Waterschap, een consciëntieus wegbelieerder Helaas geen Jeugdtriathlon 5 mei 1998 Lijst GEMEENTE I Verkiezingspropaganda kievit warmte aufoschade 1^ ^Xf)(b Wij willen de belangen dienen van de gehele bevolking 1 karelS. 1^1809002 Transportondernemers geven kinderen van 't Kompas les over veilig omgaan met vrachtauto's Oranjevereniging Ooitgensplaat Oud papier ophalen in Oude Tonge ^^"VASTGOED 70e Jaargang VRIJDAG 27 FEBRUARI 1998 No. 6683 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Ook het Waterschap Goeree-Over- flakkee sluit zich aan in de rij van wegbeheerders die er zich sterk voor willen maken in de komende jaren het aantal verkeersgewonden met 40% -, en het aantal verkeers doden met 50% terug te brengen. Primair zal daar een duurzaam veilige wegenstructuur voor nodig zijn; de toebereidselen daartoe treft de Verenigde Vergadering in het opgestelde wegenbeheersplan 1997-2002. De vergadering wordt gevraagd het plan een definitieve status te geven. Zéker zullen de leden instemmen met wat in het rapport de 'probleemverken ning' wordt genoemd. De waterschaps- wegen dienen niet meer alleen voor het - beperkte - lokale verkeer, het verkeers aanbod is groter, breder en zwaarder geworden, zo wordt geconstateerd. Bovendien is er een toenemende recre atieve druk, ontwikkelingen die ervoor hebben gezorgd dat het gebruikelijke correctieve/constructieve ouderhoud onvoldoende is geworden om de veilig heid van de weggebruiker te kunnen waarborgen. Voortaan luidt de algemene doelstelling die het waterschap als weg beheerder nastreeft dan ook 'de instand houding van een doelmatige en veilige ontsluiting van het gebied, afgestemd op de functies die in het kader van de ruimtelijke ordening aan het gebied worden toegekend'. Het waterschap beheert een totale weg lengte van 440 km. In 1996 was dat nog 40 km meer, maar die lengte werd in dat jaar aan het openbaar verkeer onttrokken en aan particulieren toegedeeld. Het betrof wegen met uitsluitend nog een particuliere ontsluitingsfunctie voor een of twee belanghebbenden. In het wegen beheersplan wordt de Verenigde Verga dering ook ingelicht over de grote risico aansprakelijkheid van de wegbeheerder. Wanneer verzuimd wordt de wegen in goede staat te houden, kan de risico-aan- sprakelijkheid grote gevolgen hebben. Daarom temeer zal er naar worden gestreefd het verkeers- en vervoerssys teem zó in te richten dat er zo min moge lijk ongelukken kunnen gebeuren. En... zullen een aantal 'speerpunten' extra aandacht krijgen, zoals alcoholgebruik, te hoge snelheden en de aanwezigheid van gevaarlijke situaties. 60 km Het betekent ook dat het waterschap zijn wegen (buiten de bebouwde kom gele gen, voorzover geen rijkswegen, provin ciale, gemeentelijke of particuliere wegen) in vier categorieën zal gaan ver delen, onder andere verkeersaders en verkeersluwe wegen. In de verkeersluwe gebieden zal een maximumsnelheid gaan gelden van 60 km per uur. In die maatre gel wordt een middel gezien om de vei ligheid te vergroten. Veel ongelukken gebeuren namelijk door het rijden met een te hoge snelheid. Voor een beper king tot 60 km per uur komen in aanmer king wegen waarlangs lintbebouwing, wegen met veel recreatief verkeer, wegen waar veelvuldig met extreem hoge snelheid wordt gereden, wegen die als sluiproute worden gebruikt, punten waar veel letselongevallen hebben plaatsgevonden en gevaarlijke kruispun ten. Om de snelheid terug te brengen staan het waterschap heel wat middelen ten dienste, onder andere verkeersdrempels, rijbaanversmallingen, asverspringingen, rijwielsuggestiestroken, maatregelen bij kruispunten. Dat alles is overigens nog niet geheel uitgewerkt. De Verenigde Vergadering wordt weliswaar gevraagd het wegenbe heersplan vast te stellen, maar de verfij ningen volgen later dit