Nieuwe Clio: mysterie troef bij Autobedrijf Ramoco B.V. m& imuwm. Speciale MaotelmagazijneD. TUINIVIARK Sfeervolle finale indoor-mennen bij de Sasmenners mm m mmmimmmm m mmmmi mmBm. EEN TREIN VOL! Doelenconcert 'Deo Cantemus' Keukenbrand in Herkingen Good Luck pakt belangrijke punten Hoogstraat School EHBO-examen MeeriingMarkt viert lustrum in de boerenschuur P.V. De Combinatie Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 17 APRIL 199 Veel automobilisten in en rond Stad aan 't Haringvliet Itrijgen binnenkort totaal onverwacht een vertrouwelijk dossier thuisbezorgd. Informanten menen dat het gaat om uitgelekte informatie over de nieuwe Renault Clio. Dezelfde bron nen verwachten dat Autobedrijf Ramo co B.V., Renault-dealer in Stad aan 't Haringvliet, in de periode van 9 t/m 25 april ingewijden de kans biedt op een 'scoop' van de nieuwe Clio. „We kunnen al deze geruchten ontkennen noch bevestigen. Nog maar onlangs heb ben we vernomen dat de vertrouwelijke dossiers die in omloop zijn gebracht, een gecodeerd pasje bevatten. Daarmee ver krijgt de houder toegang tot een afgeslo ten deel van onze showroom", aldus de heer Van Rumpt. „Wat daar te zien is, houden we voor ons, dat is strikt geheim. De nieuwe Renault Oio onthullen we offi cieel pas op 23 april, als afsluiting van onze voorjaarsactie". Spanning Autobedrijf Ramoco B.V. lanceert de ge heel nieuwe Clio onder het thema 'Only for your eyes'. „Een nieuw model is altijd weer spannend, zeker voor degenen die juist op zoek zijn naar een nieuwe auto. Het zal duidelijk zijn dat de geruchten en vertrouwelijke dossiers de spanning aan zienlijk verhogen". Over het speciale pasje dat deel uitmaakt van het dossier vertelt hij: „Het geeft niet alleen recht op een unieke 'scoop' van de nieuwe Clio, er zit ook een onzichtbare code op. Die maken we ter plekke lees baar. De bezoeker kan deze code vervol gens intoetsen in de speciale startonder- breker. Wie vervolgens de Clio kan star ten, mag hem houden!" ZIERIKZEE - Zaterdag 11 april stond voor Good-Luck de eerste wedstrijd in de tweede helft van de veldcompetitie op het programma. In de eerste helft van de veldcompetitie wist de ploeg uit Middel- hamis met twee gewonnen wedstrijden, twee gelijke spelen en drie verloren wed strijden, 6 punten bij elkaar te sprokke len en stond op een niet gunstige vijfde plaats op de ranglijst. Deze dag was All Ready uit Zierikzee de ploeg die Good-Luck moest proberen uit te schakelen. Dit was een zware opgave, met name met de gedachte, dat All Ready vorige week de koploper THOR met ruime cijfers had verslagen. De wedstrijd begon vrij langzaam en de aanvallen waren bij vlagen goed en zeer slecht. Dit was voornamelijk te wijten aan het zware veld en de harde wind. Toch kon Good Luck wat kansen creë ren, maar de afronding bleef achter. Pas in de twaalfde minuut kon door een snel le combinatie tussen Nico Overduin en Marcel Kievit, deze laatste van afstand inschieten. Hier bleef het enkele minuten bij, totdat All Ready de 1-1 benutte. Al vrij snel kwam Good-Luck op 1-2, door een doelpunt van Leon de Bonte van achter de paal. Het scoren bleef uit, maar de kansen werden wel gecreëerd. Toch was het All Ready, die door middel van een vrije bal tot 2-2 kwam. Vlak voor rust wist Marjon Soeteman, na aangeven van Petra van der Valk, van afstand de 2- 3 te maken. Na de thee bleef Good-Luck aandringen voor meer doelpunten, maar al snel kwam het weer gelijk tot 3-3. Daarna bleef het lang wachten op doelpunten. Dit kwam geheel door Good Luck zelf, die de kansen niet goed afmaakte, maar anderzijds ook zeer sterk verdedigde, waardoor All Ready maar enkele kansjcs kreeg. Na een goede actie van Heidi Ka merling