DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. m^Tii -^ ffiifr 4P1I11 BS^fe^i-KM JEUER1 FRUITVERKOOP TOPKLASSE ZÏÏTEN, MAAR WEL PRIJSVRIENDEUJK Van Zuidland Volleybalseizoen afgelopen Bezoek onze slaapkamerafcieling met 1500 m^ 30 tienerkamers Teiefoon(oiii)64i2i3/64i506 Stelle wint thuis met grote voorsprong Gebr. De Waal Let op UW brievenbus of haal bet Batavus actieboekje bij: Zeeuwsspek Buurtgesprek Den Bommel RUITER6P0RT L. van der Baan GEWASBESCHERMING De royaCe fiuisèaas! Ambachtelijke Slagerij Ardenner boterhamworst RAUWKOSTSALADE DINSDAG 21 APRIL 1998 EILANDEN-NIEUWS TWEEDE BLAD ^^opstellingen Wngenstraatl.OOSTERLAND Tweewielercentrum Voorstraat 50, Dirksland fl Telefoon 60 17 06 Hoflaan 34, Middelharnis Tel. 48 33 32 Eenmalige stuntaanbieding 1 o,stuks ^^I 110 stuks Bestel nu alvast, ^^P OP leverbaar vanaf woensdag 29 april ledere woensdag van 13.00 tot 17.00 uur Fruitteeltbedrijf SOnnGVelcl Groenendijk 8, Den Bommel Vanaf Den Bommel na molen Ie weg rechts Tel. (0187)61 22 94 Voor al uw dierenvoeders Oranjestraat 6 3245 AT Sommelsdijk Tel. (018-7)40 92 69 Langeweg 153, Sommelsdijk Tel. (0187) 48 54 90 Fax. 48 24 99 L. van der Baan gewasbescherming levert o.a. Gewasbeschermingsmiddelen Bedrijfskleding en sclioenen Spuitapparatuur Pootgoed, zoals bv. Bintje, Nicola, Bildtstar, Doré en Agria Zaaizaden Kunstmest Dierlijke mest Tot slot levert L. v. d. Baan bij al deze produkten een deskundig advies en ook nog tegen SCHERPE PRIJZEN! In het altijd weer sfeervolle zwem- complex 't Zuiderdiep (Stellendam) ontving zwemclub De Stelle afgelo pen zaterdag ZOB (Oud-Beijerland) en de Schotejil (Middelharnis) voor de 2e ontmoeting in de 3-kamp. De Stelle had in de vorige wedstrijd reeds een comfortabele voorsprong opgebouwd. Ook nu ging het weer voorspoedig voor De Stelle. Carolina v. d. Nieuwendijk won het openingsnummer. Daarna moest Daan V. d. Wekke alleen nog buigen voor een zwemmer van de Schotejil, maar de toon was al gezet. Via overwinningen van Annelotte Soeteman, Leander van Splun- der en Huberta Breederveld liep de Stelle fors uit. Toen ook nog eens Janet Tanis en Bjom de Leeuw (verrassend voor Eric V. d. Nieuwendijk en slechts 0.1 seconde van het heren clubrecord op de 50 mtr. rugcrawl verwijderd!) het volle aantal punten voor de Stelle binnensleepten stonden de Stellendammers halverwege de wedstrijd riant aan kop met 22 punten gevolgd door de Schotejil met 14 punten en ZOB met 13 punten. Na de pauze moest Carolina v. d. Nieu wendijk haar meerdere erkennen en werd tweede. Daan v. d. Wekke daarentegen zette eventjes wat zaken recht en won deze keer wel zijn programmanummer. Ver volgens eiste llillian Hessel op overtui gende wijze de eerste plaats voor zich op. Werd Arjan Witte voor d epauze door Leander van Splunder naar de tweede plaats verwezen, nu waren de rollen om gedraaid en moest Leander genoegen nemen met de tweede plaats achter Arjan. Hetzelfde was even later aan de hand met Angela v. d. Nieuwendijk, die nu de eer ste plaats pakte en Huberta Breederveld deze keer achter zich liet. Daar waar de jongens van De Schotejil voor de pauze korte metten maakten met de Stellendam mers, moesten ze nu knarsetandend toe zien hoe Johan de Vogel hen allemaal te snel af was en de volgende overwinning voor de Stelle in de wacht sleepte. Dat schoolsalg niet de favoriete slag is van Janet Tanis bleek ook nu weer. Normaal steekt ze met kop en schouders overal bovenuit, maar nu moest Janet genoegen nemen met een tweede plaats. Eric v. d. Nieuwendijk liet zien dat hij nog steeds meetelt en liet Cornells 't Mannetje op nieuw achter zich. Na deze stortvloed aan overwinningen van de Stellendammers verbaasde het nie mand dat zij ook deze wedstrijd weer had den gewonnen: 1. De Stelle44 punten 2. De Schotejil26 punten ZOB26 punten Na twee wedstrijden heeft De Stelle in middels zo'n voorsprong opgebouwd, dat de eindzege met nog een wedstrijd te gaan (27 juni a.s. te Oud-Beijerland) eigenlijk reeds binnen is. 1. De Stelle88 punten 2. De Schotejil54 