huibrechtse PI KAART b.v. vakantie- bungalow Renault Twingo iTUINMACHINESl Betonijzer en bouwstaalmatten gemeente - DIRKSinND Pasfoto's I De eerste audoradio waarmee u kunt telefoneren LEERLING KEUKENMONTEUR M/V 3 HUISJES De Roundup® onkruidvrij methode GOEDEREEDE Den Ham (Ov.) BLAUPUNfif mUTY keuMencentrum Borst (en) voeding EURAMCO STAAT VOOR: een persoonlijk en vakkundig advies breed assortiment snel en gratis thuisbezorgd verrassende lage prijzen de mogelijkheid van 6 jaar garantie vooralle zekerheid t als de service optimaal moet zijn! Uneto Consumenten Elektronica Service BETEKENT DAT HUIBRECHTSE: - een van de 70 bedrijven in Nederland is, erkend tot het repareren van huishoudelijke, audio en video apparaten. - goedgekeurde reparatievoorwaarden heeft. - 3 maanden garantie geeft op reparaties. en aanhangwagens X X Onderhoud en reparatie alle merken Dirkdoensweg 32, OUDDORP, Tel. (0187) 681721 Avondopenstelling Afvaloverslagplaats gesloten Vastgestelde verordeningen Bouwplannen Overschot van een bouwwerk Moeten weg Telefoon (0187) 68 14 92 Hoorzitting ---------------------------------------------------- Bestemmingsplan 'Landelijk gebied' Voorbereidingsbesluit Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee Wijziging route ophalen huisvuil Wet milieubeheer Ingekomen meldingen Ontwerpbesluiten Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren Besluiten Relatiegeschenken Groothandel H. R. de Kreij Jr. AANGEB. gezell. Op rustig park te Ermelo Tel. (010) 419 99 49 Voor uw I Hisschemöller TE HUUR op eigen terrein Goed en niet duur. Douchegebouw aanwezig. Tel. (0546) 67 16 17 TE KOOP 8-'94, km.stand 59.000 13.000- Tel. 60 28 51 RadioPhone: LJ30JF5ADIO:' iCEISTERS^ Hobbemastraat 1MIddelharnis Tel. (0187) 48 61 44 Fax 48 61 77 De handenvrij-voorziening is geïntegreerd in de RadioPhone van Biaupunift. U spreekt door de microfoon en lioort uw correspondent via de luidsprekers van uw Car-HiFi-installatie aat^'^"' Keukencentrum Tieleman verkoopt kwaliteitskeukens die ze bij voorkeur zelf bij de cliënt installeert. Deze installatie wordt uitgevoerd door eersteklas vakmensen die de kwaliteitsnormen van Keukencentrum Tieleman nauwgezet in de gaten houden. Op dit moment is er in het team plaats voor een die zich na een intensieve interne opleiding na enige tijd een even zo vakbekwame keukenmonteur mag noemen als de rest van zijn collega's. Opleiding: minimaal LTS-bouwkunde. Leeftijd tussen de 16 en 20 jaar. Gezonde werklust en positieve teamgeest zijn vereist, voor een prettige werksfeer zorgen wij. Uw sollicitatie zien wij graag voor 18 april tegemoet. T.a.v. de heer J. Tieleman, Postbus 2, 3248 ZG Melissant. Nieuw: Onkruid is het hele jaar actief. Het groeit overal en verspreidt zich snel. Schoffelen helpt vaak niet: de wortels worden slechts beschadigd en het onkruid groeit snel weer aan. Door de Roundup® onkruidvrij methode toe te passen, zult u na enige tijd merken dat het onkruid niet meer terug komt. Deze methode speelt in op het groeipatroon van onkruiden in de ver schillende seizoenen. Uiteindelijk heeft u dan minder product nodig voor een opti maal resultaat. Roundup® onkruidvrij bestrijd onkruid op paden, opritten en terrassen, langs hek ken en muren en in de siertuin, moestuin en borders. Door de Biactive formule wordt het snel door het blad opgenomen en door de plant getransporteerd tot in de diepste wortelpunten. Het onkruid sterft binnen drie weken volledig af en komt niet meer terug. Roundup® is biologisch