Kinderbingo De nieuwe SWO aan het werk ZÓ mooi werd Sommelsdijk Voorlichting over reuma Garantmarkt Van Heest werkt mee aan landelijke proef Wandelen voor 'Mappa Mondo' op 18 april AA^MINNAARD ^^^VASTGOED Welfare en stemmen Welzijnswerk niet meer alleen ten dienste van de ouderen Reuma, een pijnlijke aandoening Pijnbestrijding en acceptatie van pijn 70e Jaargang DINSDAG 24 FEBRUARI 1998 No. 6682 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDEL,HARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Winkeldiefstal is een probleem waarmee elke supermarkt in Nederland te maken heeft. Ook Garantmarkt Van Heest in Goede- reede. In negen supermarkten wor den vanaf 2 maart 1998 een drietal technologiën getest om producten te beveiligen en daarmee winkel diefstal tegen te gaan. Garant markt Van Heest in Goedereede is één van deze testwinkels die gevraagd zijn door het Vakcen trum Levensmiddelen. Het Vak centrum Levensmiddelen is de branche-organisatie van alle zelf standige levensmiddelendetaillisten en behartigt de belangen van deze ondernemers. Wat merkt de klant van deze test? Normaal gesproken verandert er niets aan de wijze waarop de klant zijn of haar boodschappen doet in de supermarkt. Wel zal het de klant opvallen dat er ach ter elke kassa poortjes geplaatst zijn die producten die niet afgerekend zijn her kent en vervolgens een alarmsignaal afgeven. Omdat het een test is, kan het in de testfase voorkomen dat het alarm onbedoeld afgaat. De medewerkers van Garantmarkt Van Heest zullen de klant in voorkomende gevallen van de nodige uitleg voorzien. Doel van productbeveiliging Het mag duidelijk zijn dat de supermark ten ernaar streven het aantal winkeldief stallen te minimaliseren. Daarnaast heeft het Vakcentrum Leveimiiddelen de doel stelling om de aangesloten supermarkten te adviseren in de keuze van productbe veiliging. Dit advies moet vervolgens de invoering van één systeem door alle supermarkten in Nederland betekenen. Daarna zal een branchebrede invoering van productbe veiliging door de supermarkten ertoe lei den, dat fabrikanten van levensmiddelen aan bronbeveiliging zullen moeten doen. Bronbeveiliging betekent dat de fabri kanten hun producten tijdens het produc tieproces beveiligen. Eigenlijk op een zelfde manier als dat elk product van een zogenaamde streepjescode wordt voor zien. Begrip Zowel Garantmarkt Van Heest in Goede reede als het Vakcentrum Levensmidde len vragen uw begrip voor de situatie en wensen u veel winkelplezier toe in uw supermarkt. Als u meer informatie wenst, kunt u hiervoor bij de bedrijfslei ding terecht. OUDDORP Rommelmarktspullen gevraagd! Op D.V. zaterdag 2 mei hopen we weer een snuffelmarkt te organiseren. Heeft u nog iets op te ruimen, belt u dan gerust, dan komen wij dat graag bij u ophalen, (geen grote meubelstukken) Ons telefoomir. is 682814 (tussen 17.00 en 18.00 uur) of 683004. Aktiekommissie Ger. Gem. Ouddorp Goeree-Overflakkee B.V. GOEDEREEDE - De Welfare van het Nederlandse Rode Kruis in de gemeente Goedereede oragniseert ten tijde van de gemeenteraadsverkiezingen, op woens dag 4 maart a.s., een verkoping van handgemaakte artikelen. Bij voorgaande verkiezingen bleek dit een groot succes te zijn. De Welfare, een onderdeel van het Rode Kruis, houdt zich bezig met het onderlin ge contact van ouderen. In de gemeente Goedereede organiseert het Rode Kruis normaal een activiteitenmiddag voor ouderen. Op woensdag 4 maart organiseert de Welfare een verkoop van alle in de afge lopen periode gemaakte artikelen. Tus sen 8 uur 's