^fS.^'^ Winteruitvoering 'Amicitia' Dirlisland Schotejii op drie fronten actief Haar komt toch terug 4raraE ^vi*-^ wegens BIDDAG de gehele dag GESLOTEN Patiëntenbijeenkomst Berichten uit de Gezondheidswijzer X Middelharnis: Flessenactie voor Bangladesh in Oude Tonge Vooruit goes digital Dam- en schaakver. 'Ontspanning' uit Ouddorp Hulpverlening aan Ozun in Roemenië door de Herv. Gem. te Oude Tonge Uitslag H.V. Krammer A BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM zet zich in voor een sterke bevordering van werkgelegenheid in schone industrie! Abonneert U op Eilanden-Nieuws Oud papier aktie Dirksland DINSDAG 3 MAART 1998 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN Gelijk een hert schreeuwt naar de waterstromen, alzo schreeuwt mijn ziel tot U, o God.' (Psalm 42:2 onber.) Omringd door allen die hem lief waren, is na een langdurige, met moed gedragen ziekte, van ons heengegaan, onze lieve vader en opa JACOB BEZUUEN weduwnaar van Klaartje Bakelaar in de leeftijd van 72 jaar. Ridderkerk: InaenArie Jaap en Gerty Ronnie en Achnita Ouddorp: Johan en Laura Matthew Stefan Zorgcentrum 'De Vliedberg' 2 maart 1998 Correspondentie-adres: Geleedststraat 3, 3253 BE Ouddorp Gelegenheid tot condoleren: donderdag 5 maart van 15.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur in Herv. verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preek- hillaan 3 te Ouddorp. Zaterdag 7 maart D.V. zal er een rouwdienst wor den gehouden in 'Eben-Haëzer', aanvang 13.30 uur, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Ouddorp, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot Con doleren in 'Eben-Haëzer'. Geen bloemen Met droefheid delen wij u mede, dat de Heere na een geduldig gedragen lijden uit ons midden heeft weggenomen, onze zeer geliefde broer en zwager JACOB BEZUUEN weduwnaar van Klaartje Bakelaar in de leeftijd van 72 jaar. Ouddorp: JanenMaartje Hellevoetsluis: Siem en Nel Stellendam: Job en Lina Ouddorp: Hannie en Teun 2 maart 1998 Muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland geeft op zaterdag 14 maart a.s. haar jaarlijkse uitvoe ring in verenigingsgebouw 'De Scliakel' in Dirksland. De avond zal worden geopend met een optreden van de drumband onder leiding van instructeur Hans Orgers en instruc- trice Marian Zoon-Orgers. Zij zullen een vijftal nummers ten gehore brengen uit de eerste divisie van de sectie A,b. Enke le jaren geleden is de drumband overge stapt van de sectie A,a naar de sectie A,b. Hierdoor is het repertoire voor het publiek een stuk aantrekkelijker gewor den. Zo wordt er nu niet alleen maar gebruik gemaakt van trommels, maar ook van allerlei andere slagwerkinstru menten, zoals onder andere timp-toms, een vibraslap, een cabassa, temple blocks, bar chimes en nog vele andere instrumenten. De uit te voeren werken door de drum band zijn De Burcht van Haren, The Young Generation, Panhaas, Variations on a Dutch Poem en Raindrops. Na dit optreden zal een gelegenheids- kwartet het nummer Claps 4.4 uitvoe ren, waarna een jeugdorkest onder lei ding van de dirigent van de fanfare. Ivo Kouwenhoven, de nummers Party Mix en Happy Groove ten gehore brengne. Het programma voor de pauze wordt besloten met een optreden van de majo- retten. Onder leiding van instructrice Anneke van der Vlugt hebben zij