EIUVIIDEII-IIIEUWS NIEUWE BOEKEN NIEUWS uit de kerken De Echte Bakker op z'n Paasbest! ------ -^X^^^ Bij ons heerlijk PAASBROOD s EchteBakkerJAAP NAGTEGAAL Crea-avond Damkampioenschap Flakkeese tulpen- puzzelrit Ui;r®J %.eid^\^^ Evangelist Van Dooyeweert spreekt op open avond Goeree-Overflakkee 1998 Ouddorpse Ring wordt wellicht definitief in hoogseizoen afgesloten Damvereniging 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant De Zeemanspot trekt OD 3 vrij van wrak 4e Blad VRIJDAG 27 MAART 1998 No. 6691 J. H. Mauritz (red.), Strikt persoon lijk. Dagboek voor jongeren. Uitgever ij Den Hertog, Houten. Paperback. 376 pag. Prijs 24,50. Speciaal samen gesteld voor jongeren van 15 tot 18 jaar, aldus de ondertitel van dit dagboek. Hoe wel het niet met zoveel woorden wordt aangeduid, richt dit boek zich met name op de jongeren van de Gereformeerde Gemeenten. Althans, gelet op de kring van de samenstellers. Dat betekent uiter aard niet dat ook niet andere jongeren van dit meditatieve dagboek gebruik kunnen maken. Ik wil daartoe zelfs aan sporen! Het boek is "strikt persoonlijk" - gericht op het persoonlijke hart en leven van de jongere. Per week wordt er een persoon uit de Heilige Schrift besproken. Beginnend bij Adam en uitkomend bij Christus - de Alpha en de Omega. De vormgeving van dit boek is aantrekkelijk voor jongeren. Een 22-tal personen, waarvan 17 predikanten, werkten aan de samenstelling van dit boek mee. Aanbe volen! J. H. Mauritz (red.), Altijd Goede Moed. Gesprekken over levensvragen. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Gebonden. Geïllustreerd. 188 pag. Prijs 27,50. In het jongerenblad Daniël, verschijnend binnen de Gerefor meerde Gemeenten, worden regelmatig vraaggesprekken met predikanten en andere (toonaangevende) leden van die kerken geplaatst. In dit boek is een 18-tal van zulke interviews gebundeld en - voor zover nodig - opnieuw geredigeerd voor deze uitgave. Enkelen van hen aan wie een hoofdstuk is gewijd, zijn inmiddels overleden (bijv. de predikanten F. Hon- koop, A. Vergunst en Th. van Stuijven- berg). Enkele andere namen: mevr. Els- hout-Melzian, ds. C. Harinck, ds. G. Kuijt, mevr. M. Quist en evangelist J. Witte. Naar de intentie van de redactie is een en ander nu gebundeld "tot bemoedi ging en tot onderwijs". Dr. S. D. Post (samenstelling). Waar om was 't op mij gemunt? Veel geci teerde bevindelijke gedichten. Uitge verij Den Hertog te Houten. Gebon den. 112 pag. Prijs 19,90. Er zijn zo van die dichtregels die nog al eens wor den geciteerd - ik bedoel: in de preken van bevindelijk-gereformeerde predikers. Zo bijv. uit het gedicht van Dirk Rafaëlsz. Camphuysen: "Daar moet veel strijds gestreden zijn. I Daar moet veel leeds geleden zijn. I En veel gebeds gebeden zijn I Zo zal 't hierna in vre- den zijn"Opmerkelijk: Camphuysen was een Remonstrant... Maar de bevin delijke vroomheid die uit deze regels spreekt, doorbreekt kennelijk die barriè re. Dit boekje geeft een verdienstelijke bundeling van de 'ever-green' in de genoemde kring. Voor wie niet vreemd is aan dit taalgebruik, verwacht het niet anders: een groot deel van de opgeno men gedichten is van de hand van Jodo- cus van Lodenstein en de gebroeders Groenewegen. Maar ook uit Datheens Psalmberijming en zelfs van Hiëronymus van Alphen. De samensteller (tel. 0183 628864) vraagt om suggesties voor even tuele aanvullingen. Zelf miste ik de stro- fen van Guido Gezelle: Ach, leer mij arme dwaas I hoe dat ik bidden moet" dat ik meermalen hoorde citeren. A. Bel e.a. (red.). Predikanten en Oefe naars. Biografisch Woordenboek van de Kleine Kerkgeschiedenis, deel 4. Uitgeverij Den Hertog te Houten. Gebonden. Geïllustreerd. 