morgens en 8 uur 's avonds wordt een verscheidenheid aan artikelen te koop aageboden. De baten van deze verkoop komen geheel ten goede aan de activiteiten van het Rode Kruis in Goe dereede. Zij besteden dit geld aan de aanschaf van nieuwe materialen voor de activiteitenmiddag. Stemmers uit de gemeente Goedereede worden dan ook geadviseerd naast hun stemkaart de portemonnee mee te bren gen, want buiten de verkoping om orga niseert het Rode Kruis een verloting van een tafelkleed. OOLTGENSPLAAT - Op vrijdag 27 februari is er een kinderbingo georgani seerd door de postduivenvereniging 'De Zwaluw' uit Ooltgensplaat. Op deze middag zijn de lootjes een kwartje. Er zijn weer vele mooie prijzen te winnen. Het begint om kwart over twee. Het wordt gespeeld in het clubgebouw van p.v. 'De Zwaluw' aan de Dorpsweg 2 te Ooltgensplaat. Ook zijn je vader en moe der en de rest van de familie welkom. Tot zien oo 27 februari a.s. STICWING WELZl OOSTFLAKf Wethouder Maliepaard verrichtte de onthulling van de nieuwe naam: 'SWO, informatie en activiteiten voor jong en oud' OOSTFLAKKEE - Op papier hoeft van de SWOO maar één o'tje te worden geschrapt om de nieuwe sta tus te onthullen - van Stichting Welzijnswerk Ouderen Oostflakkee naar Stichting Welzijnswerk Oostflakkee -, maar om het doel dat wordt nage streefd te bereiken zal van de betrokkenen een meer dere inspanning worden gevraagd. Vrijdagmiddag kon die nog even achterwege blijven, toen werd in het SWO-gebouw aan de Prins Bemhardstraat te Oude Tonge de oprichting van de nieuwe stichting met een bijeen komst en zelfs de aanwezigheid van de notaris gemarkeerd. Vooral goede woorden zijn er toen gesproken, zéker als ieder is van de goede daden die zullen volgen. Zeker van dat laatste zal het succes van de gepleegde omvorming afhankelijk zijn, al zal het..., zo begreep mevrouw Aanraad, voorzitter van de stichting, "voor ieder een hele verandering zijn'. Dertig jaar lang zorgde die voor het welzijn van alleen de ouderen, nu vra gen ook de jongeren om aandacht en begeleiding; die zal hen door de nieuwe stichting graag worden verleend. Door de beroepskrachten zowel als - waar nodig - door de vrijwilli gers. De jongeren worden er graag bij betrokken: "Zij zijn ten slotte de toekomst", begreep mevrouw Aanraad. De stichting zal zich voortaan om aller welzijn beijveren waartoe zij ieder 'aan dek' riep, aldus een ketting vormend waaraan geen scha- keltje zal mogen ontbreken. Wethouder Maliepaard bleek zich in de wording van de nieu we SWO zeer te verheugen omdat hel hem al jaren geleden duidelijk was geworden dat de SWOO, zelfs over beroeps krachten beschikkend, een te beperkte inhoud had met alleen de ouderen als doelgroep, terwijl aan al de anderen, onder wie de jeugd, geen aandacht werd besteed. Voortaan zal dat anders zijn en zal er meer bereikt kunnen worden: "Niet meer werken vanuit de eigen ivoren toren, maar als we het beschikbare geld op één hoop gooien is het tweemaal zoveel waard", moedigde de heer Maliepaard de betrokkenen aan. "Als we het samen doen wordt er vast iets moois gemaakt." Van een geïntegreerd jeugdbeleid tot ouderenzorg, werd bedoeld en daar koerst de SWO op aan: "Voorlopig nog even met de bestaande bezetting", moest wethouder Maliepaard beperken, maar zelfs dan acht hij in Oostflakkee veel bereik baar in het optuigen van een apparaat ten dienste van de hele bevolking, van peuterspeelzaal tot bevordering van het sociaal culturele werk. Het werk moet structuur gegeven worden en daar acht de wethouder aller hulp bij nodig. De