Zware combinatie bij Stad in de sloot Echtpaar Grootenboer-Mijnders te Melissant 65 jaar getrouwd Boomfeestdag in Herkingen Ondernemers presenteren zich HERINNERING '^'^'ï'i K-e, 'M^ Dirksland weer terug naar de gaslantaarns Koop een krentenbrood voor Haïti AA^MINNAARD ^^^VASTGOED 70e Jaargang DINSDAG 31 MAART 1998 No. 6692 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. ^^cte^r-A>^Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 De nood is bijna ten top gestegen Steeds meer verdwijnt, wat met moeite is verkregen. De Middenstand was voorheen wel tot 50 winkels opgelopen. Maar nu teruggebracht tot 20, waar je nog wat kunt kopen. Voor palen, drempels, bloembakken wordt veel geld uitgegeven. Maar voor het dorp levendig en interessant te houden, ik bedoel om te leven Dat kan schijnbaar niet, ondanks heel veel gepraat. Zit het erin, dat men straks voor alles naar een andere gemeente gaat. Nu ook zelfs het zwembad, naar het schijnt Van het dorpstoneel verdwijnt. Velen hebben zich ingezet om dit te verkrijgen. Vandaar veler standpunt, dat het moet blijven. De gemeenteraad liet het altijd koud. Men reserveerde zelfs niets voor onderhoud Burgemeester Oversier hield de stichting altijd voor Als je problemen hebt, kom je maar naar mijn kantoor. Maar nu alles bijna is versleten. Laat ook de gemeente het afweten. Kunnen we nu echt niets voor het zwembad doen. Kom op, schouders eronder met z'n allen, en zorgen voor die poen. Als we het zwembad ook al moeten missen Dan hebben we alleen nog wat water nodig om te vissen. Kom aan gemeente, maak een post Wat het achterstallig onderhoud u kost. Ik denk dat ook het bedrijfsleven ons niet laat vallen. En iets wil bijdragen, aan deze negatieve getallen. Ook de burger zal via de Gemeentelijke belasting iets bij moeten dragen. Ja we moeten het zelfs aan de ouderen vragen Toe geef iets voor de kinderen, je bent toch niet blut. De jongere generatie heeft toch ook behoorlijk bijgedragen aan jullie VUT. Laten we met z'n allen zorgen voor een wonder. Dus met z'n allen de schouders eronder. Graag ook de dames, die de gemeente zoveel kosten. Met bezwaarschriften over zovele posten Door te protesteren tegen een vliegveld scoor je zelfs punten in het land. Maar vergeet ook niet te helpen aan de eeuwkant. Goeree-Overflakkee B.V. Het comité Woord en Daad op Goe ree-Overflakkee hoopt zaterdag morgen a.s. (4 april) in alle dorpen van het eiland een Krentenbroodac tie te houden. Wie zich de zeven vorige krentenbroodacties nog her innert, zal weten hoe heerlijk die krentenbroden waren. Ook de prijs is opnieuw erg laag. Een brood kost slechts ƒ4,00. De actie is ongeveer tussen 9.30 en 11.30 uur. Koop een brood en help zo o.a. de vele Haïti, eens een rijke kolonie, nu het arm ste land van het westelijk halfrond. Het volk bestaat vooral uit nakomelingen van Afrikaanse negerslaven. Sinds 1987 werkt Woord en Daad er onder de Franse naam Parole et Action. De plattelandsgebieden zijn de armste van het land en er werken daar juist weinig andere ontwikkelingsor ganisaties. Woord en Daad neemt daar de zorg voor diverse scholen, projecten voor moeder- en kindzorg, medisch werk, be vordering werkgelegenheid, technische ondersteuning en landbouwverbetering. Helpt u mee? Koop een krentenbrood en... U geeft Woord en Daad de middelen om in de Derde Wereld te helpen. P.S. Laten we proberen het voor elkaar te krijgen Dat het zwembad hier kan blijven. Als het moet sluiten, zullen we naar Middelhamis moeten gaan. Waar men ook de handen vol heeft om te bestaan. Daarom kunnen we nu beter hier wat meer betalen. Anders komen ze later een bijdrage, of een entreeverhoging voor Middelhamis halen. Dank voor plaatsing, A. de Blok, Pr. Bernhardlaan 15 3247 AP Dirksland Kerkdienst Geref. Gem. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 19.30 uur ds. A. Vermeij, Zwijndrecht. tijdens beurs op terrein van autobedrijf Cor Melissant en Flakkee Caravans Op vrijdag 3 en zaterdag 4 april a.s. wordt een consumentenbeurs gehouden op het terrein van autobedrijf Cor Melissant en Flakkee Caravans aan de Nijverheidsweg in Dirksland. De beurs is op vrijdag ge opend van 10.00 tot 21.00 uur en op zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens deze beurs zijn de volgende on dernemers aanwezig: Van der Groef, Auto bedrijf Cor Melissant, Flakkee Slijterij, BOKA bootcentrum. Assurantiekantoor De Vogel bv. De wuift kreatief. De Waal hoveniers, Flakkee caravans, Zonwering- centmm Piet de Korte. Zij presenteren zich met hun produkten aan de bezoekers. Ook voor informatie over de verschillen de produkten kan men bij deze onderne mers terecht. Er worden verschillende aktiviteiten ge organiseerd zoals bijvoorbeeld een kop van jut, een speciale beursprijsvraag, leuke aanbiedingen en diverse demonstra ties. Ook voor de kinderen zijn er veel leuke attrakties zoals bijvoorbeeld op za terdag een rondrit door Dirksland in een echt dieseltreintje. Om tijdens de beurs iedereen de gelegen heid te geven rastig alles te bekijken is het gebouw aan de Nijverheidsweg 4 tijdens deze dagen uitgebreid met 1200 m^ (twee grote feesttenten) waar de bezoekers met een hapje en een drankje ontvangen zullen worden. Alle bezoekers krijgen een leuke attentie. De entree is gratis. ^^9^^3^^p Eind december vorig jaar verzonden wij de accept-girokaarten tot het beta len van het abonnementsgeld voor 1998 ten bedrage van 58,00. Wij verzochten te betalen voor 15 ja nuari 1998, aan welks verzoek de meeste abonnees hebben voldaan. Toch konstateren wij dat nog ver schillende abonnees niet hebben be taald, waarom wij deze beleefd ver zoeken de betaling voor het lopende jaar zijnde 58,00 alsnog te willen regelen. Een herinnering versturen kost tijd en geld, vandaar dat wij langs deze weg herinneren aan uw verzuim. Graag zien wij u betaling tegemoet. Hiervoor zeggen wij u bij voorbaat vriendelijk dank. Adm. Eilanden Nieuws b.v. Vanaf boerderij Soldaat aan de Zeedijk te Stad aan 't Haringvliet leiden twee wegen naarde Vrouwtjesweg, de weg waarlangs Stad kan worden verlaten, één óver de Zeedijk en een, via een afrit ónder langs de dijk. Een chauffeur uit Swifterband koos gister middag voor de laatste, maar z'n Renault-combinatie, met 35 ton aardappelen beladen bleek te zwaar voor de smalle weg waarvan hij de rechterberm zodanig plette dat die inzakte waardoor de zware wagen op z'n rechterzij de sloot inkiepte. De chauffeur had weliswaar een nat pak, maar gelukkig heeft het toegesnelde ambulancepersoneel geen fysieke kwetsuren vastge steld, de man was met de schrik vrijgekomen. Het gebeurde 's middags rond drie uur, 's avonds rond half acht stond de kolos weer op de wielen, getakeld door een takelwagen van bergingsbedrijf Adrie Visbeen uit Achthuizen en een kraan van bergingsbedrijf Steenhoven uit Geervliet. Door de fa. D. Ras was eerst de vracht aardappelen gelost. Heel wat Stadtenaren hebben de berging met belangstelling gevolgd. De combinatie moet totall-loss worden beschouwd. In z'n jonge jaren is de Melissantse Cor Grootenboer, nu 88, beheerder geweest van de plaatselijke christelijke biblio theek, en reken maar dat'ie zich heel consciëntieus van die taak gekweten heeft. Al heeft'ie gisteren, na zóveel jaar, bekend dat'ie niet altijd zonder aanzien des persoons gehan deld heeft... Er zijn wel'es dorpsgenoten geweest die naar een boek vroegen waarvan de heer Grootenboer dan veinsde dat het voor die week al uitgegeven was. Niet helemaal waar was dat soms, want het wachtte, onder de toonbank, op de komst van Janna Mijnders, een meisje uit het dorp, twee jaar jonger dan 'de bibliothecaris', dat hem steeds in verwarring bracht. Dan wist'ie 't niet meer zo goed, al die boeken en al die titels en als 't zoeken dan wat lang geduurd had stapten ze soms samen op, naar huis. Burgemeester Boonstra heeft gistermorgen met smaak toege- luisterd toen hij, samen met mevrouw Boonstra, op bezoek was ten huize van de familie Grootenboer, want die twee uit de biblio theek hebben een verbond voor het leven gesloten, 65 jaar wciren ze gisteren getrouwd, ze hebben dat thuis, in dankbaarheid her dacht. Dankbaar omdat ze zo lang bij elkaar mogen zijn en nóg laat hun gezondheid weinig te wensen over, al heeft het hart van de heer Grootenboer al tweemaal gehaperd, maar 't is toch weer goed gekomen. Uit hun huwelijk werden 5 kinderen geboren en met hun aan wezigheid was 't gistermorgen best gezellig toen het burge meestersechtpaar zijn opwachting