RijnmondNet verwelkomde 300-ste huisarts in Sommelsdijk Gourmetten! Tobbedansen Groenpastoraat I Volgend jaar weer Stellendamse dagen Kledinginzameling Vroeg vogels kijken in Voornes Duin Geranium rommelmarkt Melissant Pimpernel tuinontwerpburo hoveniersbedrijf b.v. eerste toekenning Erkend Hovenier in de regio Winst Good Luck na spectaculaire wedstrijd pastoraat in de agrarische sector Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 21 APRIL 1998 Elektronisch communicatienetwerk breidt snel uit Amper 1 jaar na de aansluiting van de 200-ste, kon het RijnmondNet de 300-ste huisarts verwelkomen als abonnee. Het RijnmondNet is het elektronisch communicatienetwerk voor de gezondheidszorg in het Rijn mondgebied. De aansluiting van de praktijk van de huisartsen Berke laar en Dogterom in Sommelsdijk werd op 15 april officieel in gebruik genomen. Burgemeester mevr. J. G. Sleurink-Rabbinge van Middelhar- nis haalde het eerste bericht op dat is verzonden door het Van Weel- Bethesda ziekenhuis in Dirksland. Sinds een halfjaar verzendt het Van Weel- Bethesda ziekenhuis in Dirksland ook haar berichten over opnames en ontslag van patiënten en uitslagen van röntgen- en laboratoriumonderzoek via het Rijnmond- Net aan geïnteresseerde huisartsen. Het is dan ook geen toeval dat het netwerk zich in deze richting de laatste tijd sterk heeft uitgebreid. Verder is ook het Huisartsen Informatie Systeem van de huisartsen Ber kelaar en Dogterom, Arcos, van leveran cier Euroned in Sittard, sinds kort in staat de berichten die door het RijnmondNet worden aangeboden, geïntegreerd te ver werken. Dit houdt in dat een bericht auto matisch door het ene informatiesysteem wordt aangehaakt in een standaard for maat en door het ontvangende informatie systeem automatisch op de juiste plaatsen in de patiëntenhistorie wordt opgeslagen. Alleen zo hebben abonnees voordeel bij elektronische communicatie. De Stichting RijnmondNet is sinds medio 1996 formeel eigenaar van het communi catienetwerk. In het bestuur van de Stich ting hebben alle betrokken partijen zitting. De verantwoordelijkheid voor onderhoud en exploitatie is in handen van leverancier LifeLine Networks in Capelle aan den IJs- sel. Het netwerk groeit niet alleen in aantal abonnees en aantal verzonden berichten, ook de soorten berichten die worden ver stuurd zijn in het afgelopen jaar sterk toe genomen. De communicatie verloopt niet alleen sneller, er is ook minder kans op fouten. Uiteindelijk is de patiënt zeer gebaat bij deze manier van communiceren. Overi gens levert het voor de patiënt ook meer en meer direct voordeel op. Recepten kun nen, wanneer zowel huisarts als apotheek aan het netwerk deelnemen, direct elek tronisch worden verstuurd zodat de patiënt zonder briefje de medicijnen kan afhalen. Uitslagen van onderzoeken en opname in het ziekenhuis zijn sneller bij de huisarts bekend, waardoor deze zijn handelen daar beter op kan afstemmen. MELISSANT BEROEPEN Ds. J. G. Blom, sinds ruim vier jaar predi kant van de Herv. Gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Herv. Bui tengewone Wijkgemeente te Numans- dorp. Op het ogenblik zingen de vogels om het hardst om hun territorium aan te geven. Ze beginnen daarmee zo dra de zon op komt. Zolang er nog nauwelijks blad aan de boom zit zijn ze door hun zang meestal goed te vinden. Daarom neemt Vereni ging Natuurmonumenten op zater dag 2 mei om 4.00 uur 's morgens liefhebbers mee op een vogelexcur- sie in Voornes Duin. De start is op de parkeerplaats bij de in gang van het Waterbos bij Rockanje: Kor teweg, voor Badhotel rechts, eerste links. Deelname aan deze excursie van Natuur monumenten kost ƒ3,- voor leden; ƒ5,- voor diegenen, die (nog) geen lid zijn en 1,- voor kinderen t/m 12 jaar. Vooraf