wist Leon de Bonte toch voor 90 jaar geleden Antirevolutionair 1 en 11 April 1908 Orgaan m HOC SIGNO VINCES T.BOEKHOVEN. AM8TEHD\M. ROTTERDAM, DEN HAAG. UagdUk« on(vaiig;st van IVouvcautés. Wij oirreeren i Pubiikatie van de Vereniging Streelonuseum, Kerkstraat, Sommelsdijk. A. J. K. Good-Ltick te scoren en al snel daarna gaf Marja van Splunter de 3-5 van Ste ven Vogelaar aan. Een kwartier voor tijd maakte All Ready haar laatste doelpunt 4-5 en trainer/coach Ben Vis van Good Luck wis.selde op dit tijdstip Nico Over duin voor Cor Bom en Petra van de Valk voor Dicneke Sprong, die al na enkele minuten met een afstandschot voor de 4- 6 zorgde. In de slotfase kon Steven Vo gelaar met een mooie actie de eindstand op 4-7 bepalen. Good Luck had vooral moeite met het veld, maar wist door sterk verdedigend werk toch de wedstrijd naar zich toe te trekken en twee punten mee naar Mid- delhamis te nemen. Rotterdam zingt van Hem 23 april 1998 Voor het zesde achtereenvoglende jaar organiseert het Chr. gemengd koor 'Deo Cantemus' in concertge bouw 'De Doelen' te Rotterdam een concert met als thema 'Rotterdam zingt van Hem'. Het concert zal gehouden worden op donderdag avond 23 april 1998, aanvang 20.00 uur. Naast 'Deo Cantemus' werken mee het Christelijk Kamper Mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' o.l.v. Klaas Jan Mulder, de bekende sopraan Lisette Emmink, Marina Sontcha, vleugel. Jan Mulder, orgel en een strijkorkest o.l.v. Marco Bons. Het geheel staat onder lei ding van Cor de Haan. Het idee voor dit evenement is ontleend aan de zgn. 'Praise Concerts' die in En geland veel worden georganiseerd. Het programmaa bestaat uit bekende, graag gehoorde liederen, waarvan de meeste gebaseerd zijn op Engelse melodieën. Wij nodigen u van harte uit om dit concert bij te wonen. Kaartverkoop De kaarten voor dit concert kosten 22,50 of 25,- (incl. plaatsbespreken, program maboekje en garderobe). Ze kunnen besteld worden bij: Deo Cantemus, p/a Hobbemaplein 15,'3262 VB Oud-Beijer- land, tel. (0186) 614527. Voor informatie kunt u bellen: (0180) 619293. Omdat de belangstelling voor dit concert erg groot is, adviseren wij u om niet te lang te wach ten met het be-stellen van kaarten. Informatie over Lisette Emmink en het Chr. Kamper Mannenkoor Lisette Emmink studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag bij Meinard Kraak en behaalde daar haar UM diploma cum laude. Daarna zette zij haar studie voort bij o.a. Erna Spooren- burg, Elly Ameling, Gerard Souzay en Robert Holl. Inmiddels is Lisette Em mink een veelgevraagde soliste bij ver schillende oratoriumverenigingen in ons land en trad zij op in Engeland, Duitsland, België, Canada, Zuid Afrika en Amerika. NUMANSDORP - In Numansdorp (Hoeksche Waard) wordt zaterdag 18 april 1998 voor de vijfde achter eenvolgende keer de Meerling- Markt gehouden. In de boerderij van familie Dam worden die dag enkele honderden ouders van twee-, drie- en vierlingen verwacht. De contact- en ruildag wordt vanaf het begin enorm gewaardeerd door de ouders van meerlingen. Steeds werd de markt door meer mensen bezocht. De markt is een initiatief van vier ouders van tweelingen. Zij wilden ouders en aan komend ouders van meerlingen de gele genheid bieden ervaringen én spulletjes uit te wisselen. Die elementen vormen nog steeds de rode draad tijdens de Meerling- Markt. In de boerenschuur van de familie Dam aan de Molendijk presenteren enke le tientallen ouders overtollige kleding, speelgoed, meubeltjes en niet te vergeten kinderwagens. Alle bijzondere dingen die meerlingouders nodig hebben, zoals kin derkamers met meerdere ledikantjes, grote kinderwagens, dubbele buggy's en fietszitjes worden aangeboden