Eerste 'Rembrandf van Johannus orgelbouw staat in Middelharnis UITNODIGING PREDIKBEURTEN I Paasstukjes en Boeketten i I en vo/op Tuinplanten 1 Mmmi/GAd\FOCWA kar els autoschade ONGETWIJFELD GEHANDICAPTEN ZORG GROTE VERKOPING 'De Christenvrouw' Zomerverzilvering 1998 C. L. M. de Wit lid Oranje Nassau Nacht van Stellendam /f Het Nederlandse Rode Kruis M. Grinwis en Zn. SGP-delegatie brengt werk bezoek aan gem. Goedereede Tulpenpuzzeirit Gereformeerde Gemeente Nieuwe Tonge Damkampioenschap Goeree- Overflakkee 1998 opdat u niet struikelt over ons werk Bloemenhandel Van één ding mag rijwielhandelaar en -hersteller Kees van Eek uit Mid delharnis vrijwel zeker zijn; z'n or gel zal nooit worden gestolen! Eer der deze week werd dat instrument afgeleverd in de dijkwoning waarin de fam. Van Eek woont. Via de win kel op de Westdijk ging het, in drie delen, via een krap gangetje, tot op de millimeter nauwkeurig de woon kamer binnen, de nieuwe Johannus Rembrandt, de allereerste in Neder land. Het nieuwe orgel heeft in Middelharnis een uitermate warme ontvangst gekregen; en zo gauw het mogelijk was heeft Kees de toetsen en pedalen beroerd en een improvisatie laten horen waarnaar de en kele aanwezigen geboeid geluisterd heb ben, want Kees legt gevoel in z'n orgel spel, waarnaar ook de Herv. Gemeenten van Ooltgensplaat en Stad aan 't Haring- vhet zo gaarne luisteren. De nieuwe Rem brandt, een kapitaal instrument, is goed aan Kees besteed en leverancier Stolk uit Nieuwerkerk a.d. IJssel heeft het er met een gerust gevoel achter gelaten, de eerste Rembrandt heeft een goeie bestemming gekregen. Zó verrukt is Kees van z'n nieuwe instru ment en van de klankkleur daarvan dat hij echt geïnteresseerden er best kennis mee wil laten maken, overigens na een af spraak die via tel.nr. 483035 of 482060 te maken is. Aan de klankkleur heeft de heer Van Eek de hoogste eisen gesteld, maar Johannus orgelbouw b.v. in Ede was hem daar, bij de ontwikkeling van de Rembrandt, al in voorgegaan. Kees kent de controverse die er ligt tussen bewonderaars van het authen tieke pijporgel en hen die een elektronisch instrument weten te waarderen. Kees zal het één, de schoonheid van een pijporgel niet ontkennen, maar zijn Rem brandt benadert dat haast volkomen, waar om de fabrikant in z'n brochure aankon digt alle confrontaties met andere fabri kanten aan te durven. Een orgel als de Rembrandt moet voor een particulier dan ook het hoogst haalbare worden geacht. Is de kwaliteit van de Rembrandt om over te roemen, zeker geldt dat ook voor de vormgeving van het instrument dat ter ver fraaiing, voorzien is van een pijpenfront waarachter de geluidsboxen schuilgaan. Mocht Kees van Eek dezer dagen met een wat afwezige blik aan kaduke fietsen sleu telen dan toeft hij in gedachten bij z'n Rembrandt dat zoveel mooiere klanken voortbrengt die die van een rammelend spatbord of krakende trappers. openbare verkiezingsbijeen komst in Eben-Haëzer Op vrijdag 24 april a.s. hoopt een delega tie van de Tweede Kamerfractie en van de Statenfractie Zuid-Holland van de SGP een werkbezoek te brengen aan de ge meente Goedereede. Na ontvangst op het gemeentehuis zal een bezoek gebracht worden aan de Visafslag. Verder staat een bezoek aan een visserij kotter in de Stellendamse haven op het programma. Ook zal een rondwandeling gemaakt worden door het stadje Goede reede i.v.m. het restauratie-uitvoerings programma. 