UITNODIGING Künk op z'n Paas^besi in nieuwe showroom Landelijke belangstelling voor poortpalen van De Boomvliet Paaszang in Ouddorp kievit warmte male Reddingbootdag De Zeemanspot weer naar Brammetje ■©Mi* Voor de tweede keer 'Stellendamse dagen' Stekjesdag Ouddorp Weg toch niet open Kranslegging bij monument '-Vl |\- Q> Open ochtend ^Van Vrouw tot Vrouw' instattatiebedrijf VOLGENDE WEEK ÉÉN KRANT Caravan bij uitrijden stalling beschadigd Sponsorloop Koninginnedag 1998 JULr^MINNAARD Kerkdiensten Ger. Gem. Visser Visser 70e Jaargang VRIJDAG 10 APRIL 1998 No. 6695 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktieen^dministratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. L J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,(X) JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Zaterdag 2 mei 1998 Alle reddingstations van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij staan op 2 mei 1998 weer gereed om aan het pu bliek te tonen op welke wijze zij hun red- dingwerk uitvoeren. Reddingwerk, dat in bijna alle gevallen wordt gedaan door vrijwilligers, die dag en nacht en dat 7 dagen per week gereed staan om hun medemens in nood te hulp te komen. Dat geldt uiteraard ook voor de stations Ouddorp en Stellendam, waar respectie velijk de 'Griend', 'De Zeemanspot' en de 'John Stegers' zijn gestationeerd. Voor zover de weersomstandigheden dat toela ten zullen de reddingboten tochtjes maken met belangstellenden. De Griend doet dat vanuit de Ouddorpse haven, de beide andere boten vanuit de buitenhaven van Stellendam. In Ouddorp zal de truck, waarmee de reddingboot vervoerd wordt, bij de haven staan en daar zullen vrijwil ligers aanwezig zijn om het publiek infor matie te geven over hun werk. Bij vol doende belangstelling zullen er in de haven reddingdemonstraties gegeven wor den. In Stellendam worden er 's middags oefe ningen gehouden, waaraan behalve de beide reddingboten ook kanovaarders zul len meedoen, alsmede het Rode Kruis en de viskotter SL 42. De vaartochten met publiek zullen al 's morgens beginnen. Belangstellenden zijn vanaf 10.00 uur welkom en de activiteiten gaan door tot 16.00 uur. De Reddingbootdag is enkele jaren gele den ignesteld om de donateurs van de KNRM de kans te geven de Redding Maatschappij van dichtbij te leren kennen. Maar ook belangstellenden, die (nog) geen donateur zijn, zijn van harte welkom. Zij hebben dan een goede gelegenheid zich op te geven als donateur. De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij is voor haar voortbestaan geheel afhankelijk van giften en donaties. Nieuwe donateurs zijn bij de KNRM daar om altijd welkom. Doopsgez. Gem. Ouddorp Op D.V. woensdag 15 april a.s. hopen we weer een open ochtend te houden in de kerk van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Ouddorp. De gast- spreekster van deze morgen is mevr. De Baan. Zij zal met ons het thema: 'Leven met depressiviteit' bespreken. Aansluitend op de themabespreking is er gelegenheid om vragen te stellen en met elkaar van gedachten te wisselen. Ook u bent bij deze van harte uitgenodigd. De koffie staat klaar vanaf 9.00 uur. We heb ben een boeiend en afwisselend program ma, dat begint om 9.30 uur en eindigt om ongeveer 11.00 uur. In de hal is een ver koping van handwerkartikelen, CD's en boeken. Na afloop van de open ochtend is er gele genheid om na te praten en om elkaar te 'ontmoeten'. Heeft u kleine kinderen en kunt u voor hen geen opvang vinden, geen nood, er is kinderopvang aanwezig. Zegt het voort en neemt u ook uw vriendinnen, kennissen, familie, buren, enz. mee. De kerngroep 'Van Vrouw tot Vrouw' Dat de Stellendamse reddingboot ook bij mooi weer zeer goede diensten kan verle nen aan de visserij is woensdag 8 april weer eens gebleken. Er was die dag een plotseling overlijden geweest, waardoor één der opvarenden van de Stellendamse kotter SL 7 direct naar huis moest komen. Eer betrokkene aan de wal zou kunnen zijn zou er overigens geruime tijd ge wacht moeten worden bij 'Brammetje', de liitcrtori in 'i.