EIIAIIDEII-IIIEIJWS Goede resultaten Schotejil in tweekamp Schakel klub Stellendam Wilfred Buijze Middelharnis ^aniillana Meer lucht voor Cara! Actie noodhulp ICS Slachtoffers natuurgeweld vragen om hulp zelfstandig Financieel Consultant Nieuwe naaimachines uit Zweden AEGON introduceert volstrekt flexibele hypotheek Abonneert U op Eilanden-Nieuws TOP maatje te groot voor Good-Luck Rozenkruisers in het licht van de Bijbel Heren Recrea 1 Inter mezzo plaatst zich voor finale poule! Abonneert U op Eilanden-Nleuws VERVOLGVERHAAL 2e Blad DINSDAG 24 FEBRUARI 1998 No. 6682 Zaterdag 21 februari hebben de zwemverenigingen De Gooye en De Schotejil in sportcomplex de Sta- ver te Middelharnis een tweekamp verzwommen. Door de Schotejil werden maar liefst 50 persoonlijke records gerealiseerd, waaronder ook nog 5 clubrecords. Bovendien kwamen de Schotejillers tot 27 ere plaatsen. Op de lOOm vlinderslag wist Michiel de Gelder een persoonlijk en clubrecord neer te zetten. Zijn tijd was 1.07.6, goed voor een 2e plaats. Op de 400m wissel slag zwom hij opnieuw een clubrecord in een tijd van 5.39.4 en eindigde hij ander maal op de 2e plaats. Leander Noordijk eindigde op de 400m wisselslag op de Ie plaats in een nieuw persoonlijk en clubrecord bij de heren van 5.38.4. Op de 50m rugslag behaalde Leander Noordijk met 0.31.2 opnieuw een Ie plaats in een persoonlijk en clubrecord. Danielle Hagoort zwom bij de meisjes onder 16 jaar een nieuw clubrecord op de 400m wisselslag in een tijd van 6.33.9. Op de 50m rugslag behaalde Marjon van Kempen een 2e plaats bij de dames, ondanks haar ietwat tegenvallende tijd van 0.34.3. De 3e plaats was hier voor Liesbeth van der Linde, die een p.r. neer zette van 0.37.3. Bij de meisjes onder 11 jaar werd Anja de Gelder eerste op de 50m rugslag in een p.r. van 0.40.9. Rhiana van Kempen werd 3e in een tijd van 0.50.2. Bij de heren eindigde Stefan Langbroek op een 2e plaats in een tijd van 0.32.5. Dion Beukers kwam met een p.r.-tijd van 0.49.8 tot een 3e plaats bij de jongens onder 11 jaar. Bij de dames wist Ellen van der Slik een 2e plaats te bereiken op de 200m school slag met een tijd van 3.24.5. Op de 200m vrije slag zwom Rianne Noordijk, even eens bij de dames, in een persoonlijk record van 2.45.6 naar een Ie plaats. Elize Weeda zwom de 3e tijd in 3.24.8. Leander Noordijk zwom de 200m vrije slag met een p.r. van 2.18.2 naar de 2e plaats. Ploeggenoot Gerwin Grit werd 3e in een p.r.-tijd van 2.19.7. Op de lOOm vrije slag bij de meisjes onder 11 jaar zwom Anja de Gelder een p.r. in 1.19.9 en eindigde op een 2e plaats. Rhiana van Kempen zwom op deze lOOm vrije slag 10 seconden van haar tijd af in een tijd van 1.48.1. Bij de jongens werd Thijs Tromper 3e op de lOOm vrije slag in een tijd van 1.33.0. Op de 50m schoolslag werd bij de dames door Liesbeth van der Linde een 2e plaats met een tijd van 0.42.0 bereikt. Ellen van der Slik werd 3e in 0.42.6. Bij de heren eindigde Stefan Langbroek op een Ie plaats in een p.r. tijd van 0.37.6. Ploeggenoot Maarten Nieuwstra ten eindigde op de 3e plaats met een B- tijd van 0.37.8. Bij de jongen onder 11 jaar was Thijs Tromper opnieuw succes vol, nu met een Ie plaats in een tijd van 0.46.3. Een van de laatste programmanummers betrof de 400m wisselslag. Bij de dames eindigde Jantine Slinger in een tijd van 6.32.9 en Danielle Hagoort