EHAüDEri-lilEUWS Passieconcert te Dirksland Concert Martin Martin op twee oi^els in de St. Laurenskerk in Rotterdam ÏÏiMï Cheiiue k\ 25 jaar een goed gebaar: de VW-Geschenkbon Gebr. De Waal Er zijn weer 25 WV-Geschenkbonnen te winnen van 100 gulden WiNirflMer 25 jaar VW-Seschenkbon Vraag om spaarkaart Spaaractie is succesvol: koper van WV-Gesclienkbon wordt beloond met korting Laat uw vrienden of familie eens de sterren van de liemel eten met een Nationale Diner Cheque Haal een Ticket Point Parade bij hetVW-kantoor Belgeldkaart: Dé telefoonkaart voor goedkoop internationaal bellen Dit is allemaal mogelijk via de VVV De verpakking van het cadeau is al een felicitatie op zich,.. Maak kans op een VVV-Geschenkbon en een Super-familie kerstarrangement Circus Renz in december 1998 :>^'5«?i Op D.V. zaterdag 14 maart verzor gen twee vocale ensembles een con cert met muziek uit de lijdenstijd in de prachtig klinkende histori sche kerk van Dirksland. Op uitno diging van de Stichting Kerkcon- certen 'Goeree-Overflakkee' zin gen voor u het koor 'Chantez a Dieu' uit Tholen o.l.v. Paul Heij- boer en het koor 'Magnificat' uit Middelharnis o.l.v. Rinus Verhage. Het orgel wordt bespeeld door Jan Wisse. De toegangsprijs is 15,00 voor volwassenen en 10,00 voor 65+ en scholieren; kinderen tot en met 12 jaar mogen gratis komen luisteren. De toegangsprijzen zijn inclusief programma (tekst)boekje en een consumptie in de pauze. Het concert begint om 20.00 uur. OPHALEN OUD PAPIER Damvereniging 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Uitslagen van 2 maart Op zaterdag 14 maart 1998 geven Martin Mans en Martin Zonnenberg een concert op twee orgels in de St. Laurenskerk in Rotterdam. Na het succesvolle concert van vorig jaar, wordt dit concert opnieuw uit gevoerd, gevuld met een ander repertoire. Het 85 stemmen tellende hoofdorgel wordt gebruikt in com binatie met een drie-klaviers Domus orgel dat voorin de kerk wordt geplaatst. Het nieuwe programma van deze avond vermeldt werken van vermaarde oude meesters zoals 'Hornpipe' uit Watermusic, 'Koekoek en Nagtegaalconcert' en 'Gavotte' van Handel. Daarnaast een potpouri voor 2 orgels van M. Zonnenberg, 'Fanfare' van Asher en 'Bolero de Concert' van Wely. Hoogtepunt van de avond is het vierhandige orgelspel dat zowel voor als na de pauze op het Domusorgel wordt uitgevoerd. Zij spelen o.a. 'Spaanse Dans' van Moskowski, en 'Gold und Silber' van Lehar samen op één orgelbank. Aanvang van het concert is om 20.00 uur. De toegang bedraagt 12,50. Voor 65+ is de prijs 10,- en voor kinderen onder de 12 jaar slechts 5,~. Martin Zonnenberg (1958) Martin Mans (1965) OPHALEN OUD PAPIER Bestel Uw bij Drukkerij Langeweg 13, SOMMELSDUK o G E V V A MEE C H N K B O N NHDAL RAT D A G Y K A K O U 1 RNI MLRUOY K A K Y K L N J UKLI UGGUN V 1 C G T O o V Y N T W 1 NT G £r af. De cl Zin in een concert of een avondje uit? VVV TICKET POINT Verkrijgbaar bij VW-kantoren Van de vele geschenkbonnen die in Nederland verkrijgbaar zijn, Is er maar één die er met kop en schouders bovenuit steekt: de VW-Geschenkbon. Al 25 jaar uw nummer één favoriet. Logisch, want de gelukkige kan er in meer dan 35,000 winkels iets mee kopen wat zij of hij echt leuk vindt. En als men het liever gebruikt voor een theater, hotel of attractiepark, dan kan dat ook. Hij is zo veelzijdig, dat hij daarmee enig in zijn soort Is. De VW-Geschenkbon, altijd voor een kado naar eigen wens. 4e Blad VRIJDAG 6 MAART 1998 No. 6685 Het vocaal ensemble 'Chantez a Dieu' neemt de luisteraars twee keer mee in een gang door de eeuwen. De twee pro- grammablokken die dit koor verzorgt be ginnen in de 17e eeuw met bijvoorbeeld een compositie als 'O Mensch bewein dein Sünde grosz' van Hassler en eindi gen met laat-romantische muziek van de Nederlandse componist