251 pag. Prijs 47,90. De delen van dit biogra fisch woordenboek verschijnen onder redactie van de Bibliotheek van de Klei ne Kerkgeschiedenis. De reeks loopt op haar eind. Na dit deel zal er nog één ver schijnen. Ook nu wordt weer een groot aantal voorgangers uit de gescheiden kerken biografisch beschreven. Althans uit een deel van de kerken die voortko men uit de Afscheiding van 1834. De grens wordt gelegd bij "de kruis- en de ledeboeriaanse gemeenten alsmede de Gereformeerde Gemeenten (in Neder land) en de (Vrije) Oud Gereformeerde Gemeenten". De toegepaste haakjes in deze aanduiding laten iets zien van de kerkscheuringen die in deze gelederen talloos veel keer voorkwamen. Enkele namen van de 70 die in dit boek aan de orde komen: W.C.J. Bosschaart, J. Fraanje, A. Hazevoet, B. Jongejan, G. Mouw, A.O.Schaafsma, W.G. Smitt en J. Wielhouwer. J. J. Frinsel, Storm over Jeruzalem. Uitgeverij Den Hertog te Houten. Paperback. 278 pag. Prijs 28,90. De heer Frinsel, vele jaren verbonden aan de organisatie Tot Heil des Volks te Amsterdam, is een geboren verteller. Veel kinderen kennen van hem het oor- logsverhaal 'Fluiten naar Sallie'. Hij schreef nu een roman over de belegering en ondergang van de stad Jeruzalem in het jaar 70. Gebruikmakend van de bekende historische gegevens heeft hij er een boeiend verhaal van weten te maken. Opvallend is de voor onnozel gehouden man Kis die als een profeet door de stra ten van de stad gaat, roepend dat de stad ten onder zal gaan... Naar hem is niet geluisterd. JMJK NED. HERV. KERK Bernoemd door de Gereformeerde Zendingsbond als docent bijbelse vakken Oude Testament aan de Comunidad Teológica Evangelica te Chili G. Vreugdenhil, kandidaat te Oegstgeest, die deze benoeming heeft aangenomen. Beroepen te Heilouw W. Groenenboom te Everdin- gen; te Leerdam B. Metselaar te Meppel; te Lunteren (wijk Zuid) A. H. Veldhuizen te Wijk bij Heusden; te Voorthuizen (toez.) P. J. den Admirant te Chili (zen dingspredikant); te Westerhaar R. ten Na pel te 's-Gravendeel; door de Generale Syn(3de tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (geestelijk verzorger Ko ninklijke Landmacht) J. Knoop te Nieu- werkerk in Duiveland, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Poederoijen-Loevestein W. F. Jo- chemsen, kandidaat te Ederveen; naar Ha- gestein E. de Mots, kandidaat te Putten, die bedankte voor Bruchem-Kerkwijk-Del- wijnen, Oude Pekela (buitengewone wijk- gemeente Julianakapel) en Stavenisse. Bedankt voor 's-Gravenhage (Bethlehem Kerkge meente) P. H. van Trigt te Wapenveld; voor 't Harde J. Boer te Ermelo; voor Hien-Dodewaard K. F. W. Borsje te Vrie- zenveen; voor Zoetermeer (wijkgemeente 1) (toez.) T. A. Eijsenga te Dordrecht. GEREF. KERKEN Beroepen te Kampen drs. D. J. Lagerweij te Ede en mw. drs. E. Braam te Ede (beiden part time); te Noordwijk B. J. G. Roolvink te Joure, die dit beroep heeft aangenomen; door de classis Amsterdam als zieken huispredikant drs. D. J. van den Berg, kan didaat te Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen; door de classis 's-Graven hage als missionair predikant in deze clas sis mw. drs. A. H. van Oudenallen te Wou- brugge die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling drs. D. J. van den Berg, kandidaat te Am sterdam. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Hengelo (O) K. van den Geest te Am sterdam-Centrum. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Lelystad (i.c.m. de Christelijk Gerefor meerde Kerk) C. T. de Groot te Steenwijk. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Purmerend drs. C. de Jong, kandidaat te Apeldoorn; te Rotterdam-Kralingen K. Visser te Werkendam; te Urk (Euen-Haë- zerkerk) A. van Heteren te Barendrecht. Bedankt voor Heerde A. K. Wallet te Leerdam; voor Utrecht-West B. de Graaf te Nun- speet. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Gouda W. Visscher te Amersfoort; te Melissant P. Blok te Kootwijkerbroek; te Middelburg-Zuid W. Silfhout te Hendrik Ido Ambacht; te Rotterdam-IJsselmonde P. Blok te Kootwijkerbroek; te Amster- damm en te Hilversum M. Karens te Wer- ^^^1<^'^/^ "^^t roomboter en saffraan ^^jP nX'<^ ruime sortering chocolade Paaseieren; alks eigen fabrikaat (Tv) Is Voorstraat 15, 3248 BL Melissant, Tel. (0187) 6012 26 Donderdagavond 9 april organiseert wijk- vereniging 'De Zwaluw' weer een crea- avond. Deze keer gaan we een paaskrans van buxusblaren maken. De kosten zijn hiervoor 30,- inclusief een kopje koffie. Deze avond starten we om 19.30 uur. Wilt u hieraan deelnemen, dan kunt u zich tot 7 april opgeven bij Annemarie Knape, tel. (0187) 485945 of bij Ellen Breure, tel. (0187)483781. Tot ziens bij 'De Zwaluw', Sperwer 5 te Sommelsdijk. Uitslagen 23 maart 1998 Afdeling 1: H. van Heukelen - J. LooyO - 2 H. Visbeen - A. Doom2 - O C. Visbeen - L. Blokland1 -1 B. V. d. Spaan - B. Visbeen1 -1 Afdeling 2: P. Kom - Bemadette Visbeen2 - O Evelien v. d. Slik - Carlo Visbeen....O - 2 M. Wiegel - A. VisbeenO - 2 J. Koppelman - Mevr. T. de Geus ....2 - O Op zaterdag 21 maart werd er door 3 spe lers van onze vereniging deelgenomen aan het Suikerdamtoumooi te Putters- hoek. Er werd in 3 groepen gespeeld, nl. Hoofdklasse, 2e klasse en Huisdammers. De deelnemers van 'ENEO '52' werden ingedeeld in een zeer sterk bezette 2e klas se. Cor Visbeen eindigde op een gedeelde Ie plaats, wat een uitstekend resultaat is gezien het deelnemersveld. Bert Visbeen eindigde als 8e en Theo Goedegebuur als lOe van de 18 deelne mers in de 2e klasse. Aan dit sportieve en gezellige toumooi deden totaal 113 schakers en dammers mee. De zaal van De Posthoorn was hier mee totaal gevuld. kendam, die bedankte voor Oosterland; te Westkapelle M. Karens te Werkendam, die bedankte voor Borssele. Bedankt voor Aalst G. J. van Aalst te Ridderkerk; voor Temeuzen J. S. van der Net te Apel doorn. OOLTGENSPLAAT - D.V. dinsdag avond 31 maart zal de bekende evangelist J. W. N. van Dooyeweert een en ander komen vertellen over zijn werk als evan gelist voor de stichting 'In de Rechte Straat'. Deze avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het N.H. verenigingsgebouw 'Elthato', Zuid Achterweg 27 te Oolt- gensplaat. Iedereen, jong en oud, is hartelijk wel kom. Betrokkenheid bij evangelisatie werk is noodzakelijk! We rekenen op uw komst en uw aanwezigheid wordt op prijs gesteld. Uitslagen van de 5e ronde 25 maart te Middelharnis 1J. Visbeen - L. Bloklanduitg. 2. A. Doom - C. Speeuitg. 3. B. Visbeen - M. Bruinsma2 - O 4. P. Leroy - H. Koese2 - O 5. A. het Jonk -1. MackloetO - 2 6. C. van Prooijen - M. Klink1 - 1 7. J. Kruik - P. van Brussel1 -1 8. A. P. C. deMik-P. vanDam...l -1 9. A. de Mik - J. van HoornO - 2 10. G.'Smits-M. van 't Geloof2-0 11. A. Verolme - M. de Haas1 - 1 12. J. van Koppen -1. KoeseO - 2 13. K. Tanis - C. A. van Welie2 - O 14. H. M. Floresteijn - C. Tanis1 -1 15. J. Non - C. Polder1 -1 16. J. Dekker - J. Lodder2 - O 17. J. Knops - P. V. d. Steen1 - 1 18. A. Knape - A. Krijgsman1 - 1 19. M. Goedegebuur- A. van Rossum2 - O Wij willen graag een actie onder uw aan dacht brengen ten bate van de aflossing van de kerk van de Gereformeerde Ge meente te Nieuwe Tonge. Op D.V. zaterdag 11 april a.s. is het de bedoeling een auto-puzzelrit te houden langs een deel van de Flakkeese tulpen velden. Voor groot en klein (dus voor iedereen) hebben wij geprobeerd een leuke tocht te organiseren; natuurlijk zijn ook uw vrien den en familieleden van harte welkom! De datum, 11 APRIL, is zo gekozen, omdat de tulpen dit jaar vroeg bloeien we gens de zachte winter. Voor de aflossing van de kerk vragen wij een bijdrage van ƒ15,- per auto of 5,- per persoon. De start is om 12.30 uur vanuit de schuur van de fam. B. Admiraal aan de Oude- landsedijk 10 E-F (naast bedrijf Van Schel ven). Na de rit hopen we op hetzelfde adres terug te komen, waar tulpen, koffie, ver snaperingen e.d. te koop zijn. Ook zal deze middag op een leuke en leer zame wijze informatie gegeven worden over de tulp, dit zal gedaan worden door een