jaar. instattatiebedrijf 28 februari 19,30 uur Kaai 2, Dirksland Stap morgen weer binnen bij GAJUS. Het belooft weer een gezellige avond te wor den. Welkom Reeds 6 jaren achtereen heeft de Triath lon Vereniging Goeree-Overflakkee een Jeugdtriathlon op de bevrijdingsdag (5 mei) georganiseerd. Helaas moet het bestuur van TVGO dit jaar de 7e editie afzeggen. Bestuur en leden kunnen van wege diverse redenen onvoldoende ener gie en tijd investeren in de organisatie van een dergelijk evenement. We bedanken de jeugd die altijd met volle inzet en sportiviteit aanwezig was. Ook de vele vrijwilligers die hun steentje bijdroegen, de EHBO, politie bedankt. Tevens willen wij de vele sponsors, sportcomplex De Gooije, voetbalvereni ging DES'67 en de gemeente Dirksland bedanken voor de ondersteuning en hulp, die de Jeugdtriathlon ieder jaar weer mogelijk maakten. Tot slot hopen we op u allen weer een beroep te kunnen doen als er in de toe komst weer een jeugdtriathlon ieder jaar weer mogelijk maakten. Tot slot hopen we op u allen weer een beroep te kunnen doen als er in de toe komst weer een jeugdtriathlon georgani seerd zal worden. Het bestuur van TVGO. C hristelijke normen en waarden D ienstbaar aan de burger Aandacht voor het gezin Als het waar is dat op de markt je gulden een daalder waard is, mag je goede hoop hebben dat op die locatie ook de waarde van je woorden met 50% vermeerdert. En dus togen CDA-coryfeeën uit Middelhamis woensdag naar de weekmarkt op de Sommelsdijkse Voorstraat om daar in een directe confrontatie het kiezersvolk te ontmoeten. Dat heeft zich niet onbetuigd gelaten, met vragen over het CDA in het algemeen en de houding van de CDA-raadsleden te Middelhamis in het bijzonder. Op de foto, achter de kraam van links naar rechts statenlid Peter Visser, wethouder mevrouw Van Eek, raadskandidaat de heer J. R. Dillingh en rechts Jaap van Eek, voorzitter van de CDA afdeling Middelhamis. Vanavond, vrijdag, vindt in het Diekhuus een verkiezingsforum plaats waaraan door alle raadspartijen wordt deelgenomen; aanvang 20.00 uur. Een team lesgevers van Transport en Logostiek Nederland - de groot ste werkgeversorganisatie in liet wegtransport - gaat op 3 maart lesgeven aan de kinderen van basisscliool 't Kompas uit Den Bommel over vrachtauto's in het verkeer. Twee echte vrachtauto's zullen daarvoor naar de school komen. In het landelijk project 'Veilig op Weg. Zorg dat je gezien wordt!geven de transportondernemers vuistregels aan kinderen zodat ze veilig en bewust kun nen omgaan met vrachtauto's in het ver keer. Doel ervan is hun verkeersveilig heid voor nu en voor straks te vergroten. De belangrijkste vuistregel die de kinde ren krijgen is 'Zorg datje gezien wordt!'. "Als jij de chauffeur ziet, dan ziet hij jou ook", zegt één van de chauffeurs uit de videofilm die de kinderen te zien krijgen. De chauffeurs en de leerlingen steken de duim op als teken dat ze elkaar hebben gezien. In deze film worden ook enkele onveilige situaties getoond die met een paar eenvoudige vuistregels te vermijden zijn. Na een les in de klas krijgen de kinderen de kans om in de praktijk kennis te maken met de vrachtauto, waarbij ze onder andere zelf kunnen zien wat de positie is van een chauffeur in de cabine en wat hij wel en niet kan zien. Ruim 4.000 basisscholen in Nederland kregen dit voorjaar van Transport en Logostiek Nederland een voorlichtings pakket en prijsvraag toegestuurd. Vol gend jaar ontvangen de overige 4.000 scholen het pakket. Maar liefst 65.000 leerlingen hebben de opdrachten uit het pakket gemaakt en kennis opgedaan van vrachtauto's en kinderen in het verkeer. Door deel te nemen aan de prijsvraag maakten de leerlingen van in totaal 150 scholen kans op het winnen van een voorlichtingsdag waarbij transportonder nemers en chauffeurs met