BV Aannemingsbedrijf Mackloet 'Erkend Hoofdaannemer' Het Grevellngen-beleidsplan op gebruikersavond omstandig besproken Uitgeverij De Banier neemt kinderblad BimBam over Weg N57 open Kaartenverkoop in Ouddorp Rommelmarkt Grote deelname 2e jeugdfestival te Stellendam EO in gesprek met achterban AA^MINNAARD ^^^VASTGOED Oranjever. Melissant Kinderen exposeren in 'het Diekhuus' Sportvissers met pech Poëziewedstrijd openbaar onderwijs Goeree-Overflalikee Hoera voor Gretha! No. 6697 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Succesvolle bladformule blijft ongewijzigd BimBam heeft een nieuwe afzender en eigenaar. Per 1 april is dit cliristelijke doe- en leesblad voor kinderen, dat tweewekelijks verschijnt, officieel in handen gekomen van Uitgeverij De Ba nier. Door de overname wordt het mo gelijk om BimBam verder te professio naliseren en is de continuïteit op lange termijn gewaarborgd. Voor de jonge lezers zelf zal er weinig veranderen. De bedenkers, schrijvers en tekenaars van BimBam blijven in dienst en zullen sa men onverminderd zorgen voor veel (voor)lees-, puzzel- en knutselplezier. BimBam zag twee jaar geleden het levens licht dankzij een initiatief van José en Mo nica Nieuwenhuijse van uitgeverij Nieu- wenhuijse. Het tweetal wilde en blad op de markt brengen dat volledig zou zijn toe gesneden op kindeme in de leeftijd van 4 tot 12 jaar en met het geloof als centraal thema. De grondleggers slaagden in hun doelstelling door middel van het aanbie den van een breed aantal rubrieken en de wijze waarop zij kinderen het Woord van God onder de aandacht brengt. Naast lek ker lange (voor)leesrubrieken als 'Uit de bijbel verteld.'Beestenboel' en 'Tjeerd en Peter' staat het magazine nog altijd vol met strips, kleur- en bouwplaten, knutsel- pagina's, grapjes, ingezonden brieven en posters. Verder heeft iedere editie een eigen thema en ligt de schrijfstijl en lay out volledig in de lijn met de speelsheid die kinderen nu eenmaal in zich hebben. Het aantal abonnees heeft zich in twee jaar tijd razendsnel uitgebreid. Voor ieder wat wils Uitgeveirj De Banier is met name bekend van de GezinsGids, het christelijke ge zinsblad dat dit jaar zijn 50-jarige jubi leum viert. Ook dit blad kenmerkt zich door een diversiteit aan onderwerpen. waardoor het voor ieder wat wils biedt. Daarnaast gaat de naam van de Utrechtse uitgeverij schuil achter ontelbare boeken voor de volle breedte binnen de gerefor meerde gezindte. Naast statenbijbels, theo logische boeken en romans, biedt zij ook informatieve lectuur én kinderboeken aan. Directeur Karel Otte geeft aan dat Bim Bam een absolute verrijking is van het leesassortiment van De Banier. „Wij waren al bezig om de kinderrubriek binnen de GezinsGids uit te breiden. Nu wij het kwalitatief hoogwaardig kinder blad BimBam in huis hebben, kunnen we onze jongste doelgroep bieden wat zij nodig heeft. Wat ik van BimBam vind? In mijn optiek is het een volwassen kinder blad dat volledig aansluit bij de fantasie wereld van het kind. Door de vele doe- pagina's is de leesduur bovendien bijzon der lang. Zeer sterk vind ik de bijbelge- trouwe manier waarop het Woord van God bij de kinderen onder de aandacht wordt gebracht". Ruchtbaarheid Om de professionalisering van BimBam daadwerkelijk vorm te geven, heeft Uitge verij De Banier een bladmanager aange steld in de persoon van Jan Verkerk. Hij is tevens bladmanager van de GezinsGids, die in dit jubileumjaar reeds een kleine 1.500 