afbreekbaar en veilig in het gebruik. Volgens de Roundup® onkruidvrijmetho- de, kunt u al het beste met onkruidbestrij- ding beginnen in het voorjaar. Dat be spaart een hoop problemen voor de rest van het jaar. De onkruidplantjes zijn dan nog relatief jong en makkelijk te bestrijden. De overige maanden houdt u het resultaat bij door daar waar nieuw onkruid zicht baar wordt, even gericht te sproeien. Ver geet ook niet uw tuin, oprit of teaas een beurt met Roundup® te geven vóór u op vakantie gaat. Dit voorkomt dat u bij uw terugkeer veel onkruid terugvindt. De herfst is de aangewezen periode om hardnekkige onkruiden te bestrijden. Hier door heeft u het volgende voorjaar meer tijd voor het 'echtetuinieren in plaats van onkruid bestrijden en vermindert u het ge bruik van onkruidbestrijdingsmiddelen. Gebruikersvriendelijk: Roundup® jerrycan met spuitpistool Dit jaar is er, naast de al bestaande ver pakkingen, ook een 3000 ml jerrycan Roundup® onkruidvrij gebruiksklaar met een geïntegreerd spuitpistool verkrijg baar. De nieuwe verpakking is bij uitstek ge schikt voor de behandeling van de grotere oppervlakken in uw tuin. Door het spuit pistool is het zeer gemakkelijk om on kruid plaatsgericht te bestrijden. Zo wordt voorkomen dat het onkruidbestrijdings middel terechtkomt op plaatsen, waar dat niet de bedoeling is. Het spuitpistool kan afgesteld worden op een grovere of fijne re spuitnevel. Ter gelegenheid van de introductie van Roundup® onkruidvrij gebruiksklaar 3000 ml zit er tijdelijk een fraai gekleurde draag band bij de jerrycan. Zo kunt u de jerrycan over de schouder dragen tijdens het spui ten. De consumentenadviesprijs is 44,95. Naast de 3000 ml jerrycan, is er ook een gebruiksklare oplossing in een 750 ml spuitflacon 15,25) en een concentraat flacon a 125 ml 19,90) of 250 ml 33,95) verkrijgbaar. Borstvoedingsorganisatie La Leche League houdt haar maandelijkse bijeen komsten voor alle aanstaande en voedende moeders. Ook als u nog niet eerder bent geweest, welkom! In MIddelharnis, Emmalaan 23 op woensdag 8 april. Het thema is 'De oude re baby, borstvoeding en gezonde voe ding'. In Ouddorp, Rustburg 44 op donder dag 9 april. Het thema is 'Borstvoeding en wat eet de moeder'. De informatiebijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. De kosten zijn 5,-; dona teurs 3,-. Ook uw baby is van harte welkom. Graag tot ziens. Carla van Gils, tel. (0187) 631716 Anneke Akershoek, tel. (0187) 682999 Francisca Wagenaar, tel. (0187) 684433 Wij verhuren ook de electrische kolf. Vlngerling3 - 3241 EB Middelhamis-Tel.(0187)482518 Het gemeentehuis is iedere donderdag avond geopend van 17.00 tot 19.00 uur. Op I o april (Goede Vrijdag) is de afvaloverslagplaats aan de Damweg I b te Stellendam gesloten. Op 19 maart 1998 heeft de gemeenteraad de volgende wijzigingen van de verordeningen vastgesteld: - onroerende-zaakbelasting 1997 - forensenbelasting 1996 - toeristenbelasting 1996 - vi'atertoeristenbelasting 1996 - baatbelasting - parkeerbelastingen Grevelingen 1995 - hondenbelasting 1996 - rioolrechten 1996 - reinigingsheffing 1996 - lijkbezorgingsrechten 1996 - legesverordening 1996 - staangeld 1996 - havengelden 1996 - marktgelden 1996. Deze wijzigingen zijn opgenomen in het publicatieblad van 20 april 1998 (nr. 7 het Verzamelbesluit tot wijziging van de belastingverordening). De wijzigingen zijn in hoofdzaak van redactionele aard en houden verband met het in werking treden van de derde tranche van de Algemene wet be stuursrecht en