ook dit jaar een mooie show op mechanische muziek ingestudeerd, die ze deze avond ten overstaan van het publiek zullen opvoeren. Na de pauze brengt de fanfare een geva rieerd programma. De fanfare staat nu ruim een jaar onder leiding van dirigent Ivo Kouv/enhoven uit Oud Beijerland. Zijn invloed op de muziek is nu al duide lijk waarneembaar. Ook dit jaar is er weer een programma samengesteld waarin verschillende muziekstijlen naar voren komen. Het programma wordt aangevangen met het nummer Spiritual Moments van Dizzy Stratford. Verder staan op het pro gramma Condacum van Jan van der Roost, Grandfather's Clock van Geo, Doughty, Sanctus van Franz Schubert, Amboss Polka van Parlow-Meijns en Hava Nagila on<}er het arrangement van Willy Hautvast. Na het vijfde nummer wordt een 'Blok fluit Rock' uitgevoerd door de fanfare. Aan de uitvoering van dit nummer wer ken ruim dertig blokfluiters en dwars- fluiters mee. Dit zijn allemaal jongens en meisjes uit Dirksland die dit nummer hebben ingestudeerd om dit samen met de fanfare van 'Amicitia' uit te voeren. Het belooft een mooie voorstelling te worden. Tijdens de diverse optredens zullen, zoals dat bijna elk jaar het geval is, weer enkele jubilarissen v/orden gehuldigd. Na het optreden van de fanfare zal de avond worden besloten met een optreden van de marjoretten, de drumband en de fanfare, die gezamenlijk nog het nummer 'Marching the Blues' van Ivo Kouwen hoven en Jan Schipper uit zullen voeren. Muziekvereniging 'Amicitia' nodigt hierbij de donateurs en andere belang stellenden uit om zaterdag 14 maart a.s. deze uitvoering mee te maken. De aan vang is 19.30 uur, de zaal is open om 19.00 uur en de toegang is gratis. Voor u is dit misschien een mooie gelegenheid om kennis te maken met 'Amicitia' en daarna lid te worden van onze vereni ging. Onze dirigent en instructrices staan Ontroerd delen wij u mede dat uit onze familie kring is weggenomen onze lieve oom JACOB BEZUUEN weduwnaar van Klaartje Bakelaar in de leeftijd van 72 jaar. Ouddorp: Klaasje en Adam Hellevoetsluis: Jan en Gerda Dana en Jeroen Stellendam: Jan en Ella Jannie en Wim Houston (USA): Josje en Job Ouddorp: Edy en Yvonne Goedereede: Jolanda en Leo Ouddorp: Hanneke 2 maart 1998 Zaterdag 28 februari is zwemclub de Schotejii op drie wedstrijden uitgekomen. In Dordrecht kwamen een aantal zwemmers van de ZRO- wedstrijdploeg in actie op de ZRO- limiet wedstrijd in het 50m-bad van zwembad Aquapulca. In Zwijndrecht mocht een 5-tal zwem mers in de leeftijd tot 12 jaar starten op een Speedo-jaargang wedstrijd. En in de Staver te Middelharnis, tenslotte, werd door de recreanten-ploeg in een drie- kamp gezwommen samen met de ploe gen van de Stelle uit Stellendam en ZOB uit Oud-Beijerland. Ondank de extra handicap van de 50m- baan in Dordrecht, wisten een aantal Schotejillers toch persoonlijke records te zwemmen. Op de 50m vrije slag eindigde Willemijn Veltman succesvol in een tijd van 0.32.2 en verbeterde Rianne Noordijk op de 50m vrije slag haar tijd met 1 seconde naar 0.32.9. Op de 40din wisselslag ver beterde Willemijn Veltman haar tijd met bijna 10 seconden naar 6.14.6. Maarten Nieuwstraten zwom een persoonlijk record op de 200m schoolslag in een tijd van 3.15.4 en Michiel de Gelder verbe terde zijn tijd op de 400m vrije slag naar 5.23.5. De Speedo-wedstrijdzwemmers zwom men in Zwijndrecht verdienstelijke tij den. Zo mocht de 8-jarige Dion Beukers twee keer starten en realiseerde twee keer een persoonlijk record. Op de lOOm vrijeslag was zijn tijd 1.37.6, een verbe tering van ruim 11 seconden. Op de lOOm rugslag tikte hij aan in een tijd van 1.49.3. Op dezelfde lOOm rugslag zwom Domi nique Jordaan (9 jaar) een tijd van 1.48.5. Anja de Gelder mocht starten op de 400m vrije slag. Haar p.r.