Maaskant Shipyards, 50 jaar visie op visserij enthousiaste medewerkster VROEGINDEWEIJ Kera Afbouw Goedereede (kag.) Wij blijven kwaliteit leveren tegen een redelijke prijsI i2-i Tijdelük telefoonnummer/fax, iu m oude-voorraad-verkoop! Ophalen oud papier Wethouder E. Eshuis Koninklijk onderscheiden Opbrengst collecte Reumafonds Zaterdagavond jeugdwerk Geref. Gemeente Zangdienst Ger. Kerk Melissant e.o. Oud papier ophalen in Oude Tonge Damver. 'Denk En Zet' Kraamzorg 'De Eilanden' als eerste in Nederland IS09002/HKZ gecertificeerd Sinds 1 maart zijn de activiteiten van Jan Grinwis te Ouddorp (tuinhout en tuinbenodigdheden) VOOrtgezet dOOr Let op de toekomstige advertenties van K.A.G. NIEUWS - NIEUWS - NIEUWS - NIEUWS - NIEUWS - NIEUWS - NIEUWS - NIEUWS Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 27 MAART 1998 Visie op visserij, dat had een halve eeuw geleden in Bruinisse Piet Maaskant ai, al was hij niet uit de vis serij afkomstig. „Hij was een goeie lierenman", zeg gen de vroegere Bruinisser visserslui nog over hem. De heer Maaskant kwam 'uit de richting Ridder kerk', als draaier naar Bruinisse bij een daar geves tigd bedrijf, om een halve eeuw geleden zelfstandig te beginnen, met mosselschippers uit Bru en Yerse- ke als z'n belangrijkste klanten. Nu, al een halve eeuw later, zegt dir. F. J. van Dongen van Maaskant Shipyards in een brochure waarin het bedrijf zich presenteert dat 'honderden vissers over de hele wereld' hun vertrouwen aan Maaskant geven. „De twee werven van Maaskant langs de Nederlandse kust leveren uiterst hoogwaardige kapitaal-goederen", zo zegt hij, die vissers in staat stellen om, met gebruikma king van hun eigen capaciteiten, maximaal renderend hun professie uit te oefenen. Heel fijngevoelig van Maaskant Shipyards om die tus senzin te hebben gebruikt en het vakmanschap van de visserman als voorwaarde voor een succesvolle visserij te noemen. Maaskant levert 'm het beste materiaal dat zij in de prachtige, wervende brochure, vastgesteld. De toekomst van het bedrijf, dat morgen, zaterdag, z'n 50- jarig bestaan viert, wordt dan ook vol vertrouwen tege moet gezien. Sinds de oprichting van het toen nog eensmanswerfje (in een loodsje van een beurtschipper op de kade van Brui nisse) is het bedrijfskompas onveranderlijk op kwaliteit georiënteerd geweest, laat de brochure weten. In de vijftiger jaren heeft de fa. Maaskant, waarin vader Piet gesecondeerd werd door zijn zoons Piet en Aart, de wind goed in de zeilen, al zijn haar periodes van malai se evenmin bespaard gebleven. In de tijd dat de Neder landse vissersvloot hevig in expansie was vestigde Maaskant zich - in 1965 - ook in Stellendam. In die periode begaf het bedrijf zich op de buitenlandse markt. Vooral de volgens een eigen systeem ontwikkelde, pneumatisch op afstand bedienbare lieren, vonden inter nationaal hun afneii.ers. Inmiddels heeft Maaskant Shipyards internationaal grote faam verworven, faam waaraan door ruim honderd medewerkers dagelijks wordt voortgebouwd. Morgen, zaterdag wordt er in Stellendam een feestelijk intermezzo ingelast. Dan worden op het partyschip 'Ameland' meer dan duizend gasten verwacht, relaties van veraf en dichtbij. Waarover anders dan over de vis serij zal het dan gaan. De naam Maaskant wordt nog