de gewijzigde formele belastingbepalingen van de Gemeentewet. Deze besluiten liggen ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Interne Zaken en zijn tegen betaling van de kosten verkrijgbaar. Commissievergaderingen Ruimtelijke Ordening ca. 7 april om 19.00 uur Financiën ca. 9 april om 19.30 uur. De agenda's voor deze vergaderingen liggen, tijdens de kantooruren, ter inzage in het gemeentehuis, waar u eveneens een exemplaar kunt afhalen. (art. 4IWw) Meldingen tot bouwvoornemen zijn ontvangen: op 24 maart van: - A. van Erkelens, Jonkoenstraat 9 te Goedereede - plaatsen blokhut op 25 maart van: - G.J. Kruidenier-Berenpas, Kiefteweg 5 te Eibergen - plaatsen blokhut nabij recreatiewoning Veermansplaat 20, Noordzeepark te Ouddorp - W. Rozendaal, Nieuw Westerloose Galgeweg I te Goedereede - uitbreiden en verbouwen woning op 27 maart van: - LK. Akershoek, Bieningen 3 te Ouddorp - plaatsen dak kapel in achtergeve! woning. Aanvragen om bouwvergunning zijn ontvangen: op 24 maart van: - K. Rabouw, Dijkstelweg 7 te Ouddorp - uitbreiden en verbouwen woning - P. van Koppen, Duinkerkerweg 6 te Ouddorp - uitbrei den en verbouwen woning Koolweg 21 - W.J.N. Plomp, Dijkstelweg 13 te Ouddorp - uitbreiden verdieping van woning - J.A. Grinwis, Dorpsweg 56 te Ouddorp - verbouwen woning met schuur tot woning, Dorpsweg 58 - R. Brinkman, Dijkweg 28 te Serooskerke: - uitbreiden en verbouwen woning, Kelderweg 8 te Ouddorp - plaatsen dakkapel en verbouwen woning, Oostdijk- seweg 107 te Goedereede - A.J. Spuijbroek, Meidoornstraat 16 te Stellendam - plaatsen blokhut op 25 maart van: - B.V. Scheepswerf Maaskant, Deltahaven 40 te Stellen dam - uitbreiden bedrijfspand. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en wethouders zijn van plan: - vrijstelling van het geldende bestemmingsplan te ver lenen voor de volgende meldingen: - G.J. Kruidenier-Berenpas, Kiefteweg 5 te Eibergen - plaatsen blokhut, Veermansplaat 20, Noordzeepark - Eneco Hollandse Eilanden, Thorbeckelaan 63 te Spijke- nisse - bouwen transformatorstation nabij motel Ko ningspleisterplaats aan de Provincialeweg, kad. bek. gem. Goedereede, sectie E nr. 113. - bouwvergunning te verlenen aan: - A. Bienefelt, Hazersweg 81 te Ouddorp, verbouwen garage tot kantoor/berging en bouwen garage - bouwvergunning (art. 17 WRO) met een instandhou dingstermijn tot I april 2000 te verlenen aan: - Rabobank West-Flakkee, Voorstraat 77 te Stellendam - tijdelijk plaatsen kantoorunit. De stukken liggen vanaf 6 april 1998 veertien dagen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het gemeente huis. Gedurende deze termijn kunt u tegen deze voor nemens schriftelijk bedenkingen indienen bij burgemees ter en wethouders, postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. 3 april 1998 Commissie van advies voor Bezwaar- en Beroepschriften tijdstip: dinsdag 7 april, aanvang 19.10 uur. De agenda ligt tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken. De gemeente Dirksland is onlangs in samenwerking met adviesbureau RBOI begonnen met de voorberei ding van een nieuw bestemmingsplan voor het landelijk gebied. In dit bestemmingsplan zal het ruimtelijk beleid voor het landelijk gebied in de gemeente voor de komende jaren worden verwoord. Inmiddels is het basismateriaal verzameld dat nodig is voor het opstellen van het bestemmingsplan. In het plangebied is van alle gebouwen het bestaande gebruik bepaald. Bij de inventarisatie is genoteerd of er sprake is van een agrarisch bedrijf, een