tegen vrien- denprijzen. De MeeriingMarkt is ook bedoeld als con tactdag. Veel ouders hebben behoefte aan het uitwisselen van ervaringen met ande re ouders die twee, drie of nog meer kin deren tegelijk hebben gekregen. Tijdens de markt wordt ook informatie verstrekt over de Vereniging voor Ouders van Meer lingen. De MeeriingMarkt wordt op zaterdag 18 april gehouden van 10.00 tot 15.00 uur in de boerderij van de familie Dam, Molen dijk 16 in Numansdorp. De route naar de boerderij wordt met borden aangegeven vanaf de afslag Numansdorp van rijksweg A29. Mensen die zelf spullen willen ver kopen, moeten zich vooraf melden bij een van onderstaande ouders. Er zijn geen kosten verbonden aan de verkoop. Wel wordt van alle volwassen bezoekers (ko pers én verkopers) een bijdrage in de kos ten gevraagd van drie gulden. Voor aanmelden en nadere informatie: Heleen Dam, tel. (0186) 653414; Anja Hoogwerf, tel. (0186) 573728; Willy de Regt, tel. (0186) 603340; Bart Verkade, tel. (0186) 693161. SOMMELSDIJK Op 30 en 31 maart jl. hebben de leerlingen van groep 8 van de School met de bijbel te Sommelsdijk EHBO- examen afgelegd. Alle leerlingen zijn geslaagd. Het examen werd afgenomen door kaderinstructrice mevr. A. Groenendijk. De cursus die de gehele winter duurde werd gegeven door de kaderinstructrice Atie Hollaar, geassi steerd door Tinie Blok, meester De Haan en meester Boot. De namen van de geslaagden zijn: Karin Bakelaar, Erwin Blom, Diana van Dijk, Hanneke Drooger, Erwin Grooten- boer. Jan Arie de Jong, Willem Joppe, Willem Kieviet, Annelies Koppenaal, Jeroen van der Laan, Dennie van Nimwe- gen, Paula van Nimwegen, Johannes Ni- pius, Johnny van Rees, Mieke van der Slik, Gerrit Terreehorst, Sara Vogelaar, Niels Volwerk, Martin Vroegindeweij, Jorina Wittekoek, Quintus Blok, Hetty den Breejen, Andrea van Driel, Wulfert van Duijn, Mark van Eesteren, Eline de Haan, Eveline Hagoort, Cor Jansen, Niels Joppe, Eric Koppelaar, Peter Koudstaal, Rianne Mulder, Mariëlte van de Nieu- wendijk, Hanneke Nieuwland, Jan Rot tier, Ellen Verwijs, Mark Verwijs, Renda van der Vlugt, Roy Ytsma. SOMMELSDIJK - Goede Vrijdag brak er rond het middaguur brand uit in de keuken van het woonhuis op de boerderij van de familie Vis van Heemst aan de Rijzen- burgseweg. Door kordaat optreden van de j bewoners was het vuur spoedig bedwon- gen. De gehele keuken vulde zich met een dichte rook, zodat het betreden van de ruimte zonder adembescherming bijna on mogelijk werd. De gealarmeerde brandweer behoefde niet meer tot blussing over te gaan, maar kon volstaan met het verwijderen van smeulende resten van de aftimmering van i het keukenblok. De schade, die ontstaan is door de rook én de kortstondige hevige vuurbelasting, is aanzienlijk. Tevens werkte zij mee aan diverse opna men voor radio en televisie. Het Chr. Kamper Mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' werd opgericht in 1917. Ongeveer 130 mannen maken deel uit van het koor dat al 38 jaar onder de bezielende leiding staat van Klaas Jan Mulder. 'DEV' zoals het koor in de volks mond heet geniet een grote reputatie en populariteit. Jaarlijks wordt een druk con certprogramma afgewerkt. Een hoogte punt is het traditionele kerstconcert in de Bovenkerk te Kampen. Van het koor zijn een groot aantal CD's uitgebracht. Uniek is de klank van de Kamper mannen, een bronzen, rond geluid en diepe klank. Een klank die het koor al decennia lang kenmerkt! Niet minder bijzonder is het muziekrepertoire van het koor. De grote muzikale kwaliteiten van rasmusicus Klaas Jan Mulder zijn onmiskenbaar terug te vinden in het koor. D.V. zaterdag 25 april is er evenal vorig jaar een stekjesmarkt te Her kingen. Van 10.00 tot 16.00 uu