-tijd was 6.26.0. Piet-Jan van Zoest zwom de lOOm schoolslag in een tijd van 1.49.2 en Iris Oostdijk, tenslotte, zwom haar favoriete lOOm vlinderslag in een tijd van 1.41.2. In de Staver kwamen de recreanten- zwemmers van de Schotejii in actie in een onderlinge driekamp. De snelste Schotejillers waren bij de meisjes onder 9 jaar Sanne Tieleman op de 25m schoolslag in 0.31.2 en Mary-Beth van Zoest op de 25m rugslag in 0.30.1. Bij de evenoude jongens waren dit resp. Teun Tieleman (25m schoolslag: 0.23.3) en William Weeda (25m rugslag: 0.28.0). Onder de 11 jaar was het Marielle den Haan die tot twee keer voor de punten zorgde. Haar 50m vrije slag ging in 1.00.6 en de 50m schoolslag in 1.00.4. Bij de jongens was het twee keer Peter Schaap met resp. tijden van 0.42.7 (vrije slag) en 0.53.6 (schoolslag). In de leeftijd tot 13 jaar zwom Leanne Kamp zowel op de 50m rugslag (0.42.8) als op de 50m vrije slag (0.36.4) naar de snelste Schotejil-tijd. Bij de jongens waren de punten voor Niels Kamerling (0.46.8 op de vrije slag) en Arthur Stolk (0.38.4 op de vrije slag). In de categorie 14 jaar en ouder kwam Marlon Vijfhuize op de 50m schoolslag tot 0.42.8 en op de 50m vlinderslag tot 0.50.5. Arjan Mackloet zwom resp. 0.39.3 (schoolslag) en 0.37.3 (vlinder slag). garant voor een plezierige, maar gedegen muzikale opleiding. Tot ziens op zater dag 14 maart a.s. Nederlandse mannen gaan vaker gebukt onder vroegtijdige kaalheid dan mannen uit Engeland, Portu gal of Denemarken. Een op de vier zegt er echt onder te lijden. Maar een echt praatonderwerp vindt men het niet. Bovendien bestaan er maar weinig haargroeimiddelen met bewezen werking. Onlangs werd bekend dat wereldwijd meer dan 5 miljoen mensen (waarvan 1 miljoen vrouwen) dagelijks hun hoofd huid behandelen met Regaine, op de plekjes waar de haren zijn geweken. De vloeistof bevordert de aanmaak van nieuwe haren. Regaine gaat nu beginnen met het benaderen van gebruikers in Nederland, met adviezen of tips, ter ondersteuning. Dit soort contact heeft een positieve uitwerking en draagt bij tot een succesvol resultaat. Er is nu ook speciale shampoo. Pregaine, voor regelmatig gebruik en als elkedag- shampoo, 19,95 gulden. Verkrijgbaar bij drogist en apotheek, zonder recept. Overigens is Regaine het enige haar groeimiddel in ons land met de status van geregistreerd geneesmiddel ter bestrijding van erfelijke kaalheid. Dat betekent dat de werkzaamheid weten schappelijk is vastgesteld. Door de Herv. gemeente uit Oude Tonge is al meerdere malen een transport met hulpgoederen naar Ozun verzonden. Zo zal er D.V. in de week van 9 t/m 13 maart weder om een transport plaatsvinden, be staande uit kleding, schoolmeube- len en enkele eenvoudige land- bouwwerktuigen. Kleding, dekens, linnengoed en dergelij ke kunnen nog tot 7 maart ingeleverd worden bij de