kwam uit op een tijd van 6.33.9, hetgeen dus een clubrecord bleek te zijn. Bij de heren werd Leander Noordijk op de 400m wisselslag Ie in een clubrecord van 5.38.4, op de 2e plaats gevolgd door Michiel de Gelder in een tijd van 5.39.2 eveneens een clubrecord, maar dan bij de jongens onder 16 jaar. "In theorie wekelijks te wijzigen" AEGON Particulieren introdu ceert op 23 februari 1998 een nieu we hypotheek: AEGON Levens loop Hypotheek. De naam verwijst naar de flexibiliteit die het product biedt. Consumenten kunnen de hypotheek gedurende de gehele looptijd steeds aanpassen aan hun financiële situatie. De hypotheek is gebaseerd op de zoge naamde universal variable life techniek. De consument kan kiezen voor sparen of sparen in combinatie met beleggen. Er kan worden belegd in fondsen van AEGON met diverse risicoprofielen, zoals bijvoorbeeld het AEGON Mix Fund (met garantie) en het AEGON Hol land Equity Fund. Tegen lage kosten kan men de fondskeuze wijzigen. Dit geldt ook voor de verzekering van het overlij- densrisico. Daarnaast zijn er diverse mogelijkheden om de maandlasten te verlagen of juist eerder af te lossen en kan de looptijd worden verlengd of verkort. Met de kredietfaciliteit, ook al onderdeel van de bestaande hypotheekvormen, hebben consumenten de mogelijkheid later een extra bedrag bij te lenen, zodat zij geen tweede hypotheek hoeven af te sluiten. Tevens ontvangen consumen- De Schakel klub zal op a.s. zaterdag weer bijeenkomen in de Schuur. Naast de gebruikelijke inleiding willen we deze avond met de meisjes gaan zandschilderen, en met de Jongens gaan buks schieten. Echt weer een program ma, waar je voor op de klub moet zijn. We verwachten jullie dan ook weer om 19.30 uur in de Schuur. Tot zaterdag. tenm elk jaar een overzicht van de waar de die zij hebben opgebouwd met hun Levensloop Hypotheek. Mr. E, C. Lekkerkerker, voorzitter van het managementteam van AEGON Parti culieren: "Mensen die voor het eerst een huis kopen, vaak jonge mensen, weten nog niet hoe hun financiële toekomst er precies uit ziet. Aan het begin van hun levensloop hebben zij meer behoefte aan zekerheid. Wanneer er meer financiële ruimte is, ontstaat de behoefte om ver mogen op te bouwen, bijvoorbeeld door te beleggen. Deze hypotheek kunnen zij dus steeds aanpassen aan hun persoonlij ke en financiële situatie, in plaats van andersom. In theorie maandelijks of zelfs wekelijks, zo flexibel is-ie, al zal waar schijnlijk niemand dat doen." MIDDELBURG - Zaterdag 21 februari moest Good-Luck naar TOP uit Arnemuiden. Voor beide ploegen stond er wat op het spel. TOP kon kampioen worden en voor Good-Luck zouden de twee punten heel goed uitkomen, in ver band met het ontlopen van degra datie. TOP startte heel goed en kon door twee afstandschoten uitlopen naar een 2-0 voorsprong. Good-Luck scoorde direct daarna tegen door een afstandschot van Leon de Bonte. Maar TOP had het ant woord al klaar en scoorde opnieuw via een afstandschot, 3-1. Daarna liep TOP snel uit naar een 5-1 voorsprong. Toen was het Good-Luck dat scoorde met een doorloopbal van Cor Bom en even later was het Leon de Bonte die scoorde met een afstandschot, 5-3. TOP was echt in goede doen en scoorde driemaal met een afstandschot, zodat de ploeg uit Arnemuiden voor kwam met 8-3. Good-Luck liet zich niet onbetuigd en scoorde van afstand