Lei-linden rond de Stadse Iceric Ook Platenaren zijn eclite bos-vervuilers Jan Joosten-groep neemt nieuw clubgebouw in gebruilc VOGELBEURS WAAROM Tulpenpuzzelrit Examenconcert Prins Maurlts leerlingen Particuliere Synode Zuid der Geref. Gemeenten Geranium-Oranjemarkt Sommelsdijk Presentatie Algemene Muzikale Vorming Uitnodiging koffie-ochtend Reislustige 55-plussers Verkeersexamen Ouddorp/Goedereede en diverse instrumenten Jeugdsolistenconcours Biz. 2 eilandf:n-nieuws VRIJDAG 17 APRIL 1998 Voorz. J. van Oosterom van de afd. Goeree-Overflakkee van de Kon. Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Groei en Bloei, heeft woord gehouden! Toen de afdeling vorig jaar in Stad aan 't Haringvliet die schit terend geslaagde Groenmarkt hield heeft de heer Van Oosterom aan burg. mevr. Sleurink, als representante van de gemeente Middelhamis een aquarel aangeboden en ter verfraaiing van het dorp dat de afdeling zo gastvrij ontvangen had, nog een attentie toegezegd. Dat zijn 4 lei-lindes geworden van het aantal dat bij de Herv. kerk van Stad aan 't Haringvliet is geplant ter vervanging van de kaprijp geworden populieren die er stonden. De Groenmarkt van vorig jaar werd gehouden t.g.v. het 125- jarig jubileum van de landelijke vereniging. Ook dit jaar zijn we weer in de gelegen heid om met u een dag op reis te gaan. Dit hopen wij te doen op D.V. dinsdag 28 april a.s. Vertrek Vliedberg 7.20 uur. Vertrek Dorps- tienden 7.30 uur. U kunt zich opgeven bij Maaike Menheer, tel. 681898 tot en met zaterdag 25 april. Tot ziens op 28 april! Toen gisteren overal in ons land jeugd verkeersexamens werden af genomen heeft dat ook in Ouddorp en Goedereede plaatsgevonden, ge organiseerd door de aktieve plaat selijke afdeling van Veilig Verkeer Nederland. Alle 110 deelnemertjes, leerlingen van groep 7 van de basisscholen ter plaatse (ook het Havenhoofd), zijn voor het theo retische examen geslaagd, 8 van hen zelfs met het maximum te behalen aantal pun ten. Zij krijgen een extra attentie wanneer, na het praktijk examen over een aantal weken, de burgemeester de diploma's hoopt uit te reiken. De P.S. Zuid der Gereformeerde Gemeen ten, omvattende de classes Goes, Middel burg en Tholen, vergadert D.V. donder dag 23 april 1998 in een der zalen van het kerkgebouw van de Geref. Gemeente te Goes. De vergadering wordt om 9.30 uur geopend door ds. J. J. Tanis, preses van de roepende kerk van Middelburg-Centrum. Aan de vooravond van de Synodeverga dering, dus D.V. woensdag 22 april, aan vang 19.30 uur, wordt een bidstond ge houden in de kerk van Middelburg-Cen trum. In deze dienst hoopt voor te gaan ds. H. Paul van Oostkapelle, preses van de vorige Synode. Op zaterdag 18 april a.s. houdt de Eerste Flakkeese Vogel Vereniging weer een vo- gelbeurs in het Dienstencentrum aan de Doetinchemsestraat 27 te Middelhamis. Iedereen is welkom van 13.30 tot 16.30 uur. Er is een handelaar aanwezig. Toegang gratis! De verkeersexamens zullen traditioneel met een verkeersquiz worden afgesloten. Ingezonden: Waarom vindt een (heel) klein deel van de jeugd het nodig om versieringen op de Voorstraat te vernielen? Waarom staat een hele groep gewoon toe te kijken zonder daar iets van te zeggen? Dit is buitengewoon flauw! Ik roep de jeugd, die dit doet, op om hier mee te stoppen. Ook vraag ik de ouders om op deze zinlo ze vernielingen te letten. Rinus Struik, voort. O.W. Melissant Bedankje Wij willen u hartelijk bedanken voor de fijne middag die mede door uw aanwezig heid en/of gift het mooie nettobedrag van ƒ1.047,95 heeft opgebracht t.b.v. de af lossing van onze kerk. Wij willen twee families in het bijzonder bedanken, nl. de fam. B. Admiraal