PWiUTIE Weer karren vol afval uit de polders opgehaald Tona Meijer (102) de oudste van 5 generaties (010)2741135 3' ffijtlameetenuui /yifc Oranje-concert Boomfeestdag in Oostflakkee Jongelui opgelet Kerkdiensten Ger. Gemeenten in de Grote- ofSt Laurenskerk te Rotterdam 'De Christenvrouw' Onderzoek centrum ontwikkeling Dirksland Selectiewedstrijd Jeugdbrandweer MINNAARD VASTGOED 50 jaar Israël: Bejaardenmiddag CVB 70e Jaargang DINSDAG 24 MAART 1998 No. 6690 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Re(i^4e-en-a4miQistratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. ^^Jv^rinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE MIDDELHARNIS Door oplettendheid van een bewoonster aan de Vlasakker werden op 20 maart twee jeugdige vandalen gesignaleerd die een fiets in de vijver bij De Samaritaan gooiden. Na onderzoek van de wijkagent werden ze de volgende dag gelokali seerd. Als dank mochten zij de fiets uit de vijver halen en eventuele schade ver goeden. Bij een winkelbedrijf aan het Kerkepad te Middelhamis werd op 21 maart een 28-jarige vrouw uit Alblasserdam aange houden. De vrouw was uit Alblasserdam naar Middelhamis gekomen om te win kelen. Zij 'vergat' daarbij echter te beta len. De vrouw pleegde winkeldiefstal voor een bedrag van 335,-. Zij werd aangehouden en kreeg een proces-ver baal. Een 24-jarige inwoner uit Sommelsdijk reed op 23 maart met zijn personenauto over de Nieuwstraat te Middelhamis. Bleek dat er een wapenstok onder de be stuurdersstoel lag. De wapenstok werd afgenomen en proces-verbaal zal worden opgemaakt. Tevens bleek hij te veel te hebben gedronken. Hiervoor kreeg hij een boete van 395,-. GEMEENTE DIRKSLAND In de nacht van vrijdag op zaterdag ont stond er brand in een schuur aan het Kor- teweegje te Dirksland. De brandweer kwam ter plaatse en gaf na een uur het sein brandmeester. De schuur brandde in zijn geheel uit. Wegens instortingsgevaar werd in de loop van de nacht een gedeel te van de schuur naar beneden gehaald omdat deze dreigde om te vallen. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. GEMEENTE GOEDEREEDE Bij een arbeidsongeval in een bedrijf aan de Hofdijkseweg te Ouddorp, viel op 20 maart een kist van een heftmck af op het hoofd van een 61-jarige inwoner uit Schipluiden. De kist viel vanaf een hoogte van 4 meter. De man geraakte buiten bewustzijn en werd overgebracht naar het ziekenhuis te Dirksland. Op het Westeinde te Ouddorp werden op 20 maart een aantal strikken aangetroffen waarin een ree en een fazant waren ge vangen. In de nabijheid werd een 69-jari- ge inwoner uit Ouddorp aangetroffen. Na onderzoek bleek de man bij de schuur in zijn woning nog diverse gebruiksklare strikken in voorraad te hebben. De man werd aangehouden voor stroperij. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Een inwoonster uit Den Bommel reed op 21 maart over het fietspad van de Molen dijk. Plotseling kreeg z" een tak in het voorwiel en sloeg over de kop. Gevolg was een gebroken kaak en een bescha digd gebit. ■witM$i4 v\ Zaterdag D.V. 28 maart wordt er weer de jaarlijkse SGP-Jongeren dag gehouden. Thema: Nederland, enorm waarde loos?! Sprekers: minister W. Sorgdrager Ir. B. J. van der Vlies A. Noordergraaf Mr. C. G. van der Staay Ds. K. Visser Daarnaast is er samenzang, muzikale in termezzo's, documentaires en een activi- teitenmarkt. Gezien het programma zal het een inte ressante en leerzame dag worden. Interesse? Bel voor gratis toegangs- kaarten naar: (0187) 682507 of (0187) 483225. HERKINGEN - donderdagavond 19.30 uur ds. A. C. van Dieren van Stolwijk. MIDDELHARNIS - woensdagavond 19.