heer F. de Vries, directeur van de stichting, hoopt maar op veel geluk, zegen en subsidie van de gemeente, al zal hij zich over dat laatste geen te grote illusies maken. Alvast kwam wèl een cadeau van notaris mr. Van Lennep. Zij verklaarde voor haar werkzaamheden op deze middag, het laten ondertekenen van volmachten tot de statutenwijziging, geen kosten in reke ning te zullen brengen. Applaus voor de notaris! In de krant van vrijdag 30 januari hebben we bericht over het bijna gereed zijn van de Ie fase van het dorps vernieuwingsplan Sommelsdijk. Bij gebrek aan recent fotomateriaal van de bereikte verfraaiing illustreerden we dat artikel met enkele foto's van het ongerief dat doorstaan moest worden toen straten tot loopgraven veran derden om alle leidingen te kunnen vernieuwen. Vorige week, op een mooie middag toen het voorjaar zich leek aan te dienen, maakten we een plaatje van een sfeervol hoekje, dat van de z.g. "Oostindische Hoek"met rechts het woonhuis geworden "Oudeliedenhuis"dat in 1860 als kleuterschool, een van de eersten in Nederland, werd gebouwd, midden de vroegere smidse van de fa. Vis die ook tot woonhuis is getransformeerd en links het pittoreske woonhuisje van mevr. wed. G. J. Vis-de Jong die vorig jaar oktober overleed. Het huisje wordt nu door een achterkleindochter bewoond. Overigens is het eigen initiatief uit de burgerij geweest dat het hoekje zo grondig heeft verfraaid, alleen de bestrating is aan het dorpsvernieuwingsplan te danken maar die was mis schien net de finishing touch die het beeld vervolmaakt. Voorjaarsgroen zal het straks nog mooier maken! Op maandag 16 maart 1998 organiseert de Vereniging van Reumapatiënten Spij- kenisse en omstreken in samenwerking met de Reumapatiëntenbond, een voor lichtingsavond met als titel De avond vindt plaats van 19.30 tot 22.00 uur in het restaurant van de Woon zorgvoorziening voor verstandelijk' gehandicapten 'De Zuidwester', F. J. Bliekstraat 3 te Spijkenisse (naast metro station Centrum, tussen RIAGG en het Arbeidsbureau). De toegang voor alle belangstellenden is gratis. Doel en doelgroep Iedere patiënt met een reumatische aan doening ervaart dagelijks pijn en daarom is dit een onderwerp dat de aandacht ver dient. Het doel van deze bijeenkomst is enerzijds om reumapatiënten en hun directe omgeving informatie en onder steuning te geven op het gebied van het omgaan met en acceptatie van pijn ten gevolge van een reumatische aandoe ning. Anderzijds zal pijnbestrijding door middel van medicatie (o.a. NSAID's) aan de orde komen. Programma Om de avonden voor mensen met een reumatische aandoening zo informatief mogelijk te doen zijn is voor een pro gramma met verschillende sprekers gekozen. Het programma ziet er globaal als volgt uit: 19.30 uur Ontvangst met koffie. 20.00 uur Mevrouw J. J. Koning, erva ringsdeskundige en bestuurs lid Reumapatiëntenbond over 'Leven met een (pijnlijke) reumatische aandoening' 20.30 uur De heer A. A. Kaptein, psy choloog, werkzaam aan de Universiteit van Leiden, over 'De psychologische gevolgen van leven met een reumati sche aandoening' 21.00 uur Pauze. Elk jaar organiseert het Rode Kruis, afdeling Middelhamis, een wandeldag, dit jaar voor de vijfde keer. De opbrengst van het evene ment komt ten goede aan het opvanghuis dat is gevestigd bij het Overijsselse Wezep. Zorg voor elkaar Dat is het motto van het Nederlandse Rode Kruis. Met alle plaatselijke afdelingen in Nederland en 160 Rode Kruis en Rode Halve Maan-verenigingen, wereldwijd, heeft het Rode Kruis haar voelhoorns over al in de samenleving om steeds opnieuw vast te stellen wie hulp nodig hebben. Steeds opnieuw stelt het haar hulpaanbod bij als de maatschappij verandert. Kinderen met een terminale ziekte die maanden en soms jaren in een ziekenhuis 'wonen', vor men een van de zwakste groepen in de Nederlandse samenleving. Het Nederland se Rode Kruis zet zich graag voor hen in om ze een goede kwaliteit van leven te geven, zolang dat mogelijk is. 