Uit de historie van Sommelsdijli Telefonische hulplijn NIEUWS uit de kerken ZANGAVOND De coalitievorming in de Flakkeese gemeentebesturen Demonstratie textielverven collecteweek ZOA-Vluchtelingenzorg Good-Luck 1, sportploeg 1997 iiiiiilliiiliiiiiiiii Nationale Objectieve berichtgeving? HusqYarna-klanten bijeen H.V. 'De Krammer' Chauffeursvereniging 'Flakkee' viert liaar 35-jarig bestaan t.b.v. 'Woord en Daad' in Gemeenschapsbibliotheek Kleding- en speelgoed- beurs in Ouddorp Ook bomen planten in Middelhamis Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 24 MAART 1998 Een versje over 't eiland, dat een lezer mij toezond, 't Gaat over de rivaliteit tussen de Menheersense vissers en de Sommerdiek- se errebeiers. De Sommerdiekse jonges binne raore van natuur. Ze wille wel een meisje, mar voor een korte duur; Eén van ze had een jekker, die had 'en pas gekocht. Mar toen en mos betaele, had en geen geld genocht. Kom meisjes kiest dus goed, as 't eenmael kermis is. Neemt dan een vissersjongen mit tutter bie de vis. Dan kajje koekjes kaope in sukergoed d'r bie Je hoeft niet weg te loapen, hie hou je altied vrie. Nooit van z'n leven, nee geen eene keer. Neem nooit geen Sommerdiekse jonges meer. Wassenaar F. den Eerzamen Dhr. Braber schrijft in 'Middelhamis toen en nu': Dat de inwoners van het tweeling dorp elkaar niet kunnen missen, dunkt de zegswijze uit: 't Is kwiet mit Menheerse, Sommerdiek staet in brand. In 't boekje... En Nederland lacht: door Okke Haverkamp, deeltje Zuid-Holland, pag. 30 vond ik: Sommelsdijkse hollebollen. Die komt van den dijk afrollen. Van de dijk al in de sloot. Met zen blanke billen bloot. In hetzelfde boekje vind ik: Sommelsdijkse Hollebollen 'Mijnheerse slotel, Sommerdiekse slot' Waar dat op ziet, begrijp ik niet. Slotel is zeker sleutel? Dhr. Braber citeert in het bovengenoemde boekje echter: Menheerse het slot, Sommerdiek de sleutel. Bijna 60 pagina's over de Sommerdiekse Hollebollen en hun geschiedenis. Het is een interessante greep geweest in de blijkbaar zéér grote verzameling krante knipsels van de heer J. L. Struik. Begin nend met een artikel van de hand van de heer P. van Beveren, archivaris van Zier- ikzee wordt de vraag al gesteld: is het dorp niet vroeger gesticht dan wordt aangeno men nl. 1468. Mogelijk al vóór 1339 be woond? Centraal staat dan ook de kerk en vanaf de stichting in 1499 tot de restauratie in 1983. Maar ook de andere kerken passeren de re vue, evenals een aantal N.H. predikanten. Hiervoor heeft hij geput uit de publicaties van dokter J. L. Braber en Ds. G. v. d. Zee. Zéér interssante verhalen waarvan iedere rechtgeaarde Hollebolle zal genieten. Ook de Remonstrants Ger. Gemeente, Rooms Katholieke (schuilkerk) en Doopsgezinde kerk welke in de West Krakeelstraat stond. Van de scholen noemt hij: de school met de Bijbel, Landbouw- en Landbouw Huis houdschool. Het kleuteronderwijs waar van de oprichtster de burgemeestersvrouw Elisabeth van Calcar was, haar streven vond in heel Nederland navolging. Evenals in zijn boeken over de andere dor pen vinden we notities over: Maatschap pelijk leven, beurtschippers, gezondheids zorg, cultureel leven, waarvan o.m. zieng- schole 'Ons Genoegen' en het mannen koor welke Hazeuliederen zong. Om nog enkele onderwerpen te noemen: Franse en Duitse bezetting, de ramp, jo- denfamilies. Van Aerssen van Sommels- dijck, dokter Knöps, Rederijkers, woning bouwvereniging, Holland-Zeeland, Ru- dolf van Reest enz. Ook de Sommelsdijkse schilder C. v. d. Sluys wordt uitvoerig gememoreerd. Van de personen welke in zijn