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. NIEUWE TONGE - heden (dinsdag) avond 19.30 uur ds. A. Bac van Bode graven (bev. ambtsdragers). OUDE TONGE -heden (dinsdag)avond 19.30 uur ds. J. J. van Eckeveld van Zeist. OOLTGENSPLAAT - donderdagavond 19.30 uur ds. J. S. van der Net van Apeldoorn. Wie op een dag als afgelopen zaterdag meegeholpen heeft aan de schoonmaak actie van het gebied van de wildbeheer- eenheden 'De Stelle' en 'Ouddorp', al voor het zevende jaar gehouden, die zegt het niet meer zo makkelijk na dat Hollanders een proper volkje vormen, dat blijkt slechts schone schijn. Wie in 't avondlijk duister lichtjes richting polder ziet verdwijnen hoeft niet meer te vermoeden dat het wel een jong stel zal zijn dat de stilte zoekt, veel waarschijnlij ker is het iemand die ergens afval dumpt, stukken vloerbedekking, asbest, autoban den, stukken huisraad, matrassen, zelfs fietsenframes en zelfs een bromfietsfra me, misschien wel van een gestolen brom mer die door de dief van onderdelen werd ontdaan en dat'ie gedekt door 't duister, ergens tussen de bosjes heeft gedumpt. Maar goed dat een heleboel medewerkers eens per jaar de moed vatten om al die troep te verzamelen en af te laten voeren. Voor dat laatste zorgde de gemeente Goe- dereede, voor het eerste, het 'bergen' van al de rommel zorgden leden van de Wild- beheereenheden, van het Waterschap, Staatsbosbeheer, van NaUiurmonumen- ten, de RBO Ouddorp, zelfs de hengel- sportvereniging en de Scouting Goederee- de. Eer vorig jaar haalden ze 42 m' op, vorig jaar 30 m' en dit jaar weer zo'n 35 m'. He twerd verzameld op de bietenstort plaats in de Rooklaaspolder en vandaar door de gemeente afgevoerd. Bij het inzamelen werden auto's met aan hangers en zelfs trekkers gebmikt waar van een een zwaar stuk net van het strand heeft weggesleurd. Ze hebben het weer graag gedaan, de hel pers, maar ze zullen ook de dag prijzen als 't niet meer hoeft, als alle burgers hun ge drag zó verbeterd hebben dat in sloten en bossages tevergeefs wordt gezocht, maar laten we ons geen illusies maken, 't Kost nog altijd wat geld om het op de stort te brengen en sommigen van ons dumpen het dan liever ergens in de polder. Heel kwa lijk is dat toch... De hoogbejaarde mevr. Tona Meijer- Tanis uit Ouddorp; afgelopen woens dag heeft ze de respectabele leeftijd van 102 jaar bereikt en zaterdag, drie dagen na al die drukte, zat ze alwéér voor de camera, nu in ruste, met een wichtje van zes weken jong op schoot, haar tweede achter-ach terkleinkind, de 5e generatie. Ze woont alweer ruim veertien jaar in de Ouddorpse 'Vliedberg' waar ze een prima verzorging geniet. Samen met haar man Krijn Meijer heeft ze er nog gewoond, de heer Meijer overleed kort nadat ze 70 jaar gelukkig getrouwd waren geweest. Ook heeft ze al 3 van haar 6 kinderen verloren, haar oudste dochter is 80 jaar en haar 87- jarige echtgenoot Hans Pikaart mag zich op zijn hoge leeftijd nog in 't bezit van een schoonmoeder weten. Met de