'n Truck als een schilderij Honderden kinderen en ouders in optocht naar Dirksiands gemeentehuis Het Vroonlande koor Zwembad dicht? NEE! 3l^a f\-Tb Paaszangavond Stellendam Ledenvergadering Wij geloven, maar niet in: da's ver van mijn bed AJL,^MINNAARD VRIJDAG 3 APRIL 1998 No. 6693 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Sommelsdijker A. Robijn neemt leiding Accountantskantoor Strater over Op 1 januari 1998 is het Ac countants kantoor Stra ter te Dirks- land opgeno men in liet accountants kantoor De Roo Van der Veen (DRV Ac countants Belastingad viseurs). Op 16 maart 1998 is de heer A. (Adri) Ro bijn RA in dienst getreden van De Roo Van der Veen. Hij zal in de komende tijd de leiding van het kantoor Dirksland over nemen van de heer C. M. S. (Carl) Strater RA. De heer Robijn is registeraccountant en woont in zijn geboorteplaats Sommels dijk. Hij is bijna 25 jaar werkzaam ge weest bij Deloitte Touche, waar hij als accountant werkzaam is geweest in het midden- en kleinbedrijf. Met name heeft hij ervaring als adviseur en het als klank bord fungeren van ondernemers. DRV is verheugd met de inbreng van de waardevolle brede ervaring door de heer Robijn in haar kantoor te Dirksland. Voor de toekomst is hierdoor een verdere con tinuïteit op professioneel niveau van DRV op Goeree-Overflakkee gewaarborgd. DRV is een middelgroot accountantskan toor met vestigingen in zuid-west Neder land. De kern van haar bedrijfsfilosofie is de persoonlijke pro-actieve benadering. Hier aan wordt onder meer inhoud gegeven door de klankbordfunctie, een grote flexi biliteit, korte communicatielijnen en ad viezen op maat. De dienstverlening van DRV betreft naast het samenstellen en controleren van jaar rekeningen en fiscale aangiften ook het adviseren op het gebied van financiële/fis cale planning, opvolging, herstructurering en pensioenen. Zie de advertentie verderop m deze krant Op het terrein van autobedrijf Cor Melissant presenteren diverse ondernemers zich aan u. Verkiezingsbijeenkomst RPF te Middelharnis Donderdag 9 april a.s. zal er in Middel hamis een verkiezingsbijeenkomst wor den gehouden van de RPF. Deze avond vindt plaats in het Diekhuus te Middel hamis en zal om 20.00 uur aanvangen. Op deze avond zal ir. Cees van Bruchem, kandidaat 4 op de lijst voor de Tweede Kamer verkiezingen een uiteenzetting ge ven over het verkiezingsprogram van de RPF getiteld 'Een hart voor mensen'. Hierbij zullen de politieke speerpunten van de RPF naar voren worden gebracht. Van Bruchem zal protesteren tegen de 24- uurs economie. De geloofwaardigheid van de overheid daar waar het gaat over normen en waarden zal ter discussie wor den gesteld. Het RPF-protest tegen klonen van mensen en dieren zal ook op deze avond klinken. D. V. morgenavond 4 april is er een combi avond. Dit is een OJW-avond gecombi neerd met de JV's van Middelhamis en Sommelsdijk. Speciaal voor deze avond hebben we een spreker en een ex-gokverslaafde van de stichting 'Voorkom' uitgenodigd. 