Actualiteiten In de agrarische sector PREDIKBEURTEN Sponsor in de sport Gratis caravan keuring OPEN AVOND Paasbrunchen voor Bulgarije Requiem Deelname Ouder en Babybeurs voor 'het ouwe wuuf Algemene ledenver. CNV Plaquette aan vroegere electriciteitscentrale Campagne castratie- sterilisatie katten Dierenopvang Goeree-Overflakkee Bingo Ooitgensplaat Damkampioenschap Goeree-Overflakkee Afscheid van vrijwillige politie Goeree-Overflakkee Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Feest met het Jostibandorkest Federatie vorming van belangenverenigingen op Goeree-Overflakkee Onder het thema 'ActuaUteiten in de agrarische sector' organi seerden Rabobank Middelhamis, Maatschap Westelijke Ac countantskantoren Deltaland en de Euro Delta Jongeren op 26 februari een seminar. Het Prieel van de Staver was op deze avond goed gevuld met agrariërs vanuit heel Goeree-Overflakkee. Na opening van de avond door de heer W. A. Coremans, di recteur Rabobank Middelhamis, gingen een drietal sprekers in op drie interessante onderwerpen die momenteel actueel zijn. De heer J. C. Wielhouwer ging in op de mogelijkheid van een Tante Agaath-lening via de Rabobank. De Tante Agaath-le- ning is een speciale financieringsvorm voor beginnende onder nemers, doorgroeiers en bedrijfsopvolgers. De overheid biedt momenteel fiscale mogelijkheden waarop de Rabobank met 'Tante Agaath' inspeelt, en waarvan de ondernemer kan pro fiteren in de vorm van een aanzienlijke rentekorting. Daarna hield de heer Van Beusichem, vennoot/senior adviseur van Maatschap Westelijke Accountantskantoren Deltaland, een lezing over fiscale actualiteiten in de agrarische sector. De lezing werd opgesplitst in drie gedeelten, namelijk vermogens etikettering, oprichting maatschap en investeren in het bedrijf. Bij vermogensetikettering is het van belang dat men de juiste keuze maakt, daar men in beginsel hier niet meer op terug kan komen en dit kan verstrekkende gevolgen hebben. In het kader van bedrijfsopvolging dient tegenwoordig het ge bruik van de onroerende zaken geregeld te worden met pacht- contract, terwijl in het verleden veel gewerkt werd met gebruik en genot. Het derde onderdeel ging over investeringen. Als investerin gen goed gepland worden, kan met de fiscale mogelijkheden, zoals investeringsaftrek, energie-investeringsaftrek en wille keurige afschrijvingen, het inkomen dusdanig beïnvloed wor den, dat er zo min mogelijk belasting betaald hoeft te worden. Als laatste hield de heer W. Schouten van Interpolis een lezing over arbeidsongeschiktheidsvoorzieningen voor zelfstandigen. Naast de aanslag voor de inkomstenbelasting krijgen zelfstan digen vanaf 1 januari 1998 een aanslag voor de WAZ. De Wet Arbeidsongeschiktheid Zelfstandigen vervangt de AAW. In tegenstelling tot de AAW bevat de WAZ een inko- menstoets. De toch al lage uitkering van max. 20.000,- bij 100% arbeidsongeschiktheid kan nog veel lager uitkomen als het inkomen het jaar voorafgaand aan de arbeidsongeschikt heid onder de 20.000,- uitkomt, tenzij het gemiddelde inko men van de afgelopen 5 jaar via de middelingsregeling hoger is. Om deze tegenvallende uitkering aan te vullen is het erg belangrijk om een goede arbeidsongeschiktheidsverzekering af te sluiten. Een uitstekende arbeidsongeschiktheidsverzekering welke standaard nagenoeg alle risico's dekt, is het Inkomens- ZekerPlan van Interpolis. Na de pauze ontstond een levendige discussie met het forum onder leiding van forumvoorzitter de heer F. Franzen, voorzit ter van de agrarische commissie van de Euro Delta Jongeren. In het sluitingswoord kon de heer W. A. Coremans terugzien op een interessante avond met interessante onderwerpen en interessante sprekers. Woensdag 4 maart 1998 Biddag OUDDORP - Ger. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. J. C. Weststrate, 's-Graven- polder. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Belder, Nieuw-Lekkerland en 19.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur student C. van Krimpen, Nieuw-Beijerland - Ger. Gem. in Ned. 10.00 uur leesdienst en 19.00 uur student Schultink. DIRKSLAND - Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. Bac van Bodegraven. MIDDELHARNIS - Ger. Gem. 9.30 uur ds. J. Beens en 14.30 en 19.00 uur ds. J. Karels. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. Beens van Nijkerk. OUDE TONGE - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. de Pater, Krabbendij- ke. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 15.00 en 19.00 uur ds. W. Harinck, Woerden (verbeterde opga ve). OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur (H.D.) ds. C. de Jongste van Tholen. Over het aangekondigde verdwijnen van 'de Zierikzeesche Nieuwsbode' per 1 april a.s. zullen we niet echt (krokodillen) tranen plengen. We zijjn de uitgevers, die met de Nieuws bode Extra in ons gebied infiltreren, niet eens bijster genegen, maar ander zijds laat het bericht dat een 154 jaar bestaand nieuwsblad, zó onderhou dend dat ze 'het ouwe wuuf' werd genoemd, genoodzaakt is zich op te heffen, ons zeker niet onberoerd. Wij zijn in eenzelfde strijd om het be staan gewikkeld en we voelen aan hoe groot de teleurstelling is te moe ten sneven en je lezers teleur te moe ten stellen. Geen leedvermaak dus onzerzijds. De 'Nieuwsbode' is overgenomen door de PZC. ,,We zijn landverove- raartje aan het spelen; Goeree-Over flakkee is daar ook bij betrokken", zegt daarover hoofdredacteur Oost hoek van de PZC. Overigens zullen de Nieuwsbode Ex tra en de Badkrant blijven verschij nen, zo nemen de uitgevers zich voor. Per 1 april valt voor de Zierikzeesche Nieuwsbode het doek, was het maar een grap... Op 9 maart a.s. is er de Algemene Leden vergadering CNV, regio Goeree-Over flakkee in de Melishof te Melissant. Aan vang 20.00 uur. Spreker van deze avond Aart-Jan de Geus over de betekenis van Arbeid, Zorg en Tweedeling. SOS-Kinderdorpen Werkgroep Flakkee organiseert op 2e paasdag, 13 april a.s., een gezellige paasbrunch in Restaurant Chapeau, Westdijk 60 te Middelhamis. De enthousiaste chefkok/eigenaar P. Vermeulen werd wederom bereid ge vonden zijn medewerking hieraan te ver lenen. De brunch zal o.a. bestaan uit thee/kof fie, verse jus d'orange, luxe vleeswaren, diverse broodjes, diverse salades, gevul de eieren, soep en nog veel meer. Voor de kinderen wordt het ook gezellig want de paashaas komt op bezoek, er kunnen eieren worden geverfd, er is een tekentafel en ze kunnen een film zien. De prijs per persoon bedraagt 39,50. Kinderen tot 8 jaar gratis, vanaf 8 jaar ƒ22,50. De opbrengst van deze paas brunch zal gaan naar de SOS-Kinderdor pen in Bulgarije. Voor reservering kunt u bellen (0187) 612094. STELLENDAM Wethouder Visser hoopt a.s. vrijdagmid dag een herinneringsplaquette te bevesti gen aan de vroegere electriciteitscentrale aan de Mr. Iman Caustraat te Stellen- dam. Op de plaquette zal in herinnering worden gebracht dat de centrale is ge bouwd op initiatief van wijlen Gods dienstonderwijzer de heer Bouwman. De bouw van de centrale maakte het moge lijk Stellendam als eerste dorp op Goe ree-Overflakkee van electriciteit te voor zien. De onthulling vindt plaats a.s. vrijdag middag om 15.00 uur. MIDDELHARNIS - Het aspirantenteam C2 van korfbalvereniging Good-Luck uit Middelhamis heeft nieuwe shirts ontvangen van Aanne mersbedrijf v.d. Welle uit Stad aan 't Haringvliet. Laatste kans voor aanmelding