bent u hartelijk welkom op Stoof weg 3 bij de familie Huizer. D markt is nu nog completer dan d vorige keer. Er zijn allerhande artikelen voor de tui te koop. Stekjes van vaste planten, waar onder bijzondere soorten, geprijsd vanaf 1,-. (o.a. Zeeuws knoopje, Hos- ta. Lavendel, en nog± 30 andere soor ten). Ook zijn er perkplanten zoals Gera nium, Petunia, Surfina etc. te koop. Het is nu de tijd om deze planten te poten, daarom ontbreken ze niet in ons assortiment. Daarnaast is er een ruim aanbod van accessoires voor huis en tuin. Er is zaad voor pompoenen en sierkalebassen, handwerkartikelen, cake en gebak. Voor een ieder is er wel iets bij op deze 25ste april. De opbrengst van deze verkoping is be stemd voor twee goede doelen: Enerzijds voor het Calando Hospice in Dirksland. Dit hospice is een huis waarin hulp wordt verleend aan ernstig zieke en lij dende mensen, die in hun laatste levens fase verkeren. Patiënten, die niet langer thuis verzorgd kunnen worden, krijgen in een hospice zogenaamde palliatieve zorg. Anderzijds voor de Nederlands Her vormde Kerk van Herkingen. U ziet het, leuke dingen kunnen gecom bineerd worden met goede dingen. U iets voor uw tuin (dat moet u toch hebben) of huis en de beide instellingen een bijdrage in het werk wat verricht wordt. Tot ziens op 25 april in Herkingen. Voor meer informatie; Adrie Huizer, tel 669258 na 17.00 uur of Francien Keizer, tel. 487093. Een vriendelijk verzoek zelf doosjes mee te nemen om de artikelen te vervoeren. Bovenstaande postduivenvereniging nam op 11 april 1998 deel aan een wedvlucht vanuit Strombeek. Afstand 95 km. In concours waren 499 duiven die om 12.50 uur met Westewind gelost werden. De eerste duif arriveer de om 13.58.10 uur en haalde een snel heid van 1397.43 m.p.min. De gedetail leerde uitslag luidt: W. de Vos 1, 29, 44, 52, 64; C. Dubbeld 2, 3, 8, 9, 11, 12, 19, 23, 28, 42, 46, 47, 50, 74, 78, 92; J. C. Horseling 4, 55, 56, 58; I. Koese en Zn. 5, 63, 91, 98, 99; J. Groenendijk 6, 7, 16, 18, 24, 25, 26, 30, 40, 51, 66, 68; Hans Vroegindewey 10, 31, 38, 41, 45, 48, 57, 59, 61, 65, 69, 70, 71, 72, 76, 83, 89, 93, 96; Mevr. Dub beld 13, 14, 15, 20, 27, 34, 36, 37, 80, 84, 90; C. v. d. Weide 17, 22, 35,43,82, 97; André v. d. Linde 21, 53, 54, 86, 94; Comb, van Driel 32, 33, 88; P. van Driel 39; M. de Blok 49, 75, 81, 85; C. Kleyn 60, 67; G. Verburg 62; H. Visser 73; W, I. Peeman 77; E. Luijmes, 79, 87, 100; Comb. Groenendijk 95. Nadat in januari en in maart de dres suur en vaardigheidsproeven verreden zijn, moest op zaterdag 11 april de marathon uitmaken, wie de winnaar zou zijn van de overall-prijs Indoor- Mennen 1998, georganiseerd door de Sasmenners te Dirksland. Er moesten eigenlijk 2 wedstrijden gereden wor den, want aansluitend moest men ook nog ringsteken. In de manege Ouddorp stonden 3 hinder nissen, geschonken door de Rabobank, opgesteld die zeer pittig waren. Diegene die dachten: „Dat doe ik wel even", kwa men van een koude kermis thuis. Er wer den dan ook vele fouten gemaakt, die strafseconden opleverden. Het waren 3 echte doolhofjes, waarvan één met een fontein, waar sommige paarden ook niet van gecharmeerd waren. Er waren zeer ervaren deelnemers en ook zeer onervaren, die net hun mendiploma op zak hadden. Er was er één die na af loop zei: „Nu weet ik het zeker, dit is veel leuker dan rijden onder de man". De mensport wordt nogal eens in het hoekje van ouden van dagen sport gestopt, maar zaterdag bleek dat jong en oud heel veel plezier aan deze sport be leeft. Dat de sfeer en de organisatie goed waren bleek uit het groeiend aantal deelnemers als dat zo door blijft groeien zullen we' volgend jaar al 's middags moeten starten De heer Gemt Smits