leiding van dirigent Alex Zwijgers. Fanfare-orkest Vooruit staat sinds kort onder leiding van Jurgen Nab, een zeer kundige en enthousiaste dirigent. Het concert vindt plaats in de Grutterswei te Oude Tonge en begint om 20.00 uur. Wij zullen voor u een gevarieerd pro gramma presenteren. Graag willen wij de bezetting van ons orkest verbeteren en zijn op zoek naar muzikanten (in spé). Heeft u interesse? Kom gerust eens naar de repetitie op woensdagavond in het Bol- baeken (achter de RK kerk) of bel voorin formatie: L. H. Braber, tel. (0187) 641173. Er is een zeer goede muziekopleiding ver- zorgd door vakkundige docenten En Vooruit is niet alleen voor jonge mensen. Ook 'oudere jongeren' zijn van harte wel kom om muziek te komen maken bij Voor uit. Zondag 26 april was de Belgische motor kruiser 'De Zeeparel', met als thuishaven Zeebrugge, onderweg van Scheveningen naar de Roompotsluis. Het fonkelnieuwe vaartuig kreeg even buiten het Slijkgat problemen met de motor, die overigens nog maar 15 draaiuren had. De schipper, die alleen aan boord was, zette de motor uit, maar het gelukte hem niet deze later weer te starten. Via KWC kanaal 16 alarmeerde hij de kustwacht, die via de vuurtoren Ouddorp de bemanning van de Stellendamse red- dingboot alarmeerde om 15.00 uur. 'De Zeemanspot' haalde 'De Zeeparel' even voüibij üt. uuoiiuii van het Slijkgat op en bracht het scheepje naar de buitenhaven van Stellendam, waar zij ongeveer 17.00 uur arriveerden. De Koninklijke Fanfare 'Sempre Cres cendo' uit Middelhamis-Sommelsdijk za melt weer spullen in voor de, op 20 juni te houden, rommelmarkt. Om het Diekhuusplein weer te vullen met 'handelswaar' vraagt Sempre de mede werking van de bevolking. Heeft u nog spullen, van kop en schotel tot bankstel, van kandelaar tot fornuis, van pocketboek tot computer, alles is welkom. Klein spul kunt u brengen op dinsdag avond na 19.15 uur in de Notenkraker, aan de Jul. van Stolberglaan 17 te Middelhar nis of na afspraak op een andere tijd. Natuurlijk kunnen we uw spullen ook af halen; belt u voor een afspraak naar tele foonnummer (0187) 484226 (Cor Bus- kop). Een makkelijke manier om van uw spul len af te komen en bovendien: hergebruik is goed voor het milieu en de opbrengst is goed voor Sempre! ^^9Q^Q^ Aanstaande zaterdag 2 mei is het weer mogelijk om uw spullen voor de rommel markt van de Hervormde Gemeente, die D.V. 4 juli gehouden zal worden, in te leveren. Wij staan vanaf 9.00 tot 12.00 uur weer voor u klaar om de spullen in ont vangst te nemen bij de schuur van fam. Van Kempen aan de Duivenwaardseweg 7. Ook kunnen wij, indien u geen mogelijk heden hebt om zelf deze spullen te komen brengen, ze bij u ophalen. Wel voor zater dag dit doorgeven aan fam. Both, tel. 652072. Overige inleverdata zijn: 23 mei, 13 juni en 27 juni. Damesondergoed, vrijwel het enige item waarin we ons in ons langdurig journalistiek bezig zijn nog niet hadden verdiept, is vorige v/eék aan de beurt gekomen. Dat komt ervan wanneer je door het bestuur van Museum 'Ouddorps Raad- en Pol derhuis' genodigd wordt tot voor bezichtiging van de expositie 'Van ongergoewd tot ondermode'. Van mei t/m september wordt die ten toonstelling gehouden, een vervolg eigen lijk van de expositie van vorig jaar, waar in het over badmode ging. De nieuwe expositie komt van dezelfde mijnheer uit Groningen, een verwoed verzamelaar ook van ondergoed en ondermode vanaf eind vorige eeuw tot aan de vijftiger jaren van deze eeuw. Een periode waarin veel ver anderde, gelukkig zóveel dat de dames vreselijk blij mogen zijn met de gemakke lijk draagbare lingerie van onze dagen. Het laat zich nauwelijks geloven dat er een tijd was dat een vrouw knakte als een bloem met zwakke steel wanneer ze zich losmaakte uit de wurgende greep van haar corset, een strak harnas dat z'n stevigheid ontleende aan baleinen van walvisrib of buffelhoom, van lood of van leer, ja zó gek is 't geweest, haast medogenloos! Catherina de Médecis, ze was ergens in de 16e eeuw Koningin van Frankrijk, heeft het zó bont gemaakt dat haar hofdames geen royaler taille dan 33 cm. mochten hebben, 70 a 75 cm is in onze tijd heel acceptabel. In de