J. Beltjens (1820-1909), een onbekende grootheid die vanaf 1857 in Rotterdam werkte en daar het Rotte's Mannenkoor oprichtte. Tussen deze twee polen in klinkt prachti ge muziek van o.a. Schütz (O Hilf Chris- te; het slotkoor uit zijn Johannes Pas sion), Bach (koralen uit de Johannes Pas sion), Gasparini, Richter en Elgar (Ave verum corpus). Het vocaal ensemble 'Magnificat' heeft voor haar eerste programmablok de pas- siemuziek van de familie Bach als uit gangspunt gekozen. Johann Christoph, Johann Michael en Johann Ludwig zijn allemaal telgen van de grote Bach-fami- lie. Hun muziek is heel lang volledig overschaduwd geweest door het enorme oeuvre van de muzikale reus Johann Se bastian. Dat dit toch ten onrechte is kunt u horen in de aparte schoonheid van deze vroeg-barokke muziek. Werken als 'Das Blut Jesu Christi' en 'Es ist nun aus mit meinem Leben' zijn ontroerend om te zingen en om te beluisteren. Voor het andere programmablok is over gestoken naar het Engeland van de 19e eeuw. Hoog-romantische anthems van Wesley als 'Cast me not away from thy presence' en 'Man that is born of a woman' omranken eenvoudige hymns als 'When I survey the wordious cross' en 'There is a green hill far away'. De luisteraars die 'Magnificat' kennen weten dat de Engelse koormuziek nogal eens op het repertoire van dit koor voor komt en dat deze muziek hen na aan het hart ligt. Het is eigenlijk vanzelfsprekend dat u deze avond ook dubbelkorige muziek kunt beluisteren. In aansluiting op het bovengenoemde staat het passiemotet 'Nun hab ich überwunden' van J. M. Bach, Psalm 2 van F. Mendelssohn en de hymn 'Dear Lord and Father' van C. H. H. Panny op het programma. Met name het 'Warum toben die Heiden' (Psalm 2) van Mjndelssohn kan beschouwd wor den als een absoluut hoogtepunt van dit concert. Het orgel wordt deze avond bespeeld door Jan Wisse. Hij studeerde aan het Haags Conservatorium (Uitvoerend Mu sicus Orgel) bij J. Th. Lemckert. In 1994 won hij het NCRV-orgelconcours en re cent behaalde hij een Premier Prix in Parijs bij mevrouw Langlais. Naast het lesgeven en concerten geven is hij actief als koordirigent en als voorzitter van de Vereniging van organisten van de Gere formeerde Gemeenten. Hij zal - naast het vele begeleidende werk - op dit concert ook solistisch te beluisteren zijn. Vocaal ensemble 'Chantez a Dieu' (de naam is ontleend aan Psalm 96) werd 15 jaar geleden opgericht. Het ensemble telt 22 zangers en op het repertoire staat mu- GOEDEREEDE De Stichting Koninklijke Fanfare Apollo te Goedereede haalt zaterdag weer oud papier op in Goedereede, Havenhoofd en in de Oostdijk. Wij verzoeken u of u het oud papier vanaf 8.30 uur goed gebun deld buiten wil zetten. Afdeling 1: H. Visbeen-B. Visbeen1 - 1 A. Doorn-T. Goedegebuur1 - 1 J. Looy - A. het Jonk2 - O Afdeling 2: E. V. d. Slik - B. Grootenboer1 - 1 J. Koppelman - Bemadette Visbeen .2 - O A. Visbeen - P. KomO - 2 J. Non - T. de Geus2 - O M. Wiegel - Carlo Visbeen2 - O ziek vanaf de renaissance tot heden met een accent op de renaissance en de ro mantiek. Vanaf 1987 is Paul Heijboer dirigent. Hij studeerde koordirectie en orgel aan het Tilburgs Conservatorium bij respectieve lijk Cees Rotteveel en Bram Beekman. Vocaal ensemble 'Magnificat' (de naam is ontleend aan de Lofzang van Maria) werd 10 jaar geleden opgericht en telt zo'n 25 zangers. Ook dit koor zingt uit sluitend kerkmuziek. Rinus Verhage is vanaf de oprichting dirigent en studeerde koordirectie, kerkmuziek en orgel bij res pectievelijk Jan Eelkema, Barend Schuurman en Arie J. Keijzer. De uitvoerenden en de organisatie hopen op een goed concert en stellen het zeer op prijs als u samen met hen de schoon heid van deze passiemuziek wilt onder gaan. Omdat vooral de woorden inspiratiebron zijn geweest voor de componisten en, als het