van manege Oud dorp had de prijzen beschikbaar gesteld voor de marathon waren het deze keer buiten-lantarens. De uitslag van de marathon was als volgt: 1André de Bruin Lars226 sec. 2. Jan W. Renema Jens264 sec 3. Diet v. d. Velde Herodes ...227 sec 4. Henk Jongste Jacky279 sec. 5. Lydia Voorthuyzen D Jens291 sec. 6. Bas Rosmolen Elza293 sec. 7. Bemadette Yetgin 8. Wilma Jongste Floortje....312sec. Jacky323 sec. 9. Lobke Blokand Elza329 sec. 10. Willem v. Dam Molly340 sec. 11. Suzan de Valk Adriaan....346 sec. 12. Ad v. d. Berge Borita347 sec. 13. Elco Bergwerf Marlies ....378 sec. 14. Janet v. d. Broek Savannah .388 sec. 15. Helma Breederveld Kim415 sec. 16. Plonie v. Eek Jesse418 sec. 17. Jan v. Heukelen Eyse421 sec. 18. Diet V. d. Velde Curly431 sec. 19. Bart Jonkers Dee Jee ....471 sec. 20. Irma Sinke Carta551 sec. 21. Wilma de Blok Eyse617 sec. 22. Kristel v. d. Heyden Naomi668 sec. 23. Rieneke Neleman Naomi684 sec. 24. Jaap v. Eek Jesse742 sec. 25. Tonny Kastelein Mientje ....899 sec. Bij de tweespannen was: 1Leen de Kramer Naomi en Thalia 519 sec. 2. Hans Kraayeveld Lars en Nozem 630 sec. Voor het ringsteken waren twee petten de beloning voor de 2 beste rijders en dat waren 1. Diet v. d. Velde en 2. Jaap van Eek. Voor de overall-prijs waar alle drie de wedstrijden voor meetelden was de hoofdprijs een mooie deken die gewonnen werd door de heer Diet v. d. Velde met Herodes. Verder waren er nog dinerbon nen beschikbaar gesteld, die door 2. Wil lem Dam met Molly, 3. Bemadette Yer- gm en 4. Bas Rosmolen met Elza gewon nen werden.Verder ontving ieder een aan denken aan deze Indoor Mennen 1998. Na afloop werden de deelnemers en de organisatie door de jury, de heer Dammis Baan, uitvoerig bedankt voor hun inzet en plezier van die avond. Voor de Sasmenners staan er nog vele activiteiten op de agenda, ook is er van het najaar weer een mencursus, wilt u hieraan deelnemen, dan kunt u nu al reageren. Vraag informatie bij: Lobke Blokland, tel. (0187) 492927 of Janet v. d. Broek, teL (0187) 602610 Dcu Courftot Tencfajjnt eiken Yr^ag. IboiuifiBieDtipiijS per driflouuDdeii frapoo per poet 60 Ceat. imerlka b(J TOorBiÜMUUng f 3,&0 per jur. Ifnoderl^lce BUDmenS Cent SOJflJfELSOIJH. Adrertenüfin no l 6 regeli 60 Cent elke rogel meer'10 oent en Vj suaI. BoekjuuikoDdlgliif i Ont per regel ea Vi ^ouX. DlenstMBTTfigeB ea Dleostunbledlngen &0 Ceot per pUstnng, Grootê letten ea Tigiutten worden berekend nur de plutaraimte die xy beiIiftD AdTerteatltn yorden ingewtcht tot Donderdfcgmiddtg 12qiir. Alle «tukken voor de Redactie l>e«tcmd, Advcnentl^n en rcrdcrc Administratie franco toe te zenden aan den Uitgever. Nieuwsie model Saco.o, in de modern ste kleuren en stoffen vanaf f 7.'ia. Fantasie i'aletoU vanaf f 3.75. Chique I^akcn ITIantcIcdstuunt*, in de nieuwste kleuren en fajons vanaf/" ia.7ft l'rlina linken Costuunis, met tres omboord en Vest vanaf f 15.f 5, als afgebeeld model. Hetzelfde Costuum in de laatst uitf;ekomen fijne Kamgaren Stoffen v.af ƒ18.50, fil, enz. Idem in de modernste Fantasiestoffen vanaf f I0.50, f 13.5«, I7.50. enz. Zeer chique Lial<en 9IanteI- costuuinc in de nieuwste kleuren, als: Bruin, Grijs. Bleu Copenhagen enz. vanaf f 21.50 en hooger. Idem in fijn Kamgaren f 22.60. met naaimachines is weder aangekomen splinternieuwe lioogarm handnaaimachine verbe- totde .Singer met vliegwiel zeldzaam prachtig aller nieuwst model zoo uit de kist. lo jaar garantie op zegel voor f 20. 1000 belooning die hier tegen concureert. Oude machines worden voor den hoogsten prijs ingeruild. Inrichting voor repartiën bij W. VERMEULEN, Hoogstraat 78, ROTTERDAM. Hoofdkantoor. Telefoon 5263.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 6