punten 3. ZOB51 punten Komende zaterdag zwemt de Stelle weer thuis in zwemcomplex 't Zuiderdiep (Stel lendam). Dan krijgen de Stellendammers A.V.Z.V. uit Voorburg op bezoek. Het betreft hier de return van 7 maart jl. waar in De Stelle reeds een forse voorsprong heeft opgebouwd. Bestel Uw hi] Drukkerij Langeweg 13, SOMMELSDIJK P.V. De Reisduif Bovenstaande postduivenvereniging nam op 18 april 1998 deel aan een wedvlucht vanuit Duffel. Afstand 73 km. In con cours waren 401 duiven die om 14.30 uur met Westenwind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 15.24.13 uur en haalde een snelheid van 1341.07 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: P. van Moort 1, 5, 7, 8, 15, 19, 73, 87, 88; C. Kleijn 2, 9, 34, 52, 59, 65, 70, 71, 72, 90,91,95,98; M. A. van Nimwegen 3,18, 23, 32, 35, 38, 42, 50, 55, 63, 66, 68; Comb. Hameete-Hoekman 4, 6, 10, 20, 30, 33, 47, 48, 49, 54, 57, 58, 60, 61, 77, 80, 92, 93, 94; Gebr. Kieviet 11, 12, 14, 22,24 27,43,5153,64 81; A. Appel 13, 21, 25, 39, 44; P. van den Boogert 16, 36, 40, 41, 46, 62, 69, 74 86, 89, 99; W. Nieuwland 17, 37, 75, 76, 96; J. de Blok 26,45,83,84 85; Wynanda Troost 28,82; K. de Jong 29, 31; H. Rosmolen 56; P. de Jong 67,100; S. Kievit 78,97; Comb, van der Sluijs 79. Flakkeese brandweerploegen in de prijzen Maar liefst zes brandweerploegen van Goeree-Overflakkee togen afgelopen zaterdag naar Spijkenisse, om deel te nemen aan de Provinciale Brandweer- wedstrijden in de Klasse 1 en 2. Beide wedstrijden werden gespeeld in gebou wen van het aannemingbedrijf Troost. De brand, die door de ploegen in de Klas se 1 moest worden bestreden, bevond zich in een compartiment van toiletten, kan toor- en opslagruimtes, hetwelk twee loodsen van elkaar scheidde. Op de bega ne grond was brand ontstaan in een toilet ruimte. Deze was door het ventilatieka naal naar de verdieping doorgeslagen en had daar de CV-ruimte vlam doen vatten, terwijl het vuur zich bovendien nog eens had verplaatst, naar een daarnaast gelegen kantoorruimte. Met drie stralen lagedruk kon de brand ingesloten en bedwongen worden. Op baan 2 was brand uitgebroken in een keuken, welke zich op een verdieping bevond. Het vuur had zich uitgebreid naar een aangrenzend vertrek. Twee stralen lagedruk waren er nodig, om de vlammen te doven. Op beide banen werden twee personen vermist, welke door de brand weer gered moesten worden. Per klasse streden er negen ploegen, waar van de eerste twee gerechtigd zijn, om door te gaan naar de Gewestelijke Wed strijden. De uitslag was als volgt: Klasse 1 1. Maasdam1428 pnt. 2. Sommelsdijk1380 pnt. Klasse 2 1. Ooltgensplaat1242 pnt. 2. Lever BV1216 pnt. 3. Melissant1204 pnt. 6. Stad a/h Haringvliet1088 pnt. 7. Stellendam1088 pnt. 8. Goedereede1088 pnt. Sommelsdijk mag op 27 juni as. deelne men aan de Gewestelijke Wedstrijden Klasse 1 te Lemelerveld (Ov). Ooltgens plaat kan dichter bij huis blijven en wel op 13 juni op de wedstrijden Klasse 2, die te Sommelsdijk worden georganiseerd. Er ivoondz hier, in vroeger jaren, 'n bejaarde man, een vrijgezel. O-lij leef ie samen met z 'n zuster, 't zvas met ellqiar een spaarzaam stel Zo leefden zij veel jaren samen, en in die tijd iverdflink^espaard. Ze hadden in de loop der jaren, een kapitaal èijeen gegaard. Zij lieten daarvan huisjes èouiven. Twee èlofjes waren het, van vier. "Dat waren dus, om te verhuren, de eerste nieuwe huizen hier. Zij kregen spoedig oofièewoners. TLr Was aan huurders geen geÉrel^. O-let bleekteen goede geldbelegging. "De huisjes waren zeer in trek^ Ja, zelfs modern voor in die jaren, zoals geen huurder had gekend! 'Want immers, door de 'huisjesmelkers werden de huurders nooit verwend. Ikjneen, drie gulden en drie kwartjes, was toen per week^daarvoor de huur. Ze Waren 't waard, maar in die jaren, voor landarbeiders toch wel duur. Tie huur, was overeengekomen, zou iedere zaterdag gehaald. 'Ln door de huurders, zoveelmoog'lijk^ dan met gepaste munt betaald, 't Qebeurde een der zaterdagen, toen weer de huur werd opgehaald, dat een der huurders van zo 'n huisje, niet met gepast geld had betaald! 