tijd na de Franse revolutie is het sil houet weer natuurlijker geworden en mocht het kennelijk weer een pondje meer zijn. Naar ondergoed kijken, het kan zonder gêne op de Ouddorpse expositie, naar onderbroeken uit de 18e eeuw, die nog geen kruis hadden, naar dichte onderbroe ken die begin 19e eeuw in gebruik kwa men, naar BH's, een soort 'borstmandjes van fijn staaldraad'naar heel mooi onder goed met borduursels en siersteken en naar recht-toe-recht-an ondergoed dat voor mannen en vrouwen gelijk was. Ook over modestromingen gaat het in de tentoonstelling, over echte bustehouders en over 'Platmakers' die, in de jaren 20 de meisjes een jongensachtig figuur gaven, te gek voor woorden en die staan er ter ver klaring bijgeschreven zodat men alle uit leg krijgt. Ook over die kindercorsetjes die door die arme schepseltjes gedragen werden en hen soms deerlijk verwondden als zo'n balein bij een speelse beweging door hun lijfje prikte. Best mooi, de nieuwe expositie en best de moeite waard om er kennis van te nemen, 't Jonge, jonge, wat hebben we van 't een en ander opgekeken. De openingstijden: Mei/juni/sept. do. t/m za. van 14.00-17.00 uur; Juli/augustus: di. t/m za. van 11.00 tot 17.00 uur; Mei en herfstvakantie: di. t/m za. van 14.00-17.00 uur. Toegangsprijzen: Volwassenen 3,50 p.p.; Kinderen 5 t/m 12 jaar/65+ en CPJ-hou- ders 2,50 p.p.; MJK-houders en dona teurs gratis. En óf er op Goeree-Overflakkee muziek gestudeerd wordt, dat is Jl. zaterdag andermaal gebleken toen zich, in 'Melis- hoP te Melissant het 35e Jeugdsolistenconcours voltrok. Het was al na elf uur zaterdagavond dat wethouder A. J. Schou ten van Dirksland de prijzen bekend maakte en hij deed dat met een zichtbaar genoegen, vól waardering over de prach tige vertolkingen die z'n gehoor hadden gestreeld, „'t was de tóp!" liet hij waarderend horen. Die waardering gold niet alleen de jeugdige deelnemers (t/m 18 jaar), zeker óók de juryleden, de docenten en de ouders die hun kinderen niet aflatend weten te motiveren. Paul Kieviet (16) uit Sommelsdijk heeft van de 80 deelnemers zaterdag de beste prestatie neergezet, met de vertolking, op piano, van de chromatische fuga van Johann Sebastian Bach waarvoor hij van de kritische jury 191 punten kreeg. Haast overbodig te vragen bij wie de 16-jarige studeert als men weet dat oom Paul Kieviet muziekdocent is in Middelhamis, bij hem dus. De jury werd dit jaar gevormd door mevr. P. Veenswijk, dhr. W. Stcinmann en dhr. J. van Dijk. Dit laatste jurylid trad op als ver vanger van dhr. H. van Gelder, die wegens familie-omstandig- heden verstek moest laten gaan. Voor dhr. Van Dijk was het een bijzondere dag, want hij zag nu enkele van zijn oud-leerlingen actief bezig als leraren op dit con cours, want hij heeft ook jarenlang op Flakkee gewoond. Ook de commissie werd versterkt dooreen invalster nl. mevr. T. Hölzenspies, want de commissie miste zeer de hulp van dhr. Gravendeel, die enige weken geleden is overleden. Het toneel zag er dankzij de hulp en de sponsoring van velen weer prima uit met een Johannus-orgel, een Yamaha-vleugel en niet te vergeten een klavecimbel van dhr. M. Mijnders uit Goe- dereede. Dit alles kreeg een bijna huiselijke sfeer door de mooie bloemen van de firma Boogert. De huur van de mooie instru menten kon bekostigd worden dankzij sponsoring van verschil lende bedrijven waaronder de AGO-automaterialen, Fa. Esse- link bouwmaterialen, de ING-bank en de Rabobank. Op deze instrumenten en op nog veel meer andere instrumenten werd fijne muziek gemaakt. In de ochtend blies Viktor Moricz op zijn es-bas al 174 punten bij elkaar. Veel fluitleerlingen kwa men tot hele mooie en goede prestaties, zoals de nog jonge Pris- cilla Ras die tot 176,5 punten kwam. De blokfluiten in vele maten waren ook weer ruim vertegenwoordigd en ook zij vielen verschillende keren in de prijzen. Heel bijzonder was het samen spel tussen Manon de Graaf en Elisa Schone op bas-blokfluit en gitaar. Aan het eind van de avond kregen we ook nog een bij zonder groepje te horen waarin twee blokfluiten, een cello en het klavecimbel hun muzikale rol vervulden. De jury kreeg het daarna nog heel