de 8-4. De aanvallers van TOP waren niet af te stoppen door de verdedigers van Good- Luck, hoe fel men ook verdedigde, TOP liep dan ook snel uit naar een voorsprong van 11-4. Good-Luck scoorde tegen door een afstandschot van Cor Bom, die door Marja van Splunteren werd vrijgespeeld, 11-5. De aanvalsmachine van TOP ging inmiddels onverminderd door en scoorde 12-5 en 13-5 via een strafworp en een kansje onder de korf. Leon de Bonte scoorde tegen uit een door Heidi Kamer ling aangegeven bal vanachter de korf, wat de 14-6 op het scorebord bracht. Daarna was het Dineke Sprong die met een doorloopbal, aangegeven door Nico Overduin, 14-7 scoorde. Maar TOP had voor de rust toch nog het laatste woord en besliste de ruststand, met een afstand schot, op 15-7. Na rust was het TOP die de score weer opende met een afstandschot, 16-7. Maar Leon de Bonte maakte met een vrije bal, die aangegeven werd door Marja van Splunteren, 16-8. Direct daarna maakte Petra van der Valk met een prachtig afstandschot de 16-9. TOP scoorde weer viermaal van afstand, zodat er 20-9 op het scorebord kwam. Toen was het Ste ven Vogelaar die, veroorzaakt door Dineke Sprong, een strafworp verzilver de en de stand bracht op 20-10. TOP maakte de 21-10 van afstand. Inmiddels had coach Ben Vis, Adwin Krijger in het veld gebracht voor Cor Bom. Adwin Krijger kreeg met zijn eerste actie een strafworp mee, die verzilverd werd door Leon de Bonte. Het vak van aanvoerder Nico Overduin liet zich niet onbetuigd en scoorde ook, via een afstandschot van Petra van der Valk. Daarna was het Ste ven Vogelaar die een doorloopbal maak te en de stand bracht op 21-13. De laatste score voor Good-Luck kwam op naam van/Leon de Bonte die een strafworp verzilverde, welke veroorzaakt was door Heidi Kamerling, omdat zij belemmerd werd in het nemen van een doorloopbal. Maar TOP had, net als voor de rust, het laatste woord en scoorde nog driemaal van afstand, zodat men een eindstand van 24-14 bereikte. TOP was in deze wedstrijd een klasse beter dan Good-Luck, maar de ploeg uit Middelharnis hoeft zich niet te schamen voor dit verlies, want de aanvallers van TOP schoten bijna 1 op 1. Van te voren wist men ook dat het heel moeilijk zou worden om de twee punten mee naar huis te nemen, desalniettemin hebben de spelers en speelsters alles gegeven om de twee punten toch nog binnen te halen, wat jammer genoeg niet gelukt is. De uitwedstrijd van aankomende zater dag, tegen ACKC, wordt veel belangrij ker, aangezien ACKC ook nog niet hele maal vrij is van degradatie. OUDE TONGE - Woensdag 25 februari is er een open bijbelstudieavond in het gebouw van de C.B.S. "de Bron" aan de Melkweg 75 te Oude Tonge. Deze avond staat in het teken van een studie om aan de hand van de Bijbel diverse religies en vormen van occultisme te onderzoeken. Wekelijks zijn er studies om zodoende wat meer keimis te verkrijgen van deze zaken die op ons eiland steeds meer openbaar komen. Vorige week is de "vrijmetselaarij" besproken en deze week zal de Bijbelstu die gaan over de "rozenkruisers" en hun achtergrond en zal de Bijbel, als onfeil baar woord van God, als toets-steen daarbij gebruikt worden. De aanvang 's avonds is om 20.00 uur en de toegang is vrij. Heeft u CARA en wilt u er meer over weten, erover praten en uw conditie verbeteren, kortom meer lucht, dan is het volgende