'Mappa Mondo' Ziekenhuisopnamen duren in Nederland steeds minder lang. Vrij snel na een opera tie of andere behandeling worden patiënten ontslagen uit het ziekenhuis. Thuis herstel- urn 21.30 uur De heer W. F. Lems, reumato loog in het Slotervaartzieken- huis Academisch Ziekenhuis Vrije Universiteit Amsterdam over 'Pijnbestrijding met behulp van NSAID's'. 22.00 uur Afronding van de avond. De sprekers zullen ieder ongeveer 20 minuten spreken. Nadien is er gelegen heid tot het stellen van vragen. De avond zal zo mogelijk worden voorgezeten door een reumatoloog uit de regio. len ze verder. Voor sommige kinderen is dit echter anders. Zij hebben een terminale ziekte en zouden niet altijd in het zieken huis hoeven liggen. Ze kunnen echter niet naar huis. Omdat de kinderen een termina le ziekte hebben kunnen ze moeilijk wor den opgevangen door een gastgezin of in een kindertehuis. De Stichting Gezindsvervangende Opvang Ernstig Zieke Kinderen heeft op 2 januari 1997 een huis geopend waar kinderen die terminaal ziek zijn voor een korte periode of tot hun overlijden kunnen worden opge vangen. Het huis heeft de naam 'Mappa Mondo' gekregen. Deze vrolijke naam betekent in het Italiaans wereldkaart. Ons huis 'Mappa Mondo' is... een stip op die wereldkaart maar voor ernstig zieke kinde ren met een korte levensverwachting een complete wereld. Uw STEUN Voor de exploitatie van 'Mappa Mondo' in Wezep is het Nederlandse Rode Kmis volle dig afliankelijk van de steun van particulie ren, bedrijven en fondsen. Voor de organi satie van deze dag hebben we dan ook al de spontane medewerking van een aantal win kels en bedrijven, waaronder Garage Knöps, Bakkerij v.d. Spoel, Supermarkt Golf, Emago Prijzengroothandel, Rabobank, recreatiecentrum De Staver en de vele win kels die middels hun advertentie in ons pro grammablad ook hun steentje bijdragen. Wandelaars die voor een klein bedrag mee doen aan de wandeltocht van 10, 25 of 40 km, worden onderweg goed verzorgd. Langs de routes staan controleposten en stands waar men broodjes en drinken kan kopen tegen zeer billijke prijzen. De start van de Wandeltocht is bij het recreatiecentrum De Staver. De lopers van de 25 en 40 km vertrekken daar tussen 8.00 en 10.00 uur; de anderen tussen 10.00 en 13.00 uur. Iedereen die de tocht volbrengt krijgt een medaille. Komt allen, u steunt een goed doel en het is tevens een leuke trainingsronde voor de Omloop van Goe- ree-Overflakkee. Voor de mensen die het goede doel wel willen steunen, maar het niet zien zitten of geen tijd hebben die dag mee te lopen, heb ben we een bankrekening. U kunt uw bij dragen storten op rek.nr. 3420.53.388 t.n.v. 'Mappa Mondo'. Voor inlichtingen: 485061, 487965 of 485001. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraaf 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 VOOFt BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUOtO - REPORTAOC - KTOafUFIE ^^3 ï^^l^^ffl z^ rr"* CU 1^^ OUOOORP- WNMnMl 35 - T»hfoon (0187) 6816121 Fwc 603734 «EWeSSe - n*itthop - Hbflwoom T 72 - TiWbon (D n ïj 482400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1