iWullende paasshow Garage Knöps 84-jarige neemt afscheid van 'Apollo' Nieuwe Tonge Speeltuin 'De Flipjes* Ouddorp weer als nieuw; Niet meer in de rij Helemaal eens Reconstructie KNRM- acties door Veronica AA^MINNAARD VASTGOED Ledenvergadering Flakkees' succes op Prov. brandweerwedstrijd Jong-talent wedstrijd 70e Jaargang DINSDAG 7 APRIL 1998 No. 6694 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS tie_en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. iggaakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Ook dit jaar organiseert Garage Knöps B.V. aan de Langeweg 113 te Sommelsdijk, haar traditionele paasshow. Directeur Herman de Blok: "Onze paasshow is ook dit jaar weer gezellig voor de hele fami lie, omdat wij iedereen wat te bieden hebben". Tijdens deze showdagen zal met name de introductie van de nieuwe Opel Astra een vooraan staande rol spelen. Naast de intro ductie van dit nieuwe model staat vanzelfsprekend het gehele model- lenprogramma van Opel tentoonge steld; met onder andere de voorde lig geprijsde Opel Vectra Pearl en Diamond, maar er staan ook meer dan 100 gebruikte wagens opgesteld tegen aantrekkelijke prijzen. Opel Astra '98 De nieuwe Opel Astra is in veel opzichten een geheel nieuwe auto. Hij is aanmerke lijk groter, extreem sterk geconstrueerd en zeer comfortabel ingericht. Directeur Her man de Blok: "De nieuwe Astra overtreft vele verwachtingen. In onze showroom zijn de driedeurs, de vijfdeurs en de sta tionwagon in diverse uitvoeringen en kleuren te bewonderen. Bovendien krij gen onze bezoekers de unieke mogelijk heid om de nieuwe Astra aan een proefrit te onderwerpen". De nieuwe Opel Astra wordt aangedreven door een serie bijzon der modeme en zuinige krachtbrormen, waaronder enkele gloednieuwe ECOTEC zestienkleps benzinemotoren en een unie ke 2.0 Dl turbodiesel met zestienkleppen- techniek en directe inspuiting. De nieuwe Astra wordt gekenmerkt door zijn uitste kende wendbaarheid, soepele weggedrag, de opvallende rust in het interieur en een zeer gunstig verbruik. OK Quality Cars Tijdens de paasshow zijn er diverse fees telijke aanbiedingen als het gaat om gebruikte auto's. De modeme showroom biedt plaats aan meer dan 100 gebmikte auto's tegen aantrekkelijke prijzen. Van zelfsprekend worden deze auto's geleverd met de bekende service en garantie, want bij OK Quality Cars krijgt u 14 dagen omruilgarantie, een afleveringscertificaat, gratis inspectie na 1500 km, 1 jaar garan tie en 1 jaar Opel Assistance. BP tankstation 'De Ronde Boom' Tijdens de paasshow ontvangt iedereen die voltankt, naast de electronische spaar punten, een aardige voorjaars-attentie. Het volledig gemoderniseerde tankstation voldoet reeds aan de strenge milieu-eisen voor het jaar 20(X). Bovendien is er iedere dag tot 22.00 uur vriendelijk personeel aanwezig. Niet alleen auto-spektakel Iedereen is van harte welkom om op 10, 11 en 13 april een kijkje te komen nemen in het bedrijf aan de Langeweg te Som melsdijk; ook als de aanschaf van een andere auto nog niet wordt overwogen. Tijdens de paasshow zijn er niet alleen auto's te bewonderen; er zijn aantrekke lijke activiteiten voor het hele gezin. De uitgebreide collectie tweewielers van Tweewielercentmm Middelhamis bij voorbeeld, de showtuinen van Hoveniers- bedrijf Voogd; en ook aan de inwendige mens is gedacht. Drogisterij Hisschemöl- ler heeft deze dagen een speciale snoep- kraam ingericht, waarin snoep in alle soorten en maten aanwezig is. Traditiegetrouw worden ook de kleintjes niet vergeten. Voor hen is het Nintendo- promotieteam aanwezig, met de nieuwste 'snufjes' op computergebied. Het belooft dus weer gezellig te worden tijdens de paasshow; een bezoekje is zeker de moei te waard. Openingstijden paasshow Garage Knöps: vrijdag 10 en zaterdag 11 april van 10.00 tot 18.00 uur en maandag 13 april (twee de Paasdag) van 10.00 tot 17.00 uur. De beide jubilarissen met in hun midden mevr. Noteboom die na zelfs 63 jaar afscheid ruim. De dames werden volop in de bloemen gezet Aal Noteboom-de Blok uit Nieuwe Tonge is als zingend lid van de gemengde zangvereniging 'Apollo' in Nieuwe Tonge haast niet te stop pen geweest; zó lang is ze actief gebleven dat ze bij 'Apollo' haar leeftijd een beetje uit het oog verlo ren waren. Vier-en-tachtig of zo, werd zaterdagavond veronder steld... 