Unieke vakantiebeurs van SVR-kampeerboeren Bouw iieeft weinig inzicht in automatisering Groei Bloei Ontdek Amerika en Canada per campel Op ons kunt u rekenen: buijs organiseert een lezing over Stekken, Zaaien en Vermeerderen Orgelmiddag in Steenbergen JEUGDCONTACT Eilanden-Nieuws nivoB Echte bakker ontdekt Tsjechisdi Kummelbrood tijdens 'wereldreis' Biz, 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 13 FEBRUARI 199J Part Tws: Koninklijke Maatschappij Tuinbouw Plantkunde Afdeling Goeree-Overflakkee Hebt u ook al wat last van tuin- kriebels? De winter moet nog ein digen, maar over een poosje krij gen we vast allemaal weer dat voorjaarsgevoel. Om onze groene vingers alvast wat oefening te geven, gaan we dan ieder jaar weer druk aan het zaaien. Tot grote er gernis vaak van onze wederhelft staan het aanrecht en de venster bank dan weer vol met kleine pot jes gevuld met 'niets'. Vaak leidt dit tot niet zulke beste resulta ten. Een vensterbank lijkt dan toch min der gescht voor een mini-kwekerij. Ieder jaar neemt u zich misschien voor om het maar niet meer te proberen. Maar ieder volgend voorjaar opnieuw gaat het dan toch weer kriebelen. Dit haar hebben we Tonny van der Plank bereid gevonden om voor ons een lezing te houden over stekken, zaaien en ver meerderen. Zij zal ons voorzien van allerlei tips over het verzamelen, bewa ren en zaaien van zaad. En ons leren hoe we met de kiemplantjes om moeten gaan. Welke planten we kunnen zaaien, wanneer dat moet gebeuren en wat de beste omstandigheden voor kieming zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat u na deze lezing allemaal aan het zaaien en stekken zult slaan. Misschien kunnen we de re sultaten op de voorjaarsplantenruil al bewonderen. Wilt u de kans op succes vergroten of gewoon nog wat meer weten over dit onderwerp? Komdan vooral naar deze avond; leerzaam, boeiend en vast ook weer heel gezellig. De lezing vindt plaats op woensdag 4 maa(rt 1998 in verenigingsgebouw Oost dam te Goedereede, vanaf 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom, aan niet- leden vragen wij vijf gulden entree. Bestemmingsplan Landelijk Gebied Zaterdag 21 februari in Leiden: Onder het motto 'Zoek je eigen kam- peerboer en -boerin uit' organiseert de Stichting Vrije Recreatie (SVR) aan staande zaterdag 21 februari een een malige vakantiebeurs in de Groe- noordhallen te Lelden. Van de ruim 1800 kampeerboeren in binnen- en buitenland, die bij de SVR zijn aange sloten zullen kampeerboeren uit het hele land en uit België, Duitsland, Frankrijk, Portugal, Tsjechië en Polen zich presenteren op deze gratis toegan kelijke SVR-Vakantiebeurs. Voorproefje van een heerlijke vakantie op het platteland Het is voor het elfde achtereenvolgende jaar dat de SVR dergelijke beurzen orga niseert, doch voor het eerst in Leiden. Leiden is de derde SVR-beurs uit de reeks van vier. De eerste twee beurzen, gehouden op 24 januari in Bameveld en op 7 februari in Hardenberg, waren een groot succes. Ruim 14.000 belangstellen den bezochten op die dagen onze beurs, op zoek naar een kampeer- of logeer plekje bij de boer. De laatste beurs zal op 7 maart in Rosmalen plaatsvinden. In Leiden zullen de SVR en ruim 240 aangesloten kampeerboeren zich presen teren op de SVR-vakantiebeurs. Gezien de ervaringen van voorgaande jaren (elk jaar kwamen er weer meer bezoekers, vorig jaar zelfs ruim 22.000 bezoekers verspreid over 4 beurzen) en de laatste beurzen in Bameveld en Hardenberg ver wachten de organisatoren ook in Leiden een gigantische toeloop van