twee vrachtau to's de scholen gaan bezoeken. Basis school 't Kompas was één van de geluk kige winnaars. De verwachtingen van de school zijn dan ook hoog gespannen: 'We vonden de prijsvraag eigenlijk erg leuk, zeker omdat we op dat moment bezig waren met de voorbereidingen voor ons verkeersproject op school. Op het eiland is vrij veel vrachtverkeer, dus voorlichting door praktijkmensen komt altijd gelegen", aldus dhr. Jongter. De transportonderne mers zijn enthousiast om les te geven op de basisschool. Jaap Taaie van het trans portbedrijf Taaie Transport BV: "Alles wat we op deze manier kunnen bijdragen aan de verkeersveiligheid is meegenomen en maakt het dus de moeite waard om dit te doen. We ontmoeten met dit project erg veel enthousiasme bij de kinderen en leerkrachten; dat maakt het zo leuk om te doen". 'Veilig op Weg Zorg dat je gezien wordt!is een initiatief van de Kring van Jonge Ondernemers, bestaand uit ruim 800 leden van Transport en Logistiek Nederland. Dit zijn jonge transportonder nemers, die zelf vadc ook kinderen op de basisschool hebben. Transport en Logistiek Nederland heeft het initiatief van meet af aan onder steund. De organisatie onderstreept dat het verbeteren van de verkeersveiligheid een gezamenlijke verantwoordelijkheid is van alle verkeersdeelnemers..We willen de verkeersveiligheid verhogen door leer lingen te laten zien wat een vrachtauto is en hoe je er in het dagelijkse verkeer vei lig mee kunt omgaan. Door bijvoorbeeld ervoor te zorgen dat je gezien wordt door de chauffeur. Elk ongeval wat we daar mee voorkomen is er één", aldus dhr. Noordzij, Algemeen Voorzitter Transport en Logistiek Nederland. Bij ongevallen waarbij gewonden vielen. Uitnodiging voor Leden en Donateurs voor het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering op maandag 16 maart 1998, in 't Centrum van de Van Weel straat te Ooitgensplaat. Aanvang 20.00 uur. Het Bestuur. Morgen, zaterdag 28 februari zal bij u het oud papier weer worden opgehaald. Graag het papier voor 9 uur 's morgens duidelijk zichtbaar buiten zetten. De opbrengst is bestemd voor het restau ratiefonds van de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge. Solidair met armen in de Veertigdagentijd brood soep maaltijden in de Gereformeerde Kerk Kon. Julianaweg 64, Middelhamis op dinsdagavonden van 18.30-19.15 uur 3,10,17, 24,31 maart en 7 april De Oecumenische werkgroep waren in 1996 18.423 voertuigen betrok ken, waarvan 3,2% vrachtauto's. Bij ongevallen waarbij doden te betreuren vielen waren 1.87r voertuigen betrokken, waarvan 10% vrachtauto's. Overigens gaat het juist beter met zwaar verkeer en de verkeersveiligheid. De betrokkenheid van vrachtauto's bij ongevallen met dodelijke afloop daalde het afgelopen jaar met 15%, bij ongevallen met gewon den daalde het met 10%. Het afgelopen jaar vielen 6 slachtoffers en 9 gewonden in de leeftijd van 6 tot 12 jaar als voet ganger of fietser door een ongeval met een vrachtauto. Omdat kinderen niet altijd zelf aan het verkeer deelnemen, worden ook de ouders nadrukkelijk bij het project betrokken. centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK VOOR BBELD EN GELUID FOTO - VlOeO - «nJWO - RBK)RTiMlE - fotoohafk ^^^^^M cia n^ ca cm cd cj i^ cj OUDDORP - WMtstrmI 35 - TiMbon (0187) €81612 F«x 683734 I^NESSe-Printahop-Hogaioom 172-TtMoon (0111)462400 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 L VISSER, Stellendam J. VAN OOSTEROM Ouddorp H. T. V. OOSTENBRUGGE Stellendam C. NOORTHOEK Stellendam A. J. KASTELEIN Goedereede 'M •M TB ;^.;};.j»:.^HSiS-:S5!JSC-S-:S*SKSiHiS-;S*-S-*-:^-S;iiïi^S*^^^^ KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tbnge lel. 0187-651396 Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestroat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1