met ere gevoerd, al is de oprichter in 1981 overleden, is ook zoon Aart inmiddels heengegaan en heeft zoon Piet het bedrijf, nu dochter van Damen scheepswerf, verlaten. Het bedrijf heeft het - gesteund door een sterk kwali teitsimago - overleefd en speelt in op nieuwe kansen en nieuwe markten. Morgen dus feest bij Maaskant! Wij zoeken op korte termijn: voor onze boekhandel in Middelharnis Wij denken daarbij aan iemand van 18 a 19 jaar, die wij een full-time baan aanbieden. Goede contactuele eigenschappen zijn noodzakelijk. Het kunnen werken met de computer en boekhoudkundige kennis strekt tot aanbeveling. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met de heer T. Vroegindeweij of mevrouw J. Brusselaars. Schriftelijke sollicitaties z.s.m. richten aan: Boek- en Kantoorboekhandel Vroegindeweij BV t.a.v. dhr. T. Vroegindeweij Postbus 613240 AB Middelharnis BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTTOOR Westdijk 45-48, 3241 GV Middelharnis Telefoon (0187) 482048 482844, Fax (0187) 485481 FILIAAL: Hoenderdijk 19, 3253 AK Ouddorp Telefoon (0187) 68 12 76 Fax (0187) 68 35 19 OOLTGENSPLAAT D. V. dinsdag 31 maart a.s. wordt het oud papier weer opgehaald, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de zending van de Gereformeerde Gemeenten. De ophaalploeg start 's avonds omstreeks 6.30 uur. Graag alles vroegtijdig, gebun deld of in dozen gereedzetten. Bij voor baat hartelijk dank. Zondag 29 maart a.s. om 9.30 uur wordt een zangdienst gehouden, waaraan mede werking zal worden verleend door het Gospelkoor Laetare uit Zierikzee. U bent van harte welkom. Morgen, zaterdag 28 maart, zal bij u het oud papier weer worden opgehaald. Graag het papier voor 9 uur 's morgens buiten zetten. De opbrengst is bestemd voor het restau ratiefonds van de Ned. Hervormde Kerk te Oude Tonge. Uitslagen van 23 maart 1998 A.fdeling 1 C. Spee - H. Verolme0-3 I. Mackloet - A. Knape3-0 P. Leroy -1. Koese1-1 H. Koese-J. A. van Hoorn1-1 Afdeling 2 M. Klink-A. Krijgsman1-1 H. Schellevis - A. v.d. Veer0-3 Adverteren kost geld, niet adverteren l<ostmeer! Wethouder E. Eshuis te Dirksland zal nog enkele weken als wethouder fungeren, maar alvast heeft in de raadsvergadering van gisteravond formeel het afscheid plaatsgevonden. Te dezer gelegenheid is de heer Eshuis benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau; door burgemeester Boonstra werd hem de Koninklijke onderscheiding uitgereikt. De heer Eshuis is twintig jaar lang raadslid geweest, waarvan hij acht jaar het wethouderschap heeft bekleed. Door burgemeester Boonstra werd hij een gedreven poüticus en een 'self-made man pur sang' genoemd. In de week van 16 tot 21 maart jl. is ook in Oude Tonge huis-aan-huis gecollec teerd voor het Reumafonds. Door 26 col- lectantes werd het bedrag van ƒ3.323,85 opgehaald; de opbrengst is daarmee ruim 250,00 hoger dan vorig jaar. Alle gevers en collectantes hartelijk be dankt! Ook volgend jaar hopen wij een beroep op u te doen. In Dirksland bracht de reumacollecte ƒ1.494,60 en in Nieuwe Tonge ƒ2.502,45. NIEUWE TONGE Op D.V. zaterdag 4 april is er een avond van het zaterdagavond jeugdwerk. Op deze avond zal de heer J. J. de Jong, medewer ker van de jeugdbond, spreken over 'Occultisme'. Dit onderwerp, dat veel jon geren