boek 'be volken' wil ik er 2 speciaal noemen: laap Dijkers, welke uit de dorpsnotulenboeken interessante gegevens publiceerde en Jan Knape Mzn., de bekende schrijver. Evenals van zijn vorige uitgaven ontving het Streekmuseum een exemplaar. Keurig uitgevoerd. De prijs is ook nu weer 20,- verzendkosten, te bestellen bij de heer M. J. Struik, de Rietlanden, Kraaienveld 31,7826 JN Emmen Ingezonden: Vorige week hoorde ik in de nieuwsuit zending van Radio Rijnmond dat een plaatselijke dominee door de kerkenraad van de Nederlands Hervormde Gemeente te Ouddorp in de uitoefening van zijn ambt was geschorst in verband met ver moedelijke sexuele ongeregeldheden met vrouwelijke leden van genoemde kerk. Ik ging er van uit, dat van het genomen besluit van de kerkenraad wel een bericht in uw blad zou verschijnen. Maar niets is minder waar. Noch in de krant van dins dag, noch in de krant van vrijdag wordt er met één woord over gerept. Is dit wel objectieve berichtgeving, die toch ook uw redactie moet voorstaan? Andere zaken, zoals diefstallen, inbraken en vernielingen om er maar een paar te noemen, worden wel vermeld. Ik zie nu bijv. de aanhouding van jongelui tijdens brandstichtingen op oudejaarsnacht. Dat is voor de ouders ook niet leuk om te lezen. Waarom in het Ouddorpse geval niet? Als het bericht waar mocht zijn van radio Rijnmond, dan is het al erg genoeg dat de 'KERK', Gods kerk, in discrediet wordt gebracht. Maar objectieve berichtgeving zonder aanzien des persoons moet bij uw redactie voorop blijven staan. Ik wil graag van het wel en wee als oud- Flakkeeënaar op de hoogte worden ge houden. F. van Asperen, Hoek van Holland Naschrift: Helaas is de veronderstelling dat het be richt waar is, een juiste. Red. Jongelui, sinds kort bestaat er op ons eiland een telefonische hulplijn voor jon geren. Ook jij kunt die lijn bellen voor vra gen en/of problemen. Over welke proble men gaat het? Als je regelmatig gepest wordt op school, wil je misschien je hart wel eens luchten. Bel (0187) 651860 en wij staan je ano niem te woord. Misschien ben jij als jongen wel eens sexueel misbruikt en durf je het tegen nie mand te vertellen. Bel 651860 en stort je hart maar uit. Wij zijn er speciaal om naar jou te luisteren. Er zijn meisjes die met incestproblemen te maken hebben. Als ze er thuis over willen praten, worden ze veelal niet geloofd. Als jij zo'n meisje bent, bel 651860 en wij luis teren wel naar je, en we kunnen je ook doorverwijzen naar instanties die je ver der willen helpen. Maar dat doen we alleen als jij het ook wilt. Als je alleen eens even wilt praten, kan dat ook. Ge woon, bellen, hoor! Misschien voel jij je als jongen/meisje anders dan anderen. Voel je dat je anders geaard bent. Geef je als jongen alleen om jongens/als meisje alleen om meisjes. Je wilt over die gevoelens wel eens met iemand vertrouwelijk spreken. Bel ook dan 651860 en je kunt, anoniem, je ver haal kwijt. Misschien zijn je ouders gescheiden en heb je veel verdriet. Niemand is er, zo denk je, die van je houdt. Mogen wij je dan uitnodigen om via 651860 naar jouw ver haal te luisteren? Misschien is je moeder/vader al zo lang ziek of misschien wel gestorven. Je voelt je zo vaak alleen. Alleen in je verdriet. Alleen thuis. Na verloop van tijd lijkt het of je vrienden/vriendinnen je in de steek laten. Bel gerust 651860 en wij luisteren naar je en hopen je wat steun te kunnen geven. Misschien kun je niet zo goed mee op NED. HERV. KERK Beroepen te Stellendam W. L. Smelt te Kockengen; te Wilnis ir. W. C. Meeuse te Sint Anna- land; te