'Apollo' hield zaterdagavond in 'Ons Dorpshuis' haar wintemitvoering, de hoogste tijd om extra aandacht aan mevr. Noteboom te besteden, temeer omdat ze er na haar 63-jarig lidmaatschap nu echt een punt achter zette, dat moest wel, want ze loopt nadat ze een smak maakte niet meer zo makkelijk en haar schoonzoon ver klapte dat in een vreemde taal te zingen haar ook wat moeilijk ging wegen: „ik weet niet wat ik zing en ik weet niet of ik iemand vloek of zegen", heeft ze daarover wel'es geklaagd. Afscheid nemen woog haar zwaar, een héél slechte avond zei ze zaterdagavond te hebben, hoezeer iedereen zich ook heeft ingespannend om de pil voor haar te ver gulden. Dat deed de voorzitter, mevr. Faasse die haar van haar Ere-lidmaatschap in keimis stelde, haar bloemen en een oor konde aanbood, waama ze van alle leden een rode roos kreeg zodat er een prachtig boeket rozen mee naar huis kon. Maar toch, 't was toch een „...aevend", zei ze. Namens de K.B.Z.O.N. was de heer Van Rooyen aanwezig om twee 45-jarige jubi larissen te huldigen t.w. Sien Knops-No- teboom en Bep Hoogstraate-Lodder. Mevr. J. de Vos-Luchtenburg was een halve eeuw aan 'Apollo' verbonden, maar door familie-omstandigheden kon zij niet aanwezig zijn. VORKHEFTRUCK-SERVICE Weg net voor Pasen gereed Het weggedeelte van Rijksweg 57 tussen de Korteweg bij Stellendam en het stadje Goedereede zal a.s. donderdag weer open worden gesteld. De weg is enige maanden gesloten geweest om de rijbanen te schei den, een en ander in het kader van het pro ject Goeree-Overflakkee duurzaam veilig. Gedurende enkele malen is daarom van de Provincialeweg gebmik gemaakt maar die zou de Paasdmkte zeker niet hebben aan gekund. AN\ agentschap Een mooie zaterdag middenin de zomer vakantie. Voor de kassa van het attractie park staat een rij tot ver buiten de poorten. Toch bent in twee tellen binnen. Hoe dat kan? Met het ANWB Entreebewijs kunt u terecht bij wel 30 attractieparken in Nederland, België, Frankrijk en Duits land, Als ANWB-lid krijgt u ook nog een korting van 2,50 per toegangskaartje op alle individuele toegangsprijzen. 'Snel en voordelig naar uw favoriete at tractiepark' is de slogan die bij het ANWB Entreebewijs hoort. U hoeft met ingang van het nieuwe seizoen niet meer te wach ten voor de kassa's van de attractieparken. En attractiepark is een breed begrip. Want u kunt niet alleen terecht bij parken als Attractiepark Duinen Zathe, Phantasiel- and en de WALIBI-parken in Nederland, Frankrijk en België. Ook grote dierentui nen als Zoo Antwerpen, Dierenpark Amersfoort en Diergaarde Blijdorp doen mee. U kunt zelfs op safari in het Belle- waerde Park in het Belgische leper. En wat dacht u van het Nederlands Open luchtmuseum Arnhem, de Noordwijk Space Expo of Bmsselse Mini-Europe, waar u op een actieve en eigentijdse ma nier kennismaakt met binnen- en buiten landse cultuur, natuur en techniek? U kunt het ANWB Entreebewijs kopen bij alle ANWB-vestigingen en ANWB/ VVV-agentschappen in Nederland. Wij wensen u alvast een hele leuke, spannen de en leerzame dag! Ook verkrijgbaar bij VVV/ANWB Over- flakkee. Kade 9, Middelhamis, tel. (0187) 484870. Diabetesver. Nederland afdeling Goeree-Overflakkee De ledenvergadering van de Diabetesver eniging Nederland, afdeling Goeree- Overflakkee, vindt plaats op woensdag 8 april 1998 in 'Vita Nova', Van Aerssen- straat 5 te Sommelsdijk. Aanvang 20.00 uur. Na het officiële gedeelte zal het diabetes team van het ziekenhuis de avond verzor gen. Het thema is: 'Diabetes Mellitus' uw zorg, onze zorg. Het team wordt gevormd door: Een inter nist, diëtiste, podotherapeute en een dia betesverpleegkundige. Leden, donateurs