del nemers Aanstaande Ouder- en Babybeurs op zaterdag 18 april a.s. te Spijkenisse. Kraamzorg de Eilanden organiseert op zaterdag 18 april a.s. opnieuw de in de regio inmiddels bekende Aanstaande Ouder- en Babybeurs. Deze zal net zoals vorig voorjaar plaatsvinden in Racket- centrum Halfweg, Curieweg 2 te Spijke nisse. Zoals in andere jaren wordt ook nu een grote groep aanstaande en beginnende ouders alsmede vele belangstellenden verwacht. Bij vorige beurzen lag het bezoekersaantal tussen de 1000 en 1200 bezoekers. Zij kunnen uitgebreide infor matie over de zwangerschap, de beval ling, de kraamperiode en het eerste levensjaar van hun kind verwachten. Deze informatie wordt verschaft door een ruime vertegenwoordiging van instanties en bedrijven die hun dien sten/producten aanbieden. De beurs richt zich op alle cliënten en relaties in het werkgebied van Kraam zorg de Eilanden, te weten Albrands- waard, Barendrecht, Beverwaard, Dor drecht, Goeree-Overflakkee, Heerjans dam, Hendrik Ido Ambacht, Hoeksche Waard, Hoogvliet, Rotterdam-Zuid, Rozenburg, Ridderkerk, Voome-Putten en Zwijndrecht. Enige bijzonderheden modeshow van zwangerschaps-, baby- peuterkleding vertoning videofilms over de zwanger schap, soorten bevalling en kraampe riode diverse demonstraties en lezingen over borst/flesvoeding en huidverzorging thema van de beurs: Veiligheid aanwezigheid professionele kinderop vang gratis toegang van 10.00 tot 15.00 uur. Bedrijven en instanties die nog geen uit nodiging hebben ontvangen, maar wel geïnteresseerd zijn, kunnen zich voor meer informatie en/of aanmelding vóór 6 maart a.s. wenden tot mw. Els Baren- dregt, manager Public Relations/Marke ting van Kraamzorg de Eilanden, tel. (0181)391447. De beursorganisatie beslist vervolgens of deze instanties/bedrijven een extra bij drage kunnen leveren aan het deelne mersveld. Het streven hierbij is een zo breed en gevarieerd mogelijk aanbod voor de cliënt, waarbij de nadruk ligt op informatieverschaffing rondom zwanger schap, bevalling, kraamperiode en het eerste levensjaar van het kind. Dierenbescherming afd. Voome-Putten en Goeree-Overflakkee houdt weer in samenwerking met welwillende dieren artsen een drie weken (2 maart t/m 20 maart) durende castratie/sterilisatie-actie. Dit levert de consument een korting op van 30,- per kat. Voor meer informatie kunt u bellen (0181) 627444 tussen 10.00 en 16.00 uur. Inl: (0187) 6518 87 VERMIST te Melissant: grijze poes, draagt een lichtblauw bandje met adres, heel klein hoekje uit rechteroor, onge veer 7 maanden uit. Op vrijdag 6 maart is er weer een bingo georganiseerd door Postduivenvereni- ging. Op deze avond zijn er weer mooie prijzen te winnen. Dit wordt gehouden in het clubgebouw van De Zwaluw, Dorps weg 2 te Ooitgensplaat. De aanvang is 20.00 uur. De zaal is open rond 19.30 uur. De koffie is gratis. Tot ziens op vrij dag 6 maart 1998. Het Chr. jongerenkoor 'Con Amore' houdt D.V. donderdag 5 maart een open avond voor jongeren tussen 16 en 30 jaar. Op deze avond kun je vrijblijvend bin nenlopen om mee te maken hoe een repetitie-avond bij ons er aan toe gaat. Natuurlijk mag je ook uit volle borst meezingen met ons oranje-repertoire waar we volop mee bezig zijn in te stu deren voor de twee grote Oranje-concer ten in de grote kerken van resp. Dirks- land en Dordrecht. Ook verlenen we dit seizoen medewerking aan de grote zang en orgelavond in de gemeentelijke visaf- slag te Stellendam op D.V. 1 juni 1998. Omdat we voornamelijk in grote kerken en ruimten zingen, veelal met bekende musici, kunnen we ook jouw stem nog volop gebruiken in ons koor, dat mo menteel bijna 100 leden telt. We repeteren iedere veertien dagen van 19.45 tot 22.00 uur in verenigingsge bouw 'Melishof' te Melissant o.l.v. Wil- lem-Arie den Hertog. Onze vaste orga nist is Ron van Ommen. Kom en proef de gezellige sfeer. Namens bestuur en leden hartelijk welkom! Uitslagen vierde ronde 25-2-98 H. Koese-B. Visbeen1-1 I. Mackloet-A. Doom1-1 L. Blokland - A. het Jonkuitgest. M. de Haas - J. Visbeen0-2 J. van Hoom - C. Spee0-2 M. V. 