Alblasserdam (wijkgemeente 3) P. Barmentlo te Nieuw- en St. Joosland en Ritthem; te Reeuwijk en te Waddinxveen (wijk Zuid) J. J. Verhaar te Houten (bui tengewone wijkgemeente) (part-time); te Capelle aan den IJssel (wijk west) (toez.) P. J. den Admirant, zendingspredikant Iglesia Presbiteriana Nacional de Chilli. Aangenomen naar Schoonhoven H. Liefting te Nieuw- land en Oosterwijk; naar Gouda (wijkge meente 3) O. C. Kerssen te Delft. Bedankt voor Maassluis (wijkgemeente Grote Kerk) C. H. Bax te Ede; voor Stavenisse E. de Mots, kandidaat te Putten; voor Wierden (wijk West) J. Westland te Put ten. Beroepbaar A. Simons, D. C. Kraaijstraat 10, 2957 AG Nieuw Lekkerland. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar C. W. D. Eikelenboom-den Uijl, Seven- hovenstraat 25, 3412 KK Lopikerkapel; G. de Goeijen, Komalijnlaan l-III, 3523 BK Utrecht; W. Peene, Schoolstraat 35, 4341 AH Amemuiden; J. C. Trouwborst, Karel Doormanlaan 513572 NE Utrecht. Aangenomen naar Veenendaal drs. K. F. Visser te Zee- wolde, die bedankte voor Ridderkerk; naar Leens en Kruisweg mw. drs. E. S. A. van Buuren te Nes en Wierum. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Hasselt (O) S. W. de Boer te Leek. Aangenomen naar Alphen aan den Rijn K. de Vries te Ridderkerk, die bedankte voor Amers- foort-Noord, Drachten-Zuid/Oost en voor Hardenberg-Oost (3de predikantsplaats, wijk midden); naar Almere (wijk Oost) S. S. Braaksma te Beverwijk en Krommenie; het beroep door de Canadian Reformed Church te Hamilton voor het zendings werk in Brazilië A. de Graaf te Marknes se en Blokzijl ca. Beroepbaarstelling J. R. Douma, Witbol 7,8262 ES Kampen, tel. 38) 3330887. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te E. idhoven (2de predikantsplaats), te Erme o-Harderweijk-Putten en te Krom menie C. T. de Groot te Steenwijk. BAPTISTEN GEMEENTEN Bedankt voor Amersfoort R. Th. Quispel te Haar lem. school, sta je vaak alleen, voel je je onbe grepen, heb je vragen waar je met nie mand over kunt/wilt spreken, kortom om welke problemen het ook gaat, je kunt 24 uur per dag bellen naarde luisterlijn/hulp lijn voor jongeren (en ouderen/ouders of leraren staan we ook graag te woord!). Nog lx het nummer: (0187) 651860. En heb je geen verdriet, maar wil je je blij de dingen eens zomaar aan iemand kwijt? Dan mag je ook bellen. Dus wie mogen er bellen? Alle jongelui van 6-18 jaar (en ouder mag ook!). Maar gebruik dit nummer a.u.b. niet om lollig te zijn. Want daar is de pro blematic te groot voor en daar is deze lijn zeker niet voor opgezet. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Broek op Langedijk A. C. van der Wekken te Winschoten; voor Nijkerk J. Westerink te Bunschoten; voor Zwijn- drecht B. Witzier te Utrecht-Centrum; voor Veenendaal (Pniëlkerk) B. de Graaf te Nunspeet. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rijssen-Zuid en te Terwolde-De Vecht P. Mulder te Capelle aan den IJssel-Mid- delwatering; te 's-Gravenpolder M. Ka rens te Werkendam; te Kapelle-Biezelin- ge G. J. van Aalst te Ridderkerk, die be dankte voor Boskoop; te Rotterdam-Zuid A. B. van der Heiden te Utrecht; te Melis kerke W. Silfhout te Hendrik Ido Am bacht; te Alblasserdam G. Mouw te De Valk-Wekerom, die bedankte voor Krui- ningen; te Puttershoek A. Bac te Bode graven. Bedankt voor Scheveningen A. Vermeij te Zwijn- drecht; voor Middelhamis J. Karels te Oudemirdum; voor Zwolle C. A. van Die ren te Stolwijk. te Bameveld en te Vriezenveen J. Roos te Opheusden. Afgelopen donderdag 19 maart organi seerde Naaimachinehandel Vlieto een kennismakingsavond