's Avonds zal om 19.30 uur het Tweede Kamerlid mr dr J. T. van den Berg een ver- kiezingsrede uitspreken onder het verkie zingsmotto: 'Woord houden!' Hierna zal een forumdiscussie gehouden worden. Wij willen u eraan herinneren dat u zich nog op kunt geven voor de autopuzzelrit op D.V. 11 april. De aanmeldingen die we binnen hebben starten om 12.30 uur. Daar er ook mensen zijn die liever wat later vertrekken is er nu ook de mogelijk heid om te beginnen van 13.10 uur. Zoals u uit de vorige berichten al bekend zal zijn is de opbrengst van 5,- p.p. of 15,- per auto voor de aflossing van de kerk. We hebben vernomen dat er een aantal oudere mensen mee willen doen die geen vervoer hebben. Wij willen vragen of er vrijwilligers(sters) zijn die nog een aantal plaatsen in hun auto over hebben zodat ook deze mensen mee kunnen. Hebt u dus geen vervoer, dan proberen wij een oplossing te vinden. De telefoonnummers voor de opgave en eventuele vragen zijn fam. A. van Heins- berg, tel. 651741 en fam. E. van Kranen burg, tel. 652336. Zondag 12 april 1998 Eerste Paasdag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur kand. J. Joppe, Rouveen. Eben-Haë zer: 9.30 uur kand. J. Joppe en 18.30 uur ds. R. Veldman - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. C. Koster en 18.30 uur ds. J.. Koster (zangdienst) - Doopsge zinde Gem. 9.30 uur ds. G. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik en 18.30 uur ds. P. J. Stam, Katwijk aan Zee. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets en 18.00 uur ds. G. H. van Kooten, Delft - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur zie Oud- dorp. MELISSANT-Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom en 18.00 uur ds. J. P. J. Voets, Amemuiden - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. T. Wever, Soest - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem, 9.45 uur Zingen Paasliederen; 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur kand. P. C. Hoek, Amemuiden - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukas- kapel HDG 10.00 uur zingen Paaslie deren en 10.15 uur ds. J. Willemsen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. E. J. van Dunné-de Bijll Nachenius - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst en 16.00 uur ds. H. van Dijken - Christenge meente Vrienden van de Bijbel Diek- huus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. W. Evers. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. J. C. de Groot, Dordrecht - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 18.00 uur stu dent C. van Krimpen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 9.45 uur Zingen Paasliederen; lO.OOuurds.L.D.Burgeren IS.OOuur ds. A. Vos - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student C. van Krimpen - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dr J. Vlaardingerbroek. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. L. D. Bur ger - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. G. den Hartogh, Werkendam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. B. ten Hove en 18.00 uur ds. A. Jonker, Barendrecht - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. G. J. Smouter en 18.00uurdhr. K. Baas. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland, Sliedrecht. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur dhr. L. Sijp, Naarden. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Maandag 13 april 1998 Tweede Paasdag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur kand. J. K. Timmermans, Voorschoten - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst - Doopsgezinde Gem. 10.00 uur ds. L Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Geene, Katwijk aan Zee. MELISSANT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. G. Blom, bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 uur leesdienst. |g^ ISO 9002 slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam, paaszangdienst - Ger. Gem. 10.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Schaap-Ger. Gem. 10.00 uur lees dienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds A. Bccns MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 9.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. den Butler- Ger. Gem. 19.00 uur ds. A. M. den Boer (Openb. bel.). NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 uur student C. van Krimpen (Openb. bel.). OUDE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. van Sliedregt, Nunspeet (her denking 25-jarig ambtsjubileum). STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 9.30 uur ds. L. D. Burger - Gen Gem. geen dienst. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. B. ten Hove, Openb. geloofs belijdenis - Ger. Gem. 9.00 uur ds. J. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. den Hartog (Openb. bel.) - Ger. Gem. in Ned. 9.30 uur leesdienst - Oud Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. D.V. zaterdag 18 april van 9.30 tot 15.00 uur in 'Vita Nova' te Sommelsdijk. Op D.V. 15 april komen we als Christen vrouw weer bijeen. De stichting 'De Hoop' zal in ons midden zijn, om ons iets te vertellen en te laten zien van het werk wat er gedaan wordt. De avond begint om kwart voor acht in 'Onder de Wiek'. Gas ten van harte welkom. OOLTGENSPLAAT - Op woensdag 15 april a.s. is er gelegenheid van half 8 tot 21.00 uur vakantiebonnen/cheques voor de agrarische sector te verzilveren. Tevens kan er een formulier ingevuld wor den voor vakantiecheques van de G.U.O. over de periode januari/februari 1998. Inlevering bij C. Neels, Voorstraat 34, Ooltgensplaat, tel. 632373. Uitslagen van de 6e ronde te Ouddorp, gespeeld op woensdag 8 april. J. Visbeen -1. MackloetO - 2 A. Doom - B. VisbeenO - 2 P. Leroy - L. Blokland1 - 1 H. Koese - P. van BrusselO - 2 C. Spee - G. Smits2-0 M. Bruinsma - K. Tanis2 - O L Koese - M. Klink1 - 1 J. van Hoorn - J. Kruik2 - O A. het Jonk - J. Dekkeruitg. P. van Dam - C. van Prooijenuitg. M. de Haas - A. P. C. de Mik1 - 1 A. Verolme - M. Goedegebuur2 - O A. de Mik - H. M. Floresteijnuitg. C. Polder- C. Tanis2 - O M. van 't Geloof - J. Non1 -1 J. van Koppen - P. van der SteenO - 2 C. A. van Welie - A. Knapeuitg. A. Krijgsman - J. KnopsO - 2 A. van Rossum - J. LodderO - 2 VRIJDAG 10 APRIL 1998 In de gisteravond gehouden raadsverga dering te Oostflakkee heeft burgemeester Van Pelt aan het vertrekkend CDA raads lid de heer C. L. M. de Wit de Eremedail le uitgereikt die behoort bij het lidmaat schap van Oranje Nassau. De heer De Wit werd daartoe benoemd na een raadsperiode van 28 jaar waarvan hij 12 jaar als wethouder fungeerde. Hij heeft overigens zelf voor zijn vertrek gekozen om zich meer te gaan wijden aan z'n gezin. De landelijke CDA leiders kunnen trots zijn op de heer De Wit, vooral waar het z'n waardering voorde hechte gezinsband betreft. „Ik hou vreselijk veel van m'n vrouw Corrie", liet hij weten en een van z'n dochters heeft pa toegesproken, ook al had'ie dan het ene absurde standpunt na het andere verkondigd..., ach ja, de jeugd... Ook dit jaar organiseert zwemclub 'De Stelle' weerde, inmiddels traditioneel geworden Nacht van Stellendam. Deze zwemnachtmarathon zal starten op vrijdag 5 juni a.s. om 21.30 uur en pas stoppen exact 12 uur later, dus zaterdag 6 juni om 09.30 uur. Uiteraard vindt dit alles plaats in hetprachtige en sfeervolle zwemcomplex 'tZui- derdiep te Stellendam. Naast de gezelligheid kent de nachtmarathon vanzelfsprekend ook een sportief element. Elk team. tracht in de 12 beschikbare uren zo veel mogelijk banen te zwemmen. Er wordt in drie categorieën ge zwommen, n!.: de liefhebbers, de recreanten en de startvergunninghouders. Hoe de indeling exact is staat in de uitnodigingdie voor een ieder gereed ligt aan de kassa van zwemcomplex 't Zuiderdiep te Stellendam. Een team bestaat uit 8 zwemmers/sters -i-1 reserve (allen minimaal 14 jaar) en een ploegleider en verzorger (beiden minimaal 18 jaar). Zoals uit de categorie-inde ling blijkt hoeft een team niet uit een zwemver eniging te komen, maar kan op alle mogelijke manieren worden samengesteld. Dus ook uit familieleden, vrienden, etc. In totaal kunnen er maximaal 16 teams worden ingeschreven. Inschrijving kan tot en met 19 mei a.s. De for mulieren hiervoor zijn verkrijgbaar aan de kassa van zwemcomplex 't Zuiderdiep. Het inschrijfgeld bedraagt 65,- per team. Voor meer inlichtingen kunt u zich wenden tot zwemcomplex 't Zuiderdiep, tel. (0187) 491543 of Jan Snoey, tel. (0187) 683456. Natuuriijk zijn bezoekers ook van harte wel kom (toegang 1,50 p.p.). Evenals vorig jaar zal de muzikale omlijsting ook nu weer wor den verzorgd door Happy Music (Sommels dijk). Zij zullen er voor zorgen dat degene die in een tijdelijke 'dip' zit er met gezellige muziek zo weer bovenop komt en er de rest van de nacht weer tegen aan kan! Afdeling Stellendam am 1 tot het bijwonen van de algemene leden vergadering op maandag 20 april a.s. in 't Haegse Huus, Haagsestraat 4a. Aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Jaarverslagen. 