2)ê huurbaas moest terug betalen, één kwartje; vijf en twintig cent. Olijgafdit echter niet aan moeder. maar aan haar kind, een kleine vent. (Die vond hem maar een fijne 'ome en was geweldig in z 'n sas. Olet ventje immers kon niet snappen, dat 'het n centje van zijn moeder was! 'De moeder heeft het wel begrepen, en dacht: 'k_beproef het nog een keer". "Bij de eerstvolgende betaling, legt zij mergulden voor hem neer. 'Weer krijgt de kleine vent het kwartje. 'De huurbaas heeft de grootste pret. 't 'Was ook,de laatste keer, want moeder heeft er een punt achter gezet! 'Want moeder kpngeen kwartje missen! De huurbaas echter, had er zat! Sinds moeder nu gepast betaalde. heeft hij geen kwartje meer gehad! Arjaon van Herken Dirksland, tel. (0187) 60 14 87 Malse BIEFLAPPEN 500 gram 0«" J 100 gram 100 gram SAMEN 100 gram l.DD Woensdag: GEHAKTDAG Bert van de Weert vertrekt bij Intermezzo MIDDELHARNIS - Het reguliere volleybalseizoen 1997-1998 zit er op voor Intermezzo, er volgen nog wat toumooien, o.a. het jeugdtoumooi op 9 mei a.s. De heren recrea-teams zijn nog niet klaar, hun compe titie wordt in mei afgerond. Zo succesvol als het afge lopen seizoen was, zo rustig was het nu. Hoogtepunt was het kampioenschap van meisjes A. Dieptepunt de degradatie van Heren 1 uit de eerste klasse. Het vertrek van trainer/coach Bert van de Weert is ook zeer jam mer. Hij was aangetrokken voor twee jaar en heeft besloten niet door te gaan. Dit jaar coachte hij het ver nieuwde dames 2, maar afgelopen zaterdag coachte hij dames 1. Ze konden hem geen leuk afscheidskado geven. Tegen Futora 1 speelde Intermezzo een matige wedstrijd, men kon niet in het spel komen. Een stati sche ploeg speelde ver onder haar kunnen. De matig fluitende scheidsrechter bevorderde het on-machtge- voel wat leefde bij Intermezzo. Futora won afgetekend met 3-0. Heren speelde zijn laatste wedstrijd in de eerste klasse beslist niet slecht, maar moest in Flits 1 zijn meerdere erkennen. Intermezzo verloor met 3-1 Bij de jeugd kon meisjes A haar ongeslagen status net niet behouden. Van Kangoeroes uit Oostvoome werd met 3-1 verloren. Men wil sportieve revanche nemen op haar eigen toumooi op 9 mei a.s. Jongens A speelde een aardige wedstrijd tegen Spivo 2. De twee punten werden net niet behaald. Maar op leuke manier gelijk spelen is een goede seizoenafsluiter. Overige uitslagen: Spivo- Meisjes BI3 - O Kangoeroes - Dames 32 - 2 Kangoeroes - Jongens Cl3 - O Dinsdagavond 14 april jl. is er een buurtge sprek gehouden in het verenigingsgebouw 'De Bommelstee' in Den Bommel. 17 bewoners waren op uitnodiging van de buurtagent Ton van Noord aanwezig. De gemeente Oostflakkee werd vertegenwoordigd door haar persvoorlichtster Rianne Bogerman. Van de politie Rotterdam-Rijnmond, basiseenheid Goeree-Overflakkee waren aanwezig: - de inspekteur van politie, R. Weijdema; - administratieve ondersteuning, Hermien Grootenboer; - de hoofdagent van politie. Ton van Noord. Tijdens deze avond kon iedere deelnemer zijn visie geven en werden de aangedragen problemen geïnven tariseerd. Door de bewoners werden de volgende knelpunten gezamenlijk ervaren: - Te hoge snelheid waarmee bestuurders van motor voertuigen zowel binnen als buiten de bebouwde kom (60 km-zone) rijden. - Het rijden met zwaar vervoer door de dorpskern. - Overiast van hondenpoep in het algemeen. - Slechte of niet verlichte achterpaden. - Slechte bestrating. Alle aanwezige bewoners gaven aan, veilig en met ple zier in Den Bommel te wo-nen. De aangedragen knelpunten op gemeentelijk terrein, worden door Rianne Bogerman onder de aandacht van de gemeente gebracht. Alle aangedragen politionele zaken worden zoveel mogelijk afgehandeld door de buurtagent Ton van Noord. Hij beloofde onder andere: - snelheidscontrole's op de aangegeven plaatsen; - overleg met de bedrijven terzake het zware trans port; - overieg met het openbaar vervoersbedrijf Zuid West Nederland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 4