goed is, ook weer zijn voor de musi ci, is het in zekere zin noodzakelijk dat u kunt beschikken over een tekstboekje, zodat u de woord-toon relatie zo intens mogelijk kunt beleven. Dit boekje ontvangt u als entreebewijs. Graag tot ziens in Dirksland! De organist en dirigent Martin Zonnenberg is vooral bekend van EO-televisie. Voor deze omroep regisseert hij het zeer gewaardeerde programma 'Nederland Zingt' dat twee keer per week wordt uitgezonden. Menigmaal is hij zelf te bezien ach ter het orgel tijdens deze uitzendingen. Martin is dirigent van onder andere het 350-leden tellende Drechtstedenkoor 'Praise Him'. Dit koor maakte al enkele concertreizen naar Oostenrijk waar zij het publiek aldaar met een optreden verrastte. Op stil le zaterdag 11 april 1998, zingt het koor in De Doelen te Rotterdam tezamen met een mannenkoor van Martin Mans. Dit is één van de hoogtepunten uit het concertprogramma van dit uniek grote koor. De beide Martins geven dit jaar nog vier concerten op twee orgels elders in het land. De in Woerden woonachtige musicus Martin Mans is actief organist en muzickschrijver. Hij geeft vele orgelconcerten door het hele land maar ook daarbuiten. Hij is bekend gewor den vanwege zijn improvisatiestijl. Zijn improvisaties op gees telijke, klassieke en populaire thema's worden zeer gewaar deerd. Dir heeft geresulteerd in een Gouden CD die hij in 1994 kreeg overhandigd. Ook Martin Mans is regelmatig op televi sie te zien in het programma 'Nederland Zingt' waaraan hij als organist of dirigent meewerkt. Martin is dirigent van diverse zangkoren. Hij heeft de leiding over drie mannenkoren en één gemengd koor. Martin Mans is inmiddels een bereisd persoon. Hij concerteerde onder andere in Canada en Australië. In Canada heeft hij diverse CD's gemaakt met het Canadese Liberation Choir dat in April voor de tweede maal naar Nederland komt en op 4 mei een herdenkingsconcert geeft in de Rotterdamse Breepleinkerk en de deelgemeente Feijenoord. OUDDORP D.V. zaterdag 7 maart komen wij van de Kon. Beatrixschool weer langs. Zet uw oud papier (dus geen karton a.u.b.) goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. Vriendelijk verzoek hierbij is, met het oog op de vrijwilligertjes die helpen bij het ophalen, de pakketten niet zwaar der te maken dan ten hoogste tien kilo gram. In verband met het wijzigen van de te rijden routes wordt u verzocht uw papier uiterlijk 8.30 uur gereed te hebben staan. De opbrengst van de maand januari was 2441,60 (34.880 kg). Hartelijk dank hiervoor. School met de Bijbel Kon. Beatrix In deze woordpuzzel zitten 19 woorden/woordcombinaties verbor gen die iets te maken hebben met de VVV-Geschenkbon en haar vijfde lustrumfeest. Zoek al die woorden op en streep ze weg. De weg te strepen woorden zijn: ATTENTIE BLYMAKERTJE DANKJE FEEST GELIEFD GESCHENKBON GUL JUBILEUM KRYGEN LEUK IDEE NAAR EIGEN KEUS OVERAL TE KOOP PERSOONLYK POPULAIR PROFICIAT SIERENVELOPPE SUCCES VOLTREFFER VYFENTWINTIG N B T R E E C L E N L A 0 F U T G N E 1 E E K W I S R .1 A K E E S N S S O R R F R E F F E R T L 0 V 0 E 1 U T D T A 1 C I F R P De woorden staan van links naar rechts [en omgekeerd], van boven naar beneden [en omgekeerd] en diagonaal. Een letter kan meerdere keren afgestreept worden. De let ter ij staat in de puzzel als y. Als u het allemaal goed doet houdt u 20 letters over die achter elkaar geschreven de tekst vormen van een slogan. Oplossing vóór 15 juni 1998 uit sluitend per briefkaart zenden naar: CGl, Postbus 669, 3800 AR Amersfoort. Er zijn maar liefst 25 WV- Geschenkbonnen van 100 gulden te winnen. De prijswinnaars ont vangen persoonlijk bericht. Correspondentie over de uitslag is niet mogelijk. Smaken verschillen. En dat is maar goed ook. De een wil elke week Chinees. De ander gaat op avontuur bij de