en belangstellenden zijn hartelijk welkom. STAD AAN 'T HARINGVLIET Bijeenkomst in de Stille Week Woensdagavond 8 april om 20.00 uur wordt in de Ger. Kerk een Stille Week-bij- eenkomst gehouden. In een kort sober samenzijn wordt uit het lijdensevangelie gelezen en worden bijpassende liederen gezongen. U bent van harte welkom. Burgemeester Sinke heeft juist het lint doorgeknipt, de speeltuin is weer beschikbaar. Hier en daar in Goerees' gemeentehuis heeft vorige week het liedje 'Naar de speeltuin' geklonken. Burge meester Sinke's secretaresse was naar de tekst op zoek en op haar tocht langs de secretarie-afdelingen heeft ze de regels bij elkaar gesprokkeld, 't Heeft vrijdagavond maar een haar gescheeld of de heer Sinke heeft het, in het Pannenkoekenhuis bij speeltuin 'De Flipjes', voor gezongen. Gebrek aan vocale kwaliteit heeft dat verhinderd, maar de teneur van het liedje heeft de burgemeester graag op 'De Flipjes' toe gepast, vooral de laatste regel: "heel de dag is het een feest, tot we d'r uitzien als een beest, als we heerlijk naar de speeltuin zijn geweest". En die speeltuin, welke andere dan 'De Flipjes' zou dat kunnen zijn? Op 31 juli 1954 werd in Ouddorp de speeltuinvereniging opge richt, in het jaar na de watersnoodramp, waarin - in het water snoodgebied - meer speeltuinen gestalte kregen, waarvan de meeste al weer lang verdwenen zijn; zo niet 'De Flipjes', al hing die vorig jaar aan een zijden draadje. Vrijwel alle speelwerktui- gen waren afgekeurd en dat leek het eind te worden van een roemrijke speeltuin die, ook de burgemeester wist het, zowel van Ouddorp als uit verre omgeving grote belangstelling geniet. Het bestuur ging niet zomaar door de knieën, maar schreef en verspreidde een brandbrief, compleet mèt noodsignaal. Dat bleef niet onbeantwoord en al weer meerdere weken geleden kon het bestuur melden dat de brand, waar het in de brandbrief over was gegaan, geblust was. Er is voor een ton aan de toestellen 'vertimmerd en verspijkerd', stelde vrijdagavond burgemeester Sinke vast. Aan hem het genoegen 'De Flipjes', na 44 jaar te heropenen en dat heeft hij volgaame gedaan, de 'revival' van de speeltuin, waarin de vlag gen van de sponsors wapperden, werd met een tocht door de wei voorziene tuin gevierd. Op een enkel speeltoestel hebben de bur gemeester en schooldirecteur Van Oosterom de verleiding even weer kind te zijn, niet kunnen weerstaan. De bestuurders, door burgemeester Sinke al herkend als 'oplos singsgericht', hebben de laatste maanden uren en dagen aan de facelift van de speeltuin besteed en wanneer vrijdag en zaterdag de zon geschenen had, had het één groot heropeningsfeest geworden, maar dat is helaas in het water gevallen. Toezichthouder Eeuwit Tanis, de opvolger van Piet Bakelaar, maakt zich zes dagen in de week op om op z'n aangepaste fiets naar de speeltuin te gaan om entreekaartjes a 2,- te verkopen. De speeltuin ligt in een aangename windbeschutte hoek van de Middelduinen, voor zomergasten een prima uitwijkmogelijk- heid wanneer het voor de kinderen op het strand te fris is. Geen wonder dat alle sponsors die in weinig maanden een ton bij elkaar brachten, heel bijzonder voor hun geste werden bedankt! Ingezonden: Hierbij geef ik graag een reactie omtrent de ingezonden brief van Dieke Schippers met betrekking tot de lieflijke aanmaning van de Comptabele van de gemeente Goe dereede. Daar ik deze reactie kan onderschrijven, met welke arrogantie en onfatsoenlijke wijze de ambtenaren die deze gemeente lijke belastingen moeten innen, omgaan met hun mede-burgers. Zij worden bekostigd uit gemeenschaps gelden, mede hierdoor zou een fatsoenlij ke toenadering wel op zijn plaats zijn, waarschijnlijk wordt dit veel te vaak ver geten. Daar ik zelf bezwaar heb aangetekend tegen deze belasting is het nog steeds wachten op enig antwoord. Het enige waar wel tijd voor vrij is gemaakt, is het aanmaken van een aanmaning. Blijkbaar kan de gemeente voor het innen van zijn