woning of een niet-agrarisch bedrijf, of dat er sprake is van een bijzondere functie (bijvoorbeeld recreatie). De verzamelde gegevens zijn verwerkt op functiekaarten, waarbij per adres is aangegeven, welk gebruik op dit moment voorkomt. Het bestaande gebruik van de gebouwen is een belangrijke basis voor het maken van de bestem- mingsplankaart. In het bestemmingsplan krijgen alle adressen een bestemming, met de daaraan gekoppelde voorschriften voor het gebruik en de bouwmogelijk heden. Voor de vertaling van de functiekaart naar de bestemmingsplankaart is het belangrijk dat de ge bruikte gegevens betrouwbaar zijn. Om dat te kunnen nagaan, kunnen de bewoners en gebruikers in het landelijk gebied de inventarisatiegegevens inzien en daarop reageren. Een goed bestemmingsplan moet immers in nauw overleg met bewoners en gebruikers tot stand komen. Eigenaren en/of gebruikers van onroerend goed zijn of worden binnenkort aangeschreven en krijgen het ge deelte van de functiekaart, waarop hun perceel is Als u onjuistheden constateert, specifieke wensen voor de toekomst hebt of opmerkingen hebt over de begrenzing van het bestemmingsvlak, dan kunt u dat (art. 21 WRO) De gemeenteraad heeft op 26 maart 1998 verklaard dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor: - Voorstraat 3 te Dirksland. schriftelijk voor 20 april aan ons kenbaar maken. Ook kunt u informatie krijgen op de inloopmiddag en -avonden. Om misverstanden te voorkomen, de in loopavonden maken geen deel uit van de bestem mingsplanprocedure, maar dienen ter voorbereiding daarvan. De functiekaart heeft ook geen juridische status; u kunt er geen rechten aan ontlenen. De inloopmiddag en -avonden worden gehouden in het gemeentehuis. Voorstraat 15 te Dirksland op: - dinsdag 14 april van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.30 uur - donderdag 16 april van 19.00 tot 21.30 uur. Om te voorkomen dat lange wachttijden ontstaan, verzoeken wij u vooraf een afspraak te maken via telefoon (0187) 608077. Vanwege het grote aantal adressen in het buitengebied kunnen wij helaas slechts beperkte tijd voor u vrijmaken. Wij vragen hiervoor uw begrip. Ook telefonisch kunt tj informatie vragen bij de behandelend ambtenaar, de heer Zuidweg van afdeling Algemene Zaken op het hiervoor genoemde telefoonnummer. Dit voorbereidingsbesluit treedt in werking op 6 april 1998. Vanaf deze datum ligt het besluit met bijbeho rende tekening in het gemeentehuis, afdeling Algeme ne Zaken, Voorstraat 15 te Dirksland, ter inzage. 3 april 1998 Medederingen -namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISGO. Postadres ISGO: postbus 313, 3240 AH MIddelharnis, telefoon: (0187) 488111. Vanwege tweede paasdag, maandag 13 april 1998, is het ophalen van het huisvuil als volgt gewijzigd; - de route, In de kem Achthuizen en hel buitengebied van de gemeente Oostflakkee, voor het legen van de groene restafvalcontainers wordt op vrijdag 10 april 1998 gereden - de route, in de kern van MIddelharnis, voor het legen van de bruine gft-afvalcontainers wordt op woensdag 15 april 1998 gereden. (AMvB) 1Van Es Boomvliet B.V., Korteweegje 28 te Dirksland (Besluit akkerbouwbedrijven) 2. 'De Pyramide (M. Zake), Stationsweg 9 te Ouddorp [Besluit horecabedrijven) 3. L. de Puy/Pension 'Lely', Kaai 16 te Oude- Tonge [Besluit horecabedrijven). De meldingen liggen van 6 april t/m 18 mei 1998 op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis van Dirksland (nr. 1), Goe dereede (nr. 2) en Oostflakkee (nr. 3). 