nieuwe abonnees heeft mogen ver welkomen. Monica Nieuwenhuijse zal de taak van hoofdredacteur op zich nemen. Aangezien De Banier wil benadrukken dat zij zeer content is met haar in alle opzich ten jongste aanwinst, zal veel ruchtbaar heid aan BimBam worden gegeven. Onder het motto 'hét christelijke kinder blad dat klinkt als een klok' profiteren nieuwe leden van aantrekkelijke kortin gen of toepasselijke cadeaus. Voor scho len heeft De Banier staffelkortingen in petto, die direct ten goede kunnen komen aan de scholen z'lf. Morgen, woensdag 22 april, zal met een officiële handeling de aangepaste weg N57 tussen het kruispunt Korteweg Stel- lendam en het stadje Goedereede weer worden opengesteld. Als eerste bouwbedrijf op Goeree- Overflakkee is BV aannemingsbedrijf Mackloet er in geslaagd het certificaat 'Erkend Hoofdaannemer' te behalen. Het NVOB (Nederlands verbond van on dernemers in de bouwnijverheid) heeft een aantal eisen en waarborgen opgesteld voor de kwaliteitszorg waaraan voldaan moet worden om het certificaat aan te kun nen vragen. Het certificaat 'Erkende Hoofdaannemer' is gericht op de kleine en middelgrote bouwbedrijven. Het is een altematief voor het ISO-certifi- caat, dat meer gericht is op de grote bedrij ven. Erkende Hoofdaannemers zijn bouwbe drijven die na een intensieve kwaliteits training van bijna twee jaar, hun manier van werken hebben laten toetsen. Dit ge beurt elk jaar opnieuw door een onafhan kelijke instelling, die belast is met de handhaving van de strenge kwaliteitsnor men die de branche-organisatie NVOB heeft opgesteld. Het NVOB heeft in haar ledenvei'gadering van november 1997 besloten deze certifi cering binnen 5 jaar als criterium te stel len voor haar lidbedrijven. Op dit moment hebben bijna alle lidbe drijven op Goeree-Overflakkee zich laten inschrijven voor deze cursus. Nu reeds zijn er bedrijven en gemeenten die alleen nog met gecertificeerde bedrij ven samenwerken. Op 16 april is het certificaat uitgereikt door de heer R. Schrage (één van de lan delijke medewerkers van de NVOB) aan de heer H. Mackloet, directeur van BV Aannemingsbedrijf Mackloet. Dit gebeurde tijdens een speciale bijeen komst met de medewerkers en hun echt genotes. BV Aannemingsbedrijf Mackloet telt mo menteel 12 medewerkers. De werkzaamheden bestaan uit: complete bouw, Livingstone systeemwoningen, tra ditionele bouw van zowel woningen als bedrijfsgebouwen, kantoren, winkels, groot onderhoud en renovatie. Het werkgebied beslaat voomamelijk Goe ree-Overflakkee en Schouwen-Duive- land. Het bedrijf bestaat al meer dan 50 jaar en is gevestigd aan de Tramweg 7a te Oude Tonge. Ingezonden: Naar aanleiding van uw verslag van de uit reiking van de cheques van de 'Tafelron de nr. 118' aan de elf muziekverenigingen van Goeree-Overflakkee wil ik toch het volgende nog opmerken. In uw verslag schrijft u dat het in Ouddorp maar matig lukte om de kaarten aan de man te brengen en dat ze in Den Bommel vlot van de hand zijn gegaan. Zonder afbreuk te doen aan de resultaten van de andere verenigingen wil ik u erop wijzen dat er in Ouddorp door twee ver enigingen kaarten zijn verkocht. Aan Brassband 'Concordia' werd 2.605,- beschikbaar gesteld en aan Drumband 'Avec Esprit' 1.405,- wat resulteerde in een bedrag van 4.010,-. Rekening houdend met het feit dat er aan twee verenigingen een toegevoegd bedrag is uitgekeerd is dit toch geen matig resul taat, ook rekening houdend met het aantal leden van de