^i Goereesche Gat voor de kotter naar binnen zou kunnen varen. Om 16.00 uur werd via de Kustwachtpost Ouddorp de bemanning van De Zeemans pot te hulp geroepen. Vanaf de wal gingen tegelijk enkele personen mee, die aan boord van de SL 7 de opengevallen plaats zouden kunnen innemen. Bij Brammetje werd het bemanningslid overgenomen en werd direct rechtsom keert gemaakt naar de haven van Stellen dam, alwaar ze ongeveer 17.45 uur weer afmeerden. De kotter kon met de aange vulde bemanning zijn visreis weer gaan vervolgen. Garage Klink, officieel Citroen- dealer voor de Zuid-Hollandse Eilanden, viert dit Paasweekend groot feest. Het Sommelsdijkse autobedrijf opent dan haar nieu we showroom. Door de forse groei van de afgelopen jaren voldeed met-name de showroom aan het Haveneind 13 niet meer. Adri Kievit: „Zowel het particuliere segment als de bedrijfsmatige verkoop liep en loopt erg goed. Om meer ruimte te krijgen, hebben we in 1997 het op nummer 1 gelegen pand aangekocht. Na een intensieve verbou wing hebben we nu een showroom van 535 vierkante meter (oude showroom 110 m^), inclusief 2 kantoren. De oude show room wordt bij onze werkplaats getrok ken. Dus ook op het gebied van onderhoud en reparaties kunnen we onze gewaar deerde klanten nóg beter van dienst zijn". Feestelijke opening Vanaf vrijdag 10 april staat het complete Citroën-gamma aan het Haveneind 1 te glimmen. Om u definitief achter het stuur van een nieuwe Citroen of top-occasion te laten plaatsnemen, heeft Garage Klink voor nagenoeg elk model een interessante actie lopen. Zo is uitgestelde betaling mo gelijk op nieuwe Citroëns, maar ook op gebruikte auto's (maximaal 10.000,-). Bij aankoop van de sportieve Saxo of han dige Berlingo Multispace ligt bij garage Klink een professionele 'Citroen Adventure Tent' te wachten. Deze actie loopt overigens nog de hele maand april èn mei door. Coupé- fanaat, kampeer-freak of 'gewoon' Citroen- liefhebber? Snel naar Garage Klink. Tijdens de open dagen bent u op vrijdag 10, zaterdag 11 en maandag 13 april van harte welkom van 9.00 tot 17.00 uur. De koffie staat klaar en iedere bezoeker ont vangt een leuk presentje. Gas - Water - Warmte Volgende week zal van ons blad één nummer worden uitgebracht, nl. dat van vrijdag 17 april. In verband met Tweede Paasdag komt het a.s. dins- dagnununer te vervallen. Redactie Nieuwe Tonge. Toen een inwoner van Nieuwe Tonge zaterdag jl. zijn caravan uit de stalling reed en deze over het drempel- tje heen 'waggelde', raakte hij net met de bovenzijde de deurvergrendeling. Een fikse kras in de geprofileerde plaat was het gevolg. Een flinke schadepost dus voor de beteuterde eigenaar die zijn vakantie al in het water zag vallen. Volgens omstanders zou er zeker een hele nieuwe zijwand in moeten en dat zou flink in de papieren lopen. Een beetje van de schrik bekomen realiseerde de eigenaar zich dat hij goed verzekerd was. De finan ciële schade zou dus wel meevallen. Maar dat de hele zijwand vernieuwd moest wor den zag hij somber in. Gelukkig had hij weleens een advertentie gezien waarin werd beweerd dat ze deze geprofileerde plaat onzichtbaar konden herstellen. Vol gens de stallingbaas was dit deukje geen enkd probleem. „Die kunstenaars daar bij Karels fiksen dat in een handomdraai voor u", zo beweerde hij. De onfortuinlij ke caravanbezitter had ook wel eens scha de aan zijn auto gehad en had het adres van Karels autoschade dus zo bij de hand. Toen hij daar was aangekomen viel er een hele last van zijn schouders. Onder het genot van een kopje koffie werd haarfijn uitgelegd hoe deze Profile-repair metho de werkte en binnen een week zou het gefikst zijn. Ook alle rompslomp met de verzekering