aanmelden is niet nodig. Fantastische ervaring Vanuit duisternis en stilte ontstaat tijdens de excursie een concert met steeds meer stemmen. Met het aanzwellen van de na tuurklanken zal ook het licht steeds inten ser worden. Je moet wel heel vroeg op staan om deze prachtige ervaring een keer te kunnen meemaken, maar het is méér dan de moeite waard! De nachtegaal zal waarschijnlijk het concert openen met zijn heldere lied. De sprinkhaanrietzanger zal dat met zijn onbeschrijflijke geluid gaan ondersteunen. Een uil zorgt voor een uit zonderlijke noot en de rugstreeppad zal met zijn ratel het geheel wat meer volume geven. In de schemer kan de houtsnip zich laten horen en zien. Met het doorbreken van het licht worden de klanken van het orkest steeds voller. Zo zal onder meer de klank te herkennen zijn van de grasmus, braamsluiper en gekraagde roodstaart, in samenzang mét de zwartkop, merel, zang lijster en fitis. Rond een uur of zeven heeft u een schitte rende ervaring achter de rug, die u natuur lijk kunt verlengen met een eigen wande ling door de duinen. Nieuwe excursiefolder Alle natuurexcursies op Voome zijn op een rij gezet. In samenwerking met Stich ting het Zuidhollands Landschap is een folder uitgebracht met een overzicht van de excursies die in dit gebied dit jaar wor den georganiseerd. Deze is gratis af te halen bij de VVV's in de regio. Het is al weer een tijd geleden, maar a.s. zaterdag staat er eindelijk weer eens een gourmetavond op het programma. Jij hebt er vast wel zin in! Kom jij ook? Je kunt je tot en met vrijdagavond acht uur opgeven bij Marian (489574). Belangrijk om te weten is dat we om ZEVEN UUR willen beginnen en de kosten voor deze avond 7,50 zijn. We zouden het leuk vinden als jij ook komt! Door de positieve reaktie van de deelnemers en het grote aantal ge richte bezoekers is er besloten, vol gend jaar de Stellendamse dagen te herhalen. Dan willen wij proberen cm een groter gedeelte van het Haegse Huus te huren (of zelfs hele- I laal) en dan dit evenement met nog neer deelnemers uit te breiden. Vooral de gezellige sfeer, en de onge dwongen belangstelling, hadden de be drijven die er voor de eerste keer waren niet verwacht. Fa. Van Wijk wil met zijn zonne-energie en cv verwarmingstoestellen ook op de presentatie-demonstratiedagen te Middel- hamis (begin september) aanwezig zijn. De bezoekers kwamen vooral uit Stellen- dam, maar bij de ingevulde kaarteni voor de machinaal geborduurde baddoek wa ren er ook uit Oude Tonge, Herkingen, Ouddorp en zelfs uit Zierikzee. De baddoek is gewonnen door mevr. de Jager, Spuipad 13 te Stellendam. Zij had 21050 steken ingevuld, zij kwam het dichtst bij het aantal van 20981 en heeft inmiddels de baddoek ontvangen. Voor snelle beslissers waren er ook enke le attenties, elke koper kreeg per 500,- een nummer, daaruit zijn de volgende nummers getrokken. Voor de waardebon van 100,-nr. 872, voor 250,-nr. 267 en voor de 500,- nr. 908. De gelukkigen kunnen hun waardebon afhalen bij Naai- machinehandelVLIETO', Westdijk 42 te Middelhamis. op Goedereede-Havenhoofd Op zaterdag 11 juli a.s. zal op Goederee de-Havenhoofd een wedstrijd 'Tobbedan sen' worden georganiseerd. In een zelfge maakt bootje van een zeephelling af, het water in en dan zo snel mogelijk aan de bel trekken. In het bootje mogen maximaal 5 personen plaats nemen. De te winnen prijzen zijn een eerste, een tweede en een derde prijs en natuurlijk een prijs voor de meest originele deelnemer. De organisatie is nog op zoek naar enthou siaste deelnemers aan dit evenement. Doe mee! Opgeven kan bij C. Tanis, tel. (0187) 491729. Natuuriijk is er ook aan de kinderen gedacht. De activiteitencommissie van de Her vormde Gemeente te Melissant houdt op zaterdag 25 april een