en de fam. W. van Moort voor het beschikbaar stellen van de ruimte en het vele werk wat ze hebben gedaan. De prijzen zijn gegaan naar resp. fam. P. Hobbel (Nieuwe Tonge), fam. P. Ko ningswoud (Dirksland) en fam. C. van Middelkoop (Langerak). A-sociaal mag men ze wel noemen, die burgers die hun afval dumpen in poldersloten en in 't openbaar groen. Wat weken geleden berichtten we over een schoonmaakactie in 't Goe- reese, gisteren werd de groengordel bij 't Fort te Ooltgens- plaat geschoond en helaas..., was het daar niet anders...! Staatsbosbeheer dat jaarlijks kapitalen besteedt aan het schoon houden van haar kwetsbare groene bezittingen, liet zich in Oolt- gensplaat graag helpen door 41 jongens en meisjes van de beide basisscholen uit het dorp. 't Was koud en een pijpenstelenregen had de grond drassig gemaakt, maar de jongelui hebben zich niet laten kennen. Ze hebben een ouwe koelkast, een bed-spiraal, oude golfplaten en minder definieerbaar vuil uit het bos weggesleept waarna het door personeel van Staatsbosbeheer werd verzameld vanwaar het door gemeentewerken zou worden afgevoerd. Het 'bos' bij de Plaat werd vijf jaar geleden aangeplant. De jeugd heeft trouwens zelf aan de vervuiling bijgedragen omdat tussen de bomen hutten werden gebouwd waarvan oude deuren en grote lappen zeildoek herinnerden. Staatsbosbeheer hoopt nu maar dat het voortaan anders zal gaan en dat het groen net en proper zal blijven, 't Was zo goed als beschamend om te zien wat er allemaal uit tevoorschijn is geko men, echt. De gezellige bloemenmarkt te Som melsdijk staat weer voor de deur. De Stichting Evenementen Middelhar- nis organiseert voor de 17e keer deze markt, met een oranje tintje, op Koninginnedag. De markt wordt gehouden op donderdag 30 april van 9.00 tot 16.00 uur in de his torische kern van Sommelsdijk (Voor straat en Marktveld). Wat heeft de markt te bieden? In de eerste plaats bloemisten met natuur lijk veel geraniums, maar ook andere bekende en onbekende tuinplanten. Te vens zijn strofiguren, bloemdecoraties en tuinbeelden te verkrijgen. Vereniging voor Natuur- en Landschaps bescherming Goeree-Overflakkee en de KMTP Groei en Bloei zijn vertegenwoor digd met informatie en tal van artikelen. Voor elk wat wils, voor binnen en buiten! De hele dag door rijden huifkarren tussen de Geranium-Oranjemarkt, Zwaluw, Ru bensplein en Middletown (het centrum van Middelhamis). Het geheel wordt, zoals vanouds, opge vrolijkt door de bekende Neutekrakers van Sempre Crescendo. Deze markt wordt dus weer de gezelligste marktdag van het jaar. De stichting Eve nementen hoopt dan ook weer op een ge weldige publieke belangstelling. Leerlingen Muziekschool 'Goeree-Overflakkee' Op vrijdag 24 april, aanvang 19.00 uur, hopen we veel jonge leerlingen van de muziekschool te mogen be groeten in de grote zaal van het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. Uiteraard zijn hun ouders/verzorgers, familie, vrien den en vriendinnen ook van harte welkom. Niet minder welkom is iedereen die benieuwd is naar de be ginfase van onze school, wellicht ook omdat overwogen wordt om met ingang van het nieuwe school jaar zelf muzieklessen te gaan vol gen. Centraal in het programma staat het optre den van de klassen Algemene Muzikale Vorming van docent Peter van Deerse. In deze groepen, die bedoeld zijn voor kin deren vanaf 7 jaar, wordt kennis gemaakt met de basisbegrippen van het muziekon derwijs. Om zich zaken als notenschrift, maatsoorten, ritmes etc. enigszins eigen te maken, wordt er in deze lessen naar harte lust gezongen en op Orff-instrumenten gespeeld. Ook wordt er veel naar muziek geluisterd en worden er allerlei