in het vergaderzaal tje van 'De Staver'. Iedereen die bij Vlie to een Husqvarna naaimachine met de borduurmogelijkheden had gekocht, was voor deze avond uitgenodigd. De opkomst was ver boven verwachting. Meer dan 80% kwam met één of meerde re werkstukken, die door iedereen bewon derd werden. Regelmatig hoorde je: "Prachtig!", "Hoe heb je dat gedaan?". Ook was er een demonstratrice van Husq varna aanwezig, die veel vragen beant woordde, diverse extra mogelijkheden toelichtte, en de pc-pakketten demon streerde. Voor elke klant was er een kopie van de Madera borduurgarenkleurenkaart, waarop zij kunnen zien hoeveel en welke kleuren er zijn, en aanstippen welke ze al hebben. Opvallend was het aantal mannen die vooral belangstelling hadden voor de computerprogramma's. De reactie's waren: erg leerzaam; wat is er veel mogelijk; heel gezellig; dat doe je volgend jaar toch wel weer? Al met al een geslaagde avond, die de meerwaarde van een actieve regionale dealer aantoonde. De uitslag van zoutviswedstrijd van de HV Krammer gehouden op 21 maart 1998: 1. C. V. d. Welle242 cm. 2. R. Zuetenhorst193 cm. 3. L. Note182 cm. 4. L. Koppenaal124 cm. 5. M. H. Baan117 cm. 6. P. Belder112 cm. 7. T. V. d. Poel102 cm. 8. J. Kieviet67 cm. 9. S.W.Mol61 cm. 10. C. van Nimwegen56 cm. De volgende wedstrijd van de HV Kram mer wordt gehouden op 4 april 1998. Dit betreft een zoutwaterwedstrijd. Wij vissen van 9.00 tot 13.00 uur. Inschrijven kan geschieden bij De Goede Reede, Stel lendam, van 7.30 tot 8.00 uur. Nadere informatie over de wedstrijden: T. V. d. Poel, H. J. van Beierenlaan 15,3244 XH Nieuwe Tonge, tel. (0187) 652492. Voor lidmaatschappen: J. Kieviet, Oudelandsedijk 33, 3245 LG Sommelsdijk (secretaris), tel. (0187) 485375. Zaterdag 28 maart a.s. hoopt de Chauf feursvereniging 'Flakkee' haar 35-jarig bestaan te vieren. Ieder jaar in maart orga niseert het bestuur een grote feestavond voor haar leden. Echter in het kader van het 35-jarig bestaan is het dit jaar groter aangepakt dan anders. De feestavond voor de leden begint met een koud buffet en aansluitend daarop is er een avondvullend optreden van diverse artiesten. Natuurlijk is ook de zaal feestelijk aangekleed. Uiteraard zou de Chauffeursvereniging de Chauffeursvereniging niet zijn als er niet meer te beleven zou zijn. De gehele dag door is er een reeks activiteiten te beleven en deze zijn, in tegenstelling tot de feest avond, voor een ieder toegankelijk. 's Morgens om 10.00 uur wordt het geheel geopend door de burgemeester. Van 10.00 tot 16.00 uur kan door de deelnemers van 16 jaar en ouder worden deelgenomen aan een cartingbaan tegen een vergoeding van 10,- voor 10 minuten rijden. De opbrengst van dit gebeuren wordt weer gebruikt voor de truckrun met de gehan dicapten van Hemesseroord deze zomer. Verder begint om 10.30 uur in de Sporthal een markt waarvan van alles te doen is. Zowel voor de ouderen als voor de jeugd, we noemen onder andere 'luchtkussen'. Zo zal er ook een baan met radiografisch bestuurbare trucks te zien zijn. Diverse kraampjes met van alles wat, waaronder accessoires voor trucks. Dit alles vindt plaats in en om het Sport en Recreatiecentrum De Staver in Mid delhamis. fi=lAry1WEG 33 OÜDETÖNGE Op D.V. zaterdag 4 april belegt het comité 'West Brabant' van Woord en Daad een passie-avond in de Ned. Herv. kerk te Dinteloord. Woord en Daad is een landelijke stichting, die zich inzet voor de minder bedeelden in derde wereldlanden, o.a. India, Filippij nen en Haïti. Dit jaar bestaat de stichting 25 jaar en daarom zijn er overal in