'Voor kom' is een stichting die werkt aan een al cohol, drugs en gokpreventie. Zij doen dat vanuit een christelijke levensvisie. Het thema van deze avond is: 'Gokken; voor komen is beter dan genezen'. Als je toch komt naar deze avond, geef je dan gelijk nog even op voor de zeskamp op Koninginnedag! Ben je 15 jaar of ouder? Totkijk dan, mor genavond, 8 uur in 'De Hoeksteen' aan de Ring in Middelhamis! De toegang is gratis, wel wordt er een kol- lekte voor de stichting gehouden. Kortom een avond waar belangstellenden voor christelijk-sociale politiek de nodige informatie op kunnen doen. Deze verkiezingsbijeenkomst staat onder organisatie van de diverse RPF-afdelin- gen van het eiland Goeree-Overflakkee. Een ieder die belangstelling heeft voor politiek is hier van harte welkom. Wie heel goed kijkt, echt heel erg goed, die ziet op de bumper van de truck van Cor v. d. Tonnekreek, vlak onder de rechter- koplamp, een paar onbetekenende krasjes, maar chauffeur Cor voelt ze haast aan z'n lijf, zelfs als'ie achter het stuur zit. Hij heeft de krasjes dan ook niet zelf toegebracht, maar 't moet een ander zijn geweest die hem dat gelapt heeft, nota bene aan de mooiste truck van Nederland, want als zodanig staat z'n DAF 95 te boek, vorig jaar aldus verkozen op het truck-star festival in Assen. Daar hebben 2200 truckers met hun wagens gepronkt, maar Cor had verreweg de mooiste. Zaterdag stond'ie ermee op de viering van het 35-jarig bestaan van de chauffeursvereniging 'Flakkee' en ook daarheeft'ie veel belangstelling genoten. De wagen is prachtig beschilderd met piratenkoppen en sche- pen, bij elkaar gezocht door een vriendenkring die er wekenlang naar gezocht heeft, tot zelfs in musea toe. 't Moet een ware artiest zijn die al die taferelen zo fraai op de cabine heeft over gebracht, een pracht staaltje van 'special paint'. Aldus opgesierd rijdt de wagen z'n rondes, laatstelijk binnens lands. Daarvoor heeft v. d. Tonnekreek - elf jaar geleden weer alleenstaand geworden - vele jaren buitenlandse trips gemaakt. Zeven jaar geleden kocht hij zelf een auto en rijdt sindsdien voor eigen rekening. Hij is een ware autofreak, heeft zelfs geen huis, maar alleen maar een postadres, hij leeft voor z'n tmck waar hij dan ook iets heel moois van heeft gemaakt. Zelfs gehamerd leer in het interieur, leer met eveneens prachtige taferelen en nóg mooier wordt'ie, want de laatste hand is er voorlopig niet aan gelegd. De oproep aan Dirkslandse ouders en kinderen om - woensdagmiddag - in optocht naar het Gemeentehuis te gaan om daar te benadrukken dat zwembad *De Gooye' open moet blijven, is niet onbeantwoord gebleven. Om drie uur die middag trok een stoet van enkele honderden vanaf het zwembad naar het gemeentelijk bestuursbastion op de Voorstraat waar burg. Boonstra hen wachtte. Dirksland trouwens heel creatief gebleken, twee meiden had den het zelfs op hun toet geschreven dat het zwembad open móet! „Het is uw plicht, ons bad niet dicht, beloven is doen, waar is de poen" en Vluchten kan niet meer, zwemmen wel, was een hoopvolle. Achter veel Dirkslandse ramen duikt de poster op dat het zwembad open moet blijven, tenslotte: „Alle eendjes zwemmen, en de kinderen...?" is in Dirksland een hoogst actuele vraag waarop de gemeenteraad zich momen teel emstig beraadt. De burgemeester en de gemeentebestuurderes lopen niet weg voor de verantwoordelijkheid, waarom een reddingsplan op z'n mogelijkheden wordt bekeken, want ook de gemeentebestuurders zouden graag willen dat de zwembadvoor ziening behouden zou kunnen blijven, maar dat is niet mogelijk als het jaarlijks exploi tatietekort de vierhonderdduizend gulden blijft overschrijden, zoals de laatste jaren het geval. Toen de met spandoeken uitgedoste stoet zich - ook duidelijk hoorbaar - voor het gemeentehuis had verzameld en Petra Gouwloze de burgemeester het doel van de optocht had uitgelegd, verklaarde die best onder de indruk te zijn van de ernst waar mee de deelnemers het bad willen behou den. Ze mogen op een serieuze