iets voor u. Hier, op Goeree-Overflakkee zij veel mensen die CARA hebben. Daarom wil een aantal actieve mensen een afdeling van het Astmafonds oprichten. Die afde ling wil de volgende activiteiten gaan starten: -voorlichting - gespreksgroepen - oefengroepen Hiervoor zoeken zij nog meer mensen die hierbij willen helpen. Maar, als u zelf niet aktief wilt zijn, echter wel deel wil nemen aan bovenstaande activiteiten, dan bent u van harte welkom. Dus spreekt het bovenstaande u aan, neem dan contact op met één van onder staande personen: - Susan Both, 0187 - 682348 - JolandaLuime, 0187-492505 (na 18.30) HILVERSUM - Een warme golfstroom in de Stille Oceaan die de naam El Nino heeft gekregen zou de oorzaak zijn van de natuurrampen die zich de laatste maanden voordoen. Enorme overstro mingen een gevolg van El Nino? Hoe dan ook: met name in derde-wereld lan den is de ramp niet te overzien. Huizen onder water en vernield, de oogst verlo ren. Veel slachtoffers en talloze daklo zen. Internationaal Christelijk Steunfonds (ICS) in Hilversum heeft een hulppro gramma in Kenia o.a. in het arme district Busia tegen de grens van Oeganda. Ook daar heeft het natuurgeweld toegeslagen en zijn tol geëist, nadat twee rivieren door de hevige regenval buiten hun oevers traden. Het water sleurde alles mee wat op zijn weg kwam. Meer dan 80 mensen verdronken in dit gebied. Dui zenden hutten werden weggespoeld. Inmiddels zijn er ook al acht kinderen overleden doordat er cholera is uitgebro ken. ICS maakte direct 50.000 over voor dekens, voedsel en medicijnen. Maar omdat er veel meer hulp nodig is, is gironummer 70730 (ICS - Hilversum) opengesteld. Om nood te lenigen en te helpen tot een nieuwe oogst kan worden binnengehaald. ICS hoopt dat velen gehoor geven aan de schreeuw om hulp van de zo zwaar getroffen en beproefde mensen. Sinds een aantal maanden profi leert Wilfred Buijze (30) uit Mid delharnis zich als zelfstandig beleg gingsadviseur, een kwaUficatie die hij zich niet eerder durfde aanme ten dan nadat hij het vak volledig wist te beheersen; vorig jaar okto ber was dat zover. Vanuit zijn kantoor aan de Oostelijke Achterweg 52, tel 470121, treedt dhr. Buijze nu als Financial Consultant naar buiten, zich welbewust van de verant woordelijkheid die hij met z'n zelfstan dige adviespraktijk voor inkomens- en vermogensplanning op zich heeft gela den. Bijna elke bewuste mens behoort tot zijn doelgroep, zelfs zij die menen met inkomens- en vermogensplanning niets van doen te hebben en er verre van te kunnen blijven. Met zijn kennis over b.v. fiscale aftrekposten en fiscaal vriendelijk sparen opent hij ongedachte perspectie ven wanneer het gaat om b.v. aanvulling van het opgebouwde ouderdomspen sioen, studie van de kinderen, vermo gensopbouw e.d. een boeiend en soms lucratief terrein dat nog te weinig geëxp loreerd wordt. Als specialist op het gebied van met name inkomensplanning maakt dhr. Buijze aan de hand van persoonlijke gesprekken individuele (huidige en toe komstige) financiële situaties inzichte lijk, rekening houdend met overheids voorzieningen, mogelijke vermogensbe standdelen en uiteraard de wensen van de relatie. Aan de hand van deze gesprekken maakt hij als ware het een financiële röntgenfo to, die in één oogopslag de feitelijke situ atie en de mogelijkheden weergeeft. Maatwerk dus! Het