fam. Groenendijk, Nieuw straat 35, Oude Tonge, tel. 641934. Ook fietsen en rolstoelen zijn van harte welkom. Voor de predikant in Ozun zoe ken wij nog een printer, daar de vorige printer, een Star LC 10, die hij vorig jaar van ons gekregen had, stuk gegaan is. Het transport zal begeleid worden door de heren C. Buscop en G. Groenendijk. Na hun terugkeer zullen zij een verslag schrijven over deze reis, en u berichten over de huidige stand van zaken in Ozun. Het ligt in de bedoeling dat zij daar be sprekingen zullen voeren over de moge lijkheid om bijv. onderwijs te stimuleren in de vorm van een landbouwcursus aan jonge boeren, of onderwijs te geven aan 14-jarigen, die de lagere school moeten verlaten en om financiële redenen niet verder kunnen leren. Er ligt daar nog heel veel werk te wach ten maar alles kan niet tegelijk gebeuren, indien u ons financieel wilt steunen in dit mooie en dankbare werk, kunt u uw gift overmaken t.n.v. diakonie Ned. Herv. Gem. te Oude Tonge, rek.no. 35.22.00.227 met vermelding Roemenië. Wij hebben het genoegen u uit te nodi gen voor de bijeenkomst van de Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging Neder land afdeling Zeeland. Datum: Deze bijeenkomst wordt gehou den op donderdag 26 maart 1998. Plaats: Multi Functioneel Centrum (MFC), De Huijbertstraat 35 te (4301 LB) Zierikzee. Tijd: 19.30 tot 22.00 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur. De in leiding zal worden verzorgd door de heer A. C. Hoek, internist verbonden aan het Van Weel Bethesda Ziekenhuis te Dirks land. Ziek worden, ziek-zijn betekent gecon fronteerd worden met een crisis in je leven. Het maakt je kwetsbaar. Leven (leren leven) met een chronische ziekte betekent ook voortdurend geconfron teerd worden met allerlei angsten in ver band met diagnose, onderzoeken, even tuele heelkundige ingrepen, maar ook angst voor de toekomst, het onbekende, angst voor isolement... Het aanvaar dingsproces verloopt dan ook vaak in fases van ontkenning, woede, agressie, angst en onmacht. Deze thema's alsmede het medicijngebruik zullen ondermeer deze avond worden toegelicht. Na de pauze zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Zoals gebruikelijk zijn wij op deze avond ook met ons in formatie-materiaal aanwezig. Tevens hebben Tramedico en Astra, twee far maceutische bedrijven, een voorlich tingsstand met eigen producten. Deze bijeenkomst is toegankelijk voor leden, familieleden en belangstellenden. Voor informatie kunt u zich dagelijks (op werkdagen na 18.00 uur) wenden tot één van de bestuursleden; telefoonnum mer (0166) 603834 of (0113) 581533. Maandthema maart 'Fibromyalgie' Iedereen heeft wel eens pijn in zijn spie ren of gewrichten, nek of rug. Dat kan veroorzaakt worden door griep, overbe lasting van spieren of een verkeerde hou ding. Gelukkig verdwijnt deze pijn meestal na een tijdje weer vanzelf. Iets anders wordt het als pijn, soms gepaard met stijfheid, steeds vaker voorkomt zonder dat daar een oorzaak voor te vin den is. Er is een aantal aandoeningen waar deze chronische klachten bij pas sen, fibromyalgie is er één van. Fibromyalgie is een reumatische aandoe ning in spieren en gewrichten. Ontstekin gen treden bij fibromyalgie niet op. De oorzaak van fibromyalgie is tot nu toe onbekend en er is nog geen afdoende be handeling. Voor