verenigingen. Om de kaartverkopers van beide vereni gingen en zeker niet in de laatste plaats de bevolking die de kaarten gekocht hebben geen onrecht aan te doen wil ik dit toch even rechtgezet hebben. Met dank voor plaatsing. Brassband 'Concordia', C. Boelaars STELLENDAM Het is bijna weer zover: we zijn namelijk bezig met het voorberei den van onze jaarlijkse rommel markt. Deze wordt gehouden op D.V. zaterdag 25 april 1998 van 9.00 tot 16.00 uur bij de Ned. Herv. Kerk te Stellendam. Zoals u inmiddels van ons gewend bent kunt u ook deze keer rekenen op een ruim opgezette markt met veel meubels, klein huisraad, kleding, speelgoed en boeken. Daarnaast kunt u genieten van overheer lijke vis, oliebollen, bolussen, diverse snacks, koffie, thee, limonade, enz. Als u weer enigszins op krachten bent gekomen dagen wij u uit in onze schiet- tent, onze ballentent, onze sjoelbakken- kraam of bij het spijkerslaan om uw kun digheid op dit gebied te testen. Het is alle maal teveel om op te noemen, want ook voor de kinderen is er weer van alles te beleven zoals de bekende prikblokken. 's Avonds zal vanaf 19.00 uur een bingo worden georganiseerd in 'De Schuur' tegenover de kerk. Hierbij zijn leuke prij zen te winnen, maar u kunt natuurlijk ook gewoon een kopje koffie komen drinken met iets lekkers erbij. U bent van harte welkom! Vele vrijwilligers hebbenzich al vele uren ingezet om ook dit jaar tot een mooie op brengst voor het jeugdwerk en het pasto riefonds te komen. U helpt ons toch mee om deze dag tot een succes te maken? Voor vragen of opmerkingen kunt u bel len met de heren De Nooijer, tel. (0187) 492897 en Verhoeven, tel. (0187) 492430. Oranjevereniging Melissant organsieert op Koninginnedag een toumooi 'Levend Tafelvoetbal'. De poppetjes worden ver vangen door echte spelers, die staan met hun rug tegen een stang, met de armen er achterwaarts omheen. Teams kunnen zich opgeven bij: Erik Kleynenberg, Verdilaan 26, Dirks- land, tel. 603576 of bij Johan Troost, Hazelaar 8, Melissant, tel. 605045. Ook wordt een 'Skelter-race' voor kinde ren van 4 tot 7 en van 8 tot 12 jaar geor ganiseerd. Aanmelden bij Martin Troost, Bemhard- straat 34, tel. 601220 of John van der Spaan, Nieuweweg 22, tel. 602208. Voor de te houden PlaybacJ<^edstrijd voor kinderen kunnen aanmeldingen wor den gedaan bij Theo Dits, Fabiusstraat 3, tel. 602456. De laatste maanden is er in Atelier Gala- thea op vrijdagavond en in het Diekhuus op zaterdagmorgen erg hard gewerkt. Er heeft een ware ontdekkingsreis plaats gevonden in de wereld van vorm en kleur. Tijdens deze teken- en schildercursus voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar zijn tal van prachtige werkstukken gemaakt. Ter afsluiting van deze cursus is er in het Diekhuus en in de bibliotheek van Mid delhamis een tentoonstelling ingericht. Alle nieuwsgierigen nodigen wij van harte uit om de verschillende tekeningen en schilderijen te komen bewonderen. Op de jl. donderdagavond in 'De Punt' gehouden bijeen komst over het Grevelingen-beleidsplan 1998-2008 leek de gebruikersgroep zich in twee categorieën te verdelen, de boven-, en de onderwatergebruikers, de één redelijk-, tot zeer tevreden, de ander dik ontevreden over het hen gebo den gebruik. Het was ook met tevredenheid dat directeur Lodders vaststelde dat de Grevelingen zich, met 2.2 miljoen bezoekers per jaar, tot een zeer populair watersportgebied heeft ontwikkeld, dat het bovendien een grote natuurwaarde heeft en voor