recreanten. Belangstellenden (recreanten in het alge meen, doch kampeerders in het bijzon der) worden hier in de gelegenheid gesteld kennis te maken met het inmid dels zo populair geworden 'kamperen of logeren bij de boer' en kunnen daar hun eigen kampeerboer of -boerin uitzoeken. Kortom: een voorproefje van een heeriij- ke vakantie op het platteland. Kans op gratis vakanties Op de SVR-Vakantiebeurs kunnen be langstellenden zich laten voorlichten over het kamperen bij de boer in het algemeen en de werkwijze van de SVR en haar deelnemers in het bijzonder. Met ruim 240 standhouders is daar in Leiden alle gelegenheid toe: kampeer boeren en -boerinnen uit binnen- en bui tenland presenteren daar hun SVR-cam- ping. Bovendien is er de centrale SVR-stand voor algemene informatie en een aparte sprekershoek waar vragen uit het publiek worden beantwoord en de SVR-promo- tiefilm wordt vertoond. Extra interessant zijn de gratis vakanties, die voor bezoekers beschikbaar worden gesteld door de aanwezige standhouders. Van 10.00 tot 16.00 uur is iedere recre ant van harte welkom in de Groenoord- hallen, W. de Zwijgerlaan 2 te Leiden. De vrije toegang en het gratis kopje kof fie voor SVR-donateurs zijn tekenend voor de inmiddels zo spreekwoordelijke gastvrijheid van de SVR-kampeerboeren en -boerinnen. Voor meer Informatie over het kampe ren bij de SVR-boer of over deze unie ke vakantiebeurs: SVR, Meerkerk. Telefoon (0183) 352741/352742/352743. Fax (0183) 351234. Op D.V. zaterdag 21 februari heeft de V.V.O., 'vereniging van orgelvrienden' weer een middag georganiseerd rondom het orgel. Het reisdoel is de Nederlandse Hervorm de kerk in Steenbergen waar Prof Dr J. M. G. Leune een toelichting zal geven over het orgel. Aansluitend daarop zal de organist van de kerk, de heer J. de Viet een demonstratie verzorgen. En natuurlijk is er dan volop gelegenheid gemaakt de aanwezigen zelf te laten spe len! Het orgel is een fantastisch instru ment; niet zo groot maar, wat belangrij ker is, het heeft een geweldige klank schoonheid. De stemming is evenredig zwevend en maakt het orgel breed inzet baar. Kortom, een orgel dat nodigt om te bespelen! Van harte bevelen wij deze uitnodiging, welke zeker zal bijdragen tot een muzi kale verrijking rond het gebeuren van het orgelspel aan. Aanvang 14.30 uur. OUDDORP Hallo jongelui, D.V. zaterdag 14 februari is er weer een Jeugdcontactavond. Deze avond zal mevr. drs. A. B. F. Hoek-van Kooten in ons midden zijn. Zij hoopt ons iets over het onderwerp orgaandonatie te vertel len. Dit i.v.m. de nieuwe wet per 1 april 1998. Wil je graag meer hierover weten? Kom dan naar verenigingsgebouw Eben-Haë- zer aan de Preekhillaan 3 te Ouddorp. Het belooft een hele interessante avond te worden. Alle jeugd vanaf 16 jaar is van harte wel kom. De avond begint om 19.45 uur, maar om 19.15 uur staat de koffie/limo nade al klaar. Tot ziens. De JCC Ouddorp De volgende Jeugdcontactavond is op D.V. 14 maart 1998. Onderwerp: De Deltawerken met als spreker de heer J. Klepper. Noteren jullie deze datum alvast in je agenda? een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Vanaf donderdag 12 februari hebben de Echte Bakkers Jaap Nagtegaal uit Melis sant, Leen Bleumink uit Stellendam en Kommer Akershoek uit Ouddorp een nieuw brood in hun assorti ment, namelijk Tsjechisch Kum melbrood. Het recept van het Kummelbrood kreeg de Echte Bakker van zijn Tsjechische colle ga's tijdens zija wereldreis. Tot en met zaterdag 21 februari geldt een speciale kennismakingsprijs voor deze buitenlandse lekkernij. „De Echte