is overigens aan de cliënt of van het advies en de analyse gebruik wordt gemaakt. Het eerste infor matieve gesprek is altijd vrijblijvend omdat pas dan zal kunnen blijken of- en in welke mate de heer Bujze met zijn kennis de cliënt van dienst kan zijn. Als Financial Consultant werkt dhr. Buijze nauw samen met Legal General Nederland Levensverzekeringsmaat schappij N.V. Legal General is gespecialiseerd in flexibele en innovatieve lijfrente- en pen sioenvoorzieningen. Husqvarna introduceert a.s. vrij dag en zaterdag twee nieuwe naai machines, namelijk de Lily 540 en de Lily 550. Het frame is gegoten uit een stuk metaal, en is daardoor sterk en trillingvrij. Een electronisch gestuurde gelijkstroommo tor drukt bij elke snelheid de naald altijd met volle kracht door de stof. Beide naaimachines hebben alle specifie ke Husqvarne eigenschappen zoals een klemvrije grijper, smeervrij, opspoelen zonder de draad uit de naai te halen, een grote aanschuiftafel, automatisch opha len van de onderdraad, en de traploos regelbare persvoetdruk. De TQV 'Total Quality Feed' garandeert een perfect transport van alle stoffen, de steekbreedte en -lengte is regelbaar tot 6 mm ook bij de knoopsgaten. De twee nieuwe machines zijn een modem ontwerp, computergestuurd met een directe steekkeuze. Druk eenvoudig op de steektoets en vervolgens wordt de steek met de juiste steekbreedte en -leng te ingesteld. Hij heeft verschillende quiltsteken, waaronder de quiltsteek die met de hand gemaakt lijkt. Met de knoopsgatensensorvoet naait u automa tisch exact dezelfde knoopsgaten, zoveel als u wilt. Drie verschillende naaisnelhe- den, langzaam normaal en snel. De snel heid wordt bij vele steken automatisch aangepast, en de naald stopt altijd boven of onder. De Lily 540 biedt u 80 steken, letters en cijfers, quiltsteken, twee verschillende knoopsgaten, vier geheugens voor 52 steken. De Lily 550 heeft 240 steken, drie soor ten letters en cijfers, zeven geheugens voor 223 steken, tien verschillende knoopsgaten en is daardoor een bijzon dere hobbymachine. Beide machines kunt u bewonderen bij naaimachinehandel 'Vlieto' in Middel harnis. Het eerste heren-recreantenteam van vol leybalvereniging Intermezzo maakte het spannend tot aan het eind van de compe titie. Afgelopen maandag speelden de Intermezzoërs een uitwedstrijd in Delft tegen Volcano. In een enerverende wed strijd werd met 2-2 gelijk gespeeld. Het enerverende van de wedstrijd lag in de gelijkwaardigheid van de teams en de dubieuze rol van de scheidsrechter, deze bleek nogal makkelijk te beïnvloeden in het nemen van beslissingen. Iets waar een enkele speler bij Intermezzo moeite mee had. De emoties konden hierdoor soms hoog oplopen. Uiteindelijk was een gelijkspel de terechte uitslag. Mede door deze uitslag heeft Intermezzo zich geplaatst voor de beslissende wed strijden om het kampioenschap van de toppoule. De toppoule is een samenwer kingsverband tussen de districten 15 en 17. Opvallend is dat vier teams, te weten Wagner Prns/Valeas, Snoopy, Voio'71 en Intermezzo, van district 17 en slechts één team, Gemini/K, uit dis trict 15 zich geplaatst hebben voor de finalepoule. Het soms verre reizen heeft leuk volley bal opgeleverd voor Intermezzo. Het uit zicht op het kampioenschap lijkt ver weg, maar dit wordt door de spelers (die jaren lang kampioen waren in de