EIÜVI1DEt1-l1IEmi/5 Win een rondvlucht bij Van Dijit ORGANISEERT In memoriam A. K. Vogelaar Passagiers kiezen voor touringearbedrijven met het Keurmerk Busbedrijf INZAMELING Groei Bloei MODE ZONDER PROBLEMEN v\te uniEmm ALCOHOLVERSLAVING 3e Blad VRIJDAG 6 MAART 1998 In de maand maart maken bezoekers bij Honda-dealer Jan van Dijk, met showrooms in Brielle en Spijkenisse, kans op een rondvlucht boven hun woonplaats. Voor de winnaars een unieke gelegenheid hun stad of dorp eens van een geheel andere kant te bekijken. Onder de bezoekers verloot Jan van Dyk ook nog een anti-slipcur sus in Zandvoort en de mogelijkheid om te kartracen in Rotterdam. Stationwagen nieuwe stijl Aanleiding voor deze interessante verlo ting is de presentatie van het nieuwe sta tionmodel: de Civic Aero deck. Een sportieve en stijlvolle auto die comfort biedt en een zee van ruimte. De ontwer pers hebben een succesvolle balans ge vonden tussen dynamische vormgeving en functionaliteit. Zo vormt de vloeiend doorgetrokken dakrails de basis van een flexibel en erg handig optioneel draag- systeem. De diepe, rechthoekige kofferruimte biedt meer dan voldoende ruimte om een wintersportuitrusting moeiteloos op te bergen. „Ik nodig iedereen van harte uit voor een proefrit", aldus Jan van Dijk, de eigenaar van beide Honda-vestigingen. „De wegligging, de pittige prestatie, de hoogwaardige afwerking, het comfort. De rijder kan het beste zelf de sensatie ervaren van deze complete en veelzijdige stationwagen, die wij leveren vanaf ƒ34.990,-". Sportwagen Integra De ware sportwagenliefhebbers kunnen nu in de showroom in Brielle en Spijke nisse het nieuwste paradepaardje van Honda bewonderen: de Integra Type-R. Een lichtgewicht sportwagen, die met zijn hoge prestaties voortbouwt op de rijke racehistorie van Honda. De maxi mum snelheid voor dit uitermate sportie ve model is 232 km per uur. De verkoop prijs is vastgesteld op 67.990,-. Jubileum Jewels In september 1998 is het 50 jaar geleden dat Soichiro Honda de Honda Motor Co. Ltd. oprichtte. Om dat heuglijke feit te vieren heeft Honda speciale versies van de Accord en Civic 3-deurs op de markt geïntroduceerd: de Accord Jewel en de Civic Jewel. Beide jubileum-modellen zijn riant uitgeruste auto's, standaard met vele extra's als airbags, startblokkering, stuurbekrachtiging en sportvelgen. De Civic 3-deurs Jewel, inclusief metallic lak komt op 33.490,-. De complete Accord Jewel is leverbaar vanaf ƒ43.990,-. Ook de Jewels treft u aan bij Autobedrijf Jan van Dijk. Veel aanbod Naast al deze nieuwe aanwinsten heeft de bezoeker ook nog keuze uit interes sante occasions met twee jaar garantie. Alle voorzien van het zekerheid gevende Honda Used Cars label. De bezoekers worden welkom geheten door het enthousiaste team van Autobe drijf Jan van Dijk. En door het invullen van een eenvoudig enquetekaartje maken alle bezoekers in de maand maart kans op de eerder genoemde prijzen. U vindt de showrooms van deze Honda- dealer in Brielle aan het Slagveld 19 en in Spijkenisse aan de Kelvinweg 13 op industrieterrein Halfweg 2. Borstvoeding zonder problemen? Borstvoeding geven heeft, zo laten velen ons weten, véle voordelen. Er zijn voordelen voor de moeder én voordelen voor de baby. Dat kunnen medische en/of emo tionele aspecten zijn, etc. Veel vrouwen geven een tijdlang pro bleemloos borstvoeding. Dat is ontzet tend fijn! Maar