afweging door het gemeentebestuur rekenen, die ver zekering kregen alle deelnemers mee waar na ze weer richting 'de Gooije' vertrokken, met achterlating van honderden kleurplaten die de jeugd van het hele eiland had inge kleurd. In het maken van spandoeken was jeugdig Twee lachebekken die hun boodschap niettemin ernstig meenden Iedereen is van harte welkom op de zang avond die op zaterdag 11 april D.V. ge houden wordt in de Ned. Herv. kerk te Stellendam, aanvang 20.00 uur. Aan deze avond wordt medewerking ver leend door: Chr. Mannenkoor D.E.V. te Stellendam o.l.v. J. de Geus, organiste: Marian van Oostenbmgge; Chr. gemengd koor Soli Deo Gloria te Stellendam o.l.v. P. Heijboer, organist Eric Quist. Koper- kwartet: Leon Klink, Jasper Voorend, Jo- han Jansen, Hans van der Wende; medita tie de heer T. R. Rietveld. Organiste sa menzang: Marian van Oostenbrugge. Al gehele leiding: Jaap de Geus. Wij hopen dat er veel mensen van deze uitnodiging gebmik zullen maken en dat het een goede avond zal worden. Het ouderenkoor 'Onder Ons' uit de Vroonlande te Dirksland geeft D.V. woensdag 8 april 1998 een paasuitvoe- ring in 'Vroonlande'. Op het programma staan paasliederen, psalmen en gezan gen. Het programma wordt afgewisseld met samenzang, pianosolo, panfluitsoli en declamatie. De dirigent/pianist van het koor is Jaap Hollaar. De avond begint om 19.30 uur. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. 2e hands boekenbeurs in Middelharnis! Zaterdag 11 april a.s. kunnen de echte boekenliefhebbers hun hart weer ophalen op de tweedehands boekenbeurs, die ge houden wordt in het gebouw 'De Hoek steen', Ring 13 te Middelhamis. Deze beurs wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is voor iedereen gratis. Er zal een mime sortering zijn in boeken op het gebied van theologie, geschiedenis, kinder- en jeugdboeken, (Chr.) romans, hobby, enz. enz. Een bekende tekst van een Leger des Heils poster. Hoe vaak zeg jij „Daar geloof ik niet in?" Maar wat staat voor jou wèl als een paal boven water? Ikgeloof alleen in het hier en nu! Geloven? Nou.ik geloof het wel. Ik ga naar de kerk en ik ben goed voor anderen. Wat is nu écht geloven? Rinus Pieper spreekt hierover op 15 april a.s. in het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 in Middelhamis. Aanvang 20.00 uur. Je bent hartelijk welkom. Info: Jaap de Gans, tel. (0187) 484362. Christengemeente 'Vrienden van de Bijbel' ^V— Visser Visser Diabetesver. Nederland afdeling Goeree-Overflakkee De ledenvergadering van de Diabetesver eniging Nederland, afdeling Goeree-Over flakkee, vindt plaats op woensdag 8 april 1998 in 'VitaNova', Van Aerssenstraat5 te Sommelsdijk. Aanvang 20.00 uur. Na het officiële gedeelte zal het diabetesteam van het ziekenhuis de avond verzorgen. Het thema is: 'Diabetes Mellitus' uw zorg, onze zorg. Het team wordt gevormd door: Een internist, diëtiste, podotherapeute en een diabetesverpleegkundige. Leden, donateurs en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Goeree-Overflakkee B.V. VOOR BEELD EN GELUID FOTO-VIDEO-»TU0K>-HEK)RTAfle-F0TOQRAFK W^^M ^^Mj ^^H ^^^^^^^M^El ^n^ CZ] EU EZJ CZ3 I OUDDORP-WMWraat35- TtMbon lOrST?68Ï612Fax 683734 ^iM ~Prinühop-Hogmom172-Teletoon (0111) 462400 I Cor V. d. Tonnekreek, trots op z' n prachtig beschilderde truck Voor het zwembad werd de optocht geformeerd ------ REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 621033 Voor de koop of verkoop van uw woning Ooetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1