bezighoudt, wordt belicht vanuit de Bijbel en praktisch ingevuld in deze tijd. De avond begint om half acht en is in de zaal van de kerk. Naast de jeugd zijn ook andere belangstellenden welkom. Morgen, zaterdag 28 maart, ont vangt Kraamzorg 'De Eilanden' als eerste kraamzorgorganisatie van Nederland het ISO9002/HKZ-certi- fïcaat! HKZ (Harmonisatie Kwaliteitssysteem Zorginstelling) is het kwaliteitsmerk dat van toepassing is bij zorginstellingen en waarmee ook wordt voldaan aan alle rele vante ISO9002-normen (het kwaliteits systeem dat in het bedrijfsleven wordt gehanteerd) en de lidmaatschapseisen van de LVT. Deze ISO9002/HKZ-certificering ver vangt het huidige erkenningensysteem en wordt binnen de gezondheidszorg dé voorwaarde voor contractering met de zorgverzekeraars en het kwaliteitsbeleid. Wij hopen u i.v.m. Met droefheid geven wij u kennis van het overlij den van onze zuster en schoonzuster MAATJE MOERKERK weduwe van Klaas Vroegindeweij in de ouderdom van ruim 86 jaar. Dirksland: E. Droger-Moerkerk Sommelsdijk: T. den Boer 22 maart 1998 DANKBETUIGING Op deze wijze willen wij een ieder bedanken voor de vele blijken van medeleven die wij van u, zowel persoonlijk als schriftelijk mochten ontvangen na het plotseling overlijden van onze lieve vader, schoonvader en opa DANIËL VROEGINDEWEIJ weduwnaar van Anna Verhage In het bijzonder gaat onze dank uit naar ds. A. M. den Boer en kerkenraad voor de pastorale begelei ding en het leiden van de rouwdienst, alsmede de buren voor alle hulp en steun. Ook Cora en Henk voor alles wat zij voor vader hebben gedaan. Ook de heer Van Wageningen voor de korrekte be geleiding en uitvoering van de begrafenis. Kinderen en kleinkinderen Sommelsdijk, maart 1998 Psalm 84:6 ber. Na een arbeidzaam leven en een geduldig gedragen lijden heeft God van ons weggenomen onze lieve zeer zorgzame vader, groot- en overgrootvader DIRK VROEGINDEWEIJ weduwnaar van Kommertje Faasse in de leeftijd van ruim 83 jaar. Temeuzen: A. Vroegindeweij G. Vroegindeweij-v.d. Tol Stellendam: A. de Blok-Vroegindeweij A. de Blok Canada: E. Buis-Vroegindeweij G. J. Buis Sommelsdijk: P. Vroegindeweij M. Vroegindeweij-Meijer St. Philipsland: C. Dupon-Vroegindeweij D. Dupon klein- en achterkleinkinderen 26 maart 1998 Koomlust 5, 3245 XV Sommelsdijk Correspondentie-adres: P. Vroegindeweij, Hob. de Krijgeriaan 23, 3245 XE Sommelsdijk De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op dinsdag 31 maart a.s. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk vanuit de Lukaskapel van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk, waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 10.15 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begra fenis in de rouwkamer van 'De Samaritaan'. Liever geen bezoek aan huis - Geen bloemen Mochten wij u vergeten zijn een rouwkaart te sturen, gelieve u deze advertentie als zodanig te beschou wen. Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen onze geliefde zwa ger en oom DIRK VROEGINDEWEIJ weduwnaar van Kommertje Faasse in de leeftijd van 83 jaar. Sommelsdijk: C. Vroegindeweij-de Vos Hardinxveld-Giessendam: E. M. Broer-Vroegindeweij P. G. Broer en kinderen Sommelsdijk, 26 maart 1998 H EM'é'ISÏlSiSf lü

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2