Bakker is op wereldreis ge weest", en maakte zo kennis met vele broodculturen. Met een trots die de echte vakman eigen is, wisselde hij met zijn collega-bakkers favoriete recepten uit. Om die reden introduceert de Echte Bak ker elke maand een andere buitenlandse wie droomt er niet van? Noord-Ame- rlka, met al haar facetten. De grote steden, de prachtige nationale parken en de bewoners van Amerika en Ca nada doen u In een totaal andere, nieu we wereld belanden. Het Is de laatste jaren steeds gemakkelijker en meer betaalbaar geworden een oversteek te maken en dit continent te bezoeken. Daarom heeft reisorganisatie ACSI, bekend van haar Internationale Cam- plngglds en de georganiseerde Cara van Rally's door Europa, sinds 1996 enkele reizen door Amerika en Cana da op het programma staan. Deze rei zen vinden plaats In voor- en naseizoen en zijn dus uitermate geschikt voor diegenen die niet (meer) aan het hoog seizoen gebonden zijn. De reisformule van de Caravan Rally's in Europa blijkt ook in de Nieuwe We reld een succes. ACSI combineert een individuele vakantie met de voordelen van een groepsreis. Uw vlucht, enkele hotelovernachtingen, de camperhuur en alle standplaatsen op de campings zijn vooraf geboekt. Excursies en enkele ge zamenlijke maaltijden behoren ook tot het reispakket. Zo reist u individueel en toch ook samen. Twee Camper Rally\ In 1998 staan er twee reizen op het pro gramma. Een fantastische reis door Noordwest Amerika/Canada, ook wel het Wildi Westen genoemd. Deze reis voer onder andere door Jasper en Banf National Park, het Yellowstone pari en de Rocky Mountains. Er wordei excursies gemaakt naar o.a. Vancou ver, een ranch, een gletsjer en zelfs he Grizzly Discovery Center wordt aan gedaan. En dit is slechts een kleirif greep uit het grote reisprogramma da 49 dagen in beslag neemt. De West-Amerika camper rally duur eveneens 7 weken en voert ondei meer langs het indrukwekkende we reldwonder de Grand Canyon en he bijzondere Monument Valley. De ste den San Fransisco, Los Angeles, Sar Diego en Las Vegas worden afgewis seld met prachtige natuurgebiedei zoals het Zion, Yosemite, Bryce en Seqouia National Park. Deze reizen en verdere interessante re portages staan uitgebreid beschreven het Camper Rally's Magazine, dat u gra tis kunt aanvragen bij ACSI Camper Ral ly's. Tel. (0488) 452055. Bouwbedrijven hebben nog te weinig Inzicht in hun automatiseringsproble men. Dit is de belangrijkste conclusie uit het recente onderzoek dat in op dracht van het Neder lands Verbond van On dernemers in de Bouw nijverheid (NVOB) door Maliepaard Consultants Is gehouden onder 150 bouwbedrijven. Van alle bouwbedrijven zegt in eerste in stantie 82% redelijk tevreden te zijn over de automatisering in het bedrijf, maar verbeteringen noodzakelijk te achten. Frappant is echter, dat bouwbedrijven vervolgens nauwelijks concrete verbete ringsmogelijkheden kunnen aangeven. Alleen na intensief doorvragen komen alsnog de problemen op tafel en blijkt men eigenlijk een stuk minder tevreden. Het gaat dan vaak om de keuzen en mogelijkheden van softwarepakketten en om nieuwe informatica-toepassingen (in ternet, digitale camera, elektronisch be stellen, e.d.). Inefficient Het NVOB en de Stichdng Bouwre search (SBR) stelden op grond van eigen praktijkervaringen enige tijd geleden al vast dat de automatisering binnen bouw bedrijven verre van optimaal is. Dit heeft onder meer tot gevolg dat veel geld ver loren gaat aan een inefficiënt geautoma tiseerd bedrijfsproces. Aanleiding voor het onderzoek was een