velen van grote economische betekenis is, een resultaat kortom dat gezien mag worden, maar donderdagavond gold de vraag of het Grevelin- genproject daarmee voltooid mag heten, een kwart-eeuw na de afsluiting van de Grevelingen en tien jaar na de beleidsvoorne mens zoals die in 1988 werden vastgesteld. De primaire inrichting werd door de Overheid bekostigd en nog draagt de Overheid jaarlijks 60%, is 2.4 miljoen gulden, bij in de jaarlijkse exploitatielasten. De Overheid maakt zich echter op zich los te maken van het Natuur- en Recreatieschap 'de Greve lingen'. Op de financiële participatie van de Overheid zal der halve niet blijvend gerekend mogen worden, ook niet bij de af ronding van de inrichting van nog enkele deelgebieden, met name bij de Slikken van Flakkee. Aan de gebruikers donderdagavond de mogelijkheid zich over het concept Beleidsplan voor de komende tien jaar uit te spre ken, alvorens de participanten als Gemeenten, Provincies, het Rijk en het Schapsbestuur dat ter vaststelling zal worden voor gelegd. Aan de hand van de beschikbare ambtelijke adviezen konden al toespelingen op de toekomstverwachting worden gemaakt. Veelal gingen die in de richting van voortzetting van het beleid, op het gebied van de zonering, de ligplaatsencapaciteit die streeft naar een totaal van 5400 (3890 al gerealiseerd), waardoor bij Bruinisse 'nog wat' uitbreiding mogelijk is zowel als bij bestaande jachthavens. Een 2e Grevelingensluis bij Bruinisse wordt door de Watersport zeer begeerd en de bestuurderen heb ben zich weinig gecharmeerd getoond van de suggestie 'rood voor groen' toe te passen, nl. huizen binnen het gebied te bou wen (rood) om met de opbrengst daarvan het groen te kunnen onderhouden. De gebruikers De gebruikers van de Grevelingen hebben zich, vanuit alle dis ciplines, niet onbetuigd gelaten. „Diep ongelukkig" toonde zich de representant van de beroeps- en sportvisserij, met wat er ónder water gebeurt. Het zou te verbeteren zijn, zo suggereerde een vertegenwoordi ger van de sportvisserij, door een ander sluisbeheer toe te pas sen. De sluis eerder dicht en langer open zodat vis uit zee langer de gelegenheid krijgt het zout gebleven Grevelingenmeer bin nen te zwemmen en korter de gelegenheid om weer naar zee terug te gaan. Het zou de visstand aanzienlijk ten goede komen terwijl de sportvisserij nu nauwelijks meer wat oplevert. Met Rijkswaterstaat is een en ander overigens al, in het kader van het Waterbeheersplan, in bespreking. „Een vertegenwoordiger van de Zeeuwse Milieufederatie waar schuwde tegen het toelaten van pret-recreatie in de Grevelingen, immers een gebied dat bijzonder gewild is om z'n ruimtelijkheid die voor flora en fauna van zo groot belang is. Uit de aanwezigen werd de vraag geopperd of, naarmate de recreatie op eigen benen zal moeten gaan staan (ROEB) ook de natuurliefhebbers niet'es wat bij zouden kunnen dragen. „Een paar uur naar de dierentuin kost ook geld, waarom dat niet toe gepast op vogeltjes komen kijken in het Grevelingengebied?" „Hier en daar komen de belangen wel'es met elkaar in conflict, maar we bijten elkaar nog niet in de Grevelingen" werd door iemand welgemoed vastgesteld, maar 't zou er haast van geko men zijn. De man die de 'dagrecreanten met surfplanken' rede lijk agressief vond werd erop gewezen dat waar in de zonering zo'n gebied als surf gebied aangewezen staat de palingvissers geen rechten kunnen laten gelden. De visser mocht dan tegen werpen dat