geranium-rommel markt te Melissant. De markt wordt gehouden op het plein voor het verenigingsgebouw en een ge deelte van de Voorstraat. Naast de geranium en rommelmarkt wor den diverse andere activiteiten gehouden, waaronder 2e hands boeken, vaste plan ten, gebakken vis, fruit E-markt, Boeren kaas (kaasboerderij Van Schaik), Creatie ve artikelen, wenskaarten etc. Tevens op div. tijden voor de jeugd wed strijd steltlopen en andere spelen. Ook zijn er oude tractoren en vrachtwa gens. De opbrengst is voor het groot onderhoud van de Hervormde kerk te Melissant. P.V. De Trekvogels Uitslag van de vitesse vlucht uit Duffel op 18 april 1998. De duiven werden gelost om 14.30 uur met N.O. wind. In concours waren 453 duiven. De afstand bedroeg 88 km. De eerste duif arriveer de om 15.41.17 en maakte een snelheid van 1241 m.p.min. H. Grinwis 1, 2, 8, 32, 43, 48, 59, 61, 91, 99; A. Klijn 3, 17, 26, 27, 73, 79; J. Kie vit 4, 14, 55, 93; P. Mierop 5, 42, 46, 69, 77; Comb. Pijl-Verhage 6,7, 56; N. Ven- neman 9, 23, 31,98; J. Akershoek 10,28, 49, 52, 53, 81, 82, 88; J. Bakelaar 11,13, 54, 75, 80, 100; H. Kleyn 12, 18, 33, 45; Joh. Grinwis 15, 29, 58, 84; Krijger-Zon neveld 16, 20, 21, 35; Comb. Venneman- Troost 19, 25, 36, 39, 63, 94, 95; Comb. Grinwis 22, 24, 30,57, 65, 66, 72, 83, 87, 89; Comb. Tanis 34, 50,62; A. Kievit 37, 74, 96; K. Meyer 38, 5168, 7176, 86; J. K. van Wijk 40, 41, 44, 47, 64; Comb. Kievit 60, 70, 78, 85; C. Heerschap 90, 92; J. J. V. d. Berg 97. Kerkdiensten Ger. Gem. OUDDORP - heden (dinsdag)avond 19.30 uur ds. J. J. van Eckeveld van Zeist. HERKINGEN - woensdagavond 19.30 uur ds. W. Silfhout van Hendrik Ido Ambacht. MIDDELHARNIS - woensdagavond 19.30 uur ds. CA. van Dieren van Stolwijk. NIEUWE TONGE - donderdagavond 19.30 uur ds. G. J. Baan van Lisse. OOLTGENSPLAAT - heden (dins- dag)avond 19.30 uur ds. G.J. Baan van Lisse. SOMMELSDIJK Perkplanten verkoping Op zaterdag 2 mei zal de Hervormde Kerk van Sommelsdijk een perkplantenverko- ping houden ten bate van Vita Nova. De perkplanten zijn van eerste kwaliteit en met een ruime sortering. Ook verkopen we potgrond in zakken, zodat u direct uw gekochte planten kunt poten, zodat u de tuin of border bloemrijk kan verfraaien. De verkoop vindt plaats bij bouwbedrijf?. V. d. Boogert aan de achterzijde ingang Van Gorkumstraat. Vanaf 9.30 tot 14.00 uur bent u van harte welkom. De SSTR (Samen Strijden Tegen Reuma) houdt in de gemeente Oostflakkee, op vrijdag 24 april a.s. een inzameling van gebruikte kleding, schoeisel en huishoud- textiel. De SSTR is een vereniging van en voor reuma-patiënten. In ons land wonen naar schatting 400.000 mensen, die lijden aan één of andere vorm van reuma, een ziek te, die vrijwel altijd gepaard gaat met pijn. Medisch gezien valt er niet veel meer aan te doen, dan het verstrekken van pijnstil lers. Een medische en paramedische be handeling in een kuuroord echter brengt in bijna alle gevallen verlichting van pijn en een beter functioneren in het dagelijks leven met zich mee. Helaas zijn er in ons land (in tegenstelling tot het buitenland) maar weinig zieken fondsen en particuliere ziektekosten-ver zekeraars, die een behandeling in een kuuroord in hun pakket hebben opgeno men. De SSTR heeft zich ten doel gesteld een reuma-patiënt door middel van een fi nanciële tegemoetkoming in de gelegen heid te stellen een kuuroord te bezoeken. De verkoop van de ingezamelde kleding stelt de SSTR daartoe in staat. Wilt u de reuma-patiënt helpen, maak dan gebruik van de gele (milieuvriendelijke) plastic zak, die voorzien is van de naam van onze vereniging en van de naam van de dag van inzameling. De zakken, die enige dagen van te voren in de bus worden gedaan, moeten vóór 9 uur 's morgens buiten gezet worden. Schotejil