maakte. Honderduit hebben ze verteld, over de eerste en de tweede wereldoorlog, over de vele jaren die de heer Grootenboer melkslijter is geweest en zijn lange verbondenheid (40 jaar) aan de zondagschool en 28 jaar ouderlingschap in de Herv. kerk. „Hij is maar weinig thuis ge weest", zegt mevrouw Grootenboer er van, maar ze zou daar allerminst over willen klagen, samen hebben ze het goed gehad, heel goed zelfs... Sinds achttien jaar wonen ze op Ratelaar 21bijgestaan door dochter Corrie die hen in alles terzijde staat. De woning behoeft inmiddels wel wat aanpassingen, want met hun 86 en 88 levensjaren beweegt het inmiddels bejaarde echtpaar zich niet meer zo gemakkelijk. Kostelijke herinneringen zijn opgehaald, over het bruidsboeket, 65 jaar geleden, dat eigenlijk een Paas-boeket was, gekregen van Dingeman Leijdens en z'n echtgenote. De heer Leijdens is enige jaren geleden overleden, maar mevr. Leijdens stuurt hen nog jaarlijks zo'n Paasboeket, want altijd is de vriendschap gebleven. Misschien komt zo'n jaarlijks terugkerend boeket van Paas- bloemen nog'es in 'Geldershof' te staan want daar staan ze voor ingeschreven maar zo vlot gaat dat niet, bij gebrek aan twee persoonskamers. Voorlopig is hun adres nog Ratelaar 21, alwaar hen nog tal van goede jaren werden toegewenst. Acht Jaar op rij was wethouder Eshuis aanwezig op boom feestdag in de gemeente Dirksland. Hij heeft de gemeente raad vaarwel gezegd en afgelopen woensdag plantte hij zijn laatste wethoudersboom op het Austinplein in Herkingen. Samen met meester Van Eist en leerlingen van de Johan Fri- soschool. Austinplein Met het planten van twaalf esdooms en tien sierperen werd de groenvoorziening van het Austinplein afgerond en de recente nieuwbouw daar aangekleed met fraaie vijfjarige bomen. De bomen kunnen een leeftijd van respectievelijk zestig en veer tig jaar halen, als ze in waarde worden gehouden.Op verzoek van de hovenier van de gemeente, de heer Adriaanse, vroeg de wet houder de jongens en meisjes om in de toekomst met dezelfde zorg op de bomen te passen als waarmee ze nu de bomen in de grond zetten. De bomen die met behulp van de dienst Gemeentewerken des kundig werden geplant, staan voor een deel op een stukje grond dat toegang geeft tot een hoofdwatergang. De watergang moet voor onderhoud bereikbaar blijven, maar het stukje grond wordt verder zoveel mogelijk ingeplant met struikjes. Deze groenstrook wordt volgens de heer De Lange van de dienst Gemeentewerken met een hekwerk van de straat afgeschermd en is zeker niet bedoeld als speelveldje. Het Austinplein is genoemd naar de Engelse piloot H.LAus- tin die in 1944 boven Herkingen is neergestort. Een toe schouwer bij het bomen planten opperde het idee om de naamsverklaring van het Austinplein op een nieuw naam bordje te vermelden. Betrokkenheid De betrokkenheid van de bewoners van het Austinplein en de Sint Elizabethstraat bij de renovatie van hun woonomgeving is groot en de overiast van riolerings- en straatwerk wordt positief gehanteerd. Op een burgeravond zijn goede afspraken gemaakt tussen de gemeente en de bewoners. Dat blijkt in de praktijk prima te werken. Er is zel den irritatie en regelmatig koffie richting straatmakers van de firma LBS, terwijl de vernieuwing van de riolering en de herbestrating toch enige maanden ongemak voor de buurt bete kent. "We kunnen hier een tijdje niet met de auto komen, maar wat geeft dat. Je moet voor het opknappen van je straat wat over hebben" was de mening van een aantal bewoners, die de bomen plantende schooljeugd met waardering gadesloegen. Nu alleen Herkingen In Melissant en Dirksland werden op deze landelijke boom feestdag geen bomen geplant. Daar zijn door omstandigheden het afgelopen najaar de bomen al geplant. Boomfeestdag over slaan is er niet bij in de kernen van de gemeente Dirksland. !fe Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsesfraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 ONDERVOEDE KINDEREN IN HaITI. VOOR BEEU3 EN GELUID FOTO - VUEO - STUD» - REKmTAOE - FOTOGRAFIE 0UDDOHP-WmtstnMt3S-Tahfóon (0187) 681612/Fêx 683734 RCNESSe-Prlntahofi-HogKOom 172-T^Moon (011}) 462400 foto: mevrouw De Mul

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1