klankspel letjes gedaan. De kennis en vaardigheden die hierbij opgedaan worden vormen een goede basis voor het leren bespelen van een instrument. Om deze leerlingen te laten kennis maken met wat er op de muziekschool allemaal nog meer te doen is, werken aan deze avond ook allerlei wat oudere leerlingen mee die al een instalment bespelen. De instrumenten die gepresenteerd worden zijn gitaar (Het Jong Flakkees Gitaaren semble), viool, blokfluit, dwarsfluit, key board en piano. Uiteraard zal iedereen zijn best doen om zijn of haar instrument zo mooi mogelijk te bespelen, zodat alle luis teraars een goed beeld kunnen krijgen van de onderwijsmogelijkheden van de mu ziekschool. Leerlingen, docenten, bestuur en directie van de muziekschool stellen het bijzonder op prijs als u hen deze avond wilt stimu leren met uw aanwezigheid. Op zaterdag 25 april a.s. wordt in 'Melis hof' te Melissant voor de 35e keer het Jeugdsolistenconcours gehouden. Reeds 2 weken voor de sluitingsdatum was het maximale aantal deelnemers van 80 be reikt. Het concours begint 's morgens om 10.15 uur en eindigt 's avonds om 22.30 uur. Er is weer een grote verscheidenheid aan instrumenten zoals: piano, orgel, clave- cimbel, dwarsfluit, blokfluit, gitaar, viool, enz. Het belooft weer een prachtige muzi kale dag te worden. 'God in het geding' is het thema op de laatste koffie-ochtend van dit seizoen. Deze zal gehouden worden op D.V. 22 april 1998 in het verenigingsgebouw 'Onderde Wiek'. Gastspreker op deze morgen is Hans Wul fraat uit Bleiswijk. De kerktelefoonluiste raars kunnen ook weer meeluisteren. De koffie staat vanaf 9.15 uur voor u klaar en wij ronden om ongeveer 11.30 uur af. Heeft u kleine kinderen en kunt u geen opvang voor hen vinden, geen nood, want er is kinderopvang aanwezig. U bent allen van harte uitgenodigd. Tot ziens op woensdag 22 april. Werkgroep koffie-ochtend Dirksland MIDDELHARNIS - Dinsdag 21 april a.s. hopen de examenleerlin- gen van Havo 5 en Ath. 6 een con cert te verzorgen. Het belooft een concert te worden met veel variatie, zowel wat instrumentatie als wat stijl betreft. Dit concert is een onderdeel van het exa men in muziek. De uitgevoerde stukken worden becijferd door de muziekdocenten Sietse van Wijgerden en Mar v. d. Veer. De Ath. 6 leeriing Joost de Nooijer heeft o.a. als examenopdracht enige stukken te componeren die ook op deze avond wor den uitgevoerd, variërend van klassiek tot modem en jazz. Het eerste gedeelte van de avond wordt gehouden in de Rooms Katholieke kerk aan de Langeweg in Middelhamis, omdat we ook een aantal organisten hebben, en omdat daar een goede akoestiek is. Het tweede gedeelte (na de pauze en wat drinken) is in de aula van de Chr. s.g. Prins Maurits. Hier worden o.a. de saxofoon, klarinet, dwarsfluit, gitaar, euphonium en viool be speeld. Kortom: het belooft een gezellige en mooie avond te worden. De aanvang is 19.30 uur, en de toegang is vrij. Psalm 143 vers 2 (her.) Heden nam de Heere tot onze diepe droefheid uit ons midden weg onze lieve zorg zame vader, schoonvader, groot- en overgrootvader, z A-ager en oom DIRK DE VOS weduwnaar van Maria van Zanten in de ouderdom van ruim 95 jaar. Oude Tonge: J. de Vos C. L. de Vos-Soeteman A. de Vos M. W. de Vos-v. d. Bos Jac. de Vos A. L. de Vos-Koert J. H. van Noord-de Vos W. van Noord Goudswaard: N. Bouman-de Vos J. A. Bouman 16 april 1998 Schoolstraat 22 te Oude Tonge Correspondentie-adres: J. de Vos, Capelleweg 58, 3255 LB Oude Tonge Gelegenheid tot condoleren: maandag 20 april van 19.30 tot 20.30 uur in het Herv. verenigingsgebouw 'Diakonia', Kolfweg 1 te Oude Tonge. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op dinsdag 21 april om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Oude Tonge vanuit 'Diakonia', waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 13.15 uur. Geen bloemen Oude Tonge: D. de Vos A. de Vos-de Looze Goudswaard: H. M. Huisman-de Vos R. Huisman Middelhamis: R. C. de Vos A. de Vos-Roos Oude Tonge: M. C. de Vos J. L. H. de Vos-v. d. Doel klein- en achterkleinkinderen De Ouddorpse 'Jan Joostengroep' is een actieve scoutinggroep. Dat blijkt wel uit het feit dat zij in het derdejaar van haar bestaan erin geslaagd is om de bouw van een nieuw clubhuis te realiseren. De afwerking is nog niet geheel gereed en vandaar dat de officiële opening ook pas D.V. in september zal plaatsvinden. Niet temin maken de welpen en de scouts in middels gebmik van het nieuwe gebouw dat een lokaal van 72 m^ voor de welpen (7-10 jaar) bevat en een lokaal van 60 m^ voor de scouts (10/11-15 jaar). Dat bete kent dat er veel mimte is om het spel van verkennen te spelen op de wijze zoals dat bij elke leeftijdsgroep past. Door middel van activiteiten die kinderen leuk vinden zoals sport, vlotten bouwen, maaltijden bereiden op houtvuur, natuurbeheer, E.H.B.O., kamperen en creatief bezig zijn, probeert de leiding door middel van het scoutingspel op een plezierige wijze een bijdrage te leveren aan de vorming van kinderen. Zo waren de scouts in het najaar enkele keren te gast bij de Rode Kruis afdeling van Ouddorp voor instmctie en oefening in EHBO. De welpen waren ac tief in de natuur en behaalden het insigne boswachter en op 11 april was er een geza menlijke activiteit voor beide groepen in het kader van het naderend paasfeest. Voor de jongste groep vervult de leiding bij alle programma-activiteiten een bepa lende rol. Zij maakt de programma's en voert ze samen met de kinderen uit. Bij de scouts probeert de leiding de kin deren meer bij de voorbereiding en de uit voering van de activiteiten te betrekken. zodat spelenderwijs ook kwaliteiten als leidinggeven, samenwerken en organise ren worden ontwikkeld. Velen die ooit lid zijn geweest van een scoutinggroep zeg gen dan ook vaak dat ze bij scouting niet alleen veel plezier hebben beleefd, maar dat het hen mede gevormd heeft op een wijze die later in het leven zijn vmchten blijkt af te werpen. Bij scouting 'Jan Joosten' doen we al dat werk vanuit het geloof dat Jezus de Weg, de Waarheid en het Leven is. In onze acti viteiten willen we ook daarvan iets door geven. Concreet betekent dat onder ande re dat we de bijeenkomsten beginnen en afsluiten met gebed, dat een bijbels ver haal ook onderdeel van het programma kan vormen en dat er bij de programme ring rekening gehouden wordt met de ge loofsopvattingen zoals die bij ouders en kinderen leven. Kortom, scouting 'Jan Joosten' biedt op een verantwoorde wijze christelijk jeugdwerk. Iedereen die zich daarbij thuisvoelt is wel kom en moet maar eens komen kijken bij ons nieuwe clubhuis aan de Hofdijksweg naast de ijsbaan in Ouddorp (ingang vanaf de parkeerplaats bij het voetbalveld). Bui ten de schoolvakanties zijn wij er elke za terdag vanaf ongeveer 13.15 uur. De lei ding is graag bereid nadere informatie te geven en kinderen die belangstelling heb ben mogen eerst een aantal weken mee doen om eens te kijken of het echt wat voor hen is. Informatie kan ook ingewonnen worden bij Jacqueline van Wijk (683278) voor de welpen (7-10 jaar) en Jaap van Drongelen (631831voor de scouts (11-15 jaar). De lei-lindes (rechts) vallen nog wat in 't niet, ïuüa a.s. :;o;;._'; z^.li^.i ze de historische omgeving sicrcri Meerdere karren konden vol geladen worden

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2