het land extra activiteiten om geld bijeen te verza melen. De collecte op de betreffende zangavond wordt dan ook bestemd voor de jubileumactie 'Geef om Haïti'. Aan deze zangavond werken mee de Herv. zangvereniging Jeduthun' uit Middelhar- nis o.l.v. Mar van der Veer, Bart-Jaap de Bakker, organist en diverse solisten. We hopen van harte dat ook u meewerkt, want er is veel samenzang! Op het programma lezen we, dat in het Vlaamse stadje Lier een eeuwenoude wijk is, waar vroeger begijntjes leefden. In ieder straatje is aan de muur een fragment uitgebeeld van de weg van Jezus naar Gol gotha. Daaronder staat steeds een gedicht je. Vroeger was het de gewoonte dat men langs alle veertien 'Staties' liep en iedere keer stil stond bij een aspect van het lijden van Christus. Twaalf teksten zijn door Mar van der Veer aangepast en op muziek gezet. Hier omheen worden bekende psal men en gezangen gezongen, zodat het geheel de naam kreeg 'De weg naar Gol gotha'. De avond begint om half acht en u wordt hartelijk uitgenodigd deze avond met ons mee te maken! WELKOM! Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met: mevr. Van der Dussen, tel. (0168) 404230 mevr. Boluijt-Hol, tel. (0167) 523118 MIDDELHARNIS - Anseline Tijl uit Nieuwe Tonge geeft demonstraties tex tielverven en chemage op dinsdagmiddag 7 april, zaterdagmorgen 18 april en vrij dagmiddag 24 april in de Gemeenschaps bibliotheek aan het Kerkepad te Middel hamis. Het textielverven wordt voornamelijk ge daan op t-shirts, sweaters, linnen tasjes e.d. Chemage is een techniek van het bewer ken van mooie plaatjes op zeepjes en kaar sen. De demonstraties zullen een indruk geven hoe voorwerpen zoals dienbladen, vazen en kastjes verfraaid kunnen worden met de decoraties van servetten. Anseline verzorgt kinderfeestjes, works hops en cursussen, waar u zich tijdens de demonstraties voor kunt opgeven. Een vitrinekast in de bibliotheek is vanaf heden gevuld met materialen die Anseline bewerkt heeft om zo al een indruk te geven van haar techniek. U kunt op de twee middagen van 2 tot 5 uur en zaterdagmorgen van 10 tot 12 uur Anseline aan het werk zien. Voor meer informatie: Anseline Tijl, tel. 652709. Eind vorige week hebben de daartoe geno digde raadspartijen uit Middelhamis' ge meenteraad de besprekingen afgerond die zullen leiden tot benoeming van een nieuw wethouders-college. In de raadsvergadering van 14 april zal dat worden benoemd nadat de nieuwe raad geïnstalleerd zal zijn. Twee van de zittende wethouders, SGP- vertegenwoordigerG. Slootweg en PvdA- vertegenwoordiger A. Tiggelman zullen in het nieuwe college hun plaats weer innemen. Mevr. Van Eek (CDA) keert - na twee zittingsperiodes - niet als wet houder terug, in haar plaats komt VVD- vertegenwoordiger de heer L. Vroeginde- weij. De besprekingen hebben zich in be slotenheid afgespeeld zodat daarover geen mededelingen worden gedaan. OOSTFLAKKEE In het gemeentebestuur van Oostflakkee keren beide zittende wethouders, de heer R. Maliepaard (PvdA) en N. Andries (CDA) als wethouder terug. DiRKSLAND In Dirksland wijzigt de samenstelling van het College totaal, de nu zittende wethou der Van Houwelingen (Gemeentebelang) wordt vervangen, zowel als wethouder Eshuis (PvdA), maar die sluit zijn raads- carrière af. In hun plaatsen komen de heer P. Koningswoud (SGP) en A. J. Schouten GOEDEREEDE In Goedereede wordt over de coalitie-vor ming nog overlegd. Het lijkt aannemelijk dat het wethouderscollege met één man versterkt zal worden, of uit VVD of uit PvdA, in grootte de 3e raadspartij. Het lijkt erop dat de SGP wethouder A. Lok ker en CDA wethouder L. Visser in het nieuwe college temg zullen keren. 