't Geloof - M. Bruinsmauitgest. P. van Brussel - H. M. Floresteijn2-0 M. Klink - C. A. van Welie2-0 P. van Dam - J. van Koppen1-1 C. Polder - P. Leroyuitgest. C. van Prooyen - A. Verolme1-1 I. Koese - K. Tanis1-1 J. Dekker- A. P. C. de Mikuitgest. J. Knops- A. de Mik0-2 A. Krijgsman-G. Smits0-2 C. Tanis-J. Non1-1 J. Kruik-A. vanRossum2-0 J. Lodder-M. Goedegebuur1-1 P. v.d. Steen - A. Knape1-1 Kamperen is weer in. Vooral families met kinderen geven m toenemende mate de voorkeur aan een kampeervakantie boven bijvoorbeeld een vliegvakantie. Op een camping is er altijd vertier voor de kinderen en vriendjes zijn dan ook snel gemaakt. Ook een toenemende groep ouderen geven de voorkeur aan de camping. Lekker vnj in de natuur en de gemiddelde camping voldoet tegenwoordig aan heel wat luxe. Kampeerteireinen met verwarmde douchegebouwen, recreatieteams en zwembaden zijn geen uitzondering. Veel kampeerders trekken er op uit met een caravan. Zo'n caravan moet natuurlijk net als alle andere weggebruikers verkeersveilig zijn. Bovendien zijn de meeste cara vans tegenwoordig ook voorzien van allerhande gas- en electra-apparaten. De afde ling Caravans van de BOVAG organiseert in samenwerking met Hameeteman Recre atie op 6 en 7 maart een gratis caravankeuring. Erkende vakmensen inspecteren de caravan en geven adviezen op gebmik en onderhoud. Caravanbezitters kunnen op deze dagen van 9.00 tot 16.00 uur terecht bij Hameeteman Recreatie aan de Hazers- weg 27a te Ouddorp. Voor meer informatie, tel. (0187) 689022. Vorige week dinsdagavond, 24 fe bruari 1998, werd in de kantine van het politiebureau aan de Olympiaweg in Sommelsdijk af scheid genomen van een van de le den van de Vrijwillige Politie op Goeree-Overflakkee, de hoofda gent N. H. van der Groef. Aanlei ding tot dit afscheid was het feit dat de heer Van der Groef een paar dagen later de zestigjarige leeftijd zou bereiken en deze mijl paal voor vrijwilligers, evenals overigens voor beroepspolitiemen sen, een onafwendbaar einde van de loopbaan betekent. De heer (Niek) van der Groef, die al sinds jaren woonachtig is in Ooitgens plaat, was samen met zijn vrouw met een smoes naar het politiebureau gelokt waar hij in de kantine werd verrast door de aanwezigheid van vele beroeps- en vrij willige collega's. Daar werd hij welkom geheten door de brigadier C. H. Paape, de begeleider van de vrijwilligers op Goeree-Overflakkee. Vervolgens werd de scheidende hoofd agent toegesproken door de heer C. van Nieuwkoop, Hoofd van de Basiseenheid Goeree-Overflakkee. Deze gaf aan altijd veel bewondering te hebben gehad voor de leden van de Vrijwillige Politie - voorheen Reservepolitie - vanwege hun vrijwillige inzet in het belang van maat schappij en burger en dat tegen een uiterst karige geldelijke beloning. Hij be trok in zijn waardering ook de partners die het thuisfront vormen. Hij memoreer de het feit dat de heer Van der Groef 17 jaar als reservist/vrijwilliger actief was geweest, eerst in zijn woonomgeving bij de groep Oostflakkee van de Rijkspolitie en sedert 1993 bij de Basiseenheid Goe ree-Overflakkee van de Regiopolitie Rotterdam-Rijnmond. Hij typeerde betrokkene als een enthou siast man voor wiens inzet veel waarde ring bestond en die er erg veel moeite mee heeft nu op grond van zijn leeftijd afscheid te moeten nemen, zeker nu hij