eiland competitie) gecompenseerd door een aantrekkelijk volleybalseizoen. In het reguliere volleybal zijn twee wed strijden gespeeld. Dames 1 verloor in Rotterdam van het tweede team van fusievereniging Alcazar/Erasmus met 3- 1. Heren 1 speelde in Krimpen aan den IJssel met 2-2 gelijk tegen de plaatselijke vc. Volgens de spelers had hier meer in gezeten. Het kwam er alleen niet uit. -37- En dan zat zij alleen. Elke avond op nieuw, al meer dan twee jaar. Twee win ters dus. Dan moest je stem wel vlak worden en dan moesten je ogen wel altijd eender kijken en dan moest je wel het begrip verliezen of de tijd kort of lang duurde. Als je dan een avond zat, en buiten lag er sneeuw, en het ene uur hoorde je niets, en het andere uur was er eveneens geen geluid, dan misschien een enkele maal het bonken van een koe tegen een houten schot in de stal - en al die tijd wist je, dat je alleen was - hoe zou je dan gaan kijken en hoe zou je stem dan klinken, een volgende dag, als je toch weer praten moest? Plotseling vastbesloten keerde Versloot zich om en ging zitten. Hij doopte de pen in en begon te schrijven. Het werd een lange brief. Hij hoefde niet naar woorden te zoeken toen hij zijn eenzaam heid en daarna de hare beschreef. Maar toen be gon de pen te aarzelen en zijn hand rustte doelloos op het papier. Nu moest het belangrijkste komen, nu moest hij zeggen wat hij wilde, nu moest hij vertellen wat de verandering kon brengen in haar leven en in het zijne. Maar waar te beginnen; en welke woorden te kiezen? Het ging niet, de woor den die hij bedoelde, bleven vaag en vreemd-ver spreid door zijn gedachten spelen. Hij stond op en griste de volgeschreven bladen van de tafel. Hij liep naar de keuken en duwde de papieren in het brandende fornuis. Even een hoge vlam en dan lagen de bladen bol en vurig uitge spannen, een paar woorden lieten zich nog lezen. Maar de pook ging er door en toen was alles weg. Hij keerde terug naar de kamer en begon opnieuw te schrijven. Het was een kort briefje, waarin hij vroeg of het goed was, dat hij over een week een avond bij haar kwam praten. Als het niet goed was, wilde ze wel een briefje terugschrijven. Hij schreef het adres op de enveloppe, maar liet de naam van de afzender weg. Toen hij door de keuken kwam, zei Jaantje, dat het tijd was om te eten. „Wacht nog tien minuten", zei Versloot. „Ik moet nog even een brief naar de post brengen". De dag nadat hij de brief gepost had, werkte Ver sloot in het land. Maar de volgende dag zorgde hij er voor, tegen de tijd dat de postbode langs kwam, op de boerderij te zijn. Hij stond in de boomgaard en zag tussen de bomen door de man voorbij fiet sen. Hij liep naar de boom, waarvan hij wist, dat de vruchten reeds begonnen te rijpen, en hij zocht een gave, sappige peer uit, die hij met zijn knip mes schilde. Daarna ging hij fluitend aan zijn werk. Een dag later zag Versloot de postbode het erf opkomen. Hij haastte zich de boomgaard uit en pakte bij de achterdeur de post aan. Terwijl de man enkele woorden tegen hem zei, zag Versloot, dat het maar een krant en twee drukwerkjes waren. Zo ging het ook de volgende dagen. Elke dag groeide zijn angst voor de post. Toen de postbode de zesde dag voorbij reed, dacht Versloot: „Ik kan de post van morgen niet afwachten. Vanavond moet ze een beslissing nemen, en dan zal ze niet