20.000 vrijwilligers zamelen geld in voor jubilerende hulporganisatie In de week van 30 maart tot en met 4 april gaan meer dan twintigdui zend vrijwilligers uit geheel Neder land collecteren voor het werk van ZOA-Vluchtelingenzorg. De inza meling wordt gehouden in meer dan 300 burgerlijke gemeenten. Het the ma van de nationale collecteweek is 'Er is niet veel voor nodig om vluch teling te worden. Je ras of geloof is al genoeg...'. De christelijke hulporganisatie ZOA- Vluchtelingenzorg herdenkt in 1998 haar 25-jarig bestaan. Begonnen als een klein actiecomité heeft een groep studenten en jongeren vanuit een zolderkamertje in Groningen de basis gelegd voor een orga nisatie die nu - anno 1998 - 25 jaar bestaat. De activiteiten zijn begonnen ten behoeve van de vluchtelingensituatie in Indo-China. Gedurende de eerste jaren zijn vooral projecten van andere uitvoe rende organisaties in het buitenland finan cieel ondersteund. Later, in het begin van de tachtiger jaren, is ZOA-Vluchtelingen zorg zelf programma's in vluchtelingen kampen gaan uitvoeren met inzet van eigen uitgezonden veldwerkers. De hulp wordt geboden zonder aanzien des persoons als een betoon van christelij ke barmhartigheid. Er worden projecten uitgevoerd in 15 landen in Azië en Afrika. De projecten variëren van noodhulp tot en met assistentie na temgkeer in eigen land. ZOA heeft specialisme opgebouwd in vrijwel alle facetten van het hulptraject, te weten: gezondheidszorg, training en voor lichting, landbouw, educatie, watervoor ziening en sanitatie, inkomensverwerving en traumaverwerking. Daarbij wordt de doelgroep zelf zoveel mogelijk ingescha keld. In Nederland biedt de afdeling Maat schappelijk Werk hulp aan vluchtelingen en asielzoekers die met psychosociale nood te kampen hebben. ZOA-Vluchtelingenzorg kreeg per 1 janu ari van dit jeer het KEURmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving toege- In het m.f.g. 'De Dorpstienden' wordt op zaterdag 4 april 1998 weer een kleding- en speelgoedbeurs georganiseerd door Peu terspeelzaal 'De Gomet', van 9.00 tot 12.00 uur. Er kan zomer- en winterkledmg t/m maat 176, babykleding en speelgoed worden aangeboden. Het inleveren van de te ver kopen spullen vindt plaats op woensdag 1 april en vrijdag 3 april van 19.00 tot 20.30 uur. Dit geldt voor zowel grote (bijv. kin derwagens, boxen, etc.) als kleine spullen. Alle te koop aan te bieden spullen kunnen ingeleverd worden bij peuterspeelzaal 'De Gomet', Dorpstienden 3 te Ouddorp. Alle overgebleven kleding gaat naar een goed doel. Voor dit doel kunnen ook schoenen worden ingeleverd. De organisatie kan niet aansprakelijk wor den gesteld voor eventuele zoekgeraakte spullen. Alle aangeboden artikelen dienen schoon en heel te zijn. Voor nadere informatie kan met telefonisch contact opnemen met (0187) 683667 of 681855. Ook in Middelhamis zal morgen, woens dag, aandacht worden besteed aan de Na tionale Boomfeestdag. Van de Bos- seschool zullen 62 leerlingen betrokken zijn bij het planten in het bosproject aan de Vliegers, zes volwassenen van de Landinrichtingscommissie, Staatsbosbe heer en van de Bosseschool zullen een aantal grotere eiken planten. Voorts zal het naambord van het bos wor den onthuld. kend. Charitatieve instellingen die in aan merking komen voor toekenning voldoen aan strenge criteria op financieel, bestuur lijk en organisatorisch gebied. Het KEUR merk garandeert dat ZOA goed omgaat met het geld dat zij inzamelt. Tijdens de