zijn categorie via een visverguiming bijdraagt, maar de surfer betaalt parkeergeld voor z'n auto. „Maar niet voor het water", was het volgend tegenargument van de visser, waarop ieder het onnut van een discussie als deze in ging zien. Toch zijn er in het prachtige Grevelingenmeer van die irritaties, over het geluid van jetski's bijv. dat kilometers ver over het stil le water draagt, maar in de daarvoor aangewezen zone's zijn de jetskiërs legitieme gebruikers die niet kunnen worden geweerd. Het is leven en laten leven in de Grevelingen, en, voor het Schap is het voorshands node toezien dat de Watertoeristenbelasting in de zakken van de gemeenten vloeit terwijl het Schap voor de voorzieningen zorgt. „Zijn er geen ingangen te vinden om die inkomsten naar het Schap toe te sluizen?" zo werd gevraagd, maar dat lijkt vooralsnog juridisch onmogelijk. Het werd een interessante gespreksavond aan de hand van een aantal discussievragen die in bespreking werden gegeven. Er heerst een redelijke tevredenheid, dat mocht de conclusie zijn en grote wisselingen in het beleid worden niet voorgestaan. De aan wezigen moesten het antwoord schuldig blijven op de vraag welke inkomsten wellicht kunnen worden aangeboord. Betalen om vogeltjes te kijken leek een al te dwaze optie. De aanwezigen verklaarden zich akkoord met de instandhou ding van de strikte scheiding tussen natuur- en recreatiezönes, de natuur in het middendeel en de recreatiezönes bij Brouwers- dam en Grevelingendam. Op zondagmorgen, om 09.00 uur, werd de bemanning van de Zeemanspot door de kustwacht post Ouddorp opgepiept. Bij de Euro-nul boei lag een sportvisser met een defecte stuurinrichting. Door de Zeemans pot werd deze visser naar de vuurtoren ge sleept waarna de Griend hem verder bracht naar de Brouwersdam. Tijdens deze actie werd ook de beman ning van de Graaf van Bylandt gealar meerd. Bij de Noordhindert had een sport visser te kampen met motorpech. Door de Graaf van Bylandt werd dat bootje naar de Noord Banjaard gesleept waarna de Griend hem verder bracht naar de Brou wersdam. Op woensdag 29 april organiseert de afde ling Goeree-Overflakkee van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs een poë ziewedstrijd voor de openbare scholen op ons eiland. Deze gebeurtenis zal plaats vinden vanaf 14.00 uur in de openbare basisschool 'D'n Tuun' in Middelhamis. De afgelopen weken hebben de leerlingen van groep 5 t/m 8 zelf gedichten gemaakt en voorgedragen. De scholen hebben daama voorronden georganiseerd, die voor elke school twee winnaars hebben opgeleverd; één voor groep 5/6 en één voor groep 7/8. De winnende gedichten zijn opgestuurd naar een deskundige jury die ze op inhoud zal waarderen. Tenslotte mogen de winnaars hun gedich ten op 29 april voordragen en zal een tweede jury de voordracht beoordelen. De uitslag van beide jury's zal bepalen welke twee leelringen zich straks 'dichter' van het eiland mogen gaan noemen. Het is de eerste keer dat de afdeling van het V.O.O. zich waagt aan een poëzie wedstrijd. In het verleden was de voor- leeswedstrijd een groot succes. Emiel Vijfhuizen, leerling van basisschool De Inktvis in Dirksland en winnaar van de voorronde op ons eiland, is inmiddels ook winnaar van de regio geworden en gaat door naar de provinciale ronde op 22 april in Barendrecht. Werkgroep Voorleeswedstrijd V.O.O., telefoon (0187) 601439 Op zaterdag 25 april a.s. organi seert Fanfare-orkest 'De Hoop' uit Stellendam het 2e Festival