specialist van de bollenteelt: dhr. P. Boskamp. U bent vast, net als wij, inmiddels enthou siast geworden; geeft u zich daarom zo snel mogelijk, liefst VOOR 1 april, op bij fam. A. vanHeinsberg, tel. (0187) 651741 of bij fam. E. van Kranenburg, tel. (0187) 652336. Wij hopen: TOT ZIENS. VAN 19 MAART TOT 14 APRIL .Mil êf VAM Kempen GOEDEREEDE - Binnen afzienbare tijd zal het gemeentebestuur beslissen, of de Ring van Ouddorp tij dens het toeristenseizoen voor gemotoriseerd verkeer wordt afgesloten. De Ring was bij wijze van proef, in 1996 en 1997 tijdens deze periode van het jaar alleen voor voetgangers en fietsers toegankelijk. Uiteraard kan het niet bij een proef blijven en dient er een defini tief standpunt ingenomen te worden. Een deel van de plaatselijke ondernemers blijft tegen de afsluiting gekant, daar deze tot omzetverliezen zou lijden. Van de bezoekers van het Ouddorpse winkelcentrum, blijkt het merendeel de autoloze Ring positief te beoordelen. Van de ondernemers ervaart een meerderheid van de horecasector de afsluiting als prettig, terwijl bij een groot deel van de winke liers het tegendeel wordt gesignaleerd. Het college van Burgmeester en Wethouders heeft nog geen definitief standpunt ingenomen, zo bleek tijdens de woens dagmiddag gehouden commissie Algemene Bestuurszaken. De commissieleden adviseerden overwegend, dat de afslui ting een definitief karakter moet krijgen. Twijfels leven er over het feit, dat deze maatregel tot omzetverlies van de ondernemers zou leiden. Onderzoek heeft hierin vooralsnog geen duidelijkheid geschapen. Volgens burgemeester Sinke moet wel in overweging geno men worden, dat het centrum niet als winkelgebied, maar als boodschappengebied moet worden gekenmerkt. De heer Den Hollander (VVD) voerde hiertegen aan, dat zijns inziens de gemeente en de ondernemersvereniging zich moe ten inzetten om het Ouddorpse centrum meer een winkelcen trum uitstraling te geven. Wel dient een afsluiting van de Ring gepaard te gaan, met een sfeervolle aankleding van het win kelgebied, meende hij. Meerderen uit de commissie stemden hiermee in. Woensdagmorgen 25 maart was de Ouddorpse kotter OD 3 aan het vissen nabij de SAM boei, toen het net vastraakte in een wrak. Bij pogingen om vrij te komen raakte het net in de schroef. Via de Kustwachtpost Ouddorp werd de Stellendani- se reddingboot De Zeemanspot te hulp geroepen. De beman ning werd gealarmeerd om 03.30 uur en voer onmiddellijk naar het in moeilijkheden zijnde schip. De Zeemanspot trok de visser vrij van het wrak en sleepte het naar de haven van Stellendam, waar het om 07.00 uur werd afgemeerd. Duikers zullen de schroef inmiddels weer vrij heb ben gemaakt. TO Een keuze maken 's Js-" Sn niet moellijkl j^ Kom eens vnjblijvend binnen kijken! BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM Voorstraat 41Sommelsdijk Tel. (0187)482614 Fax (0187) 484520 Hoenderdijk 9 3253 AK Ouddorp. Tel. (0187) 68 42 67 f L ECHTE rffl 7 BAKKER IttD Tapijt- ew EN Show n Graag laten wij zien hoe u zelf met enkele smaakvolle accenten uw tafel, stoelen, gordijnen, uw interieur een compleet nieuw gezicht kunt geven. Precies de sfeer die u wenst. De Esfera collectie heeft een bijzon dere rijkdom aan interieurstoffen: Warmte, rust, behaaglijkheid, luxe en duurzaamheid. Al die eigenschappen vindt u in de nieuwe Bergoss Desert Line. Een collectie wollen tapijten, waarbij natuurlijkheid voorop staat. Dat spreekt a! uit de kleuren. Korn en zie het zelf! Gedurende de show presenteren wij de uitgebalanceerde coHêctie decoratieve stoffen van Curdes. Uniek, met groot onderscheidend vermogen en een gunstige prijsstructuur. Oude-Tonge miKRIEURS Juhandstraat 1 3255 BG Oude Tonge tel 0187 641577 fax 0187 541242 Openingstijden: dl/woe/do 9 00 12 00/13 00 18 00 uur vnidag 9 00 12 00/13 00 21 00 uur /ateidaq 9 00 17 00uui

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 7