hoogbejaarde Tona is 't nog goed praten, vooral over vroeger en vooral over Ouddorp waaruit ze maar zeer sporadisch een keertje weg is geweest, een heel enkel keertje naar Rotterdam, maar daartoe zijn haar uitstapjes beperkt gebleken. Ze is nog goed gezond, al gaan zich de beperkingen van de oude dag aandienen, lopen kan ze bijna niet meer nadat ze vorig jaar ten val is gekomen, maar gezeten in een rolstoel weet ze zich prima te behel pen. Zaterdagmorgen was er voor haar heel bij zonder bezoek. Eerst kwam zoon Leen op de koffie, hij is 76 jaar, vervolgens diens dochter Toos (47), mevr. Troost-Meijer, uit Middelhamis, gevolgd door haar doch ter Angela (24), mevr. Oppenhuis-Troost uit Opperdoes en samen droegen ze, in de reisweg, de kleine Jelle, het zoontje dat 6 weken geleden het levenslicht zag. De 5 generaties zijn, dicht bij elkaar ge kropen op de foto gegaan, de kleine Jelle zelfs bij bet-overgrootmoeder op schoot en dat heeft de hoogbejaarde als een mooi moment ervaren. Overigens is Jelle haar tweede achter-ach terkleinkind, maar in die familie ontbreekt de tweede generatie, een dochter van mevr. Meijer. Haar verjaardag, de 102e, was best weer mooi geweest en ze had veel gelukwen sen, bloemen en fmit gekregen, maar even met de 5e generatie op schoot werd zater dagmorgen door haar als een heel bijzon der geschenk ervaren. Goeree-Overflakkee B.V. D.V. 30 april 1998, Koninginnedag, zal in de Grote- of St. Laurenskerk te Rotterdam een Oranje-concert worden gegeven door het landelijk 'Shaare Zedek-koor' onder leiding van Henriëtte van Maelsaeke en het Reformatorisch jongerenkoor 'Gloria' uit Gouda onder leiding van Peter Wilde man. Aan dit traditionele concert werken verder mee: Jan Mulder: hoofdorgel, orgelsoli en be geleiding samenzang; Peter Wildeman: Domusorgel, begeleiding koorzang; Harm Hoeve en Jan Mulder: vleugel, vierhan dig; Herman en Henk-Jan Drost: trompet; Anja van der Maten: hobo; Matthijs Koene: panfluit. Het appèlwoord zal worden uit gesproken door ds. E. F. Vergunst. Een kollekte zal worden gehouden voor het 'Shaare-Zedek' ziekenhuis te Jeru zalem. Naast koorzang is er veel samenzang, waaronder Vaderlandse liederen. Kaarten kunnen telefonsich gereserveerd worden onder nummer (0182) 362341. Tevens zijn er kaarten op de avond van het con cert aan de kerk verkrijgbaar. Het concert begint om 19.30 uur. LET OP: Speciaal voor bezoekers van het Oranje-Concert is inrijden in de par keergarage W.T.C. - V&D (hoek Weste wagenstraat-Leeuwenstraat, 100 meter vanaf de Laurenskerk) mogelijk tot 20.00 uur. Uitrijden is ALTIJD mogelijk! Met de door u getrokken parkeerkaart verkrijgt u toegant tot het trap/lift-portaal alwaar de betaalautomaten staan. Woensdag 25 maart a.s. is het weer Boom feestdag. Een aantal jaren heeft Oostflak kee de jaarlijkse Boomfeestdag overge slagen, omdat er geen grond beschikbaar was om zoveel bomen te planten. Dit jaar is besloten de jeugd toch weer op een leuke wijze kennis te laten maken met de natuur. De leerlingen van beide scholen uit Den Bommel, de beide scholen uit Ooltgens- plaat en de scholen De Bron en De Nobe- laer uit Oude Tonge zullen morgenoch tend om 9.30 uur allen op hun eigen ter rein een boompje planten. Omdat het boompje op eigen terrein, dus grenzend aan de school staat, kunnen zij 