campagneweek zullen in het kader van de Socutera-zendtijd televisie spots worden vertoond, regionale en plaatselijke radio- en tv-zenders zullen commercials uitzenden. En in de maand maart wordt de collecteweek ondersteund met posters op alle NS-stations. Met dit alles hoopt ZOA-Vluchtelingen zorg extra aandacht te vestigen op vluch telingenproblematiek en de goede resulta ten van professionele hulpverlening. MIDDELHARNIS - Enkele weken geleden hoorde Good Luck 1, dat ze genomineerd waren als sportploeg van 1997. Tevens kwam het bericht binnen, dat Lau Minheere van K.V. Good-Luck was genomineerd als verdienstelijk vrijwilliger. Afgelopen donderdag zat Good Luck 1, Lau Minheere en een groot aantal leden van korfbalvereni ging Good Luck in het Gemeentehuis in Middelhamis te wachten op de uitslag van de Sportraad. Als eerste werden de sportman en de sportvrouw van 1997, resp. Eric Peeman en Liesbet van Ast, beiden lid van MS en AV Flakkee bekend gemaakt. Daarna was het de beurt aan de sportploeg van 1997. Good Luck 1 was genomineerd vanwege de uitstekend behaalde resultaten uit de zaalcompetitie in 1997. Ten eerste waren ze in deze competitie ongeslagen, zonder puntverlies, kampioen geworden. Dit be tekende promotie naar de derde klasse lan delijk, waarin Good Luck 1 zich het afge lopen zaalseizoen wist te handhaven door op een gedeelde vierde plaats te eindigen. Door dit kampioenschap was Good Luck 1 tevens afdelingskampioen geworden. Dit betekende promotie naar de derde klasse landelijk, waarin Good-Luck 1 zich het afgelopen zaalseizoen wist te handha ven door op een gedeelde vierde plaats te eindigen. Door dit kampioenschap was Good Luck 1 tevens afdelingskampioen geworden, zodat ze in Den Haag voor het Nederiands Afdelingskampioenschap kon den gaan strijden. Hier werd een zeer ver dienstelijk vierde plaats behaald. Good Luck 1 moest het afgelopen donderdag opnemen tegen twee dames volleybal teams. Iedereen wachtte in spanning op de uitspraak en gelukkig kwam voor Good- Luck 1 een goede. Aanvoerder Nico Over- duin mocht de beker van Sportploeg 1997 en de prijs namens zijn team in handen nemen en bedankte trainer/coach Ben Vis voor dit resultaat en tevens de vele sup porters, die veel wedstrijden de negende man voor Good Luck 1 in het veld waren. Good Luck 1: Petra van der Valk, Dineke Sprong, Mar- jon Soeteman, Marja van Splunter, Heidi Kameriing, Cor Bom, Nico Overduin, Leon de Bonte, Steven Vogelaar, Marcel Kievit en trainer/coach Ben Vis. De spanning was enigszins gezakt, maar K.V. Good Luck had nog een troef in deze verkiezingen, namelijk als verdienstelijke vrijwilliger Lau Minheere. De burge meester noemde alleen de taken van de afgelopen 25 jaar op, alleen bij dit 'rijtje' viel het iedereen al op, dat Lau een vrij williger bij uitstek is, waar iedere vereni ging jaloers op zou zijn. Maar de twee andere genomineerden waren ook geen kleine jongens. Wederom werd in span ning op de uitslag gewacht en ja Lau mocht als beste vrijwilliger van 1997 de beker en de prijs in ontvangst nemen. Hierbij werd net als bij de bekendmaking van de sportploeg zeer enthousiast door de leden van korfbalvereniging Good Luck gejuicht. Na het officiële gedeelte kon men een hapje en een drankje krijgen, maar Good Luck wil het zeker daar niet bij laten, want binnenkort zal ter gelegenheid van deze titels in de kantine van Good Luck aan de Heuvelweg een gezellig feest worden ge houden, waarbij vanzelfsprekend ieder een van harte welkom is. GEREF. KERKEN GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2