tijd te over heeft sinds hij een aantal jaren geleden als kraanmachinist in de VUT is gegaan. Tenslotte bood de heer Van Nieuwkoop hem een cadeaubon aan en zette me vrouw Van der Groef in de bloemen. Ook verraste hij hen nog door het voor lezen van een persoonlijke bedankbrief van de burgemeester van Oostflakkee, de heer A. J. C. van Pelt. Nadat de heer Van der Groef nog was toegesproken door de inspecteur A. Pol dervaart (voorheen begeleider van de Reservepolitie) en de heer J. Lodder namens de collega-vrijwilligers. Beiden zwaaiden de heer Van der Groef ook veel lof toe. Tenslotte bedankte de laatste voor de ge sproken woorden en met name het af scheid dat hem zo had verrast. Uitslagen van 2 maart Dammen, afdeling 1: C. van Welie - H. KeuveiaarO - 3 Afdeling 2: M. Poortvliet - J. v. d. Groef3 - o H. de Munck - W. Stolk3 o C. v. d. Kroon - A. van RossumO - 3 K. de Jong - A. Los3 q Schaken: H. W. A. Knöps - W. Stolk1/2 -1/2 D. Wolfert - A. van RossumO - 1 J. Trommel - H. LogmansO - 1 Zaterdag 21 februari jl. hebben ruim 1300 mensen kunnen genieten van het Josti-band orkest. In 2 keer 3 kwartier konden die mensen kennismaken met de vele facetten van dit orkest. Tussen de nummers door gaf de dirigent uitleg over de manier van werken in dit orkest en werden er ook wat personen van het orkest in de schijnwerpers gezet. Op veel mensen die deze avond bezoch ten heeft dit een grote indruk nagelaten, waaraan men na jaren nog terug zal den ken. Omdat er met een avond als deze veel geld gemoeid is, willen wij onze sponsors hartelijk bedanken, alsmede de beheerder en medewerkers van M.F.G. 'Dorpstienden' voor de gastvrije ont vangst en de goede verzorging deze dag. Ook voor ons, als Chr. Gem. Zangver eniging 'Hart en Stem' was dit een onvergetelijk 45-jarig jubileumviering. Ingezonden: Het is natuurlijk overbodig op te merken wat belangenverenigingen voor ogen staat, maar toch wil ik dit in mijn betoog mee nemen om hetgeen waar het over gaat te ver duidelijken. Belangenverenigingen zetten zich in hoofdzaak in om een bepaald doel te realiseren, een spe cifiek belang voor een specifieke groep, bijv. ouderen, gehandicap ten, wijkverenigingen, milieu, wel zijn, gezondheidszorg enz. Het streven van verenigingen is een goede belangenbehartiging van de leden. Ook is het belangrijk dat zij getalsmatig meetelt. Men spreekt dan over: 'de macht van het getal'. Maar zou het niet een mooi streven zijn, als al die belangenverenigingen samen zouden werken in een federatie van ver enigingen waar zij aan zij gestreefd wordt naar realisering van gezamenlijke doelen. Lokale overheden en andere rechtsbe voegden zullen dan niet om een federatie heen kunnen. Dit noemen we het organiseren van soli dariteit, een welbegrepen eigen belang. De federatie die de ondergetekende be oogt, zou de volgende doelstelling voor ogen kunnen hebben: Zij wil een verzorgingsstaat waarin de overheid garant staat voor goede, vol waardige en bovenal toegankelijke voor zieningen zoals: Sociale zekerheid, on derwijs, gezondheidszorg, welzijn, cul tuur, enz. Tevens wil de federatie een tweedeling waar en hoe dan ook met alle doch wet telijke beschikbare middelen tegengaan. De federatie is een algemene vereniging, zij erkent de betekenis die geloof en le vensovertuiging als inspiratiebron heb ben van de leden. De ondergetekende zou graag van de verenigingen op Goeree-Overflakkee willen weten of zij voelen voor een der gelijke federatie. De samenwerking van verenigingen in een dergelijke federatie zal de ondergete kende met alle plezier begeleiden. Correspondentie-adres: C. v. d. Est, Steneweg 34, 3241 XH Middelhamis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2