mensen die meer willen weten over deze chronische aandoening heeft de Gezondheidswijzer Zuidhol landse Eilanden een informatiepakketje 'Fibromyalgie' samengesteld, dat ieder een gratis kan ophalen of aanvragen. In het informatiepakketje wordt uitge legd wat fibromyalgie is en wat de klachten en verschijnselen van deze aan doening zijn. Ook wordt een aantal vor men van behandelingen beschreven die, al dan niet in combinatie met elkaar en met leefregels, verlichting van de klach ten kunnen geven. Verder zijn in het pakketje een tijdschriftartikele, waarin twee fibromyalgiepatiënten hun ervaring vertellen, en een literatuurlijst opgeno men. De gratis informatiepakketjes kunt u te lefonisch aanvragen of ophalen bij de Gezondheidswijzer in de GGD-vestiging die het dichtst bij u in de buurt is: Mid delharnis, Sportlaan 5, tel. (0181) 652404. De Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden is het informatiecentrum van de GGD waar iedereen vragen kan stel len op het terrein van de gezondheid. In de Gezondheidswijzer kunt u op het ge bied van ziekte, gezondheid en gezond heidszorg folders en artikelen vinden, maar bijvoorbeeld ook adressen van patiëntenverenigingen of informatie over cursussen. Veel informatie is kosteloos te verkrijgen. De uitslag van de zoutwaterwedstrijd van H.V. Krammer op 28 februari: 1. C. V. d. Welle113 cm. 2. K. van Nimwegen108 cm. 3. J. Kievit sr88 cm. 4. J. Kievit jr87 cm. 5. L. Note77 cm. 6. M. H. Baan67 cm. 7. P. Belder59 cm. 8. E. Mol57 cm. 9. T. V. d. Poel44 cm. 10/11 G. Baan/T. Elschot36 cm. De volgende wedstrijd van de H.V. Krammer is een zoutwaterviswedstrijd, deze wordt gehouden op 7 maart. Wij vissen van 9.00 tot 13.00 uur. Inschrijving kan geschieden bij de Goede Reede te Stellendam van 7.30 tot 8.00 uur. Nadere informatie over de wedstryden T. v. d. Poel, H. J. van Beierenlaan 15, 3244 XH Nieuwe Tonge, tel. (0187) 652492. Voor lidmaatschappen: J. Kievit, Oudelandsedijk 33, 3245 ZG Sommelsdijk, tel. (0187) 485375. ^IL^ Voorstraat 41 Sommelsdijk Tel. (0187) 482614 (M mÊikt$ morShiff^imi- «n ovulockmtcfmm 1immm»êS(» De Openbare Basisschool 'Het Start blok' organiseert vrijdag 6 maart a.s. een lege flessen-actie voor Bangladesh. Ieder jaar zamelt deze school geld in voor het scholenproject in dat land, één van de allerarmste ter wereld. Schoolgaan kost daar maar dertig gulden per jaar en 'Het Startblok' probeert met deze actie te be reiken dat minstens één klas van dertig kinderen een jaar kan draaien. Op deze manier wordt voorkomen dat heel jonge kinderen hun dagen slijten in mijnen en ongezonde fabrieken. Onderwijs betekent zeker in dat land hoop op een betere toekomst. Vrijdag tussen zes en zeven uur 's avonds worden de plastic statiegeld-fles sen opgehaald. Als ieder gezin minstens één fles geeft, betekent dat een jaar lang onderwijs voor vijftig kinderen. Dat zelfs een Fanfare-orkest de moderne tijd niet ontkomt, blijkt wel uit het feit dat Fanfare-orkest Vooruit Oude Tonge als eerste muziekvereniging op het eiland een eigen site heeft op het Inter net. Het is de bedoeling daar steeds aller lei actuele informatie over het orkest, programma's en andere mededelingen op te publiceren. Deze Internetpagina's kwamen mede tot stand via Trefpunt Nederland, een Initia tief van de Rabobank in