zwemt laatste ZRO- B wedstrijd van het seizoen Zaterdag 18 april heeft z.c. De Scho tejil de laatste wedstrijd in de ZRO- B competitie gezwommen te Slie- drecht. Uitkomende tegen de ploe gen van Poseidon uit Ridderkerk, DWF uit Sliedrecht, Spartaan uit Rotterdam, LAC uit Rotterdam, De Devel uit Zwijndrecht, SZC uit Schiedam en De Duck uit Brielle werden 25 persoonlijke records, waaronder 2 clubrecords, alsmede ook nog 5 ereplaatsen behaald. De clubrecords werden gezwommen op zowel de 400 m wisselslag voor dames, als op de 400 m wisselslag voor heren. De 14-jarige Willemijn Veltman moest, we gens het ontbreken van voldoende dames, op dit zware nummer aantreden. Haar eindtijd van 6.01.3 betekende voor haar een persoonlijk en clubrecord. Bij de heren zwom Stefan Langbroek in zijn eerste 400 m wisselslag voor de Scho tejil eveneens een persoonlijk en clubre cord. Zijn tijd was 5.33.7. Eerste plaatsen waren er voor broer Michiel en zus Anja de Gelder. Michiel de Geder werd eerste op de 100 m vlinderslag in een tijd van 1.07.7, terwijl Anja de Gelder een per soonlijk record van 1.33.8 op de 100 m schoolslag zwom. Een zilveren medaille was er andermaal voor Willemijn Veltman, die op de 100 m rugslag een tijd van 1.17.8 zwom, tevens een persoonlijk record. Leander Noordijk zwom met een tijd van 1.00.3 naar het brons op zijn 100 m vrije slag. De estafet te 4x 100 m vrije slag voor jongens boven de 18 jaar, bestaande uit Michiel de Gel der, Maarten Nieuwstraten, Laurens van der Valk en Leander Noordijk eindigde in het laatste programmanummer op de Ie plaats met een tijd van 4.13.2. Behalve genoemde presatties waren er ook nog opmerkelijke persoonlijke re cords voor een aantal Schotejillers. Zo verbeterde Maarten Nieuwstraten zijn tijd op de 100 m vlinderslag met bijna 4 se conden tot 1.24.6. Jolanda Welleman verbeterde haar tijd op de 100 m rugslag met 2 seconden naar 1.18.3. Bas Hagoort zwom een dik p.r. op de 100 m vrije slag in een tijd van 1.07.4. Sander Knook verbeterde zijn 100 m rugslag met bijna 6 seconden naar 1.33.5. Iris Oost dijk, tenslotte, zwom de 100 m schoolslag in een p.r. van 1.48.2, hetgeen een verbe tering van ruim 4 seconden betekende. Pimpernel tuinontwerpburo hoveniers- bedrijf b.v. krijgt erkenning als Erkend Hovenier. Sinds kort mag Pimpernel tuinontwerpburo hoveniersbedrijf b.v. zich officieel Erkend Hovenier noemen. Dit beschermde kwaliteitsvignet is ge ïntroduceerd door de Stichting Erken ningen Hoveniers. Hiermee voldoet ho veniersbedrijf Pimpernel tuinontwerp buro hoveniersbedrijf b.v. aan de stren ge, objectief toetsbare eisen die door de stichting zijn opgesteld. Dit zijn eisen op het gebied van betrouwbaarheid, kwali teit, service en garantie. In de brochure 'Een Erkend Hovenier staat voor gega randeerd tuinvakwerk' staat overzichte lijk beschreven wat de consument van een Erkend Hovenier kan verwachten. De publicatie gaat uitgebreid in op de voordelen van het inschakelen van een Erkend Hovenier. Daarnaast bevat de brochure informatie over een garantie- en geschillenregeling. De brochure is bij Pimpernel tuinontwerpburo hoveniers bedrijf b.v. verkrijgbaar. Pimpernel tuinontwerpburo hoveniers bedrijf b.v. is een modem bedrijf dat zich reeds bijna 20 jaar bezig houdt met het aanleggen en onderhouden van voor namelijk particuliere tuinen, met een MIDDELHARNIS - Zaterdag 18 april stond voor Good Luck de eer ste thuiswedstrijd van de tweede helft van de velcompetitie op het programma. De ploeg uit Middel- harnis moest de veters aantrekken, want het moest spelen tegen VIOS uit Willemstad, een ploeg, die be kend staat als fysieke ploeg en in de competitie op de eerste plaats staat. VIOS startte vrij sterk en kwam al snel op een 0-2 voorsprong. Doordat