misschien ben jij net iemand, die dat niet kan zeggen en heb je misschien al meerdere malen met iets te maken gehad, wat je plezier in borstvoeding geven verminderde. Om wat te noemen: een steeds terugkerende borstontste king (hoe voorkom ik dit?) mijn kindje slaapt nog steeds niet door (kan ik daar wat aan doen of is dit normaal?) hoe ga ik om met borstvoeding en sexualiteit? kan ik borstvoeding blijven geven als ik weer ga werken? (hoe pakken ande re moeders dit aan?) hoe weet ik, dat m'n kindje genoeg groeit? (thema van de avond in Oud- dorp). Borstvoedingsorganisatie La Leche League houdt weer info-avonden over borstvoeding ovor a.s.- èn voedende moeders (baby mag mee!) en andere be langstellenden over bovenstaande pun ten. Kom gerust! Juist als je vragen hebt over borstvoeding of minder prettige ervarin gen! Waar kun je terecht? MIDDELHARNIS: woensdagavond 11 maart (Oost Voorgors 119). OUDDORP: donderdagavond 12 maart (Rustburg 44). TIJD: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: 3,- voor donateurs van La Leche League; 5,- voor niet-donateurs (2x koffie/thee 'plus' inbegrepen). HARTELIJK WELKOM! Voor hulp en/of informatie over borst voeding, kun je contact opnemen met: Carla van Gils, tel. (0187) 631716. Anneke Akershoek, tel. (0187) 682999. Wij verhuren ook de electrische kolf. Koninklijke Maatschappij Tuinbouw Plantkunde Afdeling Goeree-Overflakkee een Doe-ochtend Troggen Maken en lezing over Combinatietuinen door Julia Voskuil Troggen maken Echte oude, stenen 'kuipen', zoals oude gootstenen en voederbakken (troggen), zijn enorm in trek bij verzamelaars en erg duur. Zelf troggen maken daarentegen kan met eenvoudige materialen en technieken vrij gemakkelijk. Het voordeel is dat u de vorm en grootte zelf kunt bepalen en ze met weinig kosten produceert. Er zijn geen speciale gereedschappen of vaar digheden voor nodig. Op zaterdag 28 maart om 10.00 uur wil len we beginnen aan de Prutweg 4 te Sommelsdijk (bij Van Lint Autoschade). Er geldt voor deze ochtend een maxi mum van 10 personen. Opgeven bij het secretariaat (486926). De kosten ad OUDDORP Voorjaarsconcert Brassband Concordia Het voorjaarsconcert van Brassband Concordia zal worden gehouden op zaterdag 21 maart a.s. in het verenigings 'De Dorpstienden' te Ouddorp, i.s.m. het jeugdorkest. Als eerste zal op deze avond optreden ons jeugdorkest onder leiding van C. Boelaars, Daarna zullen wij ons concert verzorgen met een gevarieerd programma. Aanvang 19.30 uur. Zaal open 19.00 uur. De toegang is gratis. 15,- zullen op de dag zelf voldaan kun nen worden. Naast deelnemers zijn ook kijkers welkom. Dia-lezing Combinatietuinen door Julia Voskuil Op donderdag 2 april a.s. houdt Julia Voskuil deze lezing in het verenigings gebouw 'Oostdam' te Goedereede. De aanvang is 19.30 uur. De onderwerpen zijn: de opzet van een tuin een goede planning het combineren van vaste planten met eenjarigen het toepassen van grassen de vertoning van dia's van haar eigen voor- en achtertuin, waarbij moderne materialen zijn gebruikt zoals zink en betonplavuizen. Zie Groei Bloei nr. 9, september 1997. Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragen-rubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. HOE mme m vsollen sollen? Kunt u mij vertellen hoe ik van die bol vormige pompoenen van gekleurde wol voor kinderkleding en sloffen kan fabri ceren? Antwoord: Als u nog een paar grote ouderwetse gordijnringen kunt bemachti gen, bent u gauw klaar, maar anders neemt u twee gelijke rondgeknipte stuk ken karton waarin u een flink gat maakt, waar u een kleine kluwen wol doorheen kunt steken. Die schijven karton of hout mogen een middellijn van 6 tot 10 cm hebben. U legt ze op elkaar, houd even het begin van de draad vast van de ge wenste kleur wol, en haalt uw kluwen dikke wol door het gat. Haal de afrollen de kluwen alsmaar door en om die rin gen, tot die aan alle kanten goed met wol bedekt zijn. Als u een pompoentje ge maakt hebt, weet u precies hoeveel wol u er voor nodig hebt. Denkt u voldoende wol voor de pompoen rond de schijven te hebben gewikkeld, dan steekt u aan de buitenkant een schaar tussen de ringen of schijven en knipt alle drdaden langs de buitenomtrek door. Vervolgens hecht u de bundel draden aan de binnenomtrek met tussen de ringen gedraaid garen vast. Daarop kunt u de kartonnen schijtjes of de gordijnringen wegnemen en dan houdt u een prachtige pompoen in uw handen. Met een aantal van die bollen in verschillende kleuren of tinten kunt u naar eigen idee leuke wollen figuren of zelfs beestjes maken. Onze langharige perzische kat krijgt klit ten. Als ik die haren uit elkaar probeer te trekken, haal ik er soms hele plukken uit, waardoor er kale plekken ontstaan. Van knippen wordt ze niet mooier. Bestaat er soms een speciale anti-klitten katten- shampoo? Antwoord: Raskatten die naar een ten toonstelling gaan, worden wel gewassen en met shampoo behandeld, maar dan ontstaan er nog méér klitten en die moe ten heel zorgvuldig worden uitgekamd. Zulke langharige poesen moeten van 't begin af dat u ze krijgt, twee of drie keer per dag worden gekamd. Als u dat niet goed bijhoudt, vervilten die klitten en moet u ze later helemaal wegknippen, met als gevolg een aantal kale plekken. Met het kammen haalt u ook de losse haren weg, die het dier anders naar bin nen zou krijgen als 't zich schoonlikt, en met de stofl<;am kunt u eventueel aanwe zig ongedierte wegvangen. Zet daarvoor een bakje heet water met een druppeltje chloor klaar. U zult zien, dat de vacht van uw pers door dat kammen op den duur fraai gaat glanzen. HOÜO CaCTUi' KOEL! Wij zijn het thuis niet eens. Moet een cactus 's winters ook niet goed warm en droog staan als in de woestijn? Antwoord: Let op: er is groot verschil in klimaat tussen de droge woestijn, waar Donderdag 26 februari is plotseling Adri Vogelaar heengegaan. Heenge gaan naar zijn Schepper. Ook Adri was een schepper, met een kleine s. Een hartelijk, eenvoudig en bescheiden mens, met grote liefde voor de natuur, een knap aquarellist. Misschien een man van weinig woor den, maar ook een man van veel woorden als hij over de natuur kon vertellen. Adri had wondere ogen of had hij ogen voor God's Wonderen. Hij had liefde voor onkruidjes, die zoals hij me eens vertelde, zeker niet uit zijn tuin geschoffeld werden. Is een on- kruidje geen wonder? Wij zoeken het mooie soms ver weg. Hij vond ze dichtbij. Je hoeft maar om je heen te kijken. Stap de drempel over en je ziet kleine mosjes. Een gave om te kijken, een gave vol tevredenheid en dank baarheid. Gaven worden je geschon ken en daar hoef je niet over op te scheppen. Dat deed hij ook niet. Hij moest overgehaald worden om zijn aquarellen aan anderen te tonen. Hij tekende al als kind, verwonderd over de