Middelhkamis waarvoor dan ook dank. Neemt u gerust een kijkje op: http:/Avww.tref.niymiddelharnisA'oor- uit/ Natuurlijk speelt het orkest op haar Voorjaars-concert van 7 maart a.s. ge woon 'unplugged' life-muziek. Aanvang 20.00 uur in de Grutterswei te Oude Tonge. Zaal open 19.30 uur en de toegang is helemaal ouderwets, want die is namelijk gratis! Zaterdag a.s. wordt het oud papier weer bij u opgehaald. Wij verzoeken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld bui ten te zetten (geen karton). Bij voorbaat dank, namens de vrijwilligers. UTTST.AGFN 16 FEBRUARI 1998 Schaken, groep 1: W. T. Breen - K. v. d. Wende.rem. F. L. Troost-J. E. P. Tanis.....rem. Tanis was in een gewonnen stelling te gretig. In plaats van de tegenstander uit te schakelen wilde hij eerst promoveren en deed dat ook. Daardoor laeeg Troost de kans op eeuwig schaak en pakte deze. A. van Huizen - W. J. TanisO - 1 Schaken, groep 2: M. M. van Damme - P. v. d. Noordt.O -1 E. Derrez-E. Santifort1 - O J. Dijkstra - K. de RondeO - 1 W. V. d. Meijden - R. A. L. Kickert..! - O P. Speelman- A. Schaefer..1 - O C. Wassenaar- R. v. d. WendeO - 1 Deze uitslag mag toch wel verrassend genoemd worden. Maar aan de andere kant zien we een sterk stijgende lijn in de prestaties van jeugdspeler van der Wende. Dammen, groep 1: C. Tanis - K. TanisO - 3 M. Bruinsma - J. MoerkerkO - 3 J. Visbeen - H. M. FloresteijnO - 3 P. van Dam - J. Westhoeve.3 - O Dammen, groep 2: C. Vermeulen - A. de Mik....O - 3 C. Akershoek - L. Moerkerk1 - 1 A. P. C. de Mik - A. Meijer3 - O UITST.AGEN 23 FF.BRUARI 1998 Schaken, groep 1: K. V. d. Wende - W. T. BreenO - 1 Na vorige week de inhaalpartij tegen Van der Wende op remise gehouden te hebben, kon Breen deze keer de muur slechten. A. C. Baas - W. H. M. van Geelen ...rem. Iedereen zit te wachten wanneer 14-vou- dig kampioen Baas op stoom zal komen. F. L. Troost - W. J. Tanis1 - O Aan de uitslagen van de laatste weken te zien is Troost nog niet van plan zich bij degradatie neer te leggen. En dat lukt hem aardig. J. E. P. Tanis - J. Santifortrem. M. Breen - P. A. Derrez1 - O Ook voor Breen komt degradatie in zicht nu Troost punten gaat pakken. Hij zal alle zeilen bij moeten gaan zetten. En tja, Derrez, hij is helemaal van slag. Na rond de jaarwisseling nog fier de ranglijst te hebben aangevoerd, heeft hij nu zijn 5e nederlaag op rij te pakken. Dit wordt in de sport 'vormcrisis' genoemd. Schaken, groep 2: E. van Lamoen - W. v. d. Meijden ...1 - O P. Speelman - E. DerrezO - 1 Doordat Speelman steeds de klok vergeet in te drukken kwam hij in ernstige tijd nood en verloor tenslotte op de vlag. R. A. L. Kickert - M. M. v. Damme. 1 - O R. v. d. Wende - K. de Ronde1 - O De Ronde was de volgende favoriet die het niet kon bolwerken tegen dit talent. E. Santifort - P. v. d. Noordt1 - O C. Wassenaar-P. Breen.....rem. Dammen, groep 1: H. M. Floresteijn - P. van DamO - 3 K. Tanis - M. Bruinsma....1 - 1 C. Tanis - J. MoerkerkO - 3 Dammen, groep 2: L. Moerkerk-A. Meijer1 - 1 C. Akershoek - J. van KoppenO - 3 A. de Mik - C. MieropO - 3 '^B De nieuwe voorjaarsstoffen «ijn Wciwn Nieuwe kinderpatronw Bufdapetrorwm fiysyWedlng, doopjurken, broden^>al9«j D<hhI»'<Is« kEKipawmt tot 20.00 uur Vrijdag 6 maart va^ 12.00 mi gostot»)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 5