NVOB-enquete uit 1996 waarin naar voren kwam dat het NVOB door moet gaan met het stimuleren van de toepas sing van automatisering in de bouw via eigen initiatieven. Omdat toen niet dui delijk werd in welke richting die initia tieven gezocht moesten worden, heeft het NVOB nu dit nieuwe (vervolg)onder- zoek gehouden. Hierin kwam naar voren dat de onder zochte bouwbedrijven grote belangstel ling tonen voor voorlichting over auto matisering en dat ook de mogelijkheid van een bedrijfsvooriichting hoog scoort Het NVOB gaat hier dan ook actief op inspelen. Verbeteringen Het NVOB zal in samenwerking met de SBR individuele bouwbedrijven gaan helpen bij het in kaart brengen van de be drijfssituatie op het gebied van automati sering, het formuleren van knelpunten en het opstellen van verbeteringen. Hierbij zullen studenten bouwkunde en bedrijfs kunde worden ingeschakeld. Het Minis terie van Economische Zaken stelt voor dit project subsidie beschikbaar, zodat de kosten voor de deelnemende bedrijven laag blijven. Dit is de belangrijkste actie op het gebied van automatisering van het NVOB in 1998. Naast de bedrijfsdoorlichtingen zal het NVOB ook regionale voorlichtingsbij eenkomsten en spreekuren gaan organi seren. Verder denkt het NVOB erover om zich namens (groepen) bouwbedrij ven als gesprekspartner op te werpen in contacten met softwarehuizen. De afgelopen jaren heeft het NVOB dit in meer indirecte zin ook al gedaan met de organisatie van automatiseringsdagen. Tijdens deze dagen konden softwarehui zen hun pakketten aan groepen bouwbe drijven presenteren. Door duidelijkheid te verschaffen over alle voor- en nadelen van deze pakketten maakte het NVOB de automatiserings- markt voor bouwbedrijven meer inzich telijk. Nu er met het on-derzoek meer duidelijkheid is over de problemen op het gebied van de automatisering kan het NVOB namens groepen bouwbedrijven met softwarehuizen gaan praten over verbeteringen en uitbreiding van moge lijkheden. Met 4300 aangesloten bedrijven is het NVOB de grootste ondernemersorgani satie in de bouwnijverheid. Uiteraard is het NVOB ook op Internet te vinden (http:www.nvob.nl) en verder neemt het verbond deel aan IntraBouw, het intranet voor de bouw. specialiteit. Op het Tsjechische platte land genieten ze van eenvoudi" eten maar lekker! Uw Echte Bakker bezweek onmiddellijk voor het heerlijke Kummel brood. Samenstelling Het Tsjeschisch Kummelbrood kent een aantal vananten, zoals het grootbrood dat gebakken wordt in houten broodbakjes ^^^^""^'t ^°r/'" ^'J" uitgevoerd als zacht- en hard kleinbrood. Het Kummelbrood krijgt zijn specifieke smaak door de kummel, een speceri die nog maar weinig gebruikt wordt Het smaakt dan ook echt naar oerdegeH^ Belegmogelijkheden ?chSk:ÏÏlf"'""^'*'^'^°dJ« laat zien uiistelcend beleggen met een paar plakken oude kaas of vleeswaren. In combinatie met een gebonden tomaten soep een ware traktatie die je doet wanen alsof je in het prachtige Tsjechische land verkeert. Gecontroleerde kwaliteit De Echte Bakker is aangesloten bij het Echte Bakkersgilde, een stichting met zo'n 350 Echte Bakkers die, verspreid over het hele land bijna 600 verkooppun ten hebben. Samen met zijn vakcollega's staan zij garant voor onvervalst vakman schap, gecombineerd met ambachtelijke creativiteit. Hun producten worden regel matig gekeurd volgens de strengste eisen. Echte Bakkerwinkels zijn te herkennen aan de gele huisstijl, waarin als logo eeii bakkertje staat die in zijn hand een brood en een oven heeft. I lietiwitjierut lutar dc iiiciiwc holielil'ie I'oor dil •oofjaar. ^Aom kliben oij Colleae -Dl^ie, aaar A - fiscale adviezen - belastingaangiften - bedrijfseconomische begeleiding - jaarrapportages - administraties Onze kantoren zijn ook op zaterdag geopend van 10.00-12.00 uur BELASTINGADVISHURS ACCOUNTANTS Groeneweegje 13E Hofdijksweg 3 Postbus 170 4300 AD Zierikzee 3253 KC Ouddorp Tel. 0111-417490 Fax 417296 Iet 0187-683266 Fax 683650 Op 4 en 5 december 1997 bent u via de kranten op de hoogtegesteld van de voorbereiding van het nieuw op te stellen bestemmingsplan Landelijk Gebied. Daarbi] werden onder meer drie inloopavonden aangekon digd voor de bewoners en gebruikers van het gebied. De inloopavonden hebben inmiddels plaatsgevonden en bleken, gezien de grote opkomst, een succes en zeer waardevol voor het vervolg van het planproces. -, Tijdens deze avonden kon u reageren op de functiekaarten, waarop het bestaande gebruik van de gebouwen was aan gegeven. Daarnaast kon u wensen en opmerkingen kenbaar maken voor het nieuwe bestemmingsplan. De opmerkin gen zijn door adviesbureau RBOI gerubriceerd en zullen worden betrokken bij het vervaardigen van het nieuwe bestemmingsplan. Inmiddels heeft RBOI een gebiedsvisie opgesteld. Hierin zijn op basis van een grondige analyse alle functies in het landelijk gebied beschreven, waarbij niet alleen naar de huidige situatie is gekeken, maar ook naar de toekomstige en gewenste ontwikkelingen. De ontwikkelingen van de afzonderlijke functies zijn op elkaar afgestemd en samengevoegd tot een samenhangende ruimtelijke visie op de toekomst van het landelijk gebied van Oostflakkee, afgestemd op het beleid van Rijk en Provincie. In de gebiedsvisie worden aan de verschillende deelgebie den beleidsmatige accenten toegekend. Daarbij wordt on derscheid gemaakt in de autonome ontwikkeling van de verschillende functies en planmatige ontwikkelingen, zoals bijvoorbeeld de mogelijke ontwikkeling van (glas)tuinbouw. De visie zal als basis dienen voor de volgende stap naar het nieuwe bestemmingsplan, het opstellen van een conceptbe stemmingsplan. Volgens planning zal medio dit jaar het conceptplan worden behandeld in de commissie Grondge biedzaken. Klankbordgroep Ter begeleiding van het planproces is onder voorzitter schap van wethouder N.C.A. Andries een klankbordgroep samengesteld, waarin organisaties zijn vertegenwoordigd die te maken hebben met het landelijk gebied, zoals bijvoor beeld de WLTO en de Vereniging voor Natuur- en Land schapsbescherming Goeree-Overflakkee. De klankbordgroep denkt vanuit de plaatselijke kennis en de visie van de organisaties mee over de uitwerking van het bestemmingsplan. Zij vormt zo een 'klankbord' voor het gemeentebestuur, draagt ideeën aan en overlegt met de achterban. De klankbordgroep is op 24 november 1 997 voor het eerst bijeen geweest. Vanuit de verschillende organisaties is in deze bijeenkomst aangegeven wat kansen, bedreigingen en wenselijke ontwikkelingen zijn voor het gebied. Deze aan dachtspunten zijn meegenomen bij het opstellen van de analyse en gebiedsvisie. Op 9 februari kwam de klankbordgroep voor de tweede keer bijeen, waarbij onder meer de gebiedsvisie aan de orde is gekomen. Toelichting op de gebiedsvisie in de commissie Grondgebiediaken RBOI zal op 17 februari 1998 in de vergadering van de commissie Grondgebiedzaken de gebiedsvisie toelichten. Deze (openbare) vergadering van de commissie begint om 19.30 uur in het gemeentehuis te Oude-Tonge. U bent van harte welkom bij deze vergadering. 13 februari 1998

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 6