zouden ze regelen. En nog 2x 2 jaar schriftelijke FOCWA garantie ook. Toch maar goed dat je zo'n vertrouwd adres in de buurt hebt. Karels autoschade Langeweg 38 3244 BH NIEUWE TONGE Tel. (0187) 65 13 96 E-mail: Karels@f1akkee.net Ook voor schade en onderhoud aan uw caravan. LID FOCWA/CCS/PROFILE-REPAIR Volgens een gedenksteen in het gewelf van de duiker waarop ze zijn gebouwd, bestaan ze dit jaar driehon derd jaar, de kapitale poortpalen van boerderij De T-oomvliet aan het Korteweegje in Dirksland. Op Goe- ree-Overflakkee zijn deze poortpalen, die op de rijks monumentenlijst staan, enig in hun soort en alom bekend. Aandacht Landelijke aandacht zullen de monumentale palen krijgen in een 'Goeree-Overflakkee Special' van het bekende genealogisch tijdschrift Gens Nostra, waaraan redactioneel de laatste hand wordt gelegd door auteurs van Goeree-Overflakkee en daarbui ten. 'Bouwhove De Boomvliet' is een van de vele artikelen in deze speciale uitgave van Gens Nostra. De bewoningsgeschiedenis van De Boomvliet is veel ouder dan 1698, toen de boerderij 'uyt de gront is vernieuwt'. De heer M. Zaaijer te 's-Gravenhage, die al vele publicaties op zijn naam heeft staan, heeft in het rijksarchief onder meer genealogisch onderzoek gedaan naar de achtereenvolgende eigenaren en gebruikers van de boerderij De Boomvliet. Heraldiek De wapens op de palen van de Boomvliet zijn de wapens van de familie Van der Dussen- Slicher en dateren uit de eerste helft van de 18e eeuw. In de Goeree-Overflakkee-editie van Gens Nostra worden deze wapens nader beschreven door mr. Th. Schelhaas, stadsarchivaris van Leiden. Vanwege de wapens trekken de poortpalen extra belangstelling van voorbijgangers. Vanwege hun cultuurhistorische betekenis zijn de Boomvlietpalen onlangs door de Federatie van Musea in Zuid-Holland opgenomen in een boek over kastelen en buiten plaatsen in onze provincie, met de bedoeling dat ze deel uitmaken van toeristische fiets-en wandelroutes. De 'Goeree-Overflakkee Special' van Gens Nostra zal naar ver wachting medio 1999 verschijnen en is een initiatief van de heer A. van Evelingen te Nieuwerkerk a/d IJssel. In onze krant zul len we t.z.t. nader aandacht besteden aan publicaties over De Boomvliet. Vorig jaar, na de renovatie van het Haegse Huus, werd daarin voor het eerst de 'Stellendamse dagen' ge houden. Na de positieve reakties van bezoekers en de bedrijven, werd er al een optie voor volgend jaar genomen. Dit is helaas mis- j lukt. Doordat de wekelijkse aktiviteiten in het verenigingsgebouw zo zijn toegeno- men is het niet mogelijk om dezelfde zalen te gebruiken. Toch zijn we er in geslaagd om in de hal en de grote zaal een gezellige indeling te maken, waarin de 12 deelnemers u hun nieuwe artikelen presenteren. Met een nieuw opvallend logo (een sleep boot met de naam SL 1998) worden de Stellendamse dagen onder de aandacht van het publiek gebracht. Er zijn presentaties, demonstraties en spetterende aanbiedingen, op donder dag 16 en vrijdag 17 april van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag 18 april van 10.00 tot 17.00 uur. De deelnemende bedrijven zijn: Doeland tuinmeubelen. Van Wijk CV/zonne-ener- gie; Vlieto naai- en lockmachines, De Lui fel creatief; Sunstore zonwering; Esgri schuifkasten, Boone electra; Keizer fiet sen, Portas deuren en keukens; Rabobank reizen; Frans Meiaard Zn. parketvloe ren en Van Geest autoshow. De toegang is gratis. Woninginrichter Fabert is er deze keer niet bij, omdat hij op een kleinere ruimte zijn nieuwe collectie niet kon laten zien, deze is te bezichtigen in zijn vergrote showroom te Oude Tonge, waar hij u van i harte welkom heet. I De Prins Johan Frisoschool in Herkingen heeft dit jaar de plannen t.a.v. de konin ginnedag gewijzigd. De school zal, D.V. donderdag 30 april, in plaats van de tradi tionele spelochtend, en sponsorloop hou den. Dit