moeilijk, want Daphne Bul thuis, Paul Kieviet en als laatste Carolina den Hertog lieten op de piano horen wat dit instrument voor mogelijkheden heeft. In drie heel verschillende stukken toonden zij hun kunnen. (vervolg op binnenzijde van dit blad) 6 juni 1998 Ook dit jaar organiseert het Diekhuus de Dag van de Muziek op Goeree-Overflak kee met een doorlopend openluchtconcert op het Diekhuusplein. Het programma waaraan veel muzikanten meewerken zal weer gevarieerd en smaakvol zijn. Omstreeks 10.00 uur zal dit evenement worden geopend met een uitvoering van het Concert in a-moll van J. S. Bach door Paul Kieviet, Wim Soeters, Rinus Verha- ge en Piet Westhoeve op vier piano's. Daarna zal een gevarieerd doorlopend concert worden verzorgd door belangstel lende muzikanten. Individuele bijdragen, duo's, trio's, kwartetten en groepen zijn welkom! OUDDORP - I.v.m. Koninginnedag is de bibliotheek geopend op D.V. vrijdag 1 mei van 15.30 tot 16.30 uur en van 18.30 tot 20.30 uur. Verder elke donderdag op die tijd. OUDDORP - woensdagavond 19.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven. MELISSANT - woensdagavond 19.30 uur ds. J. W. Verwey van Geldermal- sen (bev. ambtsdragers). MIDDELHARNIS - De dienst van woensdagavond gaat NIET door. NIEUWE TONGE - heden (dinsdag) avond 19.30 uur ds. J. J. van Eckeveld van Zeist. OUDE TONGE -heden (dinsdag)avond 19.30 uur ds. C. Harinck van Houten. Op D.V. 23 mei a.s. wordt er te Nieuwe Tonge een zangavond gehouden ten bate van hospice 'Calando'. Hier wordt hulp verleend aan ernstig zieke en lijdende mensen, die in hun laatste levensfase ver keren. Patiënten, die niet langer thuis ver zorgd kunnen worden, krijgen in een hos pice zogenoemde palliatieve zorg. Zorg die erop gericht is de patiënt een waardi ge laatste levensfase te geven. Naast de organiserende koren: Chr. Jeugd- koor 'Bid en Zing' en Chr. Meisjeskoor 'Davina'beiden o.l.v. Peter Wildeman en Chr. Gem. Zangvereniging 'Advendo' o.l.v. H. Weiss, werkt mee het Dirkslands Mannenkoor o.l.v. F. Kornet. Wij hopen op een fijne zangavond met een goede opkomst voor 'Calando'. Overmorgen is het zover! Zoals ieder jaar op Koninginnedag hebben we weer een zeskamp. Je kunt je nog opgeven (alleen of als team van minimaal 8 personen). Aarzel niet, want het belooft weer ontzet tend leuk te worden met o.a. een specta culaire stormbaan. Dus bel snel naar Jan (tel. 489574). Ook toeschouwers zijn van harte welkom vanaf 13.00 uur aan de Edison in Middel hamis. Morgen, woensdag 29 april Ja, morgen is het al zover. De inhoud van het programma verklappen wij u nog niet, maar u zult er geen spijt van krijgen als u komt! De avond wordx gevuld met koor zang (door het Chr. jongerenkoor 'Con Amore'), orgel- en vleugelimprovisaties (orgel: Ron van Ommen; vleugel: Gezi- nus Veldman) en samenzang met veel bekende oranjeliederen. Aanvang 20.00 uur in de Ned. Herv. kerk. Voor meer informatie: zie het EN van afgelopen vrijdag! Welkom. Wedstrijdloop en prestatieloop over 7 km rond en door de bebouwde kom van Mid delhamis en Sommelsdijk. Start en finish bij Rekreatiecentrum 'De Staver'. Kleed- en douchegelegenheid aanwezig in het sportcomplex. Het startschot voor de gelijktijdige wed strijd- en prestatieloop zal worden gelost om 10.55 uur. Wedstrijdgedeelte: Inschrijfgeld 5,-. Herinnering: medaille. Tijdslimiet: 35 minuten (senioren) of 40 minuten (overigen). Prestatieloop: Inschrijfgeld 2,50. Herinneringsvaantje. Tijdslimiet: 60 minuten. Inschrijving is voor beide onderdelen mo gelijk vanaf 09.30 uur op Koninginnedag zelf. De 23e Omloop van Menheerse wordt ge organiseerd door volleybalvereniging In termezzo. Nadere inlichtingen: Piet Bal, tel. (0187) 485571. Voor de koop of verkoop van uw woriiny Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDtO - REPOfTTAOE FOTOanAFtI czi cin 1=1 ifjttj cjcjcjizjcaizjcjcjczi OUDOORP - VVpiMn^ 35 - TaMbon (t)»^ 68T«f 2 F« 6U734 AENESSff - ntibtep - Hog«Dom r 72 - TaMtoon (O T f T> 482400 Wasgoed aan de lijn tegen het decor van een Ouddorps landschap Zelfs deze kleine meisjes droegen al een hemd met versteviging

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1