mooie dingen die hij zag. De vogels, luchten, landschappen en bloe men. Hij ontwikkelde zijn gave door goed te observeren en veel te schetsen. Oefenina baart kunst. Goeree en Flakkee kent zoveel mooie plekjes. Hij heeft honderden plekjes getekend en geschilderd. Op z'n fiets en later op de brommer met de teken- spullen achterop, nam hij af en toe tijd om natuurschoon op papier te zetten. Het knappe was, dat hij een schets maakte, vaak thuis de stemming met een beetje kleur en water uitwerkte tot een mooie zonnige dag. Soms ge bruikte hij die schets nog een keer om een onweerslucht of mist te verbeel den. Met verwondering observeerde hij, onthield dit, maakte aantekeningen en werkte in een goed beheerste aquarel techniek de indruk van de weersge steldheid uit tot een prachtig aquarel. De vogels die hij tekende, schilderde hij niet alleen tot in detail, hij wist je ook met liefde te vertellen hoe de die ren leefden. Hij keek met liefde en hij schilderde met liefde en dat kun je zien in zijn werk. Is het teveel gezegd als we hem tot Flakkees grootste aqurellist benoe men. Een postume eer, die Adri Voge laar in mijn ogen, namens ons allen verdient en hopelijk zijn familie en vrienden een beetje tot troost mag zijn, evenals alle goede herinneringen aan hem. Suzan Offereins het weliswaar altijd kurkdroog is maar waar het 's nachts heel erg koud kan zijn, en daarmee vergeleken onze veelal vochtige lucht. Een koel en vooral zeer droog plekje is het beste als 's winters de verwarming brandt. Natuurlijk moet zo'n cactus overdag als de zon schijnt wel volop zonlicht hebben. KOiJÜttÜE OUIT Heeft deze munt, met GORC. IN HOLL. er op, nog enige waarde? Antwoord: Ja zeker! Dit is een Gorin- chemse duit van ca. 1591 en precies zo'n munt bracht bij een veiling in 1980 al eens 350,- op. Nu zal die oude munt, mits even goed bewaard, zeker zo'n 450,- kunnen opbrengen. De stedelijke munt van Gorinchem heeft immers slechts kort (van 1583-1591) bestaan, omdat de Staten van Holland die tweede muntslag naast die te Dordrecht niet wil den handhaven. Biedt hem eens aan bij een erkende muntenveiling. MAM/I CEZOCHT Waar vind ik Mama Cash? Antwoord: Die stichting zetelt Ie Hel- mersstraat 17, Postbus 15686, 1001 ND Amsterdam, telefoon (020) 6893634. Voortdurende controle KEURMERK BUSBEDRIJF MIDDELHARNIS D.V. zaterdag 7 maart a.s. wordt er weer een inzameling gehouden van goederen voor de 'Oost Europa Werkgroep' Mid delharnis. Deze keer willen we uw aan dacht vragen voor restanten wol voor het breien van dekens. We zouden het heel fijn vinden, want dan kan ook dat werk door blijven gaan, de mensen in de Oekrmne en Roemenië zijn er heel erg blij mee, want ze zijn heerlijk warm. We hopen dat er voor vele dekens wol gebracht zal worden. Ook kunt u natuurlijk andere goederen brengen, zoals goede en schone kleding enz. Bent u verhinderd of kan u zelf uw spul len niet brengen, dan kunt u bellen naar tel. 486377 en ze worden bij u opge haald. De inzameling is weer als van ouds bij het voormalig koelhuis op het terrein van Dijkers en Pijl van 9.30 tot 11.30 uur. Kon. Julianaweg te Middel harnis. U kunt en mag ons ook financieel steu nen, dan kunt u uw gift overmaken op rekeningnummer 3420.07.408 bij de Rabobaiik t.n.v. Oost Europa Werkgroep Middelharnis. Bij voorbaat onze hartelij ke dank. maten 36 t/m 58, speciale korte-taille maten 17 t/m 25 j