4. Financieel verslag. 5. Verslag kascontrolecommissie en benoeming. 6. Bestuursverklezing: periodiek aftredend B. L. Noorthoek, herkiesbaar. 7. Huldiging jubilarissen en bloeddonoren. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Het financieel verslag ligt vanaf heden ter inzage bij de penningmeester, de heer A. Grootenboer, Haagsestraat 1Stellendam. Na afloop van de vergadering zal de heer P. Heerschap een lezing geven over dialecten. Namens het afdelingsbestuur: B. L. Noorthoek, voorzitter. J. van Gurp, secretaris. ELHARNIS/OOSfFLAKKEE ¥ait ff aveit wa aanéacMÏ N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in GEMEENTE MIDDELHARNIS/ OOSTFLAKKEE aan het waterleidingnet van 15 apnl 21.00 uur tot 16 april 05.00 uur. Tijdens de werkzaamheden en enige dagen daarna is de kans aanwezig dat bruin water uit de kraan komt, wat vlekken op het wasgoed kan achterlaten. Wij adviseren daarom in die periode voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed, en in geval van bruin water het water te laten doorstromen tot I het weer heider is. De bewoners van genoemd gebied wordt I aangeraden voor alle zekerheid een kleine voorraad schoon water bij 1 de hand te houden tijdens de werkzaamheden. De druk van het water I kan lager zijn dan gewoonlijk. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Zierikzee, telefoon (OUD 418418 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- J sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat Di bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd, Een droom die geen bedrog is Na mijn terugkeer uit de Daniël den Hoed-kliniek en het mij onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken wil ik langs I deze weg de heren doktoren en het verplegend personeel zowel van afd. B2 alsmede afd. A2 voor mijn beenmergtransplanta- tie bedanken. f Ook wil ik bedanken voor het bezoek van oudeding West- hoeve alsmede ds. Van Estrik. -:I; Verder wil ik iedereen bedanken voor het spontane aanbieden om te rijden met mijn vrouw alsmede het bezoek. Ook wil ik iedereen bedanken voor de vele kaarten, telefoon- f tjes, bloemen en attenties. Ondanks de moeilijke tijd die ik doormaakte, was het een steun in mijn rug. A. Vlietland en familie Emmaweg 8, 3253 BD Ouddorp X Dit weekend liebben wij een ruime sortering Elke klant die voor f 5,- M Of meer besteedt ontvangteen leuke attentiel Bloemen en Planten-----SI Dijkstelweg 28 - Ouddorp Telefoon (0187) 681578 Fax (0187) 682873 xxxxxxxxxxxKxnuMXuxxxxxxxxxnxxxxnxxxi Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS Dealer dhr. Stolk (r) wenst dhr. Van Eek geluk met z'n aankoop Langeweg 38 h^euwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMfl CERTIFICATE 3557Ü Ik droomde eens en zie ik liep ■;;:- aan t strand bij lage tij. j^ Ik was daar niet alleen, want ook de Heere liep aan mijn zij. 'k We liepen saam het leven door SI; en lieten in het zand, een spoor van stappen, twee aan twee: ;•:- de Heere liep aan mijn hand. ;I; Ik stopte en keek achter mij ;t; en zag mijn levensloop, ij; in tijden van geluk en vreugd van diepe smart en hoop. -t: Maar als ik goed het spoor bekeek, ;•:- zag ik langs heel de baan, daar waar het juist het moeilijkst was, maar één paar slappen staan.ji; Ik zei toen: Heere, waarom dan toch?" Juist toen ik U nodig had, jusit toen ik zelf geen uitkomst zag ii; op het V'Vaarste deel van het pad. De Heere keek toen vol liefd' mij aan en antwoordde op mijn vragen: ;i; ,,Mijn lieve kind, toen 't moeilijk was, ;I: toen heb Ik jou gedragen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2