ten bate van de Icinderen, die wij via Woord Daad hebben geadopteerd. Tijdens de loop is er op het schoolplein (en bij slecht weer in de school), van alles te beleven. Er zullen onder andere poffer tjes, pannekoeken en warme worsten ver kocht worden, als ook koffie en limonade. Tevens zullen er ook nog diverse spelle tjes worden georganiseerd. De sponsorloop begint om 10.00 uur en eindigt om 11.30 uur. De aktiviteiten bij de school zullen om 12.00 uur worden beëindigd. We hopen op een grote be langstelling. De oudercommissie Goeree-Overflakkee B.V. Op D.V. zaterdag 2 mei zal er een stek jesdag worden gehouden op het parkeer terrein 'Dorpstienden' te Ouddorp. Echt iets voor de tuinliefhebbers. U vindt hier een ruime keuze in vaste plan ten, waaronder ook zeldzame planten en bloeiende heesters. De stckjesmarkt is een onderdeel van de Snuffelmarkt en is van 's morgens 9 tot 's middags 4 uur. Aktiecommissie Ger. Gcm. te Ouddorp Er zou gisteren - donderdag 9 april - in Stellendam een bijeenkomst zijn gehou den waarin de tussen Goedereede en Stel lendam aangepaste Rijksweg 57 zou zijn heropend, maar de krant van dinsdag, waarin we dat meldden was amper uit of de directie Zuid Holland van Rijkswater staat liet weten dat het feest (nog) niet door zou gaan. De heropening is tot nader order uitgesteld. Met Pasen wordt het dus dringen via de Provincialeweg. OUDDORP Bij het oorlogsmonument aan het eind van de Weststraat zullen dinsdag 28 april met een kranslegging de doden uit de Tweede Wereldoorlog worden herdacht. Dit jaar zal speciaal worden stilgestaan bij het overlijden - op 10 mei 1945 in Duitsland - van Gerrit Molensteeg, toen bijna 32 jaar oud. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdag 16 april 19.30 uur ds. C. de longste (Openbare belijdenis). NIEUWE TONGE - vrijdag 17 april 14.30 uur ds. A. M. den Boer (huwe lijksbevestiging). Op de eerste Paasdag (zondag 12 april) wordt er in de Gereformeerde Kerk van Ouddorp weer een zangdienst georgani seerd. Het is fijn om met veel mensen be kende paasliederen te zingen uit de diver se bundels en daarom wordt u/jij hartelijk uitgenodigd. Het Mannenkoor Rotterdam-Vreewijk o.l.v. Peter Overduin zal tijdens dit sa menzijn enkele paasliederen ten gehore brengen. Ds. I. Koster hoopt het een en ander te vertellen over de betekenis van het paasfeest voor mensen anno 1998. Veel mensen zijn in deze tijd op zoek naar de zin van het leven en het doel van het bestaan. De bijbel wil ons daarin een rich ting wijzen en blijkbaar heeft de bood schap van het paasfeest daar ook alles mee te maken! Deze zangdienst begint om 18.30 uur. Een liturgie zal aanwezig zijn. Voor een ieder geldt: Van harte welkom en neem gerust eens iemand mee! (Deze uitnodiging geldt uiteraard ook voor de paasgezinsdienst die 's morgens gehouden worden en die om 10.00 uur begint!) centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK Een getekende impressie van de nieuwe sho die van papierwarenfabriek, wroom; de vroegere bestemming van tiet pand, is nauwelijks meer te tierkennen Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Na 300 jaar grandeur momenteel in tiulpbehoevende staat, de poortpalen van De Boomvliet te Dirksland. Om het voortbestaan van de palen te verzekeren zou bij de restauratie één van de palen een stukje verzet moeten worden Voot de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsesfraot 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 BADCÜÏTUUR t INSTALLATIETECHNIEK 'i^^^\ «TATIONSWES 4 31SS Bt OUDE TON«E TIL. (01BT) M}4» F*IC(OI«71 441110 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VlOeO - STVJWO - BSKWTAQC - FOTOORAFIC czi en C3 czi e:^ OUODOHP- WmtstnM 35 - TaMftwn filST} 6816121 Fax 6B3734 -------REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 621033

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1