wüi Wie op reis gaat stelt -terecht- hoge eisen. Aan dienstverle ning en comfort, maar zeker ook aan de veiligheid van het vervoer. Het is daarom begrij pelijk dat meer en meer reizi gers nadrukkelijk kiezen voor een door de Stichting Keur merk Busbedrijf erkend tou- ringcarbedrijf. Bij de Stichting Keurmerl< Busbedrijf, opgericht in 1994, is de tendens duidelijk waarneembaar: er gaat een niet mis te verstane voorl<eur uit naar de door de stichting erl<ende touringearbedrijven. Steeds meer passagiers stellen zich kritisch op en willen alleen nog maar reizen in een touringcar die voorzien is van dat duidelijke kwaliteitsvignet dat naast het portier is aangebracht. 'Met vertrouwen op weg!' is ook een eis ge-worden die door alle ANVR bustouro perators wordt gesteld. Zij hebben zich verplicht uitsluitend sa men te werken met door de Stichting Keurmerk Busbedrijf erkende touringcar- bedrijven. Zo kunt u ook komende zomer weer veilig op weg. AMSTERDAM RAI "Klantgericht denken is tegenwoordig een eerste vereiste om consumenten te kunnen trekken," aldus Jaap de Carpen- tier Wolf, manager van de Stichting Keurmerk Busbedrijf, "zeker ook voor touringearbedrijven. Passagiers eisen niet alleen comfort maar ook aantoon bare aandacht voor hun veiligheid. En dat is precies wat het Keurmerk Busbedrijf biedt. Iedereen kan meteen zien of een touringcarbedrijf door de stichting is erkend. En de meeste mensen weten ondertussen dat die erkenning niet zo maar wordt verkregen. Het vakmanschap van de chauffeur, de na leving van wettelijke regelingen voor het personenvervoer, de veiligheid en het com fort van de touringcar, dat zijn allemaal zaken die door ons voort durend worden gecon troleerd. Elk jaar op nieuw moet een erkend bedrijf weer aan de strengste eisen vol doen. Om daar toezicht op te kunnen houden werken we nauw samen met overheidsinstanties als de Rijksverkeersinspectie en de Rijksdienst voor tiet Wegverkeer. En dat doen we met succes. In de loop der jaren hebben we de kwaliteit van het touringcarvervoer ver-der zien verbeteren, en nu merken we dat passagiers èn bustouroperators eigenlijk alleen zaken willen doen met een door ons erkend touringcarbedrijf." Momenteel zijn er 110 touringearbe drijven die het hier afgebeelde vignet naast het voorportier mogen voeren. Met circa 2250 touringcars is dat al de helft van de Nederlandse markt. Dus volop keus voor de passagier. Voor een compleet, actueel overzicht van erkende touringearbedrijven belt u: 0900-9216 (55 cent per minuut). Of kijk op het Internet: http://ww.knv.nl/keurmerk. Met vertrouwen op weg! STICHTING "Vroeger liep ik zaak in en uit. Tot een vriendin, inii adviseerde bij De jong te gaan kijken. Ze hebben daar werkelijk een fantastische keus en de pasvorm is geweldig. En je krijgt er ook nog een heerlijk kopje koffie, i Mijn modeprobleem is opgelost". i^'^^üè Molenvliet 121-123, Rotterdam-Lombardijen, tel. (010) 419 30 57 Straatweg 41 -43, Rotterdam-Hillegersberg, tel. (010) 422 19 43 maandag en koopavond gesloten AUnhdl l)ii'(ll \ci^,>lcilK-ui. lli|v.«iiliccl(l .ils|i iiiiicil.' Ik-Iii iiicl ii-l.uicv Ihuis <il liet werk. .iK ]r scksm-cl j^'cui-ld will \(l<4CIcn D.i.liom tu-rd /on 10 |)i (K i lil \.in (Ie ni.inncTi en Mdiiwcil (il .iiikpioliUtiiiti (,.1 iii.l "Kil (Ie IxKli'iir \'i.l.ls( lii<li,H liulp ^QIQ^ NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 5