weten wat ze moet doen. En omdat ze het niet zal weten, zal ze ten slotte gaan zitten schrijven. Ik ga haar vanavond opzoeken". Ze kwam juist uit de keuken de deel op, toen hij de achterdeur opende. Ze zei: „Ik dacht, dat je morgenavond zou komen. Ik wilde juist... Hij hield de adem in. „Wat?" vroeg hij schor. „Ik was van plan even het land in te lopen. Maar nu..." „Dat is toch goed. Ik wil de rest van je land ook zien". Ze gingen, toen ze het hek door waren, dadelijk naar rechts, in de richting van het bos van Het Pa radijs, waar het hooiland lag. Het tere etgroen stak licht af tegen het donkere groen van het grasland waar de koeien liepen en het nog donkerder bos op de achtergrond. Versloot sprak weer over het bedrijf, maar hij hoorde zichzelf praten en dat maakte hem onzeker. Hij keek eens op zij en zag, dat zij bleek was en licht huiverde. „Je had wel een doek om mogen slaan", zei hij. Ze knikte, en begon toen ook te praten. „Het is vroeg kil vanavond", zei ze. „We zullen teruggaan; de koffie zal wel getrokken zijn". Wat later zaten ze in de keuken tegenover elkaar. Hij zag haar handen op tafel liggen. „Vond je het goed, dat ik kwam?" „Ja". „Zou je dus niet geschreven hebben?" „Nee, maar waarom kwam je nu al? Er was nog zoveel waar ik over denken wilde". „Ik was bang, dat de post net de laatste morgen je brief zou brengen, dat ik maar niet moest komen. En toen durfde ik niet langer te wachten". „Och", zei ze. „Bang?" Zijn hand schoof over de tafel heen, en haar hand kwam de zijne tegemoet. Zijn sterke hand bedekte de hare, hij voelde haar warmte. Toen keken ze elkaar aan. „Zou je met me willen trouwen?" vroeg hij. Ze lachte even heel zacht; hij zag haar witte tan den en haar frisse gezicht. „Zullen we daar nu nog niet over praten?" zei ze. „Er zijn zoveel dingen, die we eerst moeten be spreken. Ik ken jou niet, en jij mij niet. Maar kom je dan vaak bij me? Het is hier 's avonds erg stil, en ik wil praten met je". „Was je erg verbaasd toen je mijn brief kreeg?" „Verbaasd? Misschien wel". „Waarom zeg je misschien?" Toen lachte ze voor het eerst voluit en smakelijk, zoals ze dat vroeger ook veel en graag deed. Ze stond op en nam de kopjes van tafel om die op nieuw te vullen. Over haar schouder keek ze hem aan en zei: „Waarom gaf je me verleden week, toen je wegging, een hand?" Later, toen het al schemerig begon te worden in de keuken, begon Versloot te vertellen. Hij sprak niet alleen over zichzelf, maar hij zei hoe hij dacht, dat haar leven de laatste jaren was geweest. Eindelijk zweeg hij. „Zal ik zaterdagavond weer terugkomen?" vroeg hij na een poos van stilte. „Ja, dat is goed", zei ze. „Waarom vraag je me nu niets meer?" „Weet je dan nu wel een antwoord?" Ze zei niets. „Zou je met mij willen trouwen?" vroeg hij. „En als ik nu eens niet ben zoals jij denkt?" „Wie is er nu zo, zoals een ander over hem denkt? Geef nu antwoord". Ze stond op en kwam naar hem toe. „Ja", zei ze zacht. „Vóór de winter nog?" „Ja, ja", zei ze. „Niet nog eens een winter alleen". Mevrouw Kuilman daalde met een bezorgd gezicht de trap af, gevolgd door dokter Feringa. „Het onderzoek heeft lang geduurd, dokter", zei ze toen ze in de gang stond. ,,Komt u even verder?" „Een ogenblik". Ze gingen een kamer binnen. (wordt vervolgd) LH.Strör)khca^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 3