'hun eigen' boompje dus zien groeien. Na het planten krijgen alle kinderen een leuke attentie aangeboden, wat hun inte resse in de natuur hopelijk zal vergroten. Wethouder Maliepaard zal bij de openba re basisschool De Regenboog in Oolt- gensplaat als opzichter optreden. afd. Middelharnis-Sommelsdijk Op D.V. woensdag 25 maart a.s. hopen we onze paasavond te houden in 'De Hoek steen'. De meditatie zal deze avond worden ver zorgd door ds. P. den Butter, Chr. Geref. predikant te Middelhamis. Verder is er die avond schriftlezing en declamatie. We hopen op een gezegende avond. Gasten zijn hartelijk welkom. Aanvang 19.30 uur. In zijn vergadering van a.s. donder dagavond zal de gemeenteraad wor den voorgesteld een onderzoek te laten instellen naar de centrumont wikkeling van het dorp Dirksland. Aanleiding tot dat onderzoek vormen de nieuwbouwplannen van de Geref Ge meente en het mogelijk zich verplaatsen van tankstation De Gast vanuit het Korte- weegje naar een nieuwe locatie bij de watertoren. B W vinden een dergelijke ontwikke ling zó complex dat ze daarover een be leidsnotitie zouden willen, a 25.000,- op te stellen door Adviesburo RBOI. De uit gave zou bekostigd kunnen worden, zo vindt het College, uit de reserve bouw grondexploitatie, omdat een relatie aan wezig is met de ontwikkeling van de wo ningbouw, die van het bedrijventerrein bij de watertoren en de nieuwbouwplannen van de Geref. Gemeente die, afhankelijk van de bestemming van de grond waarop het huidige kerkgebouw staat, nieuwbouw in 'de Kleine Boezem' als mogelijke optie heeft. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK De CVB afdeling Middelharnis-Som melsdijk nodigt u uit op D.V. dinsdag middag 31 maart om 14.30 uur in 'De Hoeksteen'. Deze middag zal in het teken staan van het naderende Paasfeest. De meditatie zal worden verzorgd door ds. A. P. Voets, Ned. Herv. predikant te Middelhamis. We hopen op een gezegende middag. Voor vervoer kunt u bellen naar mevrouw C.Beket, tel. 482811. Zaterdag in Ouddorp: A.s. zaterdag zal in Ouddorp een selec tiewedstrijd Jeugdbrandweer 1998 wor den gehouden. Dat gebeurt in den lande op vier plaatsen meer, omdat het onmo gelijk was de ingeschreven 78 adspiran- ten-, en 69 junioren ploegen op één loca tie te laten werken. Behalve in Ouddorp vindt een selectiewedstrijd plaats in Delfzijl, Vlissingen, Haarlem en Bminis- se. De leeftijd van de junioren bedraagt 12 jaar of jonger, die van de adspiranten 16 jaar of langer. In Ouddorp nemen zaterdag 15 jeugd- brandweerploegen deel, uit Barendrecht, Maasland, Bruinisse, Geertruidenberg, Sliedrecht, Heemstede, Haamstede- Renesse, Arkel, Rozenburg, Cromstrijen, Tiel, Deventer, Benschot, Krimpen a/d IJssel en Purmerend. Een ploeg uit Ouddorp neemt in Haarlem aan de wedstrijd deel. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VnEO STUtNO REPOflTAQE - POTOORAFIE FW6S3734 ^^mMkUtf^ OUODORf-WmUtrmél 35 ~T9hfoonf)1B7} €81812/ e-Prinla/Kp-HofftBX)m172-Tahfootil0111) Hele bromfietsframes worden uit de struiken weggehaald De 5 generaties, heel gelukkig bij elkaar Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestroat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 Na alle inspanning is er rond twaalven wat te eten en te drinken

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1