Mexicaan. Fijnproevers zoeken het bij klin kende namen. Dat is zo leuk aan eten in j^SiP^j^ Nederland. Voor j9^ iedereen is er f\t Bf f^\ wel iets bijzon ders te beleven. Ais u uw vrien den of familie de volle vrijheid wilt geven dan bent u het beste uit met de Nationale Diner Cheque. Want de ontvangers van uw cadeau kunnen bij meer dan 1.100 gerenommeerde restau rants terecht. Kiezen op soort keuken, intieme of uitbundige sfeer, attente of vrijblijvende bediening, geeft al veel pret voor af. De cheques zijn bij de WV- kantoren verkrijgbaar vanaf 50 gulden. Wedden dat u daar een stralende lach mee oproept? En daar doet u het toch ook voor: een geschenk dat leuk is om te geven en te ontvangen! Bij aankoop van elke 10 gulden aan WV-Geschenkbonnen heeft u recht op een Gulle Gevers stem pel. Met volle Gulle Gevers Spaarkaarten krijgt u korting op tal van artikelen zoals een espres so-apparaat, een Delsey koffer, horloges en een fototoestel. Ook kunt u kie zen voor reductie op arrangements- prijzen van Bilderberg Hotels. Vraag bij het VW-kan- toor naar de Gulle Gevers Geschenkenfolder en de spaar kaart. Voor toegangsbewijzen voor con certen, [sportjmanifestaties, theaters en beurzen kunt u terecht bij een VVV Ticket Point. Hier kunt u gratis een Ticket Point Parade krijgen met een actueel overzicht van activiteiten. Heeft u vrienden of familie in het buitenland en u wilt graag zo goed koop mogelijk internationaal bel len, dan is de Belgeldkaart van de VVV een tip voor u. U bespaart met deze kaart minimaal 20% en maximaal 80'/o van uw telefoon kosten. Met de Belgeldkaart kunt u met elk land buiten Nederland tele foneren. Praktisch is ook dat u kunt kiezen uit kaarten voor onder ande re Europa, USA en intercontinenta le landen. De Belgeldkaarten zijn bij meerdere WV-kantoren te koop in waarde van 25,-, 50,- en 100,-. Lidmaatschappen, vergunningen, CJP, museumjaarkaart, NJHC-lid- maatschap, visvergunning. Boekingskantoor voor: arrange menten, bungalow-vakanties, dag tochten voor groepen, hotels, para chutespringen. VVV Ticket Point: evenementen en beurzen [entreebewijzen], [pop]- concerten en theaters. Kado's: VVV-Geschenkbon, Nationale Diner Cheque, souvenirs. Kaarten en gidsen: autokaarten, stedengid- sen, fietskaarten, campings, wan- delkaartcn, wandelpaden lange af standen, waterkaarten. Informatie: bezienswaardigheden, dagattracties. dagtochten, evene menten, musea, restaurants, ten toonstellingen. Wederverkoop van: Center Pares. EuroRelais, Gran Dorado. Geef de veelzijdige VVV-Geschenkbon. Voor een avondje uit, een alledaagse aankoop of een bijzondere attentie. Zo"n leuk cadeau verdient een opvallende verpakking: de sierenvelop. Dat is een speciaal vormgegeven envelop met een speciaal thema. Voor een goede vriend die net ver huisd is bijvoorbeeld. Of een familielid die Abraham of Sarah gaat zien. Maar er zijn nog veel meer toepasselijke ontwerpen. Aan u de keus. Het resultaat is altijd een blij gezicht... Beste jongens en meisjesj De jarige VVV-Geschenkbon vind je in 1998 terug tijdens de voorstellingen van Nederlands Nationaal Circus Herman Renz. Bij het dichtstbijzijnde VW-kantoor kun je vragen wanneer Circus Renz bij jou in de buurt - komt. Als je de tekening op deze pagina zo origineel en mooi mogelijk van kleuren voorziet en vóór 15 juni 1998 opstuurt z' naar VW-Geschenkbon, Postbus 669. 3800 AR Amersfoort ding je mee naar de volgende prijzen: een Super-familie kerst-arrangement Circus Renz in december 1998 voor 2 volwassenen en 2 kinderen; één van de 25 WV-Geschenkbonnen van 25 gu den waarmee je onder andere iets kunt kopen in speelgoedzaken, boekwinkels en cd-winkels. Vul duidelijk alle gevraagde gegevens in op de kleurplaat! Veel plezier en erg veel succes. 0<*>

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 7