voor Jeugdorkesten. Net als in 1996 toen 'De Hoop' haar 100-jarig jubileum vierde, staat ook dit Festival weer in het teken van het Entertainment. Er wordt dus niet alleen beoordeeld op muzikale kwaliteiten, zoals zuiverheid, dynamiek en samenspel maar ook op de presentatie, inhoud en afwisseling in het programma. Gerard de Krom, trombonist van de be kende Koninklijke Militaire Kapel zal de orkesten beoordelen op hun muzikale kwaliteiten, en een publieksjury zal de orkesten beoordelen op hun entertainment kwaliteiten. Ook dit jaar komen er weer een zestal jeugdorkesten afgereisd naar Stellendam om aan het festival mee te doen. De deel nemende orkesten zijn: - Jeugdorkest 'Euphonia' uit Goes; - Jeugdharmonie 'Kunst en Eer' uit Zierikzee; - Jeugdorkest 'Harmonie' uit Oud-Beijerland. - Jeugdorkest 'De Hoop' uit Stellendam; - en twee Jeugdorkesten van 'Crescendo' uit Sliedrecht Door de fa. Keijzer uit Stellendam zijn voor dit festival twee bekers beschikbaar gesteld, en tevens voor elk orkest een her inneringsbeker. Het festival begint om 14.00 uur en de zaal is open vanaf 13.30 uur. Het festival wordt gehouden in 't Haegse Huus, Haagsestraat 4a te Stellendam. OUDDORP - Morgenavond, woensdag, wordt op het melkveebedrijf van Jaap en Ali v. d. Wende aan de Groeneweg de melkkoe Gretha 51 gehuldigd voor het bereikend van het leveren van 100.000 kg melk. Burg. Sinke zal die huldiging voor z'n rekening nemen en om 20.00 uur ook de boerderij-camping 'Zonnewende' offi cieel openen. Regionale Ontmoetingsavond in Haamstede De Evangelische Omroep organi seert op maandag 27 april voor haar leden een Regionale Ontmoetings avond in de Ontmoetingskerk 23 in Haamstede. Naast samenzang en ontmoeting met bestuur en directie van de EO wordt actuele informatie gegeven over de nieuwe mediawet en de gevolgen daarvan voor de EO Bezoekers worden uitdrukkelijk in de ge legenheid gesteld aan te geven in welke opzichten de EO hun goedkeuring ver dient en op welke onderdelen zij aanbeve lingen of suggesties hebben. Aan de avond wordt meegewerkt door ds. A. van der Veer, voorzitter van de EO, een van de twee directeuren Ad de Boer of Andries Knevel en programmamaker Henk Binnendijk. De EO wil graag onderstrepen dat ze meer dan een omroep is: de EO heeft een actie ve achterban die binnen de vereniging veel werk verzet. Regionale Ontmoe tingsavonden versterken de band met de leden. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is vrij. Belangstellenden zijn van harte welkom. Bestuur en directie van de EO gaan jaar lijks op de Regionale Ontmoetingsavon den met de leden in gesprek. Enerzijds om hen te informeren over ontwikkelingen in medialand en anderzijds om te praten over wat de leden van belang achten. Er wordt o.a. ingegaan op de programma's, bladen en activiteiten van de EO. Aan de aanwe zigen wordt gevraagd wat ze daaraan goed vinden en ook wat er naar hun mening ver beterd kan worden. De aanwezigen kun nen via een forum met ds. A. van der Veer, Andries Knevel of Ad de Boer en Henk Binnendijk in gesprek gaan. Henk Bin nendijk besluit de avond met een medita tie. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraot 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 VOOR BEELD EN GELUID FCFTO - VIDEO - STUOtO - REPORTAOE - FOTOOIUF1E ^^3 ^^3 ^^ffl ïWrt OVOPOnF-WMtstraatSS-TtMoon (0187)681612/Fax 683734 fteNesse-Pi1nl3hop-HogKOom]72-Tahfoon (0111) 482400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1