4. De Boed Ooitgensplaat B.V. - voor het in werking hebben van een mesttank, Dwars- weg 15 te Ooitgensplaat 5. Garage Ton de Graaff, - voor het in werking hebben van een garagebedrijf, Noord Spuidijk 21 te Dirksland 6. Installatiebedrijf Markwat B.V. - voor een opslagruimte voor een installatie- en dakdek- kersbedrijf, Vroonweg 19 te Dirksland 7. Burgemeester en wethouders van Goede reede - voor het in werking hebben van een opslagloods voor wegenzout, Havenweg 46 te Ouddorp. Ter Inzage Alle relevante stukken liggen van 6 april t/m 4 mei 1998 ter inzage in het gemeentehuis van Oost flakkee (nr. 4), Dirksland (nrs. 5 en 6) en Goede reede (nr, 7), op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. Bij verhindering kunt u terecht op de -binnen de genoemde termijn vallende- dinsdagavonden van 18.00 tot 21.00 uur. Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken. Bedenkingen en eventuele (hoor)zittlng Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerpbe sluiten kunt u van 7 april t/m 5 mei 1998 indienen bij het ISGO. Op verzoek blijven uw persoonlijke gegevens geheim. Eveneens op verzoek zal een openbare (hoor)zit- ting worden gehouden om met het bevoegd gezag, de aanvragers van de vergunningen en de overige aanwezigen van gedachten te wisselen en eventueel mondeZ/nggemotiveerde bedenkin gen in te brengen. De hieronder genoemde vergunningen zijn ver leend ingevolge de Wet milieubeheer (V\/m) en, waar aangegeveningevolge de Wet Verontreini ging Oppen/laktewateren (WVO): 8. Jachtwerf Vlieger - voor een aantal interne wijzigingen binnen de inrichtingZuiddijk 65 te Oude-Tonge (Wm) 9 Taaie Holding en Onroerend Goed B.V. - voor een opslagterrein voor oude metalen en een bovengrondse afgewerkte-olietank, Huygens 60 te MIddelharnis (Wm) 10 Combinatie Zeezand Haringvliet V.O.F. - voor ontziltingsinslallatie aan de Builenha- ven (noordelijk landhoofd) te Stellendam (Wm en WVO). De besluiten zijn niet gewijzigd ten opzichte van de ontwerpen. Ter inzage Alle relevante stukken liggen van 6 april t/m 18 mei 1998 ter inzage in het gemeentehuis van Oostflakkee (nr. 8), Middelhamis (nr. 9) en Goe dereede (nr. 10), op werkdagen van 9,00 tot 16.00 uur. Bij verhindering kunt u terecht op de - binnen de genoemde termijn vallende- dinsdag avonden van 18.00 tot 21.00 uur Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken. Beroep Beroep tegen de besluiten kan van 7 april t/m 19 mei 1998 worden ingesteld door: - hen die bedenkingen hebben ingebracht te gen het ontwerpbesluit de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerpbesluit - belanghebbenden die redelijkerwijs met kan worden verweten, geen bedenkingen legen het ontwerpbesluit te hebben ingebracht. Het beroepschrift moet uitedijk 19 mei 1998 worden ingediend bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Bij een spoedeisend belang kunnen de instellers van een beroep in een afzonderlijke brief de voorzitter van deze Afdeling verzoeken om een voorlopige voorziening. De besluiten worden na afloop van de beroeps termijn van kracht, tenzij vóór deze datum ver zocht is om een voorlopige voorziening. De be sluiten worden niet van kracht, voordat op dat verzoek is beslist. 3apnl 1998 Groot assortiment v/h A Kool en Zn JoosJanseslr 35 ■'Telfiloon 0187-482690 SommelsdijkASoeree-Overflakkee p:a::l:3:a:innt*:i:ii"l"l:!t:t:t^:a:3::!::n:i::ta::i:| Drog. Reform. Foto Quelle MIDDELHARNIS l Tel. (0187) 482441 f Bosch Groep

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 9