een aanval lende actie van Dieneke Sprong onregle mentair werd gestopt, kon Good Luck een strafworp benutten. Enkele minuten later zorgde Dieneke Sprong met een ver af standschot voor de gelijkmaker. Good Luck had wat moeite met vrijspelen, maar na een goede combinatie tussen Nico Overduin en Marcel Kievit, kon deze laat ste van afstand inschieten. VIOS maakte de gelijkmaker en even later strafte Cor Bom een fout in de verdediging van VIOS af, met een doelpunt. In de achttiende mi nuut gaf Marja van Splunter de 5-3 van Leon de Bonte aan. Hierna volgden enige strubbelingen tus sen Good-Luck en VIOS, waarna de wed strijd door de scheidsrechter toch enigs zins goed onder controle kon worden gehouden. VIOS profiteerde hiervan met een doelpunt, maar Good Luck liet zich ook niet gek maken, want na een mooie actie van Heidi Kamerling kon Nico Overduin een doorloopbal afronden. Enige tijd later kreeg Good Luck nog een strafworp mee, die wederom na enige woordenwisselingen van VIOS met de scheidsrechter, cool door Leon de Bonte werd benut. Vlak voor rust maakte VIOS de 7-5. Good Luck begon de tweede helft vrij sterk en al snel gaf Marcel Kievit een doorloopbal aan Petra van der Valk, die deze uitstekend benutte. VIOS kwam even sterk terug, doordat Good Luck wat moeite had met de afronding, zodat het scorebord op 8-7 kwam. Even later was het toch Good-Luck, dat via een ver af standschot van Leon de Bonte de voor sprong bepaalde. Op dat moment brak een spannende, maar ook spectaculaire en vreemde fase aan. In de verdediging van Good Luck viel een korf op het gezicht van een speler en even later zorgde een VlOS-dame, zonder opzet, voor een blauw oog bij een Good Luck-speelster. Door deze bijkomstighe den lag de wedstrijd dan ook zo'n tien minuten stil. Nadat de wedstrijd weer her vat werd kon Stevan Vogelaar, na een goede rebound van Nico Overduin, de 10-8 maken. De laatste tien minuten van de wedstrijd duurde wat langer, dan de werkelijke tien minuten. Wederom werd de wedstrijd stilgelegd, doordat Cor Bom verschijnselen van kramp kreeg en even later ook het veld moest verlaten en werd vervangen door Jan-Willem de Vos. In de slotfase kon de eveneens met kramp spelende Leon de Bonte een doorloopbal en een strafworp benutten en de stand op 12-8 zetten. VIOS bepaalde de eindstand met een afstandschot op 12-9. Good Luck heeft deze wedstrijd vooral door veel inzet en individuele klasse ge wonnen, hoewel het wel moeite had met de fysiek spelende tegenstander. De ploeg van trainer/coach Ben Vis was dan ook na afloop van de wedstrijd ook zeer blij met het behaalde resultaat van twee gewonnen punten. Extra repetitie 'Gen Amore' Het bestuur van Chr. Jongerenkoor 'Con Amore' deelt hierbij aan haar leden mee dat er a.s. donderdag 23 april een extra repetitie-avond gehouden zal worden in de Ned. Herv. Kerk van Dirksland, dit i.v.m. het Oranjeconcert van volgende week. We verwachten jullie om 19.45 uur bij de kerk! Tot D.V. donderdag. goed ontwerp als uitgangspunt. Haar werkgebied is Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant. Met een team van zeven enthousiaste vakmensen maken zij een tuin die bij uw smaak en bij uw woning past. Een goede kwaliteit maar ook de service en de nazorg hebben de hoogste prioriteit. Een goede organisatie zorgt ervoor dat u niet teveel betaalt. Het kan toor is gevestigd in Goedereede, en de uitvoering werkt sinds 1997 vanuit een nieuwe moderne locatie in Oude Tonge. De Erkend Hovenier is officieel erkend door de Stichting Erkenningen Hove niers te Bunnik. Deze stichting is in het leven geroepen om het vak van hovenier op een hoger plan te brengen en de con sument waarborgen te kunnen bieden op het gebied van vakbekwaamheid, be trouwbaarheid en kwaliteit. Kwaliteit wordt op het werk beoordeeld door con troleurs van de stichting. Alleen hove niers die blijvend voldoen aan de stren ge eisen mogen het beeldmerk Erkend Hovenier voeren. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Pimpernel tuinontwerp buro hoveniersbedrijf b.v. met Leen Tanis, Goedereede, tel. (0187) 499930 of (06) 50201005. Cursus tuinarchitectuur bij Volksuniversiteit Middelharnisl Bij voldoende belangstelling wordt in het Diekhuus voor de derde maal een cursus tuinarchitectuur georganiseerd. Om van uw tuin een 'klein paradijs' of 'droom- tuin' te maken, dient u voordat u aan de slag gaat over de nodige (theoretische) kennis te beschikken want met alleen 'groene vingers' lukt het niet. In de cursus minarchitectuur komen stapsgewijs een aantal onderwerpen aan bod om tot een goed ontwerp te komen. De cursus kan van start gaan op woensdag 13 mei en kost 75,00. De cursus tuinarchitectuur omvat vier les sen en de volgende onderwerpen komen 1 aan de orde: werkmethode, tekeningen, het uitdenken van een hoofdlijn, vormen en afmetingen, kleuren en optische effec ten en het beplantingsplan. Van verschil-1 lende onderwerpen worden voorbeelden gegeven met behulp van video-beelden. De cursus wordt verzorgd door mevr. In geborg van Santen. De lessen worden wekelijks verzorgd van 13 mei tot en met 3 juni. Informatie en opgeven kan bij het Diekhuus in Middelhamis, tel. 482400. De Christelijke Hogeschool Ede start, in samenwerking met Agro- transfer (transferpunt van de Chr. Agr. Hogeschool in Drenten), de cursus Groenpastoraat. Deze vijf dagen tellende cursus gaat in okto ber van start en heeft als doelstel ling predikanten, pastoors en pasto raal werkers bekend te maken met de agrarische sector. Heeft ons agrarisch bedrijf en gezin nog bestaanszekerheid? Welke beslissingen neem ik ini betrekking tot mijn bedrijfs voering en investeringen? Moet ik mij om scholen en mijn agrarisch bedrijf vaarwel zeggen? Steeds meer agrarische onderne mers krijgen te maken met grote bedrijfs- problemen. Ontwikkelingen met betrek king tot diergezondheid en -welzijn, lage opbrengstprijzen voor de geleverde pro ducten, quota en saneringen, ethische vraagstukken, natuur- en milieubeleids plannen: voor veel boeren en tuinders een uitdaging, maar voor velen ook een bron van spanning en onzekerheid. Inzicht Het blijkt dat boeren en tuinders met deze problemen in de kerk steeds minder een gesprekspartner en een luisterend oor vin den, waardoor ze alternatieve hulp verie- nende instanties zoeken of in z'n geheel hun problemen niet bespreken. Ander zijds hebben predikanten, pastoors en pas toraal werkers vaak in beperkte mate in zicht in de problematiek en de belevings wereld van de agrariër. Om vanuit het pas toraat een helpende hand te kunnen bieden aan deze groep mensen, hebben de Chris telijke Hogeschool Ede en Agrotransfer (transferpunt van de Christelijke Agrari sche Hogeschool Dronten) de cursus GROENPASTORAAT ontwikkeld. Handvatten De cursus Groenpastoraat is gericht op pre dikanten, pastoors en anderen die ambts halve betrokken zijn bij het pastoraat in de agrarische sector. Het is een praktische handreiking voor pastores, waarbij ener zijds inzicht wordt gegeven in recente ont wikkelingen en knelpunten in de agrari sche sector en anderzijds concrete hand vatten wordt gegeven om vanuit het pas toraat deze situaties te kunnen hanteren. De cursus telt vijf (afzondertijke) dagen en start in oktober 1998. Een uitvoerige cursusbeschrijving kan worden opgevraagd bij Contractactivitei ten van de Christelijke Hogeschool Ede, tel. (0318) 69 63 22; E-mail: contract@che.nl. of bij Agrotransfer in Dronten, tel. (0321) 387911; E-mail: bag@cah.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2