gelden en bezwarenschriften wel een termijn vast stellen maar wij als bur ger kunnen aan een termijn van beant woording geen tijd vaststellen, Naar mijn oordeel zou scholing c.q. bij scholing van deze ambtenaren omtrent het onderweip omgaan met publiek mis schien een aanrader zijn, hiervoor zou eer der geld vrij gemaakt dienen te worden dan het over de beroemde balk te smijten. Met vriendelijke groet. Verwaard, Stellendam (verbeterd bericht) Afgelopen zaterdag 28 maart zijn de red dingboten 'Griend' uit Ouddorp en 'De Zeemanspot' uit Stellendam in actie ge weest, niet voor een die dag voorgevallen calamiteit op het water, maar voor een re constructie van twee reddingsgevallen, één van 12 september 1996 en één van 20 juni 1997. In het Veronica televisie-programma 'Nood- kanaal 16' wordt een uitzending op 15 april aanstaande gewijd aan de reddings- posten Stellendam en Ouddorp. Op 12 september 1996 was een surfer vertrokken vanaf de Slufterdam en zoek geraakt. Beide reddingboten zijn hierbij in actie geweest en de betrokkene is aan wal gebracht door De Griend, waarbij ook nog een rol is gespeeld door een viskotter. Ook op 20 juni 1997 zijn beide reddingsboten in actie geweest voor een surfer, die ver trokken was vanaf de Brouwersdam, die lange tijd niet meer gezien was. Deze geredde werd vanwege onderkoelingsver- schijnselen aan de wal direct vervoerd met een ambulance naar het ziekenhuis. De uitzending zal waarschijnlijk in twee gedeelten plaatsvinden. Het eerste deel op 15 april en voor het tweede deel is nog geen juiste datum bekend. Veronica schenkt in haar programma 'Noodkanaal 16' meer aandacht aan de KNRM, op 1 april komen de stations Kat wijk en Scheveningen in beeld, op 8 april Urk en op 15 april de stations op Goeree- Overflakkee. Zondagmiddag 29 maart werd de beman ning van De Zeemanspot nogmaals op geroepen. Iemand had via een auto-tele foon melding gemaakt van het feit dat hij nabij de Kwade Hoek een oranje voor werp, wat niet nader gedefinieerd kon worden, had zien drijven. De Stellendam- Flakkeese brandweerploegen hebben za terdag goed gescoord op in Honselersdijk gehouden Provinciale wedstrijden voor Ie en 2e klasse korpsen. In klasse I werd met 6 andere ploegen uit Zuid-Holland door 4 Flakkeese ploegen deelgenomen. Van alle 10 deelnemers haalde Ouddorp met 1420 het beste resul taat, samen met Zwartewaal (1372 pnt.) gaat Ouddorp op 6 juni naar de selectie wedstrijd bij Shell Amsterdam. Melissant haalde 1356 punten. Stad aan 't Haringvliet 1326 en Den Bommel 1192 punten. Eveneens in Honselersdijk werd de Pro vinciale wedstrijd voor 2e klassers gehou den. Daar werd alleen door Dirksland aan deelgenomen; die behaalde ere een 2e plaats waardoor op 13 juni zal worden deelgenomen aan de dan te houden Ge westelijke wedstrijd in Sommelsdijk. Zaterdag 18 april vindt er een tumwed- strijd plaats in 'De Staver'. Dit is een wed strijd voor de deelneemsters aan de Jong- Talent trainingen. De meisjes komen van 5 verschillende verenigingen. Het gaat hier om turnsters in de leeftijd van 6-12 jaar die zullen tumen op de volgende 4 toestellen: Sprong, Bmg, Balk en Lange Mat. De wedstrijd is van 9.00 tot 12.00 uur en iedereen is van harte welkom om te komen kijken. se reddingboot is erheen gevaren. Met de bij De Zeemanspot behorende mbberboot is nog vlak langs het strand gevaren, maar zij konden niets meer ontdekken, zodat we hier kunnen spreken van een loze alarme ring. f S. r ''t. Xï Verkoop en verhuur van nieuwe en gebruikte vorkheftrucks en palletwagens indeweij MIDDELHARNIS Tel. (0187) 48 23 19; b.g.g. (0187) 48 34 53 Fax (0187) 48 21 18 wv™.tref.nl./middelharnis/vroeghef. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VtDEO - STUDIO - REPOFTTAOC - FOTOGRAFIE ^^3 ^^3 ^^3 dj CZl CZl CD c^ ^^7 k^^^^fl c=i en czi czi nn cd cz^JS-SJ OUDOOfiP- Wtmtanat3S - TeMoon (0187) 881B12/Fëx 6B3734 RENESSE-PrkitatKp-Hogmxm 172-Tohfoofi (0111) 462400 LS.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1